Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:47:06

LOGOUT.hu

Debian GNU/Linux

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) BoB válasza olivera88 (#6998) üzenetére


BoB
veterán

A 8.1 csak annyit jelent, hogy frissítik a letölthető képfájlokat a szerveren, hogy aki telepíti, ne hatmillió frissítéssel találkozzon utánna. A már meglévő feltelepített rendszerre nem fog érkezni semmilyen extra .1 es frissítés. Ez nem olyan mint windows-on a service pack.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#7002) tlac válasza olivera88 (#7000) üzenetére


tlac
nagyúr

teamviewer nincs véletlen telepítve?
nekem akkor jött elő

(#7003) olivera88 válasza tlac (#7002) üzenetére


olivera88
veterán

De van. Akkor nyilván az okozza. :U Két Debiant használok, van egy KDE/Gnome a régi merevlemezemen. és egy Cinnamon az új merevlemezen. A KDE re van telepítve Team és azon van az rpcbindes hiba, Cinnamonon nincs, igaz azt kevesebbet használom, de ahhoz nincs köze sztem.
És megtudtad szüntetni?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7004) tlac válasza olivera88 (#7003) üzenetére


tlac
nagyúr

igen, uninstalláltam :)

(#7005) olivera88 válasza tlac (#7004) üzenetére


olivera88
veterán

Akkor törlöm én is. Olyan nagy szükségem nincs rá. Majd használom legfeljebb Winről vagy LMDE ről.
De miért okoz ilyent a Team?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7006) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

jessiben flashes játékok esetén elég sokat késik a hang. (31.7-es debianos firefox, gyári flash player, nvidia zárt driver)
a konfig úgy van, ahogy a jessie felrakta. merre érdemes elindulni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7007) tlac válasza olivera88 (#7005) üzenetére


tlac
nagyúr

passz, tőlük kell megkérdezni
de én is nagyon ritkán használtam, ezért nem érdekelt, hogy utánajárjak

(#7006) bambano:

adsz egy linket, hogy megnézzük, hogy nálunk mit csinál?
szerintem gyárilag nem települ a flash, adobe-s van fent?

de egyébként a flash miatt érdemes inkább chrome-ot/chromium-ot használni, a firefox-hoz már régóta nincs igazi támogatás

(#7008) zka67


zka67
őstag

Sziasztok, nekem nem tudnátok segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#7009) bambano válasza zka67 (#7008) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a magam részéről azért nem válaszoltam, mert abban a hsz-ben, amire válaszolva feltetted a kérdést, ott van a megoldás :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7010) bambano válasza tlac (#7007) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha arra gondolsz, hogy mivel teszteltem, akkor Sniper Team 2 és Death Lab.

oké, hogy gyárilag nem települ a flash, de a debianos telepítővel raktam fel az adobe-t.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7011) Sonja válasza bambano (#7010) üzenetére


Sonja
veterán

A fenének linkelted a játékokat, most rákattantam. :W :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#7012) bambano válasza Sonja (#7011) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szigorúan a tudomány és a közjó érdekében hozol áldozatot :) :R

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7013) tlac válasza bambano (#7010) üzenetére


tlac
nagyúr

nálam nincs velük gond
proci használatot nézted közben?

(#7014) bambano válasza tlac (#7013) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hardveres flash gyorsítás be van kapcsolva nálad? pulseaudio van?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7015) tlac válasza bambano (#7014) üzenetére


tlac
nagyúr

hardveres flash gyorsítás be van kapcsolva nálad?

ha arra gondolsz, amit jobb klikkel lehet a flash-nél bekapcsolni, akkor igen
meg a böngészőben is be van pipálva
semmi egyebet nem hackeltem

egyébként alap Jessie-s zárt Nvidia driver itt is
pulseaudio is van, nem piszkáltam bele

Iceweasel-ből 38.0.1 van nálam, ami különbség lehet

viszont most elég izmos gépen próbáltam (4ghz core i7)

(#7016) olivera88 válasza tlac (#7004) üzenetére


olivera88
veterán

Töröltem, nekem is megszűnt. :C
(#7001)

Ezt nem értem. Egy csomó dolog frissült pedig.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7017) bambano válasza tlac (#7015) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

eddig ezen a gépen 8-as firefoxszal, viszonylag friss flashplayerrel ment.
squeeze debian, 3.2-es kernel volt rajta.
amióta jessie van, játékokban laggol a hang, meg néha akad is a flash.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7018) Gyb001


Gyb001
senior tag

NEm tudtok valami életképes magyar tts motort debianra?
Androidon ott az svox, Windowson ott a nuance, Én akárhol keresem semmit nem találok.
Espeak et ismerem de nagyon rosz a hangja.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#7019) tlac


tlac
nagyúr

Az miért van, hogy a cinnamon-ból a legfrissebb 2.6-os verzió a sid ágban van és nem az experimental-ban?
[link]
Úgy tudtam, hogy experimental-ba kerülnek be elsőként a csomagok.

(#7020) olivera88


olivera88
veterán

Az létezhet hogy az óra a panelen magától váltott át UTC re? Mert én nem bántottam tuti, de más se.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7021) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Debian 8 alatt mi kell ahhoz, hogy a kis ARM-es gép debug soros portján, ahová a kernel tolja ki a boot üzeneteket a betöltés folyamatairól, ott be is tudjak jelentkezni? A boot folyamat végigmegy, nincsen gond.

Korábban ilyen respawnos megoldások voltak a getty beüzemelésére, de systemd alatt ez valahogy nagyon máshogy van és nem találtam rá értelmes leírást.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7022) bambano válasza CPT.Pirk (#7021) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

systemctl enable serial-getty@ttyS0.service
systemctl start serial-getty@ttyS0.service

a megfelelő portnévvel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7023) CPT.Pirk válasza bambano (#7022) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Oké, de hogyan lépek be az eszközre, hogy kiadjam ezeket a parancsokat?

Néztem azt a mappát ahol ezek a dolgok vannak tárolva, ott csak a ttyS1-re volt target vagy mi.

Amúgy nem tudom mi történt. 2 másik kernel, azok moduljaikkal, és dtb fájl készletükkel már használtam ezt a gépet ugyanezzel a rootfs-el, mindkettőnél be tudtam jelentkezni a debug porton. Most a 3. kernelt fordítottam, kisakkoztam miket kell bekapcsolni hogy egyáltalán működjön minden, de így meg belépni nem tudok...

Ez a kínlódás egyébként azért van, mert az első két megoldással a /dev alatt nem jön létre az fb0 framebuffer kimenet, az nélkül meg nem tudok x-et indítani a rákötött lcd életre keltéséért. - és nem csak én jártam így a framebufferrel.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7024) bambano válasza CPT.Pirk (#7023) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

sshd nem fut?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7025) CPT.Pirk válasza bambano (#7024) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez egy jó kérdés. Le nem állítottam semmit, de hogy fut-e alapból, azt nem tudom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7026) CPT.Pirk válasza bambano (#7024) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na a kernellel volt valami. Ugyanaz a rootfs két másik helyről (ahol Debiant raktak a kütyüre) fordított kernellel jól működik. Ez amivel nem, ezt meg a linux4sam repójából húztam le, és ők erre a "poky" nevű disztrót rakták. Nem tudom mi lehet ez az inkompatibilitás dolog, ennek a repónak se a 3.10, se a 3.18-as kerneljével nem ment a Debian. Eljut a boot végére és kezeli a hálózatot is, de semmi mást. Pont a bejelentkezés előtt áll meg.

Mindegy, holnap megpróbálom ezt a poky dolgot leforgatni csak kell hozzá 100+ GB, amúgy is arra van meg a kellő QT-s környezet meg eszközök, ami pont a lényege lenne ennek a cuccnak az LCD-vel. Csak az meg flash image-t generál, még rá kell venni az SD kártya kompatibilis kimenetre, mert a sam-ba cseszik rendesen kezelni a cuccot flash szinten, szal van mivel kínlódnom... ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7027) olivera88


olivera88
veterán

Hogy lehet leformázni pendrivet? Vicces de nem találom. :U

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7028) CPT.Pirk válasza olivera88 (#7027) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Fogj egy partíció szerkesztő progit, pl. gparted vagy kparted.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7029) olivera88 válasza CPT.Pirk (#7028) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi. Szóval akkor nincs formázó Debianon KDE alatt ? Vagy Gnome alatt se?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7030) tlac válasza CPT.Pirk (#7028) üzenetére


tlac
nagyúr

azok egyébként másmilyenre csinálják meg a win-hez képest
a win fogja az egész sdX-et és arra csinál egy fájlrendszert
még a gparted-del csinálnod kell egy partíciót (sdX1), és azon lesz a fájlrendszer

(#7031) spammer válasza olivera88 (#7029) üzenetére


spammer
veterán

gnome-disk-utility

Vagy konzolból például cfdisk/mkfs kombó

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7032) olivera88


olivera88
veterán

Felraktam a Gpartedet, de nem találom. Ez lenne az esetleg ? Pedig a Gparted nem így nem néz ki.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7033) ux1 válasza olivera88 (#7032) üzenetére


ux1
addikt

Mi lenne, ha beírnád a konzolra hogy gparted? :W

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#7034) spammer válasza olivera88 (#7032) üzenetére


spammer
veterán

Ez a gnome-disk-utility, ez is jó, nem szükséges a gparted.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7035) CPT.Pirk válasza olivera88 (#7032) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

KDE-n kpartedet célszerű, de a gparted is jó. Írd be a KDE menübe, hogy "part", arra ki fogja dobni a partíció szerkesztő progikat.
Persze nyilván egyszerűbb progik is tudnak formázni, mint amit pl. spammer írt.

tlac: Nem látom a különbséget. A partíció nem létezhet fájlrendszer nélkül.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7036) tlac válasza CPT.Pirk (#7035) üzenetére


tlac
nagyúr

nem is ezt mondtam (de egyébként nem igaz az állításod, lehet formázatlan partíció)
hanem fordítva, a fájlrendszer úgy van a pendrive-on, hogy nincs neki külön partíció csinálva

(#7037) Aethelstone válasza tlac (#7036) üzenetére


Aethelstone
addikt

Lehet formázatlan, de asszem, hogy típusának akkor is kell lenni.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#7038) olivera88 válasza CPT.Pirk (#7035) üzenetére


olivera88
veterán

Na sikerült megnyitni. Érdekes h tegnap nem találta. Beirom a G betűt most egyből előjön.

Ux1 terminálból nem birom megnyitni, cannot open display. De nem is a terminálos verzió kell. :D

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7039) Friczy válasza tlac (#7030) üzenetére


Friczy
senior tag

Ami 'gyári' pendrive-ot eddig láttam, azokon mindig volt partíció is, nem a csupasz eszközön volt a filerendszer.

(#7040) altare


altare
tag

Hali, a debian 8.1 van fent a gépemen egy mate felülettel, viszont akadt egy kis gondom. Nincs a gépen internet. Egyszerűen nem akar csatlakozni hozzá. Plusz itthon ki is lövi a hálózatot a többi gépen, ha bekapcsolom és bedugom a netkábelt a gépbe. 3-4 napja telepítettem fel rá a debiant, előtte 1-2 hétig egy Manjaro Linux volt, viszont teljesen másik hdd-n, csak az megadta magát, ezért egy 80gb-os hdd került be és akkor már debiant raktam rá. A gépet fájlszervernek, médiaszervernek szeretném használni, viszont nem vagyok valami nagy linux guru. 1-2 hónapja ismerkedem a linuxokkal. Mit tudnék kezdeni, hogy legyen net a gépen, illetve ne lőjje ki az ithoni hálózatot?

Manjaro linuxal tökéletesen ment az egész, viszont debianra volna szükségem, mert nekem kicsit bonyolult a manjaro és nem is igazán való arra, amire nekem a gép kell.

(#7041) CPT.Pirk válasza altare (#7040) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mit jelent az, hogy kilövi a hálót a többi gépen? Megborul a routered tőle?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7042) altare válasza CPT.Pirk (#7041) üzenetére


altare
tag

Minden gépen elmegy a net és nem tudnak hozzá kapcsolódni, router resi után helyre áll, ha nem megy az a bizonyos gép. Viszont, ha megy a gép akkor router resi sem okés.

(#7043) Gyb001 válasza altare (#7042) üzenetére


Gyb001
senior tag

Mikor öszeomlik a router dhcp oszt ip címet neki?
Esetleg az is okozhat gondot hogy ugyanaz 2 gépnek a mac címe.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#7044) juhiati


juhiati
tag

Sziasztok! Van közületek itt valaki aki BackupPC-vel ment Debiant rsync-el? :R

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#7045) tlac válasza tlac (#6947) üzenetére


tlac
nagyúr

testing ágból már felrakható a cinnamon 2.6 a stable alá
(legegyszerűbb megoldás, arra a kis időre hozzáadni a testing-et, amíg frissítjük a cinnamon-t, utána meg kiszedni,
libcjs-t is frissítsétek, azt alapból nem ajánlotta fel)

[ Szerkesztve ]

(#7046) kovaax


kovaax
őstag

Hell! \m/

Nem tudja valaki, hogy miért akarja e-mailként küldeni a popcon a sz@rját, amikor megadtam neki, hogy USEHTTP="yes"???

-=- There's no place like /home -=-

(#7047) #40935168


#40935168
törölt tag

Kedves szakik !

Felfejlesztettem, kitakarítottam és beállítottam itthon router-nek anyám régi kis Toshiba Satellite Pro 4600 laptopját.

Az egy dolog, hogy az X a legújabb Debianon bugos (totál kifagy az egész gép, a probléma világszerte ismert, a Trident CyberBladeXP integrált VGA vezérlő driver hibás a Jessie-ben, míg Wheezy-ben tökjó, ergo, több nap szenvedés után rátettem egy wheezy-t).

1. Aki esetleg tudja, hogyan tudok Jessie-re átállni úgy, hogy a VGA drivert megőrizzem... Sok okosat nem találtam a neten ebből. xorg.conf környékén találtam n+1 leírást, útmutatást azoktól, akik szintén ezzel szívnak, de igencsak driver bug és nem nagyon akarja senki se javítani.

Szóval: wheezy. Ami nem is gond, 512 max RAM mellett az i386-os disztró gyönyörűen megy. Youtube már kicsit akad, de amúgy egyszerűbb oldalak mennek Iceweasel alatt. Na de nem erre lett kitalálva... Feltettem egy bind9-et, dhcpd-t, alap dolgokat, aztán kézi tűzfal (legegyszerűbb, direkt) egy iptables script-tel, routing, stb. és kész is.

2. A net gyönyörűen megy, de fél-1 nap után elszáll. Laptop él, minden rendben. Bemegyek, ifconfig, látom, él a ppp0-ás DSL kapcsolat, interfész up, van ip. Csak épp nem tud pingelni semmit, semerre.
poff dsl-provider - eltűnik ppp0 ...
pon dsl-provider - visszajön ppp0 ...
... de ping továbbra sincs sehova.

reboot - gyönyörűen helyreáll minden, gyakorlatilag indul a routing és él ismét az egész rendszer.

Kérdem én: WTF :F

A routing száll el ? De a default gw és minden tökjól van beállítva poff és pon után is, tehát szépen szabályozzák a gyári scriptek a DSL kapcsolatot.

Arra gyanakszom, hogy bealszik a laptop és mikor visszajön sleep-ből, valami nemoké.

Kérdés: hogyan gátolom meg ezt a hülye laptopot, hogy ne aludjon ? Nem a lid csukás érdekel (akkor nem alszik be azonnal hálistennek, mivel nem is érzékeli a LID csukást, mindig open-t jelez), hanem egyáltalán, valami acpi parancs lesz ez, de széjjelgugliztam magam és mindenhol csak kendácsolást látok. Nincs erre egy értelmes parancs ebben a csodalinuxban, hogy "acpid sleep off" és kész, jónapot ??? :( :( :(

Terminálból dolgozom, tehát X-es, GUI-s megoldásokat mellőznék.
:R

(#7048) jimmy399 válasza #40935168 (#7047) üzenetére


jimmy399
senior tag

Nem vagyok egy nagy mester, de tegyél fel egy alap, X nélküli sima alaptelepítést, csak konzol legyen. Aztán fogod, és eltávolítol minden ACPI szolgáltatást belőle, és talán nem fog elaludni... Remélhetőleg. De lehet van rá külön kernel paraméter, hogy az ACPI kikapcsolva legyen ,vagy mi.

--- N/A ---

(#7049) Gyb001


Gyb001
senior tag

Van valami friss wine Repository?
http://dev.carbon-project.org/debian/wine-unstable/
ezt találtam egyedül de ez 2014-es.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#7050) stopperos válasza Gyb001 (#7049) üzenetére


stopperos
senior tag

Playonlinux ot használj. Ott alkalmazásonként lehet a wine verziót állítani. Akár a legújabbat rendszertől függetlenül telepítve.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.