Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  CSS topic

Hozzászólások

(#1051) Zedz válasza fordfairlane (#1050) üzenetére


Zedz
addikt

Köszönöm! :R

(#1052) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok,

Most arra lennék kíváncsi, hogyan lehetne azt megoldani, hogy amikor kicsinyítem az oldalt (chromeban pl ctrl + scroll lefelé) akkor a kép mérete ne változzon. Itt egy példa.

(#1053) martonx válasza Zedz (#1052) üzenetére


martonx
veterán

Media query-vel tudod a dpi függő propertyket is megadni, nem csak a képernyő felbontás függőeket.

Én kérek elnézést!

(#1054) DNReNTi válasza Zedz (#1052) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szia,

A megoldás:
background: url('vmi.jpg') fixed center center no-repeat;
background-size: cover;

Az ördög az utolsó sorban van. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1055) Zedz válasza DNReNTi (#1054) üzenetére


Zedz
addikt

Köszönöm! :R

(#1056) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Sziasztok, egy elméleti kérdés. Egy vízszintes menüt próbálok összehozni de nem tudom rávenni hogy az elemek középre legyenek rendezve és a maradék helyet kitöltse a hátterük. Tehát olyan széles legyen mint az oldal...

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1057) Zedz válasza kemkriszt98 (#1056) üzenetére


Zedz
addikt

Ilyesmire gondoltál?

(#1058) kemkriszt98 válasza Zedz (#1057) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Inkább valami ilyesmire... persze ezt most hirtelen dobtam össze uh. biztos nem pontos az elválasztás... A betűtípus sem fontos....

[ Szerkesztve ]

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1059) Zedz válasza kemkriszt98 (#1058) üzenetére


Zedz
addikt

És ez nagyobb felbontásokon jól nézne ki? :)

(#1060) DNReNTi válasza kemkriszt98 (#1056) üzenetére


DNReNTi
őstag

Minden formázást félretéve csak a lényeg:
ul { list-style: none; text-align: center; }
li { display: inline-block; }

jsfiddle példa

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1061) kemkriszt98 válasza Zedz (#1059) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Nem ! :) De most nem is az a lényeg hanem az elrendezés...

DNReNTi:
Eddig én is megoldottam... most jönne az a rész, hogy ha háttérszínt állítok akkor ne látszódjon köztük hely meg hogy a hátterek kitöltsék az oldal szélességét...

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1062) DNReNTi válasza kemkriszt98 (#1061) üzenetére


DNReNTi
őstag

Hát ha eddig eljutottál akkor nem értem a többi miért gond. :)
No de megoldottam neked. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1063) kemkriszt98 válasza DNReNTi (#1062) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Gyakorolnom kellene a tükör előtt mert nem értenek meg az emberek :) A különböző menüelemek háttere ki kellene töltse az egész szélességet... ezzel van problémám...

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1064) DNReNTi válasza kemkriszt98 (#1063) üzenetére


DNReNTi
őstag

Valóban nem sikerült ezt eddig megfogalmaznod :)
fiddle

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1065) kemkriszt98 válasza DNReNTi (#1064) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Legközelebb ügyesebb leszek :) ez az amire gondoltam... Köszönöm

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1066) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok ismét,

Ugye nemrég kérdeztem, hogyan lehet megoldani azt, hogy oldal nagyítás-kicsinyítés hatására ne változzon a kép.

Akkor meg adtam egy heightet, például 400 pixel. De mit kellene tennem akkor, ha ennek a képnek mindig a képernyő aljáig kell érnie? Például itt. Ha nagy monitoron nézem, ha laptopon, a kép mindig beteríti a területet. :)

(#1067) martonx válasza Zedz (#1066) üzenetére


martonx
veterán

Mondjuk nem pixelben adod meg a méretet, hanem százalékban. Ez most komoly kérdés volt, vagy valami elfuserált poén?

Én kérek elnézést!

(#1068) Zedz válasza martonx (#1067) üzenetére


Zedz
addikt

Nem poén, %-ban meg van kavarodva a css, ezért gondoltam, hogy ide is valami turpisság kell. Lehet akkor a divek kesze-kuszák neki, átnézem azokat. :S

Szerk.: tényleg a divekkel volt a baj, sry. :R

[ Szerkesztve ]

(#1069) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Sziasztok, hogy tudnám egy inputnak megváltoztatni a háttérszínét akkor amikor a felhasználó rákattint, úgy, hogy úgy is maradjon? Illetve konkrétabb kérdés, hogy ezt meglehet e css-ben oldani vagy mondjuk js-el kell varázsolni?

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1070) Jim-Y válasza kemkriszt98 (#1069) üzenetére


Jim-Y
veterán

CSS-el nem hiszem, hogy meg lehet csinálni, hogy úgy is maradjon, de js-el elég egyszerűen.

CSS-highlight:

<input type="text" class="inp" />

.inp:focus {
background-color: lightgreen;
}

Vanilla JavaScript:

Nem teszteltem: http://jsfiddle.net/Jim_Y/9yY2k/

jQuery:

http://jsfiddle.net/Jim_Y/q8L5G/1/

(#1071) Sk8erPeter válasza Zedz (#1068) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerinted ha egy függőlegesen tartott, 3 m hosszú léccel be akarsz menni egy 2 m magas ajtón, akkor a léc alkalmazkodni fog az ajtó méretéhez? Csak azért mondtam ezt a példát, hogy érezd, hogy a fix méretekkel kb. mit tudsz kezdeni. Vágod, a pixel az egy képpont, 400 képpont az 400 képpont, és kész. Nem alkalmazkodik az semmihez.

(#1070) Jim-Y :
Neked meg itt válaszoltam, nem nagyon reagáltál. :)

Sk8erPeter

(#1072) Jim-Y válasza Sk8erPeter (#1048) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ezt nem is láttam, köszi neked is :)

(#1073) TomyLeeBoy


TomyLeeBoy
tag

Sziasztok!

Vannak egy oldalon különböző div-ek, az egyikben egy lenyíló select mező. Ha ez lenyílik, egy alatta lévő div eltakarja a felét a lenyílt mezőnek. Hogyan lehetne megoldani hogy a lenyíló select listája mindig minden felett legyen? A z-index tulajdonsággal próbálkoztam, ez a diveket szépen egymásra helyezi amilyen sorrendben akarom, de a divből nyíló mezőt már nem. :)

Az idő sebessége: 1s/s

(#1074) Sk8erPeter válasza TomyLeeBoy (#1073) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Példát kérünk jsFiddle-re.

(#1072) Jim-Y : szívesen.

Sk8erPeter

(#1075) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Sziasztok, van egy oldal ahol egy php kód betölt x képet egy mappából. Ezek a képek ezekkel a tulajdonságokkal rendelkeznek:

img.galery{
width:150px;
height:150px;
border:5px groove pink;
padding:10px;
border-radius:3px;
margin:30px;
}

ez így szép és jó... a szülőelem beállítása szerint szépen megjelennek a képek középre rendezve, egy sorban x darab... Most rájöttem hogy a kereten belül kellene egy címet is írni ezért a képet beraktam egy div-be. Eme div tulajdonságai ~ugyan azon:

div.ga{
width:150px;
height:200px;
border:5px groove pink;
padding:10px;
border-radius:3px;
margin:30px;
font-family:CURSIVE;

}

Így viszont már egymás alatt jelennek meg a div-ek... :F (Bár tudtom szerint a diveknek ez az alap beállítása, megpróbáltam beállítani a display-t inline-ra, de semmi...

[ Szerkesztve ]

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1076) Sk8erPeter válasza kemkriszt98 (#1075) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Erre is ezt tudom mondani: [link]. :D

Sk8erPeter

(#1077) kemkriszt98 válasza Sk8erPeter (#1076) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

A php működéséhez valamit külön be kell kapcsolni?

szerk.: jsFiddle-en

[ Szerkesztve ]

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1078) Jim-Y válasza kemkriszt98 (#1077) üzenetére


Jim-Y
veterán

jsFiddle -ön nem működik a php. A php által legenerált html kódot másold be a szükséges css-el.

(#1079) kemkriszt98 válasza Jim-Y (#1078) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Akkor viszont hova tudnék példát másolni? Az oldal szerves része a php...

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1080) Sk8erPeter válasza kemkriszt98 (#1077) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem arra való, szóval nincs PHP-értelmező, de fogod, az érintett oldalnál a böngészőben megnyitod a forráskódnézegetőt (Ctrl+U) vagy a webfejlesztő panelt (Ctrl+Shift+I vagy F12), és szépen kimásolod a kész HTML-kimenetet, persze csak a releváns részeket. (Ahogy Jim-Y is írta.)

(#1079) kemkriszt98 :
A CSS, meg a kész HTML-kód szempontjából totálisan mindegy, hogy milyen szerveroldali/akár kliensoldali kód generálta le, először arra kell rájönni, hogy mi a rossz a kimenetben nálad, és rájövünk-e a hibára, aztán vissza lehet görgetni a korábbi állapotokra (hogy hogyan is történjen az a legenerálás).
A böngésződ sem látja az általad írt PHP-kódot, ő is csak a kapott HTML-kimenetből, meg CSS-kódokból (plusz JS-kódok, stb.) tud valamit megjeleníteni! A szervertől csak kap egy kódhalmazt, hogy nesze, ezzel kezdjél valamit. Eszerint gondold végig.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1081) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Na, megszületett :D [link]

Azt tudtam, hogy a böngésző a "kész" html kódot kapja meg csak ez a megoldás nem jutott eszembe :) :B

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1082) Kar07 válasza kemkriszt98 (#1081) üzenetére


Kar07
tag

Ha jól értem, akkor a .ga div elemeket szeretnéd egymás mellé helyezni. Add hozzá ezt a tulajdonságot: float: left;

(#1083) kemkriszt98 válasza Kar07 (#1082) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Az a baj, hogy középre kellene őket rendezni... viszont ha jól sejtem a float:left ennek a hatásnak nem tesz jót...

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1084) Kar07 válasza kemkriszt98 (#1083) üzenetére


Kar07
tag

Valóban nem középre lesz, ezen kitételen átsiklottam, így középre?

(#1085) kemkriszt98 válasza Kar07 (#1084) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Danke schön :)

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1086) Sk8erPeter válasza kemkriszt98 (#1085) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Látod, felraktad a példát, azonnal érthető volt, mit szeretnél, és már meg is van oldva. :) Most már legalább tudod, miért éri meg a kérdezőnek is felrakni egy demót jsFiddle-re. :D

Sk8erPeter

(#1087) kemkriszt98 válasza Sk8erPeter (#1086) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

:D

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1088) honda 1993


honda 1993
senior tag

Hali.

Úgy ahogy kezdem megérteni a css és a html működését.

Már tudok csinálni egy kulturált menürendszert is, de csak úgy hogy mindig lesek valahonnan, mert a css kódban nem teljesen világos hogy a menü kódjánál mi mire szolgál. (a többi dolog nagyjából érthető)

Tudnátok valami féle oldalt vagy kódot linkelni ahol csak a css+html menüről van szó, és világosan (magyar nyelven elmagyarázzák az egészet?

XD alias IKSZDé

(#1089) martonx válasza honda 1993 (#1088) üzenetére


martonx
veterán

Az első két mondatod szöges ellentétben áll egymással.
Az egész internet egy nagy tutorial.

Én kérek elnézést!

(#1090) honda 1993 válasza martonx (#1089) üzenetére


honda 1993
senior tag

Akkor nem olvastad el figyelmesen amit írtam.

És lehetőleg ne ilyeneket írjatok, ezzel tényleg nem vagyok előrébb

Olyan oldalt nem találok sehol ami kifejezetten a css menüvel foglalkozik

XD alias IKSZDé

(#1091) martonx válasza honda 1993 (#1090) üzenetére


martonx
veterán

Figyi, ez olyan mintha írni/olvasni akarnál megtanulni, de te egyből a szépirodalommal akarod kezdeni, átugrva a betűk, nyelvtani szabályok, olvasókönyvek lépést.

Vélhetően semmit nem tudsz a css-ről, de rögtön menüt akarsz csinálni.

Én kérek elnézést!

(#1092) DNReNTi válasza honda 1993 (#1090) üzenetére


DNReNTi
őstag

"Olyan oldalt nem találok sehol ami kifejezetten a css menüvel foglalkozik"
Tényleg? :)
A teljesség igénye nélkül néhány:
line25
And/Or
purecss
+1

Ezek kifejezetten css menü posztok, részletes html és css kódokkal, magyarázattal, lépésről lépésre. Ezen felül nem tudom mi várható el egy css menükröl szóló bejegyzésben. :)

A keresés 2mp volt, ebben benne van a böngésző elindítása is.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1093) honda 1993 válasza DNReNTi (#1092) üzenetére


honda 1993
senior tag

Köszi xd

XD alias IKSZDé

(#1094) honda 1993 válasza DNReNTi (#1092) üzenetére


honda 1993
senior tag

de valamiert az osszes kod rosz.

mindegyket megneztem,es sehol nem hibaztam.

olyan mintha a css nem is letezne. :W

XD alias IKSZDé

(#1095) DNReNTi válasza honda 1993 (#1094) üzenetére


DNReNTi
őstag

Igen, tuti rosszak. Azert mukodnek a demo oldalakon. :D jsfiddle-re tegyed fel azt a kodot had lassuk hol hibaztak a posztok iroi. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1096) honda 1993 válasza DNReNTi (#1095) üzenetére


honda 1993
senior tag

Ha nem működik akkor nem működik.

Nem kell a lekezelő stílus.

Kipróbáltam úgy is hogy nem is írogatom, hanem mindent bemásolok

És úgy sem jó. És ha bemásolva sem működik akkor pedig nincs más lehetőség mint hogy a kóddal van a baj.

És mielőtt megint belekötnél valamibe, a szövegszerkesztőben is minden jól be van állítva

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#1097) Sk8erPeter válasza honda 1993 (#1096) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most komolyan, olvasd el, amiket írtál:

"Úgy ahogy kezdem megérteni a css és a html működését.
[...]
de valamiert az osszes kod rosz.
mindegyket megneztem,es sehol nem hibaztam.
olyan mintha a css nem is letezne. :W"

martonx kolléga előttem már említette, hogy némi ellentmondást lehet felfedezni itt aközött, hogy már kezded érteni a dolgot, de "valamiért az összes kód rossz". :D Meg itt egyszerűen nem tudunk miben segíteni, mivel nem tettél fel értelmes, célzott kérdést, kitalálni meg nem tudjuk, hogy mit rontasz el.
Ha "olyan, mintha a CSS nem is létezne", akkor valószínűleg rossz fájlnevet adtál meg. Vagy ki tudja, mit rontottál el.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1098) honda 1993 válasza Sk8erPeter (#1097) üzenetére


honda 1993
senior tag

nagyon vicces vagy tenyleg.

mindegy,majd rajovok valahogy koszi

XD alias IKSZDé

(#1099) Sk8erPeter válasza honda 1993 (#1098) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most úgy tűnik a reakcióidból, hogy azt hiszed, azzal van a baj, hogy kezdő vagy, nem azzal van a baj, hanem a kérdéseiddel és az általad szolgáltatott információkkal. Gondolj bele, hogy külsősként mi mit látunk bele abba, amivel próbálkozol, ha nem mondod el. Amúgy ha már kérdezel, akkor ne hőbörögj lépten-nyomon.

Sk8erPeter

(#1100) DNReNTi válasza honda 1993 (#1096) üzenetére


DNReNTi
őstag

"Ha nem működik akkor nem működik."
"Kipróbáltam úgy is hogy nem is írogatom, hanem mindent bemásolok És úgy sem jó. És ha bemásolva sem működik akkor pedig nincs más lehetőség mint hogy a kóddal van a baj."

Oké ne haragudj, hogy segíteni akartam. Elnézés igérem többé nem fordul elő.
Annyit még hozzátennék: a line25 példát egy az egyben másolva pontosan azt kapom amit kell. Nem tudom hol rontottam el. Maximum 5 perc volt, de csak mert átírtam a menüket nehogy meg legyek gyanúsítva hogy az eredetit befotosoppoltam.


Katt a nagyobb méretért.

Részemről lezárva.
Tehát összegzem: mindenki hülye, a kód szar, te vagy a király. :R

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  CSS topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.