Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) putto


putto
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja én is örömmel használom a DLNA és egy B650-s tévé nyújtotta hasznos szolgáltatásokat.
A beállításhoz szükséges infókat itt a fórumban szedtem össze, ment is minden szinte elsőre. Csak azzal bajlódtam, hogy túl sok állományt akartam egyszerre megosztani(kb. 20 720p és 1080p film, 8-10 sorozat teljes évadokkal), amit nagyon sokáig tartott frissíteni is, és annak befejezésével sem tudtam a TV-n megnyitni semmit, konkrétan nem jelzett lejátszható tartalmat. Azóta kevesebb állománnyal gond nélkül használható. Ha van valami új, csak bemásolom a share mappába és nyomok a Samsung Share Managerben egy "Módosult állapot magadását".
Egy dolog viszont elég zavaró, x264 típusú mkv állományokban nem működik a "tekerés", eddig nem találtam rá módszert, hogy tudnék az időben ugrani. Persze nem is sokat kerestem. Ilyentájt van jobb dolgom is :). Ha esetleg tudja rá valaki a megoldást azt megköszönöm.

Üdv

Elektryczna maszynka!

(#52) khorvat válasza putto (#51) üzenetére


khorvat
senior tag

Nekem sehol sem megy a beletekeres DLNA-n keresztul nem csak MKV fajloknal!
Neked divx-es filmekben megy a DLNA-s ketekeres elore-hatra?
Nalam B650 P-s es Win XP SP3 ,PC Share V2.3 vannak.

(#53) putto válasza khorvat (#52) üzenetére


putto
csendes tag

Hali, igen megy divx-ben. Kipróbáltam mp3-nál is, ott az mkv-hez hasonlóan szintén nem megy a "teketés".
Win XP SP3 ,PC Share V2.3, de azt hogy P-e az nem tudom. Model: LE32B650T2WXXH, Version: AA01
Firmware-t még nem frissítettem, mivel a legfrissebbnek gondolom, bár nem egyértelmű
2009/09/20_002005 van a tv menüben, a samsung oldalán T-CHL7DEUC-2005.0

Elektryczna maszynka!

(#54) khorvat válasza putto (#53) üzenetére


khorvat
senior tag

Igen a Tied W-s T2W nekem itt T2P szerepel ezert P-s!
Ha Tv kozelben leszek unnepek utan letesztelem ujra tobb fajlal.

(#55) Mitnik


Mitnik
csendes tag

Sziasztok
Nekem egy ue 7000 es tv-m van, megy rajta simán a Dlna , de azt olvastam hogy a mobil telefont is látnia kellene a tv-nek egy Samsung omniám van de az istenért nem akarják egymást látni. Valaki esetleg próbálkozott már evvel?

(#56) khorvat válasza Mitnik (#55) üzenetére


khorvat
senior tag

Hi!
Nekem B650 P-s Tv-m van es azzal latta a NokiaN82-t, mind2 egy routerhez kapcsolodott a TV kabelel a telefon wifi-n es siman tudtam nezni a TV-n a telon levo kepeket vagy hallgatni a telon levo zeneket!
De elotte a Tv-n engedelyezni kellett a telot mint ismeretlen eszkoz latja!
Hogy pontosan hol meg nezem majd neked ha kell ha TV elott leszek.

(#57) br0by


br0by
csendes tag

Nekem is B650-es TV van megy egy Omniám, derén se bírtam összehozni a kettőt, ha valakinek van valamilyen ötlete, kérem segítsen :)

(#58) Attesz01 válasza khorvat (#56) üzenetére


Attesz01
csendes tag

Én egy i8910-et akarok összehozni egy B650-es tévével egy routeren keresztül (tv kábellel, telefon wifivel csatlakozik rá), de nem látják egymást. Valószinü hogy az a gond hogy nem a tv wifi-jén keresztül csatlakoznak közvetlenül, de ezek szerint más telóval akár routeren át is működhet a dolog...
A tv csak annyit ír ki hogy "nem található eszköz", a telefon pedig nem tud csatlakozni a wifire dlna-val, illetve nem talál rajta semmit.
Valakinek van esetleg némi tapasztalata ezzel kapcsolatban?

(#59) thomyerk


thomyerk
tag

sziasztok

nekem egy sony 40w5500asom van, és elvileg van dlna funkciója, de gépeimen nincs ilyen alapból, a dlna-s honlapon. valamilyen módon össze tudnám hozni hogy a gépről lássa a fájlokat, vagy ez esélytelen? esetleg hol nézek utána?
köszi!!

(#60) suste válasza thomyerk (#59) üzenetére


suste
veterán

A tvhez nem volt telepítő cd?
Ha nem, akkor próbáld ki a Samsumg olalon lévővel!

(#61) khorvat válasza thomyerk (#59) üzenetére


khorvat
senior tag

XMBC ez jo lehet neked! Ez egy media player/server PC-re ha telepited DLNA-val beloheto!
Vagy Win7 alatt a Windows Media Player 12 is tud mar DLNA-n fajlt megosztani!

(#62) MC Pite


MC Pite
veterán

Üdv!

Látom ti is tornáztok, én telefont PC-vel hoznám össze, fájlmozgatás lenne a cél. Ha már okostelefonok bt-on szinte halottak sok driverrel/bt modullal, legalább menne simán wifin :U . De nem... Nem streaming kellene, csak a fájlküldés része érdekel.
És nem találtam leírást sem. Tudnátok ebben segíteni hogy XP-n mivel tudnám ezt megvalósítani? :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#63) Prognosys


Prognosys
csendes tag

Akit esetleg nem riasztana el egy Linuxos megoldás, tudom ajánlani a MythTV-t, mint (többek között) DLNA (upnp) szervert! Nagyon profin ki tudja szolgálni a tartalmakat az ilyen tipusú TV-knek. Nálam aktívan működik egy ilyen

(#64) spgabor


spgabor
aktív tag

Helló!

Lenne egy kérdésem. Nekem se megy a samsung dlna szoftvere rendesen. Vagyis a tv miden eddig kipróbált funkciója működik, net is van a tv-n, win media playerrel megosztott médiatartalmat látja a tv, de mint tudjuk, az az mkv megosztást nem tudja, nekem pedig az fontos lenne. Szóval a samsung progi pedig azt nyomatja, hogy látja a tv-t, engedélyezem is a program eszközházirendjében, megosztok valamit és a tv mégis azt írja ki, hogy "A kérés nem teljesíthető". Amúgy win 7-et használok, csak a win tűzfal van, de azt kiiktatva sincs változás. Más fórumon azt mondták, h a nod is bezavarhat, de nekem csak sima nod32-őm van, nem az internet securitis, de próbaképp azt is letiltottam és úgy sem látta a samu program megosztását. Amúgy a prog is és a firm is a legfrissebb.
Valakinek valami ötlet? Vagy egy másik program ami nem olyan vállogatós, mint a win mp?

Előre is köszi a segítséget!
Üdv:
spgabor

(#65) horvattila


horvattila
csendes tag

Sziasztok,
még új vagyok ezért elnézést ha valami olyasmivel hozakodnék elő amin már túl vagytok.
Először is nekem is van egy Samsung 650-esem és barátkozom vele, ill. a DLNA-val.
Vannak problémáim illetve sikereim a témában.
A gépkönyv szerint a DLNA-ban nem támogatott a médiavezérlők használata, tehát a beletekerés formátumfüggetlenül nem igen működik.
Nekem csak kikapcsolt tűzfallal sikerül tartósan használni a DLNA-ban, különben 1-1/2 perc és ledobja.
A legfőbb problémám: a magyar szinkronnal van. még nem jöttem rá, hogy mitől de vannak olyan filmek(MKV) amik a PC-n választhatóan megszólalnak magyarul, de a TV--n nem.
Ha valaki tudna segíteni megköszönném
Üdv.: h.a.

(#66) holinorby


holinorby
tag

Sziasztok!

DLNA+samu 650-esnél hogy tudom azt megcsinálni, hogy az mkv fájlban lévő feliratot is megjelenítse és h hangot tudjak választani?

(#67) khorvat válasza holinorby (#66) üzenetére


khorvat
senior tag

Hi!

mkv fajlok DTS es AC3 hangsavokkal jonnek ki a Samu B650 nem kepes DLNA-n sem a hangsav valtogatasra illetve a DTS hangot le sem tudja jatszani sajnos , en mkv merge programmal PC ujra szervezem a hangsavokat azaz csak azt hagyom a video mellett ami nekem kell igy a TV biztos hogy ezt valasztja egyebkent veletlen szeruen dont ha tobb szamara lejatszhato hangsav is van! Szal ezzel a progival 15-30perc alatt elkeszitem a film uj .mkv fajl verziojat!
Beletekeres nalam teljesen random van hogy sikerult mar .avi fajloknal de ott se mindnel .mkv szinten film fuggo hogy tekerheto-e !
Felirat szinten nem valaszthato probald ezt is ugy hogy csak 1et hagysz az -mkv fajlban es azt ki illetve bekapcsolni film lejatszasa alatt elvileg igy mukodhet a dolog!

(#68) holinorby válasza khorvat (#67) üzenetére


holinorby
tag

Köszi!
Az mkv merge-t én is ismerem, a jó blu ray filmeket mind azzal nyomatom át ac3-ba, csak ha már lehet hozzá feliratot rakni gondoltam..... eddig még nem találtam meg a módját, de nem is értem mi a reteknek van akkor a távirányítón a subt. és a ad gomb. Teljesen feleslege:D

(#69) vKRudi


vKRudi
csendes tag

Sziasztok,

tegnap este üzemeltem be egy Samsung LE40B650-est. Minden frankón megy kivéve a hálózati megosztást. Ha közvetlenül a modemből csatlakoztattam a netre UTP-n keresztül, minden gond nélkül ment a net. Letöltötte a widgeteket, néztem youtube-ot, stb. Azonban ha routerre csatlakoztattam (US Robotics), nem volt net, és a hálózati tesztelés sem sikerült (Átjáró ping hibát írt ki). Próbáltam automatán hagyni, és be is állítottam az értékeket (IP, DNS, Átjáró, alhálózat). De semmi.

Kérlek segítsetek mi lehet a probléma.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Rudi

(#70) khorvat válasza vKRudi (#69) üzenetére


khorvat
senior tag

Hi!
Amit leirtal abbol egyertelmu hogy a routered es a Tv nincs megfeleloen osszehangolva!
Mindenkeppen en elso korben a router beallitasait neznem meg megy-e benne DHCP szolgaltatas ez osztana automatikusan IP cimet atjarot DNS a TV-nek.
Vagy ha TV-n ezeket fixen beallitod biztosan jo ertekeket irsz-e be ezek osszhangban vannak-e a router beallitasaival!
Esetleg probalj UTP kabelt is cserelni.

(#71) wizardSWF válasza yanni56 (#50) üzenetére


wizardSWF
csendes tag

Sziasztok!

Szemezek a LE32B650T2WXXH LCD tv-vel, de a DLNA-hoz a specifikáció a WIS09ABGNX wifi kulcsot ajánlja.

Kérdezném, hogy feltétlenül a samsung saját wifi kulcsát kell használni, vagy jó hozzá pl. egy asus wifi usb kulcs is? (mivel tudhat többet a samsung kulcs, a "mezei" wiwfi kulcsoknál?)

válaszotokat előre is köszönöm,

wiz

(#72) br0by


br0by
csendes tag

http://index.hu/tech/2010/03/25/feltortek_a_samsung_teveit/

Ezt már tesztelte valaki?

(#73) DeniBoy


DeniBoy
aktív tag

Sziasztok!

Találtatok valami programot ami lejátsza a DLNA serverröl a cumot mint a tv ?

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#74) DeniBoy válasza wizardSWF (#71) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

Azért kell a gyári mert annak a softja van a tv-be beletelepítve.
Amúgy mással nem is megy, csak nagy hack után müxik néhány ralink chipset -es.

kb.:5 félét azért kipróbáltam hátha, de semmi :N

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#75) Gááboor


Gááboor
tag

Sziasztok.
Nekem is az a problémám, hogy sasumg progiban nem szerepel a tv -Samsung 650- i -je.
Ai internet tv szolgáltatás rendben van a vezetéknélkli kapcsolat működik de a számítógépet nem látja wifi-n
Lehet a routerben kellene beállítani valamit ,de nem vagyok egy szakértő ebben. Tp-link ben a pinget sem találom. A tv címét meg nem ismerem.
A tűzfalat kilőttem de semmi.

Van valami ötlet?

(#76) Gááboor válasza Gááboor (#75) üzenetére


Gááboor
tag

UP!

(#77) Gááboor válasza Gááboor (#76) üzenetére


Gááboor
tag

UP!

(#78) yanni56 válasza Gááboor (#75) üzenetére


yanni56
csendes tag

Szia,
egyszer már leírtam #36, de ime megint, hátha segít:
nekem a következő segített: a routeren a "Block anonymous internet request" -t disable állapotba tettem és már ment is. Aztán vissza enable-ba de azóta is megy.
ill. még egy dolgot csináltam, az Alkalmazás menü, Otthoni hálózati kp.-ban a beállítások részben átírtam a TV nevét

(#79) Gááboor válasza yanni56 (#78) üzenetére


Gááboor
tag

Köszi.
Már rájöttem, hogy a tűzfal blokkolja valójában a pc share programot talán, de azt engedélyeztem a ki és bejövő forgalmat.
Nekem eset nod smart security van, abban van egy megosztás engedélyezése biztos ami bizto, és engedélyezve van a pc share progi is.
Átállítottam rákérdezősre, hogy lássam mikor nem engedi és fel is dobta az ablakot majd beállítottam , hogy minden engedje, de semmi. Van úgy hogy elindul a szolgáltatás a tv-n de ha rámegyek, hogy pl. fotó akkor kiírja hogy nem tud csatlakozni.
"Block anonymous internet request" : ez nálad van nálam ilyet nem találok.
Gyanús az hogy a router kapcsolatainál ismerten névvel van a kapcsolat, de ott van.

(#80) maaresy


maaresy
csendes tag

Sziasztok!

Én nagyon új vagyok ebben a témában, valószínű ezért nem értek sok, számotokra teljesen egyszerű dolgot.
B7000 televízióm van. DLNA-val próbálkozom napok óta, de semmire sem jutok. Ezeket próbáltam:Tűzfal kikapcsolva, tv neve átnevezve, block anonymus: disable-re állítva.(aztán vissza)
1. azt írják páran hogy egy mappát kell létrehozni a pC share manager programmal. Nekem ez nem jött össze. Nem tudok új mappát létrehozni. Én most minden mappát látok, ami a számtógépen van, de a mappákban lévő tartalmakat már nem. Indításkor a következő üzenet fo,ad a Tv-n: "a kérés nem teljesíthet,a MP visszaugrik a főoldalra"
Hogyan és hová kell létrehozni ezt a bizonyos egy mappát?

Csak ez lehet a hiba, hogy nekem ez a mappa hiányzik?

Nagyon várom Tőletek a segítséget.

Üdv,

Maaresy

(#81) maaresy


maaresy
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült lejátszanom a filmeket. Csináltam egy mappát és azt osztottam meg. :N
Egy probléma azért még most is van. AZ *.mkv fájlokat nem játsza le, pedig a kézikönyv szerint támogatott fájlformátum.

Kérnék egy kis segítséget.

Köszi

Maaresy

(#82) Gááboor válasza maaresy (#81) üzenetére


Gááboor
tag

Jó neked, nekem csak akkor működik ha kilövöm teljesen a szoftveres tűzfalat.
Ha vissza kapcsolom akkor megszakad.
Már mindent át engedtem és allow -ra állítottam ahol csal samsung nevet láttam a tűzfal beállításoknál de semmi.

(#83) QG


QG
tag

Vettem egy WIS09ABGNX wifi kulcsot, jó néhány órám ráment mire összekötöttem a TVt a géppel. Most pedig nagyon csalódott vagyok.
- Kisimította a gyönyörű könyvtárstruktúrámat. Emiatt 6 kattintás helyett vagy 15 elérni az ABC közepén lévő betűvel kezdődő filmet. Ez gondolom vezetékes esetben is fennáll.
- Nem lehet tekerni. Vagyis lehet, csak éppen 10 mp ugrás után 10 másodpercig tölt, szóval eléggé haszontalan. Arról pedig, hogy 5 gombnyomással 10 percet terkerjek, nem is álmodhatok. Kíváncsi vagyok mi a helyzet vezeték használata esetén.
Nem próbáltam még firmware frissítést, de valahogy kétlem, hogy lényeges javulás lenne belőle.
Szóval egyelőre az a gyanúm, hogy ha egy B650 helyett 620at veszek, és HDMI kábelt, spórolok vagy 30ezret, és még a felhasználói élmény is jobb.
Remélem néhány embernek még idejében jött a figyelmeztetés :)

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#84) Gááboor válasza QG (#83) üzenetére


Gááboor
tag

Azt elárulhatnád neked hogy sikerült a kapcsolat.
Nekem a szoftveres tűzfal nem engedi pedig minden kapcsolat engedélyezve.
Így nem talál csatlakoztatott eszközt de internet az van. Ha csatlakozik, is mutatja a tartalmat, akkor is kilép és semmit nem tudok megnézni. Nem tudom nem e valami portot kellene valahol valamilyen formába valahogyan engedélyezni.

Annak azért nézz utána, hogy a 620-as támogatja e a külső merevlemezről történő lejátszást és az MKV-t. Rémlik mintha itt lenne valami különbség.

(#85) QG válasza Gááboor (#84) üzenetére


QG
tag

Nekem az alap Win7 tűzfalat nem kellett kikapcsolnom, mégis érzékelte. Másrészt mintha a TV minden második bekapcsolásánál újra kéne csatlakoznom. Elég idegesítő.

Hát, már megvan a 650, szóval inkább elméleti jellegű a panaszkodásom. A 620 egyébként a Samsung márkabolt szerint nem játszik le USBs bemenetről (akár HDD akár pendrive) filmet, csak képeket és mp3at. Nem tudom mi a helyzet az MKVval.

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#86) Gááboor válasza QG (#85) üzenetére


Gááboor
tag

Ja úgy értettem a 620 at fogod megvenni.

Szóval a windows tűzfal nekem nem probléma de különböző verzójú ESET Nod smart security -vel sem tudok kapcsolódni, pedig amit csak tudtam engedélyeztem. Le lekapcsolom a tűzfalat akkor minden ok... MKV.t is játszik..

Sőt még a Windows mediaplayer is automatikusan érzékeli hogy van itt valami eszköz és ha engedélyezem akkor a tv már két eszközt lát a pc share-t és a W.M. playeren kerseztűl a számítógépet és annak a nevét írja ki.

De mihelyt rányomom a tűzfalat a kapcsolat megszakad, pedig interaktív módban én nyomok rá hogy engedélyez....

(#87) mapet


mapet
csendes tag

Sziasztok!

DLNA és Internet képes Samsung TV-m szeretném PC-vel összekötni vezeték nélkül!
Érdeklődnék, hogy próbált-e már valaki így összekötni? Elég hozzá egy bármilyen wifi router és egy usb adapter a tv-be, vagy esetleg kizárólag samsung által gyártott adaptert fogad el a tv?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#88) Gááboor válasza mapet (#87) üzenetére


Gááboor
tag

Én úgy tudom csak samuét fogadja el kizárólag azzal kompatibilis.

(#89) tothms


tothms
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni DLNA-val kapcsolatban.
A rendszerem; TV sony kdl-40w5500 (lan-on csatlakozik)
Router tp-link 542g
Médialejátszó popcorn a-110
Laptop dell vostro 1015 (WiFi-n) win7 wmp12
Asztali gép (lan-on) winXP wmp11
A problémám a következő;egy konkrét film elindítva
laptopról total commander jobb gomb lejátszás köv. film minősége nagyon gyenge
tv menüjéből indítva egy fokkal jobb de még mindig nem az eredeti minőség
asztali gépről indítva a tv csak a mappákat látja a benne lévő tartalmat nem
Három hónap kinlódás után mindenki azt ajánlotta hagyjam a DLNA-t és vegyek egy médialejátszót. Ekkor lett a rendszerbe betéve a popcorn (lan-on) Na ekkor mégegyszer ugyan az a film popcorn-on keresztül
asztali gépről tökéletes
popcorn saját winchesteréről szintén tökéletes
laptopról (WiFi-n és lan-on) maradt ugyan az a rossz képminőség
Kérdésem a következő;a laptopról indított film rossz minőségét még mindig okozhatja a DLNA azon finkciója hogy a tv átkonvertálja a filmeket kisebb felbontásra.

A választ előre is köszönöm!

(#90) tothbe válasza Gááboor (#84) üzenetére


tothbe
addikt

Megtaláltam a megoldást, ha még érdekel. Nem a tűzfal állítja le, hanem az IDS rendszer.

1. lépés: fix ip címet adsz a tv-nek.

2. lépés: átteszed a tűzfalat Automatikus kivételekkel-re

3. lépés: Szabályok és zónák / Zóna és szabályszerkesztő gomb; Felugró ablakban Zóna fül

4. lépés: Az aktiv védelem (IDS) nem viszgálja...... (majd szerkesztés gomb, ha kijelölted)

5. lépés: megadod a TV IP címét.

6. lépés: Mindent leokézol és happy vagy mert működik.Persze egy Módosult állapot megadása még kell a progiban de innentől megy a menet.

Jó DLNA-t neked. És bárkinek, akinek az ESET megnehezítette a dolgát. ;)

By(e) Tothbe

(#91) Drag77


Drag77
senior tag

Sziasztok!

Samu progija helyett nézétek meg ezt: http://www.serviio.org/ , működik nem Samu tv-vel is. Képes realtime kódolni..stb, leszedi a meta adatokat netről borító..stb.

üdv. Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#92) tothbe válasza Drag77 (#91) üzenetére


tothbe
addikt

A Serviio jó progi, de ESET-nél pont ugyanez a beállítás kell ahhoz is. :K

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#93) Tarokk


Tarokk
csendes tag

Sziasztok,

Vettem egy Samsung 40C652-es tv-t és beállítottam mindent amit kellett, és majdnem minden megy is, csak...
Nem sikerült elérnem, hogy a több hangcsatornát tartalmazó mkv-kben hangsávot tudjak váltani, vagy ki tudjam rakni a feliratot. Ezt nem lehet sehogy sem megoldani? Ha nem lehet, akkor most emiatt kellene vennem egy média lejátszót? Azt már azért is sajnálnám, mert akkor valószínűleg elegendőbb lehetett volna egy kevesebb tudású készülék is :(.

Előre is köszi!

(#94) (ex)Cat válasza Tarokk (#93) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Szerintem nincs olyan TV, ami tudná a hangsáv váltást.

(#95) tothbe válasza Tarokk (#93) üzenetére


tothbe
addikt

sajna nem tud több hangsávot. Már az egy DTS hangsáv is csak most került bele, a B szériában még csak AC3-at tudott. Sőt, a beépített feliratot sem kezeli, csak a külön fájlosat. De ezekkel sztm együtt lehet élni. Csak konvertálni kell, vagy eleve olyat készíteni (Mert ugye a másokét letölteni illegális)
Ha neked ez nem okés, tényleg kénytelen leszel média lejátszót venni, bár abból sem mind kezeli a több DTS hangsávot, erre figyelj oda.

By(e) Tothbe

(#96) Neurotic16


Neurotic16
csendes tag

Üdv emberek,

Nekem ez a Serviio dlna szerver nem akar működni, arra panaszkodik, hogy nincs fent java pedig telepítve van és a java újratelepítés után is sír, pedig a java.com szerint a legújabb "Version 6 Update 20" van fent.

Eddig nem találtam értelmes dlna szervert, ami úgy ahogy működött, az a Win7 alatt a Media player és a Samsung pc share manager, ez utóbbi átküld minden támogatott formátumot ahogy nézem, még 1080p hd filmet is, szóval lehet az marad használatban.
A media player néhány filet nem engedett lejátszani amiket a gép is meg a tv is vitt usb-ről.

Ps3 media servert nem tudtam működésre bírni, a tv látja, de minden egyel filera azt írja ki, hogy nem támogatott formátum, még a képekre is. Mindent lát, de lejátszani semmit nem lehet.

Amúgy Samsung ue40c6000-es led tv.

Valakinek valami jól bevált programja van erre a célra, esetleg a fent említett Serviio-ra ötlet, hogy hogy lehet működésre bírni?

(#97) Drag77 válasza Neurotic16 (#96) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia!

http://forum.serviio.org/viewforum.php?f=5&sid=05ae2b2c8fecd70ed07cf79b80717a4f

ha nincs hasonló hiba akkor nyugodtan kérdez, a fejlesztő srác segíteni fog.
talán ez segít itt is java gond volt amit orvosltak : http://forum.serviio.org/viewtopic.php?f=5&t=95&p=1728&hilit=no+java#p1728

üdv. Drag

[ Szerkesztve ]

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#98) szabessz


szabessz
tag

Hi
Ha Lanon kábelen keresztül akarom nézni filmket akkor követlenül gépre kötöm akkor is jó,nem kell router?
Samsung-nál ésLg-nél ez szolgáltás egy formán müködik?
NTFS fálj rendszert mindkettő típus támogatja, vagy csak Samsung?
pl 40c650 vagy LG42Ld650
Előre is köszönöm a segítséget
[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#99) Gallopper


Gallopper
csendes tag

én most szeretnék dlna-s tv-t venni..mit ajánlotok?

(#100) tothbe válasza szabessz (#98) üzenetére


tothbe
addikt

nem, nem egyforma a szolgáltatás, bár hasonló. Samu biztosan támogatja, de amennyire tudom, az lg-re is lehet vinyót rakni az új szériában.
Az általad írt kettő közül én mágis a Samut venném ilyen célokra.

(Router pedig akkor nem kell, ha nem patch, hanem cross-link utp kábellel kötöd össze a két eszközt)

By(e) Tothbe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.