Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 16:09:01

LOGOUT.hu

A source motor hihetetlen módon elsz@rt netkóddal rendelkezik. A régi cs és dod óta eszméletlen változáson ment keresztül. Próbálják a valve-s arcok heggeszteni, de néha 1-1 update csak ront a helyzeten, mint javulna. ;)
Elsősorban a 3 fő netkód paraméterre kelle figyelni. Hogy mik is azok: rate/ cl_updaterate/
cl_cmdrate
Ezeket az értékeket kell nagyjából belőni, mindegyik hihetetlen mértékű változást tud előidézni egy pillanat alatt.
Persze a túlzott félreállítás sem éppen célravezető mert könnyen vonhat kick-et vagy ban-t maga után. (ratehax...)
Hogy mire is kell beállítani ezeket az értékeket?? Az saját netedtől függ, sebesség illetve attól, hogy wi-fi-s vagy normál kábeles.
Szóval az átlagos rate értékek így nézhetnek ki: rate 20000, cl_updaterate 100, cl_cmdrate 100.
Ez egy 1Mbit/s (le) | 256Kbit/s (fel) net kapcsolatra ajánlott. Ha valakinek gyorsabb nettel rendelkezik, akkor az teheti 30k/100/100-ra is a ratejeit. Az update/cmdrate-et nincs értelme 100 fölé emelni. Akinek kisebb net sebessége van annak a 16k/80/80-as rate-eket ajánlom, feltéve ha a szerver / adminok engedik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) sNORh válasza illusiON (#3400) üzenetére


sNORh
addikt

áh kivan csukva hazudik
P35 lap, E2200 3200Mhz-en, 2Gb Geil 8aa Ultra 960Mhz-en, 8600GT, és 160 átlag fps

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3402) mindfreak válasza sNORh (#3401) üzenetére


mindfreak
őstag

Hmm, hát akkor én még mindig xar vagyok.. vagy lehet, hogy nem kéne 8x FSAA és 16x AF! :DD

[ Szerkesztve ]

(#3403) illusiON válasza mindfreak (#3402) üzenetére


illusiON
őstag

az sem eszi meg annyira hogy 400 fps ed legyen :P nálam is kb 20 fps ingadozás van minimum meg max közt, sőt ..:)

( : no woman no cry : )

(#3404) Fáraó


Fáraó
őstag

Én egy P-III Cel 1.2@1.5-n, GF4 Ti4200-n kezdtem, botozás is ment rajta - 3v3 vagy 5v5 már nem emlékszem.
Most jelentősen jobb! :D 1280X960-n, max grafon a pályától függő magas fps-t ad.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#3405) mindfreak válasza Fáraó (#3404) üzenetére


mindfreak
őstag

Nem a max fps a lényeg, hanem hogy ne legyen nagy az ingadozás. Engem az idegesít a legjobban, amikor hirtelen leeseik az fps és közben nem tudok lőni. Zsúfolt szerveren előfordul, hogy 50 alá esik az fps.. :(

(#3406) Genius007 válasza sNORh (#3401) üzenetére


Genius007
őstag

e2200 és e8200 között azért nem kis különbség van ! :DDD
Nekem ha minden maxon. van, akkor van 70fps-em ! (gép alapon)
ha meghuzom az e4300 1.8Ghz @ 3.6Ghz, akkor van 200körül !
Szóval egy jó proci tényleg sokat dob rajta !
(x1950Pro-m van, és egy 6600GT-vel majdnem ugyan annyi FPS-em volt ! ) :R

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#3407) sNORh válasza Genius007 (#3406) üzenetére


sNORh
addikt

Azért annyira nemszar, annyira meg nemjó aza 8200 volt szerencsém hozzá..
nincs a kettő közt 300FPS különbség, kicsit nevetséges lenne..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3408) satomee válasza mindfreak (#3405) üzenetére


satomee
senior tag

Én is ezért állítottam be a max_fps-t 60ra...:DDD

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#3409) illusiON


illusiON
őstag

na most hogy van rendes proci a vga-m alá nyugodtan kijelenthetem hogy ennek a játéknak gyakorlatilag csak proci kell :P most minimumon és maxon is kb 150-200 közt megy, 10v10 botokkal se ment sokkal ez alá az érték alá ..

( : no woman no cry : )

(#3410) Sleed


Sleed
aktív tag

egy szóval nem mondtam,hogy max grafikán.. 1024*768ban minden highon az élsimítás és az az anti-izészűrő is kb 6xoson HDR off
a video stress testhez meg semmi köze a procinak,az csak a vga-t méri

(#3411) qdak


qdak
addikt

hát én ezt nem ertem nekem a 7800gtx 3800+ x2 1g dual és 7 bot tal akadozott ?
ami legjoban irritált:
3500+________ 6600____+1g_Dddr = 130fps
3800+_x2______7800gtx_+1g_Dddr = 144fps
stresz teszten :S

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#3412) qdak válasza qdak (#3411) üzenetére


qdak
addikt

3200+, DFI LANParty UT nF3 Ultra-D, nVIDIA GeForce 7600 GT 256MB DDR3 AGP, 1GB DDR400 (Dual) = 125fps :S

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#3413) Bublák


Bublák
csendes tag

hy srácok! Lenne egy nagyon fontos kérdésem. Most vettem meg a sourcet eredetiben és vmi nem okés. Feltettem a steamet is meg sourcet meg mindent és ott van a source a steamen belül az installed gamesben és rámegyek kétszer vagy egyik serverre pl vagy asztalról elindítanám a sourcet és nem akar elindulni, bejön egy oldal a steamen belül. Kódot is beírtam már ami a tokban volt minden és ez van nem értem! Előre is köszi a segítséget! ;)

[ Szerkesztve ]

(#3414) mindfreak válasza Bublák (#3413) üzenetére


mindfreak
őstag

Nem elég feltelepíteni a CD/DVD-ről, még az aktuális frissítéseket is le kell töltenie a játékhoz az első indításkor. Ez időbe telik, nekem pl. fél óra szokott lenni... türelem. :)

(#3415) Bublák


Bublák
csendes tag

És azokat hogy tudom feltenni vagy hol kell hogyan? pls help me:)! THX all

(#3416) Bublák


Bublák
csendes tag

De a steamet már elindítottam először és csinált vmiket egy darabig de aztán belépek és ott van az installed games és ott a source és az van ott , hogy pre-load complete. és elakarom indítrani sourcet steameből és kijön az a szar oldal hogy vegyem meg meg mittomén iylen hülyeségek vannak ott!És nem tudom mit kéne csinálnom hogy játszani tudjak!:S Előre is köszi!;)

(#3417) Bublák


Bublák
csendes tag

http://kepfeltoltes.hu/view/080327/n_vtelen11_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

na és ez szokottállandóan kijönni. ez miért van?:-o:S

(#3418) illusiON válasza Bublák (#3417) üzenetére


illusiON
őstag

:F hát az érdekes.. tehát megvetted, de hogy, dvd-n? nálam digit shopping volt:D tehát csak 1 kódot kaptam, rányomtam h activate on steam beirtam aztán letöltötte, dehát ugyanigy kéne dvd-ssel is csak ott az aktiválás után nem kell letölteni hanem berakod lemezt szvsz :F

( : no woman no cry : )

(#3419) Bublák


Bublák
csendes tag

Igen dvd-n a saturnba és benne van a cd kulcs, megcsináltam azt is ott is minden fasza(szerintem:)) És nem vágom és reméltem számíthatok a profik segítségére. Vagy nincs vmi ismerős vagy vki aki tudna segíteni és megkérdeznétek és aztán vki elmondaná?? köszi a segítséget előre is!

(#3420) illusiON válasza Bublák (#3419) üzenetére


illusiON
őstag

én már azt nem értem eleve, hogy miért pre-load complete-t ír cs-hez :F próbáld meg azt, hogy activate product on steam- beirod a kódot és ha elfogadja akkor 100% completet vagy vmi ilyesmit kéne irnia a game mellé státusnak és nyomathatnád sztem :F ha hülyeség akk szóljanak az okosak:)

( : no woman no cry : )

(#3421) Bublák


Bublák
csendes tag

Most már talán tudo9m a problémát oszttáérsam segített. Hogy nem tudnak most aktiválni pillanatnyilag vmi miatt és nem tudom cs-zni de amint elfogadják vagy mittomén akkor értesítenek !! De azért köszi segítségeket, ha legközelebb lesz vmi még sdzólok;) Na addig is jó gamet.

(#3422) Fáraó válasza qdak (#3411) üzenetére


Fáraó
őstag

Vmiért az AMD-ken nem annyira frankó a CSS. Stresszes így stress test-et futtatni.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#3423) satomee válasza Fáraó (#3422) üzenetére


satomee
senior tag

Miért/mi nem frankó az AMD procikkal?

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#3424) mindfreak válasza Fáraó (#3422) üzenetére


mindfreak
őstag

Nemcsak abban stresszes... :D

(#3425) Fáraó válasza satomee (#3423) üzenetére


Fáraó
őstag

Már járt itt egy-két AMD tulaj, akik arra panaszkodtak, hogy kevesebb fps-t kaptak, mint várták volna. Ezen tulajok közül páran mondták, hogy haver gépe kb. hasonlóan erős inteles és neki több fps van. Csak erre gondoltam.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#3426) qdak válasza Fáraó (#3422) üzenetére


qdak
addikt

hát azt látom h a 3 különbözö kategóriás gép között minimális teljesitmény különbség van
ezért megérte .....

intel stressek ? fps ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#3427) satomee válasza Fáraó (#3425) üzenetére


satomee
senior tag

Hát intel procival még nem volt alkalmam kipróbálni.Nekem annyi amit nem értek,hogy huzamosabb játék (értsd 2-3óra) után egyre kevesebb fps-em van,ilyenkor csinálok egy rebootot és újra frankó minden.Más nem tapasztalt ilyet?

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#3428) mindfreak válasza satomee (#3427) üzenetére


mindfreak
őstag

Ez sokmindentől lehet, picit próbáld pontosabban körülírni. Lehet, hogy 2-3 óra után több ember van a szerveren, vagy más pályán játszol, ami fps igényesebb. De ugyanakkor lehet az is, hogy tulmelegszik valami a gépben...

(#3429) satomee válasza mindfreak (#3428) üzenetére


satomee
senior tag

Nemnem...Ugyanaz a szeró,még pályák is nagyjából ugyanazok,hőmérséklet sem magasabb,játékosok sokszor még kevesebben is vannak mint az elején,szal minden ugyanaz,épp csak az fps esik le,sokszor 30-40 alá is.

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#3430) illusiON válasza satomee (#3429) üzenetére


illusiON
őstag

gondoltál már rá hogy valami spyware vagy akármi elkezdi húzni a géped ? nézd meg hogy a ramot mennyire eszi amikor lemegy a teljesitmény hátha valami az xp-vel van

( : no woman no cry : )

(#3431) `#^MáGu$s^#´


`#^MáGu$s^#´
csendes tag

Sziasztok!
Az mé van, hogy megvettem a Half-Life 2-t, és nincs benne Source?
Segitsetek plz! :D

Laza vagyok, leszarlak! :>

(#3432) illusiON válasza `#^MáGu$s^#´ (#3431) üzenetére


illusiON
őstag

mondjuk mert half life 2t vettél nem CS-t :DDD kéne adniuk hozzá sourceot? kérdezd meg ahol vetted hogy miért nem eredeti a csomag tartalma esetleg, deh.. :F

( : no woman no cry : )

(#3433) `#^MáGu$s^#´


`#^MáGu$s^#´
csendes tag

Hát állitolag ugy van, hogy HL2-höz jár Source is.. De ez most hogyvan? :S

Laza vagyok, leszarlak! :>

(#3434) Sleed válasza `#^MáGu$s^#´ (#3433) üzenetére


Sleed
aktív tag

a dobozára rá van írva?
mod:ezzel a nével mennyi idő mire bejelentkezel? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3435) satomee válasza `#^MáGu$s^#´ (#3433) üzenetére


satomee
senior tag

Nem feltétlenül kapod hozzá,létezik olyan kiadás amihez nem jár.Szerintem ezt vehetted meg...

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#3436) mindfreak válasza satomee (#3435) üzenetére


mindfreak
őstag

Teljesen mindegy, mert a HL2 kóddal letöltheti a Source-t is a Steamről.

(#3437) Djuree válasza mindfreak (#3436) üzenetére


Djuree
félisten

nem biztos. a csomagtól függ. létezik magában csak hl2 is, azzal nem tudod letölteni...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3438) qdak válasza satomee (#3427) üzenetére


qdak
addikt

ugyan ez a hejzet !!!!! csak kb 30 perc után !!!!

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#3439) satomee válasza qdak (#3438) üzenetére


satomee
senior tag

Akkor tehát nem egyedi a problémám...Spyware irtót még nem próbáltam mert nem használok csak vírusirtót és tűzfalat,és kb 2 hete raktam újra a winfost szal az se lehet az oka hogy régi a rendszer.Te milyen vga-val tolod...?

[ Szerkesztve ]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#3440) C^^ válasza `#^MáGu$s^#´ (#3433) üzenetére


C^^
őstag

Ha HL2 Retail-t vettél, akkor abban csak a Half-Life 2 van, és a HL2 DM.

(#3441) raczger


raczger
őstag

hy

nem tud esetleg valaki olyan plugin server konfigoláshoz, ami leellenőrzi, hogy alap skin-nel játszik-e a gyerek? kerestem fpsbananan, meg még egy-két ilyen nagyobb oldalon de nem sikerült rálelnem, attól félek, hogy lehet, hogy nem létezik:(

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#3442) Roderic


Roderic
tag

hali!!
valaki tudja hogy lehet a játék közben dumálni mikrfonon??

"No pain, No gain"

(#3443) Roderic


Roderic
tag

ez nagyon jó!!
[link]

"No pain, No gain"

(#3444) illusiON válasza Roderic (#3443) üzenetére


illusiON
őstag

imádom azt a számot :DDD jay n' silent bob strikes back ;]
mikrofonon dumálni cs közben? hát, mi ventrin vagy TS-en szoktunk :D de amúgy beállitod 1 gombra a mikizést és amig azt nyomod addig beszélsz kb ennyi, nem igazán értem a kérdést :)

( : no woman no cry : )

(#3445) Roderic válasza illusiON (#3444) üzenetére


Roderic
tag

hát basszus eddig nem jöttem rá erre :W :W :W :W
imádom a CS!!

"No pain, No gain"

(#3446) Roderic


Roderic
tag

törtszerveren nyomjátok?? :F

"No pain, No gain"

(#3447) illusiON válasza Roderic (#3446) üzenetére


illusiON
őstag

én már közel 2 hete hogy eredeti :) de mondjuk msotanában nincs időm játszani, viszont ha tudsz jó nemlaggos szerót akkor törtre is visszanézek akár :)

( : no woman no cry : )

(#3448) Roderic válasza illusiON (#3447) üzenetére


Roderic
tag

=SETTI=
én itt nyomtam régen!!
mostanában nem megy ,mióta ujratettem a vistát!!
mit kéne letöltenem hozzá??
hogy törtszerveren nyomhassam??

"No pain, No gain"

(#3449) raczger válasza Roderic (#3442) üzenetére


raczger
őstag

alap billentyűbeállításoknál meg kell nyomni a k betűt

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#3450) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Sziasztok!
Tudtok olyan dust_2 IP-t, ahol Zombi mód van?

Thx!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.