Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) banán007 válasza Воланд (#2350) üzenetére


banán007
tag

megértettem . türelmes leszek

és különben neked nincs ilyen téren tapasztalatod?

[ Módosította: Ndruu ]

(#2353) Воланд válasza banán007 (#2352) üzenetére


Воланд
titán

Nincs, de javaslom, hogy használd a szerkesztés gombot, ha módosítani szeretnéd a hozzászólásodat. Egy hsz-ben, több embernek is válaszolhatsz, nem kell rögtön új hozzászólást írni, ha eszedbe jut még valami, a már elküldött hozzászólásodat 5 percen belül tudod szerkeszteni.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2354) Ndruu válasza banán007 (#2351) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Légy szíves használd a Szerkesztés gombot, amivel a hozzászólásodat 5 percig szerkesztheted!

Harrrr!!!!

(#2355) suti237


suti237
csendes tag

Hali all!

Kéne egy kis help! Lassan cserélnem kéne a Bamboo P&T táblám tollában a hegyet, de nem igazán tudom, hogy kéne. A benne lévő papírokban nem találtam erre való képi segítséget, nyelv tudásom meg nem az igazi :). Le akartam tölteni a magyar leírást, de a wacom oldalán 404-es hibát dob fel rá, így hát ez nem segít. :) Szóval ha valaki tudna valami linket küldeni, vagy szájbarágósan leírni hogy is van ez ,mert nem akarok nekiesni a csipesszel, hogy lesz ami lesz.
Előre is köszi!

(#2356) banán007


banán007
tag

szia!! sztem nézz videót róla hogyan csinálják.
milyen táblát ajánlasz? mert én most lépek ilyen térre és tökre nem tom melyik a jó 20eftig
nézegettem a bamboo szériát a wacomtól és meglepően olcsók.
de ott van a genius szinte minden táblája olcsó de sokan leszarozzák.
szted megéri a bamboo pen 14e ft ért vagy bamboo p and t 20e ft ért???
köszi a választ :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#2357) suti237


suti237
csendes tag

banán007

Én Bamboo P&T -t használok, ha más táblában gondolkozz akkor ne gondolkozz! A wacom táblák amik igazán jók, volt egy Genius táblám is (nem a leggagyibb) 3 nap után dobtam el a tollát olyan messzire amilyen messzire tudtam. A Gaenius is jó volt rajzra de kb. annyi. A Pen nem tudom mennyire jó nekem Pen & Touch van, és imádom. Jó rajzra (bár én erre nem nagyon használom), jó egérnek, a touch funkciókkal lehet forgatni a képeket scrollozni zoomolni, és bazinagy touchpadként is üzemel, és persze a toll remek kép szerkesztéshez is. Szóval roszat nem tudok róla írni. Annyi hogy nincs sok funkció bill, de a touch funkció meg ha ismered a rajzprogramok gyorsbillentyűit akkor ez annyira nem is fontos. A Geniuson volt 20 funkció gomb de kb a fel értelmetlen volt a többit meg nem tudtam normálisan programozni.
Szóval ha táblában gondolkozol akkor Wacom. És ha veszel akkor P&T tudom ajánlani. A sima Pent nem próbáltam, de azt hiszem nincs nagy különbség árban akkor meg már jobb egy pár ezerrel többet rákölteni. Grasshopper -itt elég jó áron vannak tapasztalataim szerint a legolcsóbb megbízható hely, és úgy tudom ha elmész hozzájuk ki is próbálhatod őket.

Ui.: nem tudtam módosítani az előző Hsz-em mert kifutottam az 5 percből. Sorry

[ Szerkesztve ]

(#2358) suti237 válasza banán007 (#2356) üzenetére


suti237
csendes tag

Hát a P&T 20-ért az jó ár, én karácsonykor 26-ért vettem ^^'. De hogy melyik éri meg neked azt nem tudom, én sem használok rég táblát. De a P&T sokkal több mindenre használható, szerintem.

(#2359) banán007 válasza suti237 (#2357) üzenetére


banán007
tag

nagyon köszönöm a tanácsokat mert nagyon nem ismerem a tableteket. de akkor nekem is wacom bamboo pen / p and t lesz+ kösz ia a honlapot

(#2360) suti237


suti237
csendes tag

Szívesen :)

(#2361) banán007


banán007
tag

ja és tudsz olyan progit amivel jól lehet rajzolni?

/ én neked csak a manga studio ex 4.0 át tom ajánlani meg az artrage t /
(lejárt az ötperces idő limit)

(#2362) banán007 válasza suti237 (#2355) üzenetére


banán007
tag

szia (megint)!!!!!!!!!!!
ha a grasshopper től vetted akkor segitenek neked vagy kérdezz me g egy tapasztaltabb tagot aki elég jól ért ilyenekhez.

(#2363) banán007 válasza yoda0229 (#2329) üzenetére


banán007
tag

szia
bocs, h ilyen későn láttam meg a kérésedha csak jegyzetelésre kell akkor elég egy olyan tipus a mit te választottál
de ha nap-mint-nap használni akarod akkor wacom bamboo pen a te neked javasolt tablet (én egy wacom bamboo p and t fogok venni)
mert ahogy olvasgattam a forumot nagyon strapabírónak írjak gyakran használok (sokan az t is irták h tíz éve megvan nekik és semmi baja)

remélem hasznát veszed a válaszomnak

(#2364) KisDre válasza banán007 (#2363) üzenetére


KisDre
senior tag

Hülyeséget ne írjál, 10 éve még nem volt Wacom Bamboo Pen&Touch, csak a Bamboo1 széria.

KisDre.artstation.com

(#2365) banán007


banán007
tag

valaki TUD OLYAN PROGIT AMIBEN JÓL LEHET RAJZOLNI??? :R
jó de akkor is vannak olyanok akik már tíz éve használnak első bamboo szériás tableteket (általánosságban érttetttem a wacom tipusok ra)

a honlapod (ha a tied ) nagyon jó
főleg a rajzok!!!!!!!!!!!!!!!! ;)

[ Szerkesztve ]

(#2366) -VIGH- válasza banán007 (#2365) üzenetére


-VIGH-
csendes tag

Szia! Ha rajzolni akarsz próbáld ki ezeket Alias Sketchbook pro,Art Rage3,Corel
painter 11,Corel painter essential 3,4,ezek egyszerűek és jól használhatóak.
A demó verziókat le tudod tölteni.Ha teljesen ingyenes kell, akkor Smoothdraw is jó,
bár korlátozott néhány funkció.

Gyula

(#2367) -VIGH- válasza suti237 (#2355) üzenetére


-VIGH-
csendes tag

Én a fogammal szoktam, óvatosan.

Gyula

(#2368) banán007 válasza -VIGH- (#2367) üzenetére


banán007
tag

köszönöm a választ!
/ én neked egyet tok ajánlani : manga studio ex 4.0 /

(#2369) KisDre válasza banán007 (#2365) üzenetére


KisDre
senior tag

Én "honlapom"/galériám és köszi :)

Pár progit ajánlhatok:
Ingyenesek:
-Alchemy: Skiccelgetéshez, véletlenszerűséget előtérbe hozva igen érdekes dolgokat lehet vele művelni. Fél-vektoros program, valamint a foltokban való kísérletezgetés is érdekes lehet. Nem festésre van, sokkal inkább a vázlatozáshoz.
-MyPaint: Személyes kedvencem, sok féle ecset már előkészítve áll rendelkezésre, layer/réteg kezelés, valamint a program egyedisége hogy a "papírnak"/felületnek nincs széle, határa. Így egy picit megbolygatja a kompozitálást. :) Kezdésnek mindenképp jó.
-Gimp: Szintén hasznos program, bár festésben az előbbi programot vélem jobbnak, ám ez sokkal többre képes, színkezelés, kontraszt, vágás, rétegek stb, kb mint a Photoshop csak kevesebb tudással és furcsább kezelőfelülettel.
-Paint Tool Sai: Éppen csak ismerem, rendelkezik réteg kezeléssel, kontraszt, és színállításal. Általában mangás/animés képeket láttam ennek a programnak a használóitól.

Fizetős:
-PhotoShop: Sokat igazából nem kell hozzáfűzni, mára már igen csak híres progi, bár nem a festésre van "kihegyezve" (sokkal inkább a fotók átalakítására), de sok-sok brush ami a neten van plusz a saját brush könnyű csinálása sokat javít ezen.
-ArtRage: Nagyon jó kezelő felülettel rendelkezik, és leginkább a valódi rajz/festés-t próbálja utánozni.

Még ezen kívül sok-sok program van, és ezek inkább csak az én tapasztalataim/véleményem. Vannak a neten is érdekes progik mint pl a "deviantArt muro"-a.

KisDre.artstation.com

(#2370) banán007 válasza KisDre (#2369) üzenetére


banán007
tag

köszi a választ!!!!!!!!!
én is hallottam már párról
pl xara xtreme pro , stb.

(#2371) $p@rr0w válasza KisDre (#2369) üzenetére


$p@rr0w
őstag

My paintben hogy lehet DPI-t állítani?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#2372) KisDre válasza $p@rr0w (#2371) üzenetére


KisDre
senior tag

Sajna nem tudom, szerintem nem is lehet mivel csak pixelekben "gondolkodik", amit biztosan belehet állítani azaz alapértelmezett nagyítás, a beállítások-nézetnél.

KisDre.artstation.com

(#2373) $p@rr0w válasza KisDre (#2372) üzenetére


$p@rr0w
őstag

értem, kösz

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#2374) banán007


banán007
tag

sziasztok!!!!!!!!!!!
most töltöttem le a mypaint et , és nagyon jó!!!!!!!!! :K :K :K :K :K
klnben már jó pár rajzolós progim van ( mangastudio, artrage, photoshop, paint tool sai, alias sketchbook/köszi kisdre/...) dee eeez szeeereethetőőőő mert nagyon egyszerű :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#2375) banán007


banán007
tag

valaki tud küldeni egy olyan linket melyben photoshop cs5 magyarítás van?
a válaszoakt köszi

(#2376) $p@rr0w válasza banán007 (#2375) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Nem, mert egyrészt nincs ilyen, másrészt, senki aki ép elméjű nem használja a magyart.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#2377) jimspie válasza banán007 (#2375) üzenetére


jimspie
tag

Ha nagyon szükséged van a magyar nyelvű PS-ra, szerezz be egy korábbi verziót vagy valami .. azokhoz van és lényegében nem tudnak sokkal kevesebbet .. legalábbis rajzoláshoz bőven elég sztem egy cs2 is az pedig magyar.
A legjobb ha megtanulod használni az angolt is mivel ez által könnyebben tanulsz bele az egyéb rajzszoftverekbe is amikhez viszont TUTI nincs magyarítás.

(#2378) graf65 válasza jimspie (#2377) üzenetére


graf65
csendes tag

Van a neten fordító-egy srác megoldotta hogy egy kis progival át lehet a nyelvet angolról magyarra és vissza fordítani-de egyszerűbb ha az angolt tanulod -minden tutor angolul van.Érdemesebb egyből abba nyomulni.

(#2379) banán007


banán007
tag

hi
a photoshop elements (8) az csak kieg. vagy önálló progi?
wacom bamboo funhoz adják)
a válaszokat köszi

[ Szerkesztve ]

(#2380) KisDre válasza banán007 (#2379) üzenetére


KisDre
senior tag

Önálló program, azt hiszem kicsivel kevesebbet tud a rendes Photoshopnál. Érdemes a fun-t venned HA szeretnéd a hozzájáró progikat, mivel külön-külön azok a progik sokkal drágábbak.

KisDre.artstation.com

(#2381) jimspie válasza banán007 (#2379) üzenetére


jimspie
tag

Fun-t vegyél megéri!
Mivel elsősorban rajzoláshoz, jegyzeteléshez meg retusáláshoz (stb) használod majd ezeket a progikat így az elements egy jó kis ajándék a hárdver mellé. Ezt azért írom mert az elements nem kifejezettem a fotók totál élethű átbabrálására szolgál ahogy néztem, hanem inkább a wacom nyújtotta lehetőségeket elégíti ki, de lehet hogy rosszul vagyok informálva. Minden esetre én is Fun-t fogok venni ... bár vannak akik nem értékelik az eredeti szoftver jogtisztaságát és inkább mindent letöltenek (mondjuk azért itthon nem is tehetjük meg magunknak, hogy megvásároljunk egy eredeti ps cs5-öt 833 ajróért, közel 200 000ft).
De ha már ilyen lehetőség van arra, hogy jogtiszta szoftvert használj, hát legyen már annyi bennünk is, hogy akkor élünk eme lehetőséggel és nem kalózkodunk! ^^

(#2382) banán007


banán007
tag

hi!!!!
valószínűleg ezt kapom meg : wacom bamboo fun (p&t) a6 wide.
klben nekem jobban bejönnek a világosabb szinek ez az egyik ok h ezt választottam
a másik mint már sokan emlitették a hozzáadott szoftverek miatt

(#2383) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Szeretnék venni egy digitalizáló foliát Pennel együtt.
Ilyet használunk a cégnél. Szabásminták digitalizálására.
De valami horror árba lenne.
Tudnátok valami ilyent ajánlani? Csak elfogadható árba.
Optitex-el használnám, és csak szabásminták digitalizálására..

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2384) $p@rr0w válasza VANESSZA1 (#2383) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Szabásmintákat nem lenne egyszerűbb csak pen toollal digitalizálni?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#2385) VANESSZA1 válasza $p@rr0w (#2384) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Nem tudom...
Azért tettem fel itt a kérdést..hátha tudtok segíteni..
Milyen az a Pen toll?
Nem kell hozzá fólia?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2386) $p@rr0w válasza VANESSZA1 (#2385) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Az nem fizikai eszköz hanem egy tool amivel a szgépen tudsz vektorokat rajzolni meglehetős pontossággal. Én mondjuk úgy csinálnám hogy szkennelném, vagy fotóznám a szabásmintát, és gépen körbe vektoroznám. Egyrész ez a legpontosabb, másrészt a digitalizáló tábla nem pontos rajzolásra van hanem a szabadkézi rajz jellegével közelíti meg a digitális rajzolást.

Itt megnézheted ahogy beplacel egy képet, és körberajzolja. Csak képzelj a kacsa helyére egy szabásmintát...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#2387) banán007


banán007
tag

igaza van sparrownak, ez egyszerűbb egérrel
én pl nem is hallottam még ilyen fóliáról, jó tudni hogy van
mondjuk még egy wacom cintiq-val is meg lehetne könnyíteni a dolgod
de ez marha drága..... :Y

[ Szerkesztve ]

(#2388) banán007


banán007
tag

hello all.
ha szeretnétek egy profit látni digitális rajzolás közt akkor nézz innen videókat:
eszméletlen mit tud a srác!!!!!!!!!!!!!!
pár videó:[/B](ezeket rajzolja le)

toy story 3:[link]
iron man:[link]
megan fox:[link]
dr. house(karikatúra):[link]
LOST-john locke:[link]
optimus(transformers):[link]
bumblebee(transformers):[link]
spider man:[link]
scarlett johansson:[link]
tim burton:[link]
terminator(karikatúra):
chuck norris(karikatúra):[link]

ja és még valami, ilyen képekre számítsatok

:

(B)További videókért katt ide(/B)
remélem tetszett, mert elég sokáig tartott hogy ezt a hozzászólást megírjam! :K

[ Szerkesztve ]

(#2389) banán007


banán007
tag

bocsika, kihagytam a terminátort
na akkor itt van:katt ide a terminator karikatúra (videó) megtekintéséhez

elrontottam de sztem alapvetően jó hsz.

[ Szerkesztve ]

(#2390) banán007


banán007
tag

lehet h pár db nem fog mukodni mert a sanyi letiltotta a videót balahblahblah :W

(#2391) banán007


banán007
tag

sztem sajna elavult ez a topic
szombat este nincs senki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#2392) KisDre


KisDre
senior tag

Nem elavult, csak itt gondolom inkább a hardvert vitatják, nem pedig a rajzolást. Habár lehet tanulni az ilyen videokból de mindenki a saját stílusában fog igazán megtanulni rajzolni/festeni, persze alapnak nagyon jó.

Mellesleg nézz magyar galériákat, galéria oldalakat is!
KockArt Főként hagyományos rajzok vannak itt.
MindentBele Itt leginkább 3d digitális képek.
hungaryART DeviantArton Itt meg talán a legvegyesebb. (:

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#2393) banán007


banán007
tag

hát köszi a magyar galériákat, van pár jó kép. te mivel/milyen tipussal(digitalizáló) rajzolsz?

egy kicsit másik téma: hamarosan 7 éves ez a topic!!! :K

(#2394) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Nem vagyok jártas a témában ezért érdeklődöm itt elsőnek.
Barátnőmnek készülök venni egy rajztáblát, mert szeret rajzolni - szerintem jól is csinálja - ellenben nem szeretnék árnyékra vetődni. Az olvastam eddig, hogy a Wacom Bamboo termékek elég jók és ezekből vannak belepőszintűek is, amik már használhatóak.
Elsőnek valami nem túl használtra gondoltam, de igazából a sok termék közül nem tudom eldönteni melyik lenne a megfelelő.

Tudnátok benne segíteni?
Előre is köszönet érte!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2395) banán007 válasza amargo (#2394) üzenetére


banán007
tag

kedves amargo!

igazad van, tényleg nagy a választék. én személy szerint neked (vagyis a barátnődnek):
wacom bamboo fun
ezt először is a hozzájáró szoftverek miatt javaslom.
másodszor : a nők nem nagyon szeretik a fekete színt, íme egy fehér
még valami: azon a linken meg is tudod rendelni/megvenni és még ki is lehet próbálni
majd még keresd meg a FazekasLaci-t ő vele le tudod beszélni a kipróbálási időpontot stb.
(grasshopperbél dolgozik)
és itt egy bemutató videó

[ Szerkesztve ]

(#2396) amargo válasza banán007 (#2395) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm!
Ezt is néztem, jó cucc nagyon!
Nekem mindig az a furcsa, hogy az ember végül a monitoron látja, hogy mit rajzol.. azt nem tudom, ezt mennyire lehet megszokni?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2397) banán007


banán007
tag

ehhez a "megszokáshoz" kb 1-2 hét kell
különben nem a táblát nézik hanem a képernyőt/monitort , olyan mint az egér..
mondjuk még ha megtudhatnám mennyit áldoznál rá több tipust is tudok ajánlani

(#2398) banán007


banán007
tag

még itt van pár adat tabletvásárlással kapcsolatban:
monitor................ajánlott méret
19"......................a5,a6
20"<....................a4 vagy afelett

(#2399) KisDre válasza banán007 (#2398) üzenetére


KisDre
senior tag

Én máshogy tudom, 22"-ig elég állítólag az A6-os méret, illetve az a határ eset. Legalábbis amióta figyelem ezt a fórumot így tudom.
De személy szerint nekem az a véleményem hogy ez is használótól függ. Még valami, ezek a táblák szélesvásznúak, bár belehet őket állítani a régebbi 4:3-as arányhoz is, csak ekkor vagy a tábla egy kisebb része aktív csak, vagy pedig a monitornak csak szűkebb részét használjuk.
Korábbi kérdésedre válaszolva, nekem sima Pen&Touch-om van 17"-os 4:3-as monitorral, ezt a profilomba is leírtam.

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#2400) amargo válasza banán007 (#2397) üzenetére


amargo
addikt

Laptopon lenne használva, mint írtam csak hobbi szinten lapra rajzolt eddig.
nettó:10-20e között gondolkodtam. Diákkedvezményt is tudok érvényesíteni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.