Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  CSS topic

Hozzászólások

(#1884) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Kicsit takarítottam. :(((

Felszólítom a topic közösségét, hogy maradjanak szakmai vonalon!

⭐ Stella

(#1885) honda 1993


honda 1993
senior tag

Sziasztok.

A weboldalam fel van töltve, de sokkal lassab mint amire számítottam.
Azt már tudom hogy ezt az okozza hogy az oldalon lévő képek nem webre vannak optimalizálva.

Az viszont nem tiszta hogy ez pontosan mit is takar.
Csak arról van szó hogy kisebb felbontású képeket kellene feltöltenem?
Vagy van erre valami külön szoftver ami úgy módisítja az adott képet hogy az ne terhelje nagyon a látogató gépét?

XD alias IKSZDé

(#1886) DNReNTi válasza honda 1993 (#1885) üzenetére


DNReNTi
őstag

Attól függ milyen képek. Weben leginkább png-t esetleg svg-t használunk. Szernecsére a png-t lehet optimalizálni, de már az is sokat jelent ha odafigyelsz a méretekre, pl: egy gomb ikonját 24x24px méretben használod, akkor ne egy 256x256 méretű képet húzz már be emiatt. Látlanban okosabbat mondani nem nagyon lehet. Esetleg, hogy a devtool network fülén meg tudod nézni betöltéskor mi mennyi időt vesz igénybe. Akkor legalább látod merre kell indulni.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1887) honda 1993 válasza DNReNTi (#1886) üzenetére


honda 1993
senior tag

Én mindenhol .jpg kiterjesztést adtam neki. Így utólag is simán átírhatom és ugyanaz lesz a végeredmény tudtommal.

Az meg nyílván lóf@szt sem jelent hogy css-ben a szélesség és a magasság mekkora ugye?
Köszi a segítséget.

XD alias IKSZDé

(#1888) DNReNTi válasza honda 1993 (#1887) üzenetére


DNReNTi
őstag

Rosszul tudod. Attól mert átnevezel egy fájlt még nem lesz az amit a kiterjesztésben megadsz. Jpeg vs PNG. Na de vissza a lényegre, a jpeg képeket is lehet optimalizálni képtől függően 80-90%-os minőségen mentve a különbség észrevehetetlen, de a helyigényük fele-harmada.

"Az meg nyílván lóf@szt sem jelent hogy css-ben a szélesség és a magasság mekkora ugye?"
Ezt nem értem. Illetve nem tudom, hogy érted. Ha úgy érted ahogy én értem akkor már hogyne jelentene. Most attól mert egy 8 megás 20Mpixeles képet te ikonnak használsz, az még egy 8 megás 20Mpixeles kép, nem egy ikon. Bár ez durva példa, de a lényeg benne.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1889) honda 1993 válasza DNReNTi (#1888) üzenetére


honda 1993
senior tag

Kőszi a segítséget.

Amit az előbb linkeltél, az tudja a .jpg képeket is optimalizálni ha jól látom.

XD alias IKSZDé

(#1890) honda 1993 válasza DNReNTi (#1888) üzenetére


honda 1993
senior tag

Egyébkent úgy értettem, hogy gondolom attól semmivel sem lesz gyorsabb az oldal hogy ha a túl nagy felbontású képeknek csak a szélességét (width) és a magasságát (height) szabom kisebbre úgy, hogy a kép felbontása változatlan marad.

XD alias IKSZDé

(#1891) DNReNTi válasza honda 1993 (#1890) üzenetére


DNReNTi
őstag

Igen erre akartam kilyukadni. Akkora képekkel dolgozz amekkorákra szükség van. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1892) honda 1993 válasza DNReNTi (#1891) üzenetére


honda 1993
senior tag

Most ezt nyílván csak úgy tudom megtenni, hogy 8 mp-es képek helyett mondjuk 5 mp-es fotókat készítek nem?
És akkor ezeket az 5 mp-es képeket még külön optimalizálom az általad linkelt progival...

Köszi a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#1893) DNReNTi válasza honda 1993 (#1892) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ha neked a weboldalon 5MP képekre van szükséged akkor igen. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1894) honda 1993 válasza DNReNTi (#1893) üzenetére


honda 1993
senior tag

Csak mondtam valamit szemléltetés képpen. :D
Egyébkent lehet hogy tényleg kellenek majd az 5Mp-es képek, mert viszonylag fontos hogy éles legyen az adott fotó.
Persze tudom jól hogy nem a mp-ek száma a mérvadó, de az biztos hogy pl 1 mp-es felbontással elég viccesen mutatna.:D

XD alias IKSZDé

(#1895) honda 1993


honda 1993
senior tag

Egyébkent csak hogy boldogítsalak titeket még egy kicsit, visszatérnék a responzive témára.

Nem úgy mutatott az oldalamon a responzive nézet mint ahogy vártam ezért mellőztem azon megoldásomat.
Viszont azt vettem észre hogy erre az oldalra elég lenne ha az img-containerek nagyobbak lennének, es nem 3 hanem mondjuk csak kettő lenne belőlük egy sorban egymás mellett.

illetve ezen kívül még a szövegek betűméretét kellene növelni pár px;-el , meg ugye a menüpontok méretét is ugyan így.

Szerintetek mi volna a legokosabb megoldás ezekre?
Mert én úgy érzem hogy ezekhez nem kellenének media querik.

XD alias IKSZDé

(#1896) DNReNTi válasza honda 1993 (#1894) üzenetére


DNReNTi
őstag

"Egyébkent lehet hogy tényleg kellenek majd az 5Mp-es képek"
El nem tudom képzelni mire kellenek neked ekkora képek egy weboldalra. :DDD Most figyelmen kívül hagyva az esetleges fotó letöltési lehetőséget, de az meg nem kell h megjelenjen az oldalon, elég ha egy link mutat rá és letölti aki akarja.

"de az biztos hogy pl 1 mp-es felbontással elég viccesen mutatna"
1 MP 4:3-as kép: 1152x864px. Hacsak nem tervezel retina meg 4K layoutot az oldalra (amit nem hiszem h megtennél) akkor nem tudom miért mutatna viccesen. :D

(#1895) honda 1993
Ezt elolvastam vagy 10x mire azt gondolom, hogy talán sejtem mi is a kérdés. Kérlek javíts ha tévedek. Tehát, letettél a responsive layout-ról. Eddig tiszta. Szóval most van egy darab megjelenésed eszköztől (kijelzőmérettől) függetlenül. Ha jól értem. Ha így van akkor:
"Szerintetek mi volna a legokosabb megoldás ezekre?"
1. Átírod a CSS-t úgy hogy ne 3 hanem csak 2 img-container legyen
2. Átírod a CSS-t úgy hogy szövegek betűméretét megnöveled pár px-el
3. Átírod a CSS-t úgy hogy nagyobbak legyenek a menüpontok is

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1897) honda 1993 válasza DNReNTi (#1896) üzenetére


honda 1993
senior tag

Dede pontosan így értettem.
Igazából hülye vagyok, mert csak annyit kellett volna kérdeznem hogy ha csak az előbb felsoroltak szükségesek a mobil nézethez, akkor azokhoz ugye nem is kell css Media queriket használni?
:D

XD alias IKSZDé

(#1898) DNReNTi válasza honda 1993 (#1897) üzenetére


DNReNTi
őstag

Akkor most csak van mobil layout? :U

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1899) honda 1993 válasza DNReNTi (#1898) üzenetére


honda 1993
senior tag

Nincsen. Volt egy kísérletem vele, de nem jött össze.
Most pedig egy valamivel egyszerűbb módot keresek a mobil nézet elkészítéséhez, mert rájöttem hogy nem is kellene túlbonyolítani. (Mivel elég egyszerű az oldalam szerkezete)

Ha nem érthető az amit írok, akkor az azért van mert elég hülye vagyok a témához és nem vagyok tisztában az összes "szak kifejezéssel".

XD alias IKSZDé

(#1900) Sk8erPeter válasza honda 1993 (#1899) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tehát media query-ket szeretnél media query-k nélkül. Good luck!

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  CSS topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.