Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  CSS topic

Hozzászólások

(#2651) lanszelot válasza cstomee (#2650) üzenetére


lanszelot
addikt

Ezt egy web-es generáló oldal dobta, a lényege, hogy responsive az oldal ezáltal.
Mobilon egymás aá kerülnek a grid-ek.
Persze be lehet írkálni, de így sok időt spórolt, azért.

Köszönöm a választ :R

(#2652) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Lehet css -ben olyat csinálni, ha :hover egy class -on, akkor egy másik class vagy id display none -ra vált amíg rajta vagyok egérrel?

Vagy ezt csak js -ben tudom megcsinálni?
/js-t tudom hogyan, csak érdekelne, hogy csak css-el is meg lehet e oldani valahogyan/

(#2653) lanszelot válasza lanszelot (#2652) üzenetére


lanszelot
addikt

(#2654) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

A weboldalam egyik css beállítását js-ben készítettem el. Azonban szeretném átültetni CSS-re az egészet, de nem minden részletét tudom, hogyan lehetne. Ez volna az alap JS:

function setvid() {
var o = document.getElementById("keret");
var v = document.getElementById("belső");
v.style.height = o.clientHeight - 50 + "px";
v.style.width = parseInt(v.style.height) / 9 * 16 + "px";
if(v.clientWidth >= o.clientWidth) {
v.style.position = "absolute";
v.style.width = o.clientWidth - 20 + "px";
v.style.height = parseInt(v.style.width) / 16 * 9 + "px";
v.style.top = o.clientHeight / 2 - v.clientHeight / 2 + "px";
v.style.left = o.clientWidth / 2 - v.clientWidth / 2 + "px";
}
}

Lehetséges ez egyáltalán CSS-ben?
Előre is köszönöm a választ!

But who is watching the guardians?

(#2655) Taci válasza Mr. Y (#2654) üzenetére


Taci
addikt

Én egyedül a calc()-ot ismerem CSS-en belüli számoláshoz: [link]

De szerintem ennyire dinamikusan nem lehet erre használni. De kiindulási alapnak jó lehet.

(#2656) Mr. Y válasza Taci (#2655) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Én azzal nem tudtam minden részét. Főleg a feltételek és a kered div méretéhez való viszonyításban akadtam el

But who is watching the guardians?

(#2657) cattus válasza Mr. Y (#2654) üzenetére


cattus
őstag

Nem igazán lehet, bár felmerül a kérdés, hogy mit is szeretnél ezzel elérni (simán lehet, hogy ugyanazt más, tisztán CSS-ben lévő módszerekkel is meg lehet csinálni).

Do the thing!

(#2658) martonx válasza Mr. Y (#2654) üzenetére


martonx
veterán

Egész biztos, hogy amikor ilyen számításokat csinálsz, akkor nem az a gond, hogy ezt ne lehetne css-re átültetni, hanem a js-es balfaszkodással koncepcionális dizájn hibákat fedtél el. Mihelyst koncepcionálisan rendbe teszed, rá fogsz jönni, hogy css-el megoldani is egyszerű lesz.

Én kérek elnézést!

(#2659) cstomee válasza Mr. Y (#2654) üzenetére


cstomee
tag

Nagyon túl gondolod ezt az egész JS/CSS dolgot szerintem. :)

És mivel megint küdtél egy JS kódot, de hozzá HTML struktúrát nem, így elég nehéz tippelni, hogy mit is lenne a célod ezzel.
Szóval tippelek: jsFiddle - ebből már ki tudsz indulni...

(#2660) Mr. Y válasza cstomee (#2659) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Javarészt valami hasonlót kellene csinálnia, köszönöm. De akkor elmondom, miért lényeges a feltétel és ez az egész:

Adott egy Webtartalom, amiben van egy DIV. Ennek a DIV-nek a magassága állandó, azonban a szélessége %-ban van megadva, hogy reszponzív maradjon. 16:9-es és ehhez közeli képerányú monitorok esetében ennek a DIV-nek megközelítőleg 16:9-es az aránya. Ebben benne van egy sor szöveg (cím), illetve alatta egy videó, amelynek képaránya minden esetben 16:9. A videó feletti szöveg magassága egy adott méret, amellyel körbe van futtatva mindenhol a videó, hogy egységes legyen.

Namost, amint a megjelenítő (monitor) képaránya pl 4:3, vagy 16:9-től keskenyebb, előbb-utóbb ennek a DIV-nek a szélessége rövidebb lesz, mint a magassága. Mivel az alap elképzelés szerint a videó megjelenő méretét a DIV magasságához igazítottam, így ebben az esetben a videó már kilóg két oldalt a DIV-ekből és minden elcsúszik (merthogy 2 van egymás mellett). Erre van ott a feltétel, hogy ilyen esetekben a DIV megjelenített szélességéhez viszonyítva állítsa be a videó méreteit a magasság helyett.

Mivel CSS-ben én eleddig csak alapvető formázásokat csináltam, így a komplikáltabb megjelenítésekhez nem értek. Ezért csinálntam JS-ben és ezért fordulok hozzátok most, hogy szeretném átültetni CSS-re.

Viszont egyéb kérdés, mert nem akarok újabb hozzászólást írni: Tudja valaki, minek köszönhető a fehér csík?

But who is watching the guardians?

(#2661) Taci válasza Mr. Y (#2660) üzenetére


Taci
addikt

A fehér csík (az Inspector szerint) a "skeleton-theme-inline" style hozadéka:
background:#fff
Chrome-ban Ctrl+Shift+C, aztán kurzorral a fehér csíkra kattintasz, és ott kiírja, hogy mi-miért. Ha azt ott deaktiválod, láthatod, hogy el is tűnik.
Vagy:
body {background: none;}

A reszponzivitáshoz én ezt használom:
@media (min-width:1200px){}

Ahogy eléri az adott szélességet, az ebben a szekcióban beállított értékeket kezdi alkalmazni. És ebből van jó pár, hogy le legyen fedve minden.

Itt találsz egész jó leírást, példát és gyakorlási lehetőséget hozzá: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2662) Mr. Y válasza Taci (#2661) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Először is, köszönöm a fehér csík megoldást.
A másikra pedig:

Ismerem és alkalmazom is ezt a megoldást, pl a mobilnézetet ezzel szerkesztem. De! Nekem itt nem a szélesség lenne a befolyásoló tényező, hanem a megjelenített méretarány. Azt lehet CSS-el kezelni?

But who is watching the guardians?

(#2663) Taci válasza Mr. Y (#2662) üzenetére


Taci
addikt

Próbálom értelmezni, hogy pontosan hol csúszhat el a dolog, mi lehet pontosan a probléma, de egy pontos jsfiddle nélkül én is max csak annyira tudok tippelni, mint amit cstomee is összerakott - abban viszont ott a megoldás is.
Ha esetleg mégsem ez a jó megoldás neked, akkor egyszerű példát dobj már össze jsfiddle-ben, és akkor biztosan jön a megfelelő megoldás is rá.

(#2664) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,

Sehogy sem értem miért nincs középen a felirat vertikálisan.
Valamiért a heading lefele eltolja, de ha nincs heading, akkor meg fent van, nem lent, tehát úgy se.
Valaki tudna segíteni hogyan tudom középre rakni a feliratot?
/több ilyen van, tehát a nevek-container közepére kell rakni, nem a képernyőnek/

(#2665) cattus válasza lanszelot (#2664) üzenetére


cattus
őstag

A .nevek-re alkalmazd az alábbiakat:

display: flex;
justify-content: center;
align-items: center;

Do the thing!

(#2666) lanszelot válasza cattus (#2665) üzenetére


lanszelot
addikt

Nagyon szépen köszönöm :R
A pozicionálásokkal mindig bajban vagyok :B

(#2667) lanszelot válasza lanszelot (#2666) üzenetére


lanszelot
addikt

Ummmm, volna ugyanezzel még egy kérdésem
Miért nem tűnik el a szöveg hover esetén?

/lejárt az idő azért új/

[ Szerkesztve ]

(#2668) disy68 válasza lanszelot (#2667) üzenetére


disy68
aktív tag

:hover pszeudó selector-class amit egybe kell írni azzal, amire alkalmazni szeretnéd nem lóghat a levegőben

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#2669) lanszelot válasza disy68 (#2668) üzenetére


lanszelot
addikt

Ez érdekes, mert a kép viszont megjelent.
De így se jó, ha egybe írom, akkor meg a kép nem jelenik meg...

(#2670) lanszelot válasza lanszelot (#2669) üzenetére


lanszelot
addikt

Sikerült :)
Már csak a képet kellene valahogy megcsinálnom, hogy ne vágja le a tetejét.
A tetejéhez nem sikerül igazítanom valamiért.

(#2671) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Kérdésem nem magával a CSS-el kapcsolatos, mindazonáltal mégis ide sorolnám.
Rengeteg bemutatóvideóban, tutorial-ban lehet azt látni, hogy van egy megnyitott böngésző ablak, ami szinte minden, a programozó felületen leütött karakter után automatikusan frissül, még ha CSS-ről is van szó.
Ez utóbbit azért emelem így ki, mert nálam az include-olt CSS csak akkor hajlandó frissülni, ha Shift+F5-el frissítek.

Namost a kérdésem az lenne, hogy milyen szoftvert futtatnak ehhez? Én Win10 alatt Visual Studio Code + XAMPP szervert használok, MacOS alatt pedig szintén Visual Studio Code + MAMP szervert. Azonban ezek egyike sem frissül automatikusan.

---Kiegészítés: Azért használom ezeket a Localhost szervereket, mert PHP fájlkiterjesztésben dolgozom.

But who is watching the guardians?

(#2672) Taci válasza Mr. Y (#2671) üzenetére


Taci
addikt

Igazából pl. Chrome-ban ha a DevTool-sban (F12) írsz a kódba (ha már CSS), akkor az egyből látható is lesz.
Bár én nem ilyen tool-t használok (amit keresel), de ha a live preview vagy a real-time preview keresőszavakkal keresel (pl.: real time html editor offline), sok találatok fogsz kapni, pl.:
[link]
[link]
Amúgy a Visual Studio-hoz is dob fel ilyen kiegészítőt: [link]

(#2673) Mr. Y válasza Taci (#2672) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

A Chrome DevTools ugyan azonnali, de csak frissítésig működik ugye, nem írja át a fájlt. Mondjuk ehhez hozzáteszem, hogy lehetne benne ilyen opció, de mindegy.
Amit küldtél a VSC-hez, azzal ugye az a baj, hogy számomra használhatatlan. Nem kezeli sem a PHP formátumot, sem a JS kódok futtatását.

És ugyan ez a probléma a Light Table és a LivEditor programmal is. Nem azért kérdezek, mert nem vagyok hajlandó rákeresni a Google-n, hanem azért, mert nem találtam megfelelőt. Azonban még egy hasznos információ: Feltétlenül fontos, hogy az a program, amit keresek, elérhető legyen Win10 és MacOS alatt is, FTP kapocslódási lehetőséggel.

Tehát összegezve, mire lenne szükségem, hátha előbb születik megfejtés, vagy csak annyi, hogy lehetetlen kéréseim vannak :) :

- FTP kapcsolatra képes kódszerkesztő
- Ami képes PHP, JS, CSS és JSON azonnali futtatására
- Lehetőség szerint ez egyetlen program legyen
- Kompatibilis legyen Windows és Mac OS rendszerekkel.

Köszönöm

But who is watching the guardians?

(#2674) G.F. válasza Mr. Y (#2673) üzenetére


G.F.
aktív tag

Szia!
Én a RapidCSS-t használom, de nem tudom mik az igényeid. A cégnek létezik többféle editora, nézz ott szét, biztosan találsz megfelelőt..

-gf-

(#2675) Taci válasza Mr. Y (#2673) üzenetére


Taci
addikt

Bocsánat, ezt nem tudhattam. :) Sok kérdés van fórumszerte, amire egy egyszerű Google-keresés megadja a választ - csak éppen nem jól kérdezik. Ilyenkor (is) a segítő szándék vezet, és ha csak pár pillanatomba kerül, miért is ne segítenék. :) És én is olyan sok segítséget kaptam már itt, próbálok visszaadni belőle. Bocs, ha "túltolom" néha. :B
De akkor tudni fogom most már, hogy Te ezeken a körökön már túl vagy, mire itt kérdést teszel fel. :)
Megnéztem Notepad++-ban, van egy ilyen beépülője, de csak IE-módjai vannak, ami így nem túl hasznos. (És eddig a pontig azt gondoltam, a NP++ elérhető Mac OS-re is, de most ahogy elnéztem a letöltési oldalára, látom, hogy nem... Akkor ebben a témában csendben maradok, én csak Windows-t használok. :) )

(#2676) Mr. Y válasza G.F. (#2674) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm, erre rá fogok nézni

Taci: Neked is köszönöm szépen, nem szerettem volna negatív hangvételű lenni, másnak is nagyon hasznos lehet, amiket belinkeltél :R

But who is watching the guardians?

(#2677) martonx válasza Mr. Y (#2671) üzenetére


martonx
veterán

webpack dev server, vite és hasonlók csinálják ezt Hot Reload-nak hívják.

Újabban már a Chrome, Edge tud olyat, hogy a workspace foldert megadod neki, és ahogy a Devtoolsban módosítasz, azt rögtön le is menti a forrás fileokba is.

Én kérek elnézést!

(#2678) Mr. Y válasza martonx (#2677) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszi az infót, ez jól hangzik

But who is watching the guardians?

(#2679) gabor128


gabor128
aktív tag

Sziasztok,

Egy fura kérdésem lenne:
Másodállásban meg lehet élni webdesign (wordpress+css) munkából?
Az van hogy keresgélek másodállást és van ilyen tanfolyam, csak nem tudom beiratkozzak-e. Ők azt mondják van igény weboldalak készítésére, de egy programozó kolégám azt mondta hogy ilyen, ezekkel elkészíthető egyszerű weboldalakra nincs igény.
Szóval nem tudom belevágjak-e. A tanfolyam se olcsó. Nagy tapasztalatom nincs. Anno C-ben suliban tanultam programozni. Van valakinek tapasztalata? Érdemes belevágni vagy inkább PHP?

(#2680) polymorphin válasza gabor128 (#2679) üzenetére


polymorphin
csendes tag

1. Rossszul alsz hozza, ha csak a penzert csinalod, nem fogsz sokra jutni
2. Webdesign != webfejlesztes
3. A Wordpress is PHP
4. Nem

(#2681) Taci válasza gabor128 (#2679) üzenetére


Taci
addikt

Ha megnézed, egy egyszerű Google-keresés mennyi de mennyi weblapkészítő vállalkozást dob fel, egyből látni fogod, hogy nagyon de nagyon telített piac. Persze vannak jobbak, rosszabbak, drágábbak, olcsóbbak, de az ilyen szolgáltatást keresők nagyobb része először inkább az árat nézi, és csak aztán a minőséget. (Nincs felmérésem róla, ezt csak így gondolom.) Szóval ha te újoncként akarsz beszállni, akkor vagy nagyon jó minőséget kell produkálnod már az elejétől, amivel kitűnsz a tömegből, vagy a konkurencia alá kell menned árban. Az előbbihez rengeteg tapasztalat, idő és referencia is kell, szóval az elején az nem lesz meg még. Szóval marad az árral való "alávágás". Legalábbis én így látom.

Nem lebeszélni akarlak, mert valahol mindenki elkezdi, de szerintem az nem a helyes hozzáállás ebben a témakörben, hogy ebből már azonnal megélhess. Rengeteg befektetett munka, tanulás, aztán ügyfélszerzés, reklám stb. Biztosan jól és jövedelmezőre is fel lehet építeni, de szinte biztosan nem egyik percről a másikra.

Sok szerencsét és kitartást hozzá!

(#2682) gabor128 válasza Taci (#2681) üzenetére


gabor128
aktív tag

Kösz mindkettőtöknek a választ!
Nyilván nem lesz azonnali bevétel. Ezt nem is így képzeltem. A tanfolyam is kb fél év lenne és utána még fel kéne építeni az üzletet. Ezért volna fontos látnom, hogy van-e piac erre, mert nagyon sok időt kellene beletennem és ha a végén kiderül nincs rá igény, akkor felesleges. Azt se szeretném ha rossz irányba indulnák. Nyilván a tanfolyamon azt tunkolják hogy van igény erre, de hát ők is gondolom a tanfolyam árából élnek.

Amiért mégis érdekel ez a téma az az hogy másodállásban és kötetlen időben végezhető és otthonról. Nem sok más munkát ismerek amire du. 4 után lenne igény és kb helyben. Mert szivesen elmennék boltba is dolgozni, csak a műszakbeosztás nem passzol a főálláshoz.
Programozásban nem vagyok spíler. Anno foglalkoztam valamennyit ezzel suliba. Meg most elkezdtem youtube-on megnézni az ingyenes html programozást és gyakorolni. Utána CSS.
Ha mást nem, akkor összetákolok magamnak egy weboldalt és kiváltom a vállalkozóit és megpróbálok árulni valamit az oldalon. Egyelőre jobb ötletem nincs.
Azzal tisztában vagyok hogy a komoly programozók azok főállásban és csak azzal foglalkoznak. Meg ők nem fél év alatt tanulják meg, hanem évek.

[ Szerkesztve ]

(#2683) Taci válasza gabor128 (#2682) üzenetére


Taci
addikt

Gyorsan eredményre (látható, kész, szép weboldalra) leghamarabb WordPress-szel jutsz (saját topikja: [link] ). Azon belül pedig valamilyen erre kihegyezett rendszerrel, mondjuk a Divivel: [link] vagy az Elementorral: [link] .
Nézd meg őket, mit tudnak, alap weblapok gyors és igényes összerakásához passzolnak.

Ehhez kapcsolódó megrendelésekért pedig nézz szét előbb a környezetedben, csinálj pár demó oldalt, mutasd körbe, menj direktben kisebb vállalkozásokhoz, cégekhez, ismerősökhöz, aztán hátha elindul a dolog valahol.

(#2684) róland válasza gabor128 (#2679) üzenetére


róland
veterán

Egy jó összefoglaló, hogy mi is kell ma frontend fejlesztéshez.

Azért a WP-s oldalakat is el lehet adni. Láttam mostanában pár újonnan azzal készült honlapot.

JS nélkül félkarú leszel, ha pedig az megy, akkor szerver oldalon jöhet a Nodejs a PHP helyett.

Ha jól emlékszem Udemy-n van egész jó (sok órás) videós tanfolyam, akcióban egész jó áron, korlátlan hozzáféréssel.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2685) gabor128 válasza róland (#2684) üzenetére


gabor128
aktív tag

köszi!

(#2686) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv!
Újra itt vagyok! Haladok az anyaggal. Viszont most részben elakadtam egy témában.
Van itt olyan profi ember, akitől megkérdezhetném privátba, hogy mi lehet a gond a kóddal?
(nem akarok a nyakára járni senkinek. Volt már pár megoldandó eset, de ezen a mostanin hiába gondolkoztam egy órát is, nem jövök rá.) Még nem találtam Mentort a környezetemben. :)

(#2687) Taci válasza gabor128 (#2686) üzenetére


Taci
addikt

Szerintem írd be ide a közösbe, hamarabb is választ kapsz majd valószínűleg.

Én is segítséget kérnék:
Végre online van az oldal, és csak most derült ki, hogy Safari alatt 1-2 eleme az oldalnak "szétesik". Ez ugyanúgy igaz iPhone-ra (iOS) és valószínűleg macOS-re is.

Viszont nincs Macem, így nem tudom ellenőrizni, mi a hiba.
Találtam online, virtualizált megoldást a tesztelésre, de elég lassú, mellette 10 percről számol vissza, és így nem is találom a hiba okát.
Windows alatti böngészőknél rendben, csak Safarinál nem.

Milyen megoldást tudnátok ajánlani, hogy megtaláljam annak az 1-2 elem Safari alatti szétcsúszásának (CSS) az okát?

Köszi.

(#2688) róland válasza Taci (#2687) üzenetére


róland
veterán

Érdemes átnézni, hogy az oldaladon használt dolgok mind támogatottak-e megfelelően Safari alatt. Pl. használd a caniuse-t!

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2689) Taci válasza róland (#2688) üzenetére


Taci
addikt

Ez jó ötlet lenne, ha nem lenne már ekkora a kód. És nem is használok azon az 1-2 elemen mást, mint a többin. Plusz két különböző emulátorral néztem (időkorlátos), és más-más módon jelenítették meg (de szétesve mindkettő), szóval ez így "remote-ban" sajnos eléggé megfoghatatlan.

Használ itt valaki esetleg Macet (és ért is a CSS-hez), és szánna 2 percet arra, hogy ránéz arra az 1-2 elemre (Chrome-ban jól jeleníti meg, Safariban nem), hátha látja egyből, mi a probléma oka?

(#2690) martonx válasza Taci (#2687) üzenetére


martonx
veterán

Ehehe. A hiba az, hogy a Safari böngésző korunk internet Explorer-e. :(
Egy fizetős, de olcsó jó megoldás van: browserstack-re fizess elő, és máris nem emulalva hanem igazi böngészőben tudod nézni, vizsgálni a safari hibáit.

Én kérek elnézést!

(#2691) Taci válasza martonx (#2690) üzenetére


Taci
addikt

A hiba az, hogy a Safari böngésző korunk internet Explorer-e. :(
:DDD Szomorú, de vicces.

Próbáltam a BrowserStack-et és a LambdaTest-et is, valóban hasznos szolgáltatás/platform. Ha mást nem, 1 hónapra kipróbálom.

Viszont ebben kérnék még tanácsot, mert nem egyértelmű most számomra, hogy mivel van a hiba:
- desktop Mac - Safari: 1-2 elem szétesik
- desktop Mac - Chrome: minden rendben
- iPhone - Safari: 1-2 elem szétesik
- iPhone - Chrome: 1-2 elem szétesik

Szóval iPhone-on máshogy működik a Chrome, mint desktopon (Mac-es környezetben).
Úgyhogy nem tudom, tényleg a Safari-e a "hibás", vagy a rendszer (iOS), hisz' iPhone-on a Chrome is hibásan jeleníti meg azt az 1-2 elemet.

(#2692) edari válasza Taci (#2691) üzenetére


edari
őstag

iPhone-on minden böngésző a Safari motorját használja.

(#2693) nevemfel válasza Taci (#2691) üzenetére


nevemfel
senior tag

iPhone-on minden böngésző a Safari motorját (Webkit framework) használja.
Egyszerűbb venni egy olcsó, használt iPhone-t, és azzal tesztelni, mint fizetni BrowserStackért vagy bármi másért, főleg hosszútávon.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#2694) Taci válasza nevemfel (#2693) üzenetére


Taci
addikt

Köszi az infót mindkettőtöknek.

(#2695) Taci


Taci
addikt

Ezt a template-et használom (megvettem, de már lejárt a support). Az oldal tetején lévő keresőmező (Search here...) csúszik el Safarin.

Megtenné valaki, hogy rászán 1-2 percet (akinek van Safarihoz hozzáférése, persze), hátha valami egyértelmű dolgon múlik csak? Én akárhogy próbálom, keresem, írom át, nem találom az okát.

Design-hibás a template - még jó, hogy eszembe jutott, hogy arra is nézzek rá - szóval mindenképp írok a fejlesztőnek is.

Köszönöm.

(#2696) martonx válasza Taci (#2691) üzenetére


martonx
veterán

Plusz infó, hogy a Safari eltérően működik mobilon, tableten és desktopon. Őrület :D
Simán elő tud fordulni, hogy valami már desktopon úgy működik, ahogy kellene, és mobilon még mindig nem.

Én kérek elnézést!

(#2697) gabor128 válasza Taci (#2687) üzenetére


gabor128
aktív tag

üdv,
Akkor megpróbálom röviden leírni.
Van a Html fájlban a <header> és azon belül egy <nav> és egy <main>. Css-ben beraktam egy képet a <header>-be, meg lett neki magasság adva és frankón látszott a kép, meg a navigáció, alatta meg a szöveg. Utána elkezdtem próbálkozni a <nav> pozícióival és a szöveg rácsúszott a képre és kitakarja. Hiába próbáltam visszaállítani az eredetire, vagy kikommentezni az egész <nav>-ot, vagy bármi egyebet, nem működik egyik sem.
A <header> és <main> is block típusú. A <header>-nél a böngésző kód elemző része túlcsordulást ír, de nem tudom mi okozza.

(#2698) Taci válasza gabor128 (#2697) üzenetére


Taci
addikt

Csináld meg a problémás részt JSFiddle-ben, írd be ide a linket (Save gomb megnyomása után kapod), és akkor láthatjuk is, próbálgathatjuk is.

(#2699) gabor128 válasza Taci (#2698) üzenetére


gabor128
aktív tag

[link]
A fehér háttér mögött van egy kép csak nem látszik.

(#2700) cstomee válasza gabor128 (#2699) üzenetére


cstomee
tag

Az egész tartalom benne van a headerben.
És mivel a main-nek fehér a háttere, ezért eltakarja a header hátterét.

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  CSS topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.