Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:47:06

LOGOUT.hu

Debian GNU/Linux

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Rowon


Rowon
veterán

A Synaptic elavultként hozza fel nekem az alábbi csomagot. [link] Purge-ölhetem?

Nem igazán merek hozzányúlni, mert Linux csomagnévvel (talán tévesen) rendszerfájlnak gondolom.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10002) sh4d0w válasza Rowon (#10001) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Terminálban:

uname -r

Ha nagyobb a verziószám, mint a screenshoton, nyugodtan töröld.

https://www.coreinfinity.tech

(#10003) sh4d0w válasza bambano (#10000) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hogy egy tanult olvtársat idézzek: az új bugok csak szépséghibák, vagy használhatatlanná, insecure-rá teszik a rendszert?

Mert ugye nem mindegy. :P

https://www.coreinfinity.tech

(#10004) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

A 10000. hsz a szokásos optimista bambano kijelentés lett! :D

(#10002) sh4d0w

Én látom a screenshoton is a telepített verziószámot is! :K

[ Szerkesztve ]

(#10005) Rowon válasza ubyegon2 (#10004) üzenetére


Rowon
veterán

Ja, viszont a terminál meg ezt írja:

feci@debian:~$ uname -r
6.0.0-4-amd64
feci@debian:~$ 

:DDD na mindegy akkor törlöm.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10006) bambano válasza sh4d0w (#10003) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

akik megültek a hátsójukon, azoknak régi openssl-jük volt, amiben nem volt bug. akik nyomultak frissíteni, azok kaptak 3-as openssl-t, aminek egy rakás kiadása durván bugos volt.
nem olyan régi történet, vagy 2-3 hetes.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10007) ubyegon2 válasza Rowon (#10005) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Bocs, marhaságot írtam, sh4d0w módszere kell ilyenkor, mivel telepített kernel lehet akármennyi is, de az uname -r parancs azt írja, amit a rendszer használ!

Amúgy halkan megjegyzem, hogy ha a testing az újabb kernellel gyorsabb, abból nem következik, hogy minél újabb kernelekre vadássz! Nem lesz mindig annyival gyorsabb! ;] Ráadásul a képen látható kernelt nem is a hivatalos tárolóból tetted fel, ha jól látom, szóval azért ezekkel a nagyon friss dolgokkal csínján...ha csak nem vagy Arch-er! Nekik mániájuk ez a mindenből azonnal a legfrissebbet!

A synaptic keresőbe ha beírod, hogy linux-image, látod, mennyi telepített kerneled van, bőven elég ha egy utolsó működőt meghagysz.

Felül az Á betűre kattintva tudod sorbarendezni a telepítetteket.

[ Szerkesztve ]

(#10008) Rowon válasza ubyegon2 (#10007) üzenetére


Rowon
veterán

"Ráadásul a képen látható kernelt nem is a hivatalos tárolóból tetted fel,"

Wat. Mármint nem main? Nem értem. :O

Mondjuk nekem fontosabb lenne a stabilitás, de a Bullseye-on meg a Deep Rock Galactic elég gyengén futott. Hát nem tudom, lehet újrahúzom majd a stablet, azon gondolom sokkal kevesebb a biztonsági rés, mint a testingen.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10009) ubyegon2 válasza Rowon (#10008) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

linux-image-amd64/testing 6.0.8-1 amd64 [frissíthető erről: 5.10.149-2]

Fene érti, nem nagyon variáltam a kernelekkel. Most egyetlen verziót mutat a stable testing upgrade lista, ami fent van. Amúgy ez a nonfree-dvd verzió teljesen zavart a live Cinnamonos verzióhoz képest. Viszont a régi telepítősegédet újra látva, elég sok választási opció van menet közben, szóval nem csoda, ha mindenkinél mások lehetnek a konfigok. Valahogy jobbnak tűnik a konkrét DE-s iso, le is cserélem ezt majd, majd azon próbálom ki a stable/testing upgrade-et sources.list átírással.

Ennyi csomagot frissít majd:

ubyegon@MiWiFi-R3G-srv:~$ sudo apt update
Találat:1 http://deb.debian.org/debian bookworm InRelease
Találat:2 http://security.debian.org/debian-security bookworm-security InRelease
Találat:3 http://deb.debian.org/debian bookworm-updates InRelease
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése... Kész
Állapotinformációk olvasása... Kész
1447 csomag frissíthető. A megjelenítésükhöz futtassa az „apt list --upgradable” parancsot.

Ja és ennél a verziónál első frissítési kísérletre nálam is kérte a telepítő CD-t! :U

(#10010) Rowon válasza ubyegon2 (#10009) üzenetére


Rowon
veterán

"1447 csomag frissíthető"

Csak? :DDD

"kérte a telepítő CD-t! "

Azt YouTube-on is láttam, hogy ilyen "20 things to do after fresh Debian install" jellegű videóknál első helyen szerepel a CD-romos sor javítása.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10011) Rowon


Rowon
veterán

Összedobtam életem első shell scriptjét. Tudnátok véleményezni? Hideg-meleg jöhet, mit lehetne jobban, másként csinálni.

A célja csak annyi lenne, hogy új rendszer feltelepítése után ne kelljen egyesével bepötyögnöm minden csomagot, csak magától tegye fel.

#!/bin/bash
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade -y
sudo apt-get autoremove --purge
sudo dpkg --add-architecture i386
sudo apt install firmware-linux firmware-linux-nonfree libdrm-amdgpu1 xserver-xorg-video-amdgpu -y
sudo apt install mesa-vulkan-drivers libvulkan1 vulkan-tools vulkan-validationlayers -y
sudo apt install mugshot gnome-system-tools -y
sudo apt install network-manager-gnome -y
sudo apt install gnome-disk-utility -y
sudo apt install gnome-software -y
sudo apt install gdebi -y
sudo apt install papirus-icon-theme -y
sudo apt install plank -y
sudo apt install neofetch -y
sudo apt install vlc -y
sudo apt install cpu-x -y
sudo apt install kdeconnect -y
sudo apt install audacious -y
sudo apt install apt-xapian-index -y
sudo update-apt-xapian-index
sudo apt install ufw -y
sudo ufw enable
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade -y
sudo apt-get autoremove --purge

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10012) sh4d0w válasza Rowon (#10011) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az install után a csomagneveket nem kell egyesével beírogatni.

sudo apt install vlc neofetch satöbbi.

https://www.coreinfinity.tech

(#10013) sonar válasza Rowon (#10011) üzenetére


sonar
addikt

Csak egy megjegyzés részemről, legyél konzekvens magadhoz és használj mindenhol apt -t az apt-get helyett.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#10014) Rowon válasza sonar (#10013) üzenetére


Rowon
veterán

Volt bennem egy kérdőjel, hogy most apt vagy apt-get. Állítólag az utóbbi már nem szükséges, elég az apt is.

Köszönöm mindkettőtöknek.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10015) ubyegon2 válasza Rowon (#10014) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Apt vs Apt-get Commands Explained: Which One To Use?

Ha ilyesmi érdekel, rengeteg írás van erről is, egyébként jó régóta elég az apt.

Ezekben a linkekben vannak érdekességek a három csomagkezelő módról.

De gondolom a nemrég javasolt doksiból ezt a fejezetet már átolvasgattad:

Chapter 2. Debian package management

Ha ez mégsem volt....

Debian Reference

Van az az előbbi listád, ez a sor nekem furának tűnik benne:

sudo apt install network-manager-gnome -y

Tudod miért fura? :Y

apt-xapian-index nagyon kell neked? Nálam Debiannál első csomag volt, amit mindig leszedtem, extreme nagy CPU használatot okozott, de lehet azóta már nem ilyen, bugos is lehetett. Synapticban enélkül is jól lehet keresni.

[ Szerkesztve ]

(#10016) Rowon válasza ubyegon2 (#10015) üzenetére


Rowon
veterán

Köszi!

"Tudod miért fura? :Y"

Nem. :D Na miért?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10017) ubyegon2 válasza Rowon (#10016) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

network-manager

Ez már fenn van szerintem, ha nem akkor nem is lesz fenn soha! :D Vagy valami más networkmanager* van fenn alapból az általad telepített verzión(Debian Cinnamonon ugyanez a csomag van fenn, szerintem XFCE-n is)? Nem tudom, mit akarsz ennyiszer telepíteni, hogy külön scriptet csinálsz hozzá!? ;]

*enélkül nincs semmilyen neted

[ Szerkesztve ]

(#10018) Rowon válasza ubyegon2 (#10017) üzenetére


Rowon
veterán

Fogalmam sincs, hogy miért raktam el ezt a parancsot. Egy txt-be írogattam be őket, aztán egy másik fórumon szóltak, hogy lehet shell scriptet csinálni, amivel egyszerre tudok mindent telepíteni, nem kell copy+pastezni egyenként.

De akk. kiveszem.

"Nem tudom, mit akarsz ennyiszer telepíteni, hogy külön scriptet csinálsz hozzá!? ;]"

Gyorsabb, kényelmesebb, praktikusabb így. :)

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10019) májkimiki válasza ubyegon2 (#10015) üzenetére


májkimiki
őstag

Nekem meg ez az első amit megnézek, hogy telepítve van-e. Ha nincs, felrakom. A xapian-index nálam soha nem okozott semmilyen gondot. Lényegesen jobbá teszi a keresést a Synaptic-ban.
Mondjuk én -vf kapcsolóval futtatom, így:
sudo update-apt-xapian-index -vf

[ Szerkesztve ]

(#10020) Rowon válasza májkimiki (#10019) üzenetére


Rowon
veterán

A -vf mit csinál?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10021) ubyegon2 válasza májkimiki (#10019) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem meg ez az első amit megnézek, hogy telepítve van-e. Ha nincs, felrakom. A xapian-index nálam soha nem okozott semmilyen gondot. Lényegesen jobbá teszi a keresést a Synaptic-ban.

Hát egészségedre! :D Anno, amikor ezt az anomáliát okozta, kivették a Mint-synapticból is default. Egyébként meg mi szükség van rá már? Évek óta nem keresgélek csomagokat Synapticban, azt a pár szükséges csomagot fejből tudom, ahogyan Te is! ;)

(#10020) Rowon

-vf = vattafakk ;]

[ Szerkesztve ]

(#10022) májkimiki válasza Rowon (#10020) üzenetére


májkimiki
őstag

(#10023) Rowon válasza májkimiki (#10022) üzenetére


Rowon
veterán

Ebben ilyet nem ír.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10024) májkimiki válasza Rowon (#10023) üzenetére


májkimiki
őstag

De írja.
Options:
-v, --verbose (verbose mode)
-f, --force (force database rebuild even if it's already up to date)
Bőbeszédű módban (az alap információkhoz képest többet mutat a folyamat során), erőltetetten újra építi az adatbázist a legutolsó frisseségi állapot szerint.
A két kapcsoló együt is használható ezért a -vf kapcsoló a parancs végén.

(#10025) Rowon válasza májkimiki (#10024) üzenetére


Rowon
veterán

Ezt valahogy úgy képzeltem el, hogy -v, -f, azt nem gondoltam, hogy a -vf is így mehet egyben. Nem értem még annyira ezt.

Köszi.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10026) Rowon


Rowon
veterán

Az új gnome 43-at használja valaki? Elég jól néz ki.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10027) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Azon agyalok, hogy a legfrissebb Debian verzión kívül nem használok jelenleg más Linux rendszert és, hogy a jelenlegi 500 gigás Samsung 980 ssd-m talán "kicsit" overkill lehet neki. Ezen az SSD-n CSAK és kizárólag maga a rendszer fut, minden mást másik meghajtókra pakolok (játékokat, filmeket, adatokat, stb.). Lehet el kéne adnom és venni helyette egy kisebb, szintén NVME m.2 SSD-t, de valami olyat, amin van DRAM is. Maga a rootom nincs 17 giga, most nézem...

Debiannak csurig pakolva mekkora SSD lehet elég?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10028) sh4d0w válasza Rowon (#10027) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Teljesen használatfüggő, nekem 2 TB-s SSD-n van és nincs mellette másik drive, ide megy torrent, virtuális gép, virtuális memória, minden. Így szabad 340 GB-om, de ezen még nincs DB.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#10029) Rowon válasza sh4d0w (#10028) üzenetére


Rowon
veterán

Köszi. Mindegy hagyom így, talán később még jól jöhet a sok extra hely.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10030) ubyegon2 válasza Rowon (#10027) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lehet el kéne adnom és venni helyette egy kisebb, szintén NVME m.2 SSD-t, de valami olyat, amin van DRAM is.

Jó nagy marhaság lenne! :D Egyrészt egy 250GB-os SSD alig olcsóbb az 500GB-osnál, másrészt egyazon tipusból is a minél több NAND-dal rendelkező SSD gyorsabb, harmadrészt épp a Samsung 980 az, ami DRAM nélkül is jól megoldja host memory buffer-rel, amit gyengébb NVMe SSD DRAM-mal, negyedrészt épp az általad leírt használatnál nem is lenne lényeges, hogy DRAM cache legyen az eszközön! Épp itt került szóba, hogy érdemes-e 980 helyett 970 EVO Plus-t venni....

SLC-Cache (max. 122GB) is működik a 980 500GB-nál, ezért a sustained write is az átlagnál hosszabb ideig fenntartható!

[ Szerkesztve ]

(#10031) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#10030) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

már nem tudom szerkeszteni

Az SLC cache megoldás azt jelenti előbb említett esetben, hogy max 122GB írás/másolásáig nem lassul le a meghajtó, mint ahogyan a cacheless SSD-knél általában. Szóval ez meg a HMB együttesen simán hozza azt a teljesítményt, amit egy átlag DRAM cache-sel eláátott NVMe SSD. [link]

Ja és a Turbowrite 2.0 is ott van még!

Even though the drive lacks DRAM, it still comes with quoted speeds up to 3.5GB/s read and throughput of half a million IOPS. This is achieved by utilizing Host Memory Buffer technology to link directly to the host processor’s DRAM. Combine this with the company’s sixth-generation V-NAND, TurboWrite 2.0, and this is slated to make the drive perform much better than the regular DRAM-less SSD. [link]

Még mindig le akarod cserélni a 980-at? ;]

[ Szerkesztve ]

(#10032) Rowon válasza ubyegon2 (#10030) üzenetére


Rowon
veterán

Nem tudom figyelj, külföldi fórumokon (meg leginkább Redditen) osztják az észt, hogy a 980 nem jó, mert nincs rajta DRAM. Én meg úgy vagyok vele, hogy fogalmam sincs, mert nem tudom megítélni alapvető tudás meg gyakorlat nélkül.

Amúgy szerintem jó. Most mondják, hogy hamarabb is hal meg, de hát... 300 TBW meg 5 év gyártói garancia és csak az oprendszer megy rajta meg annak a programjai.... A játékok megint egy másik 980-as Samun vannak.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10033) Rowon válasza ubyegon2 (#10030) üzenetére


Rowon
veterán

Na elolvastam az 1 évvel ezelőtti hozzászólásod és őszintén... Meggyőztél. :C Jóvanazúgy, nem cserélem. A Redditen meg amúgy is hol lehet hinni valakinek, hol nem...

Köszönöm újfent. :)

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10034) ubyegon2 válasza Rowon (#10033) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) Örülök, hogy meg tudtalak győzni, ha PCIe-s notebookom lenne, simán 980-at vennék bele...ha mégis 970 EVO Plus-t, az csak a kíváncsiságom miatt lenne! Gyanítom, hogy a Reddit-en és máshol is inkább vagy felületesen csak annyit hasonlítanak össze, hogy van DRAM vagy nincs és legtöbben nem is járnak utána, hogy a Samsung 980 DRAM cache nélkül is ugyanott van addig a 122GB határig, márpedig átlagos használat mellett az bőven elegendő! Szóval picit megalapozatlannak tűnnek a 980-nal kapcsolatos vélemények... :K

Ha majd méregeted a hőt és előjön nálad is a rejtélyes hőtüske kiugrás, akkor viszont célszerű firmware-t frissíteni rajta, nem kell hozzá Windows se, de elég ritka jelenség és talán csak Linuxon fordul elő(ha jól rémlik).

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10035) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#10034) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

[link]

Bocs, az első linknél elírtam, a 4878-ig érdemes csak olvasni. :B

Most mondják, hogy hamarabb is hal meg, de hát...

Ezen jót röhögök most, mert ugye '21 márciusi megjelenése óta ezt hogyan lehet tudni? Jó OK, én is látóasszony vagyok persze, no de mégis..... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10036) Rowon válasza ubyegon2 (#10034) üzenetére


Rowon
veterán

Igazából nálam 40 fok körül van játék közben is. Szerintem teljesen vállalható cucc. Jó... nem a legújabb játékokkal játszok. :D

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10037) Friczy válasza ubyegon2 (#10009) üzenetére


Friczy
senior tag

Úgy látom, erre a részletre nem reagált senki:

"Most egyetlen verziót mutat a stable testing upgrade lista, ami fent van."

Na ilyen nem létezik. egy rendszer vagy stable vagy testing, olyan, hogy stable testing nincs. Jelenleg a képernyőd alapján a testing (kódneve bookworm) ágat látod, amivel néha bele lehet szaladni pofonokba (többnyire nem vészes, csak ha kezdő vagy, akkor meg tud kavarni). Továbbá a Debian hivatalos információja szerint a testingbe az esetleges biztonsági javítások nem feltétlenül érkeznek meg gyorsan.

A telepítő CD-t pedig akkor kéri, ha a sources.list file-ban benne van a CD (érdemes kikommentelni)

(#10038) ubyegon2 válasza Friczy (#10037) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

"...majd azon próbálom ki a stable/testing upgrade-et sources.list átírással."

Szerintem fenti mondatrészt úgy értettem, hogy előbb stable volt a sources.list, utána átírtam testing-re és azt is frissítettem, szóval nem stable testing az. Ha nem nem lenne ott a / , akkor volna teljesen valid, amit írsz, de egyébként igazad van! :K Bocs, ha félreérthető volt a / , mint írásjel, ez esetben. :B

A telepítő CD-t pedig akkor kéri, ha a sources.list file-ban benne van a CD (érdemes kikommentelni)

Igen, ez is OK, csak azért említettem, mert nemrég valakinél felmerült és arra írtam is, hogy nálam még soha nem jött elő, kivéve a mostani gyors telepítésnél. SSD csere előtt a nonfree Cinnamon iso-t raktam fel, most meg a nagyobb nonfree nonlive iso-t, aminél a hagyományos telepítősegédben ki lehet választani a DE-t is.

Mindenesetre köszi a helpet, bár én nem igazán kérdeztem most, inkább segíteni próbáltam fórumtársunknak. :R

[ Szerkesztve ]

(#10039) ubyegon2 válasza Rowon (#10036) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

40 fok körül van, az teljesen optimális, még 50-55 fok is az lenne, hiába paráznak már sokan ennél a hőértéknél! :N Különben magát az SSD-t nem is igazán terhelik a játékok...komolyabb videóvágással lehetne melegíteni! Vagy ezekkel, bár már linkeltem volna?

(#10040) trapi007


trapi007
tag

Sziasztok!

Van egy régi gépem amit frissíteni kellene.
Core 2 6600, 4 GB ram , egy Nvidia VGA, Debian 9
Lehet valami egyszerű megoldással 11-re frissíteni? Vagy célszerű törülni, és a 11-et nulláról felrakni...
A gép TV-re kötve. Csak Kodi és Chrome van használva. (HBO Go, és Disney) Nincs semmi mentés, nincs belakva.
Ehhez az erőgéphez melyik asztali környezet javasolt?
köszönöm.

Steam:G@-Bika NFSW:GABIKA

(#10041) májkimiki válasza trapi007 (#10040) üzenetére


májkimiki
őstag

LXDE és nulláról raknám. Non-free lxde isoból.

(#10042) bambano válasza trapi007 (#10040) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem nem sikerült sok verziót átlépve frissíteni (én 6-ról 10-re próbáltam), de verziónként egyesével működött.
a régieknél előfordulhat, hogy átneveződik az ethernet kártya, 9-ről 11-re talán nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10043) trapi007


trapi007
tag

Köszönöm.

Nekem is a teljes törlés, és a friss telepítés a szimpatikusabb.

Steam:G@-Bika NFSW:GABIKA

(#10044) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Debian Bookworm csomagfrissítés során gyakran dobál fel a terminál AMDGPU-val kapcsolatos "missing" üzeneteket. Most nem ülök a gép előtt, nem tudom őket megmutatni, pusztán gyanítom, hogy nem megfelelően telepíthettem a videókártyám drivereit (RX 5700 XT).

Az alábbi útmutatót találtam a hivatalos Debian weboldalon. [link] Jó lehet, ha ezen a szálon újrakezdem az egészet? Elvileg:

# apt-get install firmware-amd-graphics libgl1-mesa-dri libglx-mesa0 mesa-vulkan-drivers xserver-xorg-video-all

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10045) bambano válasza Rowon (#10044) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

beírod egy root terminálba, hogy:
update-initramfs -k all -u
ha azokat a hibaüzeneteket kapod, amiről beszélsz, akkor az azért van, mert a régi ati kártyákhoz tartozó firmware nincs fent a gépeden.
ne foglalkozz a hibával.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10046) Rowon válasza bambano (#10045) üzenetére


Rowon
veterán

Akkor ez itt nem érdekes?

Szerk.: bocs, hogy ilyen hosszú lett. :DDD

feci@debian:~$ su --
Jelszó: 
root@debian:/home/feci# update-initramfs -k all -u
bash: update-initramfs: parancs nem található
root@debian:/home/feci# sudo update-initramfs -k all -u
update-initramfs: Generating /boot/initrd.img-6.0.0-5-amd64
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/ip_discovery.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/vega10_cap.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/sienna_cichlid_cap.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/navi12_cap.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/psp_13_0_7_ta.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/psp_13_0_7_sos.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/psp_13_0_0_ta.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/psp_13_0_0_sos.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/aldebaran_cap.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/psp_13_0_4_ta.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/psp_13_0_4_toc.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_2_imu.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_1_imu.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_0_imu.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_2_rlc.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_2_mec.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_2_me.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_2_pfp.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_1_rlc.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_1_mec.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_1_me.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_1_pfp.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_0_toc.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_0_rlc.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_0_mec.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_0_me.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_0_pfp.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/sdma_6_0_2.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/sdma_6_0_1.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/sdma_6_0_0.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/sienna_cichlid_mes1.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/sienna_cichlid_mes.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/navi10_mes.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_2_mes1.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_2_mes.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_1_mes1.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_1_mes.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_0_mes1.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_0_mes.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/vcn_4_0_4.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/vcn_4_0_2.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/vcn_4_0_0.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/smu_13_0_7.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/smu_13_0_0.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/dcn_3_2_1_dmcub.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/dcn_3_2_0_dmcub.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/dcn_3_1_4_dmcub.bin for module amdgpu
update-initramfs: Generating /boot/initrd.img-6.0.0-4-amd64
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/ip_discovery.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/vega10_cap.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/sienna_cichlid_cap.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/navi12_cap.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/psp_13_0_7_ta.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/psp_13_0_7_sos.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/psp_13_0_0_ta.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/psp_13_0_0_sos.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/aldebaran_cap.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/psp_13_0_4_ta.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/psp_13_0_4_toc.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_2_imu.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_1_imu.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_0_imu.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_2_rlc.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_2_mec.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_2_me.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_2_pfp.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_1_rlc.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_1_mec.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_1_me.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_1_pfp.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_0_toc.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_0_rlc.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_0_mec.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_0_me.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_0_pfp.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/sdma_6_0_2.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/sdma_6_0_1.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/sdma_6_0_0.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/sienna_cichlid_mes1.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/sienna_cichlid_mes.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/navi10_mes.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_2_mes1.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_2_mes.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_1_mes1.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_1_mes.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_0_mes1.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/gc_11_0_0_mes.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/vcn_4_0_4.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/vcn_4_0_2.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/vcn_4_0_0.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/smu_13_0_7.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/smu_13_0_0.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/dcn_3_2_1_dmcub.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/dcn_3_2_0_dmcub.bin for module amdgpu
W: Possible missing firmware /lib/firmware/amdgpu/dcn_3_1_4_dmcub.bin for module amdgpu
root@debian:/home/feci# 

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10047) kovaax válasza sh4d0w (#9858) üzenetére


kovaax
őstag

Mert elfogy a hely egyszer csak a víncseszterén. Miután felrakta a javításokat, semmi szükség ott tárolni őket, szóval ez nem egy "automata fasság", hanem jogos elvárás, vagy mi.

-=- There's no place like /home -=-

(#10048) sh4d0w válasza kovaax (#10047) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem jogos elvaras, de ha Mancika felrakja maganak a Debiant, akkor a rendszer karbantartas sem okozhat szamara gondot. Ellenkezo esetben aki felrakja neki, megoldhatja a problemat.

https://www.coreinfinity.tech

(#10049) csixy


csixy
addikt

Feltettem a [debian-live-11.5.0-amd64-cinnamon+nonfree.iso] debiant egy külsős HDD-re. Tetszik. Féltem tőle, mert a kezdőben azt írták, hogy jujj Debiant ne, még jó hogy nem mondták, hogy harapós.:DDD Dehát ez így az ölbe tett driverekkel, nonfree kiegészítőkkel majdnem olyan kényelmes, mint a L Mint. Mondjuk engem a Linux-Live hóbortom kényszerített ide mert a Linux Mintből nem lehet rendes Linux-Live konzervet csinálni, mert meghal benne az egér. Érdekes ... az LMDE-ből lehet. Na ezért jöttem , mert akkor lépek egyet , nem bűvölöm a LMDE-t, hanem inkább akkor tiszta debinnal fogok "küzdeni". Már most is reggel óta dobog a RAM-ban egy ilyen Debian konzerv egy felkapcsolt swap partícióval kiegészítve és most ebből írok. Üdv! Ha elakadok, akkor jövök kérdezni. .... A végén itt fogok ragadni. :R

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#10050) growler válasza csixy (#10049) üzenetére


growler
őstag

Mivel/hogyan csinasz a Mint-bol Linux-Live konzervet?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.