Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  CSS topic

Hozzászólások

(#1251) honda 1993


honda 1993
senior tag

sziasztok.

az lenne a kerdesem hogy hogy lehet a login feluletet css-ben "atirni" ?

en azt gondoltam hogy a form_login { } koddal lehet elkezdeni,de sajnos nem csinal semmit.

<form name="bejelentkezes" method="post" action="index.html">
<p><input type="text" name="login" value="" placeholder="felhasznalonev"></p>
<p><input type="password" name="password" value="" placeholder="jelszo"></p>
<p class="emlekezz ram">
<label>
<input type="checkbox" name="remember_me" id="remember_me">
emlekezz ram
</label>
</p>
<p class="submit"><input type="submit" name="commit" value="bejelentkezes"></p>
</form>
</div>

<div class="login-help">
<p><a href="index.html"></a>.</p>
</div>
</section>
</div>

ez lenne a html kod. :R

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#1252) martonx válasza honda 1993 (#1251) üzenetére


martonx
veterán

"en azt gondoltam hogy a form_login { } koddal lehet elkezdeni,de sajnos nem csinal semmit"

Komolyan hihetetlen vagy. Az elmúlt 4 hónap alatt annyi tudást nem sikerült felszedned, hogy mik azok a css selectorok, vagy hogy egyáltalán mi is a css működésének az alapja, de érzésre a HTML elemek miértjeivel sem vagy pindurit sem tisztában? Akár egy nyomorult jsfiddle példát sem vagy képes kiizzadni magadból, pedig hányszor-de-hányszor elmondtuk már ezt neked. Abszolút fejlődésképtelen vagy :(

Én kérek elnézést!

(#1253) honda 1993 válasza martonx (#1252) üzenetére


honda 1993
senior tag

mar nem aktualis a kerdes,koszonom.

tovabbi szep napot

XD alias IKSZDé

(#1254) #81999360 válasza honda 1993 (#1251) üzenetére


#81999360
törölt tag

-

[ Szerkesztve ]

(#1255) honda 1993 válasza #81999360 (#1254) üzenetére


honda 1993
senior tag

mondjad nyugodtan, nem kell torolni a hszt XD

XD alias IKSZDé

(#1256) #81999360 válasza honda 1993 (#1255) üzenetére


#81999360
törölt tag

Ha már megoldottad, akkor fölösleges. :K

(#1257) DNReNTi válasza honda 1993 (#1251) üzenetére


DNReNTi
őstag

+1

(#1251) honda 1993
Másik kérdés, ha már itt tartunk:
Hogy lesz ez működésre bírva? :)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1258) DNReNTi válasza DNReNTi (#1257) üzenetére


DNReNTi
őstag

Most látom nem jól válaszoltam :(
(#1252) martonx
+1

Így helyes. Az időkorlátom meg lejárt. Je.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1259) honda 1993 válasza DNReNTi (#1258) üzenetére


honda 1993
senior tag

"mukodesre birva" majd csak akkor lesz ha tudom mar a php-t, egyenlore csak azert van az oldalamon (es kimeljetek meg az ujabb beszologatasaktol please)
Szoval azert van az oldalamon, mert igy jobban nez ki. XD

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#1260) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Kis érdekesség:
HTML5 banner, képek nélkül, csak kotta.
Source - Végeredmény

Azé' ide rakom, mert a nagy része CSS.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1261) Joci93


Joci93
senior tag

Sziasztok!

Van egy oldal, ami 1620px széles (és nagyobb) felbontásra lett tervezve, ezért kisebb felbontáson megjelenik a horizontális slider, amivel nem is lenne semmi gond, de ha oldalra scrollozunk, akkor minden eltűnik, csak a beírt szöveg marad meg. (Eltűnik a háttér, a hírdoboz, a slider jobb oldali része és így tovább). Ha a böngésző ablakát nagyobbítjuk, akkor minden rendesen megjelenik.

Gondoltam arra, hogy a width:100% miatt van, de miután átírtam, azután is olyan maradt. Próbálkoztam már mindennel, de mindig eltűnnek a dolgok.

Valaki találkozott már ilyennel?

:U

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#1262) honda 1993


honda 1993
senior tag

Udv.

Nem talaltam megfelelo topicot, ezert ide irok.

Ugy tudom hogy a google kepeket nem szabad felhasznalni a weboldalamhoz, ugyanis az ott levo kepeket szerzoi jogok vedik.( es akar meg is birsagolhatnak )

Viszont ugy tudom hogy ezen az oldalon [link] csak olyan kepek vannak, amiket barmilyen celra fel szabad hasznalni, es nem kell azon aggodni, hogy nem- e lesz esetleg valami problema a kesobbiekben.

Tehat a kerdesem az lenne , hogy a linkelt oldalon valoban csak olyan kepek vannak amiket nyugodtan fel lehet hasznalni ?

Illetve tudnatok meg olyan oldalakat linkelni ahol szinten csak ilyen kepek vannak ?
:R

XD alias IKSZDé

(#1263) DNReNTi válasza honda 1993 (#1262) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ez ha jól látom csak egy gyűjtő oldal, mint mondjuk az árukereső, és képenként meg van határozva milyen license vonatkozik rá. Már a képre. Ennek megfelelően lehet felhasználni. Ez egy elég jó vadászterület, de szintén oda kell figyelni melyik képet, hogyan lehet felhasználni. A legjobb megoldás a fizetős oldalak használata. Ki kell fizettetni az ügyféllel. Mivel gondolom te még nem ügyfélnek készíted az oldalt, így javaslom valamelyik "google: free stock photo" oldal használatát.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1264) honda 1993 válasza DNReNTi (#1263) üzenetére


honda 1993
senior tag

Valamelyik "google free stock photo" ezalatt a google képeket érted, amik szabadon felhasználhatóak bármilyen célra, vagy esetleg van valami oldal?

Az a baj hogy az ingyenes képek között nagyon kicsi a választék, ráadásul nincsenek is köztük jók.

XD alias IKSZDé

(#1265) DNReNTi válasza honda 1993 (#1264) üzenetére


DNReNTi
őstag

"Az a baj hogy az ingyenes képek között nagyon kicsi a választék, ráadásul nincsenek is köztük jók."
Micsoda véletlen. :D Nyilván nem fogják ingyen odaadni, amiért pénzt lehet kérni.

A "google: free stock photo" alatt azt értem, hogy beírod googlebe, hogy free stock photo, és a találatok böngészve próbálsz ingyen jogtiszta képeket szerezni. Sok oldal ad lehetőséget arra, hogy pár napos trial regisztrációval limitált mennyiségű képet ingyen letölts.

Egyébként most GraphicStock-on 83%-os akció van, az éves előfizetés 600$.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1266) honda 1993


honda 1993
senior tag

Udv.

Szeretnek csinalni egy olyan geleria szeruseget, ami olyan hogy egy nyilra kattintva ugrik at az egyik keprol a masikra.

Tehat kifejezetten fontos lenne, hogy egyszerre csak egy kep latszodjon, egy megadott meretben. ( A nyil pedig amivel a kovetkezore lehet ugrani, az pedig a kep ket oldalan kellene hogy legyen)

Ezt meg lehet oldani css segitsegevel ?

XD alias IKSZDé

(#1267) Zedz válasza honda 1993 (#1266) üzenetére


Zedz
addikt

Ezt javascripttel szokták megoldani. Számtalan jQuery-ben megírt image galleryt találni a neten, nézz szét. :) Ha nagyon vállalkozó kedvű vagy akkor akár fabrikálhatsz is magadnak egyet.

(#1268) honda 1993 válasza Zedz (#1267) üzenetére


honda 1993
senior tag

Ertem.

Sajos a javascripthez nem ertek semennyire.

XD alias IKSZDé

(#1269) Zedz válasza honda 1993 (#1268) üzenetére


Zedz
addikt

Ha keresel egy jQuerys galleryt, akkor nagy valószínűséggel le fogják írni, hogy hogyan használhatod az oldaladon. Próbáld meg legalább... :)

(#1270) honda 1993 válasza Zedz (#1269) üzenetére


honda 1993
senior tag

Utananezek, csak sokkal jobb lenne ha magam is kepes lennek kivitelezni egy sajat koddal. XD

Ezert problemaztam itt.

XD alias IKSZDé

(#1271) PumpkinSeed válasza honda 1993 (#1270) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

PHP-ban is tudsz írni egyet.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1272) Zedz válasza honda 1993 (#1270) üzenetére


Zedz
addikt

Akkor itt az ideje elkezdeni a javascriptet is. ;] Bár gallery helyett valami egyszerűbbel kellene .... :DDD

(#1273) honda 1993 válasza Zedz (#1272) üzenetére


honda 1993
senior tag

Egyenlore meg csak a php-val probalkozom, szoval a javascriptet majd csak kesobb kezdem el. :K

PumpkinSeed Akkor ennek utananezek. Koszi.

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#1274) honda 1993


honda 1993
senior tag

Sziasztok.

Egy nagyon alap kerdesem volna.

Adott az alabbi menu:

<div id="menu">
<ul>
<li><a href="valami.html">valami</a></li>
<li><a href="valami2.html">valami2</a></li>
<li><a href="valami3.html">valami3</a></li>
<ul>
<li><a href="ize.html">ize</a></li>
</ul>
</ul>
</div>

Ebbol szeretnek egy lenyilo menut kesziteni ugy, hogy csak a legalso menupontra mutatva ( vagyis a jobb oldalira, mivel a css-ben float left van ) legyen egy lenyilo menupont.

Egy lenyilo menut ossze is tudnek dobni, hiszen sok tutorial van ezzel kapcsolatban, csak az a baj, hogy ez csak most jutott eszembe, es nem ugy terveztem a menut hogy lenyilo legyen.
A neten levo tutorialok kozul pedig egyik sem hasonlit az en menumhoz, es igy nem tudom azok alapjan megoldani.

:R

css-----------------

#menu {
position: absolute;
top: 296px;
margin-left: 300px;
padding: 0;
}
#menu li {
width: 52px;
height: 21px;
border: 2px darkblue ridge;
background: #177808;
border-radius: 1px;
text-align: center;
list-style: none;
float: left;
}
#menu li a {
color: white;
font-family: sans-serif;
font-size: 12px;
text-decoration: none;
}
#menu li:hover {
background: #77C573;
}
#menu li a:hover {
color: black;
}

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#1275) #81999360 válasza honda 1993 (#1274) üzenetére


#81999360
törölt tag

Nekem is egy nagyon alap kérdésem lenne.
Ha ide betudod pakolni a kódot, akkor JSFiddle-re miért nem? De most komolyan kérdezem. Sokszor felmerült már, de sosem válaszolsz, csak elintézed egy "XD"-vel, vagy hogy telefonról vagy stb.

"A neten levo tutorialok kozul pedig egyik sem hasonlit az en menumhoz"

Hát ez egészen biztos. De az is, hogy ha megtanulnád hogy hogyan kell csinálni egy lenyíló menüt, akkor később akármilyet tudnál csinálni. Azt meg nem is értem hogy "csak az a baj, hogy ez csak most jutott eszembe, es nem ugy terveztem a menut hogy lenyilo legyen". És? ;] Akkor kiegészíted a kódodat.

Más: Ezeket az gyönyörű border/színösszeállításokat remélem csak szemléltetés céljából használod. Kb 7 éve nem láttam hasonlót sehol. :DDD

(#1276) honda 1993 válasza #81999360 (#1275) üzenetére


honda 1993
senior tag

Azzal nem erdemes foglalkozni hogy milyen szinek vannak megadva, csak valamit kitalaltam hogy legalabb legyen valami. De nyilvan nem ez a vegleges.

[link]

Ui: XD

XD alias IKSZDé

(#1277) Kar07 válasza honda 1993 (#1276) üzenetére


Kar07
tag

A display: none / display: block megoldás lehet a problémára.
A példádban így valahogy, vagy egy netről szedett tutorialt karcsúsítva így. Nem állítom hogy mindkettő hibátlan, lehet még pofozgatni.

Illetve tagolhatnád a html és css kódot, hogy átláthatóbb legyen még néhány sor is.

(#1278) DNReNTi válasza honda 1993 (#1274) üzenetére


DNReNTi
őstag

Tessék. Több szintű lenyíló-kinyíló menü. Sima CSS. 3mp volt rákeresni. :(((

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1279) Kar07 válasza DNReNTi (#1278) üzenetére


Kar07
tag

Igen, hasonlóból elég sokat lehet találni a neten. Többnyire elég leülni és végigmenni rajta, megcsinálni, az jó gyarkolás lehet, szerintem utána kérdezni is könnyebb ha már megnézett valaki egy példát.

[ Szerkesztve ]

(#1280) Zedz válasza DNReNTi (#1278) üzenetére


Zedz
addikt

Barátunk nem tudja használni a Googlet, ez már kiderült. Lehet ha nem válaszolnánk neki akkor a végén rákényszerülne és valamit összehozna magától is. :U

(#1281) Sk8erPeter válasza honda 1993 (#1276) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ikszdé!

Sk8erPeter

(#1282) honda 1993


honda 1993
senior tag

Most nem azert, de irtam is hogy keresgeltem a temaval kapcsolatban, de nem jott ossze.

(Mondjuk mostmar tudom hogy mi volt a baj akkor amikor sajat magam probalkoztam.)
Koszonom a valaszokat. ( mindenkinek )

Sk8erPeter: XD

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#1283) honda 1993


honda 1993
senior tag

Sziasztok.

El lehet rejteni valahogy a CSS kodot?

Mivel egy bizonyos billentyu kombinacio lenyomasaval felbukkan a forraskod, es utana mar csak egy kattintasnyira van a css, jo lenne ha valahogy meg lehetne akadalyozni azt hogy valaki esetleg az egeszet le tudja masolni.

XD alias IKSZDé

(#1284) #81999360 válasza honda 1993 (#1283) üzenetére


#81999360
törölt tag

Miért akarod elrejteni?

[ Szerkesztve ]

(#1285) honda 1993 válasza #81999360 (#1284) üzenetére


honda 1993
senior tag

Szerintem a kerdesbol kiderul.

XD alias IKSZDé

(#1286) #81999360 válasza honda 1993 (#1285) üzenetére


#81999360
törölt tag

Jó, akkor máshogy kérdezem.
Mi olyat tudsz te CSS-ben összehozni, amit el kellene rejteni?
Vagy esetleg valami más miatt szeretnéd?

(#1287) honda 1993 válasza #81999360 (#1286) üzenetére


honda 1993
senior tag

Egyszeruen csak felmerult bennem a kerdes, hogy valoban az osszes letezo oldal forraskodjat le lehet- e masolni.

Tehat semmi konkret oka nincs annak hogy feltettem ezt a kerdest, egyszeruen csak erdekelne.

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#1288) Jim-Y válasza honda 1993 (#1287) üzenetére


Jim-Y
veterán

A web az egy nyílt platform, ami felkerül a netre az másolható. És mindenki aki olyan úton jár, hogz valamiért védeni akarja a szellemi tulajdonát a neten az rossz úton jár, egyrészt, mert minifikálhatsz, obfuszkálhatsz, mégis, ha valaki nagyon, de nagyon le akarja másolni, az le is fogja, és le is tudja.

(#1289) martonx válasza honda 1993 (#1283) üzenetére


martonx
veterán

Nem tudod elrejteni a CSS kódodat, azaz bárki szabadon lemásolhatja. Azért ettől én a helyedben nem tartanék.

Én kérek elnézést!

(#1290) PumpkinSeed válasza honda 1993 (#1287) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Meg is mondom, hogy miért nem tudod elrejteni. Ahhoz, hogy valaki meg tudja nyitni a honlapod le kell tölteni-e annak a tartalmát. Erre való a HTTP. Ha te elrejted a CSS kódod, akkor azt a HTML állományod nem látja, ezért az formázatlanul jelenik meg. :)

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1291) honda 1993


honda 1993
senior tag

Ertem, koszonom a kimerito valaszokat.

XD alias IKSZDé

(#1292) Sk8erPeter válasza honda 1993 (#1291) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ikszdé!
Látom megtetszett. :DDD

Sk8erPeter

(#1293) adam_


adam_
senior tag

Van egy elkészült index.html és hozzá tartozó style.css. Ezt az indexet szeretném úgy formázni, hogy mobil eszközökön is szépen látszódjon a rajta lévő tartalom (menüvel, logóval, tartalommal...), etc. megfelelően méretezze át. Dreamweaver cc-ben viszont, ha beírom a style.css aljára a lentebb látható kódot, akkor már normál PC monitoron is átállítja a logo méretét, menübár szélességét ilyen paraméterekre. Mit rontottam el, miért nem csak akkor adja be ezeket a méret és egyéb módosításokat, amikor lekicsinyítem az ablak méretét? Előre is köszönöm a segítségeteket!

@media only screen and (min-width: 150px) and (max-width: 600px)
{
.body {
width: 90%;
font-size:95%;
}
.mainHeader img {
width: 100%;
}

.mainHeader nav {
height:160px;
}

.mainHeader nav ul {
padding-left:0;
}

.mainHeader nav ul li {
width:100%;
text-align:center;
}
}

Közben rájöttem, hogy kétszer volt írva a min-width az első sorban. :)

[ Szerkesztve ]

(#1294) honda 1993


honda 1993
senior tag

adam_ kerdese mondjuk engem is erdekelne.
Itt a hardverapron is van ugyebar "mobil nezet", illetve "desktop nezet". A desktop nezet az eredeti, vagyis nem modositott nezetet takarja ugye?

En peldaul egyaltalan nem vagyok oda a mobil nezetert, mert szerintem sokkal atlathatobb a desktop nezet.

XD alias IKSZDé

(#1295) adam_ válasza honda 1993 (#1294) üzenetére


adam_
senior tag

Én is még csak most ismerkedem ezzel a "vonallal", de igen, általában a "desktop-nézet", az alap nézetet takarja, és ehhez jönnek a különböző módosult css tulajdonságok, amelyektől lesz olyan amilyen az oldal kinézete más eszközökön (tablet,mobil...).

(#1296) honda 1993 válasza adam_ (#1295) üzenetére


honda 1993
senior tag

Es akkor nyilvan ha alap allapotban toltom fel az oldalamat valahova, akkor minden kulonosebb problema nelkul meg lehet tekinteni mobil ezkozokrol is ugye?

XD alias IKSZDé

(#1297) adam_ válasza honda 1993 (#1296) üzenetére


adam_
senior tag

Igen.

(#1298) martonx válasza honda 1993 (#1294) üzenetére


martonx
veterán

A PH-s megoldást ne vegyétek alapul, mert ez a tipikus rossz példa ;]
Eleve nem redirectelünk mobilokat m.xxxxxxx prefixű domainre, és még hosszasan lehetne sorolni a PH-s megvalósítás bénaságait.

A CSS media query-ket tanulmányozzátok, ha mobilos, reszponzív megjelenítést szeretnétek csinálni.

Én kérek elnézést!

(#1299) Zedz válasza martonx (#1298) üzenetére


Zedz
addikt

Ezt az m.xyz megoldást még nem csináltam, csak észrevettem pár oldalon (pl itt is) hogy így oldják meg. Ez tulajdonképpen annyi, hogy redirectelnek egy olyan oldalra, ahol csak a mobilra megírt css-t rántják be? Tehát beszélhetünk egy teljesen önálló oldalról, csak más css fájlal?

(#1300) martonx válasza Zedz (#1299) üzenetére


martonx
veterán

Így van. De igazán nem is ez a baj, mert ha a mobil saját CSS-t kap az nem baj, sőt inkább előny. Konkrétan a redirect a baj, mert hirtelen kettő domained lesz tök feleslegesen, előjöhetnek CORS problémák, a google is bünteti a felesleges redirecteket.

Én kérek elnézést!

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  CSS topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.