Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#12651) Kuter válasza pjen (#12650) üzenetére


Kuter
senior tag

50 giga torrenter semmi,mondhatnám morzsa. Fejekbe kéne rendet rakni, jó pár embernek itt a fórumon.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#12652) viharhozo válasza pjen (#12648) üzenetére


viharhozo
addikt

Megoldhato, h ne tudd megosztani, legalabbis a Telenornak sikerult, a korlatlan csomagokat nem tudtad megosztani. Aki ert hozza, az majd leirja, mit csinaltak, de praktikusan tenyleg nem lehetett megosztani, folyton ujra kellett inditgatni azt az eszkozt, amiben a kartya volt.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#12653) pjen válasza Kuter (#12651) üzenetére


pjen
félisten

A felhasználónak lehet,hogy semmi,de ha a DIGI t padlóra küldi,mégis sok.

(#12654) Cs1csó válasza Kuter (#12651) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mondjuk igazad van :R hiszen a max sávszélen az 50GB kb. pár óra alatt lejön (ennyi időre terheled le komolyabban az adott cellát utána úgyis belassítanak.

pjen

Kuter-nek igaza van, gondolj bele a 22Mbit-en 50GB adat kb. 5 óra alatt lejön (kb. )

Azér egy hónap számoljuk 30 nap 24 óra 30x24= 720 óra, 7,2 óra is csak 1% az 5 óra még ennél is kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#12655) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Az lesz a jó ha eljutunk odáig, hogy az adott havi GB keret leforgalmazása után amit mondjuk - hasraütés - 50-100Mbit-tel is letolhatsz a visszalassítás minimális lenne mondjuk 3-5 Mbit, amivel egy film nem jön le gyorsan de YouTube stream-re is még jó.

(#12656) pjen válasza Cs1csó (#12654) üzenetére


pjen
félisten

Akkor most magadnak mondasz ellent :DD Kipróbáltam,nem kell megosztani,a telón simán tudok torrentezni

(#12657) Ksix válasza Cs1csó (#12643) üzenetére


Ksix
tag

Tehát, ha jól értem, akkor a nem folyamatos stabil adatfolyam (nincs mindig rádiós forgalom), az jobban terheli a rádiós hálózatot, mint a folyamatos stream (folyamatos rádiós forgalom)? Aha.
Maradjunk annyiban, hogy a torrent csak a te eszközeidet terheli jobban, a mobilinternetet egyáltalán nem. Azt ugyanis csak a forgalmazott adat mennyisége terheli, tök mindegy neki, hogy mi van az adatcsomagokban, hogy éppen torrentezel, vagy YouTube videókat nézel. 10 Mbps YouTube pont ugyananyira terheli le, mint 10 Mbps torrent.

(#12658) Soma01 válasza Kuter (#12651) üzenetére


Soma01
veterán

Hát ez az! Egy olcsó seed-szerver 1200 forintból kijön havonta és onnan csak ftp-vel le kell szedni amit szeretnél és még seedel is 0-24-ben neked. Vagy leszeded mobilnettel, torrent klienssel IS de nem seedeled már onnan, csak a szerverrel. Az egyszeri torrentes letöltés nem terhelő annyira, pláne ha a kapcsolatok számát jól lecsökkented, mert x idő múlva már van elég szerveres seed is ami elég gyors.

(#12659) Cs1csó válasza pjen (#12656) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K :))

Igen, mert tovább gondoltam a problémát és 50GB adat nagy sebességnél pár óra alatt lemegy, ha eljutunk a 100Mbit-ig - az 5G nem tudom mennyit tud talán 300-at is akkor egy ilyen adatkeret kb. percek kérdése.

(#12660) wwenigma válasza #29810560 (#12638) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

3,7V-on 10000mAh és te 5V-on mérted, ugyhogy stimmel minden. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#12661) #29810560 válasza wwenigma (#12660) üzenetére


#29810560
törölt tag

Igazad van, a feszültséget nem mértem, hanem a névlegest vettem alapul. :B

[ Szerkesztve ]

(#12662) rothfb válasza pjen (#12656) üzenetére


rothfb
veterán

Ki a bánatos lófütty torrentezik telefonon? Hacsak nem valami pár száz kilóbájtos apk-ról van szó...
De most komolyan...

(#12663) Brandynew válasza rothfb (#12662) üzenetére


Brandynew
őstag

Miért ne lehetne telefonon torrentezni? Zenék, filmek...

(#12664) fornettisuti válasza Cs1csó (#12659) üzenetére


fornettisuti
veterán

Gyakorlatilag sem ilyen jellegű, használatra lett kitalálva az 5G.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#12665) Brandynew válasza fornettisuti (#12664) üzenetére


Brandynew
őstag

Az 5G lenyege nem a magas sávszélesség, az mar 4G-nel is elegendo. A joval alacsonyabb kesleltetes az, ami miatt egyaltalan kifejlesztettek.

(#12666) pjen válasza rothfb (#12662) üzenetére


pjen
félisten

És valóban akár 50 film is bbele fér.Akinek nincs más jó lehet.

(#12667) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Utolsó 300-at összefoglalná valaki?

Köszönöm.

(#12668) rothfb válasza pjen (#12666) üzenetére


rothfb
veterán

És ki néz filmet telefonon? Én még soha nem néztem, ami videót elindítok, az max a Youtube-ról van.
De akinek tényleg nincs más...

[ Szerkesztve ]

(#12669) pjen válasza Gézengúz (#12667) üzenetére


pjen
félisten

Semmi friss.

(#12670) n00n válasza Gézengúz (#12667) üzenetére


n00n
őstag

Leginkább rinyálás, fontos infó nem volt.

(#12671) viktorhu válasza rothfb (#12662) üzenetére


viktorhu
veterán

A hosszú hétvégén nem volt wifi, egy 2-300 megabitre tömörített film viszont teljesen elég a mobil kijelzőjére. Két perc alatt lent van, után le is állítja az ember a torrentet.

(#12672) pjen válasza rothfb (#12668) üzenetére


pjen
félisten

Sokan,biztonsági őrök,portások,például én is,ha nyugis a meló,van egy jó meccs stb.Az,hogy Te nem nézel filmet semmüt nem jelent.

(#12673) Pferi válasza pjen (#12672) üzenetére


Pferi
senior tag

Jaja... Én is biztőr vagyok, tök nyugis portaszolgálat, laptop van, és arra ez a telefonról megosztott 50 giga jóval több mint elég. Eddig a Vodafontól volt havi 10 GByte 2900-ért, így most nagyon jól jött ez a kártya. Beszédhíváshoz tökéletes a Vodás díjcsomagom, úgyhogy most örömbódottá a dual SIM-es telefonom :D

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#12674) rothfb válasza pjen (#12672) üzenetére


rothfb
veterán

Oké, ezt meg tudom érteni...

(#12675) pjen


pjen
félisten

A DIGIMobil szolgáltatás további 4G-s mobilkészülkekkel is használható, de a VoLTE és a VoWiFi funkciók működése nem garantálható.Ezt most ollóztam a DIGI honlapjáról.Egy csomó dolog van ami mobil,4G képes és nem telefon.Most már abba hagyom.

[ Szerkesztve ]

(#12676) MasterMark válasza pjen (#12675) üzenetére


MasterMark
titán

Kár hogy ez nem erre vonatkozik.

Switch Tax

(#12677) pjen válasza MasterMark (#12676) üzenetére


pjen
félisten

mért is nem?nekem pont ezt mondták az ÜFSZ en,telefonba.Nyugodtan használhatom tableten.

[ Szerkesztve ]

(#12678) st3v3np3t3r válasza pjen (#12677) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Áfsz 1.5.1.1
Az Előfizetői (SIM) kártya Magyarországon csak a Szolgáltató által értékesített vagy egyébként az
irányadó szabványok és jogszabályok szerinti megfelelőségi nyilatkozattal ellátott rádiótelefon-
készülékkel/végberendezéssel/mobileszközzel használható.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#12679) pjen válasza st3v3np3t3r (#12678) üzenetére


pjen
félisten

Mobileszközzel,és ez a lényeg.Honnan tudod,hogy csak mobil telefon felel meg az irányadó szabványnak.És egyáltalán mi van ebben a szabványban?Aztán megpróbálja definiálni:mikrofon,hangszóró,kijelző,bill.Tényleg nem akarom megint kezdeni,de ezt úgy értelmezem ahogy akarom.

[ Szerkesztve ]

(#12680) orsib78 válasza Ksix (#12657) üzenetére


orsib78
tag

Bar nem allitom, hogy melysegeben ertem, hogy hogy mukodik a torrentezes, de azt hiszem nem csak az a problema, hogy kimaxolja a rendelkezesre allo savszelesseget idealis esetben, hanem, hogy a hatterrendszereket is megfekteti azzal, hogy sok szimultan kapcsolaton keresztul teszi ezt. En ezert epitettem magamnak routert, mert a gigas digi neten torrentezes kozben annyira megfektettem a routeremet, hogy 600-700 mbitnel tobbet soha nem lattam. Latszodott is a router (mikrotik) processzorterhelesen, hogy teljesen ki van maxolva, plussz a memoria is elfogyott a brutalis meretu routing tablak miatt. El tudom kepzelni, hogy ha sokan torrenteznek, a diginek is megsinylik a halozati eszkozei...

[ Szerkesztve ]

(#12681) orsib78


orsib78
tag

Azon filozofaltam ma, hogy a netradio hallgatas nem biztos, hogy a legprecizebb modja annak, hogy megfigyeljuk a halozat stabilitasat, hiszen a netradio kliensek (pl. tuneIN) altalaban pufferelnek valamennyi adatot, igy ha vannak rovid kihagyasok, azt joszerevel eszre sem vesszuk... Nektek errol mi a velemenyetek?

Mas... Letezik olyan Androidos alkalmazas, ami figyeli, hogy van-e mobilnet és ha elmegy akkor bekapcsolja a wifit, ha visszajon akkor pedig kikapcsolja?

(#12682) st3v3np3t3r válasza pjen (#12679) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

meg aki arról prédikál, hogy simkártyás routerben vagy stickben nem lehet használni... lehet... az áfsz is írja...
rádió mobiltelefon
végberendezés(router,stick)
mobileszköz(tablet,laptop)

pl. ha kikérünk mégy egy simet, és veszek wwan kártyát a laptopomba, akkor én közvetlenül is tudnék vele netezni,usb stick nélkül:)

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#12683) DarkByte


DarkByte
addikt

Úgy látom ez a topik is olyan mint valami szappanopera. Elég pár naponta benézni, mert ugyanaz megy körbe-körbe még mindig..

Komolyan még mindig ezen a router témán rugóztok?? Mintha az hogy itt próbáljátok fehéríteni a lelketeket, az ÁSZF túlértelmezésével, bármit is jelentene. (irodalmi elemzést csinált már valaki? ;])
Akinek ez körül mozog a fantáziája az már úgy is beletette valami mifi-be vagy router-be. Lelke rajta. Vagy lesz következménye, vagy nem.

El lehetne már végre engedni? Aki nagyon jó kisfiú akar lenni, az még várjon egy kicsit és itt lesz a kimondottan mobil csomag mindjárt.
Komolyan rosszabbak vagytok mint egy 5 éves gyerek a karácsony napjához közeledve.. :DDD

Hogy valami on is legyen:
kocsiban próbálgattam a hétvégén Szeged-Kiskunfélegyháza szakaszon. Kicsit segítettem neki és a telefont a műszerfalra tettem, nem az anyós ülésre. YouTube Music-ot hallgattam, nyilván nem teljesen tudományos mert buffer-el. Kisteleknél és Balástyánál volt egy kisebb megszakadás.amikor várni kellett hogy folytatódjon, amúgy folyamatosan szólt a zene. (256kbps hq stream)

Kecskeméten majdnem mindenütt volt térerő amerre jártam (5-ös út bekötő, megyei kórház, Mátyás Király krt.).
Bemenve viszont valami nagyobb épület aljába (Szil-coop konkrétan), teljesen megszűnt a jel.

Városföldön közel zéró lefedettség van, nagy ritkán elkapja a hálózatot, de érdemében nem lehet vele semmit csinálni.

Összességében azért meglepően jónak mondanám. Durván a B20-as idők előtt a Telenor-os 4G is kb. ezt tudta.

[ Szerkesztve ]

(#12684) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Helló!
Néztem az árlistát, de Garanciáról 1 betű sincs.
2 év gyártói lenne rá?
Samsung Galaxy A50 lett kinézve.(108 000 ft)
Ez jó vétel lehet? :F

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#12685) zolee001 válasza st3v3np3t3r (#12682) üzenetére


zolee001
őstag

Összefoglaló olvasása megy? Nem megy

Milyen eszközbe tehető a SIM kártya?
"A teszt szerződéssel kapott SIM csak telefon/hang hívásra (is) alkalmas eszközbe tehető."

Amugy kit érdekel mi szarba rakod a kártyát?
Normális eszközökben alapból beépitett a WWAN csak a tesco gazdaságosakba kell külön vásárolni

(#12686) pjen válasza zolee001 (#12685) üzenetére


pjen
félisten

Mi van a honlapon?4G képes mobil eszköz.

(#12687) 4Grider válasza pjen (#12686) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mi van az ÁSZF-ben és mi van a szerződésben? Minden távközlési cég ezek alapján kell hogy működjön. Az összefoglalóba sem honlap infókat tesznek be, hanem ÁSZF-ben szereplő információkat.

(#12688) pjen válasza 4Grider (#12687) üzenetére


pjen
félisten

Tudod ha a Digi honlapon,és hirdetésein valami méteres betükkel szerepel,akkor az hivatalos tájékoztatásnak tűnik.Ez az egész el lett tolva.Maguk is felül írják az ÁFSz t.Szigorúan tilos olyanban használni aminek nincs mikrofonja,hangszórója,bill,és kijelzője.Szenkit nem érdekel,csak ezt a leragadást nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#12689) Kuter


Kuter
senior tag

Nem hiszem el hogy ennyit kell már buziskodni a kártya miatt ,hogy a francba lehet ennyi érthetetlen fasz.
Direkt nem csillagoztam ki hátha így megértik.
Tisztelet a kivételnek.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#12692) totron válasza #72445440 (#12691) üzenetére


totron
addikt

Ja, nekem is szívcsücske-örömolvasgatós lett volna, de ilyenkor bukik ki, hogy ez egy tinifórum, buta preferenciákkal, infantilis vitakultúrával.

(#12693) anglergab válasza #72445440 (#12690) üzenetére


anglergab
addikt

A fájl letöltés is túléli a net megszakadását.
A biztos módszer a fájl letöltés közben a modem adatok, leginkább a MIMO streamek modulációs indexeinek és a Resource Block-ok számának folyamatos figyelése. Persze még lehet nézni közben RSRP-t és SNR-t is.

(#12694) pjen válasza totron (#12692) üzenetére


pjen
félisten

Mégis míről olvasnál ezen a fórumon.Ami lényeges,már 17546x le lett írva.Neked az infó,hogy nálam böngészés közben félóránként elm3gy a net.

(#12695) adika4444 válasza Ksix (#12657) üzenetére


adika4444
addikt

A torrent sávszéltől független terhel a sok párhuzamos kapcsolat miatt. Ezért nem a sebesség problémás itt, hanem a torrent elve, az a bizonyos minél többen összekapcsolódás.
(#12663) Brandynew:
Mert szétcseszi a telefonban lévő adattárolót. Nekem így egy tabletet sikerült kinyírni, szóval nem ajánlom senkinek.

üdv, adika4444

(#12696) rothfb válasza adika4444 (#12695) üzenetére


rothfb
veterán

Igazad van a "szétcseszésben", hiszen pl én is nem véletlenül használok HDD-t e célra és nem SSD-t. Pedig már az SSD-k is nagyon sokat kibírnak, viszont a telefonok belső tárhelye vagy akár az SD kártyák, pendrive-k még szerintem sem valóak torrentezésre a folyamatos írás miatt. Viszont szerintem telefonon, ha töltenek, akkor sem 0-24-ben teszik. Az a pár zene talán nem rongálja.
Összességében csak akkor ajánlható a torrent telefonon, ha tényleg nincs más és akkor sem egyfolytában, megállás nélkül.

(#12697) anglergab


anglergab
addikt

Egy hozzáértő tisztázhatná hogy mi a különbség aközött hogy valaki böngészőben tölt le vagy torrenten egy Linux iso-t, a mobilhálózat, különösen a rádiós erőforrások használatának szempontjából.

A torrent jobban terheli a rádiót/spektrumot ugyanolyan feltételek esetén, mint a sima letöltés?

[ Szerkesztve ]

(#12698) Rick4 válasza totron (#12692) üzenetére


Rick4
félisten

Annál már csak az a nagyobb baj, mikor a tudatlanok szent meggyőződéstól vezérelve egyértelműen, 1 perc alatt cáfolható marhaságokat írnak be. :D
Amíg ez így történik, itt sosem lesz szakmai jellegű a fórum.
Ilyenkor persze két csóka, Dunning és Kruger jót nevet a markába, hogy ők megmondták... :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12699) 4Grider válasza anglergab (#12697) üzenetére


4Grider
nagyúr

A legfőbb különbség, hogy torrentnél több sávszélességet használsz, mivel nem csak lefelé jön alapból az az iso fájl. A másik problémája (ami persze nem a RAN-t érinti), hogy a szolgáltatói routerektől több processzoridőt kér, mint egy ip címről történő letöltés. És persze a kliens oldalt is sokkal jobban terheli mind i/o, mind cpu tekintetben. De ezek evidenciák, nem is értem, miért kérdezted...

[ Szerkesztve ]

(#12700) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Aki nem szeret olvasni az megnézheti videón is az apn beállításokat a xiaomi.hu csatornáján.

¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.