Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) MittuDomain_ válasza tick (#750) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Hosszú time laps volt a cél erkélyről, próbáltam sima powerbankkal, pd-s cuccal, és még fali konektorból is, hiába.
Így kb nincs értelme Canon, köszi.
A képek wifin és kártyaolvasón is sokkal jobban átjönnek, csak vakítás.

De ez fél éve volt, azóta jött egy fw frissítés, csak feltettem, de nem nétem meg a readme-t, hátha...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#752) tirszin válasza MittuDomain_ (#751) üzenetére


tirszin
senior tag

Azt nem tudjátok, az RP-nél sem tölthető a vázban? Csak ha kiveszem az akkut?

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#753) p_adam válasza tirszin (#752) üzenetére


p_adam
addikt

PD szabványos töltővel vagy powerbankkal a gyári akku tölthető RP-vel.

Mondjuk majdnem annyi időbe telik, mint LP-E6N(H) akksit tölteni az R R6 R5 vázakban, amik messzemenően többet bírnak.
Azokban a gépekben, ahol gyenge az akksi, szerintem sokkal kevésbé hasznos a kamerából való töltés, sokkal jobb egy külön USB-s töltő, ami két akksit tölt egyszerre (persze akkor azt is cipelni kell és elvész a méretből, súlyból fakadó előny)

[ Szerkesztve ]

(#754) kovsol


kovsol
titán

Peter McKinnon kirakott egy kis videót az R3 -ról. [link]
Furcsállom itt is erőltetik az SD kártya foglalatot második helyre.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#755) p_adam válasza kovsol (#754) üzenetére


p_adam
addikt

A szintén 24 megapixeles A9 széria is SD kártyás (ráadásul az elsőnél az egyik csak UHS-I) de nem panaszkodik senki miatta.

(#756) kovsol válasza p_adam (#755) üzenetére


kovsol
titán

Oké szóval egy 2017 áprilisában bemutatott kamerát hozol fel? Ez milyen mértékben releváns? És de a sony esetében se tartotta senki jó húzásnak az eltérő sebességű kártya ha szinkronban akarod íratni a két kártyára a képeket, mert a lassabb kártya visszafogja a buffer ürítést.

A probléma ott van, hogy az R3 egy 2021-ben kijövő váz ami sportfotózásra is van szánva, és ha valaki mondjuk úgy szeretne menteni, hogy mind a két kártyára ír a váz akkor a CF experess kártya szuper sebességét a lassú SD -re írás visszafogja majd erősen. Elég szignifikáns sebességkülönbség van a két foglalat között.
Sony esetében max a buffer ürítési sebességre van hatással, míg Canon esetében vannak funkciók ami nem elérhető SD kártyával. (pl bizonyos videó beállítások csak a gyorsabb kártyára elérhetőek)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#757) tvamos válasza kovsol (#756) üzenetére


tvamos
nagyúr

De nem eleg az, hogy CF-re irja a tomoritetlen formatumot, az SD-re meg mehet jpeg backupnak? Szerintem ez azert eleg lehet. Altalaban...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#758) p_adam válasza kovsol (#756) üzenetére


p_adam
addikt

A Canon valóban egy újabb váz, ezért a processzora valószínűleg ugyanazzal a kártyatípussal is gyorsabban ír a kártyára mint a Sony, ahol nincs is rendesen kihasználva az elérhető sávszélesség.
Ahol a CFExpress Type A kártya is elérhető, ott is kb. 90% nem fog belőle bevásárolni, mert nekik felesleges, ellenben *** drága, semmivel se kompatibilis, sokkal jobban melegszik, nagyobb váz kell hozzá.

Tényleg nagyon unalmas már állandóan ezeket olvasni anélkül, hogy bármiféle gyakorlati alapja lenne, hogy ez mekkora probléma.

Nyilván ez nem a zászlóshajó, de egyértelműen az A9II fölé helyezhető, valószínűsíthető, hogy sokáig tesztelték mindenféle helyzetben és megfelelőnek találták, az R5 45MP nem pedig 24MP és semmi gondja nincs 20fps-el írni UHS-II SD kártyára.
Akkor tényleg minek?

[ Szerkesztve ]

(#759) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

Van egy problémám
Egy Canon EOS M50 boldog tulajdonosa lettem.
De nem vettem észre a válaszát során, hogy ennek a készüléknek nincs 2.5mm-es Jack aljzata a távirányító számára.
Az előd 450D esetén volt. Volt is időzíthető kioldóm hozzá, hogyha pl 240x szerettem volna exponálni 1 percet.
Itt nincs ilyen. A Canon szoftvere se tud ilyet, iOS alá láttam megoldást, de én androidos vagyok.

Mi a teendőm ilyen esetben?
Micro USB-s programozható kioldót nem is láttam sehol...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#760) PuMbA válasza vegyszer (#759) üzenetére


PuMbA
titán

Gugli: Canon M50 accessories. Aha, szóval van hozzá Bluetooth-os remote: Canon BR-E1. Problem solved :)

[ Szerkesztve ]

(#761) murdock25 válasza PuMbA (#760) üzenetére


murdock25
tag

Not solved. BR-E1 nem időzítős,csak sima AF, elsüt oszt csókolom. Timelapse és hasonlókra nem jó, arra BT-n szoftveres megoldás lehet csak vagy valami vezetékes távkioldó, ami tud ilyesmit. A BR-E1 nem tud ilyet.

(#762) vegyszer válasza PuMbA (#760) üzenetére


vegyszer
addikt

Szervusz!

Köszönöm a segítséged, de ez nem megoldás.
Ezzel elsütni ugyan el lehet, de programozni, hogy 240x 60 másodpercet exponáljon nem lehet.
Eme célra ez nem megoldás...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#763) PuMbA válasza murdock25 (#761) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, nem olvastam azt a részt, hogy időzítős. Hivatalosan olyan nincs :)

[ Szerkesztve ]

(#764) murdock25 válasza vegyszer (#759) üzenetére


murdock25
tag

Rövid böngészés után ezt találtam: Tether Monkey app, ez talán megoldás lehet Neked.

(#765) vegyszer válasza murdock25 (#761) üzenetére


vegyszer
addikt

Szoftveres úton milyen android appok tudnak ilyet?
Hirtelen próbáltam vagy ötöt (többek között azt, amit linkeltél), de egyik se tudott a kamerához csatlakozni.
:W

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#766) tvamos válasza vegyszer (#765) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Canon gyari appja nem tud ilyet?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#767) vegyszer válasza tvamos (#766) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem. Csak exponálni lehet vele.
Intervallumot kezelni nem tud

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#768) vegyszer válasza murdock25 (#764) üzenetére


vegyszer
addikt

Köszönöm a tippet, de ővele se sikerül zöldágyra vergődni.
Mert a kamerán indítom a WiFi-t. Kapcsolódik a Canon appja. Megy a vezérlés. De a küldő app nem tud a kamerához csatlakozni.
Ha csak indítom a kamerán a WiFi-t, a külső app a Canon nélkül ugyanúgy csatlakozási hibát dob, de a kamera egyből meg is szakítja a kapcsolatot, a WiFi-t ki is kapcsolja...

Esetleg tenne valaki egy próbát, hogy neki megy-e?

Köszönöm!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#769) tick


tick
aktív tag

R széria esetén van highlight priority vagy hasonló mérési mód?
Egy színházi előadásnál voltam gondban: nagyon erős fény a fellépők arcán sötét háttér mellett. A fények gyorsan változtak, így a legjobb megoldás az expo kompenzáció vagy full manuális volt.
A középre súlyozott mérés tűnt jó ötletnek, de az meg nagyon kompozíció függő.

Everything that has a beginning... has an end

(#770) PuMbA válasza tick (#769) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, az a neve, hogy Highlight Tone Priority. Ha rákerestél volna a leírásában, elég hamar megtaláltad volna. Mivel a RAW képeket is befolyásolja, ezért érdemes kerülni és -1 expó kompenzációt használni inkább, főként JPEG-nél van értelme HTP-nek.

[ Szerkesztve ]

(#771) tick válasza PuMbA (#770) üzenetére


tick
aktív tag

Köszi, ezt megtaláltam, de nem segített.
Sony esetén volt egy külön mérési mód ami csúcsfényre mér, ehhez hasonlót kerestem.

Everything that has a beginning... has an end

(#772) PuMbA válasza tick (#771) üzenetére


PuMbA
titán

Hogyhogy nem segített? A HTP ugyanúgy 1 expóval alulexponál. Ugye a fénymérési mód Kiértékelő / Evaluative volt mellette?

[ Szerkesztve ]

(#773) tirszin válasza tick (#769) üzenetére


tirszin
senior tag

Ha nem szeretnél alákompenzálni kértékelő mérést használva, estleg azt lehet még megpróbálni, hogy spot mérést használsz. Befogsz egy arcot a követő módjában és a gép kompozíciótól függetlenül ott fogja tartani a kék kockát és gondolom, jó nagy prioritással oda fog mérni fényt.
Egy külön menüpontban még az is beállítható, hogy ez a mérés folyamatos lenyen, vagy csak a félig lenyomott pillanatban rögzített.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#774) JohnyBlue válasza tirszin (#773) üzenetére


JohnyBlue
őstag

ez igazán jóságos funkció :R majd én is megkukkantom :K

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#775) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Valaki tud ajánlani egy megbízható power bankot EOS M-hez? (bírnia kéne a magic lantern RAW felvételt is)

(#776) hibavissza


hibavissza
veterán

RP és R közé nem jön valami a közeljövőben? RPII? elektromos zárral, két sd kártya foglalattal? Szembe jött velem egy 24-105 f4 L csak nincs mire rátekernem. A 900 ezres váz már nekem nem pálya.

(#777) Beldar válasza hibavissza (#776) üzenetére


Beldar
tag

Én is pont e kettő típus közti vázra várok már egy ideje - lehet hiába....

(#778) hibavissza válasza Beldar (#777) üzenetére


hibavissza
veterán

Az RP nem régi váz, de olyan helyeken butították ami nekem már a használhatatlan kategóriába teszi, annak ellenére, hogy sok dologban messze jobb mint az árszintjén bármi. Az R egyrészt kifut másrészt azon az árszinten inkább a73. Az xt4 árszintje alá bő százassal kéne egy RPII. Dual slottal, Giro stabival, fHD esetleg 2K 10 bit 422-vel teljes szenzoron, kereszt af pixel, e-shutter, stb, stb. Ezek megoldhatók egy új procival, kis módosítással.

Gondolom a fejlett világ középosztályára lőnek. Ott biztos a 8K-val lehet többet és drágábban eladni. Kár.

[ Szerkesztve ]

(#779) p_adam válasza hibavissza (#778) üzenetére


p_adam
addikt

Az A7III régebbi mint az R, mégsem kifutó modell. Az M50 Mark II (X-T30 II, stb.) is azt mutatja, hogy az alsóházba egyik gyártó sem ad új szenzorokat meg processzort. Ilyen gép, amiben "minden up-to-date dolog benne van alapszinten", sehol nincs (a Sony esetében A7IV alatt ugyanúgy nincs 10-bit egyáltalán).
Az ő szempontjukból semmi értelme, nem térül meg, az újdonságokat a drágább gépekkel kell eladni. Majd lesz R6 Mark II BSI szenzorral, olcsóbb lesz az R6, és így tovább.
Annyit lehet tudni az érkező R vázról, hogy "valami egészen más lesz, és ez nem mindenkinek fog tetszeni" (gondolom a technika marad a régi, csak más lesz a kialakítás)

(#780) hibavissza válasza p_adam (#779) üzenetére


hibavissza
veterán

Az R nem az a73 ligájában focizik. Sokkal gyengébb szolgáltatások terén. Az még abban a korszakban készült, mikor a Canon be akarta bizonyítani, hogy a MILC csak béna kacsa lehet. Ezzel szemben az a három bolt az országban ahol még lehet kapni drágábban adja mint az a73-at. Én semmi szín alatt nem venném meg.
Sajnos nincs épkézláb Canon MILC még mindig. Így nem mozdulok rá a 24-105 L-re. Pedig remek kis obi.

(#781) p_adam válasza hibavissza (#780) üzenetére


p_adam
addikt

A Canon és a Sony a MILC modellpalettát máshogy építette fel, kb. ennyi, a többi csak okoskodás. Egyébként én az R-t választanám az A7III-al szemben - ha nem lennének ilyen emberek, akkor egy darabot nem adtak volna el belőle (ehhez képest jelenleg az itthoni használt ára is magasabban van és könnyebben eladható...)

(#782) hibavissza válasza p_adam (#781) üzenetére


hibavissza
veterán

Persze, mindenkinek màs. Ez teljesen normàlis. Van aki Pentax dslr-t vesz. Àrulnak szopóàlarcot is, mert van rà igény. Én inkàbb kihagyom amíg nem kötelező. :R

(#783) p_adam válasza hibavissza (#782) üzenetére


p_adam
addikt

Mintha bármi kötelező volna.
"Bejöttem fikázni/szemetelni EOS R topikba (is), most pedig megyek" :R

(#784) murdock25 válasza hibavissza (#782) üzenetére


murdock25
tag

Bocsi, hogy belekotkodálok, de ha egy EOR R a szopóálarc kategória, akkor én büszkén viselem azt a szopóálarcot immáron 1,5 éve :-)
...és igen, még a mai napig van rá igény szerintem, akkor is, ha itt-ott vannak benne kompromisszumos megoldások.

(#785) hibavissza válasza p_adam (#783) üzenetére


hibavissza
veterán

Előtted ketten is siránkoztunk, hogy nincs a pénztárcánknak megfelelő gép a Canon portfólióban. Nyilván nem azért tettük mert szarok a gépeik, hanem drágábbak a konkurenseknél. Erre ideböfögöd, hogy neked az van és az a legjobb. Óvoda :D

(#786) hibavissza válasza murdock25 (#784) üzenetére


hibavissza
veterán

Nekem az lenne, mert az én igényeimet nem fedi. Remek, hogy neked megfelel. Szép fényeket ;)

(#787) tvamos válasza scarbantia (#775) üzenetére


tvamos
nagyúr

EOS M megy powerbank-rol?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#788) wms válasza murdock25 (#784) üzenetére


wms
senior tag

:K

(#789) MittuDomain_ válasza wms (#788) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Tuti?
Akkor én mit rontok el?

(M5, és dummy akksikat nézegettem hozzá ha rendes Time laps lesz a cél.)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#790) wms válasza MittuDomain_ (#789) üzenetére


wms
senior tag

Mire gondolsz? :U

(#791) MittuDomain_ válasza MittuDomain_ (#789) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Hogy nekem az EOS M5 nem megy powerbankról. Van rajta mUSB bemenet, de minek? Csak adatcserére lenne használható, de ezerszer gyorsabb kivenni a kártyát.

Vagy én vagyok extrém béna.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#792) wms válasza MittuDomain_ (#791) üzenetére


wms
senior tag

Ezt sajnos nem tudom. :N Én murdock25 hozzászólására reagáltam. :K

(#793) kovsol válasza MittuDomain_ (#791) üzenetére


kovsol
titán

M50 M100 M200 se tölthető USB-n keresztül.
Nem lepődnék meg ha ez egy általános dolog lenne a többi M kameránál is.
Nekem egy M100 van, de azon ráadásul nem is micro usb van, hanem mini usb.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#794) MittuDomain_ válasza wms (#792) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Pff, azt hittem tvamos-nak válaszolsz. :B

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#795) tvamos válasza kovsol (#793) üzenetére


tvamos
nagyúr

En is igy tudom. Marmint az M50 tuti nem megy kizvetlen az USB portjan keresztul. Dummy aksival elvileg megy, (van egy kulso kocka, ami feltolja az 5V-ot 7..8-ra,) de nekem sz@rt kuldott a kinai (Aliexpress). :O

(#794) MittuDomain_
Eloszor en is azt hittem. Gondoltam is, hogy hulyek ezek a Canonnal, hogy kiveszik ezt a tokre jo funkciot...

------
Na, most kiprobaltam, a kinai dummy aksi + 2db 18650 aksirol faszan megy. Gondolom az M is menne.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#796) tirszin válasza hibavissza (#778) üzenetére


tirszin
senior tag

Ha az RP mkII azokat tudná, amiket szeretnél, akkor ki venne R6-ot például? :)
Ez nem érdeke egy gyártónak.
2 kártyát pl. még jó sokáig nem fognak beletenni egy RP szintű vázba.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#797) hibavissza válasza tirszin (#796) üzenetére


hibavissza
veterán

Bennem csak egy olcsón megszerezhető remek 24-105 L keltette fel a màrka irànti érdeklődést. Sajnos vàz oldalon túl sok àldozattal jàrna.

[ Szerkesztve ]

(#798) tirszin válasza hibavissza (#797) üzenetére


tirszin
senior tag

Nem tudom, 1D után volt R-em, most van RP-m és R6-om, mindhárom nagyon jól és kényelmesen használható váz az 1D-vel megszokott komfort után is.
Ha nem gyors sportot szeretnél fotózni, az EOS R is tökéletes. Esküvő, rendezvény bőven megoldható vele! A szenzorja pedig nagyon szép RAW-okat ad! Nekem eddig a legjobb Canon szenzor.
Hogy akár egy RP túl sok áldozattal járna, nem tudom, neked mi kellene még egy vázba, illetve mit fotózol vele?? :O :O

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#799) tirszin válasza hibavissza (#797) üzenetére


tirszin
senior tag

Egyébként a 24-105 4L sztem pont nem egy remek objektív, inkább olyan semmilyen. Én már vagy 8 éve épp azt adtam el, nem tetszett a képe. Nem szerettem használni. Az átfogását leszámítva nem hiányzik.
A 24-70 2.8L sokkal feeligesebb, de a 17-40 4L színvilágát is jobban szeretem mint az EF 24-105-é volt.
Persze az RF verziót nem ismerem, de gondolom nem csináltak belőle varázs objektívet, attól, hogy RF bajonettre tették. :)

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#800) hibavissza válasza tirszin (#798) üzenetére


hibavissza
veterán

Olvass vissza picit. Leírtam. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.