Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:47:06

LOGOUT.hu

Debian GNU/Linux

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) kovaax válasza kovaax (#9700) üzenetére


kovaax
őstag

A kisebb gépen van xfce-s bullseye is (az a teszt gépem a nagyhoz), és azon is jó, full ugyanúgy telepítve... :F

-=- There's no place like /home -=-

(#9702) cigam válasza kovaax (#9701) üzenetére


cigam
félisten

Ha bemásolod a lemez tartalmát, és a merevlemezről nyitod meg, akkor is ilyen a lejátszás? Lehet az első gépnek (ahol a fotó készült) gyengélkedik/válogatós az olvasója.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9703) felora:)


felora:)
tag

Sziasztok!

Linux KAMERA 5.10.0-8-amd64 #1 SMP Debian 5.10.46-4 (2021-08-03) x86_64 GNU/Linux

Debianon hogy tudom megoldani, hogy ne tegye alvó üzemmódba a gépet? Ha lehet, azt is szeretném, hogy ne tegye alvóba a winyókat se amikor "nincsenek" használva.

Jelenleg a rendszer 1 ssd-vel van - sda - ezen van a rendszer
raid 0 kötet - sdb, sdc - ezen adatok, de nem akarom, hogy lekapcsolja ha nincsenek használva. hagy pörögjenek.

Előre is köszönöm a válaszokat. :R

lehet megoldódott, majd kiderül. :))

sudo systemctl mask sleep.target suspend.target hibernate.target hybrid-sleep.target

[ Szerkesztve ]

(#9704) Shyciii


Shyciii
veterán

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy milyen módon lehet ténylegesen ellenőrizni, hogy egy frissítés után van-e szükség újraindításra? Mert több helyen említik a /var/run/reboot-required nevű file-t, hogy ha létezik, akkor szükség van újraindításra, de ha nem, akkor nem. Viszont ezt nem látom, hogy tényleg 100%-ig így lenne, mert ha most egy Debian 11-est frissítek Debian 11.1-esre, akkor nem jelenik meg a reboot-required file, és a motd-t kiiratva sem jelzi, holott tuti fix, hogy szükség van rebootra, hisz kapott új kernelt, jópár szolgáltatás is frissült, amiknek szükség lenne rebootra (needrestart csomag is jelezte, hogy szükség lenne rá).

(#9705) májkimiki válasza Shyciii (#9704) üzenetére


májkimiki
őstag

Elementary OS 6-ban ez működik. Abban szétnézhetsz esetleg, hogy hogyan van megvalósítva.

(#9706) urandom0 válasza Shyciii (#9704) üzenetére


urandom0
aktív tag

Tudtommal erre nincsen minden kétséget kizáró módszer. Pont nemrég olvastam, de már meg nem mondom, hogy hol, de egy disztró összeállító blogger panaszkodott, hogy az egyik probléma a grafikus csomagkezelő fejlesztésével, hogy sok csomag nem jelez vissza, ha újraindításra van szükség.

(#9707) trapi007


trapi007
tag

Sziasztok! Alaplapi integrált VGA-t használok.
Így a PCIe x16-ba belement egy SSD.
Na ezzel el is tűnt a hálózati kártya, és megváltoztatta a /network/interfaces tartalmát.
Indulásnál: Failed to start Raise network interfaces. PCIe SSD kiszed.
De megváltozott a hálókártya neve. Nekem ez volt: enpls0 (nem tudom miért de nem eth0)
átírta erre: enp2s0, és beállított address, netmask stb, mindet kitörölte.
Vissza írtam az alap beállítást enp2s0-val és lett hálózat minden ok.

De azért van az SSD, hogy benne legyen... Újra nincs hálózat.
Valószínűleg ismét megváltoztatta az eszköz nevét. Ezt hol találom?
Illetve mi lehet a gond?

Steam:G@-Bika NFSW:GABIKA

(#9708) urandom0 válasza trapi007 (#9707) üzenetére


urandom0
aktív tag

Hogy eth0 helyett enp2s0 van, az új elnevezési konvekcióknak köszönhető. Ezt vissza lehet állítani, ha megkeresed az /etc/systemd/network/ könyvtárban az adott kapcsolathoz tartozó link fájl (nálam ez 50-wired.link), és kitörlöd.

De szebb megoldás, ha készítesz egy udev szabályt, valahogy így: https://www.shellhacks.com/change-network-interface-name-eth0-eth1-eth2/

Tehát a /etc/udev/rules.d/70-persistent-net.rules fájlban lesz egy ilyen sorod:

SUBSYSTEM=="net", ACTION=="add", DRIVERS=="?*",
ATTR{address}=="00:00:00:00:00:00",ATTR{dev_id}=="0x0", ATTR{type}=="1",
KERNEL=="eth*", NAME="eth0"

Ahol az ATTR az adott hálózati interfész MAC címe kell legyen.

(#9709) trapi007 válasza urandom0 (#9708) üzenetére


trapi007
tag

Sajnos nekem mind két mappa üres. De köszönöm a gyors választ.

Steam:G@-Bika NFSW:GABIKA

(#9710) urandom0 válasza trapi007 (#9709) üzenetére


urandom0
aktív tag

A /etc/udev/rules.d/70-persistent-net.rules fájlt neked kell elkészítened, gyárilag nem létezik.

(#9711) trapi007 válasza trapi007 (#9707) üzenetére


trapi007
tag

Hátha segít majd másnak, a megoldás:

Ráküldtem egy friss telepítést. A hálózati eszköznél kiírta: enp3s0.
Visszatérés a régi rendszerhez.
interfaces-ben enp2s0 kijavítva enp3s0-ra és működik.

Steam:G@-Bika NFSW:GABIKA

(#9712) Friczy válasza trapi007 (#9707) üzenetére


Friczy
senior tag

Ugyan már megoldódott, de ha nem tudod a hálózati eszköz nevét, akkor az ip link list parancs kiírja a rendszer által felismert hálókártyákat.

(#9713) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Tűzfal témában kérném a segítségeteket. Debian 10 alatt nftables-t használom. A routeren most kapcsoltam be az ipv6-ot és a következő hibát kaptam:
"
Your router or firewall is filtering ICMPv6 messages sent to your computer. An IPv6 host that cannot receive ICMP messages may encounter problems like some web pages loading partially or not at all.
"
Azt a segítséget kaptam, hogy ezeket kellene engedélyeznem a tűzfalon.
Az /etc/nftables.conf-ban a következő van benne:
#!/usr/sbin/nft -f
flush ruleset
table inet filter {
        chain input {
                type filter hook input priority 0;                iif lo accept
                ct state established,related accept                ip6 nexthdr icmpv6 icmpv6 type { nd-neighbor-solicit,  nd-router-advert, nd-neighbor-advert } accept
              counter drop
        }
}

Mit kellene még hozzáraknom?

[ Szerkesztve ]

(#9714) Tarokk79 válasza Tarokk79 (#9713) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Hát már szerintem mindent felvittem és még mindig ezt a hibaüznetet kapom.
sudo nft list table inet filter
table inet filter {
    chain input {
        type filter hook input priority 0; policy accept;
        iif "lo" accept
        ct state established,related accept
        ip6 nexthdr ipv6-icmp icmpv6 type destination-unreachable accept comment "accept ICMPv6 dest unreachable"
        ip6 nexthdr ipv6-icmp icmpv6 type packet-too-big accept comment "accept ICMPv6 packet too big"
        ip6 nexthdr ipv6-icmp icmpv6 type time-exceeded icmpv6 code { 0, 1 } accept comment "accept ICMPv6 time exceeded"
        ip6 nexthdr ipv6-icmp icmpv6 type parameter-problem icmpv6 code { 0, 1, 2 } accept comment "accept ICMPv6 parameter problem"
        ip6 nexthdr ipv6-icmp icmpv6 type echo-request accept comment "accept ICMPv6 echo request"
        ip6 nexthdr ipv6-icmp icmpv6 type echo-reply accept comment "accept ICMPv6 echo reply"
        ip6 nexthdr ipv6-icmp icmpv6 type nd-router-solicit accept comment "accept ICMPv6 router solicitation"
        ip6 nexthdr ipv6-icmp icmpv6 type nd-router-advert accept comment "accept ICMPv6 router advertisement"
        ip6 nexthdr ipv6-icmp icmpv6 type nd-neighbor-solicit accept comment "accept ICMPv6 neighbor solicitation"
        ip6 nexthdr ipv6-icmp icmpv6 type nd-neighbor-advert accept comment "accept ICMPv6 neighbor advertisement"
        ip6 nexthdr ipv6-icmp icmpv6 type ind-neighbor-solicit accept comment "Inverse Neighbor Discovery Solicitation"
        ip6 nexthdr ipv6-icmp icmpv6 type ind-neighbor-advert accept comment "Inverse Neighbor Discovery Advertisement"
        ip6 nexthdr ipv6-icmp icmpv6 type mld-listener-query accept
        ip6 nexthdr ipv6-icmp icmpv6 type mld-listener-report accept
        ip6 nexthdr ipv6-icmp icmpv6 type mld-listener-done accept
        ip6 nexthdr ipv6-icmp icmpv6 type mld2-listener-report accept
        ip6 nexthdr ipv6-icmp icmpv6 type 148 accept
        ip6 nexthdr ipv6-icmp icmpv6 type 149 accept
        ip6 nexthdr ipv6-icmp icmpv6 type 151 accept
        ip6 nexthdr ipv6-icmp icmpv6 type 152 accept
        ip6 nexthdr ipv6-icmp icmpv6 type 153 accept
        counter packets 100 bytes 17935 drop
    }
}

(#9715) kovaax válasza cigam (#9702) üzenetére


kovaax
őstag

Na, most sikerült időt szakítani egy kis harverészkedésre, és megcseréltem a két gépben a dvd írókat, de sajnos nem változott semmi, tehát független a probléma az írótól, a nagyobb gépben ugyanúgy nem jó a másik író sem, a kicsiben meg jó a másik író is... De legalább most a nagyban csak sata cuccok vannak.

-=- There's no place like /home -=-

(#9716) kovaax válasza kovaax (#9715) üzenetére


kovaax
őstag

Kínomban felraktam egy buster-t a bullseye mellé, az persze csont nélkül lejátssza... Ilyenkor mivel lehet a gond? VLC, libdvdcss2, vagy mi?

-=- There's no place like /home -=-

(#9717) cigam válasza kovaax (#9716) üzenetére


cigam
félisten

Egyenként végig kell nézni a verziókat, ill. a beállításokat (demuxer, codec), és összehasonlítani, mi a difi. HW támogatás be/ki van kapcsolva? Egyforma a 2 VGA?
Esetleg VGA driver upgrade/downgrade?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9718) kovaax válasza cigam (#9717) üzenetére


kovaax
őstag

Hát, egy huszárvágással telepítettem az mplayer-t az imént, és az le tudja játszani a dvd-ket... Szóval úgy tűnik a vlc-nek van valami problémája ezzel a géppel és a bullseye-val... Amúgy itt van a két gép, elég sok köztük a különbség.

Szerk.: home vs. sarge

[ Szerkesztve ]

-=- There's no place like /home -=-

(#9719) vviktorr16


vviktorr16
tag

Sziasztok, adott egy gép amin egy debian 10 netinst rendszer fut és nas-ként üzemel.
Ami egy UPS-re van kötve USB kábellel (Eaton 5E 850i USB DIN) és olyan probléma van vele, hogy ha kikapcsolom a gépet, akkor nem kikapcsol, hanem újraindul. - ha lehúzom az USB kábelt akkor a "hiba" megszűnik.
Rengeteg hiba forrás lehetne (UPS topikba nem kaptam ötleteteket), de már szinte mindent kizártam, azaz: a driver, nut csomag megfelelően működik, három kábellel próbáltam, BIOS-ban az összes energiatakarékos, ébresztő funkciót kipróbáltam
Egyedül már csak az maradt, hogy ez az UPS gyenge minőségű alkatrészekből, tervezési hibákkal rendelkezik.

De akkor hogy jutottam ide? :) - úgy, hogy kipróbáltam pendrivon több Linux disztribúciót live-ként futtatva és nem meglepő módon, több Linuxon nem tudtam kikapcsolni a kérdéses gépet, csak ha nem volt csatlakoztatva az UPS. (Linux Mint, Pop_OS, ArcoLinuxD)
Viszont Manjaron is kipróbáltam a gép kikapcsolást, és meglepő módon itt probléma nélkül kikapcsolta a gépet rádugott UPS-el is.
+Másik PC-vel ahol WIN10 fut ott nincs ilyen hiba.
Ebből arra következtetek, hogy kikapcsolás/leállítás során minden OS máshogy kezeli az USB portokra dugott eszközöket.

Kérdésem, hogy létezik valami megoldás erre debian rendszeren? :) - például USB port tiltása/kikapcsolása közvetlenül a leállítási folyamat elején (hogy ne kommunikáljon az UPS-el a gép), vagy bármi.
Köszönöm.

(#9720) eladohardver


eladohardver
őstag

Üdv Urak!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, ami lehet nem is kicsi...
Keresgéltem mindenfelé neten, és nem találtam normális választ rá eskü!

how to- val indítunk, , minden keresést, ez alap.

Szeretnék egy Debian11-headless szervert ami ,
eth0-án pppoe kapcsolatot létesít (ez eddig megvala)
eth1 en dhcp-vel osztja a netet
eth2- pedig tud kommunikálni eth1-el illetve oda vissza.

Kb 2000-es évek környékén csináltam hasonlót mandrake-el... azóta nem volt rá szükség, és mindent is felejtettem.

Pls valaki (fogja a kezem, mert félek :)) ) a megfelelő leírásra mutasson rá.

Köszönöm!

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#9721) bambano válasza eladohardver (#9720) üzenetére


bambano
titán

minek akarnál eth2-ről eth1-gyel kommunikálni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9722) eladohardver válasza bambano (#9721) üzenetére


eladohardver
őstag

mert ott van valaki aki nem mehet ki a netre, és nem jöhetnek be hozzá a netről... :DDD

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#9723) bambano válasza eladohardver (#9722) üzenetére


bambano
titán

oké, de azt valószínűleg nem fogod tudni megcsinálni, hogy a szerveren ha egy program hozzáfér az eth2 interfészhez, az az eth1-hez ne férjen hozzá.

tehát nem az a feladat, hogy eth2 tud kommunikálni eth1-gyel, hanem az, hogy a helyi hálózat egy darabja eth2-n lóg és bizonyos dolgokat elér, más dolgokat meg nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9724) eladohardver válasza bambano (#9723) üzenetére


eladohardver
őstag

Ez pfsense-ben 2 szabály, mármint az h eth2 nem megy netre és nem érkezik semmicsomag netről, és eth1 eth2 kommunikál. :DD

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#9725) eladohardver válasza eladohardver (#9724) üzenetére


eladohardver
őstag

Asszem megtaláltam... firewalld-ban zonákkal lehet ugyanezt, vagy hasonlót elérni.
Viszont ami még nem világos, hogy hogy a szöszbe fogom ISC DHCPd -t bekonfolni, hogy működjön ipv6 is. :F

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#9726) eladohardver válasza eladohardver (#9725) üzenetére


eladohardver
őstag

Elbeszélgetek én magammal, ha nem segít a kutya se akkor is... :DD

Legalább vissza tudok jönni kicopyzni amikor az éles rendszert csinálom. És hátha mégis valami rutinosabbnak aki olvassa lenne ötlete... :B

/etc/dhcp/dhcpd.conf

option domain-name "my.lan";
option domain-name-servers 1.1.1.1;

default-lease-time 600;
max-lease-time 7200;

ddns-update-style none;

subnet myLAN.0 netmask 255.255.255.0 {
range myLAN.100 myLAN.150;
option routers myLAN IP;
}

webminben Routing and Gateways

Default router Gateway "myLAN IP" dsl-provider
Default IPv6 Router None (or from DHCP) dsl-provider
Act as router Yes

Konzol:

echo "1">/proc/sys/net/ipv4/ip_forward

ok, csekk melyik zónába raktam a dsl-provider-t:

firewall-cmd --get-active-zone

public
interfaces: dsl-provider

firewall-cmd --zone=public --add-masquerade --permanent
És megy az ipv4 a beálított DHCP-s hálózaton.

Ugyan ebben a környezetben pfsense kb 600Mbps-t tudott.. És a hosszú kábelen (20m) lévő gépnél lassulás volt speedtestben, most ugyanazt tudják. :))

Speedtest

Hogyan kell az IPV6-ot rávenni? :F

valami rich rule-körül kell kutakodni? vagy mi?

dhcpv6 hoz még nem is nyúltam

nekem ez már magas

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#9727) cigam válasza eladohardver (#9726) üzenetére


cigam
félisten

Én segítenék, de a felét nem is értem :B

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9728) Friczy válasza eladohardver (#9726) üzenetére


Friczy
senior tag

Az a domain-name-servers 1.1.1.1; érdekes konfig, remélem, a valóságban nem az van :)
Az IPv6 sokkal trükkösebb játék, önmagában a dhcp nem is elég, sút, a cím adásához nem is feltétlenül szükséges, oda a radvd kell.

(#9729) eladohardver válasza Friczy (#9728) üzenetére


eladohardver
őstag

mi a gond a cloudflare-el? Telljesen rendben szokott lenni...

Jah!

valaki egy irc-en felhívta erre a figyelmem.

Mindent a leírtak szerint, ravd-vel bekonfoltam.

És ez lett belőle:

Ezek után még keresgéltem és be raktam /etc/sysctl.conf -ba pluszban ezt a sort: net.ipv6.conf.ppp0.accept_ra=2

a
net.ipv4.ip_forward=1
net.ipv6.conf.all.forwarding=1

Illetve be raktam /etc/ppp/options -ba ezt a sort:
+ipv6 ipv6cp-use-ipaddr
És a szerveren onnantól kezdve tudok pingelni ipv6 címeket, de a LAN-on továbbra is az a fura IPV6 cím van és továbbra sincs ipv6 net kapcsolat. :F

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#9730) Friczy válasza eladohardver (#9729) üzenetére


Friczy
senior tag

Ha a 'LAN-on' alatt a windowst érted, akkor én úgy látom, az nem kapott v6 címet, mert csak link local címe van, azzal meg nem is fog kimenni sehová

(#9731) kovaax


kovaax
őstag

Sziasztok,
Kvm-mel játszok, és sikerült ezzel (parancssorossal) eltüntetni a /etc/apparmor.d/libvirt/libvirt-<uuid>.files fájlt, rövid kínlódás után töröltem a /etc/apparmor.d/libvirt/libvirt-<uuid> fájlt is, de ez sem oldotta meg, úgyhogy egyelőre kikapcsoltam az apparmor-t a libvirtd-n (/etc/libvirt/qemu.conf: security_driver = "none"). Nem tudja valaki hogy lehet újragyártani a két törölt fájlt? Előre is kőszönöm szépen! :R

-=- There's no place like /home -=-

(#9732) eladohardver válasza kovaax (#9731) üzenetére


eladohardver
őstag

apt purge ? ->apt install?

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#9733) kovaax válasza eladohardver (#9732) üzenetére


kovaax
őstag

Tartok tőle, hogy ha megint elmozgatom a default storage pool-t, megint eltűnik...

-=- There's no place like /home -=-

(#9734) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Új gépre rakom fel a debian 11-et a leírás alapján. Elakadtam a tűzfalnál.
cp /usr/share/doc/nftables/examples/workstation.nft /etc/nftables.conf
systemctl enable nftables.service
systemctl start nftables.service
nft list ruleset
Az nft tables parancsot nem ismeri (rootként csinálom). Mi a gond? Az nftables fel van installálva és a iptables is.

Amúgy az egész hálozat kezelő rész kicsit zavaros nekem a network managerrel együtt. Tudtok valami leírást adni, likelni, ahol kicsit jobban képbe tudok jönni?

Most wireguard-ot akartam felrakni (klienst). Jó lenne egy ikkon, ahol tudnám állítani, hogy bekapcsolom kikapcsolom.

Előre is kösz

[ Szerkesztve ]

(#9735) Tarokk79 válasza Tarokk79 (#9734) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Sudo-val megy rootként is :D.
sudo nft ruleset

(#9736) eladohardver válasza Tarokk79 (#9735) üzenetére


eladohardver
őstag

Szvsz hanyagold az nft-t. Aki 20-éve iptables-t konfigurálgat fejből talán annak könnyebb az átálás rá. Nem user friendly a wiki.nftables.org asszem az oldal címe....

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#9737) Tarokk79 válasza eladohardver (#9736) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Ha hanyagoljam az nft-t, akkor mit használjak? ufw vagy valamit network manager-ben?

[ Szerkesztve ]

(#9738) eladohardver válasza Tarokk79 (#9737) üzenetére


eladohardver
őstag

Az hogy te mit használj én nem tudom megmondani. Számomra Webminben sikerült elérnem iptables-al amit szerettem volna.
Azt hogy neked mi lessz jó azt nem tudhatom... De választási lehetőséged van... ufw,shorewall ->én csak néztem rá és hagytam a francba... Webminben... Firewalld-sztem nem olyan bonyolult. Jók hogy vannak zónák érthető volt webminben. (ipv6 csak iptables-al jött össze) Illetve kinyitni a gameszervereknek a portokat megfelelően...

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#9739) trapi007


trapi007
tag

Sziasztok!

Média lejátszónak használt régi gép:
Core 2 Duo 6600 + Nvidia VGA ami rendelkezik hardveres videó konvertálással. + ddr2 4 GB ram.
Debian 9
Firefoxon a HBO go kezdő oldala akadozik. proci 70 %-on. Filmek pedig pár hete akadoznak, proci 99%-on.
Kadi-val nincs gond, de v17-en nincs hbo go plugin.

Esetleg segíthet a legfrissebb debian?

Steam:G@-Bika NFSW:GABIKA

(#9740) trapi007 válasza trapi007 (#9739) üzenetére


trapi007
tag

egy megoldás lehet a chrome, így már nézhető.
https://drdroid.hu/hbo-go-akadozik-szaggat/

Steam:G@-Bika NFSW:GABIKA

(#9741) eladohardver válasza trapi007 (#9740) üzenetére


eladohardver
őstag

Brave browser. Plóbáld ki! Mindenféle külön plugin nélkül blokkolja a reklámokat, Ami a fentebb említett browsereknek csak külön pluginokkal műxik ami ált felzabálja a memóriát...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#9742) trapi007 válasza eladohardver (#9741) üzenetére


trapi007
tag

Köszi.
Brave-t is felraktam, csak aztán nem volt időm...
A Brave jó lett. Hozzá adtam a hbo go quality enforcer-t.
1080p 95% alatt.
720p 80% alatt.

Steam:G@-Bika NFSW:GABIKA

(#9743) kovaax


kovaax
őstag

Sziasztok,

Van egy elég idegesítő és fura problémám Debian alatt. Videóhívások rendszeresen megszakadnak nagyjából fix időközönként (5-10 perc, és gyakorlatilag folyamatosan ezt csinálja) Debian alatt, zoom, google.meet, és most legutóbb az iteach.world, de csak akkor, ha a upc-men csinálom, wifin (90/10mbit) (az asztali gépek vannak kábellel bedugva a routerbe, de azokban nincs webkamera, tehát nincs fel irány). Tavaly volt még usb-s mobilnetem, ami 2/2 mbitet tudott csak, azzal nem volt ez a gond, tehát linuxon van csak gond asszimetrikus kapcsolattal (az iteach-et chrome-mal használtam, a többit firefoxszal)! A családban és az iteach-es tanárom szerint is windowsal és mac-kel nem volt ilyen gondjuk sosem upc-s hálózaton...

Két kérdésem volna:
1. Ki tudja a megoldást erre a problémára? :)
2. Ha az nftables-ben limit-tel lekorlátozom a bejövő forgalmat 10mbit-re, akkor abból a böngésző (vagy az iteach) mit lát? 10/10mbit-es kapcsolatot, vagy hogy a csomagok 90%-a elvész lefelé???

(A céges win10-emen teams-sel nem volt ilyen gond ugyanazon a hálón, sajnos nem tudtam kipróbálni a többi videóhívást rajta, mert nem voltam localadmin, és a céges proxy nem engedte. Ja, és DA-val mentem be a cégbe, szóval gőzöm nincs, hogy ilyenkor hol a fenében kóricálnak a csomagok.)

-=- There's no place like /home -=-

(#9744) eladohardver válasza kovaax (#9743) üzenetére


eladohardver
őstag

Válts szolgáltatót szvsz... UPC-vel csak a gond, csak a baj... legalábbis én csak ezt hallom vissza.
Próbáltad ugyanezt az OS-t/Konfigot más internet kapcsolattal? Dugd rá pl bobilnetre... lehet még azzal is jobb lessz...

Ha bobilnettel is szakadozik kérdezz rá valami értelmesebb helyen ahol esetlegesen választ is kaphatsz... SZVSZ Magyar fórumok esélytelenek, ha komolyabb problémával szembesülsz...
a sok noob. Én is egy vagyok közűlük... :DD

libera.chat #debian chanelen esélyes h találsz valódi segítséget.

Ha lekorlátozod a kapcsit akkor nem a csomagok vesznek el értelemszerűen... Csak lassabban érnek célba...
Nem is értem... ne korlátozz ... a csomagütemezés hatásosabb dolog ...

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#9745) kovaax válasza eladohardver (#9744) üzenetére


kovaax
őstag

Az iteach-es tanárom szerint Budapesten a upc a legjobb az iteach-en, digi a legrosszabb, T a kettő között (de valószínűleg én vagyok az első tanítványa, aki linuxot használ). Ja, mobilneten nem volt ez a móka, írtam is, bár azon nem próbáltam az iteach-et.

Találtam egy megoldást, ha tényleg az asszimetria okozza a gondot: chrome -> További eszközök -> Fejlesztői eszközök -> Throttling -> Custom, 8000/8000. A következő órán kiderül, mit szól hozzá az iteach.

További eszközök sávszélesség limitálásra: tc, trickle (ez alkalmazás szinten pl.).

-=- There's no place like /home -=-

(#9746) eladohardver válasza kovaax (#9745) üzenetére


eladohardver
őstag

Nálam kb 5 6 éve van digi, és kb soha nem volt problémám.
Külváros. rákospalota.
Tőlem kb 2 km-re újpalotán mindenki picsog, hogy így a digi úgy a digi, nálam folyamatos a net...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#9747) bambano válasza kovaax (#9743) üzenetére


bambano
titán

forgalmat értelmesen korlátozni csak a kiindulási pontján lehet, végpontján nem.
mivel a csomagokat nyugtázni kell, ezért mindig van fel irány.
azt nézd meg, hogy mennyi időre kapod a dhcp lease-t. ha mindig pont akkor szakad, amikor dhcp-t újít meg, akkor azt kell megváltoztatni, hogy mit csinál a debianod dhcp renew-nél.
illetve azt tudod még csinálni, hogy az iteach felé menő csomagokat priorizálod a többivel szemben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9748) kovaax válasza bambano (#9747) üzenetére


kovaax
őstag

Lease 24 óra, és nem megy egyfolytában, szóval ez nem okozhatja. Viszont most derült ki, hogy tud a routerem 5GHz-t is, megpróbálom azon...

-=- There's no place like /home -=-

(#9749) kovaax válasza eladohardver (#9746) üzenetére


kovaax
őstag

Az előző lakásomban nekem is digi volt, de nem videóztam rajta, másra meg tökéletesen működött. A UPC jól megy a környezetemben mindenkinek, de volt az agglomerációban pár kolléga, aki meg folyamatosan szív vele, szóval ez is erősen helyfüggő.

-=- There's no place like /home -=-

(#9750) Friczy válasza kovaax (#9743) üzenetére


Friczy
senior tag

régi játék, és nem biztos, hogy jó erre, de hátha.
Na a bejövő forgalmat korlátozd le, hanem a kimenőt. Még annak ideján ADSL vonalnál volt rendszeresen visszatérő probléma, hogy a kimenő sávszélesség eltömődött, ez viszont sajnos megállította a bejövő forgalomhoz való ACK csomagok kiküldését is, emiatt a bejövő forgalom is leállt. A megoldás az volt, hogy egyrészt le kellett korlátozni a kimenő sávszélességet, másrészt pedig elsőbbséget adni a nyugtázó csomagoknak. Régen volt, tehát pontos technikai részleteket nem tudok adni, de ez volt az alapelv. Hátha segít.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.