Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 16:09:01

LOGOUT.hu

A source motor hihetetlen módon elsz@rt netkóddal rendelkezik. A régi cs és dod óta eszméletlen változáson ment keresztül. Próbálják a valve-s arcok heggeszteni, de néha 1-1 update csak ront a helyzeten, mint javulna. ;)
Elsősorban a 3 fő netkód paraméterre kelle figyelni. Hogy mik is azok: rate/ cl_updaterate/
cl_cmdrate
Ezeket az értékeket kell nagyjából belőni, mindegyik hihetetlen mértékű változást tud előidézni egy pillanat alatt.
Persze a túlzott félreállítás sem éppen célravezető mert könnyen vonhat kick-et vagy ban-t maga után. (ratehax...)
Hogy mire is kell beállítani ezeket az értékeket?? Az saját netedtől függ, sebesség illetve attól, hogy wi-fi-s vagy normál kábeles.
Szóval az átlagos rate értékek így nézhetnek ki: rate 20000, cl_updaterate 100, cl_cmdrate 100.
Ez egy 1Mbit/s (le) | 256Kbit/s (fel) net kapcsolatra ajánlott. Ha valakinek gyorsabb nettel rendelkezik, akkor az teheti 30k/100/100-ra is a ratejeit. Az update/cmdrate-et nincs értelme 100 fölé emelni. Akinek kisebb net sebessége van annak a 16k/80/80-as rate-eket ajánlom, feltéve ha a szerver / adminok engedik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!
Valamiért csak eben a játékban (a SoF2 hibátlan) akad az egér a gépemen. Próbáltam már mindenféle létező beállítással, de ugyanolyan maradt. Mitől lehet?
Kösz.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#3852) tizot


tizot
csendes tag

Sziasztok!

HL2 dobozt kell a sourchoz venni vagy a különdobozos sourcot?Előre is kösz a segitséget!

(#3853) satomee válasza tizot (#3852) üzenetére


satomee
senior tag

A HL2 kiadások nem feltétlenül tartalmazzák-ha igen,akkor az rá van írva a dobozra.Általában az ún "sárga" kiadást szokták ajánlani (day of defeat source és HL2 deathmatch van még benne gondolom erre értetted a külön dobozost),de neten teljesen külön meg tudod venni és olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#3854) Genius007 válasza JetiRulez (#3851) üzenetére


Genius007
őstag

Milyen egered van ??? :F

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#3855) JetiRulez válasza Genius007 (#3854) üzenetére


JetiRulez
őstag

Genius infrás egér az olcsó kategóriából. Mással még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#3856) Genius007 válasza JetiRulez (#3855) üzenetére


Genius007
őstag

Akkor próbáld meg mással is, mert nekem is volt már hasonló problémám, és ott az egér / egér pad volt a szar! (hidd el, ha szar az egérpadod (kopott stb..) akkor is lehet ilyen.
Legalábbis nálam ez miatt is volt ... :U

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#3857) JetiRulez válasza Genius007 (#3856) üzenetére


JetiRulez
őstag

Kipróbáltam öcsém egerével azzal is akadt, de aláraktam alátét gyanánt egy füzetet és egyből jobb lett. Thx.
Ki is cseréltem ebben a percben egy parafa lapra.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#3858) satomee válasza JetiRulez (#3857) üzenetére


satomee
senior tag

Az se szar!Én mondjuk a lepedőre esküszöm,sose szalad le róla az egér és jó a felülete is, próbáld ki! :)

[ Szerkesztve ]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#3859) sNORh válasza JetiRulez (#3857) üzenetére


sNORh
addikt

próbáld meg Lézeres egérrel, azzal még üvegen is nyomhatod nyugodtan anak semmi nemadja fel. Lexma 4500Ft 2000DPI

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3860) JetiRulez válasza sNORh (#3859) üzenetére


JetiRulez
őstag

A legolcsóbbak között néztem körül a neten pénz híján és ezt találtam. Mi a véleményetek róla? Érdemesebb mégis inkább gyűjteni a jobb és drágábbra?
Thx.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#3861) illusiON válasza JetiRulez (#3860) üzenetére


illusiON
őstag

nekem 1 ilyenem van és igy 1600 dpi-n kimondottan kellemes, 800 dpi-s egér után nagyon tetszett :)

( : no woman no cry : )

(#3862) Genius007


Genius007
őstag

Nekem meg ilyenem van >>> Kukk ... ^^ :DDD
Nekem nehéz ez az egér, ezért a piros seggű Microsoftal tolom >>> [link] :DDD
Valahogy az MS, és a Logitech Mx518 jött be nekem a legjobban.
Mondjuk sok egeret nem próbálgattam életem során. :B

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#3863) sNORh válasza JetiRulez (#3860) üzenetére


sNORh
addikt

ezis jó pénz híján, énis pl egy 800dpi-s Microsoft 4.0-val nyomom igaz már a gombok néha nemnyomnak, de én megint ugyan azt fogok venni, sőtt még 800dpi-vel is 1.0-s sensivel nyomom..
Ha neked nincsenek nagy igényeid szenzi terén akkor bőven, sőt nagyonis elég lesz az az egérke..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3864) illusiON válasza sNORh (#3863) üzenetére


illusiON
őstag

800 dpi és 1.0 sens ?? ne örjts már futkározol gépezés közben az egérrel? :DDD

( : no woman no cry : )

(#3865) sNORh válasza illusiON (#3864) üzenetére


sNORh
addikt

jah de 1v1-ben megnézhetnéd magad.. :DD én így tudok jáccani, de így viszont nagyon pontos lassan.. ;)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3866) illusiON válasza sNORh (#3865) üzenetére


illusiON
őstag

:DDD én 1600 dpi 2.4 meg van amikor 3.5 re állitgatom kedvtől függ, dehát az nagyon kevés azért, nem lenne türelmem játszani ugy :)

( : no woman no cry : )

(#3867) mindfreak válasza sNORh (#3859) üzenetére


mindfreak
őstag

Még a prémium lézeres egerek se jók FPS játékra, akkor ez vajon mennyit érhet??

(#3868) sNORh válasza mindfreak (#3867) üzenetére


sNORh
addikt

sokat.. nagyon sokat :DDD
de amugy Razernek van már 3200dpi-s lézeres patkánya, az ha nektek számít a dpi, akkor az jólehet. Én nekem a magas dpi a xar..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3869) mindfreak válasza sNORh (#3868) üzenetére


mindfreak
őstag

Itt szó sincs dpi-ről. Nekem 400 dpi-s és tökéletes, semmire nem cserélném el. Volt már 800 és 1600 dpi-s egerem is, semmi különbséget nem éreztem, főleg alacsony sensitivity mellett. A lézeres egerekből G5-öt próbáltam már (erre sokan esküsznek), de hol a padlót, hol az eget kellett bámulnom egy-egy gyorsabb húzás után...

(#3870) sNORh válasza mindfreak (#3869) üzenetére


sNORh
addikt

Nah, tisztázzuk.
1DPI 2,1 inch-nek felel meg. Azaz egy 3200 dpi-s egér 7000 kép/mp-et ad. Ugyanezt egy 800dpis társa 1750 képet tol végig 1mp alatt. Azaz oda húzod ahova akarod anélkül hogy a plafont néznéd egy-egy rántás alkalmával.

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3871) satomee válasza illusiON (#3864) üzenetére


satomee
senior tag

Szerintem ebben semmi különös nincs.Én a DeathAdder-em szintén 800-on használom úgy,hogy játékban 1.0-ra van állítva, a saját szoftverében meg valami 2 körül ha jól emlékszem.És ismerek olyat aki erre azt mondta hogy szerinte túl gyors...Ez ízlés,méginkább megszokás dolga véleményem szerint.

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#3872) Sipi16


Sipi16
senior tag

Lenne egy kérdésem vagyis egy kicsit összetett.
Vettem egy laptopot és arra lennék kíváncs, hogy rendesen futna-e rajta (2000Mhz és egy 128-as integrált ati X200VGA ) Merjem egyedül elkezdeni a telepítést? Mert még ilyen online játékkal nem foglalkoztam. Hogy meg a szerverkeresés? A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv.: Sipi

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#3873) sNORh válasza Sipi16 (#3872) üzenetére


sNORh
addikt

először próbáld meg sima verzióval, 4-5 bottal és ha simán ketyeg akkor megy az online is

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3874) Sipi16 válasza sNORh (#3873) üzenetére


Sipi16
senior tag

A sima verziót le tudom valahonnan szedni?

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#3875) sNORh válasza Sipi16 (#3874) üzenetére


sNORh
addikt

szedd le valamien torrentről (Kedves felettesek azért merem ajánlani neki mert, neki már megvan az eredeti és elvileg van egy olyan szabály hogy letöltheted a Fake-t kipróbálni ha 3nap mulva letörlöd és megveszed) . De utána töröld le.
Na ha ezzel megy akkor online tuti jobban kerel, mert a botok még jobban megfogják a procid. :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3876) Genius007 válasza sNORh (#3875) üzenetére


Genius007
őstag

Most nem mindegy, hogy torrentröl szedi le, vagy steam-ben ?
Vegyük úgy, hogy leszedi torrentröl, hudejó megy simán...
... utána meg szedheti le Steam-ből is. LOL :F :DDD

Sipi16 : Akkor neked most van eredeti CSS-d ???
Ha van, akkor tedd fel a Steam clientet, regisztráld bele a játékot, és kezdheted is tölteni!
Ha valamit nem tudsz szólj, és segítünk!

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#3877) sNORh válasza Genius007 (#3876) üzenetére


sNORh
addikt

Mint kiderült még nincs meg, Vacilál hgy CS:S-t vagy Anthology-t vegyen, ezért mondtam ha fut a sórsz akkor azt vegye meg(priviben folytattuk) :P :P
Ezmost nemjöttbe.. :DDD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3878) mindfreak válasza sNORh (#3870) üzenetére


mindfreak
őstag

Azért ez kicsit összetettebb dolog, nem kell bedőlni a technikai paramétereknek.
A maximális sebességük az kb. vicc. A Logitech G5-nek 1,35 m/s, amíg optikai társának, az MX518-nak 4,5 m/s!

A DPI megint nem jelent semmit, ugyanis az a játékban használt felbontástól és a sensitivitytől függ, hogy mennyire van szükséged. 3200 dpi totál felesleges, marketing duma.

(#3879) sNORh válasza mindfreak (#3878) üzenetére


sNORh
addikt

jajah, énis épp pont ezt ecseteltem, valóban van külömbség 2000 és 3200Dpi között de lóxart nemjelent szerintem, kiaz aki kihasználja, 800Dpi/1.0 szenzi powa :D

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3880) mindfreak válasza sNORh (#3879) üzenetére


mindfreak
őstag

Igen, de én ezzel azt akartam mondani, hogy a lézeres egerek rosszabbak, mint optikai társaik. Gyors húzásoknál kiakadnak, holott FPS játékokban ez nem megengedhető. Nyilván aki magas sensit használ az nem rángatja gyorsan az egeret és az nem vesz ebből észre semmit.

(#3881) sNORh válasza mindfreak (#3880) üzenetére


sNORh
addikt

Nalátod ezt pl én nemvettem észre. Nekem egy Lexma 2000Dpi-s egerem volt de azzal nekem semmi ilyen észrevételem nemvolt nagyon pontos volt, egy grafikus srác aztmondta pontosabb (pixelpontosabb mint az X7) csak nekem nemvolt jó mert a magas DPI miatt 1.0-s sensin is olyan 5-ös sensi körül ment., de ha levettem 800Dpi-re akkor jóvolt, csak a fogása volt batárnagy. De mondom énis maradok az Optikainál. Minnyár kifexik a Microsoft 4.0-m de ugyan olyat veszek, Már lassan 4 éves, de nagyon megvagyok vele elégedve.
Amúgy komolyan nemtalálkoztam a problémáddal, sőtt vezetéknélküli társát, 4 méterről üvegasztalon teszteltük, de nagyonpontos jóvolt.

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3882) mindfreak válasza sNORh (#3881) üzenetére


mindfreak
őstag

Nos, lehet... a vezetéknélküli egerek még rosszabbak. Azokról szót sem érdemes ejteni, ha játékra akarjuk őket használni. Folyamatos késést lehet érezni alattuk. Ez alól kivétel nincs. Sajnos...

Az Explorer 4.0 nem egy jó sikerült egér lett az MS részéről. Nekem is volt olyan, de a fogása nincs olyan jó, mint az elődjének a 3.0-nak! És nem hajlandó 125 Hz-nél magasabb frissítésekre se, holott a 3.0 működik 1000 Hz-en is. Mindenképp próbáld ki mielőtt újat vennél, hidd el megéri!

[ Szerkesztve ]

(#3883) sNORh válasza mindfreak (#3882) üzenetére


sNORh
addikt

Énis ellenevoltam, sőtt még minid ellenevagyok nemkéne nekem sose vezetéknélküli, de mondom ebben a Lexma egérben kellemesen csalódtam, Nem nehéz, nincsbenne köcsög ceruzaelem, és nagyon pontos nemszaggat, de nemkéne.
Az MS-ről annyit hogy kinek mi az izlése pl én nemtudnám megfogni a Logitech-eket azokmeg nekem rossz a fogása. pontossága téleg már nem az igazi, de ehez hasonló fogású, és nem nagy dpi-vel rendelkező egeret még nemtaláltam, monnyuk nemis kerestem.
Ha van valami ötleted dobjmár meg vele, mert már a jobklikk nemnagyon szuperál. :(

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3884) mindfreak válasza sNORh (#3883) üzenetére


mindfreak
őstag

Nekem MS IntelliMouse Explorer 3.0-ám van, elötte MS IntelliMouse Optical 1.1A volt. Mindkettőben ugyanaz a 400 DPI-s optika van. Alacsony sensihez tökéletesek. Előzőleg nekem is voltak Razer meg Logitech egereim, de azok közül egyik se jött be igazán fogásra, bár optikával ott se volt semmi kivetnivalóm.

(#3885) raczger


raczger
őstag

akkor már én is beírom mivel játszok, egy olcsó a4tech-el, nem akad legalább, bár keveslem a 800 dpi-t, de azért 7.4 sens-el jó

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#3886) sNORh válasza mindfreak (#3884) üzenetére


sNORh
addikt

Lehet egy X7-esre fogok beruházni, annak tetszik a fogásais, sok haveromnak azvan, És nemis gyenge. Azért csak tesztnyertes lett. :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3887) mindfreak válasza sNORh (#3886) üzenetére


mindfreak
őstag

Én nem venném, de te tudod.

(#3888) Xelo


Xelo
addikt

mondjam hogy a kezemben egy Logitech G5 pihen? szerintem baromi jó egér, egyszer sem akadt ki. amit tudok hogy nem minden egérpadon érzi magát otthonosan :) azért Steel QcK+al párosítva nagyon nagy :R
szerk: előtte 2 Razer-em volt, de G5 sokkal bejövősebb, olyan mint ha direkt az én kezembe formálták volna

[ Szerkesztve ]

(#3889) Genius007


Genius007
őstag

Én még mindig az MS-el tolom, és azóta sem változott a véleményem :DDD :DDD
Amúgy megvan az "uj notim" X1800 256Mb/256Bit-el szerelve :D
3DMark05 5700pont :)
:)) Tudom nem sok mindenkit köt, de muszály voltam veletek megosztani :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#3890) illusiON válasza Genius007 (#3889) üzenetére


illusiON
őstag

és azon már lehet cs-zni rendesen? :DDD milyen proci?

( : no woman no cry : )

(#3891) Genius007 válasza illusiON (#3890) üzenetére


Genius007
őstag

Másikon is lehetett, csak az 3DMark05-be 3400-et ért el :DDD
Ezen mégjobban fut (bár ugy sosem fog, ahogy asztalin futott) :O :DDD

Core2Duo T5500
2x1GB 667Mhz
X1800 256Mb/256Bit
etc ...

:D

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#3892) illusiON válasza Genius007 (#3891) üzenetére


illusiON
őstag

chh, kezdem úgy érezni hogy le vagyok maradva mostmár laptopokban is 2gb ram a minimum? :(:DDD

( : no woman no cry : )

(#3893) Genius007 válasza illusiON (#3892) üzenetére


Genius007
őstag

4GB lesz majd benne nyugi, meg T7xxx procc 2+ Ghz-n :DDD (ha minden jól megy) :)

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#3894) Fáraó válasza Genius007 (#3893) üzenetére


Fáraó
őstag

Bocsi a kérdésért, csak kíváncsi vagyok: Kellett a mobilitás, azért váltottál laptopra? Ingázol, vagy vmi ilyesmi?

VIGYORRRGAZMUS.....

(#3895) Genius007 válasza Fáraó (#3894) üzenetére


Genius007
őstag

Megmondom öszintén azért váltottam laptopra, mert meguntam a PC-t.
Úgy értem, valahogy mindig volt vele valami "gond" ...
Elromlott ez, aztán az, mehetett gariba, stb ... meg valahogy a notik stabilabbak ...
És az asztali PC-t cseréltem notira, aztán notit eladtam, vettem egy jobb erősebb notit
Hát ezek mennek ... :B
Bár lehet ez is eladó sorba kerül! :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#3896) satomee válasza Genius007 (#3895) üzenetére


satomee
senior tag

"Hát ezek mennek" - nem úgy mint a játék... :P
:DDD

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#3897) Genius007 válasza satomee (#3896) üzenetére


Genius007
őstag

Na széép....amugy ma (is) ACE-t lőttem WAR-on :DDD ergo megy az még ... ;) :B

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#3898) illusiON válasza Genius007 (#3897) üzenetére


illusiON
őstag

azmiii?:B:DDD

( : no woman no cry : )

(#3899) satomee válasza Genius007 (#3897) üzenetére


satomee
senior tag

És mindezt egér nélkül,touchpadon,mi? :DDD Na ezt a következő éjszakai publikolásnál lecsekkoljuk! :)
senior tag lettem! :C:C:C

[ Szerkesztve ]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#3900) raczger válasza Genius007 (#3889) üzenetére


raczger
őstag

Nekem 2005-ösben olyan 1500 pontot ér el kb :D De azért lehet csézni vele;)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.