Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) JohnyBlue válasza *Ropi* (#300) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ropi: te csak vízszintes vonalakat szoktál fotózni ? ;]
Beletoltam az errembe jó pár ezer expót és még nem kerültem olyan szituba hogy nem fókuszált volna a volna. ;)

De legyen igazad 1-1 kép lemaradkimarad a vonalaid miatt. Ami bosszantó. De szerintem bosszantóbb dolog a backforont és összevisszafókuszálás :D vagy tévedek ? :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#302) szpetri


szpetri
tag

Még egy kérdés a szakértőkhöz:
Canon RP-ből ki lehet olvasni Camera Kft közreműködése nélkül az exposzámot?

(#303) *Ropi* válasza JohnyBlue (#301) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem, de sokszor adódik olyan helyzet, amikor csak azt tudsz. Vagyis csak tudnál. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#304) *Ropi* válasza szpetri (#302) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tudtommal nem.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#305) JohnyBlue válasza szpetri (#302) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ha van maced akkor megoldható.
Ropi: akkor nekem egyszer sem adódott olyan helyzet :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#306) szpetri válasza JohnyBlue (#305) üzenetére


szpetri
tag

Köszi! :R
Sajnos nincsenek almás dolgaim. Hogy ezt Android-ra miért nem csinálják meg?! :W

(#307) JohnyBlue válasza szpetri (#306) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Gondolom azért mert a fejlesztő almás :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#308) szpetri válasza JohnyBlue (#307) üzenetére


szpetri
tag

Sziasztok,

azt tudja valaki, hogy a Camera Kft-nél mit kérnek egy exposzám kiolvasásért?

(#309) szpetri válasza szpetri (#308) üzenetére


szpetri
tag

No, közben rátaláltam a telefonra, és megérdeklődtem. Ha mást is érdekelne: 2.500 Ft, nyitvatartási időben megcsinálják, kb 15-20 perc.

(#310) JohnyBlue válasza szpetri (#309) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ezt jó tudni ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#311) szpetri


szpetri
tag

Sziasztok,

a DigitalPhotoProfessional (friss letöltés a Canon honlapról, Win8.1Pro 64 bites gépen) cr3 megnyitásakor mindig leáll. Más is tapasztalt ilyesmit, vagy nekem kellene újrahúznom a gépet?

(#312) najaa


najaa
friss újonc

Sziasztok! Nagy az én gondom! Van egy EOS M50 -em (tudom már ez is gond :B ) mivel több Olympos Zuiko obim van, vettem hozzá egy OM-EOS-M adaptert (a drágábbikból). Összerakva kiderült, hogy a gép úgy érzékeli, hogy nincs benne objektív, így nem engedi exponálni a gépet :((( , így még kipróbálni sem tudom! A használatiban nem találtam erre utalást, de egyelőre a neten sem, de keresek tovább....

(#313) JohnyBlue válasza najaa (#312) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Kapcsold be hogy obi nelkul is tudjon exponalni.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#314) Chicago


Chicago
csendes tag

Sziasztok!

Lassan kiolvasom az egész internetet, de még mindig nem tudom eldönteni, hogy megvegyem-e az EOS R-t.
Tulajok nyilatkozzatok, kérlek!
A legutóbbi gépem egy Sony a7iii volt, zseniális fókusz megoldásokkal, de a színei baromira nem tetszettek.
Amit fotóznék, az a 2 éves kislányom, aki egy percig nem bír egy helyben maradni...
Ebben a Sony világbajnok volt (csak a színei...)!

(#315) JohnyBlue válasza Chicago (#314) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Próbálj meg valakitől kérni egy vázat olyan obival amivel használnád ;) ( Debrecenben tudok segíteni )

Amúgy igazán gyenge fények közt is elég gyorsan és nem utolsó sorban pontosan dolgozik a váz. (2.8, 1/100, ISO12800 felett)

R vonalon is van jó pár kókuszmód meg beállítás és finomítás. Az RP- ben nem gondolkozol ? jóval olcsóbb és AF-ben nem sokban tér el. ;)

RP tulajok figyelmébe. Két aksi belemegy és normálisabban tudsz rámarkolni a gépre... az elsűtő gomb mondjuk csak dróttal megy át a vázba de ha valakinek elég a dupla aksitárhely akkor az örülni fog :)

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#316) Chicago válasza JohnyBlue (#315) üzenetére


Chicago
csendes tag

Nekem jó lenne az RP is, de sosem használtam Canont, arra gondoltam, hogy a drágább jobb... :DD
Nincs objektívem, full nulláról indulnék.

(#317) p_adam válasza Chicago (#316) üzenetére


p_adam
addikt

És milyen objektíveket használnál vele? Az sem mindegy.
Gyorsan lekövetni egy teljesen véletlenszerűen mozgó témát az egész képmezőn, ebben azért nem szabad azt várni, hogy hibátlanul teljesít. Egyszer le fog nyűgözni, máskor meg bosszant. Amiket YT-on csinálnak, hogy valaki egyenesen a kamera fele fut, az nem életszerű.
Ha kézzel ki van jelölve a fókuszpont, akkor megbízhatóbb, de az meg gyorsan mozgatni ugyanúgy nem könnyű.
Az R egyébként megbízhatóbban fókuszál, mint az RP, kevesebbet téveszt és kevés fényben egy fokkal jobb.

(#318) Plexicushio


Plexicushio
senior tag

A higher end EOS M body is in the pipeline [CR1]

Talán egy ~7D Mk III ekvivalens lesz majd ez EOS M-re ?!
M6 2 felé pozícionálják...

(#319) kovsol válasza Plexicushio (#318) üzenetére


kovsol
titán

És ha ez esetleg valami profi cucc lesz, akkor adapterrel használjon az ember majd rajta DSLR obikat?
Lehet érdemesebb lenne eltemetni az M -t és az R vonalra behozni az APS-C inkább.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#320) Plexicushio válasza kovsol (#319) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Lesz felvevőpiaca, az számít. Ahogy az eddigi M modellekre is.

MILC vs DSLR FF obik között nincs olyan nagy méret különbség (sőt), akkor meg már nem az a pár centis adapteres hossz. többlet meg +60-80 gramm fogja meg az egészet.

Inkább a más rendszerről való konverterezgetést tartom furának, de ezek után... mondjuk úgy simán megértem :DDD

(#321) PuMbA válasza kovsol (#319) üzenetére


PuMbA
titán

Tényleg az lenne a jobb, legalábbis a profi APS-C vázak esetén. De ha mégse, akkor úgy döntöttek Canon-ék, hogy még jobban szegmentálják a dolgot, mint az DSLR-ek EF, EF-S bajonettjei esetén...

[ Szerkesztve ]

(#322) kovsol válasza Plexicushio (#320) üzenetére


kovsol
titán

Profi felhasználásra szerintem adapterezés nem való. És az időjárásállóságot is hazavágja, mert a canon EF-M adaptere se szigetelt.

Egyébként nekünk is van itthon M100, és kiránduláson, nyaraláson elvagyunk vele. Kit obi is kellemes csalódás. Az M6II meg kifejezetten tetszik.

(Azt csak úgy offba említem, hogy a Sigma 100-400 objektívem egyébként jobban fókuszált nekem Sigma MC11+Sony A7iii párosítással, mint barátom Canon vázán ha már itt a sony példát hoztad fel.)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#323) Plexicushio válasza kovsol (#322) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Szerintem sem, kivéve esetleg ha semmi más nem látja "kárát" a méreten kívül. Ez meg adott Az EF- EF-M -en belül. Adott ez a kurva nagy megszállottság, hogy a milceknek mindig kicsinek, a legkisebbnek kell lennie. Nem, nem feltétlenül, nem azért gyártják elsősorban. Itt már el is fogy az ellenérv ezen adapterezgetésekkel kapcsolatban.
Vagy profiknál nem a végeredmény az, ami elsődlegesen számít?
De a 7D vonalat meg inkább mondanám semi-pro -nak... :)
Profi vonal az/lesz R, az M meg a "játszóház".

(köszi, de az meg egy elég tág halmaz, hogy "canon váz". Esetleg árban/kategóriában azonos volt?!)

[ Szerkesztve ]

(#324) Plexicushio válasza PuMbA (#321) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Ha nincs ez a pletyka már pár hete, jövő hónapban nyugodt szívvel vettem volna egy m6 mk2-t... de így.. nem tudom, hogy kivárjak-e vagy ne. A specifikációk ezért érdekelnének nagyon. Dual-SD slot, időjárásálló szigetelés, IBIS hidegen hagy, de pl. gyorsabb UHS-II foglalatért, nagyobb bufferért, nagyobb akksiért, pop-up EVF-ért, élesebb 4k60fps-ért már szivesebben adnék ki egy kis pluszt. :K :B

[ Szerkesztve ]

(#325) PuMbA válasza Plexicushio (#324) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem várj még nyár végéig, ősz elejéig és addig biztos kitisztul, hogy mi lesz vagy nem lesz :)

"(köszi, de az meg egy elég tág halmaz, hogy "canon váz". Esetleg árban/kategóriában azonos volt?!)"

Azért egy Sigma objektív nem csoda, hogy jobban működhet máshol, ugyanis egy Canon DSLR-en sem olyan gyors a fókusz Tamron, Sigma stb. üvegekkel, mint a natív Canonokkal. Ezt sok YouTube tesztben bemutatták már, hogy mindig hezitál kicsit a többi gyártó cucca mielőtt beáll a fókusz.

[ Szerkesztve ]

(#326) Plexicushio válasza PuMbA (#325) üzenetére


Plexicushio
senior tag

... sportesemények híján, idő na az lenne kivárni, és még anyagilag sem járnék rosszabbul valószínűleg, ha maradok az m6-nál és később veszem meg, mert valószínűleg olcsóbban árulják majd mint ha ma venném. Csak hát... a türelem az egy olyan "erény", ami nem az erősségem ilyen "besózott" állapotban :DDD . Mellette szóljon, hogy első komoly gépem lenne, tehát addig bőven lenne időnk összebarátkozni, tanulgatni vele, gyakorolni pár hónapot. :)

[ Szerkesztve ]

(#327) kovsol válasza Plexicushio (#326) üzenetére


kovsol
titán

És milyen objektívvel használnád az M6 -t sportfotózásra?

May the Force be with you!

(#328) Nehaiu


Nehaiu
csendes tag

Sziasztok,

M50-et tervezek venni (elsősorban) 1080p60 videózásra. A 30 perces videó limitet át lehet hidalni valahogy? Ehhez kapcsolódóan az akksi lemerüléssel tudok valamit csinálni ha vágatlan, folyamatos videót szeretnék ami ennél a 30 percnél vagy az akksi üzemidejénél hosszabb? Milyen opciók vannak külső áramforrásra/menet közbeni töltésre? Sajnos nincs ilyen irányú tapasztalatom.

Köszi előre is.

(#329) Plexicushio válasza kovsol (#327) üzenetére


Plexicushio
senior tag

A 200-as f/2.8L fix már megvan. (Meg az adapter is). Kisebb egy hangyányit mint egy 70-200 F4L ;) Súlyra is azonos. Fedett pályára, beltérre ugye ez must have. Sőt, még egy Viltrox Speed booster is befigyelhet(ne) rá --> 140 f/2 ;]

És tervezek kültérre/napos időre/variálhatóságra egy legalább 300-as (max. 400) végű olcsóbb consumer zoom-ot.
Itt még sok a lehetőség. Ha nagyon budget, akkor 55-250 STM marad.
18-400 -as Tamron direkt APS-C -re pici is, nem is veszett drága szürkén, de...nagyon lágy a végén, és lassúcska az AF is. Akkor már inkább egy 70-300-as nanoUSM-es Canon képéből kivágnám azt a 100 mm-t, ha szükséges, és annak brutális az autofókusza. Plusz olcsóbb is, meg esetenként speedbooster itt is felhasználható lenne ha nem kell a 300-as vég ;]

Szívem szerint egy 400 f/5.6 vagy egy 300 f/4l IS lenne a "penge" , de erre még gyűjteni kellene használt áraikon is, illetve azért ilyen track&field jellegű dolgokra (akkreditáció nélkül) csak jobb választás egy zoom amatőr szinten, főleg stm/nanousm af motorral, mert videó is lenne pici. De már ezen fixekhez és egy régi 100-400 tolózoomos canonhoz is monopod kellene. :B

Szerk.: nem, szívem szerint egy EF-M 70-350L lenne a penge, 6.3-as véggel, mint a Sony. ;]

[ Szerkesztve ]

(#330) kovsol válasza Plexicushio (#329) üzenetére


kovsol
titán

Az a 200 f2.8 valóban elég apró jószág.
Ha videózni is fogsz akkor stabilizátoros obit nézz, mert akármilyen stabil is a kezed elég szarul fog kinézni az apró remegésektől.
Nekem 100-400 órákon át okés volt még kézből, viszont a 200-600 esetében már került elő a monopod nem egyszer, mert a karom elfáradt.

May the Force be with you!

(#331) Plexicushio válasza kovsol (#330) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Ja, igen, videóhoz stabi feltétlenül kell, meg még inkább jobb a zoom.

Hát azért órákon át cipelni, vagy intenzíven emelgetni ezt a 765 grammot (+váz) sem lesz egy álom, most már értem, miért annyira népszerűek a 70-200-asok f4-es változatai is az anyagi vonzat mellett, ennek bő duplája a 2.8-as változat,, tejóég, és akkor a szupertelékhez képest még ez is semmi.
Az a Sigma nem is olyan nehéz, kb. mint a 300-as f4l fix :) köszi a viszonyítási alapot, akkor kb. ezek szerint nem lehetetlen kihúzni akkora tömeggel egy medium session-t monopod nélkül sem. :C
200-600 ... :B záridő; mennyit sikerült vele "frissen", stabi nélkül még kitartani? :DD

[ Szerkesztve ]

(#332) kovsol válasza Plexicushio (#331) üzenetére


kovsol
titán

Nem próbáltam stabi nélkül mennyit tudok kitartani. Stabival se szoktam igazából 1/125 alá menni, de az nem okoz gondot még. Pedig nem olyan pici szett: [link]
Videó kézből: [link]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#333) PuMbA válasza Plexicushio (#331) üzenetére


PuMbA
titán

Én azért is várnék az M5 Mark II-re, mert kétségeim vannak az M6 durabilitását illetően :) Az M5 váz már hasonlít egy profi vázéra, fogása is kényelmesebb, több kezelőgomb, illetve van beépített EVF.

[ Szerkesztve ]

(#334) p_adam válasza PuMbA (#333) üzenetére


p_adam
addikt

Az M5 fölé ígérik, de az is eléggé biztosra vehető, hogy egy IBIS nélküli 90D indulóáránál nem fog olcsóbban indítani (>1200$)

(#335) Plexicushio válasza PuMbA (#333) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Akkor Neked mindenképpen ki kell várnod! :K

"greater durability and performance than you’d expect from an M5 follow-up"

Kovsol: ahhoz képest mekkora monstrum, nem is nehéz.:) Brutál, IBIS+OSS együtt?

[ Szerkesztve ]

(#336) Mirman válasza PuMbA (#333) üzenetére


Mirman
őstag

M6 mark II bejelentésnél volt valami interview a Canonnal ahol közölték hogy az M5 és M6 egyesül és az lesz az M6 mark II. E fölé esetleg jöhet valami ,de a következő gép ami jön az fix hogy az M50 helyére érkezik.

(#337) Plexicushio válasza Mirman (#336) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Lesz M60/M50 mk2, vagy bármi is legyen a neve.
És lesz egy "flagship" M-modell is ezen felül, ami szvsz vagy M7, vagy M5 mk2 lesz :DDD igen, az m6 ii a kettő összegyúrása, szóval az előbbi a valószínűbb. Elnevezés tekintetében mindenképpen

[ Szerkesztve ]

(#338) PuMbA válasza Plexicushio (#335) üzenetére


PuMbA
titán

Ahhoz még sokat kéne várnom, illetve tényleg kérdés, hogy lesz-e komolyabb APS-C MILC gép valamelyik gyártótól (CR1-es hír még közel sem jelent biztosat, CR2 már igen), mert ok, hogy FF van / lesz, de az mennyibe is kerül jelenleg obikkal együtt? :) Egy vagyon. Szóval maradok a 7D Mark II-nél, ami egy tank, bevált és egy teljesen kész rendszer van alatta, ami még ráadásul olcsó is. Szerintem még 2-3 év mire kiderül kristálytisztán, hogy melyik gyártó mit is akar kezdeni / mennyire veszi komolyan az APS-C-t.

[ Szerkesztve ]

(#339) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

A családban van egy Canon EOS M100 kamera, amit főként szüleim használnak. Volt rajta eddig egy egyszerű képszinkronizálási lehetőség Google Drive-ra, azonban ez eltűnt, helyette csak egy "Feltöltés Webszolgáltatóhoz", ami valamilyen Canon image oldalra visz.

Hová tűnhetett a Google Drive? Sajnos szüleim már elég idősek, így nehezen adaptálódnak az új környezethez. Vagy esetleg be lehet valahogy állítani, hogy a Canon oldala magától átküldje adott drivera a képeket?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#340) Keem1 válasza Mosqu!to (#339) üzenetére


Keem1
addikt

Az eddigi Canon Image Gateway megszűnt, helyette lett az image.canon, amire a régi Canon ID-val belépve kell a webes szolgáltatásokat újrakonfigurálni. Hozzáadható pl. Google Drive, Flickr, Youtube, ...

Én se tudtam a drasztikus változásról, azt hittem, hogy az új szolgáltatás átveszi a régi feladatait. Bedobtam újra a GD-ot, de egyelőre a gépen még nem jelent meg (azt mondja, nincs változás). Szóval lehet idő kell neki. Ami azért röhej, mert leszedni a szolgáltatást egy szempillantás volt, visszatenni meg nem...

[ Szerkesztve ]

(#341) Plexicushio


Plexicushio
senior tag

Jaj, a jövő héttől jövök topik (be)lakónak... :Y :C

Sok bolt közül ez az ajánlat nyert:

bár két hete egy bő tizessel még olcsóbb volt ugyanez.

ui.: ugyanitt: bontatlan Hama állvány 1:1 arányban cserélhető Manfrotto Compact Advanced monopodra... ;]

[ Szerkesztve ]

(#342) PuMbA válasza Plexicushio (#341) üzenetére


PuMbA
titán

Nem vártál őszig... ;] SD kártyát is eladhatod, mert a legtöbb sorozatfotóhoz és leggyorsabb buffer ürítéshez úgyis UHS-II-es 300MB/s-os SanDisk Extreme Pro kell.

[ Szerkesztve ]

(#343) Plexicushio válasza PuMbA (#342) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Nem (bírtam) :)
Azt megtartom valószínűleg, V30 szerencsére, kommersz videóra jó lesz, meg gincsolni a cellákat a Lexar kari helyett a teszt-fázis alatt ;]
Inkább a kit-obit passzolnám el szivesen bőven ár alatt még.

"a legtöbb sorozatfotóhoz és leggyorsabb buffer ürítéshez úgyis UHS-II-es 300MB/s-os SanDisk Extreme Pro kell."

Ne hidd, hogy nem jártam körül a témát előtte. ;] M62 esetében tökmindegy, hogy UHS-I vagy UHS-II kártya van benne; 14 FPS esetén ugyanakkora marad a sorozatfeltétel hossza, azaz a buffer erejéig sajnos (max. ~850MB). 7 FPS-nél már lehet más a helyzet, hogy közben elkezdi írni ki a képeket a kártyára, de ott meg alapból lehet 8 másodperces is a sorozat...ami elég lesz.

De a buffer ürítés miatt viszont megér(het)i az UHS-II. Ám tudod mit löknek a gyakorlati számok RAW/C-RAW esetében? Hogy 3-4 mp. az ürítési előnye egy UHS-II -es Sandisk méregdrága SD-nek az UHS-I -es negyedannyiba kerülő változatához képest... (20-30 kép) JPEG esetében nem tudom; de nem kell teliőni 50 képig, csak szekvenciálisan kisebb a sorozatokat, és akkor az írásra sem kell annyit várni :DDD :DDD. Viszont én csak JPG-t fogok akciónál, evidens.

Lexar 2000x SDXC a kiszemelt egyébként (adnak hozzá kártyaolvasót is). In-camera teljesítmény/ár-érték arányában ez a jó vétel, a Sandisk és Sony UHS-II nekem megfizethetetlen... :N És ebben a gépben meg sem éri a többletet.
Tudom, ez már nem az a Lexar, de túl sok panasz nem érkezett a váltás óta.
De mivel 64 GB nem lesz elég, és ez úgyis csak az a top kártya lesz, tervben van egy 128/256 -os, lassabb "backup" 1667x -es Lexar is, vegyesen videóra. :)
Egy 128-as UHS-I V30-as MyMemory-m meg már van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#344) p_adam


p_adam
addikt

EOS R beállítása esküvő- vagy rendezvényfotózásra
Érdemes belenézni, aki ilyet használ, egy részét már eddig is így állítottam be, de pár apróság és AF beállítás elkerülte a figyelmem.

(#345) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!

Adott egy canon eos M10, amihez szeretném használni a rode stereo videomic pro nevezetű mikrofonomat. A problémám pedig az hogy nincs miki input. :D Hogy lehet ez? Az OG eos M en is volt, itt meg sehol semmi... A HDMI csatit tudom használni ehhez esetleg átalakítóval?

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#346) p_adam válasza hszilard666 (#345) üzenetére


p_adam
addikt

A HDMI egy kimeneti csatlakozó, egy másik kamerára van szükséged, amin van mikrofon bemenet.

(#347) hszilard666 válasza p_adam (#346) üzenetére


hszilard666
veterán

A macska rúgja meg...

Köszönöm a választ! :R

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#348) p_adam


p_adam
addikt

(#349) p_adam válasza p_adam (#348) üzenetére


p_adam
addikt

20mp full-frame CMOS sensor
IBIS
12fps mechanical and 20fps electronic
Oversampled 5K Video
4K @ 60p, FullHD @ 120p
Canon Log, 10-bit, Zebras
AF identical to the EOS R5 (Head detection AF, Animal detection AF)
No RAW video mode
Dual SD UHS-II slots
Identical 5 million dot EVF as the EOS R5
No top-down screen
Build quality not as good as the EOS R5
Bluetooth 4.2 (EOS R5 to get Bluetooth 5.0)
LP-E6NH Battery (Same as the EOS R5)
Announcement July 9, 2020
Under $2500 USD (Rumored)

Ezek alapján sokkal jobbnak tűnik az EOS R6, mint amire számítottam, egyértelműen az EOS R fölé illeszkedik be.
Gyakorlatilag hasonló dolgokat tud, mint egy 1DX III a CFExpress kártya RAW videófelvételi képessége vagy gyorsabb pufferelése nélkül, bár az EU-s ára közel lesz a 3000 eurós határhoz.

(#350) PuMbA válasza p_adam (#349) üzenetére


PuMbA
titán

5 milkás EVF? Na végre :) Így még jobban ki akarom próbálni. Jó lenne most már atom EVF-es gépeket látni, nem ilyen ergyákat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.