Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) Dexter68 válasza Dexter68 (#2044) üzenetére


Dexter68
addikt

Nnnnakérem, megvan a megoldás a karikázásra, beírom ide, hogy legközelebb is megtaláljam :DDD

1. Run... gpedit.msc
2. Navigate to User Configuration - Administrative Templates - Windows Components - Tablet PC - Cursors
3. Enable the Turn off pen feedback setting.

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2052) Dexter68


Dexter68
addikt

Itt egy kis tutor, ha van rá igény.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2053) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Sziasztok,

egy tanácsot kérnék, digitalizáló tábla vásárlása ügyében. Jelenleg (már kb. 4 éve) egy Trustot használok, de nem igazán vagyok vele elégedett. Megfordult a fejemben, hogy talán karácsonykor beújítanék egyre. Amibe biztos vagyok, hogy Wacomot akarok. Ami nem biztos, az ezen belül a típus, és a méret. A mostani táblám Á4-es és kicsit nekem nagy. A táblát hobby szinten szeretném rajzolásra használni, későbbiekben elképzelhető, hogy akár munkára is, de ez nagyon bizonytalan.
Láttam van Bamboo meg Intous sorozat is, de az előbbiről nem igazán találtam véleményeket, az utóbbiba meg nem vagyok biztos, hogy kell-e nekem annyira profi tábla.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#2054) Dexter68 válasza TrollBalint (#2053) üzenetére


Dexter68
addikt

Egy A5 Wide Bamboo mindenképp jó választás. Hobbyszinten elég is, de ha egyeztetsz FazekasLacival, náluk vásárlás előtt lehet tesztelni is (legalábbis eddig lehetett).

Én most melóra használok egy Intuos3 A5-öt 2 db monitorral (tehát A6/monitor) és még így is teljesen jó. Persze, ha akarom, egy gombnyomással váltogathatok, hogy a teljes tábla fedje le a monitort és, hogy melyik legyen az :)

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2055) TrollBalint válasza Dexter68 (#2054) üzenetére


TrollBalint
addikt

megmondom őszintén az Intous4-nél (meg ha jól olvastam a 3-nál is) vannak mindenféle kezelő szervek a táblán, amivel lehet ecsetméretet változtatni meg hasonlók. Ez nagyon szimpatikus volt (annak ellenére, hogy általában a balkezem a billnetyűzeten van :) ) Valami hasonló konfigurációs dolog van ezen a bamboo-n is?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#2056) Dexter68 válasza TrollBalint (#2055) üzenetére


Dexter68
addikt

vannak a bamboonak is gombjai (ha hazajön a gyerek a suliból megkérdezem, hogy mit tudnak :) ), de őszintén megvallva, az intuos gombjait nagyon ritkán használom. A két kis tapipad-csíkot azonnal kikapcsoltam, mert sokszor könyököltem rájuk véletlenül, és mivel az én bal kezem is a billentyűzeten van, így a gombok szinte feleslegesek.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2057) Balu972


Balu972
aktív tag

Szia,

mindenképpen intuos 4-et javasolok. Lehet, hogy kicsivel drágább, de sok minden mellette szól. Nekem volt bamboob is, intuos3-am is, az intuos 4-nél jobb táblával még nem találkoztam.

Egyrészt a toll dőlésérzékeny, sztem ez igenis számít, retusnál is, rajznál pedig nagyon fontos.
A kezelő szervei az intuos 4-nek sztem zseniális, nézz utána, a radial ring programozható, ahogyan a gombok is. Szóval egyértelműen intuos 4. (esetleg intuos 3)

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#2058) FazekasLaci válasza TrollBalint (#2055) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Szerintem az a legegyszerűbb, ha bejössz és kipróbálod. Valóban sok szimpatikus tulajdonsága van az Intuos4-nek, de lehet, hogy neked valóban elég egy Bamboo is. Hobbira mindenképpen a Bamboo-t szoktuk javasolni, de hosszú távon az Intuos-zal jobban jársz, mert kényelmesebb a használata a gyorsgombok miatt (az OLED-kijelző nagyon sokat javított a használhatóságán a korábbi verziókhoz képest!), és mivel van dőlésérzékenysége, a rajzolási technika teljesen más egy Bamboo-val és egy Intuos4-gyel. Utóbbival kényelmesebb és természetesebb, ha profin tudsz rajzolni.

Az Intuos4-nél a gombokat programonként lehet beállítani, a Bamboo-nál az összes programban ugyanúgy fog működni, ott nincs programonkénti beállítási lehetőség. Van viszont multitouch, ami meg sokaknak tetszik és az Intuos4-ben nincs :)

Szóval, ha érdekel a próba, akkor hívj nyugodtan: 70/429-3200.
Címünk: ScanDer Kft. - 1146 Budapest, Thököly út 61 (http://www.grasshopper.hu/terkep)
Amúgy általában 10-15 óra között szoktunk munkanapokon bemutatót tartani előzetes egyeztetés után, ettől eltérő időpontban is lehet kérni, de az teljesen egyéni megbeszélés tárgya. Volt már olyan, hogy vidékről csak hétvégén tudtak bejönni, azt is megoldottuk :)
De akik már voltak nálunk, vagy vásároltak tőlünk, azok tudják, hogy rugalmasan megoldunk mindent.

Amúgy általában a teljes Wacom táblapaletta van raktárunkon, így akár Cintiq is kipróbálható (A 21"-os Cintiq kivétel, arra most várni kell, mert a Wacomnál nincs gyártásban, legkorábban október végén lesz újra szállítás belőle). Szóval, ha bármelyik megtetszik, akár azonnal vihető is.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2059) FazekasLaci válasza Dexter68 (#2051) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

:) Ez nekem is lementésre került most :)

Amúgy Win7 alatt tényleg sok klassz dolog van a táblafelhasználóknak, érdemes a váltás... Például a Win7 Pen and Touch beállításánál a Flicks-et (a magyar oprendszerben talán tollvonások az elnevezés?) testre lehet szabni, így a tollvonásokkal különféle funkciókat lehet elérni. Persze ez rajzolásnál gáz lehet :) De amúgy érdemes kipróbálni. Én megmondom őszintén: eddig még nem használtam, de azért kipróbálom.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2060) Dexter68 válasza FazekasLaci (#2059) üzenetére


Dexter68
addikt

Én minden ilyet kiirtottam belőle, mert tényleg használni akarom a táblát. Viszont nem tudom, hogy miért van az, hogy naponta kétszer- háromszor elfelejti a beállításokat a wacom kezelő izé... tök gáz...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2061) TrollBalint válasza FazekasLaci (#2058) üzenetére


TrollBalint
addikt

az a baj, hogy én is vidéki vagyok. Ritkán járok Pestre, de ha már biztos lesz, hogy ezt veszek karácsonyra, ki fogom próbálni előtte, és akkor kereslek, vagy itt, vagy telefonon.
A véleményedre lennék még kíváncsi, hogy méretbe mekkorát ajánlasz? Egy 24"-es monitoron használnám, először A5-be gondolkodtam, de az ára lehet túl lépi a rá szánt keretet.. viszont félek, az A6 meg túl kicsi lenne.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#2062) Balu972 válasza Dexter68 (#2060) üzenetére


Balu972
aktív tag

Ezt nekem is csinálja. PS alatt néha újra be kell mindent állítgatni. Mi lehet a gond?

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#2063) Balu972 válasza TrollBalint (#2061) üzenetére


Balu972
aktív tag

Van elméletileg a kettő között egy méret. Az egy nagyon jó tábla: az intuos4 bluetooth-os verziója, elég drága.
Egyébként én A6-ost használok, nekem bőven elég, nem váltanék A5-re, mert navigálásban sokkal gyorsabb. Az A4 pedig sztem használhatatlanul nagy.

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#2064) TrollBalint válasza Balu972 (#2063) üzenetére


TrollBalint
addikt

Az A4-gyel nekem is az a bajom, hogy elég nagy. Kényelmes, nem rossz, de felesleges.
Csak félek kicsit az A6-tól, hogy az nem-e túl kicsi. De akkor azt hiszem erre jó lesz a kipróbálás, köszi.
Az intuos4-gyel meg az ára a bajom semmi más :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#2065) Dexter68 válasza Balu972 (#2062) üzenetére


Dexter68
addikt

Nálam nem a photoshoppos dolgok mennek el, hanem a tábla preferenciái esnek ki és olyan, mintha most installáltam volna frissen. Le van ugyan mentve, de elég idegesítő, amikor egyszer csak nem görget és akkor mehetek az asztalra és menthetem vissza a prefkókat, hogy megint tudja, hogy melyik programban pontosan mivel mit csináljon.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2066) FazekasLaci válasza Dexter68 (#2060) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

A driverrel lehet valami gáz, ezt már én is tapasztaltam. Az új driverek egy ideje viszont felraknak egy Wacom Tablet Preference File Utility gyorslinket is. Ezen keresztül csinálhatsz biztonsági másolatokat a beállításaidról és az ilyen esetekben nem kell újra kezdened a programozást.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2067) FazekasLaci válasza TrollBalint (#2064) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Ekkora méretnél már minimum A5-öt javaslok. De ha majd jössz, akkor megmutatom. Az A6 ilyen monitornál kicsit kényelmetlen lesz. Az Intuos4 Bluetooth valóban kényelmes megoldás lenne, csakhát az ára tényleg duplája egy Bamboo-nak. Mondjuk tud kétszer annyit rajzolásnál, dehát az a kérdés, hogy mire kellene. Fényképszerkesztéshez elég a Bamboo is.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2068) Dexter68 válasza FazekasLaci (#2066) üzenetére


Dexter68
addikt

Esetleg van arra vonatkozólag valami tapasztalatod, hogy melyik régebbi driver az, ami még működik?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2069) TrollBalint válasza FazekasLaci (#2067) üzenetére


TrollBalint
addikt

igazából hobby szinten kellene, legalábbis egyenlőre. Más tervem nincsen vele :) Szerintem akkor marad a Bamboo. A méretet meg majd meglátom, ha egyszer biztos lesz, a vétel. De az A5 felé hajlok én is.

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#2070) Zanik


Zanik
addikt

Nem a reklám helye, és hülye lennék Wacom táblát ilyen helyen venni, de ez ugye nem igazán éri meg? Hisz a második generációs Bamboo Pen ugyanezt tudja, lényegesen olcsóbban, sőt még Pen&Touch is kapható ennyiért, igaz, programok nélkül. :F

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#2071) tibi72 válasza Zanik (#2070) üzenetére


tibi72
aktív tag

Igazán nincs vele semmi gond. Én megnéztem a boltba nálunk mert kiváncsi voltam rá,az elsö táblám ilyen volt. Anyit nagyon meg ér,de nem fogják elkapkodni nálunk biztos nem. ahogy a bolthálozatnak az üzlet politikáját ismerem ha nem fogy elég jol akkor egy pár hétmulva még jobban leértékelik a beragat árut. De azért kérdezd meg Fazekas Laci véleményét is.

(#2072) FazekasLaci válasza Zanik (#2070) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Gondolom az MTE-450-es régi Bamboo tábláról van szó. Igazad van. A második generációs Bamboo Pen tábla lényegesen olcsóbb, ha valaki csak az árat nézi. Ha valaki meg kétszer akkora nyomásérzékenységű tollat akar (ez nagyon jó!), vagy tetszik a multitouch, a Bamboo Pen and Touch 3000 Ft-os bruttó felára (így a fizetendő 23.000 Ft) nagyon megéri.

A régi és az új táblák összehasonlításáról itt olvashattok egy cikket:
http://www.grasshopper.hu/news/103/Wacom-Bamboo-Segitunk-valasztani-a-sokfele-valtozat-kozul-.html [link]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2073) FazekasLaci válasza Dexter68 (#2068) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Nem nagyon, mivel nálunk rendszeresen cserélődnek a táblák a demók miatt, így mindig a legújabb driverek vannak fent mindenből... Szerintem az előző verziós driver még jó volt, néhány hónapja tapasztalom a jelenséget egyre gyakrabban...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2074) FazekasLaci válasza tibi72 (#2071) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

:) Egyetértek, ez mindenhol így van :)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2075) Mirones válasza FazekasLaci (#2074) üzenetére


Mirones
tag

Helló!
Érdeklődök a táblák iránt. Szeretnék élni a lehetőséggel, hogy kipróbálhatom élőben őket.
Valamikor a jövőhéten. Telefonálnom kell minden képen vagy ha privátban megbeszélünk időpontot az is jó?
Üdv!

(#2076) FazekasLaci válasza Mirones (#2075) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Jó a privát is. De ha el akarsz érni telefonon, akkor 70/429-3200.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2077) Adribaba


Adribaba
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap kaptam meg a wacom intuos4-es táblám, de van egy kis problémám vele. A Photoshoppom, és az Illustratorom nem érzékeli a dőlésérzékenységet. Ezt hol tudom aktiválni? Kell még mást is aktiválni? Már satírozni akaroooook!:) :C

Köszi a segítséget előre is!
Adri

(#2078) Dexter68 válasza Adribaba (#2077) üzenetére


Dexter68
addikt

Ott lehet beállítani, ahol a többi ecsettulajdonságot állítod. A CS5 már magától tudja, vannak gyári dőlésérzékeny ecsetek is benne.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2079) FazekasLaci válasza Adribaba (#2077) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

F5, Brush settings Photoshopban.
Calligraphic Brush Settings az Illustratorban.

De küldtem egy levelet neked tegnap az Illustrator és Photoshop beállításokkal. Nem kaptad meg?

[ Szerkesztve ]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2080) Adribaba


Adribaba
csendes tag

köszönöm a segítséget, most már megy minden rendesen, megkaptam az üzit is...

(#2081) FazekasLaci


FazekasLaci
aktív tag

Örömmel jelzem, hogy a Wacom Bamboo FUN Pen and Touch Small táblát a legújabb Ubuntu Linuxra sikerült felvarázsolni, így a toll nyomásérzékenysége Gimp-ben jól működik, a multitouch még nem tökéletes, de azon is rajta vagyunk, hogy jó legyen. Lehet, hogy csak beállítás kérdése, de az egészben az a jó, hogy hivatalosan még nincs Wacom driver linux alá, buherálni kell kézzel, mégis azért már látszik a fény az alagút végén.... :)

Úgyhogy Linux alá is nyugodtan ajánlom a táblát!

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2082) Peethy


Peethy
őstag

Üdvözletem!

Mostanság nagyon megtetszettek ezek a táblák, de dilemmáim vannak a vásárlással kapcsolatban.
Photoshopot általában designra szoktam használni, rajzolni nem nagyon szoktam. Ebben az esetben mennyire lenne hasznos egy ilyen tábla megvásárlása? Kézügyességem nem tudom, hogy mennyi van, szóval rajzolásra talán kevésbé használnám. Ja meg fotókat is szoktam retusálni (fotózom is), de az megy egérrel is, arra külön nem vennék.

Tehát a kérdés: érdemes csakilyen célokra táblát használni? Soha nem láttam még élőben, tehát fogalmam sincs, hogy megfelelne-e ehhez a használati módhoz :)

[ Szerkesztve ]

(#2083) FazekasLaci válasza Peethy (#2082) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Ha nem rajzolsz, akkor elég egy Wacom Bamboo is. A digitális tollal kényelmesebb a maszkolás, körberajzolás a kijelölésnél, mint a hagyományos egér. Az ok: a csuklód szabadabban tud mozogni.

Amit ajánlok:
Wacom Bamboo Pen and Touch fekete: [link]
Ebből van más színben is:
- Wacom Bamboo Pen and Touch FUN Small ezüst: [link]
- vagy a legújabb színű, extra hordtáskával és szoftverekkel: Wacom Bamboo Pen and Touch FUN Special Edition Small: [link]

Előzetes időpontegyeztetés után kipróbálhatod nálunk, aztán meglátod, hogy mennyire tudod használni. Így legalább nem zsákbamacskát veszel. Címünk: ScanDer Kft. - 1146 Bp. Thököly út 61. Tel.: 70-429-3200 - Megközelítés: http://www.grasshopper.hu/terkep

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2084) Dexter68 válasza Peethy (#2082) üzenetére


Dexter68
addikt

Nálam ez úgy van, hogy kb 90% designmeló, maszkolás, miegyéb, 10% rajzolás, de örülök, hogy Intuosom van, mert rengeteg programfüggő beállítást használok, ami a Bambooknál úgy tudom, hogy nincs. Úgyhogy én nem is aszerint ajánlanám a táblát, hogy sokat rajzolsz-e, hanem aszerint, hogy sokat dolgoznál-e vele. (Én gyakorlatilag csak ezt használom böngészőkben, wördben is, egeret egyáltalán nem)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2085) Peethy válasza FazekasLaci (#2083) üzenetére


Peethy
őstag

Köszönöm a részletes információkat! Ha mindaz, amit itt olvastam a kommenteidben, igaz rátok (a cégre, a kiszolgálásra), akkor le a kalappal :R

Karácsony környékén talán megajándékozom majd magam eggyel, és mindenképpen kereslek majd benneteket :)

Lehet, hogy butaságot fogok kérdezni, de a wacom.hu oldalán láttam valamilyen 10%-os akciót a termékeikre, ha diák a vásárló. Az érdekelne, hogy a kedvezmény él-e még, és ha igen, akkor azt tudja érvényesíteni a Ti cégetek is, vagy ez csak közvetlenül a wacom-tól vásárlásnál áll fenn? Elég régi volt a bejegyzés, 2008. év végi, ha jól emlékszem.

Dexter68: említenél pár olyan beállítást, amely a Bamboo-ban nincs, és az Intous-ban van, és hogy ezek milyen esetekben lehetnek hasznosak? :) Lehet, hogy befolyásolna a döntésemben.

(#2086) Dexter68 válasza Peethy (#2085) üzenetére


Dexter68
addikt

A Bamboo beállításai globálisak, minden környezetben, minden programra vonatkoznak, míg az intuosban külön tudom állítani, hogy hogy viselkedjen a tábla, a toll, az egér illustratorban, hogyan photoshopban, és mit csináljon indesignban. Én amilyen perverz vagyok, még a Bridge-nek és az Operának is külön beállításokat csináltam. Így mindig kézre áll.

Ja, és ma két és fél év után sikerült leverjem a tollam az asztalról. :Y Megállt bennem az ütő. De kibírta, működik, hurrá :D

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2087) Brutforsz válasza FazekasLaci (#2083) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Aziránt érdeklődöm, hogy ha oly' módon szeretnék rajzolni, hogy még a nyomásérzékenységet sem használnám, tehát azonos vastagságú vonalakat szeretnék húzni, akkor ehhez szerinted elég-e a Wacom Bamboo Pen? (A honlapotokon CTL-450 néven fut, ez valójában a CTL-460?)

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#2088) Brutforsz válasza Brutforsz (#2087) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Említetted, hogy sikerült belőni a táblát Ubuntu alatt, ezzel kapcsolatban az a kérdés merült fel bennem, hogy itt is át lehet-e állítani a működését balkezesre?

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#2089) FazekasLaci válasza Peethy (#2085) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Ha aktuális lesz a táblabeszerzés, vagy kérdéseid vannak, nyugodtan keress meg közvetlenül is és megbeszéljük.

Intuos4-ben a gyorsgombokat alkalmazásonként lehet beállítani. A Bamboo-ban egyféleképpen. Az Intuos4-ben (A5-től és Wireless-től felfele) van egy OLED-es kijelző a gyorsgombok mellett, ezért kényelmesebb a használatuk. A Touch Ring szintén 4-féle módon programozható, ami a Bamboo-ban a multitouch-csak el sem érhető....

Amúgy ne a beállítások alapján vegyél táblát, ha majd aktuális lesz, bejössz és kipróbálod. Ég és föld a Bamboo és az Intuos4 között a rajzolási minőség, mivel utóbbi tolla kétszer olyan érzékeny, ráadásul dőlésérzékeny is, ami azt jelenti, hogy rajzolás közben pl. úgy satírozol, mint a hagyományos ceruzával. Ez árnyékolásnál, stb. nagyon hasznos, a Bamboo-val ezt nem tudod ilyen egyszerűen és természetesen megcsinálni.... Ha profi rajzos vagy és van rá pénzed, az Intuos4 a választás, ha csak hobbi szinten elég az, amit a Bamboo tud, azzal is elégedett leszel. Lehetetlen rajzolásban egyik táblánál sincs, csak a megvalósítás technikája és a ráfordított idő különbözik a két táblánál....

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2090) FazekasLaci válasza Brutforsz (#2087) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Szia!

Elméletileg elég. De ezen esetben le kell mondanod a digitális radírról, valamint a gyorsgombokról és a multitouch-ról is. Arról nem is szólva, hogy a nyomásérzékenysége a fele a Bamboo Pen and Touch változatoknak.

Ha ezek nem hiányoznának, akkor nosza rajta, jó lesz ez is, bár én azt a pici különbséget rászánnám, hátha az asszonyka vagy a gyerek is szeretné használgatni hobbi szinten rajzolásra, stb.... Gyerekek imádják....

A honlapunkon elütöttem véletlenül a cikkszámot, de már javítottam :) A Wacom Bamboo Pen cikkszáma helyesen: CTL-460. Az első generációs volt a 450-es sorozat :)
Ez belefér, a többi viszont korrekt infó. Azt még hozzátenném, hogy a helyzetet "bonyolítja", hogy a Bamboo Pen and Touch-okból most jött ki az A5-ös és A6-os Special Edition, ami a kategóriájában a legdrágább ugyan, de az árkülönbséghez nagyon durva csomagot ad a gyártó :) Ráadásul a multitouch már négy ujjas lett.
(Mondjuk ezt az egyre több ujjas multitouch-ot kezdem nem érteni, miért nem 5 ujjas már akkor? Vagy esetleg 10, de a legjobb lenne, ha a Nintendo Wii-hez hasonlóan a lábunkat is használhatnánk már :D Mondjuk el tudnám képzelni a zongora pedáljaihoz hasonlóan a funkcióváltó billentyűket lábujj-multitouch-ban :D)

Wacom Bamboo Pen and Touch FUN Special Edition A6 Small: [link]
Wacom Bamboo Pen and Touch FUN Special Edition A5 Medium: [link]

Persze továbbra is ez a legnépszerűbb tábla: [link]

A multitouch Bamboo táblák között tolltechnikában (nyomásérzékenység, felbontás, stb...) nincs különbség.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2091) FazekasLaci válasza Brutforsz (#2088) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Látod, erre nem is gondoltam... Hiába, jobbkezes vagyok. Szerintem egyébként megy...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2092) Brutforsz válasza FazekasLaci (#2090) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Szia!

Köszönöm szépen a válaszokat. :)

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#2093) SutkeXD


SutkeXD
csendes tag

Sziasztok
A segítségetekre lenne szükségem. Szeretnék egy középszintű, viszonylag olcsó tabletet. De nemvagyok otthon a dologban, melyik az én igényeimnek és pénztárcámnak legmegfelelőbb.
Mindenképpen rajzolás lenne a fő szempont. Olyan 45.000 Ft-ra gondoltam amit rászánnék.
Használtan is megéri venni? ha pl. nincs garanciája már.
Wacom Intuos3 A5 öst néztem ki magamnak... Valaki aki ért is hozzá, örülnék ha hozzáfűzne esetleg javasolna valamit. Ez elég jó-e rajzolni (akár grafikai szinten) vagy sok is és megteszi valami olcsóbb is.
És ha nem nagy fáradtság, ha más termékeket javasoltok egy jelenlegi árat is csatoljatok mellé. (Én erdélyi vagyok és itt másak az árak, de van ismerős Bpn aki hozhat onnan ha olcsóbb nálatok)

Válaszaitok előre is köszönöm. :)

"Úgy csináld , hogy jó legyen"

(#2094) Peethy


Peethy
őstag

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! :R

(#2095) Dexter68 válasza SutkeXD (#2093) üzenetére


Dexter68
addikt

Szia!
Az Intuos3 rajzolásra tökéletes, az A5 simán elég. Én két monitorral használom, és még úgy is.

Ha 45-ért kapsz működő Intuost használtan, akkor szerintem vedd meg. Magától nem nagyon romlik el, a sok használattól max kopik a hegye, az cserélhető. Nekem sikerült a táblát is koptatni, de én power user vagyok :DDD

A kipróbáláshoz viszont ragaszkodj.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2096) SutkeXD válasza Dexter68 (#2095) üzenetére


SutkeXD
csendes tag

Köszi a tanácsot.. nem kaptam (még) 45ért sajnos...
Viszont kaptam egy használt Intuos3 A6 ot átszámítva 25k értékben. Az is megfelelhet számomra, ahogy mondtad, neked A5van és két képernyőre elég.
És az sem biztos hogy ki tudod próbálni, bár az szerintem is fontos lenne.
Még egy kérdés... Ha mégis kitudom próbálni.. mire kell figyelnem/hogyan teszteljem, hogy 100%osan működik-e?

"Úgy csináld , hogy jó legyen"

(#2097) Dexter68 válasza SutkeXD (#2096) üzenetére


Dexter68
addikt

Van a Wacom Tablet Properties bal alján egy About gomb. Azt megnyomod, akkor az About-tábla bal alján lesz egy Diagnose gomb. Azt is megnyomod, és látni fogsz mindent, amit tud a tábla, a toll. És ahogy rajzolgatsz, nyomogatod a gombokat, változnak az értékek.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2098) SutkeXD válasza Dexter68 (#2097) üzenetére


SutkeXD
csendes tag

Kezd körvonalazódni bennem a dolog. És lett konkrét lehetőség hozatni Bp ről. Mert őszinténszólva félek használtat venni. Főleg hogy nembízok ebben a román népségben. xD
Forgalmaznak nálatok még Intuos3 A5 öt? sacc/kb mennyiért vesztegetik újan?
Mert Intuos3 A5 (A6) vagy Intuos4 A6 között hezitálok. Gondolom egy árkategória(?)

"Úgy csináld , hogy jó legyen"

(#2099) Dexter68 válasza SutkeXD (#2098) üzenetére


Dexter68
addikt

Újonnan szerintem már nem kapsz Intuos3-mat, mert már az Intuos4 megy mindenütt. Jobb lett a tábla és jobb lett az ára is. A 3-mas olyan 120 ezer körül volt, ha jól emléxem. Keresd meg FazekasLacit privátba, ő forgalmazza is ezeket, illetve tudhat jó állapotú használt táblákról is.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2100) FazekasLaci válasza SutkeXD (#2098) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Intuos3 A6 25-ért ajándék, azonnal vedd meg, ha jó! Ennyiért Bamboo-t kapsz, ami sokkal kevesebbet tud. Intuos3 A5 árában nyugodtan elmehetsz akár 50-60e-ig is. Egy újat kb. bruttó 100-ért kapsz meg, igaz az már Intuos4. 22"-os monitornál már kényelmesebb egy A5. De ha újat szeretnél, 50 körül Bamboo A5-öt kapsz multitouch-csal. Az mondjuk rajzolásban kevesebbet tud, mint az Intuos3, viszont kézérzékelős is, ami a navigációban tud segíteni, ha éppen nem használod a tollat. Amúgy az Intuos3-nál a rajzfelület ne fogjon vissza, ha kicsit karcos, kb. 5-6e Ft-ért (fizetendő) Intuos3 védőfóliát tudunk szállítani. Tollhegyek szintén vannak (3.000 Ft fizetendő), ha esetleg elkopott tollhegyekkel kapnád....

A tollhegyeket be kell kalkulálni, hogy azokat időszakonként cserélni kell. Ha nem figyelsz és a tollhegyet úgy elkoptatod, hogy egy csipesszel nem tudod kivenni, csak egy új toll kb. 40e, vagyis dobhatod ki a használt tábládat, inkább újat fogsz venni! (Ez az Intuos4 táblák tollaira és a Bamboo tollakra is érvényes, igaz ezek a tollak jóval olcsóbbak az Intuos3 tollánál....)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.