Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Ndruu: Segíts kereshetővé tenni a PH-s arcképeket!
- GoodSpeed: 3I/Atlas: Üstökös vagy idegen civilizáció űrhajója?
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- kraftxld: Diáklaptop - Dell Latitude 3140 - Királyunk ajándéka
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sh4d0w: Árnyékos sarok
- droidic: Gmail + MI: na, mi van bekapcsolva?
- NASsoljunk: ZyXEL NSA-310 és az FFP
-
LOGOUT
--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---
Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.
Új hozzászólás Aktív témák
-
FecoGee
Topikgazda
válasz
zsolti.22
#4647
üzenetére
Nem tudom én meséltem -e már, hogy kezdtem. Nekem van felsőfokú végzettségem, 2008-ban végeztem mérnök informatikusként. Tanultunk 1 félév számítógép hálózatokat, 1 félév "TCP/IP"-t (ez volt a tárgy neve), akkor is érdekelt, de kb. a VLSM-ig jutottunk el, meg nagyon alapokig. Pl. hogyan kell krimpelni
. Záróvizsgáztam is számítógép hálózatokból. Lehetett menni CCNA tanfolyamra/vizsgára, nem mentem. Nem akartam az államvizsga előtt semmi más extrát bevállalni.
Diploma után elkezdtem PC szervizben dolgozni 1,5 évig. 1 év után belefásultam, éreztem, hogy nem elégít ki az alaplapok és tápok cserélgetése, és nem érdekeltek az új videokártyák, procik sem, nem bújtam a prohardvert játéktesztek után, és a fizetésem sem volt kiemelkedő. Elhatároztam, váltok. Fél év után elkerültem egy másik céghez, foglalkoztam mindennel: az IP kameráktól kezdve a beléptető rendszerekig. Itt is 1,5 évet húztam le. 1 év után szintén hiányérzetem volt. Pont elment egy srác, aki Level1-ben foglalkozott az aktív eszközökkel (Alcateleket használtunk, de a CLI 95%-ben ugyanaz mint IOS-nél). Úgy alakult, hogy nekem kellett foglalkozni ezentúl vele. Ne gondoljatok nagy parancsokra, access portok állítása és új VLAN létrehozása kb. Érdekelt a téma, és elkezdtem foglalkozni a CCENT anyaggal. Egyre jobban érdekelt. Éreztem, ez kell. Megkérdeztem a főnökeimet, elmehetnék -e vizsgára. Azt mondták nem fizetik ki, már van ember a cégnél erre. Így hát 3 hónap tanulás után levizsgáztam saját zsebből. Utána még lelkesebb lettem, és nekiálltam a CCNA-nak. Közben Facebook-on láttam egy hirdetést, hogy keresnek hálózat üzemeltető embert. Jelentkeztem. Interjúra hívtak. Bár gyakorlatilag 0 tapasztalatom volt, óriási szerencsém volt, mert felvettek (és őszintén mondom, nem volt protekcióm
). 1,5 év után tehát otthagytam az előző helyet is. Bekerültem egy több száz eszközös Cisco hálózat üzemeltetésébe. Emlékszem első nap mondták olvassam el a rendszer dokumentációt. Már a 6. oldalnál google-ztam, hogy mi az a HSRP... Gyakorlatilag semmit nem értettem az egészből. Letettem pár hónappal később a CCNA-t, napi feladataim az access VLAN-ok állítása és a switchek kivitele volt kb. Éreztem, hogy többet akarok. Nekiálltam a CCNP-nek. A CCNA vizsgámat már fizette az új cég. Egyre jobban belejöttem, törtem ki a Level1 szerepből, megcsináltam a CCNP-t, letettem a CCIE írásbelit, közben rengeteget dolgoztam és rengeteget tanultam. És most a kollégával közösen nekivágtunk a CCIE labornak.
Hiszem, hogy a befektetett munka megtérül. Pl. tusi_ is nemsokára egy IT cégnél Cisco eszközöket fog kalapálni, mert rengeteget beletett a dologba, ráadásul több lábon áll, nem csak R/S-ben érdekelt. Neki nehezebb, mert külföldön van, és ott bizony a nyelvismeret is nagyon sokat számít. Én máshoz nem értek. Nem értek a Security-hoz, a szerverekhez, a SAN-hoz, én R/S srác vagyok, ez érdekel. De mindig rájövök, hogy milyen keveset tudok még a technológiákról. Meg akarom érteni, miért úgy működik, ahogy. És a CCIE pont erről szól. Holtpontok nekem is voltak, ezért sürget az idő pl. a labor vizsgára, mert lassan letelik a 18 hónap az írásbelim óta. De pl. Zsolti22-nek is sikerült bejutni egy hálózatos állásba, ő is rengeteg munkát beletett a tanulásba, csak a jegyzeteit így megírni óriási munka lehetett. Szóval mindenkit biztatok, nyomjátok, agyvérzésig, mert előbb-utóbb megtérül.
Na megyek, és folytatom a Performance Routing témát a 12.4-es IOS-en, amely a vérpisilással is felér. De ez van, más is ugyanezzel a verzióval lett CCIE
. Talán nekem is sikerülhet egyszer 
Új hozzászólás Aktív témák
- Kérlek használd a keresőt, mielőtt kérdezel!
- Olvasd el a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!
- A dumpok és a warez tiltott témának számítanak!
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Milyen légkondit a lakásba?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- Milyen házat vegyek?
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- Milyen processzort vegyek?
- Arc Raiders
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Star Citizen
- További aktív témák...
- Bomba ár! Dell Latitude 3410 - i3-10110U I 8GB I 256SSD I HDMI I 13,3" FHD Touch I Cam I W11 I Gari
- Bomba ár! Dell Latitude E5550 - i5-5GEN I 8GB I 128SSD I 15,6" FHD Touch I HDMI I W10 I Cam I Gari!
- Bomba ár! Dell Latitude E5540 - i5-4GEN I 4GB I 240SSD I Nvidia I 15,6" FHD I Cam I W10 I Garancia!
- Olcsón Google Nest Mini 2nd Gen
- Bomba ár! Dell Latitude E5530 - i5-3GEN I 4GB I 320GB I HDMI I 15,6" HD I W10 I Gari!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- JBL Quantum400 gamer fejhallgató
- Apple iPhone 13 Pro Max / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku:87%
- Honor 200 Lite / 8/256GB/ Kártyafügetlen / 12Hó Garancia
- BESZÁMÍTÁS! LENOVO Ideapad Gaming 3 notebook - R5 5600H 16GB DDR4 256GB +1TB SSD nVidia GTX 1650 4GB
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
. Záróvizsgáztam is számítógép hálózatokból. Lehetett menni CCNA tanfolyamra/vizsgára, nem mentem. Nem akartam az államvizsga előtt semmi más extrát bevállalni.
FecoGee
crok
