Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) edeleny válasza petakpa1 (#650) üzenetére


edeleny
őstag

Ha egy szóval kellene válaszolnom, akkor DLNA szervernek a Nero Mediahome4-et ajánlom. Nekem Free verzióban adták mind a két LG TV-hez.
Magyar, egyszerű semmi csicsa. Igaz időnkén (valószínűleg miattam) újra kellett telepítenem.
A könyvtárakat szépen frissíti, az az amit bemásolsz megjelenik szinte azonnal a TV-n!

A PC-ről nem nagyon tudod elindítani a lejátszást! El lehet de nem egyszerű.

DLNA lehetőségek korlátozottak. Hangsáv, felirat váltás esetleges, legalább is az LG-en.
A képekkel nincs baj, azokat szépen átviszi!

Milyen TV-t?
Én csak LG, vagy Samsung-ot tudok ajánlani! Full HD-t!
Nagyim vett egy Tesco-s Hyundai TV-t, elméletileg lejátszós, gyakorlatilag nem,
de ezt neked kell tudni mennyi keret van rá.

(egy biztos, én vettem két "okos" TV-t, gyakorlatilag most vennék két sokkal nagyobb "butát" + egy média boxot! )

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#652) petakpa1 válasza edeleny (#651) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi a javaslatokat.

Szoftvert illetően lehet nem fogalmaztam teljesen világosan. Igazából az lenne a cél, hogy a PC-n háttérben futó dlna szerver szoftver folyamatosan figyelje a Filmek és Képek mappát, és amint akár windows intézővel, vagy Total Commanderrel beléjük történő új fájlmásolása esetén rögtön tolja ki azokat dlna-n. Ne kelljen külön belépni a dlna szerver szofverbe, hogy frissítse a dlna-n megoszott médiát.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#653) edeleny válasza petakpa1 (#652) üzenetére


edeleny
őstag

A Nero tudja!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#654) artiny


artiny
őstag

Helotok

Letezik olyan hogy usb dlna jelkuldo

A szamitogepem nem dlna-as gondolom,ezert jo volna hogy megtudjam osztani a zenet egy dlna-s lejatszoval. SZoval ha nem tul draga es van ilyenre mod hogy dlna-sitsam a gepet akkor beruhaznék rák.

(#655) suste válasza artiny (#654) üzenetére


suste
veterán

A számítógép önmagában tényleg nem DLNA-s, de minden operációsrendszerre van DLNA szoftver
A DLNA az nem egy hardverfüggő szolgáltatás, mint pl a Bluetooth, hanem csak szoftver kérdése.
PL ha WIN7/8 van a gépeden, akkor máris tud DLNA szerver lenni, mivel a WIN mediaplayerben integrálva van a DLNA, csak nem így hívja a microsoft, hanem médiaszervernek.....

(#656) artiny


artiny
őstag

Koszonom a valaszod :) most már jo

(#657) artiny


artiny
őstag

Meg egy kerdes:

DLNA csak akkor mukodik ha be van kapcsolva a számitogep is amirol megosztom a zenet?
(ugy ertema windows elinditva ,ha lecsukom a gepet akkor mar nem tudok csatlakozni a lejatszoval a szamitogepes"szerverre")

(#658) suste válasza artiny (#657) üzenetére


suste
veterán

Hát igen, az összes szerver szolgáltatás ilyen, ha lekapcsolják a szervert, akkor nem elérhető.
Nem is értem, hogy lehet ez kérdés??? :F

(#659) edeleny válasza artiny (#657) üzenetére


edeleny
őstag

Viszont Szerverszolgáltatás közben, ha nem gépezel szépen lekapcsol mindent ami nem kell, majdnem egy fél alvási funkcióba kerül a masina

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#660) artiny válasza edeleny (#659) üzenetére


artiny
őstag

Igy viszont számomra folosleges a zenelejatszo,mivel nincs rajta usb bemenet...igy csak akkor tudom hallgatni rola a zenet ha bevan kapcsolva a szamitogep is....de akkor mar elindithatom pc rol is a zenet.

(#661) suste válasza artiny (#660) üzenetére


suste
veterán

ebben teljesen igazad van
ezért jobb megoldás, amikor nem a pc a szerver, hanem pl az erre megfelelő router, így az áramon is sokat lehet spórolni......

(#662) artiny válasza suste (#661) üzenetére


artiny
őstag

D-Link DI-524 routerem van,

valamint egy hasznalton kivuli Linksys WAG200G Wireless. Ezekkozul valamelyik tudja a server funkciot?

[ Szerkesztve ]

(#663) suste válasza artiny (#662) üzenetére


suste
veterán

ezekre szerintem nincsen más fw a gyárin kívül, így nem tudnak DLNA szerver lenni
a D-linket ismerem, azon USB sincsen, így elég nehéz lenne ráakasztani bármilyen háttértárat
olyan router kell, amin van USB, és van hozzá megfelelő FW, amihez van DLNA szerver
én ezeket ajánlanám:
- Netgear WNDR3700
- Netgear WNDR3700 v2
- Netgear WNDR3800
- Netgear WNDWMAC
- Netgear WNDRMAC v2
- Buffalo WZR-HP-AG300H
- Buffalo WZR-HP-G300NH
- Buffalo WZR-HP-G300NH2
- Buffalo WZR-HP-G450H
- TP-Link TL-WDR4300
- TP-Link TL-WDR4310
- Planex MZK-W04NU
- Ubiquiti Routerstation
- Ubiquiti Routerstation Pro
- TP-Link TL-WDR3600
- D-Link DIR-825 B1/B2
- Trendnet TEW-673GRU
Mert ezekre van "vargalex fw" : [link]
és ebben minden benne van ami kell, nem neked kell a router oprendszert kiegészíteni/felépíteni.

[ Szerkesztve ]

(#664) artiny válasza suste (#663) üzenetére


artiny
őstag

köszi szépen a valaszod,segítséged ;)

(#665) steffe8101


steffe8101
csendes tag

Sziasztok!

Volna egy TL-WR740N router,és ezt szeretném a gépemmel és egy Samsung LE32B650 Tv-vel összejátszani ,hogy DLNA-n tudjak filmeket nézni..

A gépemen win 7 ultimate van.Leírná nekem valaki lépésről lépésre mit kell csinálnom,mert sajnos nem értem ezeket a dolgokat..
A gép összevan dugva a routerrel és a routerből megy egy lan kábel a tévébe..
DE nem csinál semmit,hogy tudom beállítani?

Kööszi a segítséget!!

steffe

(#666) ACE-


ACE-
addikt

Ha felrakom a vergalex féle fw-t, akkor abban a transmission tud olyat, hogy RSS-ből olvassa be a torrenteket?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#667) suste válasza ACE- (#666) üzenetére


suste
veterán

biztos, hogy meg lehet oldani, de én nem hallottam róla, hogy valaki használná így
egyébként olyan halálosan egyszerű letöltést indítani androidos telefonnal (Remote Transmission app), hogy itthonról is inkább telefonról csinálom, nem PC-n
de PC-re is van ilyen távirányitó program....és van "Figyelt könyvtár"is, ahova ha érkezik torrent fájl, azt egyből betölti, szóval akár FTP-n is tudsz letöltést kezdeményezni
mi kell még?:)

(#668) ACE- válasza suste (#667) üzenetére


ACE-
addikt

Hát az hogy RSS-ből töltsön :) Mert akkor semmihez nem kell hozzányúlnom, meg torrent fileokat letöltögetnem, megy magától.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#669) suste válasza ACE- (#668) üzenetére


suste
veterán

Ne légy lusta:)
Vagy töltögess, vagy írd meg a sriptet ami a könyvtár helyett az RS-.edet figyeli:).

(#670) R3laX


R3laX
addikt

Hali!

Van egy LG tévénk, eddig mikor rádugtam a hálót inputnál engedte gépekhez a hozzáférést. Most rádugtam és nem látja DLNA szervert keres, pedig érzékeli a hálózatot a TV. Mit csináljak vele, hogy megint menjen?

(#671) JanoXP


JanoXP
aktív tag

Sziasztok! Nekem egy Samsung UE46C6000 TV-m van és most olvasom, hogy a DLNA futhat rajta. Letöltöttem ezt a PC Share Managert. Kábellel összekötöm a TV-t a routerrel és akkor elvileg látnia kellene a TV-t a programnak? A program csak a kábeles főgépre telepíthető, vagy egy wifiről működő laptopra is? Win7 rendszereim vannak (egy 32 bites és egy 64-es). Tud valaki egy gyors lépéslistát írni, hogy mi a teendő, hogy a TV-n legyen net? Köszi!

(#672) Lacics25 válasza steffe8101 (#665) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Szia! Ahogy elnézem, a Te routereddel ez nem fog menni. Olvasd el a 663. hsz-t! Látogass el a tp-link WR1043ND forumba, olvasgass, mindent megtudsz amire szükséged lehet egy remek "házimozi" összeállításához.
Sok sikert!

(#673) Lacics25 válasza JanoXP (#671) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Szia! Első körben szeretnélek kijavítani! PC-re telepített médiaszerver programmal, a PC-n lévő médiatartalmat tudod megosztani, jelen esetben a tv-vel. Tehát, a tv-n fogod látni a megosztott tartalmat. Ehhez azonban elegendő lett volna a win7 média player, csak engedélyezni kell a DLNA megosztást. Wifis kapcsolattal is működik.
Azt a kérdésedet azonban nem értem, "hogy mi a teendő, hogy a TV-n legyen net" Ameddig a tv-n nincs net, hiába minden!! Net úgy lesz rajta, hogy a tv menürendszerében beállítod a hálózati kapcsolatot.
Sok sikert!

(#674) suste válasza Lacics25 (#673) üzenetére


suste
veterán

Én meg Téged javítalak ki:
steffe8101-nek leírtad hogy nem megy, amit JanoXP-nek ajánlasz :)).
Mind a 2-en azt akarják, hogy a routeren kersztül összekapcsolják a DLNA képes tv-t a pc-vel.
Amihez egyébként tényleg nem kell alapból semmi extra beállítás.
Néha Win alatt szokott gondot okozni a telepített tűzfal, amit addig ki kell kapcsolni, amíg egyszer elindul, és meglátja a TV a winmediaplayert, utána visszakapcsolható (komolyabb esetben pedig kikell engedni kézzel a mediaplayert).
Vagy a routernél is hasonló gondot okoz az SPI tűzfal, szintén kikapcs, majd ha megy a megosztás akkor visszakapcs.

[ Szerkesztve ]

(#675) Lacics25 válasza suste (#674) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Hamu fejemre! Valóban félreértettem a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#676) tzimash


tzimash
őstag

Sziasztok!
Adott egy smart tv, amit össze akarok kötni pc-vel kábelen keresztül, megtehetem anélkül hogy routert kellene közbe iktatnom? van router egyébként, másik szobában, a pc wifivel csatlakozik rá, de inkább kihagynám. Csak meg szeretném osztani a PC-n lévő cuccokat, stabil kábeles kapcsolaton keresztül.
A tv menüjében megpróbáltam beállítani a csatlakozást, de a DNS résznél mindig meghal a dolog...
Valakinek ötlete?

(#677) suste válasza tzimash (#676) üzenetére


suste
veterán

Gép-gép közé kereszt kábel kell, nem a sima, erre figyelj.
Ha így kötöd össze akkor jobban jàrsz ha pc és tv oldalon is kézzel àllítod be a hàlozatot, pl:
Pc wifi: 192.168.1.100
Pc kábel: 192.168.2.100
Tv: 192.168.2.101

(#678) JanoXP válasza Lacics25 (#673) üzenetére


JanoXP
aktív tag

Hello!

"Ehhez azonban elegendő lett volna a win7 média player, csak engedélyezni kell a DLNA megosztást."

Ezt hol kell engedélyezni? A beállításokban nem nagyon találom...

(#679) JanoXP válasza suste (#674) üzenetére


JanoXP
aktív tag

egyáltalán a TV-m DLNA képes? A leírása azt mutatja, hogy igen, de az AllShare-t hiába kapcsolom be, azt írja, hogy nem található eszköz.

(#680) JanoXP


JanoXP
aktív tag

utánajártam... a C6000 típus csak kábelesen tudja a megosztott tartalmakat átvenni, WIFI nincs benne.

(#681) JanoXP válasza Lacics25 (#673) üzenetére


JanoXP
aktív tag

a hálózati kapcsolatnál AUTO-ra van téve minden. Akkor kézit kellene hozzá beállítanom? De milyen IP címet, MAC címet és átjáró címet kell megadnom?

(#682) metrichye válasza zizou (#453) üzenetére


metrichye
csendes tag

Szia!

Ne haragudj, de fel szeretnék tenni egy "lámának" tűnő kérdést. 2 éve vettem egy TP-link 1043ND routert, akkor bekonfigoltam, felraktam rá az OpenWrt-t, megy a Samba is, azóta igaz ezt a funkciót nem is használtam, de a napokban kipróbáltam és müxik, Windows alatt el tudom érni a hálózaton a rádugott pendrive-ot.
A minap vettem egy Samsung BD-E5300-as Blu Ray lejátszót nagyon akciósan, örültem, mert volt rajta RJ-45 hálózati csatlakozó, bíztam benne, hogy a router USB-jére dugott pendrive-ról vagy vinyóról le tudok majd játszani vele filmet, de sajnos nem látja a Samba-s megosztást a lejátszó.
Kicsit utánaolvastam, és azt tapasztaltam, hogy a Samsung más szabványt használ, egyedül a PC-m megosztott mappáját látom, ha fel van telepítve és futtatva a Samsung AllShare program. Valahol azt is olvastam, hogy a Samsung a DLNA protokollt használja.
A kérdésem a következő: ha felraknám a routeremre a "vargalex" féle firmware-t (mert benne van a minidlna progi alapból), akkor azzal megoldható lenne, hogy a router USB-re rakott file-okat lássa a Samsung Blu Ray lejátszóm? Sajna nincs nagy TV-m, hanem a monitoromon van 2 HDMI bemenet és úgy használnám, hogy amíg filmet nézek, ne zúgjon a gép, elküldeném sleep üzemmódba és lényegesen kevesebbet is fogyasztana a lejátszó, mint a PC, viszont lehetőség szerint nem akarom a pendrive-ot ki-be húzogatni a gép és a blu-ray között, így kényelmesebb lenne PC-ről rámásolni és használni a lejátszón. Előre is köszönöm a segítséget!

üdv

"Könnyű valakit ügyessé nevelni, de nagyon nehéz valakit a saját viselkedésére tanítani."

(#683) suste válasza metrichye (#682) üzenetére


suste
veterán

A BD lejátszódon valószínüleg ott van a DLNA logoja, meg gondolom a leírásában is benne van, hogy csak ezt ismeri. Szóval először a lejátszót vagy a leírását kellett volna megnézni, hogy mit tud, nem "valahol" olvasgatni :).
Egyébként DLNA szoftverek már minden oprendszerre vannnak (win, linux, android), tehát nem csak az Allshare program tudja.

Vargalex FW-n működik amit akarsz. A gond ott lehet, hogy hogyan akarod a routerre dugott pendrive-ra eljuttatni az anyagot. Samban, FTP-n is jóval lassabb lesz, mint közvetlen PC-re dugáskor, lehuzogatni a routerről meg nem olyan egészséges. Szóval:
1: teszteld le a másolási sebességet, hogy megfelel-e neked (10MB/s-nél nem lesz gyorsabb, de inkább max 6-8, és simán ingadozhat 2-3-ig is)
Tesztelheted gyári FW-vel is, mert abban is van Samba (Network Sharing)

(#684) metrichye válasza suste (#683) üzenetére


metrichye
csendes tag

Szia, köszi az infót!
"Azért csak valahol, utólag olvasgattam", mert a beruházás egy hirtelen jött ötlet volt, mert úgy gondoltam, hogy 9700 Ft-ért kihagyhatatlan ajánlat ez a BD-E5300 Blu Ray lejátszó a Tescoban, amely utolsó darab volt, így csak mobilneten tudtam rápillantani 1-2 infóra az alábbi oldalon:
http://logout.hu/bejegyzes/rudy/samsung_bd-e5300_blu-ray_lejatszo.html

Arra gondoltam, hogy ha megveszem, legalább nem a Blu Ray íróm kopik, ha lemezről nézek filmet. Miután megvettem, akkor merültem bele jobban a témába, mert előtte való igaz, hogy csak feltételeztem, hogy ha már van rajta RJ-45 hálózati dugó, akkor nem csak dísznek van és össze tudom hozni a 2-3 éve vett router "tudásával". Tudom, hogy 2-3 mega körül tudok másolni a pendrive-ra NTFS esetén Samba-val, olvastam egy Openwrt telepítési leírásban anno, ezt teszteltem is tegnap újra. Ezért arra gondoltam, hogy átrakom EXT3-ra a partíciót, így gyorsabb a működés és elvileg Windows alól is látható egy kis progi segítségével a Total commanderhez a partíció.

Inkább az izgatott, hogy látni fogja -e a BD-E5300 a routeren lógó pendrive-ot, de a fenti linken levő leírásban is írják, hogy DLNA képes a lejátszó, így feltételezem, ha fut a minidlna progi az Openwrt alatt, akkor mennie kell, mivel ha Windows alatt elindítom az Allshare-t, akkor a megosztott mappa megjelenik a lejátszón.
Ergo felrakom majd ezt a firmware-t, ami tartalmazza a minidlna csomagot (sajna a fent lévő FW-el nem tudom telepíteni, nem tartalmazza a csomaglistám, erre nincs valami körüljárás?), mountolom a pendrive-ot, konfigolom samba-t, és futtatom a minidlna-t, így elvileg Windows alól és a Blu Ray lejátszóval is el kell, hogy érjem gond nélkül, ha jól értem.

Köszi még egyszer a helpet, üdv

"Könnyű valakit ügyessé nevelni, de nagyon nehéz valakit a saját viselkedésére tanítani."

(#685) suste válasza metrichye (#684) üzenetére


suste
veterán

Tudom, hogy 2-3 mega körül tudok másolni a pendrive-ra NTFS esetén Samba-val
NTFS-t feletsd el, vargalex fw-ben van saját formázó, azt használd (ext4-et csinál), igaz lecsíp 128MB-ot swap-nak, ami jólis jönne a 32MB ram miatt, de pendrive-on ugye nem szerencsés a sok írás, így azt lehet érdemesebb lesz kikapcsolni (luciban meteheted majd). Ha a pendrive is engedi, akkor Gigabit lanon 3-4X gyorsabb lesz a másolás, mint NTFS-sel.

Ezért arra gondoltam, hogy átrakom EXT3-ra a partíciót, így gyorsabb a működés és elvileg Windows alól is látható egy kis progi segítségével a Total commanderhez a partíció
Samban mindegy milyen a csatolt fájlrendszer, a kliens nem látja, így nem is kell kezelnie, tehát nem kell segédprogram.
Csak akkor kell, ha lehúzod a pent a routerről, és rádugod a PC-re, de ezt mint írtam nem ajánlom......

ha fut a minidlna progi az Openwrt alatt, akkor mennie kell, mivel ha Windows alatt elindítom az Allshare-t, akkor a megosztott mappa megjelenik a lejátszón
vargalexben van "ushare" nevű dlna szerver is, esetleg majd ezt is próbáld ki, bár pont a samsung TV-k nem szeretik ezt, csak a minidlna-ról tudnak lejátszani

Ergo felrakom majd ezt a firmware-t, ami tartalmazza a minidlna csomagot (sajna a fent lévő FW-el nem tudom telepíteni, nem tartalmazza a csomaglistám, erre nincs valami körüljárás?)
Ha openwrt van most is rajta, akkor a minidlna-t telepítheted bármelyik repo-ból (akár vargalexből is), mert nem kernelfüggő.

mountolom a pendrive-ot, konfigolom samba-t, és futtatom a minidlna-t, így elvileg Windows alól és a Blu Ray lejátszóval is el kell, hogy érjem gond nélkül, ha jól értem.
Jól érted, de vargalex alatt a formázó felület ezt majdnem mind megcsinálja helyetted.

Majd nézz be a routered topicjába, mert ott mindenre megtalálod a választ a keresővel.

(#686) metrichye válasza suste (#685) üzenetére


metrichye
csendes tag

Szia!

Köszi a segítséget, megoldottam a firmware felrakását, pendrive-ot ext4-re formáztam, stb, megy a samba, rámásoltam Windows alól egy videót és egy zenét.
A problémám viszont az, hogy minidlna-val nem látszik semmi a lejátszón, sőt még maga a router progija is azt írja ki, hogy "A miniDLNA szolgáltatás aktív, 0 hang, 0 videó, 0 kép fájl található."
Ez miért lehet, mit rontok el?

Ushare-el pedig csak a mappaszerkezetet látom, a file-okat sajnos nem. Előre is köszi a segítséget!

"Könnyű valakit ügyessé nevelni, de nagyon nehéz valakit a saját viselkedésére tanítani."

(#687) suste válasza metrichye (#686) üzenetére


suste
veterán

luci/szolgáltatások/minidlna/haladó fül:
adatbázis helye: /mnt/minidlna
log helye: /mnt/minidlna

így a pendrivera kerül az adatbázis a "minidlna" mappába, és nem veszik el minden újraindításnál
és mivel újra elkészíti az adatbázist, így megoldódik az is szerintem, hogy nem látja

ushare: tipikus samsung hiba, mivel nem működik, így tiltsd le a luci/rendszer/rendszerindításnál
sok mást is tiltsál le, ha nem használod: [link]

és hd-idle, és a transmission sem kell neked, ha jól gondolom
letiltás gomb csak a következő indítást tiltja, így a leállítás gombot is használd mindegyiknél, vagy router restart

(#688) Magicrat


Magicrat
tag

Sziasztok!
Adva van(lesz) egy Philips BDP5600 BR lejátszó, amit tud ugye dlna-t. +pc+ ósdi crt tv.
A kérdésem az lenne, hogy mivel a pc és a tv nem ugyanabban a szobában van, kihúznék egy 10m-es dhmi kábelt a pc és a bl lejátszó között, majd a lejátszóról átlőném akárhogy az anyagot a tv-re.
Működhet ez? Vagy túl hosszú a kábel? Sajnos nem tudom közelebb vinni őket egymáshoz...
Köszi
Magicrat

(#689) edeleny válasza Magicrat (#688) üzenetére


edeleny
őstag

A DLNA-hoz elég az UTP kábel, hálókábel, nem kell a HDMI!!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#690) Magicrat válasza edeleny (#689) üzenetére


Magicrat
tag

Köszi!
Jujj de faxa :R :R :R

(#691) edeleny válasza Magicrat (#690) üzenetére


edeleny
őstag

Épp az a lényege, hogy hálózaton viszi át, kvázi szerver a PC, a TV játssza le!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#692) Magicrat válasza edeleny (#689) üzenetére


Magicrat
tag

Hahó!
Na még 1 láma Off kérdésem lenne:
Mivel most még csak crt tv-m van, és nem tudom, hogy hamarosan lesz-e lcd tv-m, mivel érdemes (na jó, értemén, hogy ágyúval verébre tipikus esete) összekötni a sziper bl-lejátszót a tv-vel, amin csak scart és rca csati van? :DDD

Pl valami hasonlóval: LINK ?

ŐŐŐ, izé, én azért találtam ezt ki mert így az összes H264-es, mkv-s cuccot le tudom majd játszani amit a mostani asztali dvd nem... és nem kell szétírnom az rw lemezeket... :DDD

Thx még1x-er
Magicrat

[ Szerkesztve ]

(#693) suste válasza Magicrat (#692) üzenetére


suste
veterán

A BD lejátszón milyen kimenetek vannak?
A TV-n a scart és a kompozit (3xRCA) közül a scart a jobb.
Szóval ha van a BD-n scart, akkor scart-scart lenne a legjobb.

De az biztos, hogy tök fölöslegesen szedsz le H264-es MKV-ket, mert a CRT TV-n a sima 1,5GB-os xvid is ugyan olyan jól néz ki!

[ Szerkesztve ]

(#694) Magicrat válasza suste (#693) üzenetére


Magicrat
tag

Igen, nagyrészt xvid-et szedek, de hamarosan - talán - lesz jobb tv-m is.

Ezek a kimenetek vannak rajta:
Kompozit kimenet
Audio kimenet
Digitális audió kimenet (koaxiális)
HDMI kimenet

sajnos scart nincs, de az a komolyabb br lejátszókon nincs már... :(

(#695) suste válasza Magicrat (#694) üzenetére


suste
veterán

Akkor nincs értelme variálni, egy jó minőségű kompozit-kompozit megteszi. Persze a scartok általában jobban árnyékoltak....nálad a kábel típusa nem szól bele a képminőségbe csak a kábel minősége.....

(#696) Magicrat válasza suste (#695) üzenetére


Magicrat
tag

Okés, :R

(#697) edeleny válasza Magicrat (#692) üzenetére


edeleny
őstag

Én már vagy 3 éve nem írtam egyetlen lemezt sem!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#698) fil


fil
őstag

Sziasztok!
Panasonic TX-P42ST60 tv-n szeretném beállítani ,hogy DNLA-ról játsszon le filmet. Egy NAS4Free-t használnék (DNLA UPnP) ,ami a laptopomról VLC-vel rendben működik. A Pana viszont nem talál a hálózaton DNLA szervert. Kézi beállításnál megjelenik a szerver MAC addresse ,amit ki is választok ,de utána is negatív. Azt mondja nincs DNLA szerver a hálózaton.
Mit csinálok rosszul?

(#699) suste válasza edeleny (#697) üzenetére


suste
veterán

Én 3éve kidobtam az összes lemezes meghajtót, köztük a DVD lejátszót is:)

(#700) joshua7


joshua7
veterán

Rossz topik...

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.