Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:47:06

LOGOUT.hu

Debian GNU/Linux

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) YouCanCANON


YouCanCANON
tag

Hello! Lenne egy nagyon fontos kérdésem :( nem tudom telepiteni a Debian linuxot a gépre... :( :O

Az gép: Dual procis szerver... 1giga ram, stb... u160 scsi winchesterek...

3db winchester, amikor oda érek telepitésben hogy particionálás... megcsinálom a softveres RAID5-öt, majd particionálás... automata particionálás nem müködik mert ext3 és swap particiot valami hibával, hogy nem tudja a kernelnek akármi... ezt angolul irja, nem megy... igy csak egy ext3 particiot rakok rá, ahhoz berak valami kis f kapcsolót...

...tovább minden megy szépen, letöltések, telepitések etc... majd lilo/grub -hoz ér... na ott hda vagy hd0ra akar települni a grub, az ugye nincs.. megmondom neki md0-ra menjen... de nem megy... a lilo alapból md0-t ajánl fel, de se oda.. se sd-kre de még az fd0-ra se megy fel, mert a lolo kiad hibakód 1-et... a grub meg valami végzetes hibát :(

már vagy 4x elinditottam a telepitést ujra.. előlröl de mindig ez a vége :W :U :O

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#2002) Claudius válasza Claudius (#2000) üzenetére


Claudius
tag

startx-re a következőt írja:
Xauth:creating new authority fila /root/.serverauth.3062
Xauth:creating new authority fila /root/.Xauthority
x:warning, process set to priority-1 instead of requested priority 0

Fatal servererror:
Serveris alreadyactive for display 0
If this serveris no longerruning, remove/tmp/.X0-lock and start again
Xlib: connection to '':0.0'' refused by server
Xlib: Invalid MIT-MAGIC-COOKIE-1 key giving up
Xinit: unable to connect to X server
Xinit: No such process (errno 3): server error
Egyébként grafikusba ugyan odáig jutok el bejelentkezek és azután már nem jelenik mig a grafikus kép tiszta szürke a monitor a nyillat tudom mozgatni az egérrel, hát egyenlőre ennyi.

(#2003) thaler2


thaler2
senior tag

Üdv. Az lenne a problémám, hogy felraktam a Debian 4.0 disztrót, és egyszerűen nem találok, olyan tároló címeket, amik olyan szinten tartalmaznák a csomagokat, mint pl az ubuntu esetében ahol gyárilag benne vannak a tároló címek, és minden igényt kielégítenek a tartalmuk. Debiannál meg itt szenvedek 1-1 csomaggal, pedig felvettem vagy 6 tárolót is. Szal pls aki tud irjon lehetőleg magyar, megbízható, és korrekt tárolócímeket :)

üdv: thaler2

(#2004) Amper válasza thaler2 (#2003) üzenetére


Amper
tag

Pl.:

deb http://ftp.hu.debian.org/debian/ etch main non-free
deb-src http://ftp.hu.debian.org/debian/ etch main non-free

deb http://security.debian.org/ etch/updates main contrib non-free
deb-src http://security.debian.org/ etch/updates main contrib non-free

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#2005) Amper válasza YouCanCANON (#2001) üzenetére


Amper
tag

Próbálj meg egy 200MB boot partíciót is csinálni.
:U

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#2006) Amper válasza Claudius (#2002) üzenetére


Amper
tag

Telepíts egy ablakkezelőt; gnome-t (gnome-desktop-environment), vagy kde-t (kde). ;)

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#2007) thaler2 válasza Amper (#2004) üzenetére


thaler2
senior tag

Ezt nem hiszem el...Felvettem ezeket a tárolókat, de egyszerűen egy rohadt nvidia drivert, nem tudok feltelepíteni, mert teljesíthetetlen függőségei vannak :F Ez direkt szivat engem...az ubuntuban hozzá se kellett nyúlnom a tárolókhoz és mindent tudtam telepíteni, de ez nagyon szopat engem...

(#2008) bambano válasza YouCanCANON (#2001) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tudtommal raid5-ről nem tud bootolni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2009) Amper válasza thaler2 (#2007) üzenetére


Amper
tag

Nálam megy :: esetleg ha etch amd64, akkor lehet baj az nvidia driverrel. Sajnos csak azt tudom javasolni, rakd fel a 32 bites verziót.
;)

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#2010) bambano válasza thaler2 (#2007) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha piszkálod az /etc/apt/sources.list-et, utána mindig ki kell adni egy apt-get update parancsot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2011) thaler2 válasza Amper (#2009) üzenetére


thaler2
senior tag

32 bites verzió van fent :)

(#2012) thaler2 válasza bambano (#2010) üzenetére


thaler2
senior tag

Alap hogy frissítem. De úgy vettem észre, mintha a függőségeket nem jelölné ki telepítésre :F Egy nyamvadt fordító csomagot (build-essential) nem tudok felrakni, mert kiabál hiányzó csomagokért...Egyszerűen röhej....Így sajnos használhatatlan.....

(#2013) J3richo


J3richo
tag

felraktam a debian 4.0 de gondom van vele, mert nem akarja olvasni jópár dvd lemezem. Milyen csomagokat telepítsek, hogy felismerje őket és a mediába automatikusan becsatolja? előre is thx help

(#2014) J3richo válasza J3richo (#2013) üzenetére


J3richo
tag

a dvd-n amit megpróbálnék beolvastatni van egy iso file és azt írja hoyg azzal van gondja: ''cannot mount volume''

(#2015) Claudius válasza Amper (#2006) üzenetére


Claudius
tag

Köszönöm válaszod, apt-get install gnome beírva karakteres üzemmódban ennyi lenne?

(#2016) Amper válasza Claudius (#2015) üzenetére


Amper
tag

apt-get install gnome-desktop-environment - habár én dselect-et szoktam használni.
;)

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#2017) Claudius válasza Amper (#2016) üzenetére


Claudius
tag

Köszönöm kipróbálom

(#2018) Claudius válasza Amper (#2016) üzenetére


Claudius
tag

Telepítettem minden sikerült működik a grafikus felület.
dselect hogyan működik és miben jobb mint az apt

(#2019) Claudius


Claudius
tag

A következő kérdésem lenne: debianban látom a wines hálózati meghajtómat és látom a benne lévő doc és xls kiterjesztésű fájlokat megnyitni pedig nem tudom, mert egy két karakter rossz. pl. képek mappa helyett az ékezetes é helyett valami élére állított négyszög jelentkezik, az összes ékezetes mappánál és fájlnál hasonló a jelenség és ezért ezeket megnyitni sem tudom.
Van a gépemen ubuntu 7.04 is és ott a wines hálózat minden előbb felsorolt ékezetes eleme tökéletesen megjelenik és meg is nyitható.
Mit lehetne tenni, hogy ez debian alatt is működjön.
Köszönöm

(#2020) _Petya_ válasza Claudius (#2019) üzenetére


_Petya_
őstag

Üdv!

1. fstab-ban beállítod a charset-et a filerendszernél.

pl: /dev/hdb1 /mnt/adat vfat defaults,rw,users,uid=0,gid=6,umask=0003,iocharset=iso8859-2,noatime,quiet 0 0


2. nem használsz ékezetes fileneveket

Petya

[Szerkesztve]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#2021) Claudius válasza _Petya_ (#2020) üzenetére


Claudius
tag

Köszönöm válaszod megpróbálom

(#2022) Claudius


Claudius
tag

Mi okozza azt, hogy debian alatt elég sokáig kell várnom míg betöltődik a netről egy oldal.
Win alatt 1-2 másodperc alatt betöltődik, debian alatt kb. fél perc.
ADSL vonalam van, Mi okozhatja ezt a különbséget? Lehet-e ezen javítani?
Köszönöm

(#2023) dabadab válasza Claudius (#2022) üzenetére


dabadab
titán

Barmi :) Viszont az biztos, hogy ez nem normalis.
Hogy lassu: lassankent betoltogeti az oldalt, vagy eloszor nem tortenik semmi, majd hirtelen bejon az egesz?

DRM is theft

(#2024) _Petya_ válasza Claudius (#2022) üzenetére


_Petya_
őstag

Mi okozza azt, hogy debian alatt elég sokáig kell várnom míg betöltődik a netről egy oldal.

Feltételezem Iceweasel-t használsz, ezesetben: about:config a címsorba, majd ott a keresőbe beírod, hogy ipv6, és a megmarado egyetlen sorra duplakatt, így true-ra állítod. Ennyi.

szerk: ezt is megpróbálhatod, ha a fenti nem jön be: [link]

Petya

[Szerkesztve]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#2025) Claudius válasza dabadab (#2023) üzenetére


Claudius
tag

Először üres képernyő kb fél percig aztán megjelenik az oldal, vagy kiírja, hogy az oldal nem található vagy megjelenik az egész oldal.
Ha egy betöltött oldalról megnyitok egy másikat szintén vérnom kell vagy 10 másodpercet
legalább

(#2026) VladimirR


VladimirR
nagyúr

lenny/sid alatt a kovetkezo problemam van java6 installalasakor (apt-get install sun-java6-bin):

Setting up sun-java6-bin (6-00-2) ...
/var/lib/dpkg/info/sun-java6-bin.postinst: line 61: /usr/lib/jvm/java-6-sun-1.6.0.00/bin/java: No such file or directory
dpkg: error processing sun-java6-bin (--configure):
subprocess post-installation script returned error exit status 1
Errors were encountered while processing:
sun-java6-bin
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)


mi lehet a gond, hogyan tudnam orvosolni?
elore is kosz a valaszokat

[Szerkesztve]

(#2027) bambano válasza Claudius (#2025) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ha az a hibajelenség, hogy vár-vár, azután egyszercsak hirtelen belöki az egész oldalt, akkor valószínű, hogy a dns szerver beállításod nem jó. Ha az oldal betöldése közben is dadog, akkor meg routing probléma lehet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2028) _Petya_ válasza VladimirR (#2026) üzenetére


_Petya_
őstag

Üdv!

Melyik repo-bó telepíted? (sources.list-et tudnál becopyzni ide?)

Esetleg bele kellene nézni abba a deb csomagba (fogod a deb file-t, kitömöríted valahova ar-ral, majd megnézed benne a postinstall script 61-edik sorát, hogy ott mit próbál csinálni.)

Vagy esetleg próbáld ki az aptidude-ot, fejlettebb a konfliktus kezelése. Esetleg apt-get -f install

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#2029) VladimirR válasza _Petya_ (#2028) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ftp.hu.debian.org-rol akarta telepiteni
atirtam egy francia mirror-ra, csinaltam egy apt-get clean-t, apg-get update-et es jo lett
ilyenkor mi van? verzio elvileg ugyanaz volt mindket mirror-on (6-00-2)

(#2030) _Petya_ válasza VladimirR (#2029) üzenetére


_Petya_
őstag

Üdv!

Szerintem a clean oldotta meg, elvileg minden rebo-ban ugyanannak kell lennie. Szerintem azt történt, hogy egy csomag telepítése közben elpusztult a processz, és félig telepített állapotban maradt valami.

Ja, és egyébként etch óta javasolt apt-get helyett aptitude-ot használni, a paraméterek nagyrészt azonosak. Fejlettebb a konfliktuskezelés benne.

Petya

[Szerkesztve]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#2031) Claudius válasza _Petya_ (#2024) üzenetére


Claudius
tag

Megtettem a beállítások módosítását, most már gyors a másik web böngészőbe (Epiphany) is megtettem az általad javasolt beállítást és az is felgyorsult
Köszönöm

(#2032) Claudius válasza _Petya_ (#2020) üzenetére


Claudius
tag

Megpróbáltam nem működik, az egyik wines hda1 ntfs a következő beállításokkal működik tökéletesen fstab-ban: default,nls=utf8,umask=007,gid=46 0 1 az elejét nem írtam ki, a másik wines partició hda5 vfat az általad megadott beállításokkal nem ment. A gépemen van ubuntu az látja a hda5 vfat particiót és működik is ubuntuban megnéztem az fstab beállítását amely akövetkező:
default,utf8,umask=007,gid=46 0 1 ugyan ezt beírtam a debianba és ott nem működik
Mi lehet a hiba?
Köszönöm

(#2033) Jester01 válasza Claudius (#2032) üzenetére


Jester01
veterán

Nem biztos, hogy ez a baj de olyan opció nincs, hogy ''default'' csak ''defaults'' van. És akkor most a #2018-al ellentétben nem hálózati meghajtóról van szó, ugye?

Jester

(#2034) Amper válasza Claudius (#2032) üzenetére


Amper
tag

Hello!

A man mount nem ír vfat-ra utf8 opciót.

Talán így menne:
/dev/hda5 /mnt/hda5 vfat noauto,user,codepage=852,iocharset=iso8859-2,gid=floppy,umask=0007 0 0

Ez csak példa, a megfelelő gid-t nézd meg a /etc/group-ban.
Részletek a man mount-ban ;)

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#2035) Jester01 válasza Amper (#2034) üzenetére


Jester01
veterán

Az enyém igen :F (mount-2.12r)

Jester

(#2036) kisanna


kisanna
csendes tag

szeretnek linuxot hasznalni. itt elek irorszagban es vennek egy laptopot. mit ajanlotok linuxhoz. apple-lel lehet vmit kezdeni? teljesen kuka vagyok a szamtechhez.

(#2037) _Petya_ válasza kisanna (#2036) üzenetére


_Petya_
őstag

Hello!

Apple ugyanúgy felmegy, ha intel procival szerelték, de a régebbi, PPC architektúrára is készül Debian, azt is felrakhatod.

Egy jótanács: ha nem értesz a linux-hoz, NE a Debian-nal kezdj. Ubuntu-t javaslom: [link] Ha itt már gyűjtöttél némi tapasztalatot, jöhet a Debian.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#2038) Amper válasza _Petya_ (#2037) üzenetére


Amper
tag

Ubuntu <--> Debian ???
Telepítés után az alábbi különbségeket tapasztaltam:
Debian: Nincs olyan széleskörű hardver támogatás befordítva a kernelbe.
Pl.: debianra az USB wlan kártyámhoz külön kell fordítanom modult, ellenben a Ubuntu kezeli alapból és fagyással örvendeztet (BUG).
Debian: magyar nyelvűek alapból a programok, más a gnome háttér, mp3 megy ...

;)

MOD: Mindkét esetben hozzáértés szükséges a megfelelő beállításokhoz. Kezdőként szerintem segítség nélkül ez nem (nagyon) megy, hiszen a szükséges egyéb csomagok céltudatos telepítéséhez szükség van ezek ismeretére.

[Szerkesztve]

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#2039) VladimirR válasza _Petya_ (#2037) üzenetére


VladimirR
nagyúr

azert egesz jol el lehet boldogulni kezdokent a debiannal is (nezz be logout irasaim koze)

(#2040) bambano válasza kisanna (#2036) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem ibm notebookom van, azzal nem volt különösebb gond. az intel gyártmányú kártyákat relatíve jobban kezeli a linux, mint az egzotikusabbakat, egy core2duo processzoros, intel chipsetes notebook szerintem jó lesz. Ha választani lehet, nvidia videokártya legyen benne, nekem azzal egyszerűbb dolgom volt, mint a radeonokkal.

Hasznos lenne keresni valakit a környezetedben, aki ért hozzá.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2041) GD válasza bambano (#2040) üzenetére


GD
őstag

100% működő és kipróbált openvpn howto-t keresek etch-re, angol is jöhet
(linux szerver. win kliens)
aki ismer/használ ilyet, megköszönném a linket

(#2042) Windows NT


Windows NT
tag

Üdv.

Szeretném kérdezni, hogy letöltöttem a debian 4-est és három dvd kellet hozzá, fel is telepítettem tökéletesen működik, de kérdésem az lenne, hogy mi van a másik két dvd-n?, mert nem kérte csak egyről ment fel sőt még csomagot is a netről töltött le plusszba.

Válaszokat előre is köszi.

Üdv Windows NT

Eredeti Windows Valódi Előny!!! Hamis Windows Valódi Hátrány!!!

(#2043) bambano válasza Windows NT (#2042) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Debianban van vagy 10-12 ezer különféle csomag, alkalmazások, felhasználói programok és ezek telepítéshez használt darabjai. A 2., 3., dvd-n olyan programok vannak, amelyekre egy alap debianhoz nincs szükség.

Ha jól tudom, apt-cdrom utasítással be lehet tölteni a többi dvd csomaglistáját is a rendszerbe és akkor onnan is fogsz tudni programokat telepíteni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2044) Windows NT válasza bambano (#2043) üzenetére


Windows NT
tag

Köszi.

Akkor telepítéskor elég csak az 1-es dvd.

Köszi mégegyszer üdv: Windows NT

Eredeti Windows Valódi Előny!!! Hamis Windows Valódi Hátrány!!!

(#2045) GD válasza Windows NT (#2044) üzenetére


GD
őstag

sőt, elég egy 180megás netinstall cd .-) ha van működő gyors netkapcsolat

(#2046) Windows NT válasza GD (#2045) üzenetére


Windows NT
tag

Köszi.

Ismerem a netinstallt csak nincs mindenütt net az a baj.


Üdv.

Eredeti Windows Valódi Előny!!! Hamis Windows Valódi Hátrány!!!

(#2047) GD


GD
őstag

üdv!

a gnome alatt az alábbi értesítési területen (tálca jobb sarok) van ez a képen jelöl networkmanager ami tévesen jelzi hogy nincs kapcsolatom, mert van..
kérdés hogy lehetne helyrehozni vagy legalább eltüntetni
avagy hol szabom testre az értesítési területet?
[link]

[Szerkesztve]

(#2048) ngabor2 válasza GD (#2047) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én azt vettem észre, hogy ha nem azon keresztül állítod be a hálót, akkor nem érzékeli, hogy megy... én nemes egyszerűséggel kikapcsoltam (kde alatt is van hasonló cuccos). persze ez nem megoldás, de azt sajna nem tudom...

(#2049) GD válasza ngabor2 (#2048) üzenetére


GD
őstag

hol kapcsolod ki?

(#2050) Vamp


Vamp
senior tag

Help, Help!



Windows indítólemezt XP-hez milyen úton-módon csináljak egy LIVE Ubuntu 7.04 alatt? BIOST kell frissítenem, a floppyt nem engedi módosítani...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.