Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Neurotic16 válasza Drag77 (#97) üzenetére


Neurotic16
csendes tag

Köszi a választ, próbálkozok még vele akkor.

(#102) Neurotic16


Neurotic16
csendes tag

Sikerült megoldani a Serviio problémát, megcsináltam a környezeti változókat ahogy a Serviio fórumban írták, de az nem segített végül telepítettem egy 64 bites javat (http://rs835eun.rapidshare.com/files/376161616/1344794/jre-6u20-windows-x64.exe) merthogy egy 64bites Windows 7-em van, viszont valamiért 32 bites java volt fent ... amúgy elég sokáig tartott mire ezt a fenti linket levadásztam, mert a java oldalán is 32 bites verziót dug az ember orra alá.

A lényeg, hogy ez megoldotta a problémát és tökéletesen fut a Serviio, amúgy elég jó program, bár nem túl sok beállítási lehetőség van benne, de amire kell arra teljesen jó. Ami jól jönne, bár ez más dlna szervereknél is probléma, hogy hangsávot csak egyet küld át és ha nem az elsődleges a hangsáv ami neked kell akkor dlna-n buktad.

(#103) Drag77 válasza Neurotic16 (#102) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia!

Ez a hangsáv sajnos a b650 seria sajatossaga a Cszériánál már lehet hangsávot választani. Mondjuk a rtranscode funkciók jól jönek.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#104) Neurotic16 válasza Drag77 (#103) üzenetére


Neurotic16
csendes tag

Nekem UE40C6000-es Samsung van, lehet is hangsávot váltani, mármint akkor ha nem DLNA-n keresztül néz az ember filmet. Szerintem a szerver csak egy hangsávot küld át.

(#105) Drag77 válasza Neurotic16 (#104) üzenetére


Drag77
senior tag

Igen mert a b szeriahoz keszult ott csak egyet tud kezelnia tv. Tegnap jott kia 4.1 es verzio abban van mar kulon C-sekhez profil lehet ott mar megy a tobb hangsav

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#106) suste válasza br0by (#72) üzenetére


suste
veterán

Igaz régen kérdezted, de ide írtam róla kicsit:
http://prohardver.hu/tema/internet_hasznalata_tv_vagy_blu-ray_lejatszo_segit/hsz_1-50.html

Ha részletesebben érdekel írj privátot.

(#107) moland007


moland007
tag

sziasztok !

vostro 1015 - 2.1 ghz c2d a notim wifin
pana 42g20e a tv-m vezetéken
win7 + mp 12 van
kapcsolodik és tudok is böngészni. de sajna csak a kisebb és/vagy gyengébb minőségű videokat lejátsza (hd_other_samsung_led_tv_series és divx ek) de a 200 mega körüli videokat azokat KÉREM VÁRJON nál megáll és nem játsza le pedig a teljes adatsebesség (9000kb/s) ugyanannyi mindegyknél
mi lehet a baj ?

55A83J

(#108) Dean


Dean
tag

Sziasztok!

Nem tudom ide tartozik-e a kérdés, de látom van tapasztalat samsung-okkal.

Nem találok infot arról, hogy vajon lejátszák-e ezek a tv-k a dvd iso file-okat?
Hálózaton synology nas-el használnám.

A meglévő kistévém (nem dlna képes) USB-ről nem is látja az iso-t. Az mkv, divx stb. megy róla rendesen).

A válasz előre is köszi.

(#109) Drag77 válasza Dean (#108) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia!

Isoval nem boldogul.

udv. A.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#110) DeniBoy válasza Drag77 (#109) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

Hálozaton keresztül NAS-ról nekem nem sikerült

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#111) Carlo009


Carlo009
tag

Sziasztok!
Samsung c650-em van. Pc share manegerrel lanon,DLNA-val szeretnék mkv fájl lejátszani,de a tv-n angolul szólal meg. Míg a pc-n ha le akarom játszani,kiválaszthatom a Magyar hangot is. De a tv-n pc managerrnél nem.
Ki tud rá megoldást? :F
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#112) Drag77 válasza Carlo009 (#111) üzenetére


Drag77
senior tag

HI!

NEkem B650-van az egy hangsávot kezel az elsõdlegest. C650-ven tud hangsávot váltani? Ha igen akkor csak válts hangsávot. Ha nem akkor az mkvmerge-el ted elsõdlegessé a magyar hangsávot.

üdv. Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#113) Carlo009 válasza Drag77 (#112) üzenetére


Carlo009
tag

Rájöttem,usb-n pendrive-on vagy hdd-n tud hangsávot váltani,csak DLNA-n nem. C650-esem van.

(#114) gilba


gilba
csendes tag

Sziasztok!

DLNA-val kapcsolatos gondom van, melyre remélem tud valaki egy megoldást javasolni... Van egy wireless kapcsolattal a hálózatra kötött Sony asztali lejátszóm. A DLNA szerver megy, de ezt a fránya lejátszót nem tudom a gépen láthatóvá tenni. Így hiába streamelem a tartalmat, nem veszi a cucc. A lejátszón szépen lehet netezni (YouTube, stb.). Ezzel tehát nincs gond.
Hogyan tehetem láthatóvá WinXP/Win7 alatt a lejátszómat?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#115) gilba


gilba
csendes tag

Annyi változás történt, hogy két notebook (wi-fi-s) és egy asztali gép (amely wireless kapcsolaton keresztül csatlakozik a hálózatra) látja a lejátszót. Így ezekről tudok streamelni tartalmat. De én egy Win7-es asztali gépről akarom streamelni a tartalmat, ami kábelen csatlakozik a routerhez. Talán valami beállítási gond lehet... De mi?

[ Szerkesztve ]

(#116) pikeszke válasza tothbe (#100) üzenetére


pikeszke
csendes tag

Szia!
A kábelt azt értem, ha csak a Pc és a Tv-t akarom összekötni router nélkül.
A hálózati beállításoknál milyen IP-t és milyen átjárót kell beállítani a gépen és a Tv-n??
Kösz.

(#117) pIIrash


pIIrash
tag

Üdv!

WINDOWS 7
Csak, hogy jussanak valamire azok, akiknek nem megy a PC felismertetése a TV-vel, annak ellenére, hogy Samsung PC Share Manager látja a TV-t.
Third party tűzfalak esetében fel kell venni a biztonságos listára a WiselinkPro.exe -t, ami alapértelmezésben a PC Share telepítési könyvtárában van, ami ha nem módosítottuk, akkor a C:\Program Files\Samsung\Samung PC Share Manager\ könyvtárban található.
COMODO-nál pl. megnyitod a főablakot, Tűzfal (felül), új biztonságos alkalmazás megadása.
és ott kitallózod vagy a futó folyamatok közül kiválasztod.
És voilá. Nem kell semmi mást állítgatni meg bűvészkedni.
A WiselinkPro.exe és a SAMSUNG PC Share Manager.exe-nél:
Jobb klikk : Tulajdonságok / kompatibilitás fül / Windows Vista SP2 + rendszergazdi.

[ Szerkesztve ]

(#118) Makosx válasza vKRudi (#69) üzenetére


Makosx
csendes tag

Szia Rudi!

Nekem ugyan ez a gondom. Hálózatot látja de nem pingeli és így nincs internet@tv.
Neked megoldódott?

(#119) Kiruu


Kiruu
csendes tag

Hol és hogyan lehet FIX IP címet megadni a TV-nek? (C650)

(#120) vlevi válasza rimo1965 (#22) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, sajna nekem is így néz ki ez az ablak :(

A gép Win7, a TV Samu LE40C650, a router pedig Asus WL520GU.
A Windows media player streaming-el ment is a DLNA, de azt nem akarom használni, mert szivatja a backupot (minden filet minden nap módosultra állít, ezért a fél gép megy a backupba, baromira nem jó). Ezért próbálnám a samu share managert, de nekem is üres az ablak :(

Visszavonom, kikapcsotam a Win7 tűzfalat, és megjelent a tévé, csak letiltva. Engedélyeztem. Most próbálkozom...

Hát, sajna nem :( A tévé már látja a gépet, de a tévé nem látja a megosztott videókat :(

[ Szerkesztve ]

(#121) HUTCHDB válasza vlevi (#120) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

átolvastam ezt a fórumot, és nagyon hasznosnak tartom.
hétvégén veszek kábelt, és nekikezdek.
remélem összejön :)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#122) feco88 válasza vlevi (#120) üzenetére


feco88
tag

ha a samu progijával megosztott fájlokat nem látja a tv akkor nyomj az ablakban egy módosult állapot megadása gombot. A frissités mellet van jobbról és utána már fgja látni a tv a fájlokat de ha kerül új a mappába akkor ujra megkell csinálni.

(#123) Valdez


Valdez
őstag

Sziasztok!

Látom itt gondok vannak/voltak a dlna-val, miszerint nem képes több hangsáv között váltogatni mkv-ban és a bennük levő feliratot se tudja? Én most akarok kiépíteni egy ilyen rendszert és még semmi tapasztalatom sincs a témában, viszont van egy csomó mkv-m, a többsége több hangsávval és integrált felirattal rendelkezik. Olyan megoldás létezik, ami rendesen megbirkózik ezekkel?

(#124) feco88 válasza Valdez (#123) üzenetére


feco88
tag

én is ismerkedek még a témával, de egyenlőre aza tapasztalat, hogy a PC-n az eddigi programokkal még nem lehet rendes DLNA szervert működtetni, nálam a TV-n tényleg nem lehet hangsávot ill. felíratott váltani, kezelni. Én inkább arra gyűjtök, hogy veszek egy 2 lemezes NAS-t bele 2x2T vinyót + az usb portok meg a TV-hez egy médialejátszót mert a tv úgysem elégíti ki vágyaimat és akkor már jó lesz minden és mellesleg nem kell az asztali gépnek menni ha filmet akarok nézni + azis eltudja érni a NAS-t meg a laptop is.

(#125) vlevi


vlevi
nagyúr

Ahogy én olvasgattam, a DLNA-val az a probléma, hogy a szerver (jelen esetben az asztali PC) streameli a tévé felé a videóanyagot, a tévé nem látja közvetlenül a videófájlt. Szóval nem a tévé a hibás, hanem maga a DLNA. Nálam volt olyan is, hogy az egyébként pendrive-ról tökéletesen lejátszott 720p-s, 16:9-es videót 4:3 képarányban kapta meg a tévé a számítógéptől, ha DLNA-n néztem.
Szerintem a NAS is ezért kérdéses. Mármint, ha DLNA szerverként akarod használni. De ha csak simán, mint hálózati megosztott könyvtárként használnád, és a média lejátszó eszközöd látja, akkor az úgy már más tészta. A kétterás vinyót addig is megveheted, ha mást nem USB-n rádugod a tévére. Vajon kezeli-e az ekkora vinyót a tévé? mert az NTFS-t kezeli, de vajon egy ekkora HDD-t is képes rendesen olvasni?

[ Szerkesztve ]

(#126) feco88 válasza vlevi (#125) üzenetére


feco88
tag

samsung tv fórumán az 1,5tb-os vonyót kezeli a tv. Am a medialejátszó nem DLNA-s de a hálózaton simán megosztott könyvtárat/winyót simán látja, szóval nem kell hozzá dlna (lásd asus hdp-r1). Nálam a pc-röl dlna szerverként küldött filmeknél még nem volt ilyen méretarány problémám, igaz az zavar kicsit, higy nem lehet hangsávot váltani.

(#127) farkymester


farkymester
csendes tag

Sziasztok!

Egy problémával fordulok hozzátok. Nem régen vettem meg egy C650-es Samut, amely alá, hogy ne legyen bekapcsolva a gépem beszereztem egy Plextor PX-NAS2L-BL1 2 terra tárhellyel. Felmásolgattam a filmeket, figyelve, hogy a felíratok neve megegyezzen a film nevével, de a film indításakor a felírat nem jelenik meg. A felírat kiterjesztése .srt. Van valami javaslat?

(#128) vlevi


vlevi
nagyúr

Serviio-t ismeri valaki? Megosztottam két könyvtárat (c:\video2 és a d:\video). De valahogy a tévé nem akarja rendesen látni a megosztásokat. Reseteltem már vagy 6×, újraindítottam a sterviio szervert tucatszor, de a c:\video2 könyvtárból csak 1 alkönyvtár megosztása megy át, a d: meghajtón lévő megosztásból viszont semmi. Most azt vettem észre, hogy baromi lassan, de bővül a filmek listája. Amikor elkezdtem vele bohóckodni, akkor a c:\video2\rajzfilm\clone wars könyvtárat látta csak a tévé, benne egyetlen videóval. De közben lett ott vagy 5-6 videó. Elképzelhető, hogy fél nap várakozás után a többi könyvtár többi videóállománya is elérhetővé válik a tévén? Ennyire lassú lenne a sterviio?
Viszont hangsávot itt sem tudok váltani :( Feliratot még nem tudom, mert ezekhez nincs feliratom, azokat a könyvtárakat, amiben feliratos videó van, még nem kínálta fel :(

Most látom, van valami mezzo dlna server progi. De az pénzes :( A serviio pedig ingyenes
De ha sokkal jobb, akkor talán egy 170eFt-os tévé árába még bele kell férni. De jobb lenne, ha nem kellene...

[ Szerkesztve ]

(#129) vlevi


vlevi
nagyúr

Na, Mezzmo nem vált be :(
Amikor nincs bekapcsolva a transcoding, akkor az mkv nem megy át. Legalábbis a 720p-s Band of Brothers nem támogatott formátum a tv szerint. Dehogynem, pendriveról tökéletesen lejátsza :(
Ha bekapcsolom a transcodingot, akkor pedig félpercenként megdöglik az ffmpeg. Ilyenkor a tévén és bedugul a lejátszás :(
Uninstall, ez gyors volt...
:W

(#130) vlevi


vlevi
nagyúr

Lassan, de biztosan frissül a serviio file listája. Mostmár látom benne a band of brotherst...
Zupper. Feliratot átviszi, képarány is jó. Egyet sajnálok, hogy ha pendriveról játszok le filmet, akkor tudja folytatni, még akkor is, ha kiveszem a pendriveot. DLNA-n sajnos nem :( Pedig urgálni tud benne.

(#131) vlevi


vlevi
nagyúr

Hát, az egyik könyvtárat még mindíg nem látom a tévén :(

(#132) vlevi


vlevi
nagyúr

Jól elbeszélgetek magammal :)
De legalább megvan a megoldás. Nézegettem más fórumokon, és mindenféle a NAS szerverekkel kapcsolatban mindenféle userneves dolgokat emlegettek. Ekkor jutott eszembe, hogy mintha lett volna valami kavarodás a d: meghajtóm jogosultságai körül. Hozzáadtam olvasási joggal a system usert, és rögtön látom a d: meghajtón lévő videóimat.
Éljen!

(#133) vlevi


vlevi
nagyúr

Na, bakker, most meg elment minden :(
Fileokat látom, de mindenre azt mondja, hogy nem támogatott file formátum :(
Még arra is, amit 1 órája néztem meg, szintén serviio-n keresztül :(
Bakker...

(#134) edeleny válasza vlevi (#132) üzenetére


edeleny
őstag

Csak hogy ne magadba beszélj.

Nekem LG 32LE5500 TV-m van.
Gyárilag adtak hozzá egy Nero szoftvert, ami idáig tökéletesen működött.
Viszont pár napja nem akar működni, pedig a TV-is látja a PC-t, és fordítva.
Most a mediaplayer12-vel küzdök, talán ez is jó lesz!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#135) vlevi válasza edeleny (#134) üzenetére


vlevi
nagyúr

Valami miatt magára talált a serviio, megint tökéletesen működik. Egyetlen dolog hiányzik, nem tudok hangsávot váltani. Ami azért gond, mert némelyik filmben több is van, és baromi zavaró, amikor hollandul kell nézni a filmet :D
mkvtoolmix-el próbáltam eddig rendberakni, átállítom az alapértelmezett hangsávot, de az meg valami miatt taccsra vágja a windows intézőt (10-15 percig tekeri a vinyót). Gondolom valami elront az mkvtoolmix, ami miatt nem talál rá a thumbnailre a windóz, de még nem jöttem rá, mit lehetne vele kezdeni.

(#136) edeleny válasza vlevi (#135) üzenetére


edeleny
őstag

A WinfosMediaPlayer-je is jó lenne, műxik stabilan, csak nagyon sok funkció nem megy vele.
A Nero-t kellene életre lehelni!!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#137) edeleny válasza vlevi (#135) üzenetére


edeleny
őstag

Se hangot, se feliratot nem tudok én sem váltani.
Viszont észrevettem valamit.
Ez az átkozott winfos, mindig valami korlátozást tesz a mappáimra.
A saját dolgaimhoz nem enged hozzá, pedig csak egyedüli felhasználó vagyok.
Most is ezt csinálta.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#138) vlevi válasza edeleny (#137) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, engem is az szivatott meg jogosultságok terén. Amikor próbálgattam a "Windows Media center network sharing" (valami ilyesmi a neve), akkor pakolgatott rá mindenféle usereknek jogosultságokat NTFS szintjén a könyvtárakra. Aztán, amikor levettem a megosztást, akkor meg valahogy nemigazán tökéletesen szedte le a jogokat. Volt olyan könyvtár, ami a saját pictures mappámban volt, és nem tudtam belemenni. (c:\users\vlevi\pictures -en belül!)
Na, azokat pakolgattam viszza.

Szerintem nézd meg te is ezt a media centeres szart, és kapcsold ki de gyorsan. Már persze, ha Win7-d van, XP alatt nincs ilyen.

(#139) edeleny válasza vlevi (#138) üzenetére


edeleny
őstag

Az van, egye meg Bill-t a fene.(Win7)
Nálam csak úgy ment, hogy átpakoltam egy másik , újonnan létrehozott mappába, és töröltem azt amire rátelepedett!
A fő oprendszeren még mindig nem megy a Néró, de dolgozom a másikon, majd csak jó lesz.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#140) SonicVersus


SonicVersus
tag

Sziasztok!

Samsung UE46C6000 Tv-n DLNA-n keresztül lehet e srt feliratfilet valamilyen módon lejátszatni ?

(#141) SonicVersus válasza Valdez (#123) üzenetére


SonicVersus
tag

Engem is érdekelne megoldás ha van erre egyáltalán...

(#142) edeleny válasza SonicVersus (#141) üzenetére


edeleny
őstag

Nekem LG-van, azon sem mennek DLNA-n keresztül, csak USB-ről!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#143) HPAA válasza SonicVersus (#141) üzenetére


HPAA
őstag

csatlakozom , nállam is ugyanez a helyzet , írtam ügyfélszolgálatra , de ba**tak válaszolni eddig
:o

************* censored

(#144) daniel2121 válasza feco88 (#124) üzenetére


daniel2121
senior tag

én is szeretnék valami hasonlót kiépíteni, a cél az lenne hogy ne számítógépről fusson a film, hanem egy médiaplayerről. Hogy kell kiépíteni egy hálózatot hogy kb. 3 tévén tudjam nézni a filmeket.Gondolom hogy kell egy médiaplayer+NAS.

(#145) czarzsolt


czarzsolt
csendes tag

Sziasztok! A következőt kérdezném van egy samsung ue40c6000-res led tv-m összekötöttem hálózaton keresztül a számítógéppel (win7) szépen át is mennek a filmek de felirat nincs ! Hogyan lehet a feliratos filmeket hálózaton keresztül lejátszani a tv-n?
várom az ötleteket köszi!

(#146) Teng válasza daniel2121 (#144) üzenetére


Teng
aktív tag

Hali. Sztem a DLNA miatt nem megy mivel a tv-nek arra van szüksége, simán ha megosztod nem fog menni, csak ha a tv-khez olyan lejátszót ami hálózatról viszi a cuccot. Vagy ugyebár ha, közvetlenül rádugod...

(#147) BoKriF


BoKriF
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Samsung 32-es C5000QW tévém. Sikerült összerakni a DLNA dolgot. Viszont nem tudok feliratot aprikálni a wmp-vel vagy a tévé media playerével a videóhoz, arról nem is beszélve, hogy .mkv-t nem is akarja látni a tévé vagy streamelni a gépem. Mivel lehet ezt a két problémát megoldani?

(#148) Drag77


Drag77
senior tag

Sziasztok!

Próbáljátok ki : http://www.serviio.org/
most jöt ki a 0.5 van bene minden féle tv-hez xbox profile.
Feliratnak a film melet kell lennie es ugyan úgy elnevezve mint a film és akkormeg kel rajta jelenjena felirat.

üdv. Drag

[ Szerkesztve ]

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#149) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy a videók lejátszása közben többször megáll, és tölt? most vettem Wi-fi egységet (elköltöztem, és nem megoldható a kábel). Régebben a régi helyen a kábellel nem csinált ilyet. HD (1920x1080-as) videó nézhetetlen (kb. 2 percenként tölt 30 mp-et), normál filmnél is előfordul ilyen. Mi lehet kevés neki? Gondolom a nem a gyári wi-fi egységgel van a baj.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#150) kisgyerek85 válasza TazLeacher (#149) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Wifi kevés a full hd-s anyagokhoz (max 720-at tudsz akadás mentesen nézni). Mindenképpen kábelezni kéne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.