Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#11351) WhiteWalker válasza retesz147 (#11341) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nekem az Eurocenterbe azt mondták , hogy a számhordozás jelenleg nem lehetséges :U

(#11352) ekkold válasza n00n (#11348) üzenetére


ekkold
őstag

Nálam is nagyon lassú, de működik.

(#11353) snowdog válasza thomas77 (#11330) üzenetére


snowdog
veterán

Már a Vodánál is van VoLTE. Pont tegnap kapcsoltattam be vitamaxra...

Tegnap éjfél előtt végre sikerült beszélnem az ügyfélszolgálattal, és nekem is bekapcsolták a VoLTE módot. viszont a hölgy többször is hangsúlyozta, hogy előre fizetett kártyák esetén (az enyém VODAFONE TUTI+) a rendszer még tesztüzemben van, tehát vagy működik, vagy nem!

Most töltöttem le a Digi számlámat, és úgy tűnik túlterhelt lehet a rendszerük, mert háromszor is neki kellett futni, mire be tudtam lépni az "Ügyfélkapu"-ra.

u.i. most látom erre már többen is panaszkodtatok.

[ Szerkesztve ]

(#11354) Sgr_A válasza trec12 (#11333) üzenetére


Sgr_A
addikt

Nekem nem kellett semmit beállítatnaom egyszercsak megjelent az ikon fent a térerő mellett kb 1 hónapja

[ Szerkesztve ]

(#11355) goop válasza Exian (#11350) üzenetére


goop
őstag

44.8 Ft + áfa...

(#11356) anglergab


anglergab
addikt

#11297 Jester01
A teszt hang+net szolgáltatásnál nincs korlátozva a sebesség, valószínűleg nem fog így maradni, a "rendes" net szolgáltatásnál, a szolgáltatás jellege miatt, van, az valószínűleg marad így.

A teszt szolgáltatásnál ideális esetben egy előfizető megkaphatja a 15 RB-t (3 MHz letöltés), azaz egy cella összes rádiós kapacitását. Hogy ebből 2 Mbps vagy 17 Mbps, esetleg 20 Mbps jön ki, az már a konkrét/valós viszonyoktól függ (pl. modulációs index, csatornazaj, terhelés), amik egy része kb. véletlenszerű.

A 15 Mbps feletti letöltéshez valószínűleg külső, nagynyereségű antennák kellenek, amikkel jól kihasználható a 2x2 MIMO és diversity is és az irányítottság miatt jobb a jel/zaj viszony általuk.

A teszt szolgáltatásnál az ÁSZF mobiltelefon készülékre célozhat a körülírással (hanghívás kell).

#11285 enginerus
A lefedettségi térkép B3 LTE és DCS1800 GSM-et mutatja, ezek között nincs jelentős különbség a lefedettség szempontjából (az LTE-nek viszont jelentős előnye van ugyanolyan jelerősség esetén).
A hívások LTE-n (azaz a VoLTE) elsőbbséget élvez(nek) a nethez képest.
A VoLTE is mobiladat technikailag, de a keretet nem fogyasztja (speciális APN-en megy).

#11328 M.Ildiko
Az MMS nem hívás és MMS a Diginél nincs. Az MMS, XCAP, VoLTE mind mobiladat szolgáltatás, de egyik sem csökkenti az adatkeretet mivel speciális APN-eket használnak, amik, ha támogatottak a készülék+szolgáltató által, automatikusan beállítódnak, megváltoztatásukra, megtekintésükre nincs lehetőség, mert rejtettek.

Számlázás szempontjából a VoLTE/VoWiFi is hívás, technikailag mobiladat/wifi azaz csomagkapcsolt átvitel. A GSM vonalkapcsolt, számlázás és technikai szempontból is hívás.

[ Szerkesztve ]

(#11357) thomas77 válasza goop (#11355) üzenetére


thomas77
senior tag

Nem bruttó 35 Ft-nak kellene lennie?

(#11358) retesz147 válasza WhiteWalker (#11351) üzenetére


retesz147
addikt

Pedig lehetséges a számhordozás.
2x futottam neki én is, először Corvinban, ott a hölgy mondta, hogy lehet, semmi akadálya.
Majd 2 nap múlva jött az elutasítás, hogy a számhordozás hibára futott.
Kiderült, eltérés volt a Digi vs. Voda rendszerben a lakcímemben, ez okozta a hibát.
Minden adatodnak teljes mértékben egyeznie kell mindkét szolgáltatónál (neved, címed, anyja neve, igazolványszámok, stb. )
Majd Etele úti Digibe bementem pénteken, hogy egyeztessük, pontosítsuk az adatokat és kértem újra a számhordozást, amire a hölgy azt mondta semmi akadálya és ingyenes.
Tegnap napközben jött az sms, hogy a számhordozás sikeres volt, majd este Voda 21 óra körül lelőtte a kártyámat, betettem Digit és minden ment a régi számommal, de már Digi alatt.
Ez nekem egy régi szám, ritkán használom, de nem szeretném elveszteni, Vodánál ismét töltenem kellett volna, így most ezt megúsztam, januárban kiderül, jól tette-e.

Xiaomi 13 eu dev...

(#11359) Rick4 válasza snowdog (#11353) üzenetére


Rick4
félisten

Így azért már mindjárt érdekesebb, ha a voda is tud róla, hogy neked kell a VOLTE. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11360) bopeti98 válasza thomas77 (#11357) üzenetére


bopeti98
őstag

De, én is azt nézem. Minden belföldi mobilhálózatba bruttó 35 Ft/perc. Azért ez megérne egy kérdést a Telekomtól.

[ Szerkesztve ]

(#11361) rfszabi válasza bopeti98 (#11360) üzenetére


rfszabi
tag

Én rákérdeztem telefonon, elméletileg ugyanúgy hálózaton kívüli hívásnak számít. Érdemes lenne hibajegyet nyitni ezzel kapcsolatban, és reklamálni.

(#11362) dethroner válasza p2pp (#11332) üzenetére


dethroner
veterán

Tévedsz, én 2.4GHz-et használok :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#11363) beers


beers
addikt

Úgy tűnik nem adnak ki több SIM-et meghatalmazással! (csak ügyvéd vagy közjegyző által hitelesítettel)

M&N

(#11364) Rick4


Rick4
félisten

Srácok, akinek a vodánál bekapcsolták a VOLTE-t, annak milyen telefonja van? 3 db RED előfizetésre akadékoskodott az ügyfélszolga, hogy nem tudja bekapcsolni, mert csak s8-s9-s10, huawei, és ennyi. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11365) zzola válasza Rick4 (#11364) üzenetére


zzola
félisten

Mit számít az, hogy milyen előfizetésed van?

Mondd azt, hogy Samsung S8 készüléked van...

(#11366) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Honor 10el tökéletes a mobil net.
Viszont xiaomi redmi note 4 és xiaomi redmi 3sen nem akar működni a digi mobil net.Elvileg minden be van állítva, de sajna valami nem ok. Hívások mennek, a net nem hajlandó kapcsolódni.
Valakinek valami ötlet?

(#11367) zichie válasza Exian (#11347) üzenetére


zichie
senior tag

Újra elérhető lett, nemcsak digis mobilnetről nem volt elérhető. Az új (legfrissebb) számlához hozzáadták a PDF bizonylatot, ami tegnap még nem volt. Gondolom ezt pótolták minden felhasználó esetében, emiatt lehetett a leállás.

(#11368) anglergab válasza ProEvoFan (#11366) üzenetére


anglergab
addikt

Mobilnet: 4G/LTE, B3 Band (1800 MHz), internet APN 21603-as hálózathoz, LTE lefedettség - kell

(#11369) LAFAYETTE007


LAFAYETTE007
csendes újonc

Szép napot Mindenkinek!

Budapest - M3 - magyar/román határ - Debrecen - Sátoraljaújhely útvonalon használtam a Digi számot.
Szubjektív tapasztalataim:
- M3-ason több telefonhívásom volt, szinte végig rendben ment, néha szakadt meg, de újra tárcsázva működött
- Kelet-Magyarországon 4G volt szinte mindenhol
- pár helyen a HU/RO határ mellett s Tokaj környékén rövid időre tűnt el néha...
- sajnos a RO Digi-re nem állt rá, NO roaming...
Ezek...

(#11370) thomas77 válasza ProEvoFan (#11366) üzenetére


thomas77
senior tag

Nekem olyat szokott csinálni a Redmi 7, hogy gsm-en ragad, holott van 4G is. Általában egy resajt megoldja.

(#11371) kali válasza bopeti98 (#11360) üzenetére


kali
legenda

Nem vagyok Telekomos illetékes, de megválaszolom én, mert egyszerű a helyzet:
Ahogy a belinkelt képen is látszik, az nem hívás volt - ami bruttó 35 Ft/pervc lenne -, hanem hívásátirányítás, akkor pedig stimmel a más belföldi mobilhálózatba a nettó 44.80 Ft, ami bruttó 56.896 Ft: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11372) Renwick válasza Exian (#11350) üzenetére


Renwick
őstag

Ez a 3 perc hívásátirányítás volt, annak bruttó 56 Ft a percdíja a díjcsomagodnál.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#11373) bopeti98 válasza kali (#11371) üzenetére


bopeti98
őstag

Köszi, erről nem is tudtam, de akkor meg van a válasz. Soha nem használtam még hívásátirányítást.

(#11374) Exian válasza Renwick (#11372) üzenetére


Exian
őstag

Ott a pont, igazatok van! Most esett le nekem is :) Muszáj voltam rögtön ki is használni a Digi kártyát, mint másodlagos kártyát a céges telómban és a céges számot átirányítottam a Digire, mert egy rövid ideig (1-2 óra talán) nem tudtam berakni a telefonba a T-s kártyát, mert másik telefonba költöztem a céges kártyával és nem volt átalakítóm hirtelen.

[ Szerkesztve ]

(#11375) trec12 válasza trec12 (#11203) üzenetére


trec12
addikt

(#11376) n00n válasza trec12 (#11375) üzenetére


n00n
őstag

ez rajta is van a honlapon a banneren, bár ott nem ennyire egyértelműen van megfogalmazva:

(#11377) GeorgeF válasza ProEvoFan (#11366) üzenetére


GeorgeF
csendes tag

Redmi note 3-al (globál verzió) biztosan megy a net ha van térerő. Az egyik kártya abban van.

[ Szerkesztve ]

(#11378) WhiteWalker válasza retesz147 (#11358) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Lehet hogy engem le akartak pattintani , vagy kedvük nem volt ezzel foglalkozni. :(((

(#11379) Kami11 válasza Hegyirabló (#11316) üzenetére


Kami11
őstag

Akkor én szívesen kölcsönkérnék egyet teszt céllal! Nekem sem adnak, pedig szeretnék tesztelni. Telefonálni nem telefonálnék, csak netre lenne! Nem fogok plusz költséget generálni! :)

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#11380) n00n válasza WhiteWalker (#11378) üzenetére


n00n
őstag

Ahol én voltam, hogy elmondták, hogy nem ajánlják egyáltalán a számhordozást, mert ez egy teszt még csak. De ha ezt elfogadom, akkor átviszik.

(#11381) trec12 válasza n00n (#11376) üzenetére


trec12
addikt

Ja, nem egyértelmű ez mintha csak mobilról az "oda" irányra utalna....

(#11382) Watt25 válasza n00n (#11376) üzenetére


Watt25
veterán

Nem, a banner a Mobil előfizetésről szól. Vagyis, mobilról mindeningyen. (Ott a szó: hívásirányba) Önmagában ez nem indukálja, hogy vezetékesről is ingyenes a mobilt hívni.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11383) fernando9 válasza WhiteWalker (#11378) üzenetére


fernando9
csendes tag

Én is már három Digi Ponton próbáltam és el lettem hajtva

n00n: elárulod esetleg neked hol sikerült?

[ Szerkesztve ]

(#11384) mzso válasza dethroner (#11274) üzenetére


mzso
veterán

Hmm... A digi nem segít az automatikusan bekapcsolt wifis ONT-jével, ha van internet ha nincs.

(#11385) mzso válasza enginerus (#11275) üzenetére


mzso
veterán

Kellemes meglepetés.

(#11386) trec12 válasza Watt25 (#11382) üzenetére


trec12
addikt

E szerint 6 Ft de nem igazán egyértelmű ez sem :( mert ugye ki mit ért bele a saját hálózatba... :U
TELEFON DÍJCSOMAGOK

[ Szerkesztve ]

(#11387) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Én is hoztam egy SIM-et. Lényegében csak netezésre akarom használni, smemi másra, betettem 2. simnek. Ha ez a felállás megmarad, akkor ez elég kedvező erre a célra.

Eddig minden rendben.

Amit észrevettem, és fel is merült mint kérdés, hogy csak 4G hálózaton van internet? Reggel észre vettem, hogy voltak területek, ahol nem volt net, csak térerő, viszont a városban már azonnal 4G lett, és lett internet is.

Véleményem szubjektív...

(#11388) n00n válasza fernando9 (#11383) üzenetére


n00n
őstag

Nem sikerült nekem se, mert csak megérdeklődtem. Annyira még nem jó az országos lefedettség, hogy átvigyem. De egyébként Pécsen volt.

(#11389) #29810560


#29810560
törölt tag

Amennyiben bárki csak és kizárólag azért indulna el egy DIGI ügyfélszolgálat felé, hogy DIGINet Aktív 50 mobilnet (csak adat) szolgáltatásra fizessen elő és kapjon hozzá SIM-et - és esetleg USB sticket - NE TEGYE! :N

Most jövök a bp.-i Árkádból és sajnos még nem lehet előfizetni rá, mert nincs hozzá SIM. A kishölgy elmondása alapján talán június 15-e, de inkább 20-a tájékán talán lesz, de a hónap vége tutinak tűnik.

DE! "Kiderítettük" - kis telefonos segítséggel - hogy, majd az 1 db adat SIM nem játszik a másik négynél.
Tehát egy előfizetőnek 4 db teszt és 1 db adat SIM-je lehet majd, ha lesz adat SIM. :K

Teszt SIM van rogyásig, így gyorsan el is hoztam +2 db-ot. ... nehogy rájuk romoljon. :D

A bp.-i Árkádban a 106-os számmező vége felé adnak számot, kb. úgy 7000 körül.

Most sajnos nem ment olyan gyorsan mint múltkor, mert végig kellet várnom kb. 10 nyugdíjast akik mind számlát fizetni jöttek a kies bevásárló központba és a pénztári befizetéseket előre sorolja a sorszám automata, akkor is ha 10 perccel utánam jöttek. :W

[ Szerkesztve ]

(#11390) n00n válasza Watt25 (#11382) üzenetére


n00n
őstag

Igazad van.

Egyébként jól értem, hogy ez azt jelenti, hogy ha van két itteni DIGIs teszt kártyám, az egyiket odaadom egy haveromnak, aki pár hét múlva megy Spanyolországba, akkor Ő azt ott tudni fogja használni és ingyen tud velem beszélni?

(#11391) retesz147 válasza fernando9 (#11383) üzenetére


retesz147
addikt

BP Xi.ker Etele út és Bp Corvin plázában biztosan engednek számot hordozni!

Xiaomi 13 eu dev...

(#11392) Watt25 válasza hackeeeee (#11387) üzenetére


Watt25
veterán

Jómunkásember... De felteszel egy téma összefoglalós kérdést...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11393) Watt25 válasza n00n (#11390) üzenetére


Watt25
veterán

megy Spanyolországba, akkor Ő azt ott tudni fogja használni és ingyen tud velem beszélni?
Azt leszámítva, hogy a téma összefoglalóban is le van írva, hogy egyelőre nincs roaming... igen... (Talán VoWifi-vel...)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11394) fernando9 válasza retesz147 (#11391) üzenetére


fernando9
csendes tag

:R

(#11395) n00n válasza Watt25 (#11393) üzenetére


n00n
őstag

Azt tudom, hogy nincs romaing, mert még semmilyen másik szolgáltatóval nem szerződtek le, de itt arról beszélek, hogy Digi.HU <-> Spanyol Digi között sincs átjárás vajon?

(#11396) Lacccca87 válasza n00n (#11388) üzenetére


Lacccca87
őstag

Igen ezt én is meg tudom erősíteni, annyi különbséggel hogy nem SIM kártyát mondták nekem a MOM parki ÜF szolgálaton hanem a Stick hiányzik még az eszközök közül, és szintén Június közepe végét emlegették mint lehetséges dátumot az indulásra.

(#11397) retesz147 válasza n00n (#11395) üzenetére


retesz147
addikt

No roaming, a végén...

Xiaomi 13 eu dev...

(#11398) n00n válasza retesz147 (#11397) üzenetére


n00n
őstag

Kár, azért köszi.

(#11399) #29810560 válasza n00n (#11395) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Digi.HU <-> Spanyol Digi között sincs átjárás vajon?"

Szerintem ha lenne, már nem lenne. :D

[ Szerkesztve ]

(#11400) hackeeeee válasza Watt25 (#11392) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Céges háló, nem tudtam lenyitni az összefoglalót, bocs. Másik böngészővel megy.

Bocs.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.