Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Building válasza suste (#600) üzenetére


Building
tag

Igen, ezt is megcsináltam már.
Döntöttem! Ezek után többé nem szeretem a routereket! Punktum!

(#602) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Még új vagyok a dlna használók körében, ezért biztosan láma kérdéseket teszek fel, bocsi érte.

Tehát adott a rendszerem, pc win7-tel, tp-link wr841N v.8 router, egy Pana plazma és egy Pioneer házimozi.
Ez utóbbi, tehát a Pio tudja a dlna-t, nagyjából működik is. De amit furcsállok, hogy a pc nem látja őt, viszont a Pio-n látom a pc-n megosztott fájlokat. Végülis ez csak annyiban hátrány, hogy a Média Player-ből nem tudom oda indítani a lejátszást, mert ugye a pc nem talál megfelelő eszközt. A hálózat ellenőrzésénél is csak a tévé szerepel csatlakoztatott eszközként, a házimozi nem. Mit és hogyan kellene állítanom?

Meg mintha valahol azt olvastam volna, hogy dlna-n keresztül nem lehet mkv-t lejátszani. Ez most is igaz, vagy van rá valami okosság?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#603) suste válasza Voice24 (#602) üzenetére


suste
veterán

A dlna szabvány nem tiltja az mkv-t (meg mást sem).
De vannak cégek, szoftverkészítők akik igen (sony, microsoft stb :) )......
Ez szerver és kliens oldalra is igaz!

(#604) ACE- válasza suste (#603) üzenetére


ACE-
addikt

Olyat hogyan tudok csinálni, hogy adott egy DLNA server (serviio) és a számítógép monitorának képét akarnám átvinni a TV-re. Lehetséges ez? Van erre valami howto?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#605) Voice24 válasza suste (#603) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi, most próbálkozom a serviio progival. Ezzel már látja az mkv fájlokat (de még így sem az összeset), csak az a furcsa benne, hogy a megjelenített fimlistában még azokat a filmeket is angol címmel írja, amik amúgy a vinyón magyar néven vannak mentve. Így kicsit nehezebb a keresgélés, de végülis meg lehet oldani.

(#606) suste válasza ACE- (#604) üzenetére


suste
veterán

Ez már nem a sima DLNA, sokáig nem is volt megoldható.
Ma már tudja 1-2 eszköz, de ezt a szolgáltatást ismernie kell a szervernek és a lejátszónak is (pl: telefon-tv már van ilyen).

(#607) Building válasza Voice24 (#605) üzenetére


Building
tag

Állítsd át a Seviiot magyar nyelvre, utána pedig minden lehetőségnél válaszd a magyart (feliratok megjelenítése, stb.). Nekem minden filmet magyarul irogat ki a Pana TV-n a Serviio.

(#608) RudY válasza Voice24 (#605) üzenetére


RudY
addikt

A Metaadatok-nál ne negedélyezd a Leíró metaadatok keresését, letöltését, de a borítók letöltése is fölösleges, csak katymaszt okoz(hat).

(#609) Voice24 válasza RudY (#608) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi mindkettőtöknek!

(#610) _ntamas


_ntamas
csendes tag

Sziasztok!

Kábeltévé adását mi módon lehet DLNA segítségével átküldeni androidos DLNA tabletre/telefonra? Mi kell hozzá?

(#611) suste válasza _ntamas (#610) üzenetére


suste
veterán

Nem kell semmi, mert ez nem DLNA :).
Ilyet még nem találtak ki DLNA-val, de a megoldás létezik:
Megfelelő router + USB-ts tv vevő = LAN-on tv nézés.

(#612) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Szerintetek melyik a legjobb DLNA média szerver program? :))

- mozi bolondéria -

(#613) RudY válasza devil-k (#612) üzenetére


RudY
addikt

Egy ajánlott a sok közül [Serviio], plusz az [eszmecsere], hogy neked melyik a legjobb, az majd a próbálkozások után kiderül ;)

(#614) devil-k válasza RudY (#613) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm!

Eddig is a Serviio volt fenn, csak érdekelt másnak is a véleménye! :R :)

- mozi bolondéria -

(#615) devil-k válasza RudY (#613) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igazság szerint nekem egy bajom van, hogy a Serviio nem viszi a BDMV-t és a BD ISO-t. :O :O :O :O :(( :(( :((

- mozi bolondéria -

(#616) suste válasza devil-k (#615) üzenetére


suste
veterán

Na pont ezért nem lehet megmondani, hogy melyik a legjobb.
Kinek mik az igényei, milyen hardveren/szoftveren akarja futtatni, mit akar rajta nézni/hallgatni, stbstb.
Nekem pl routeren fut a miniDLNA, ami kb 200KB-os, és teljesen meg vagyok elégedve vele (kisebbet tuti nem találsz:) ).

(#617) devil-k válasza suste (#616) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azt szeretném, hogy

Vigye a BD ISO-t.
Vigye a BDMV-t.
Ne okozzon minőségromlást.

;] ;] ;] ;]

Ez sok??? :DD

- mozi bolondéria -

(#618) suste válasza devil-k (#617) üzenetére


suste
veterán

Megint csak azt kérdem, hogy mihez képest?
Nekem egyik BD sem kell, és szerintem sokan vannak még így.
Ha így nézzük, akkor sok:).
De biztos vannak olyanok is, akiknek meg jól jönne.....

(#619) devil-k válasza suste (#618) üzenetére


devil-k
nagyúr

Rendben! :DD :DD :DD

- mozi bolondéria -

(#620) RudY válasza devil-k (#615) üzenetére


RudY
addikt

Pedig ezt is vinnie kell - m2ts és viszi is ;)

(#621) Gezaneni


Gezaneni
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van egy beépített wifis tvm lg la660s és egy iphone 5ösöm.... Az működik-e hogy a tvn nézett adás képét telwfonon is lássam? Mert fordítva működik.
Ha igen milyen progit kell esetleg feltennem?

(#622) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Az lenne a gondom, hogy egy sima, kb. 1,3 Gb-os avi fájlt nem hajlandó lejátszani a Pio BD házimozi lejátszója (serviio segítségével a pc-ről). Mondhatni, szinte le is fagy tőle, ha azt akarom megnyitni. Eközben a 15 gigás mkv-ket simán viszi. A pc-nek semmi gondja ezzel az avi-val, simán játssza. Feltettem a gépre az itteni ajánlások alapján az ffdshow-t is. Mi lehet a gondja ezzel az egy fájl-lal? Bizonyára a Pio-nak nem tetszik valamiért, de akkor milyen szerepe van a pc-re rakott ffdshow-nak?

(#623) Voice24 válasza Voice24 (#622) üzenetére


Voice24
őstag

Bocsi, ezt igazából a serviio topikba akartam írni, de azért itt sem idegen...

(#624) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Van valakinek D-Link DCM-704-es kábelmodeme? Sehogyan sem tudom belőni rajta a DLNA-t, folyamatosan csak szkennel.

(#625) Sonja


Sonja
veterán

Ért valaki a PS3 Media Server beállításához? :F Képtelen vagyok normálisan belőni a feliratokat. :W Az összes létező DLNA progit kipróbáltam (szerintem :D), de csak ennél tudtam nagyjából belőni azt, amit szeretnék. Serviio-val is kínlódtam, azt se tudtam normálisan belőni. :U

Szerk.: Egyébként rémesek ezek a DLNA progik a kezdőknek. Egy normális, egyszerű beállítási lehetőség sehol nincs. :(

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#626) Pikkolo^^ válasza Sonja (#625) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Én ma raktam fel és a TV-n néhol ki tudom választani a feliratot néhol pedig meg sem jelenik ez az opció. Nem hiszem, hogy ez a PS3MS hibája lenne.

(#627) Sonja válasza Pikkolo^^ (#626) üzenetére


Sonja
veterán

Nem azzal van a baj, hogy meg tudom-e jeleníteni, mert a TV-m nem tudja normálisan megjeleníteni, szóval transkódolva akarom a PS3MS progival. Viszont sehogy nem bírom rávenni, hogy olyan ne egyszerre, egymáson 2 felirat legyen. Egy fehér, és az általam beállított sárga. A fehéret nem tudom eltüntetni. :( Rémes a program beállítása. Rémes.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#628) Pikkolo^^ válasza Sonja (#627) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Neked legalább 2 van, nekem pedig egy sem :)

(#629) Sonja válasza Pikkolo^^ (#628) üzenetére


Sonja
veterán

Na ja, de egymáson, szóval olvashatatlan. :D Ugyan ott vagyok, mintha nem lenne. :) Jó lett volna kiváltani, hogy bekapcsoljam a Dune HD media lejátszómat (ha már a gépem mindig működik), de továbbra is kénytelen leszek. :o

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#630) Pikkolo^^ válasza Sonja (#629) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Én teszteltem és közben rájöttem felesleges ez a DLNA. Ahány program annyi beállítási lehetőség és az eszköz is úgy kezeli ahogy akarja. Inkább USB-n rádugom a TV-re a HDD-t és akkor legalább rendesen kezeli a feliratot és simán lejátsza az MKV-t is.

(#631) devil-k válasza Pikkolo^^ (#630) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kb. már én is itt tartok! Főleg, hogy mivel BD ISO és BD ISO 3D-t nézek, így azt nem is támogatja a DLNA. :F :O

- mozi bolondéria -

(#632) suste válasza Pikkolo^^ (#630) üzenetére


suste
veterán

Már sokszor volt róla szó, hogy a DLNA nem tud annyit, mint a közvetlen USB-s lejátszás.
De azt azért nem mondanám, hogy felesleges a DLNA, én pl tök jól elvagyok vele, és szerintem mások is.
Vannak határai, amit vagy elfogad az ember, vagy mást használ helyette.
Nekem a feliratokkal sincsen bajom, de én nem nézek sok feliratosat, hanem várok a magyarhangos verzióra....

(#633) Pikkolo^^ válasza suste (#632) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Sorozatok esetén sokat kell várni a magyarra :-)

(#634) suste válasza Pikkolo^^ (#633) üzenetére


suste
veterán

Ok, néha én is nézek ilyet, de mondom, nálam nincsen gond.
Egyébként sokat számít a lejátszó eszköz is, TV-k közöttt is óriási különbség van, hogy melyik szoftvere mit támogat. És az MKV is simán mennek. Olyan szokott lenni, hogy valamelyiket nem hajlandó tekerni, csak lejátszani, de ezt már rutinosan az indításnál kipróbálom, és akkor tudom, mire számíthatok.
De pl herótom van attól, amikor darabokban néz meg valaki egy filmet, szóval nálam ez se nagy gáz, mert leülök és a végéig le se veszem a szemem a tv-ről:)
Amíg laptopról ment a DLNA megosztás, addig én is nyűgnek éreztem a dolgot, és vissza is tértem az USB-s HDD-s megoldásra, de amióta routeren van, azóta nagyon szeretem.

(#635) Sonja válasza suste (#632) üzenetére


Sonja
veterán

Felirattal azért nincs problémád, mert nincs olyan igényed rá, mint pl. nekem. Gondolom amit ad a tv, vagy más, azt úgy nézed. :) No offense! :R Mert pl. nekem az igényem a nagy(obb) méretű felirat, c.sárga színnel megjelenítve. PS3MC-ben elértem, hogy legyen ilyen felirat, de egy alap fehér felirat is megjelent a sárga "alatt". :D Más DLNA lejátszóban még ezt se bírtam beállítani. A TV-m alapból egy bizonyos nagyságú feliratot jelenít meg, fehér színnel. Semmi beállítási lehetőség. Ezért vettem egy jó media lejátszót (Dune HD), aminél úgy állítottam be, ahogy szerettem volna. Ezt szerettem volna kiváltani, hogy minden sorozat nézéshez be kelljen kapcsolni. Sajnos nem sikerült. ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#636) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdv srácok! Lehet ez lesz a jó topic. :)

A minap vettem egy LG LA690S TV-t, mondom nem veszek még külső vinyot, megpróbálkozok a DLNA-val.
Letöltöttem az LG oldaláról a Smartshare PC-t, betallóztam az Avatart (mkv) , erre a tvn szinte nézhetetlen, akad rendesen.
A TV a hálózathoz egy switchként használt routerrel csatlakozik, de kábellel, így a max sávszélt meg mindent megkap.
Van 5 letetetek mi lehet a gond? :F
A másik probléma, hogy a 2 hangsávból, amit itt kmplayerben a PC-n simán átállítok, a TV-n csak angolul nyomja. :(

Köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#637) ACE- válasza ra^ven (#636) üzenetére


ACE-
addikt

DLNA nem támogatja a hangsávváltást. Mindig az első hangsávot játssza le. Mkvmerge progival tudod változtatni a sorrendet, és akkor jó lesz. Általában aki ezeket csinálja, mostanában már az első hangnak a magyart rakja, és a forced felirat is mellé szokott lenni rakva, mert az is csak úgy megy át DLNA-n.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#638) edeleny válasza ra^ven (#636) üzenetére


edeleny
őstag

Én egy ideig a TV-hez (LW5590) adott Nero MediaHome4-t használtam.
Nekem a 49 gigás Avatár gond és szaggatás nélkül ment. PC-router-swich-tv összeállításon.

Én is leszedtem a SmartShare-t, de annyira nem jött be.
Inkább most a Plex-et használom, ez is fenn van az LG oldalán.

TV is válogatós, van ami szaggat, és a médialejátzón mg szépen fut! (PC-router-swich- LG DP1)

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#639) ra^ven válasza edeleny (#638) üzenetére


ra^ven
senior tag

(#637) ACE- Köszi. :R

Lehet a médiaserverrel van a gond, én is smartshare-t használtam első körben, most felraktam a serviio-t és úgy tűnik ezzel nem akad.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#640) Voice24 válasza ACE- (#637) üzenetére


Voice24
őstag

Én serviio-val használom a dlna-t, egy Pioneer BCS-222 kompakt rendszeren keresztül, és simán tudok váltogatni a hangsávok és a feliratok között is.

(#641) ra^ven válasza ACE- (#637) üzenetére


ra^ven
senior tag

Na megmókoltam a hangsávot mkvmerge-vel, és ugyan úgy angollal indul a TV-n, nem tudom mi lehet a gond. :(

Amúgy azt lehet tudni, hogy mitől függ, hogy egy-egy mkv-nal min múlik az, hogy bele tudok e tekerni vagy sem?

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#642) ACE- válasza ra^ven (#641) üzenetére


ACE-
addikt

Én azt vettem észre, hogy nálam akkor nem lehet beletekerni, ha bekapcsolom a Delivery/Subtitles fülön a Subtitlest. Amikor azt kikapcsoltam akkor már lehetett rendesen tekerni, nem tudom az okát...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#643) Gsx-rr válasza ACE- (#637) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nálam Samsung tv-n megy a hangsávváltás.

Router-re kötött HDD.

Viszont ,nem megy a filmbe tekerés és a megállítás utáni folytatás.
Nem lehet ,hogy azért mert nem Ntfs a HDD?

(#644) SáFi127


SáFi127
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy otthoni DLNA hálózat:
TV: Lg LW5590
Router: Asus WL 500gP
NAS: Synology DS 110j

Ez így teljesen működőképes, viszont a routert le kellett cserélnem s lett az Asus helyett egy D-Link DIR-636L.

Azóta a TV nem látja a NAS-t. ( Néha néha fel fel tűnt a DLNA, de le is dobta egy kis idő után. )

Van valakinek ötlete, hogy miért nem működik?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#645) suste válasza Gsx-rr (#643) üzenetére


suste
veterán

a filmbe beletekerés DLNA-n teljesen rapszódikus
nekem van egy "B" és egy "C"sorozatú samsung tv-m is, és vannak filmek amiket mindegyiken lehet tekerni, vannak amiket csak a "C"-sen, és vannak olyanok amiket egyiken sem lehet
szóval nem csak server probléma ez, hanem kliens is
a DLNA szabványt is minden gyártó kicsit máshogy értelmezi/variálja
ami segít a kompatibilitásban, az az, hogy a serverre a lehető legtöbb codec-et tartalmazó csomagot teszed fel
(ez isérdekes, hogy minek oda egyáltalán codec, hiszen fájlmegosztásról beszélünk, de ez a DLNA-nál nem ilyen egyszerű....)

a fájlrendszernek semmi köze hozzá szerintem, hiszen hálózaton át már tökmindegy, hogy FAT/NTFS/EXT

[ Szerkesztve ]

(#646) SáFi127 válasza SáFi127 (#644) üzenetére


SáFi127
csendes tag

Érdekes ennél a routernél kell a port forwalding..

Synology DLNA server used TCP ports 50001 and 50002. UDP port 1900 is used for UPNP broadcast such that the DLNA client can find the DLNA server.

(#647) Gsx-rr válasza suste (#645) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Köszi a választ! Szerver oldalon nem tudok variálni ,mert egy router-en lévő hdd-ről megy az adat.

(#648) edeleny válasza suste (#645) üzenetére


edeleny
őstag

És elég erősen film kérdése is!
Van amibe lehet és van amiben nem!!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#649) suste válasza Gsx-rr (#647) üzenetére


suste
veterán

Nálam is routeren futa a DLNA szerver, ott is lehet variálnia codec-kel, persze nem a gyári FW-n, hanem pl OpenWRT-n.
A kliens oldalba (TV) az az érdekes, hogy USB-n lejátsza, tehát a codek ott van, de DLNA-n mégsem eszi meg mindíg...

edeleny: igen, nagyon nem mindegy milyen codec-kel van tömörítve...ezért kell játszani a server codec csomaggal is (ha lehet)

[ Szerkesztve ]

(#650) petakpa1


petakpa1
őstag

Szülőknek kellene viszonylag alap tudású, de ami mg fontosabb egyszerűen használható dlna rendszert építenem, ehhez kérnék tanácsot:

Az alábbi elemek vannak meg:
- HP DX2000 PC (P4 3,4 Ghz HT proci, 3 GB RAM, SSD, HDD, alaplapi VGA és hálókártya, utóbbi csak 100 Mbit-es, de azt gondolom, hogy még a full HD filmekhez sem kell 100 Mit-nél nagyobb sávszélesség.) Win XP SP3 Prof. oprendszerel.
- ZXDSL 931VII Router (gigabites, n-es) gyári firmware-el.

Amire használva lenne:
Megvásárolandó okostv-n lehessen megnézni vele a PC-n tárolt
- fotókat (99%-ban JPG) lehessen megnézni vele.
- filmeket (avi, és kissebbrészt mkv, divx, xvid,h264, avc ... stb, változatos audiokódolással, és külső srt. típusú felirattal).
- semmi extra hókuszpókusz (pl. PC-ről indítom el a TV-n a lejátszást nem kell)

Kérdések:
i) Milyen okos TV-t vegyek?
- 32" átérőjű kell,mert nem nagyon fér be ennél nagyobb:(
- Fontos, hogy a TV DMP legyen,és képes legyen lejátszani akár a 1080 p filmeket is. A PC nem egymai darab már, feladata csak a tárolás és kiszolgálás, a dekódolást a TV-nek kell végeznie.
ii) Milyen media server progit használjak az XP alá:
- magyar nyelvű legyen
- jól együttműködjön a választott TV-vel (pl.tudja áttolni mind a média fájlt mind a feliratot, bár ha jól gondolom, akinél felirat nem megy hiba van, ott inkább a TV a ludas, mert nem tudja kezelni).
- Könnyű legyen használni: A PC-n a média két könyvtárban van: d:\Képek,és d:\Filmek. A cél az lenne, hogy ami ebbe a két könyvtárb bekerül, azt automatikusan tolja kifelé dlna-n keresztül. Ha lehet még külön frissíteni se kelljen.

Előre is köszönök minden tanácsot javaslatot:)

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.