Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:47:06

LOGOUT.hu

Debian GNU/Linux

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) májkimiki válasza Rowon (#9899) üzenetére


májkimiki
őstag

Ez se teljes, mert nincs benne az updates tároló.
Ezt tedd be:
deb http://deb.debian.org/debian bullseye main contrib non-free
deb-src http://deb.debian.org/debian bullseye main contrib non-free

deb http://deb.debian.org/debian bullseye-updates main contrib non-free
deb-src http://deb.debian.org/debian bullseye-updates main contrib non-free

deb http://security.debian.org/debian-security/ bullseye-security main contrib non-free
deb-src http://security.debian.org/debian-security/ bullseye-security main contrib non-free

Minden mást meg kommentelj ki.

(#9902) Rowon válasza májkimiki (#9901) üzenetére


Rowon
veterán

Uh, köszi, király. :) Talált még 13 frissíthető csomagot.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9903) ubyegon2 válasza májkimiki (#9896) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azért is jó ez a geomirror, mert ha véletlenül kiesne a fixen beírt tükör, ez automatikusan egy másikat fog használni. Anno például a httpredir előtti időkben nem is javallották a magyar tükröt, hanem a német volt a legmegbízhatóbb. De tényleg nem nagyon használtam Debiant a 9 óta...szóval nem tuti, amit írok, viszont célszerű kipróbálni.

Mondjuk most éppen elég lassan keresett a fastly.map....de már fut rendesen az upgrade az előbbi sources.list-tel.

(#9904) májkimiki válasza ubyegon2 (#9903) üzenetére


májkimiki
őstag

Látod, ha nem jössz ezzel az ötlettel. Akkor én rá se próbálok a generált listára, mert nem feltételeztem, hogy hiba lehet benne. Mondjuk ez nem annyira hiba, csak a generátor oldal nem oldja meg a tükör szerver aláírókulcsának beintegrálását. Míg a telepítőben ez végbe megy. Egyébként az én forrásfájlomban sem látszik, hogy telepítéskor magyar tükörszervert kértem.

(#9905) ubyegon2 válasza Rowon (#9897) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ubuntut választottál először, az elég bloat meg sok nyűg is van vele, a Mint az Ubuntu alapú, de nem Win copycat, hanem Win után a legkevesebb problémával lehet használni, ha valaki át akar térni Linuxra. Maga a kezelőfelülete eléggé hajaz amúgy valóban a klasszik Wines kinézetre! :K

Debian meg tipikusan az a disztró, hogy annak érdemes belevágni, aki megtalálja, melyik iso-ra van szüksége! 10-ből 7 kezdő belefut abba a hibába, hogy nem a nonfree iso-t rakja fel! :N Láthatod mennyi apró gubanccal szembesülsz, ami egy kezdőbarát disztrónál nincs. Ha az települ és fut a gépen, akkor csak használni kell.

(#9906) májkimiki válasza Rowon (#9902) üzenetére


májkimiki
őstag

Igen, mert az updates tároló nem volt a listában. Így ott nem is keresett.

(#9907) ubyegon2 válasza májkimiki (#9904) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ahogy olvastalak benneteket, egyszerűen beugrott ez az 5 évvel ezelőtti dolog...fenébe, annyire repül az időnk? :N :( Valóban volt régen valami sources-generátor is meg külön kellett berakni a sources.list.be a multimedia tükröt is....régi szép idők! Nézegetem ezt a pár hete felrakott Debian-t, kicsit újra ismerkednem kéne már vele megint.

ubyegon@hp8570bullseye:~$ sudo apt update && sudo apt upgrade
[sudo] ubyegon jelszava:
Találat:1 http://deb.debian.org/debian bullseye InRelease
Találat:2 http://security.debian.org/debian-security bullseye-security InRelease
Találat:3 http://deb.debian.org/debian bullseye-updates InRelease
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése... Kész
Állapotinformációk olvasása... Kész

InRelease a sor végén....no ez régen is érdekes dolgokat tudott művelni, de most rendben lefutott minden, még grub-ot is frissített.

[ Szerkesztve ]

(#9909) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Debianhoz létezik olyan szoftver, mint a CrystalDiskMark? Olvasási és írási sebesség vizsgálat.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9910) bambano válasza Rowon (#9909) üzenetére


bambano
titán

bonnie++

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9911) Rowon válasza bambano (#9910) üzenetére


Rowon
veterán

:R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9912) Rowon


Rowon
veterán

XFCE-s Debianhoz telepítettem a Gnome Szoftvert, mert hiányzott a grafikus felület. Valahogy nem áll kezemre a Synaptic, pedig egy logikusan felépített csomagkezelő és muszáj lesz megtanulnom. Túlzottan megszoktam a grafikusan rendelkezésre álló felületeket, mint pl. Google Play, vagy Microsoft Store, ilyesmik. Azok hülyebiztosak. Van egy nagy ikon, alatta a szoftver neve, rákattintasz, telepíted. Itt viszont vannak függőségek, más a helyzet, nem mindegy mit-hogyan telepítesz.

Eddig bejön a Debian. Nem könnyű, de azt hiszem egyenlőre több potenciált látok benne.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9913) growler válasza Rowon (#9909) üzenetére


growler
őstag

kDiskMark ? [link]

(#9914) Rowon válasza growler (#9913) üzenetére


Rowon
veterán

Azt próbáltam meg telepíteni elsőnek, de nem sikerült. Függőségi problémákat jelzett a terminál. Még szüttyögök vele.

Pedig az lenne a legjobb, mert egy az egyben CDM koppintásnak tűnik a kezelőfelülete, egyszerű lenne kezelni.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9915) ubyegon2 válasza Rowon (#9909) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

KDiskmark

KDiskMark is a free and open source alternative to CrystalDiskMark (which is Windows only) for Linux, a GUI HDD / SSD benchmarking software.

Hoppa, nem olvastam végig rendesen az összes hsz-t, growler komám megelőzött! :K

kdiskmark_3.1.2-debian_amd64 verziót szedd le, nekem erre felment minden függőség nélkül: (a linkre kattintva egyből letöltheted)

System:
Host: hp8570bullseye Kernel: 5.10.0-19-amd64 x86_64 bits: 64 compiler: gcc
v: 10.2.1 Desktop: Cinnamon 4.8.6 tk: GTK 3.24.24 dm: LightDM
Distro: Debian GNU/Linux 11 (bullseye)

[ Szerkesztve ]

(#9916) Rowon válasza ubyegon2 (#9915) üzenetére


Rowon
veterán

Ezt a fájlt letöltöttem Én is de... megmondom őszintén, hogy nem tudtam mit csináljak vele. :DDD Behúztam a terminálba, de nem történt semmi.

Te hogyan telepítetted?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9917) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#9915) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egyébként vannak parancssoros mérések is Flash DDS topikból, ha komolyabban érdekelnek az eredmények.

(#9918) ubyegon2 válasza Rowon (#9916) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egy telepíthető fájl a .deb, duplakattintás és már ugrik is fel az ablak, jelszavazol és telepíti is! Itt jelzi a függőségeket is pontos verziószámmal, ha vannak! Most nem voltak. Default a Gdebi fenn van Debianon is, azt hívja elő a duplakatt.

Mivel már az előbb felraktam, így a képen látható opciók jelennek meg.

Terminalból is telepítheted, ha az szimpibb, a leírásban benne van a parancssoros telepítés függőségkezelése is:

How to install a deb file, by dpkg -i or by apt?

[ Szerkesztve ]

(#9919) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#9918) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

How do I install a .deb file via the command line?

Másik leírás is van, javallom neked, hogy az ilyen leírásokat mentsd el könyvjelzőben, mert érdemes megismerni a bennük leírt módszereket.

(#9920) Rowon válasza ubyegon2 (#9919) üzenetére


Rowon
veterán

Valami Xarchiver akarja megnyitni a programot folyton, de ez úgy néz ki, mint egy átlag tömörítő progi, ami valamit kicsomagolni akar. :DDD

Felraktam a Gdebit és azzal sikerült telepítenem. De az AppImage-dzsel is működött, de azt olyan érdekes. Olyan, mint egy portable mód a Windowsos progiknál.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9921) Rowon válasza ubyegon2 (#9919) üzenetére


Rowon
veterán

Köszi a tippet! :) Igazából ebben az Askubuntus cikkben találtam meg a Gdebit is, mint megoldást. Van egy jegyzettömböm, abba gépelek befelé mindent, ami szükséges. Parancsokat, legfőképpen.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9922) ubyegon2 válasza Rowon (#9920) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Felraktam a Gdebit és azzal sikerült telepítenem.

Ez érdekes, mert nálam minden Debianon default fenn volt a Gdebi, a mostani telepítés is teljesen érintetlen és ezen is a Gdebi ugrott fel a kdiskmart.deb-re kattintásra! Alap amúgy, hogy ha valami nincs a tárolókban, de külön megtalálható a program és van .deb verziója, akkor mindig azt célszerű alkalmazni, legalábbis Debian esetén, Ubuntu és deratíváinál már más a helyzet, ott lehet alkalmazni a PPA-ban lévő verziót is!

Van egy jegyzettömböm, abba gépelek befelé mindent, ami szükséges.

Én a Linuxos cikkeket mindig a Gmail-be mentem el piszkozatként, így bármilyen telepítésen vagyok vagy új disztrót rakok fel( Mint-et is 8+ éve használom, főleg friss főverzió telepítésekkel) mindig megtalálom a Gmail keresőben! De akár jegyzeteket is lehet csatolni és téma szerint mappázni a Gmail piszkozataiban.

Mostanában sok SSD-t veszel! :D Remélem a multkori Samsung 980-as bevált nálad is! Szerintem szinte egyetlen olyan NVMe SSD, aminél semmilyen hátránya nincs, hogy DRAMless, annyira jó lett a memory bufferes megoldása. Nekem csak Sata SSD-k jók a notikban, de érdekes, hogy mennyire számítanak a gép egyéb hardveres összetevői! Az ősöreg, de bivalyerős Dell M4700-bam a optibayben lévő Sata SSD érzetre gyorsabb, mint a Lenovo A475-ben lévő NVMe SSD! Nem a szekvenciális sebességről van szó természetesen, hanem a lényegesebb access time-ról, ami a rendszer futtatásnál fontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#9923) Rowon válasza ubyegon2 (#9922) üzenetére


Rowon
veterán

"Ez érdekes, mert nálam minden Debianon default fenn volt a Gdebi"

Hát nem vágom Én se. Fura ez a kiadás, mert olyan csomagok voltak előre telepítve, ami szvsz nettó bloatware, fontos dolgok meg hiányoztak.

Igazából azt telepítettem, amiről pár napja beszéltünk (debian-live-11.5.0-amd64-xfce+nonfree.iso), szóval... valószínűleg a stable lehet ilyen, kíváncsi vagyok, hogy a testing milyen. Gondolom eleve frissebb csomagverziók és más csomagösszetétel.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9924) ubyegon2 válasza Rowon (#9923) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Fura ez a kiadás, mert olyan csomagok voltak előre telepítve, ami szvsz nettó bloatware, fontos dolgok meg hiányoztak.

Ne foglalkozz vele sokat, eléggé Ubuntusodik már a Debian is! :D Nyilván sok függ attól is, hogy nonfree-e, nem tudom abban mik vannak, mert úgy látom nem azt szedtem le, ja de, csak Cinnamon DE-vel....akkor főleg nem értem a dolgot, mert nem DE függők ezek a dolgok, arra már nem emlékszem, voltak-e választható opciók telepítés során. Már az sem mindegy, hogy az iso bootolás után egyből a telepítést választod-e vagy a live-ból futatva telepíted....De esetedben jó ez így, mert kicsit gyakorlod a csomagkezelést, az mindig kelleni fog, ami nem kell, leszeded, ami kell, felrakod! ;]

valószínűleg a stable lehet ilyen, kíváncsi vagyok, hogy a testing milyen. Gondolom eleve frissebb csomagverziók és más csomagösszetétel.

Sok csomag nyilván frissebb, de kb semmit nem fogsz észrevenni, legalábbis ha minden működik, akkor nem! De ettől még érdemes kipróbálnod! Felépítésében és összetételében nem lesz semmi különbség, ez tuti!

[ Szerkesztve ]

(#9925) bambano válasza Rowon (#9923) üzenetére


bambano
titán

sajnos vannak már olyan debian csomagolók és fejlesztők, akiknek elmentek otthonról. például ha kell gyártani egy alap konfigfájlt, akkor azt ők csakis kizárólag objektumorientáltan pythonban tudják elképzelni, amitől a telepítő felhúz egy rakás szemetet.

bizonyos mértékben csökkenthető a telepített szemét mennyisége, ha beállítod az apt-ot, hogy a "recommends" és a "suggests" csomagokat ne rakja fel automatikusan.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9926) Rowon válasza bambano (#9925) üzenetére


Rowon
veterán

Hujaj azt hiszem ez már nekem mandarinul van. :DDD olyat lehet csinálni, hogy minimális Debian telepítés egy asztali környezettel utána meg Én pakolgatom össze az egész rendszerthez az appokat? Amolyan virtuális legózás.

Így nem kellene minden szemetet pl. Thai terminal (wtf?) utólag letakarítanom, hanem csak eleve az lenne fent, amit fent akarok látni. Megjegyzem a Win10be pont ezt utálom. Feltelepítem és alapjáraton tele van szeméttel, vastagon. Takarítsd ki, konfiguráld be, elmegy vele egy nap.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9927) ubyegon2 válasza Rowon (#9926) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

minimális Debian telepítés egy asztali környezettel

Asztali környezet nélkül, különben az említett bloatság ugyanúgy meglesz, mintha normál telepítést csinálnál, de egyébként kipróbálhatod a netinstall módszert nyugodtan, itt e telepítő iso és itt egy leírás hozzá: az írás nevéből is láthatod, hogy nem DE-vel megy

https://www.tecmint.com/install-debian-11-minimal-server/

Azért telepítés előtt mintegy pihenésképpen olvasgasd át ezt a leírást is, hogy értsd a műveleteket.

Debian GNU/Linux Installation Guide

(#9928) Rowon válasza ubyegon2 (#9927) üzenetére


Rowon
veterán

:R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9929) Rowon válasza ubyegon2 (#9927) üzenetére


Rowon
veterán

Ok. Szerintem beveszek egy Xanaxot. Leakartam törölni valami Xfburn nevű full fölösleges appot, vele együtt letörölte a Synaptic az xfce4-goodies csomagot is, amivel teljesen elment az egész Whisker menü meg a többi beállításom.

Milyen idióta függőség ez 2022-ben, hogy egy CD író program függ a desktoptól?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9930) ubyegon2 válasza Rowon (#9929) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

CD-író program 2022-ben!?:DD

Amúgy adott programot érdemes megnézni valami jobbombos módszerrel, milyen függőségei vannak! Van jó parancssori megoldás is, de most mobilról nem tudom megkeresni.

(#9931) Rowon válasza ubyegon2 (#9930) üzenetére


Rowon
veterán

:R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9932) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

(#9933) Rowon


Rowon
veterán

Nem tudjátok véletlenül, hogy hogyan tudnám a PCI-E wifi kártyámat feltelepíteni? Inteles chip van benne. Konkrétan egy TP-Link TX50E [link] .

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9934) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Esélyes, hogy a stable verzió iwlwifi driver régi lesz ehhez a kártyához, szóval lehet a testing verzió fog kelleni. Előbb viszont érdemes megállapítani, miről van szó pontosan, ehhez két parancsot nézzünk meg:

sudo inxi -nxxx

sudo lshw -C network

A kimenetet Programkód opcióval másold ide! (a szerkesztőablak alatti gombok között van)

Nem biztos, hogy fel kell raknod újra a teljes testing verziót, de majd kiderül.... ;]

A testing verziós iwlwifi-firmware-t például fel lehet rakni a stable verzióra minden gond nélkül!

http://ftp.de.debian.org/debian/pool/non-free/f/firmware-nonfree/firmware-iwlwifi_20221012-1_all.deb direkt link, ha majd kéne forrás

[ Szerkesztve ]

(#9935) Rowon válasza ubyegon2 (#9934) üzenetére


Rowon
veterán

Network:
  Device-1: Intel driver: iwlwifi v: kernel port: N/A bus ID: 05:00.0 
  chip ID: 8086:2725 class ID: 0280 
  Device-2: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet 
  vendor: Micro-Star MSI driver: r8169 v: kernel port: e000 bus ID: 06:00.0 
  chip ID: 10ec:8168 class ID: 0200 
  IF: enp6s0 state: down mac: d8:bb:c1:3c:f0:25 
  Device-3: Realtek RTL8125 2.5GbE vendor: Micro-Star MSI driver: r8169 
  v: kernel port: d000 bus ID: 2a:00.0 chip ID: 10ec:8125 class ID: 0200 
  IF: enp42s0 state: down mac: d8:bb:c1:3c:f0:24 
  Device-4: Qualcomm Atheros AR9271 802.11n type: USB driver: ath9k_htc 
  bus ID: 1-2.4:4 chip ID: 0cf3:9271 class ID: ff00 serial: 12345 
  IF: wlxf4f26d1666a7 state: up mac: f4:f2:6d:16:66:a7 

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9936) Rowon válasza ubyegon2 (#9934) üzenetére


Rowon
veterán

Most két cucc van a gépben, az egyik egy USB-s stick, arról tudok csak netezni, az alaplapon meg be van szerelve a PCIE kártya, amit nem ismer fel a rendszer.

A többi device nem tudom, hogy mi lehet. Alaplapi ethernet? Egy MSI MAG B550 Tomahawk alaplapról van szó.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9937) Rowon válasza ubyegon2 (#9934) üzenetére


Rowon
veterán

feci-1@main:~$ sudo lshw -C network
  *-network                 
       description: Network controller
       product: Intel Corporation
       vendor: Intel Corporation
       physical id: 0
       bus info: pci@0000:05:00.0
       version: 1a
       width: 64 bits
       clock: 33MHz
       capabilities: pm msi pciexpress msix bus_master cap_list
       configuration: driver=iwlwifi latency=0
       resources: irq:33 memory:fc700000-fc703fff
  *-network
       description: Ethernet interface
       product: RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller
       vendor: Realtek Semiconductor Co., Ltd.
       physical id: 0
       bus info: pci@0000:06:00.0
       logical name: enp6s0
       version: 15
       serial: d8:bb:c1:3c:f0:25
       capacity: 1Gbit/s
       width: 64 bits
       clock: 33MHz
       capabilities: pm msi pciexpress msix bus_master cap_list ethernet physical tp mii 10bt 10bt-fd 100bt 100bt-fd 1000bt-fd autonegotiation
       configuration: autonegotiation=on broadcast=yes driver=r8169 driverversion=5.10.0-19-amd64 firmware=rtl8168h-2_0.0.2 02/26/15 latency=0 link=no multicast=yes port=twisted pair
       resources: irq:38 ioport:e000(size=256) memory:fc604000-fc604fff memory:fc600000-fc603fff
  *-network
       description: Ethernet interface
       product: RTL8125 2.5GbE Controller
       vendor: Realtek Semiconductor Co., Ltd.
       physical id: 0
       bus info: pci@0000:2a:00.0
       logical name: enp42s0
       version: 04
       serial: d8:bb:c1:3c:f0:24
       capacity: 1Gbit/s
       width: 64 bits
       clock: 33MHz
       capabilities: pm msi pciexpress msix vpd bus_master cap_list ethernet physical tp mii 10bt 10bt-fd 100bt 100bt-fd 1000bt-fd autonegotiation
       configuration: autonegotiation=on broadcast=yes driver=r8169 driverversion=5.10.0-19-amd64 firmware=rtl8125b-2_0.0.2 07/13/20 latency=0 link=no multicast=yes port=twisted pair
       resources: irq:40 ioport:d000(size=256) memory:fc500000-fc50ffff memory:fc510000-fc513fff
  *-network
       description: Wireless interface
       physical id: 1
       bus info: usb@1:2.4
       logical name: wlxf4f26d1666a7
       serial: f4:f2:6d:16:66:a7
       capabilities: ethernet physical wireless
       configuration: broadcast=yes driver=ath9k_htc driverversion=5.10.0-19-amd64 firmware=1.4 ip=192.168.0.69 link=yes multicast=yes wireless=IEEE 802.11
feci-1@main:~$ 

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9938) ubyegon2 válasza Rowon (#9935) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Device 1-et ennek ismeri fel a rendszer(nyilván nem pontosan), de itt is láthatod, hogy csak újabb rendszereken működik ez is. Telepítsd az előbbi hsz-ben lévő firmware-iwlwifi_20221012-1_all.deb csomagot első lépésként, aztán reboot után meglátjuk! Ha nem megy, akkor jöhet a testing-re frissítés. Most lecserélem a notiban az SSD-t, így nem lesz Debianom, de azt majd leírom, hogyan módosíthatod a sources.list fájlt, hogy upgrade-eljen.

[ Szerkesztve ]

(#9939) Rowon válasza ubyegon2 (#9938) üzenetére


Rowon
veterán

Köszönöm! Nem működik, felpakoltam, de semmi. Szerintem lehúzom a bookworm iso-ját és felrakom azt.

feci-1@main:~$ apt list firmware-iwlwifi
Felsorolás... Kész
firmware-iwlwifi/now 20221012-1 all [telepítve, helyi]
N: 1 további verzió van. A megjelenítéséhez használja a „-a” kapcsolót

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9940) Rowon


Rowon
veterán

Más. A LibreOffice Calc borzalmasan lassú, pedig semmi sem indokolja, mert a lehetőségekhez képest combos a gépem. Valami 7.0-s verzió és többen is panaszkodtak rá. Hátha ez is javul a Bookwormben.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9941) Rowon


Rowon
veterán

Megy a testing telepítő, azonnal felismerte a hálókártyát... :DDD Kíváncsi leszek majd a rendszerre, hogy miben más. Szóval most netkapcsolat mellett telepítek. :R

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9942) ubyegon2 válasza Rowon (#9941) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Super! Ezek szerint nem volt elég csak a fw felrakása, ill jobb is így, mert újabb kernellel tutira működik a dolog, mármint a mostani és ha más új akármi kerül még a gépbe.

Kíváncsi leszek majd a rendszerre, hogy miben más.

Lehet, hogy észre sem veszel semmit! Max ha a DE is frissült. Én is befejeztem nemrég az új SSD-re telepítést, régebbi verziót raktam fel, hogy ugyanolyanra konfigoljam, mint amit használtam, de menet közben inkább csináltam főverzió frissítést....ja szóval az a lényeg, hogy kb pár menüpont meg picit a kinézet változott a Cinnamon DE-ben, de az a jó, ha a rendszer működésében nem látsz semmi változást! :) (már persze, ha minden működik)

(#9943) Rowon válasza ubyegon2 (#9942) üzenetére


Rowon
veterán

Nem akarom elszólni magam, de eddig a testing jobban bejön. Valószínűleg, ahogy írtad, újabb kernel, a teljesítménye is jobb lehet.

Na meg egy rakás szoftvernek az újabb verziója fut ezen.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9944) Rowon válasza Rowon (#9943) üzenetére


Rowon
veterán

Játékok is gyorsabban és szebben futnak. Nyilván újabb driverek.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9945) bambano válasza Rowon (#9943) üzenetére


bambano
titán

felvettük a híres utolsó mondatok gyűjteményébe...
oh wait, már benne volt
;]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9946) Rowon válasza bambano (#9945) üzenetére


Rowon
veterán

Ok, kemény 1 órát használtam a testinget. A LibreOffice normálisan működik, az egyik általam sokat játszott játék gyorsabban fut. Egyebet nem tudok elmondani, kérem kapcsolja ki. :DDD

Ha eddig a testing ennyire stabil, akkor milyen lehet az instabil verzió?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9947) bambano válasza Rowon (#9946) üzenetére


bambano
titán

fel tudsz rakni új kernelt a stabilra is, mellé a firmware-t, és akkor működik. én éppen belefutottam egy bugba a testinggel, úgyhogy én éppen morgós kedvemben vagyok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9948) Rowon válasza bambano (#9947) üzenetére


Rowon
veterán

Milyen bugba?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9949) ubyegon2 válasza Rowon (#9943) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:D Látom ez a testing nagyon bejön neked! Nyilván frissebb core csomagok néha jótékonyan hathatnak a működésre, néha nem, mint látod! ;]

Na meg egy rakás szoftvernek az újabb verziója fut ezen.

Hát igen. ;]

Egyébként ha nagyon lusta az ember, akkor beszerkeszti a bookworm-t a sources.list-ba a bullseye helyett vagy új sort írsz be és a stable sor kikommenteled, lefuttatod a sudo apt update && sudo apt upgrade parancsot és kész a testing. Legalábbis anno így csináltam... Szóval ha az unstable érdekel, előbbi módszerrel azt is csinálhatsz, csak a bookworm helyére sid-et kell beírnod. Nagyon rég csináltam már, de akkor még működött a stable testing unstable szavakkal is. De jobb a nevet beírni, mert ha mondjuk a bullseye stabil verzióvá lép elő, akkor nem vált a testing-re újra.

Kicsit fura nekem ez a multkori Debian 11 sources.list, több dolog hiányzik a végéről(contrib non-free), főleg, hogy nonfree verziót telepítettem, de a lényeg ennyi kb...nekem a forrás repo is felesleges...szóval ezt a fájlt kell szerkeszteni és kész.

# See https://wiki.debian.org/SourcesList for more information.
deb http://deb.debian.org/debian bullseye main
deb-src http://deb.debian.org/debian bullseye main

deb http://deb.debian.org/debian bullseye-updates main
deb-src http://deb.debian.org/debian bullseye-updates main

deb http://security.debian.org/debian-security/ bullseye-security main
deb-src http://security.debian.org/debian-security/ bullseye-security main

(#9950) Rowon válasza ubyegon2 (#9949) üzenetére


Rowon
veterán

:DDD Nyugtával dicsérem a Napot, magyarán még ilyen rövid idő alatt nem futottam hibába.

Egyébként tényleg ennyit csináltam csak, hogy a Bullseyet átírtam Bookwormre. Ezek szerint műxik.

deb http://deb.debian.org/debian/ bookworm main non-free contrib
deb-src http://deb.debian.org/debian/ bookworm main non-free contrib

deb http://deb.debian.org/debian bookworm-updates main contrib non-free
deb-src http://deb.debian.org/debian bookworm-updates main contrib non-free

deb http://security.debian.org/debian-security bookworm-security main contrib non-free
deb-src http://security.debian.org/debian-security bookworm-security main contrib non-free

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.