Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) feketegergo


feketegergo
tag

Debian linux alol Rygel-t használok DLNA szervernek, és egy LG okos-tv-n nézem.

Az megoldható valahogy, hogy a lejátszott film hangja meg a mobilomra érkezzen? Headsettel fülhalgatónak használnám.

Olyat olvastam, hogy ha a videólejátszó egy másik linux alapú számítógép lenne, akkor PulseAudio kimenetét rá tudnám tenni egy dlna-stream-re, de ez sajnos nem segít.

(#1552) feketegergo válasza likeaRAINBOW (#1548) üzenetére


feketegergo
tag

Én is kerestem ugyanerre az LG-tv + srt problémára a megoldást, de nem találtam normális megoldást.

Azt szoktam csinálni , hogy a feliratot is belepakolom a videófileba, és akkor megy.
(Vigyázni kell, hogy UTF-8 kódolású legyen a felirat.)

(#1553) Septum15


Septum15
aktív tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni abban az ügyben, hogy a TV-re nem tudok 4 GB-nál nagyobb filmeket lejátszani.
A TV az egy TX-40DS400E.
A Router az egy Netgear WPN824v2.
A gépen Windows 10-van.
Kábellel vannak össze kötve.
Próbáltam már Plex-szel, Serviio-val és a windowsba beépítettel.
A jelenség az az, hogy amikor egy 4gb-nál nagyobb filet megnyitok, akkor a hang megy pár másodpercig aztán meg áll, a kép meg 2-3 másodpercig megy.
Jelenleg a windows DLNA megoldását próbálgatnám.
Eddig egy dolgot próbáltam ki, az pedig az volt hogy a "128 bites titkosítás használata a fájlmegosztási kapcsolatok megóvása érdekében (ajánlott)" helyett a "40 vagy 56 bites titkositást használó eszközökkel való fájlmegosztás engedélyezése" módot kapcsoltam be.
Így a hang végig ment, de a kép meg ált 2-3 másodperccel később. Amikor bele tekertem a filmbe, akkor ugyan ez volt. 2-3 másodpercig ment, majd megállt de a hang ment tovább.
Szerintetek mi lehet a baj?

(#1554) RudY válasza Septum15 (#1553) üzenetére


RudY
addikt

Netgear WPN824v2
Ez a router nem egy mai darab és nem is gigabites, ha jól tudom: 10/100?
Ez lehet az egyik gyenge pont, tehát ajánlott lenne egy modernebb darab beszerzése (10/100/1000).
Az elméleti számítgatások szerint elégnek kellene lennie, de ha a gyakorlatban szűknek bizonyul a keresztmetszet, akkor nincs mese.

A kábel CAT5E vagy CAT6 legyen, ha jelöletlen, akkor eleve csere. Ha viszont így is lesz akadás, akkor egyértelműen a lejtászónak túl nagy falat, tehát az a gyenge pont. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy a tv gyenge minőség, hanem a lejátszó szoftvere enyit tud. Esetleg megpróbálhatod még külső USB-s eszközről, de ettől nem lesz jobb, legfeljebb csak statisztikailag.
Ilyenkor bizony az a legjobb megoldás, ha médialejátszót használ az ember, ha vannak/lesznek lemezeid is, akkor egy Blu-ray lejátszó is jó választás lehet.

Normális tv normális tartalmat érdemel, így a 10-20GB fölötti filmek sem fognak akadni ;)

Én tehát a kábel cseréjét javasolnám első körben (ha az nem megfelelő), utána viszont mindenképp a router.

[ Szerkesztve ]

(#1555) Septum15 válasza RudY (#1554) üzenetére


Septum15
aktív tag

Oké, köszönöm. Akkor router csere lesz. Cat5e kábelek vannak használatban.

(#1556) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok. Avi formátumnál megjelenik ez a menü, de mkv-nál nem. Erre létezik megoldás, hogy minden formátumnál megjelenjen a "Play To" menü?

[ Szerkesztve ]

(#1557) suste válasza Talala (#1556) üzenetére


suste
veterán

Ha jól tudom, akkor a win mp nem támogatja az mkv-t (?).

(#1558) Talala válasza suste (#1557) üzenetére


Talala
senior tag

Igen, erre gondoltam. Tettem fel kodeket most már lejátsza, de a tv-re továbbítás továbbra sem megy.
Amennyiben nem megoldható ez így, valami jó dlna szervert tudnál ajánlani, eddig serviot használtunk, de utóbbi időben nem igazán hajlandó frissíteni az adatokat. Pl letöltök egy filmet. de egy csomót kell szenvedni hogy lássa a tv. Ki-be kapcsolás, pc újraindítás, servioba kézi frissítés...

(#1559) suste válasza Talala (#1558) üzenetére


suste
veterán

Olvass vissza itt, sokféle szerver meg volt említve....

(#1560) Talala válasza suste (#1559) üzenetére


Talala
senior tag

Oké, kipróbálok párat.

(#1561) APONE


APONE
tag

ÜDV!! szeretnék tanácsot kérni erről: [link]

a laptopon lévő 1080p filmet küldök wifin a tv-re..(DLNA) a gyors jeleneteknél be akadozik elég rendesen..ha rendelek egy ilyet azzal nem akadozna ??? a laptopba n-es wifi kártya van és csak 45 Mbps tud..

a laptop wifije ennyit mér 120/10 nettel..[link]

[ Szerkesztve ]

(#1562) benceje


benceje
csendes tag

Üdv mindenkinek!

DLNA problémám a következő.
Korábban DLINK nasról a TV-n keresztül a filmes mappákban a filmek ikonja egy-egy képkockát tartalmazott.
Váltottam Synology nasra, azóta minden fájl ikonja egyforma, nincsenek képek/jelenetek.

Be lehet állítani ezt valahol állítani, hogy legyen ismét kép a sima ikon helyett?

Tv-t nem cseréltem, szóval tuti a DLNA a hunyó. Létezik hogy a Syno-ban lévő DLNA nem tud ilyet?

Segítségeteket köszönöm!

(#1563) Athos8


Athos8
csendes tag

Sziasztok,

Pár hete vettem egy Samsung UE49KS7500 tv-t.
Az lenne a problémám h filmlejátszás közben, DLNA-n keresztül 20-30 perc elteltével kilép a filmből, megszakadt a kapcsolat az eszközzel hibaüzenettel.
Synology DS115 NAS-t használok és egy gigabites Tp-Link Archer C8-as routert. Wifin és kábelen keresztüli összekötés esetén is ez a hiba.
20-30 percig akadás nélkül tökéletesen megy.
Van egy régebbi LG smart tévém is, ott tökéletesen megy DLNA-n keresztül.
Találkozott már más is ilyen jellegű problémával? Hibás lenne a tv, vagy ennyire szar a DLNA kezelése?..

(#1564) Athos8 válasza Athos8 (#1563) üzenetére


Athos8
csendes tag

Javítanám, kábelen keresztül megy, de Wifi-n 20-30 perc múlva kilép..
Előre is köszi, ha valaki tudja a megoldást!

(#1565) mrmft


mrmft
senior tag

Androidra keresek egyszeruen konfiguralato DLNA szervert. Serviioval PC-n elboldogultam, hasonlot szeretnek az extra funkciok pl transzkodolas, nem kellenek. A telefon media tartalamait ugy szeretnem latni a TV-n, ahogy a Serviio is mutatja. Letezik ilyen?

(#1566) suste válasza Athos8 (#1564) üzenetére


suste
veterán

Gondolom fullhd 3d vagy hasonló nagy bitrátájú filmeket nézel, és a wifi meg sajnom nem egy állati stabil dolog.
Próbáld ki kisebb adatfolyammal....

(#1567) farkas-j válasza mrmft (#1565) üzenetére


farkas-j
őstag

Ezen a linken találsz egy használható BubbleUPNP-t, és egy nagyon egyszerű kezelésű Skifta nevű DLNA appot Androidra. Nekem a BubbleUPNP jött be, mindent tud a kategóriájában, és teljesen testre szabható.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#1568) mrmft válasza farkas-j (#1567) üzenetére


mrmft
senior tag

:K :R

(#1569) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Adott egy laptop amire feltettem a Bubbleupnp-t.

A TV-be van egy cc2. Kész a szerver, laptop mkv jobb klik átküldés dlna. Tökéletesen megy a film csak épp nincsen hang!

Mit kell beállítanom. Plex meg a videostream for google-nál van hang. AC3 sztereo a hangsáv.

MKV, és divixel sincs hang..

A TV egy Samsung EH 6030.

[ Szerkesztve ]

(#1570) castiels


castiels
addikt

windows 10 pro a rendszer.

(#1571) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok! Tanács kéne. Adott egy Samsung h6200 servion keresztül játszok filmet rajta wifin. Az utóbbi időkben rendszeresen ezt az üzenete kapom a tv-n "a hálózati kapcsolat megszakadt". Mitől lehet? Win 10-et használok, elötte 8.1 ott is jelen volt a dolog, de ritkábban jelentkezett. Talán a tv wifije rosszalkodhat? Egy helyiségben a router és a tv.

(#1572) sMogyi86

Sziasztok,

Van arra bármi esély, hogy CPU csere vagy dedikált VGA vásárlása nélkül használjam Windows 10-en a Wireless Display-t? (miracast;WiDi)
Konfigom az adatlapomon, de a lényegi komponensek: ASUS P8H67-V;Intel Core i3-2120, dedikált VGA nincs

Köszi,
Máté

"A félelem az elme gyilkosa."

(#1573) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Tud valaki olyan DLNA-ra progit windows 10-re ami lejátsza a 4K videókat? :R
A Serviio sajnos nem jó erre :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1574) vstommy


vstommy
újonc

Megoldható hogy a Serviio lássa az androidos készülékeket? TV helyett tabletet szeretném használni a média megjelenítésére.

(#1575) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Sziasztok. Most szereztem be egy LG 43UH661V TV-t és egyszerűen nem találom rajta a DLNA funkciót. Serviio-t használok e célra, de nem látja, vagy csak én nem találom. A régi TV-m is be van üzemelve LG 32LN570R, azon gond nélkül működik most is. Van erre valami megoldás?

(#1576) RudY válasza vstommy (#1574) üzenetére


RudY
addikt

Igen, a PRO verzióval.

(#1577) Guczi


Guczi
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy DLNA-n keresztül nem játssza le a filmeket sem a tv, sem az android box. TP-Link Archer C2 gigabites routerem van, rákötve egy WD 2TB külső HDD. A rövidebb 20 perces filmeket gond nélkül lejátssza a 32" LG 6047 tv, és a Venz V10 pro (másik TV-n), de egy normál hosszúságú 1080p filmet már csak komoly akadással, vagy kb két perc után megáll, és nem tölt tovább.

Milyen megoldások lehetnek erre a problémára? Wifin keresztül meg minden, nem megoldható a kábelezés.

(#1578) suste válasza Guczi (#1577) üzenetére


suste
veterán

nem a film hossza számít, hanem a bitsebesség!
a wifi egy nagyon instabil dolog, ezért nem fullhd filmnézésre való!
ha mégis wifin videózol, akkor gyengébb minőséggel próbálkozz, először 720P-vel, majd ha az is akad akkor marad a sima SD.....
vagy pedig válts 5Ghz-re, de azzal még kevesebb távolság hidalható át

[ Szerkesztve ]

(#1579) aclandiae


aclandiae
senior tag

Adott egy Dell Inspiron 1525 laptop (w7 x64 Ultim.) és egy LG 49UJ635V TV (webOS 3.5). Megosztom a tartalmat (filmet) a laptopon, felteszem vagy
- LG SmartShare
- Universal Media Player
programokat a laptopra. Ugyanazon a hálózaton vannak mindketten, vezeték nélkül kapcsolódnak.
A router D-Link DIR 842.
Hozzáadom a mappákat, rendben. Sem a TV, sem a laptop nem látják egymást.

Biztosan valami apróság kerülte el a figyelmemet. Mi lehet a gond?

(#1580) FlashR


FlashR
tag

Sziasztok!

Nincs időm végigolvasni minden hozzászólást, valaki jó volna ha tudna olyan DLNA szervert ajánlani, ami az .mkv mellé a feliratot is meg tudja osztani. Köszönöm!

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#1581) pulpi válasza FlashR (#1580) üzenetére


pulpi
csendes tag

Esetleg a Plexet próbáld meg.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1582) FlashR válasza pulpi (#1581) üzenetére


FlashR
tag

Próbáltam, de nemhogy feliratot, de semmit nem képes lejátszani. Valamit nem jól konvertál a Panasonic Tv-mnek pedig minden beállítást próbáltam...

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#1583) suste válasza FlashR (#1582) üzenetére


suste
veterán

konvertál???
az már régen rossz, ha konvertál:)
a DLNA alapból sima readonly fájlmegosztás (persze van olyan is amikor képes átkonvertáltatni a szerverrel a mediát, de az egy nagy marhaság...fölösleges terhelés...szerintem)

felirat:
a routereken futó miniDLNA szerver simán átadja a külső feliratot is, mindegy milyen formátumban van a film (avi, mkv, stb)
én kb 7 éve így nézem a sorozatokat (router+minidlna -> smart-tv)

(#1584) Kowax


Kowax
tag

Sziasztok!

Itt is felteszem a kérdésem, hátha valaki tud segíteni. :))
Adott két TV. Hogyan tudom beállítani a Serviio -t, hogy az egyiken csak a Mese könyvtárat érjék el, míg a másikon mindent? Valamint meg lehet oldani valahogy, hogy legyen Mese könyvtár is, amibe belelépve a borítók fogadnak? Ahogy alapból a Filmek mappában. Csak most így abban a mappában összekeveri a filmeket és a meséket. Remélem érthető volt, mit is akarok. :DDD
Előre is köszönöm a segítséget! :R

G.

[ Szerkesztve ]

Böff!:))

(#1585) FlashR válasza suste (#1583) üzenetére


FlashR
tag

Én nem akarok ennyire belemerülni, de minden létező formátumú és méretű/felbontású videót tudok nézni. Nekem csak egy pár feliratos sorozathoz kell ez az egész. Nem akarom és nem is tudom ezt az UPC-s routert átszoftverezni vagy venni egyet emiatt meg kitanulni ezt a dolgot. Azt hittem egy felirat nem okozhat gondot egy programnak. Az LG tv-mnek a smartShare programjával sima ügy volt. Ennél a Panasonic-nál meg nem tudok feliratosat nézni csak pendrive-ról amit azt hittem sikerült végleg kizárnom.

[ Szerkesztve ]

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#1586) pulpi válasza FlashR (#1585) üzenetére


pulpi
csendes tag

A Panasonichoz annyire nem értek. Nekem Samsung van. Próbálkoztam én is sokat a DLNA mókolásával. Több szoftver, de mindig macera volt, hogy bekapcsolni a gépet aztán valamikor látja valamikor nem. Mostmár nekem is úgy van, hogy van egy router, seggébe egy pendrive. Routeren egy Padavan rendszer van. Fut egy torrent kliens, meg a miniDLNA és ami lejön film rögtön lehet nézni a tv-n. Ez a legpraktikusabb szerintem, még a gépet sem kell bekapcsolnom hogy leszedjek egy filmet mert telefonról is el tudom indítani a letöltést. Ha feliratok akarok hozzá akkor meg elérem FTP-n, és felmásolom, átnevezem és a TV-alapból kezeli.

(#1587) suste válasza pulpi (#1586) üzenetére


suste
veterán

én is pont ezt az utat jártam be, (pc+torrent+USB, pc+torrent+dlna, router+torrent+dlna)
a routeres torrent/dlna a legkényelmesebb megoldás, az tuti!
mi csináltunk openwrt/lede alá egy automata torrent letöltőt is (RSS alapon), így egyáltalán nem kell foglalkozni vele, még a letöltéssel sem
csak hazamegyek, bekapcsolom a tv-t és megnézem van-e valami új..... :))

(#1588) godjopet


godjopet
csendes tag

Sziasztok
A problémám hasonló, mint itt sok mindenkinek, a DLNA hálózati lejátszás nem működik jól. De sok összetevős a képlet, ha nem muszáj, nem cserélnék le mindent egyesével hogy a végére járjak a hibának.
Röviden a lényeg, hogy vezetékes DLNA hálózaton keresztül a tv-m újabban nem játszik le közepes minőségű tartalmakat (720p videó), holott régebben egész jó elvitt mindent. USB-ről ugyanazt már simán lejátssza.
Mi lehet a szűk keresztmetszet? A következőket használom:

Samsung UE40C5100 TV
Tp-link TL-WR741ND 150 Mbps N-es router
vezetékes kapcsolat minden irányba
Win10 op.rendszer, 32 GB memória
Serviio DLNA szerver

Illetve egy másik kérdés:
Az előző hozzászólásokban olvastam, hogy routerre csatlakoztatott USB-s tárolóról simán le lehet játszatni médiatartalmat a tv-vel és hogy még torrentkliens is futtatható róla. Ez egy szimpatikus megoldás számomra, hiszen így a PC-nek nem kellene bekapcsolva lennie a videózáshoz. A NAS-t egyelőre hanyagolnám, ha ez a módszer is működik. Tudnátok segíteni - esetleg linkkel - hogy erről a megoldásról hol tudok bővebben olvasni illetve milyen router lenne ehhez megfelelő?

Köszönöm szépen

(#1589) suste válasza godjopet (#1588) üzenetére


suste
veterán

DLNA:
100Mbit/s -en még a fullHD-nak is át kéne menni, ha rendben vannak a kábelek és a szerver is bírja.
Szóval kábelteszt és szerver (PC?) teszt kéne.

Router+DLNA+TM:
pár alkalmas, ma is kapható router topicja:
-Tplink-842
-Tplink-1043
-Dlink-860l
-Tplink-C7 (C5 topicja nagyobb)

Topic összefoglalókat is érdemes átnézni, és jól működik topicon belül a kereső :)
A routerek pontos verziója is nagyon fontos különbség!!! (v1, b1, stb)

szerk: ezek routerek és nem NAS-ok, így ne várj tőlük PC-s teljesítményt! HA türelmetlen és/vagy nem tudsz előre ütemezni/gondolkodni, akkor NAS-ban gondolkodj!

[ Szerkesztve ]

(#1590) godjopet válasza suste (#1589) üzenetére


godjopet
csendes tag

Köszönöm.
A kábel CAT5e kábel mindenhol. A LAN sebességét nem mértem, de a net letöltési sebességem >=80 Mbps, ergo szerintem ez elég kellene legyen.
A PC teszt, szerver teszt alatt mit kell értenem?

Kicsit laikus vagyok a témában, de nem is szeretném megváltani a világot. Rákattintottam a 1043 topikra és megnéztem az összefoglalót. Kb 100 link van benne. Továbbkattintottam az egyik - minidlna - linkre és a hivatkozott bejegyzésben újabb számos rövidítéssel és/vagy szakkifejezéssel találkoztam, amikről nem tudom, hogy mik jelentenek. Feltételezem, hogy a kívánt művelethez nem kell mindenen végigrágnom magamat illetve megértenem az összes kapcsolódó dolgot. De ugyanakkor azt sem tudom, mi az amit meg kell ismernem/értenem. Pl azt sem tudom, mi az általad használt "TM". Talán a Transmission? És persze tudom használni a keresőt és szívesen meg is teszem, de egyelőre nem tudom mit keressek. Az említett router topikjában pl >60ezer bejegyzés van. Ezért kértem a segítséget, hogy honnan induljak és merre tartsak. Ha annyira bonyolult a dolog és nem tudtok érthető, rövid iránymutatást adni, azt is megértem, de az önmagában nem volt túl nagy segítség, hogy "használd a keresőt" :)

(#1591) suste válasza godjopet (#1590) üzenetére


suste
veterán

A kábel típusa mit sem ér, ha meg van törve vagy szakadt pár ér. Le kell tesztelni őket, pl cserével, másik eszközzel, stb.
Ha a PC-n meg van a 80mbit/s, akkor a gép és annak kábelen értelemszerűen rendben van, jöhetnek a másik kábelek....
Nálam egyébként pont mostanában szart be az egyik tv ethernet csatlakozó része (minden más hibátlan), és ez miatt vagy el sem indul, vagy megáll a lejétszás (szintén Samsung csak még "B"- széria, nem mai gyerek :) ).
Régebben olvastam is valahol, hogy sajnos elég gyengén rögzíti a SAMU a csatikat, szóval akár ez is lehet nálad is a hiba oka.

Router:
-Rosszhír: mivel custom fw kell a torrenthez (TM=TransMission), így ez nem bekapcsolom+használom módon működik (vargalex és a mi fw-nk már majdnem ilyen:) ). Ha szeretnél custom fw-t használni, akkor azt mindenképpen ki kell ismerned legalább egy minimális szinten. Szóval olvasni, tanulni kell!
-Jó hír: a topicokba le van írva minden, amire szükséged lehet.
Összefoglalókban pl vannak linkek különböző rendszerekhez, ahol elolvashatod melyikben mi van.
Pl nekem is van a logoutomon....aláírásomban megtalálod...mi pont arra törekedtünk (vargalexhez hasonlóan), hogy médiaszerver témában tudjon mindent a router ami csak belefér a memóriájába (dlna, torrent, samba, ftp, qos, ddns, nyomtató, szkenner, WOL, stbstb).
De azt jó tudni, hogy pl az OpenWrt/LEDE olyan rendszer, mint pl a windows, hogy van egy alaprendszer és arra telepítesz pluszban amit szeretnél. Szóval nem egy fix rendszer mint a gyári fw. Tehát szinte bármi megoldható velük megfelelő mennyiségű olvasás után :). Viszont sokaknak elsőre nagyon furcsa a custom fw-k webes felület, pedig a gyárival ellentétben sokkal logikusabb, csak hozzászokott mindenki a "buta" felülethez.
Ezekből adódik, hogy nincsen olyan, hogy "legjobb fw", csak max olyan van, hogy neked megfelelő fw, de legtöbbször inkább olyan, hogy kiindulásnak neked is jó, és "megfaragod" a saját szád íze szerint...

(#1592) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!
TV: Samsung EH 6030.

Chromecast 2.0 csatlakoztatva.

Bubble upnp szerver feltéve laptopra, átküldés erre opció megjelnik, kidobja az "átküldés erre" opciót.
Elindul de sajnos nincsen hang, elvileg tudja a dolby-t ez a tv hdmi-n viszont akkor miért nincs hang? AC3-as a hang. Egyik MKV-val sem megy a hang.

Másik TV-vel (LG tesztelve, működött)..

Néztem a beállításokban..

Esetleg valami nem úgy áll ahogyan kéne?

[ Szerkesztve ]

(#1593) castiels


castiels
addikt

Műsorszórás audió opciói ra pedig nem lehet rámenni...

(#1594) godjopet válasza suste (#1591) üzenetére


godjopet
csendes tag

Megnéztem másik patch kábellel (csak a router-tv között kellett cserélni, a másik - mint megállapítottuk - jó). Sajnos így sem megy. A bélyegképek megjelennek, illetve divx kódolású médiát lejátssza, ergo valami az átvitel sebességével lehet. Serviio beállításait néztem, nem tudom itt mit lehetne változtatni. Próbáltam a Samsung régebbi AllShare DLNA szoftverével, ugyanez a szitu.
A másik témában is köszi a tippet, majd utánamegyek...

(#1595) vgyuri válasza castiels (#1592) üzenetére


vgyuri
őstag

Nálam Tesco-s noname tv usb-ről tudja az ac3-at, de cc-n nem játsza le. Ugyanaz a cc, wifi, szerver és LG tv-n van hang. Engem is érdekelne ha van erre megoldás.

(#1596) castiels válasza vgyuri (#1595) üzenetére


castiels
addikt

én is lg-n próbáltam, ott jó volt..

(#1597) pulpi válasza castiels (#1592) üzenetére


pulpi
csendes tag

Esetleg nézd meg a HDMI kábel fajtáját. mert abból is van több változat. Ez olvasd el. én ezt nézném meg először. [link]

(#1598) castiels válasza pulpi (#1597) üzenetére


castiels
addikt

Chromecast 2.0 megy a tv portjába.

Közben rájöttem az ac3-at nem viszi át a cc2, de lg-n meg átviszi? Érdekes...

Transkodolás nélkül...

Androidos bubble meg már nem is transzkodolja az ac3-at a saját tv-re, eddig ment..vagy jött cc2 frissités..
Lehet a 7.0 az oka..

De
LG-n persze tökéletesen vitte...

[ Szerkesztve ]

(#1599) suste válasza castiels (#1598) üzenetére


suste
veterán

Azt elfelejtitek, hogy a DLNA-t nem lehet összehasonlítani az USB-s lejátszással!
Teljesen máshogy működik a 2.
USB-s lejátszásnál csak a TV-n múlik, hogy lejátsza-e az adott tartalmat, míg DLNA-nál elakadhat a dolog a szervernél is. És ha még ráadásul + eszközt is beiktattok (CC), akkor ez is rontja a helyzetet.
Persze az ideális világban a DLNA szerverek és kliensek is jól meg lennének írva, és akkor ott is mindent le lehetne játszani, amit képes a TV kezelni.
HA visszaiolvastok kicsit, akkor láthatjátok, hányszor ki lett ez már tárgyalva....

(#1600) castiels


castiels
addikt

sziasztok!

servioo-t hogy állítsam be ,hogy minden indulásnál induljon egyből? Win 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.