- bambano: Bambanő háza tája
- Gurulunk, WAZE?!
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- vrob: 1991 - játék a PC-n
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Argos: Szeretem az ecetfát
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- user2: Kia Ceed Gold 160 1.5 T-GDI MY2024
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
-
LOGOUT
Debian GNU/Linux
Új hozzászólás Aktív témák
-
Friczy
senior tag
Abból, hogy a linux kernel karbantartója valamit blob-nak nevez (teljesen jogosan amúgy) hogyan következik, hogy a kernel része?
Ahogy korábban írtam, nincs benne a kernelfában. Ezek a firmware-ek ugyanazt a funkciót valósítják meg a különféle eszközökben, mint a korábban a hasonló eszközökön elhelyezett ROM-ok. Gondolom, a BIOS-t (ami nem más, mint az alaplap firmware-e) nem tekinted a kernel részének (vagy mondjuk az Intel mikrokódot). Hasonlóképpen az eszközök firmware-ei sem azok, csak a korábbi ROM-on elhelyezéshez képest megváltozott a használat, most a firmware nincs fixen benne az eszközben, hanem az eszköz inicializálása során tölti át a rendszer.
És mivel nem a kernel része, kihagyni sem lehet belőle.
-
Friczy
senior tag
Hadd javítsalak ki. A kernelben nincs olyan driver, ami zárt kódrészletet tartalmaz, lévén a kernel maga is GPL.
Kernel alatt azt a kernelt értem, ami a hivatalos linux kernel (https://www.kernel.org/).
Az már más kérdés, hogy az egyes disztribúciók készítői esetenként patch-elik a kernelt nem GPL licencű kóddal. A felhaszálónak ugyan egykutya, de nem árt tudni, hogy nem a Debian 'hagyja ki' a driver kódját a kernelből, hanem más disztribúciók 'teszik bele'.
-
Apollyon
Korrektor
"Persze ezek a teljesen GNU free disztrók is használhatók, de akkor eleve úgy kell hardvert venni hozzá, hogy ne csak hogy legyen drivertámogatás, de mindjárt a driver is teljesen opensource legyen."
Régebbi Thinkpadek már mind opensource ha jól tévedek, már tényleg csak szoftvert kéne írni hozzá.
-
Nagyszerű így a Debian, nyilvánvaló, hogy nem home user kezdőkek való, de azoknak, akik tanulgatnák a dolgokat ill egy stabil rendszert szeretnének igencsak kiváló!
Kár ezt a stabilítás dolgot forszírozni amúgy, egyszerűen az vonja kétségbe ezt, aki nem ért hozzá.ID 2357:010
Egyébként ha rákeresel az eszköz ID-re, első két találat már Ubuntu és RPi not working-gal indít.
Erről a Parabola-ról még sosem hallottam, de valami öcséje lehet az Archnak, legalábbis a honlapja alapján.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Bontatlan - BATTLEFIELD 1 Collectors Edition - Játékszoftver nélkül
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Steam, EA, Ubisoft és GoG játékkulcsok, illetve Game Pass kedvező áron, egyenesen a kiadóktól!
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- Lenovo ThinkCentre M720s SFF / M920T tower -Számla, garancia, WIN11
- Maximális teljesítmény és biztonság, csak az ARCTIC mx-4-el! Adj új erőt a gépednek!
- BESZÁMÍTÁS! MSI B550 R7 5700X 32GB DDR4 500GB SSD RTX 3070 8GB ZALMAN Z1 Plus Be quiet! 650W
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest