Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:47:06

LOGOUT.hu

Debian GNU/Linux

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) tlac válasza stopperos (#4998) üzenetére


tlac
nagyúr

régen használtam, de aztán elszoktam tőle, lehet teszek még egyszer vele próbát ha a cinnamon-ból nem tudok kihozni valami jót

(#5000) CPT.Pirk:

nekem mindig jobban testre volt szabva a gnome
alapból a gnome3 klasszikus felület jó volt, de miután próbáltam olyanra alakítani, mint ahogy a gnome2-t használtam, ekkor már kijöttek az apró, de bosszantó hibák

(#5002) CPT.Pirk válasza tlac (#5001) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem itt azért marad meg így, mert a nagyszülők miatt a Gnome2-t is le kellett zárni, mert sikeresen törölték már belőle az összes panelt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5003) bambano válasza tlac (#4997) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mate desktopot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5004) BigManus


BigManus
addikt

Sziasztok!

Kis segitseget kernek, Debianban nem vagyok otthon.
Hoztak egy laptopot, mely kicsit oregecske. Lenovo R60E
A legujabb Debiant tettek fel ra, de a wifit nem tudjak beuzemelni...
Egy TP-Link TL-WN725N stick van benne.

lsusb eredménye:
Bus 001 Device 002: ID 0bda:8176 Realtek Semiconductor Corp. RTL8188CUS 802.11n WLAN Adapter

Ha valaki tudna segíteni, megkoszonnem.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#5005) tlac válasza BigManus (#5004) üzenetére


tlac
nagyúr

(#5006) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Debian 7 telepíthető UEFI boot partíció nélkül?

Előre is köszönöm!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#5007) BigManus válasza tlac (#5005) üzenetére


BigManus
addikt

Köszönöm!

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#5008) Destloler


Destloler
tag

Sziasztok,

Szeretnék kérni egy kis segítséget. Van egy Debian 7 Home szerver gépem. Ezen szeretnék kicsit módosítani. Atom procis gép 2gb memóriával. Amit szeretnék rá.
1, egy olyan rendszer infos program ami az asztalon fut, hogy lássam a proci, memória terhelést és a hálozat sebességet/adatokat mutatja.
2, most NXCilnet fut rajta azon érem el. Ez leterheli egy kicsit a gépet. Nincs valami más program a mi nem ennyire terheli le?
3, Jelenleg egy transmission is fut rajta de ez csak webe keresztül érem el. Olyan torrentező programot szeretnék amit elérek egy programon keresztül. Ilyen a synology nasomon és a wl700ge routeremen is volt.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#5009) rt06 válasza Destloler (#5008) üzenetére


rt06
veterán

3: rTorrent

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#5010) sh4d0w válasza Destloler (#5008) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

1. conky
2. grafikus felületet szeretnéd elérni, csak egyes alkalmazásokat, vagy jó a parancssori elérés is?

https://www.coreinfinity.tech

(#5011) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!
[link] <<Erre valaki?:R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#5012) bambano válasza Carasc0 (#5011) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

úgy érted, telepíthető-e a debian azzal a módszerrel, amivel 20 éve használjuk?
fene tudja... tippelni kellene.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5013) Carasc0 válasza bambano (#5012) üzenetére


Carasc0
őstag

ÜDv!

Csak azért kérdezem, mert ugye emiatt szét kellett szednem a laptopot hogy az elemet kivegyem, mert a kedves UEFI úgy felülírta a BIOS-om hogy el is ment. Újra kellett falshelnem. Ha újra feltelepítem, akkor megint ez lesz és ezt szeretném elkerülni.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#5014) Destloler válasza sh4d0w (#5010) üzenetére


Destloler
tag

Köszönöm a segítségedet.
1. Conky mennyire terheli le a gépet?
2. Igen grafikus felületet szereték elérni.

[ Szerkesztve ]

(#5015) sh4d0w válasza Destloler (#5014) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

1. Észrevehetetlen (modern gépen).
2. Ha jól rémlik, az NX ugyanolyan VNC, mint bármi más, gyanítom, más sem fog kevesebb erőforrást használni, de próbálj ki bármilyen VNC-t.

https://www.coreinfinity.tech

(#5016) Destloler válasza sh4d0w (#5015) üzenetére


Destloler
tag

Egy D525 Atom észre veszi?

(#5017) CPT.Pirk válasza Destloler (#5016) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

2 mag + HT ott van egy nagyon kevés erőforrást evő disztróval, nem fogja észrevenni. Egy ismerősöm tolt játékot is ilyen procival, bár még ez is harmat gyenge, de azért használható.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5018) tlac


tlac
nagyúr

GTK3-as Clearlooks téma
érdemes inkább ezt használni, újabb és jobb, mint, ami csomagolva van wheezy-ben

ahhoz, hogy a nautilus-os asztalon az ikonok alatt fehér színű legyen a szöveg, kicsit bele kell nyúlni ebbe a témába, ki kell szedni a kommentet és nautilus-desktop.nautilus-canvas-item alatt lévő color-t átírni:

~/.themes/clearlooks-phenix-v2/gtk-3.0/applications.css

/************
* Nautilus *
************/

.nautilus-desktop.nautilus-canvas-item {
color: #ffffff;
text-shadow: 1 1 alpha (@theme_fg_color, 0.8);
}

.nautilus-desktop.nautilus-canvas-item:active,
.nautilus-desktop.nautilus-canvas-item:prelight,
.nautilus-desktop.nautilus-canvas-item:selected {
text-shadow: none;
}

.nautilus-desktop .entry {
background-image: none;
border-image: none;
}

[ Szerkesztve ]

(#5019) tlac


tlac
nagyúr

még egyszer neki futottam a gnome3 klasszikus felületének és sikerült használhatóra hackelni
most már olyan mint, amilyen régen volt

[ Szerkesztve ]

(#5020) CPT.Pirk válasza tlac (#5019) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tudsz rá megoldást, hogy le lehessen zárni a felületet?

Am. mivel csináltad, hogy nem rak oda egy plusz sort a Firefox címsora fölé az ablakkezelő? Sok helyet vesz el.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5021) tlac válasza CPT.Pirk (#5020) üzenetére


tlac
nagyúr

szerintem annyira nincs rá szükség, mivel többnyire csak az alt gomb + jobb egérgombbal lehet módosítani
de találtam rá megoldást, amivel a teljesen le lehet zárni a panelt

a locked-down-t kell bekapcsolni dconf-editor-ban: [link]

a második kérdésedet nem teljesen értem
klasszikus felültetet használom 1 panellal

[ Szerkesztve ]

(#5022) bambano válasza CPT.Pirk (#5020) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én nem látok plusz sort, amit az ablakkezelő tenne fel. a bookmark toolbart a firefox nézet menüjében lehet kikapcsolni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5023) CPT.Pirk válasza bambano (#5022) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez oké, a gond az, hogy az alapból beállított téma miatt az ablak címsora kétszer olyan vastag, mint magának a böngészőnek a sorai.
Most keresem hol lehetne témát, vagy betűtípust választani, de ez a Gonme3 valami borzalom. A Gnome2 menüinek felépítése is logikailag borzasztó volt, de ez csak rosszabb lett...

tlac: megvan, megtaláltam benne. Régebben is használtam a lockdownt, csak nem találtam meg eddig a dconfban.

Most még azt keresem, hol lehet beállítani, hogy mit csináljon a főkapcsoló megnyomásakor. Eddig frankón a leállítás indult el, de a 7-el átváltott sleep módra és az energiagazdálkodási beállításokban semmi értelmes beállítás nem érhető el.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5024) tlac válasza CPT.Pirk (#5023) üzenetére


tlac
nagyúr

sajnos ilyen alap dolgokat nem lehet csak úgy beállítani az új gnome-ban...
telepítsd fel a gnome-tweak-tool-t

(#5025) bambano válasza tlac (#5019) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

felülre tudsz panelt tenni indítóikonokkal?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5026) CPT.Pirk válasza bambano (#5025) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem alapból ott maradt a panel, rá lehetett tenni ikont. Bár elég korlátolt.

tlac: okés, leszedem. KDE for president...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5027) tlac válasza bambano (#5025) üzenetére


tlac
nagyúr

igen, akár jobbra és balra is, ebből a szempontból még úgy működik, mint a gnome2

(#5028) tlac


tlac
nagyúr

4-es libreoffice elérhető a wheezy-backports-ban

sources.list-be és update
deb http://ftp.debian.org/debian/ wheezy-backports main non-free contrib

aztán
apt-get -t wheezy-backports install libreoffice libreoffice-help-hu

plusz a többi cucc, ami még kellhet
apt-get -t wheezy-backports install libreoffice-gnome libreoffice-gtk libreoffice-style-tango

[ Szerkesztve ]

(#5029) sanchomuzax válasza tlac (#5019) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

A jobb alsó CPU monitor mellett még van 1-2 cuccod. Azokat hogyan? :) Miket tudnak? Merre lelek bővebb infót? Köszi!

Google: Sancho blogja

(#5030) tlac válasza sanchomuzax (#5029) üzenetére


tlac
nagyúr

balról jobbra:
értesítési terület (pl. idekerül a skype ikonja, ha háttérben fut), hangerőszabályzó, munkaasztalváltó, rendszerfigyelő (proci, ram, hálózat, vinyó, mind hasznos, mert rögtön észreveszem ha valami olyan megy, aminek nem kellene), óra

az értesítési területen megjelent még egy hangerőszabályzó, de annak ronda volt az ikonja, így azt kikapcsoltam az indítópultban, hogy ne induljon el automatikusan

alt + az egér jobb gombjával tudod szerkeszteni a panelt

[ Szerkesztve ]

(#5031) sanchomuzax válasza tlac (#5030) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

A proci, ram, hálózat, vinyó érdekel. A proci megvan. A többit nem tudom, hogyan varázsoljam elő. Egy Raspberry Pi-n futtatok rá való Debian 7.0-t, LXDE fut rajta. Tud segíteni?

Google: Sancho blogja

(#5032) tlac válasza sanchomuzax (#5031) üzenetére


tlac
nagyúr

gnome-ot használok, jobb klikkel be tudom állítani, hogy mi jelenjen meg

(#5033) sanchomuzax válasza tlac (#5030) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Pontosítók. A hálózatra csak egy a kis PC ikon jön ki, a többi alakul:

Google: Sancho blogja

(#5034) sanchomuzax válasza tlac (#5032) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Alakul nálam is. Csak merni kell kattintani. :D

Google: Sancho blogja

(#5035) tlac


tlac
nagyúr

Hogyan tudom feltenni úgy az új xbmc-t a deb-multimedia repository-ból, hogy csak is kizárólag azok a csomag frissüljenek be, amiket nagyon muszáj és a többiek maradjanak a debian stabil ágból?

Az apt pinning-gel próbálkozok, de kellene hozzá egy kis segítség.

Package: *
Pin: release o=Unofficial Multimedia Packages
Pin-Priority: 1

Mi a helyes érték a priority-ra? Hogyan tudom telepíteni ezután apt-get-tel az új xbmc-t?

[ Szerkesztve ]

(#5036) gyulank


gyulank
addikt

Igazából mindig kiírt valami hibát az új iceweasel, de rájöttem, hogy nekem Firefox kéne, mert tetszik, hogy ha beírok egy településnevet a keresőbe, fent alapból megjelenik a térkép is.
De azt sem tudom, hogy kell telepíteni. Kitömörítettem, a kitömörített mappából tudom futtatni, de ez így nem jó. Azt hogy lehet megcsinálni, hogy mondjuk terminálból elég legyen a firefoxot beírni cím nélkül, és mondjuk Openboxban az legyen a Web browser, és megjelenjen a böngészők közt is a menüben? Mondjuk kipróbáltam virtuál Debian 6 lxde-n is, de ott sincs a menüben se.
Próbáltam telepíteni a 32-bites Operát is deb-ből, de a szoftverközpont nem csinált semmit. A szoftver centert is hiába telepítettem, nincs a menüben már rányomtam a reconfigra is, plusz kitömöríteni is csak terminálból lehet,a fájlokat nautilusból nem. Ezek azért vannak mert csak openbox van fent? Bár az openbox is csak így sikerült, és ez elég sok dolgot telepített mellé.
apt-get install xserver-xorg-core xinit openbox xterm bzip2 Miért csak így sikerült? Hogy lehetne változtatni ezeken?

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#5037) Destloler válasza sh4d0w (#5015) üzenetére


Destloler
tag

Ha nem lenne nagy kérés leínád nekem lépésrő lépésre hogy hogyan tudom ssh telepíteni a Conky-t? Kezdő linuxos vagyok nagyon nagy segítség lenne. Nagyon köszönöm a segítségedet

[ Szerkesztve ]

(#5038) CPT.Pirk válasza gyulank (#5036) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az Iceweasel az a Firefox. Amit használtál, az a mozilla debian repójából származik? Mert ha nem, akkor valami őskövület verziót használtál.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5039) gyulank válasza CPT.Pirk (#5038) üzenetére


gyulank
addikt

A Firefox az 21.0-ás, és semmi bajom vele, csak az, hogy úgy akarom futtatni, mint bármi mást, alapértelmezetté tenni, hogy 2 kattintással meg lehessen nyitni Openboxból. A Debian 7-ben alapból a 10-es Iceweaselt teszi fel. De próbáltam telepíteni az újat is, futott is, de hibákat írt ki a terminálba, és tán abban se jött elő térkép legfölül, csak Firefoxba, meg jobban tetszik a vörös mint a kék, és úgyis az frissülne előbb. Ha települne valahogy.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#5040) sh4d0w válasza Destloler (#5037) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem írom le, itt elolvashatod.

https://www.coreinfinity.tech

(#5041) Destloler válasza sh4d0w (#5040) üzenetére


Destloler
tag

Nagyon köszönöm a segítségedet.

(#5042) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van mód kiiktatni leállításkor a 60 másodperces kötelező várakozást Wheezy alatt? Azt szeretném elérni, hogy ha megnyomják a power gombot, akkor kérdés nélkül induljon el a leállítás, ahogy az a Squeezeben volt.

Gnome3-as :U a Wheezy, a dconfban a session managerben letiltottam a kérdező ablakot, de az valószínűleg nem ez volt, mert nem tűnt el. Más infót meg nem találtam erről...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5043) Destloler válasza sh4d0w (#5040) üzenetére


Destloler
tag

Megpróbáltam a leírás alapján az feltelepíteni, de az írja ki hogy nem találj a file-t. Lehet valamit rosszul csináltam. Tudnál benne segíteni.

(#5044) Rimuru válasza Destloler (#5043) üzenetére


Rimuru
veterán

Azt írd már le hogy eddig mit csináltál és hol akarsz el.

Vigyázat, csalok!

(#5045) Destloler válasza Rimuru (#5044) üzenetére


Destloler
tag

Letölöttem a conky-t. Probltam elinditani program futtatása... de itt semmi ne történik. Terminálból pedig ezt csinálom: 1, hálózaton keresztül belépek SSH-val.
2, ezt beírom : sudo apt-get install conky
3, ezt irja ki: -bash: sudo: parancs nem található

(#5046) sh4d0w válasza Destloler (#5045) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

sudo csak akkor kerül telepítésre, ha nem adtál meg root jelszót. Ha igen, akkor nincs sudo, helyette van a root account. Belépsz ssh-val normál userként, majd su - és máris root vagy.

https://www.coreinfinity.tech

(#5047) Destloler válasza sh4d0w (#5046) üzenetére


Destloler
tag

root accountal léptek be.

(#5048) Destloler válasza sh4d0w (#5046) üzenetére


Destloler
tag

hogyan lépek be normál userként? Nagyon kezdő linuxos vagyok.

(#5049) Destloler


Destloler
tag

Ez irja ki

(#5050) sh4d0w válasza Destloler (#5047) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

1. root accounttal nem lépünk be távolról.
2. ssh user@host - így kell belépni normál userrel.

https://www.coreinfinity.tech

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.