Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  CSS topic

Hozzászólások

(#1001) martonx válasza Primary92 (#999) üzenetére


martonx
veterán

"-webkit-filter: blur(5px); megoldásra jQuery UI-val" - ez a kettő valahogy nem jön össze a fejemben. Az egyik css, a másik javascript. ;]

Jsfiddle-t használd kérlek.

Én kérek elnézést!

(#1002) daninet


daninet
veterán

Helló!
Minap futottam bele egy olyan esetbe, hogy egy letöltött css menü templateben egy png képre hivatkozva az az egyes menüelemekhez hozzárendelte a képeket.
Tehát, 1x1 pixeles üres png kép, mellette a többi ami a menüelemek mellett van. A css-ben csak ennyi áll:

ul#cssmenu a{
bla
bla bla
background-image:url("main.png");
bla
bla
}

ez valami bűvös kép :D mivel lehet szerkeszteni az elérési útjait?

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1003) martonx válasza daninet (#1002) üzenetére


martonx
veterán

???

"mivel lehet szerkeszteni az elérési útjait?"

Most komolyan ez akart a kérdés lenni, vagy én értek félre valamit? Mondjuk egy szövegszerkesztővel lehet szerkeszteni az elérési utat. :D

Én kérek elnézést!

(#1004) daninet válasza martonx (#1003) üzenetére


daninet
veterán

:) elbeszélünk egymás mellett... tehát szeretném ha hover-re másik képek jönnének be, és persze megcsinálhatom gyalog módszerrel, kap minden menüelem külön class-t, de ilyet először láttam és érdekel. Tehát a PNG kép hívja meg a többi képet, és az tartalmazza szerintem az elérési utat mivel az egyes képeknek random neve van, tehát nem egy sorozatot hív be mondjuk 1.jpg 2.jpg stb. Ezt dupláznám meg, és átírnám benne a hover képekre az elérési utat. Viszont természetesen csak úgy szövegszerkesztővel egy png-t nem lehet módosítani.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1005) martonx válasza daninet (#1004) üzenetére


martonx
veterán

"Tehát a PNG kép hívja meg a többi képet, és az tartalmazza szerintem az elérési utat mivel az egyes képeknek random neve van"

Hogy mi van??? A PNG kép garantálom neked, hogy nem hív meg semmit.

Én kérek elnézést!

(#1006) daninet válasza martonx (#1005) üzenetére


daninet
veterán

[link] file>download nézd meg

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1007) martonx válasza daninet (#1006) üzenetére


martonx
veterán

jsfiddle-ön szeretném megnézni. Hidd el neked is jobb lesz úgy.

Én kérek elnézést!

(#1008) Siriusb válasza daninet (#1004) üzenetére


Siriusb
veterán

Csak hogy tisztázzuk, mert itt senki sem érti, miről beszélsz, te meg nem tudod - már bocsánat a megjegyzésért.
.png
Tehát ez egy fájlformátum (kép), nem egy futtatható kód.

[ Szerkesztve ]

(#1009) daninet válasza martonx (#1007) üzenetére


daninet
veterán

most vettem észre, hogy kimutat egy külső fájlra :W nekem is gyanús volt, benéztem.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1010) leximester


leximester
tag

Sziasztok, lenne egy kicsit összetettebb kérdésem, nem igazán értek a css+html+javascripthez. Van ez a játék:link. Ez ugye az előbb leírt nyelveken íródott. Én Windows Phone+C#-ban vagyok otthon, így szeretném portolni a játékot, illetve egy két funkcióval kiegészíteni. Annyi lenne a problémám ,hogy amikor csinálok egy húzást, akkor nem csak az a négyzet mozog amelyiknek kéne, hanem még pár másik is, de ezek csak minimálisan, mintha remegnének. De csak Windows Phone-n van ilyen problémám, ha ezt a sort kiveszem a main.css-ből:" -ms-transition: 100ms ease-in-out;" akkor megszűnik a problémám, de ezzel a húzás animálása is eltűnik. Ebben kérném a segítségeteket. Köszönöm.

(#1011) martonx válasza leximester (#1010) üzenetére


martonx
veterán

És ezt te most hogy akarod portolni? C#-on belül futtatsz egy beépített böngészőt?
Javaslom, most már várd meg a WP 8.1-et (2 nap a bejelentéséig), mert abban már lesz natív html5 futtatás támogatás.

Én kérek elnézést!

(#1012) leximester válasza martonx (#1011) üzenetére


leximester
tag

Így van, fut szépen minden, meg működik az összes funkció. Csak ez a remegés idegesítő benne. Az a baj hogy mire a 8.1 SDK használható lesz az több idő.

(#1013) martonx válasza leximester (#1012) üzenetére


martonx
veterán

Maga az SDK használható lesz napokon belül.
Az más kérdés, hogy mire a telefonok befrissülnek 8.1-re, az kb. 1 hónap lesz még.

Én kérek elnézést!

(#1014) leximester válasza martonx (#1013) üzenetére


leximester
tag

Vagy még több, kivéve a béta programban résztvevőket.
Lelassítva az animációt, olyan mintha 1pixellel arréb kerülnének a csempék, majd a végén vissza, ezért olyan mintha remegnének, valakinek valami ötlete, hogy ezt mi okozhatja?

(#1015) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Üdv!

keyframes-el hozzá adtam pár li-hez animációkat amik az oldal betöltésekor/után pár másodpercel futnak le.Utánna hozzá adtam ugyan ezekhez az elemekhez egy hover effect-et,de valamiert chrome-be nem működik a hover effect.Firefox-ba működik néhány,de Chrome-be egyik se.

itt van egy kódrészletem:

.item
{
float:left;
width: 110px;
height: 110px;
cursor: pointer;
border-radius: 50%;
transition: background-color 1s;
background-color: #000;
animation:item ease-in 1;
-webkit-animation-fill-mode:forwards;
}

.item:hover
{
background-color: #637db5;
}

.item-2s
{
animation-duration:2s;
}

.item-Delay-85s
{

animation-delay:8.5s;
}

@keyframes item { 0% { background-color: #000;} 50% { background-color: #637db5;} 100% { background-color: #000;} }

a vendorokat kihagytam a kod roviditese veget.

Elore is koszonom a segitseget!

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#1016) martonx válasza [pod]Diablo (#1015) üzenetére


martonx
veterán

jsfiddle?

Én kérek elnézést!

(#1017) [pod]Diablo válasza martonx (#1016) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Elnézést az valoban lemaradt.Itt potoltam.

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#1018) martonx válasza [pod]Diablo (#1017) üzenetére


martonx
veterán

Ezzel sokkal előrébb nem leszel, de csináltam egy picit egyszerűsített változatot:

link

IE11-ben tökéletesen működik (egy ideje mondom, hogy az IE egészen felnőtt a feladathoz, már amikor éppen nem utálom az idióta korlátai miatt).
Firefox-ban a kezdő animáció működik, a hover-re elkékül, viszont visszaugraik feketére.
Chrome-ban csak a kezdő animáció működik.

Ahogy kipróbáltam az animációs css rész okozza a gondot. Ha azokat kiveszed, akkor a hoveres animált átszinezés minden böngészőben jól működik. Szvsz valahogy Chrome-ban és FF-ben üti egymást az elsütendő hover animáció, és a beállított egyéb css animációs szabályok.

Én kérek elnézést!

(#1019) [pod]Diablo válasza martonx (#1018) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Igen én is erre tippeltem,de akkor gondolom nincs rá megoldás.Az jutott eszembe hogy jquery-vel csinalok ra egy mouseover effectet,vagy elotte removeClass es utanna mouseover,de az se akart mukodni

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#1020) martonx válasza [pod]Diablo (#1019) üzenetére


martonx
veterán

Ha egyszer túl sok az az animáció amit rákötöttél a Chrome-nak és az FF-nek, akkor ezt hiába kezded el js-el kapcsolgatni.

Én kérek elnézést!

(#1021) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Sziasztok,

CSS segítségével formáznék epub könyvet. Egyedi, beépített font használatakor valamiért az e-readerek nem jelenítik meg a betűtípus, pedig a @font-face stílust definiálom, használom a szövegben. Sigil szerkesztőt használok. Mi lehet a baj?

Köszi!

Original's never fit - Socket 370

(#1022) wis válasza <MZ/X> (#1021) üzenetére


wis
tag

Mi a betűtípus formátuma? Eszerint otf-t ajánlott használni.

(#1023) ritterkrisz


ritterkrisz
tag

Sziasztok!

Kis segítsége kérnék Tőletek..

Ebben a css-ben, mit kell ahhoz megváltoztatnom, hogy a fejléc és a lábléc hátterének a méretét változtatni tudjam? Illetve a fejlécben lévő kereső mezőt szeretném megnagyobbítani, de nem tudok rájönni hogyan :( :)

Lehet ez nem olyan egyszerű mint, ahogy azt elképzeltem.. Nem konyítok a CSS-hez úgy kezeljetek :)

(#1024) DNReNTi válasza ritterkrisz (#1023) üzenetére


DNReNTi
őstag

Könnyebb lenne a feladat ha az oldalt linkelnéd be amin ezt használod. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1025) ritterkrisz válasza DNReNTi (#1024) üzenetére


ritterkrisz
tag

Erről az oldalról lenne szó! Épülget :)

[ Szerkesztve ]

(#1026) DNReNTi válasza ritterkrisz (#1025) üzenetére


DNReNTi
őstag

A fejléchez a .header_inner osztály min-height attribútumát, a a lábléchez a .footer osztályhoz add hozzá a height attribútumot. A keresőmező a .search_input_left, itt módosítsd a tulajdonságokat úgy hogy neked megfejeljen.

Annyit azért hozzátennék, hogy ez egy nagyon rossz struktúra így. Táblákban div-ek, egyedi elemekre felhasznált osztályok... jaj. :)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1027) ritterkrisz válasza DNReNTi (#1026) üzenetére


ritterkrisz
tag

Próbálkozok .. :)

(#1028) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Hátha van még rajtam kívül valaki akinek ez új:
Vertikálisan középre rendezés CSS-el bármit, bármiben! A tűz és a kerék óta nem volt ilyen jelentős felfedezése az emberiségnek. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1029) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Sziasztok, azt szeretném megoldani, hogy ha valaki ráviszi az egeret egy képre akkor az növekedjen meg. Ezt meg tudom olfani csak azt nem tudom hogy hogyan csináljam meg, hogy mikor megnövekszik eltakarja a többi elemet és ne tolja őket el.

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1030) G.F. válasza kemkriszt98 (#1029) üzenetére


G.F.
aktív tag

CSS. [link]

-gf-

(#1031) kemkriszt98 válasza G.F. (#1030) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Lehet velem van a baj de én nem látom a megoldást a problémámra.

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1032) DNReNTi válasza kemkriszt98 (#1031) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nem túl egyértelmű a kérdés, amire te gondolsz az szerintem valami jquery lightbox szerű dolog lehet. De ha elég az hogy csak kicsit nagyobb legyen a kép, akkor :hover állapotra el kell venni a margóból (már ha van miből). Fiddle.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1033) kemkriszt98 válasza DNReNTi (#1032) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Ha nem elég egyértelmű akkor bocs, megpróbálom még egyszer. Az megvan, hogy megnő a kép. A probléma az, hogy ha nagyobb akkor nagyobb helyre van szüksége, így az alatta lévő dolgok lejjebb csúsznak és én ezt szeretném elkerülni valahogy úgy, hogy a többi elem felé kerüljön.

[ Szerkesztve ]

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1034) G.F. válasza kemkriszt98 (#1033) üzenetére


G.F.
aktív tag

Jó lenne tudni, hogyan csináltad.

-gf-

(#1035) kemkriszt98 válasza G.F. (#1034) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

hover + transition

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1036) G.F. válasza kemkriszt98 (#1035) üzenetére


G.F.
aktív tag

Z-index-et próbáltad.?

-gf-

(#1037) kemkriszt98 válasza G.F. (#1036) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Igen, és az lett az eredménye, hogy csak egyik irányba tolja el a dolgokat.

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1038) DNReNTi válasza kemkriszt98 (#1037) üzenetére


DNReNTi
őstag

Frissített jsfiddle. ;) Szerintem ez már az amit leírtál.
update: Így még átmenetes is ;)

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1039) Muton


Muton
addikt

heló!

adott ez az összerakott gomb: jsfiddle

- azt szeretném elérni, hogy a gomb szélessége dinamikus legyen (.nButton.width ne legyen fix), azaz a szöveg hossza határozná meg a szélességet. úgy szeretném, hogy a szöveg bal és jobb oldalán azonos távolság legyen, tehát ne a .btnArea közepére legyen igazítva, hanem az abban lévő fix logo után maradt helyre, mint ahogy most van

- illetve szeretném, hogy függőlegesen középen legyen a szöveg, de a kis 'v' betű alul, de középen lenne

tudna vki segíteni?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1040) martonx válasza Muton (#1039) üzenetére


martonx
veterán

tessék

Én kérek elnézést!

(#1041) Muton válasza martonx (#1040) üzenetére


Muton
addikt

az eredeti verziót linkelted

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1042) martonx válasza Muton (#1041) üzenetére


martonx
veterán

bocsi

Én kérek elnézést!

(#1043) Muton válasza martonx (#1042) üzenetére


Muton
addikt

köszi. de nem erre gondoltam. úgy látszik félreérthető voltam. ilyet szeretnék:

tehát ha a szöveg hosszabb (sosem lesz kisregény 10-50 karakter, a gomb szélesebb lesz, és egy sorban van a logoval. a szöveg mellett azonos távolság, a logo és a szöveg vertikálisan középen, míg a v lent.

egy fix, a gomb magassága, jelenleg 30 px

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1044) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok,
DOM elemekből, pl span szeretnék egy játéktáblát csinálni.

10x10 -es grid-re lenne szükségem, de sajnos nem értek a css-hez, eddig kb ennyit sikerült összehozni: http://jsfiddle.net/Jim_Y/wQLK3/

Látszik, hogy nem így kéne, túl nagy a gap két sor között :/

De remélem az is látszik, hogy mit szeretnék :)

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#1045) Muton válasza Muton (#1043) üzenetére


Muton
addikt

sikerült :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1046) fordfairlane válasza Jim-Y (#1044) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez remélem segít:

[link]

x gon' give it to ya

(#1047) Jim-Y válasza fordfairlane (#1046) üzenetére


Jim-Y
veterán

Köszi! :R

Újabb kérdésem lenne: a példában szereplő vörös mezőt szeretném felosztani 4 egyenlő részre, mintha bekockáznám. http://jsfiddle.net/25pTC/

Azt szeretném elérni, hogy a négyzet, vagy ha olyan a viewport akkor téglalap négy egyenlő részében, középen legyenek social media ikonok, szépen középre rendezve. Remélem érthető.

Köszi :)

megj: illetve olyat lehet-e csinálni, hogy a jobb oldali navbar mindig jobb oldalon legyen (scrollozás esetén), ha a bal oldali sávban lesznek majd bejegyzések?!

[ Szerkesztve ]

(#1048) Sk8erPeter válasza Jim-Y (#1044) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Itt egy gyors átírás:
http://jsfiddle.net/wQLK3/1/

Egyébként szabad tudni, hogy a sima táblázat (table, tr, td) jelen esetben miért nem jó? :)

Sk8erPeter

(#1049) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok,

Van egy formom, benne input texttel, passworddel és egy buttonnal. (Button, mert a form nem kerül majd elküldésre, csak teszt céljából készül a dolog). A kérdésem az lenne, hogy amikor megadok egy szélességet ezeknek a mezőknek, a Button mindig lemarad ebben. Van erre valamiféle trükk, vagy annak külön meg kell mondani, hogy "na te most akkor XY pixellel több leszel"?

Példa

(#1050) fordfairlane válasza Zedz (#1049) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ezt tedd hozzá a CSS-hez:

-moz-box-sizing: border-box;
-webkit-box-sizing: border-box;
box-sizing: border-box;

Buttonoknál (input type button, submit, button tag) alapból box-sizing: content-box van beállítva a böngészőkben, ne kérdezd miért, valami legacy dolog.

x gon' give it to ya

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  CSS topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.