Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#11401) wwenigma válasza n00n (#11395) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Miért lenne? Az itthoni halozatot kell tesztelni jelenleg.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#11402) #08205312 válasza n00n (#11395) üzenetére


#08205312
törölt tag

Ez a romaing egyre gyakrabb itt a fórumon...sukár egy ruhadarab lehet 🤣

(#11403) betyarr


betyarr
veterán

ismerősöm román digis előfizuval tud 2g-n telefonálni itthon (asszem most csak romániába próbálta).volte jel nincs neki,vowifin pedig szaggatott a vonal (szintén román hálózatba).

(#11404) retesz147 válasza #08205312 (#11402) üzenetére


retesz147
addikt

Dikk :C

Xiaomi 13 eu dev...

(#11405) viktorhu válasza enginerus (#11130) üzenetére


viktorhu
veterán

A külföldi szolgáltató / szabályozó hatóság beleköthet, ha ott nyújt szolgáltatást, ezért próbálják ip cím alapján kivédeni. Kell egy vpn vagy proxy, és kész :)

(#11406) zichie válasza n00n (#11395) üzenetére


zichie
senior tag

"...Digi.HU <-> Spanyol Digi között sincs átjárás vajon?"

A spanyol diginek nincs saját hálózata, a Telefónica Movistar hálózatát használja. Itt sem rosszak a csomagok, de messze nem olyan jók mint Romániában: DIGI en el móvil

[ Szerkesztve ]

(#11407) snowdog válasza Rick4 (#11364) üzenetére


snowdog
veterán

"Srácok, akinek a vodánál bekapcsolták a VOLTE-t, annak milyen telefonja van? 3 db RED előfizetésre akadékoskodott az ügyfélszolga, hogy nem tudja bekapcsolni, mert csak s8-s9-s10, huawei, és ennyi."

Beidézem az eredeti hozzászólást, mert így egyszerűbb visszanézni mire ment a válasz.
A hölgy akivel beszéltem nagyon kedves, udvarias és segítőkész volt. Megkérdezte milyen készülékről van szó, mikor mondtam hogy egy Nokia 8110 4G, akkor figyelmeztetett hogy ez náluk jelenleg nem támogatott. Mondtam tudomásul veszem, de szeretném így is kipróbálni, mert a T-mobil kártyával rendben működik (a T-mobile-tól nem kellett kérnem hogy aktiválják, alapból engedélyezve volt). Ezek után közölte, hogy a prepaid kártyákkal még csak tesztüzem van, vagy fog működni, vagy nem. Mondtam neki rendben, ezt is tudomásul veszem, erre aktiválta a szolgáltatást.
Még nem teszteltem, mert egyrészt azt mondta várjak az aktiválásra, bár általában az pár óra alatt megvan, másrészt mint korábban írtam a Nokia nagyon egyedi módon kezeli a VoLTE funkciót. Sok sok türelem kell hozzá, meg rengeteg szabad idő. :)

[ Szerkesztve ]

(#11408) Luissimo válasza Watt25 (#11393) üzenetére


Luissimo
veterán

augusztusban megyek Barcelonában, majd beszámolok róla hogy megy-e VoWiFi-vel, de ha hazatelefonálok és azt felszámolja a Digi , akkor összedobjátok nekem a számláravalót.

(#11409) oszy válasza Xray-1 (#11263) üzenetére


oszy
veterán

Lakótelepen lakom! Nekem néha a tv írja ki, hogy nincs jel. Ennyit veszek észre. Igaz az én telefonom 5 GHz-en van, de minden más 2,4-en. Egyszer nincs panasz semmire. Szerencsére. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#11411) trec12 válasza snowdog (#11407) üzenetére


trec12
addikt

Mate 20 Lite-al nem megy pedig Voda oldalról be van kapcsolva a VoLTE az előfizetésemen.... :( Mondjuk eddig kétszer jött Vodás frissítés dec. óta a készülékre de egy jó ideje elmarad az is.
Digivel első perctől jó a VoLTE. :K

[ Szerkesztve ]

(#11412) Watt25 válasza Luissimo (#11408) üzenetére


Watt25
veterán

Mivel unióban már nincs roaming felár, nem kérhet 5Ft/perc-nél semmiképpen sem többet. Talán ezt azért nem kell majd összedobnunk...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11413) ati2


ati2
őstag

Romániában egyelőre nem működik a magyar DIGI SIM, tesztelve.

(#11414) anglergab válasza trec12 (#11411) üzenetére


anglergab
addikt

Nincs benne engedélyezve a VoLTE a Vodafone hálózatára. A telefon a SIM IMSI nevű fájljának elejét vizsgálja (igen, vannak fájlok a kártya 64 KB-os memóriájában, sőt alkalmazások is): 21603 (Digi), 21630 (Telekom) esetén engedélyezi, másnál, így a 21670 (Vodafone) esetében nem. Ha szoftverfrissítéssel engedélyezik az adott hálózatra, akkor lesz VoLTE, ha nem, akkor nem.

[ Szerkesztve ]

(#11415) Luissimo válasza Watt25 (#11412) üzenetére


Luissimo
veterán

de ha sokat telefonálok, soxor próbálom, hogy hátha megjavították ? :)
:))

(#11416) trec12 válasza anglergab (#11414) üzenetére


trec12
addikt

Köszi, ahogy sejtettem sajnos a Voda frissítését meg kell várnom...már ha lesz. :U

[ Szerkesztve ]

(#11418) snowdog válasza #72445440 (#11410) üzenetére


snowdog
veterán

Volt egy kérdés, arra válaszoltan. Azért ez mégiscsak egy fórum, nem? Egyébként meg a téma úgy kapcsolódik a DigiNet-hez, hogy a készüléket kimondottan ennek tesztelésére vettem.

u.i. Ha meg unod az olvasást, akkor olvasd el csak az összefoglalót, abban minden számodra fontos dolgot megtalálsz. :D

[ Szerkesztve ]

(#11419) trec12 válasza #72445440 (#11417) üzenetére


trec12
addikt

Majd a Moderátor szól ha sokalja de ettől függetlenül nem akarom szétoffolni a fórumot ha ez megnyugtat. Reméljük ettől nagyobb baj nem ér minket soha. ;) Világbéke. :)

[ Szerkesztve ]

(#11420) mzso válasza betyarr (#11403) üzenetére


mzso
veterán

"ismerősöm román digis előfizuval tud 2g-n telefonálni itthon (asszem most csak romániába próbálta)."

Most akkor hogy ha csak romániában próbálta?

(#11421) 4Grider válasza mzso (#11420) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Romániába és a Romániában között van egy árnyalatnyi különbség.

(#11422) ati2 válasza mzso (#11420) üzenetére


ati2
őstag

A román DIGI SIM működik magyarországon teszt jelleggel, a magyar meg csak belföldön egyelőre.

(#11423) denko válasza GeorgeF (#11377) üzenetére


denko
senior tag

voLTE van-e?

(#11424) #29810560 válasza denko (#11423) üzenetére


#29810560
törölt tag

:C :D

(#11425) #08205312 válasza viktorhu (#11405) üzenetére


#08205312
törölt tag

román és angol ip-vel tesztelve: megy a digi VoWiFi...írtam korábban is: akár a déli féltekén is használható.

(#11426) mzso válasza anglergab (#11414) üzenetére


mzso
veterán

Mióta dönti el a telefon, hogy legyen-e VoLTE vagy sem?

(#11427) dchard válasza mzso (#11426) üzenetére


dchard
veterán

Mindig is.

Ha nincs az adott operátorhoz (MCC-MNC) benne az IMS profil, akkor nincs VoLTE. anglergab jól mondja.

Egyébként ez a VoLTE bevezetésének egyik nagy problémája, a provisioning.

Persze a kellően kiművelt emberek be tudnak hack-elni IMS profilt adott operátorhoz így is bizonyos chipset-tel rendelekző telefonokba, de azért ez már meghaladja egy build.prop átírásának a bonyolultságát :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#11428) Nenősüljmeg!


Nenősüljmeg!
tag

Hali!
Samu Galaxy S3-ban próbáltam életre kelteni a digi mobilnetet, a leírtak szerint, de nem sikerült.
Elvileg tudnia kellene pedig.
Mi lehet az oka h nem megy a mobilnet rajta?

(#11429) Watt25 válasza dchard (#11427) üzenetére


Watt25
veterán

De akkor mi az oka annak, hogy pl. Galaxy S7 esetén pöccre működik a VoLTE? (XEH-es ROM esetén.) Sehol sem volt még a Digi Mobil Magyarországon, amikor kijött S7-re a legutolsó ROM.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11430) Watt25 válasza Nenősüljmeg! (#11428) üzenetére


Watt25
veterán

Sííííírok!

Bár oké, S3 esetén van egy kis csavar a dologban: a Telekom által forgalmazott S3 (I9305) tudja az LTE-t. A többi nem. (I9300 nem tudja.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11431) tejeskifly


tejeskifly
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ZTE R209-Z típusú mobil wifi készülékem. Vodafone-os volt de függetlenítve lett így használható bármilyen simmel. Ha beleteszem a digis sim kártyát akkor fel is csatlakozik a hálózatra, de limitált a kapcsolat.

Ezt a részt hogyan kellene beállítsam:

Az első két mező (ipv4apn és ipv4number) kitöltése kötelező.

(#11432) mzso válasza dchard (#11427) üzenetére


mzso
veterán

És mi van ha a telefon régebbi mint a szolgáltató, mint ahogy most is?

(#11433) robita


robita
csendes tag

Sziasztok,

Iphoneon működik az imessage?
Hiába próbálom fiókhoz hozzáadni az 50-es számot, a hitelesítő sms nem érkezik meg.

Ha elűzöd az összes démont, az angyalok is tovaszállnak. _No SMS, No Viber_

(#11434) dchard válasza Nenősüljmeg! (#11428) üzenetére


dchard
veterán

Nálam Galaxy S3-ban (i9305) teljesen jól működik APN kézi beállítása után. Azt hiszem, hogy egy restart vagy repülős mód ki/be kellett még az APN beállítás után. Meg hát lefedettség sem árt (nálam beltéren semmi nincs).

A VoLTE-s kérdésekre meg az a magyarázat, hogy az hogy a telefon régi, attól még szoftver frissítéssel ezek hozzáadhatóak (ha amúgy a készülék tudja a VoLTE-t). A másik, hogy egy 2018-as firmware tudja a Digi VoLTE profilt az azért van, mert a szolgáltatók általában előre jelzik az indulásukat, hogy legyen majd elérhető készülék ami tud is majd működni a hálózatukon. Simán lehet, hogy 2017-2018-as firmware-ekben már megtalálható a Digi IMS profil.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#11435) thomas77 válasza #08205312 (#11425) üzenetére


thomas77
senior tag

Augusztusban megyek megint amcsiba. Ott csak nem fog működni a VoWifi... De ha mégis, akkor majd megírom.

(#11436) oszy válasza robita (#11433) üzenetére


oszy
veterán

Nekem sem érkezik meg. De azóta, mióta reseteltem az iPhone-t. Előtte működött...

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#11437) zolee001 válasza tejeskifly (#11431) üzenetére


zolee001
őstag

Olvasás/szövegértés nem megy????
Összefoglaló
Milyen eszközbe tehető a SIM kártya?
A teszt szerződéssel kapott SIM csak telefon/hang hívásra (is) alkalmas eszközbe tehető.Milyen eszközbe tehető a SIM kártya?
A teszt szerződéssel kapott SIM csak telefon/hang hívásra (is) alkalmas eszközbe tehető.

(#11439) viktorhu válasza Luissimo (#11408) üzenetére


viktorhu
veterán

Felszámolni nem tudja. Vagy megengedi, vagy nem. Eleve mit számolna fel, ha EU-ban alapesetben amúgy sem számíthat fel roamingért sem felárat külön engedély nélkül?

(#11440) viktorhu válasza #72445440 (#11438) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem, a telekomnál is i9300-zal indítottak, nekem még olyan volt. Jóval később jött a 9305.

Szerk: még párhuzamosan is árulták a kettőt, Galaxy S3 ill. Galaxy S3 LTE néven.

[ Szerkesztve ]

(#11441) anglergab válasza #72445440 (#11438) üzenetére


anglergab
addikt

A sima S3 vagy más 3G-s/csak wifis telefon/tablet is 4G képessé tehető USB-s modemmel OTG-vel, de mivel abban jogilag nem használható, így ez sem megoldás. Ha mobilnet kell, akkor készüléket kell cserélni hozzá. Ha nem kell, akkor jók a 3G-s eszközök is, illetve természetesen a 2G-sek is, kb. a Nokia 6150 és az annál újabbak (dual band GSM).

(#11434) dchard
Így van, a Digi már korábban, indulás előtte beletetette. Ez azért van, mert egyrészt a szolgáltató is tesztel indulás előtt (itt: S8-cal), másrészt a 2017-es S8 profilokat az S7 is megkapta, hiszen támogatott volt akkor. A Vodafone is azért S8-cal indult a VoLTE-val, mivel azzal tesztelték, illetve finomhangolták a VoLTE profiljuk paramétereit.

Ezért is a Samsungoknak nagyon kiforrott a VoLTE/VoWiFi támogatásuk, ha az fontos, akkor ajánlott készülékek.

[ Szerkesztve ]

(#11442) mzso válasza dchard (#11434) üzenetére


mzso
veterán

Akkor 2016 Doogee-n nem fog hasítani a VoLTE? :)

[ Szerkesztve ]

(#11443) Renwick válasza viktorhu (#11439) üzenetére


Renwick
őstag

A román DIGI számláz roaming felárat EU-ban is, senkinek ne legyen kétsége afelől, hogy a magyar is fog: https://www.digiromania.ro/servicii/telefonie-mobila/roaming

I see you blaming each other -- And I love you still

(#11444) MrCsiT válasza mzso (#11442) üzenetére


MrCsiT
addikt

"Akkor 2016 Doogee-n nem fog hasítani a VoLTE?" - hát, 1-en még talán, elhasogat. na de KÉTEZERTIZENHATON?! :Y :N :DDD

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#11445) ÁrPi2 válasza 4Grider (#11421) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Ennyit mindenképpen érteni kell :U ,pl. a mai kilencvenkilencedik évfordulón...
OFF pff..

Egyébként vajon miért nincs indulástól "roamingpartnerség" Digi csoporton belül?

(#11446) viktorhu válasza Renwick (#11443) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezt itt mindenki tudja, volt róla többször is szó. És így azt is tudja mindenki, hogy ehhez külön engedély kellett - ilyen engedélye a magyar Diginek egyelőre nincsen, szóval a válaszom szempontjából ez itt nem releváns most.

(#11447) ÁrPi2 válasza dchard (#11427) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Tudnál adni tanácsot vagy linket Redmi Note4-hez?

Harmadikán egy tnor üfszolga ígérte nekem hogy 72 órán belül aktiválva lesz a készülékemre (tnor simemre??) Volte.

Jól gondolom-e hogyha arra élesedik akkor Digi hálózatán is voltés lesz a készülékem?

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.