Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  CSS topic

Hozzászólások

(#1801) adam_ válasza DNReNTi (#1798) üzenetére


adam_
senior tag

Igen, én is úgy látom, illetve dehogy látom még.. ;] , csak sejtem, hogy nem kellene ezeket a határokat ilyen élesen meghúzni.

Ráadásul szigorúan véve ezt nem is nekünk kell elsajátítani, nekünk csak meg kell valósítani amit a graffer elénk rak. Ő meg vagy így rakja elénk, vagy nem.

Ez a mondatod azért megnyugtatott, hogy nem kell azért ezzel "ennyire precízen" foglalkoznom majd, bár most csinálok majd egy-két referenciahonlapot, amit ugye gondos tervezés idéz meg (papír, notesz a barátom). Itt most egyenlőre szűken behatárolva desktop-tablet-mobil nézetekre összepontosítok, ami nálam így fog kinézni:

/*mobile styles*/
@media only screen and (max-width: 480px) {
}

/*tablet styles*/
@media only screen and (min-width: 481px) and (max-width: 768px) {
}

/*desktop styles*/
@media only screen and (min-width: 769px) {
}

Ez sztem bőven elegendő lesz nekem így elsőkörben.

De, hogy a különböző kijelzőkön, hogyan sminként épül fel a honlapom, maga a tervezési fázis ami számomra kb. most nehezebb, mint lekódolni az egészet. :U

(#1802) DNReNTi válasza adam_ (#1801) üzenetére


DNReNTi
őstag

Kiindulásnak tökéletes lesz. Én még a helyedben belevennék egyet, mondjuk 1366px és felette. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1803) adam_ válasza DNReNTi (#1802) üzenetére


adam_
senior tag

Köszi!
Találós kérdés: Az 1366px felettit hogyan nézzem, teszteljem egy max. 1366px szélességű monitoron? :U :B

;]

(#1804) DNReNTi válasza adam_ (#1803) üzenetére


DNReNTi
őstag

Hoppla. :D Magamból indultam ki. 1920x1080. :D A Firefox Developer Edition-ben van responsive view, beállíthatsz a sajátodnál nagyobb felbontást is, akár 4K-t, meg fog jelenni, ahogy a beállított kijelzőn megjelenne, csak neked kell majd csúszkázni vele. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1805) adam_ válasza DNReNTi (#1804) üzenetére


adam_
senior tag

:R

(#1806) adam_


adam_
senior tag

Szubjektív kérdéskör: Mit gondoltok a one page designról? Pl.
Érdemes ilyenekkel is kísérletezni, ha referencia-honlapokba gondolkozik az ember?

[ Szerkesztve ]

(#1807) Sk8erPeter válasza adam_ (#1806) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jópofa tud lenni, ha igényesen van kialakítva, pl. ahogy görgetsz lejjebb, tolódik arrébb valami kép, mintha a görgetéstől animálódna az oldal. Most ezzel nem hiszem, hogy segítettem volna bármennyit is. :DDD

Sk8erPeter

(#1808) DNReNTi válasza adam_ (#1806) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nekem bejön, de elég korlátolt megoldás. Tehát csak valami kis rövid céges bemutatkozó oldalt, vagy "digitális CV"-t, vagy valami hasonlót tudok így elképzelni. Arra viszont szuper. A lényeg tömören egy oldalon.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1809) adam_ válasza DNReNTi (#1808) üzenetére


adam_
senior tag

Igen, én a CV oldalam ilyen one page designba csinálom. :K

(#1810) DNReNTi válasza adam_ (#1809) üzenetére


DNReNTi
őstag

Azt überkirályul meg lehet így csinálni. Én is így tervezem... már vagy 3 éve. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1811) martonx válasza adam_ (#1806) üzenetére


martonx
veterán

Én nagy SPA rajongó vagyok, és szvsz minden SPA dizájn kvázi one page dizájn is egybe :) Vagy tévednék?

Én kérek elnézést!

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  CSS topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.