Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#39901) sitq74 válasza qnadam (#39900) üzenetére


sitq74
kezdő

Huu de szuper, most már megnyugodtam, hogy így önzetlenül felvilágosítottál. Köszi

(#39902) qnadam válasza sitq74 (#39901) üzenetére


qnadam
veterán

te rendezed itt a világvégét, amiért két számlát kaptál egyben, és akkor neked most havi két számlát kell fizetned, ne csodálkozz

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#39903) csernak75 válasza sitq74 (#39896) üzenetére


csernak75
senior tag

Szia.

Én is 2 számlát kaptam, az elsőt jan 31 ig a másodikat feb. 28 ig kell kifizetni.
Most ezzel mi a baj?? Nem egyszerre kell a kettőt.

(#39904) Robi_73 válasza csernak75 (#39903) üzenetére


Robi_73
őstag

Én is. Régebben is így jöttek a számlák ha emlékeztek. ;)

Robi73

(#39905) Per Me válasza sitq74 (#39896) üzenetére


Per Me
tag

Nem értelek. Az egyik gondolom január végi, a másik február végi határidős.

(Megelőztek)

[ Szerkesztve ]

(#39906) kuthim válasza Erzsébeti (#39889) üzenetére


kuthim
tag

Tegnap még nálam is "Nem" volt az E-számla. Ma ugyanaz a számla "Igen" lett.

(#39907) Kronos3000 válasza kw3v865 (#39879) üzenetére


Kronos3000
senior tag

[link] A kiszámíthatósághoz. Aki nem ért hozzá, (sokan vannak), nem bújja a netet kedvezményekért, sokak papír alapon kapott számlát fizetnek, azt jól lehúzzák. Az ilyen trógerságoktól való tàvolsàgtartàs, amíg lehetséges, valóban érzelmi alap is lehet. Csak amennyire van igény az emberbe, egy valamennyire normális világ iránt.

Wasabi...

(#39908) kw3v865 válasza Kronos3000 (#39907) üzenetére


kw3v865
senior tag

A részletek ismerete nélkül az általad linkelt poszt csak egy aljas, politkai hátterű hangulatkeltés. Már eleve "rezsimezéssel" kezd, ez miért releváns egy fogyasztóvédelmi(?) téma kapcsán. Nem tudjuk miért számolták fel az adott ügyfélnek azt a 600 Ft-ot. Pl. késedelmes fizetés vagy számos egyéb oka lehet. Nem állítom, hogy az ügyfél sara az a 600 Ft, a cég is lehet g**i, ebben az esetben nem tudjuk. Számos hasonló sztorik előfordul más szolgáltatókkal is, csak mostanában a felvásárlás óta divat itt is NER-ezni. Az ilyen díjtételeket tartalmaznia kell az ÁSZF-nek, utána kell nézni, aztán lehet hőbörögni. Mindenesetre a kérdéses ügyfél pancser, mert ha van egy kis esze, akkor él a kedvezményes lehetőséggel és akkor csak 1000 Ft-tal emelkedik a havidíja. De ha nem akar hűséget kötni, akkor is csak 1500-zal, kb. egy perc néhány kattintás az ára. Nekem a legutóbbi számlám (1000-es net + Digimobil plusz) volt 6347 Ft (néhány SMS miatt volt most több, amúgy 6200 Ft lett volna).
Nem állítom, hogy mindenkinek, és minden esetben a Digi a legjobb választás, de továbbra is tartom, hogy nagyon sok helyen és esetben igen. Vadkapitalizmus van, résen kell lenni, nem balf*szkodni, és ha van jobb ajánlat, akkor váltani. Ennyi.

(#39909) herdsman12 válasza kw3v865 (#39908) üzenetére


herdsman12
őstag

csak egy aljas, politkai hátterű hangulatkeltés
Ezzel a kijelentéssel nem lesz itt nagy sikered, más fórumokon divat ezt hangoztatni.

(#39910) AtHoS válasza herdsman12 (#39909) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát, ha kiemelsz a szövegkörnyezetből egy részletet és azt "mutogatod" pontosan ezt teszed Te is (hangulatkeltés).

Sajnos több szolgáltatói fórumtopikban előjönnek hasonló esetek, mikor veri valaki az asztalt, hogy sokat számláztak neki, de magára a számlára még csak rá sem néz vagy sajnálatos módon értelmezni nem tudja a rajta olvashatóakat.

A linkelt cikkhez szólva: ennyi erővel én is írhatnám, hogy nekem meg kvára csökkentettek és fele annyit kell fizessek januárban, mint decemberben. Nulla alátámasztó információ
Csak ugye azt "felejtem el" leírni, hogy decemberben 2 számlát fizettem be, januárban meg még csak egy érkezett :DDD

read-only mode on the forum

(#39911) herdsman12 válasza AtHoS (#39910) üzenetére


herdsman12
őstag

Legtöbben Digi ügyfelek vagyunk itt, így nagyjából látjuk, értjük, hogy is alakulnak az árak. Rendszeresen előfordulnak extra esetek, a legtöbben ezt is megértjük.
Bedobtak ide egy többismeretlenes cikket, erre “népszerű, politikai lózungot” felhozni tök értelmetlen szerintem.
Szerencsére nem vagyunk egyformák.

(#39912) AtHoS válasza herdsman12 (#39911) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Szerencsére nem vagyunk egyformák."

Pontosan így gondolom ezt én is -> azért is emeltem ki a hangulatkeltést

De ugye az is megvan mindenkinek, hogy maga a cikk nem is ide való, mert nem mobilos témáról szól, akármennyire Digi :B

read-only mode on the forum

(#39913) kw3v865 válasza herdsman12 (#39911) üzenetére


kw3v865
senior tag

Nem én hoztam fel a politikát, hanem a belinkelt cikkben hivatkozott FB-poszt (Vakmajom) tartalmazza, amelyben a kérdéses számla egy részlete is látható. Én csak erre reagáltam, hogy az ilyesmi nem ide való.

(#39914) herdsman12 válasza AtHoS (#39912) üzenetére


herdsman12
őstag

Azért remélem érzed, hogy aktív tagja vagy a hangulatkeltésnek. :O Részemről itt a vége az offnak és a magyarázkodásnak.

[ Szerkesztve ]

(#39915) PLaci58


PLaci58
őstag

Hali. Amíg nincs beállítva a telefonba digis apn, addig nem is kapcsolódik 4G-re?

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#39916) rothfb válasza kw3v865 (#39913) üzenetére


rothfb
veterán

Az a baj, hogy a tények makacs dolgok és bár tényleg egy részlet van kiemelve, de az az áremelés attól még tényleg megtörtént.
A románok sem voltak tökéletesek (persze kormányunk mindent megtett, hogy ellehetetlenítse őket), de évekig nem emeltek árat, ezzel szemben fejlesztettek. Amint nemzethy magyar kézbe került, leálltak a mobil fejlesztéssel, a tv csatornák minősége pedig romlott. Talán a net az egyetlen, ami még olyan, mint volt. Mindezzel szemben pedig kétszer emeltek árat és most nagyjából 25-30%-al fizetek többet. Ezt eléggé nehéz másképpen tálalni, minthogy ami nemzethy ner kézbe kerül, sz$rabb lesz és drágább.
Én ezzel befejeztem a politikát, csak gondoltam felhívom a figyelmet pár tényre. Főleg, hogy mindez szorosan összefügg az ország politikájával, amit 13 éve korlátlanul a fidesz csinál és semmi köze semmilyen létezni sem létező ellenzékhez minden híreszteléssel és propagandával ellentétben.

(#39917) 4Grider válasza PLaci58 (#39915) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telefonja válogatja, egy csomó telefon már magától felismeri a Digi sim-et és beállítja az apn-t. Amíg nincs beállítva, net nem lesz a telefonon, de attól még fent lehet 4G hálózaton. Milyen telefon?

(#39918) AtHoS válasza herdsman12 (#39914) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Annyiban igazad van, hogy válaszoltam arra hozzászólásodra, amit magadban kellett volna tartsál, mert magánvélemény és semmi köze nincs a topik témájához :K

read-only mode on the forum

(#39919) PLaci58 válasza 4Grider (#39917) üzenetére


PLaci58
őstag

Asus zenfon 2 laser. Mikor betettem a kártyát 2G-n simán felment a digire, de apn-t nem állított. Beállítottam, hogy csak LTE-t használjon és elment a térerő, kiixelte. Beállítottam az apn-t kikapcsoltam és bekapcsolás után minden ok volt. Megy az LTE és van net is.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#39920) kw3v865 válasza rothfb (#39916) üzenetére


kw3v865
senior tag

Az áremelés tény, ezt senki nem vitatja. Kibeszéltük már itt is, korrekt módon előre bejelentették, volt idő felkészülni, reagálni rá. Az emelés mértéke ugyan kicsit nagyobb, mint a konkurenciáé, de jóval kedvezőbb szintről is indult. Senki nem gondolhatta komolyan, hogy ilyen infláció, bérnövekedés és energiaár-robbanás mellett nem emelkedik majd a díj. A - hivatalos - inflációnál picit jobban drágult, de csak ennyi történt. Nincs itt semmi dráma.
A TV-re nem reagálnék, nem tartozik a topikhoz, de az eddig is fapados mobilszolgáltatás minősége általánosságban véve nem lett számottevően rosszabb, persze fejlesztés sem történt. Persze kivételek mindig vannak, egyes településeken romolhatott. Az ország középső és keleti részén igen sok helyen továbbra is teljesen vállalható szolgáltatást nyújt az átlagfelhasználóknak, még mindig kedvező áron.

(#39921) 4Grider válasza PLaci58 (#39919) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy normális droidos teló (pl. Samsung, Saomi) nem így működik.

(#39922) PLaci58 válasza 4Grider (#39921) üzenetére


PLaci58
őstag

Tudom, van samsungom. Nem kell beállítani semmit és minden megy rajta.
Ez buherált teló, valami Havoc OS, 10-es droiddal :D .
Én már feladtam, hogy megértsem, hogy mi a 4G, mi az LTE, meg 3,5G, meg 3,9G :)

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#39923) domper2015 válasza PLaci58 (#39922) üzenetére


domper2015
senior tag

HAVOC OS jófajta, az Asus Zenfone max pro m1-en az muzsikált, volte +vowifi.

(#39924) MadMancs válasza PLaci58 (#39922) üzenetére


MadMancs
veterán

Igazából felhasználói szempontból:
4G = LTE
3.5G = 3G (HSxPA, H+)

Vannak technológiai eltérések, de ez felhasználói szempontból lényegtelen, csak az elérhető maximális sebesség változik.

APN nélkül pedig nincs logikusan 4G hálózati kapcsolat. Hisz telefon nem tudja hogy merre hogyan kapcsolódjon. Az más tészta hogy nagyobb gyártók szoftverei (pl az említett Samsung) már alap esetben tartalmazza szinte az összes szolgáltató beállításait, amit az épp behelyezett sim alapján alkalmaz is.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#39925) Red product


Red product
csendes tag

Üdv. Érdekelne, hogy működik a hívásátirányitás ha használja valaki?
Ha igen hogyan lehet leggyorsabban aktiválni?
(*72#xxxxxxxx#, ahol xxxxxxxx az átirányítási telefonszám.
A hívásátirányítás deaktiválása, törlése: *72*)
A díja jelenleg mennyibe kerül. Köszi

(#39926) 4Grider válasza Red product (#39925) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én a telefon tárcsázójának beállításaiban kezelem a hívásátirányításokat.
Maga a szolgáltatás ingyenes.
Az átirányított hívásokért percdíjat kell fizetni, hívásdíj az ÁSZF-ben megtalálható.

(#39927) herdsman12 válasza Red product (#39925) üzenetére


herdsman12
őstag

Jól írod, az átirányítási telefonszám 06xxxxxxxx.
(legalább is a Gigaset vezetékesünkön csak így működik, mobilról passz)
Belföldi, nem emeltdíjas irányba 4 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#39928) Red product


Red product
csendes tag

Köszi nálam tökéletes a digimobil helyileg de ahol nincs lefedettség ott szükség van az átirányításra ameddig nem lesz országos lefedettség. :)

(#39929) Cs1csó válasza Red product (#39928) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD ameddig nem lesz országos lefedettség. :)

Már lehet nem is lesz. Ez a beharangozott " ONE" név sokat sejtet már csak a telekomot kell elpaterolni és kész a hegemonia.

(#39930) Red product válasza Cs1csó (#39929) üzenetére


Red product
csendes tag

Hát igen nagyon egyoldalú lenne Telekom nélkül a mobilozás magyarországon, de kérdés, hogy lesz e verseny a hűséges előfizetők iránt, vagy majd mindenki ki akar próbálni minden szolgáltatót és rájön, hogy nincs is verseny. Én azért örültem a digimobilnak, mert azt hittem, hogy majd verseny lesz. :(( :(( :((

(#39931) Lackooo84 válasza Cs1csó (#39929) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát inkább "ohne" lesz (tv már most is az), mármint ami a szolgáltatás minőségét illeti... :D

The Truth is out there...

(#39932) Cs1csó válasza Lackooo84 (#39931) üzenetére


Cs1csó
félisten

;] :C

(#39933) Per Me válasza Red product (#39930) üzenetére


Per Me
tag

Maga a Digi is azt hite, hogy verseny lesz...

(#39934) samu2062 válasza Lacccca87 (#39875) üzenetére


samu2062
aktív tag

Nem. December 5 előtt kértem.

Látom itt többen is kétségbe vonják az állításomat. Na mindegy, igazam volt, mert rájöttek, hogy valami nem stimmel, vagy olvassák a topikot. :D
Kompenzálták egy mínusz 500 és egy mínusz 1000 ft-os számlával.
Nem dőlt volna össze a világ, ha nem teszik meg, de így jobb azért.

(#39935) zoli62


zoli62
addikt

Éjfél körül legalább egy óráig nem volt mobilinternet. Más is tapasztalta? Esetleg karbantartás volt?

[ Szerkesztve ]

(#39936) AtHoS válasza samu2062 (#39934) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A kompenzálás majd az lenne, ha a köv. számla ennyivel lesz kevesebb összegű.

Hasonlóan jártam én is. Ma kaptam meg a kompenzáló számlát - de egyenleget nem lehet látni ugye webes felületen -, tehát várom a következő időszakos számla érkezését.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#39937) PLaci58 válasza AtHoS (#39936) üzenetére


PLaci58
őstag

Miskolcon megy a WoWifi? Nekem eltünt.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#39938) StarKiller89 válasza PLaci58 (#39937) üzenetére


StarKiller89
senior tag

nálam megy

Samsung Galaxy S23

(#39939) 4Grider válasza PLaci58 (#39937) üzenetére


4Grider
nagyúr

A VoWiFi működése nem függhet szolgáltatási területtől.

(#39940) AtHoS válasza PLaci58 (#39937) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Rákérdezek, mert 3 SIM van használatban, de egyiket sem én használom :B

read-only mode on the forum

(#39941) PLaci58 válasza 4Grider (#39939) üzenetére


PLaci58
őstag

Kivéve ha a Digitöl jön a net is 😁 Akkor bármi lehetséges.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#39942) Lackooo84 válasza 4Grider (#39939) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

De függhet készülék típustól és függ is ha a digi...akarom mondani 4ignak olyan napja van.

The Truth is out there...

(#39943) domper2015 válasza Lackooo84 (#39942) üzenetére


domper2015
senior tag

4ig megjavul.
Régebben beszéltük, hogy random és lokális gondok is előfordultak már.

(#39944) samu2062 válasza AtHoS (#39936) üzenetére


samu2062
aktív tag

Igen, az a sejtésem, hogy következő annyival kevesebb lesz. Meglátjuk.

(#39945) AtHoS válasza AtHoS (#39940) üzenetére


AtHoS
nagyúr

PLaci58

Xiaomi Mi 9T-nél nincs VoWifi aktiválási lehetőség, VoWifi topikban annyit találtam, hogy állítólag volt aki modem konfig módosításával engedélyezni tudta Digis SIM-re ezen a készüléken

Másik két készülék elvileg egyforma típus (mármint Mi 9T-től eltérően egyformák :B ), de az is erősen keleti származású, ha jön infó majd megírom

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#39946) PLaci58 válasza 4Grider (#39939) üzenetére


PLaci58
őstag

Megoldódott. Újraindítottam a telefont és minden helyreállt. Lett LTE és WoWiFi 😁.
Röhej, hogy hívtam egy másik digis számot és egyböl ledobott a rendszerröl.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#39947) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Azért örülnék ha minnél hamarabb sikerülne összereszelni a hálózatot. Jelenleg az esetek 80%-ban megfelelő a térerő és a kapcsolat minősége amerre megfordulok, de azért vannak vakfoltok még. Igaz én csak adat simet használom de jó lenne ha már megoldódna azon kevés helyek problémája is. Meg ha már ott vannak kis plusz sávszélt alálökhetnének a rendszernek :D

[ Szerkesztve ]

(#39948) 4Grider válasza Lacccca87 (#39947) üzenetére


4Grider
nagyúr

Abban itt már megállapodtunk, hogy az általad leírtaknak pontosan az ellenkezője várható a közeljövőben.

(#39949) csernak75 válasza 4Grider (#39948) üzenetére


csernak75
senior tag

Mondjuk az érdekelne hogy mi a tervük a sok hálózati eszközzel, kiegészítik-e a voda mostani mobil hálózatát vagy eladják valahova? Ha jól tudom itt Ericsson eszközök vannak, a vodánál meg Huawei amit annyire "nem csípnek" mostanában.

(#39950) 4Grider válasza csernak75 (#39949) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mondjuk én kétlem, hogy ezek az Erik fia eszközök a voda hálózatmodernizációs programjába beilleszthetőek. De majd kiderül...

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.