Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) p_adam válasza kovsol (#450) üzenetére


p_adam
addikt

Ok, de attól még dolgozni is kell vele :)
Meg ugye milyen jó, hogy az SD kártyán is tud spórolni az ember, aztán látja hogy hohó, az asztali gépen már nem lehet és a laptop se viszi el.
A Prores a való életben sokkal jobb, többféle tömörítés is választható, meg most már a Prores Raw is kezd megérkezni.
Végső formátumnak adott esetben jó lehet a H.265 (vagy majd H.266)

[ Szerkesztve ]

(#452) kovsol válasza p_adam (#451) üzenetére


kovsol
titán

Ír egy scriptet ami ffmpegben áttolja a h265 -t proresbe. Sec perc alatt megvan.
Egyébként ezek a kamerák proxy videó rögzítésére nem képesek? Az pont erre szolgálna megoldásként.
A prorest utána tárolás miatt úgyis át kell kódolja h265 -be (ami tovább tart), ha meg akarja tartani a nyers file-kat hosszútávon, mert a világ tárhelye nem elég proresben tárolásra.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#453) p_adam válasza kovsol (#452) üzenetére


p_adam
addikt

[link] Átkódolni Prores-be hogy lehessen vele dolgozni, szerintem ennek sem sok értelme van, de ok :)
Ha már úgy megy el az idő, hogy kész van a munka, az teljesen más.
Az R5 képes proxy felvételre, az R6 nem.

(#454) kovsol válasza p_adam (#453) üzenetére


kovsol
titán

Ez van, mindenkivel nem lehet jót tenni. Ha mást csináltak volna akkor meg az miatt sírna másik ember.

May the Force be with you!

(#455) Plexicushio válasza p_adam (#446) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Van most egy ilyen "anomália" is, miszerint:

- First shutter is not supported at 12FPS on the R6, but, is at 6FPS mechanical and 8FPS electronic

(Canon Korea)

Mondjuk EFCS alapból nincs már az M6 II esetében, 20 Mpixelen szerintem még annyira sem lesz zavaró a shutter shock -ha lesz-, mint az a néhány IS obi lassú záridővel az előbbi esetében.

(#456) p_adam válasza Plexicushio (#455) üzenetére


p_adam
addikt

Hova linkelték be? Rosszul fordította le, nem ártana rendbe tenni.
12fps a High Speed + módban és EFCS megy
A lassabb követő High-speed üzemmódban lehet be vagy kikapcsolni az EFCS-t, ennek függvényében lehet 8fps vagy 6fps.

Ezek az adatok annak függvényében változhatnak, hogy milyen az akksi töltöttsége, van-e rajta markolat, stb.
Meg gondolom az LPE6N-H akksi is kell hozzá, a H betű is erre utalhat a nevében.

[ Szerkesztve ]

(#457) Plexicushio válasza p_adam (#456) üzenetére


Plexicushio
senior tag

egy külföldi topikon.

[kép] [kép]

Ez akkor a dezinformáció.

Egy specsheet és japán faq alapján úgy van ahogy mondod.

[link]

(#458) Plexicushio válasza p_adam (#442) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Találtam. :))

(#459) d-boy válasza Plexicushio (#458) üzenetére


d-boy
senior tag

De ez egy fényképezőgép nem? :)

Miért vannak az emberek ennyire kiakadva, hogy 8k videó felvételnél melegszik? Ráadásul még rendes tesztek sem jelentek még meg.

A profi 8K cinema kamerák gondolom visszafele nem hozzák egy R5 fényképező tudás szintjét.

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#460) p_adam válasza d-boy (#459) üzenetére


p_adam
addikt

Az érvelésük az, hogy minek raknak be egy ilyen funkciót, ha csak így használható, miközben a marketing anyag szerint szerves része a kamerának.
A gyártó ugye eljátszadozott ezzel, hogy fél évre előre bejelentette a termék fejlesztését, meg hogy tudni fog 8K-t akkor leírták a 'wow' köröket, aztán még az is meglepő volt, hogy ez megáll 4000$ alatt, most meg a 'nem is jó, használhatatlan' drámázás jön, míg a végén minden megáll középen, hogy nagyon jónak ígérkezik ez és a gyakorlatban nincs nagy problémája, de nem tökéletes. Viszont így megkapja a lehető legnagyobb figyelmet.

Ha csak azt vizsgáljuk, hogy mik voltak az előző generációs szenzorokra épülő modellekben (1DX II, 5D IV / EOS R, 6D II / EOS RP) és hogy ezt R5, R6 páros hogyan rendezte át (az 1DX III butított MILC verzióját pakolták az 5D osztályú MILC alá)
akkor ezekből az jön le, hogy 2020 óriási ugrás a Canon részéről MILC fronton, a legtöbben emiatt nyomtak az előrendelés gombra.
Elképzelhető, hogy tényleg készlethiány lesz belőlük egy ideig.

[ Szerkesztve ]

(#461) Plexicushio válasza d-boy (#459) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Nekem annak tűnik. :)

Mert egy része talán irígy és sértődött, hogy saját kis kedvenc gyártóját most váratlanul lenyomták, Canonéknak különösen nem szabad ilyet, aztán persze muszály keresni a csomót valahol, meg önigazolást.

Én 4k 120 fps felé biztos nem mennék, nem lenne igényem többre. Akkor sem egyhuzamban 20-30 perc, szóval nekem aztán nem probléma :)

R5 "Lehűlés":

[ Szerkesztve ]

(#462) scarbantia válasza Plexicushio (#461) üzenetére


scarbantia
aktív tag

A Canon jó tippet adott, kell a kihajtott LCD helyére egy jó kis hűtőbordás ventilátor, és meg van oldva. (tuti lesz hozzá profi kiegészítő) Amúgy komolyan, soha ilyen videós tudás nem volt még, erre elvárják, hogy 1:1-ben tudja egy mozikamera szintjét. De azért legyen kicsi kompakt is. :U
Amúgy az R5 egy igazán mindenes gép lett, jó videó, nagy felbontás, gyors sorozat, tényleg nem lehet panasz. Az 1DX III-nál éreztem hasonlót, de itt se fogták vissza magukat.

(#463) Plexicushio válasza scarbantia (#462) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Canon has taken several steps to manage the potential for overheating, including:

Magnesium alloy was used in the body to dissipate heat away from internal components
An “overheat control” function to reduce heat generation when the camera is in standby
In regard to the installation of a fan:
The decision not to install a fan within the body was made in order to maintain the EOS R5’s compact size, lightweight construction, and weather resistance.

Mondjuk én biztos nem cserélném el a vízállóságot + kompaktabb méretet (ha ez az ára) a ventire, hogy tudjon videót rögzíteni még vagy 15 perccel többet :))

------

Érik-érik:

There may be a higher-end APS-C mirrorless announced in late 2020, early 2021 [CR2]

Nem tudni még, hogy RF vagy M bajonett lesz.

One thing multiple sources seem to agree with is that we are going to get some kind of EOS 7D Mark II replacement in mirrorless camera form, and no offense to the EOS M6 Mark II and EOS R6, neither of those cameras truly fit the heritage of Canon’s popular high-end APS-C camera.

Hát akkor R7 illene, hogy legyen. Mert komolyabb az obi-park, és többet is eladnának belőle, M-re még normális natív tele sincs sajna.
És M sajátosság a kis kompaktabb méret, "travel-kit" - gondolom robosztusabb, szigetelt R7 "munkagép" ebbe már nem fér bele.
Ehhez meg a Canon görcsösen ragaszkodik, van egy fétise; édemes megfigyelni, hogy az összes M-es gyári obik átmérője egységesen 61 mm.

[ Szerkesztve ]

(#464) p_adam


p_adam
addikt

DPreview TV EOS R6 review
Spoiler alert: nem sok hibát találtak rajta.

(#465) kovsol válasza p_adam (#464) üzenetére


kovsol
titán

Videó esetén kár, hogy csak program és manual mód érhető el. Meg histogram sincs, de legalább zebra van.
Ezeket akár utólag egy FW frissítéssel behozhatják, bár lehet direkt csinálták, hogy többen menjenek R5 -re a videósok közül. :D

Egyébként jó kis kamera lett az R6. Szerintem ehhez hasonló szintre lehet várni majd a Sony A74 -t.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#466) Plexicushio válasza p_adam (#464) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Még időm sem volt megnézni, de már látom hogy ezt a DPAF II-t sürgősen implementálni kell minden érkező MILC vázba a középmezőnyben!! :C
Ez innen már csak jobb lesz! :Y
[link]
[link]
[link]
[link]

... és még ~20/30 éves EF obikkal is elérhető a 20 fps, nem csak RF bajonettel :)

(#467) wms válasza Plexicushio (#466) üzenetére


wms
senior tag

Ez már döfi! :R

(#468) d-boy válasza Plexicushio (#466) üzenetére


d-boy
senior tag

Szent sz@r... :R

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#469) sztyui2


sztyui2
őstag

A héten kipróbáltam a Canon R5-öt és R6-ot! :D
Az alábbi blogposztban írtam a tapasztalataimról, nagyon jók! :)
http://gaborlenart.com/canon-eos-r5-r6-elso-benyomasok/

(#470) wms válasza sztyui2 (#469) üzenetére


wms
senior tag

Köszi szépen! :R

(#471) PuMbA válasza sztyui2 (#469) üzenetére


PuMbA
titán

DSLR gyorsaság üdvözlendő :) Már kezdett vicc lenni, hogy a MILC-ek tetűlassúak, mint egy Pentium 4.

[ Szerkesztve ]

(#472) Plexicushio válasza sztyui2 (#469) üzenetére


Plexicushio
senior tag

:R

"Másik dolog az EVF. Sok DSLR shooter fél az EVF-től, mert csak Sonyba vagy Fujiba nézett eddig bele, és azt hiszi, hogy olyan rossz az összes."

:DDD :C

RF 100-500L próba nem volt?! :))

(#473) sztyui2 válasza Plexicushio (#472) üzenetére


sztyui2
őstag

De volt az is, viszont őszintén szólva engem az annyira nem hozott lázba :D Nyilván a riportfotósokat nagyon érdekelte, de engem annyira nem. Én inkább az RF 50/1.2-t és az RF 85/1.2-t próbálgattam intenzíven, mert arra látok is esélyt, hogy egyszer valaha lesz olyanom :D Nameg a 28-70 f2 is egy nagyon jó objektív, perfekt esküvőfotós obi lenne :)

(#475) JohnyBlue válasza Plexicushio (#474) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Na aki szeret vízszintes vonalakat fotózni azok továbbra is sírhatnak ;]

Amugy csak én érzem azt, hogy az R mellé jobban passzol egy R5 ? :B :U

Illetve tudja e valaki, hogy ha az R5 el mondjuk EF obira rányomok egy 1.6X szorzót akkor a kiköpött raw az már a csökkentett méretű és felbontású X megacsikszeles raw kép lesz ? Illetve az 1.6X szorzón túl van e lehetőség más szorzókra? (lásd sony a7r3)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#476) Mirman válasza JohnyBlue (#475) üzenetére


Mirman
őstag

R5-öm ugyan nincs , de RP-n ha crop módban fotózol akkor a RAW is croppolt lesz és ahogy emlékszem csak az APS-C crop érhető el (ami 1.6).

(#477) JohnyBlue válasza Mirman (#476) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Eddig én az R-en elvetettem ezt a cropp-módot. Mert a 30 megacsikszelből kevés marad... de itt a 45-ből 1.6xmódban is marad még 17,3 ami elég baba tud lenni ;) Így még izgibb lesz a 135 f2 vagy egy 300/f4is üveg. Csak ha utólag vagdosni kell a raw képeket ugyanúgy akkor sok időt bukok a feldolgozásnál :B Na, meglássuk :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#478) Mirman válasza JohnyBlue (#477) üzenetére


Mirman
őstag

A croppol rawot úgy értem hogy kis felbontású lesz , nem elérhető belőle a teljes méretű kép,ergo pont azt csinálja amit szeretnél.

(#479) johnyblaze


johnyblaze
aktív tag

sziasztok kezdo vagyok
canon m50-hez milyen nd filtert ajanlanatok? kaptam egy tippet ,de sajnos ez mar nem elerheto. :(
https://www.amazon.de/dp/B07NYR67JY/ref=as_li_tl?ie=UTF8&linkCode=gs2&linkId=70a2009dece4382a1f22333acb062d41&creativeASIN=B07NYR67JY&tag=jorisherman0d-21&creative=9325&camp=1789

a gyari kit-re kellene. mire kell odafigyelnem vasarlaskor? melyik kompatibilis? ez a filter 43mm-es. az objektiv pedig 15-45mm. tehat nem teljesen ertem hogy passzolna ra.
mi a kulonbseg a zold es a kek lencsek kozott? kb ilyen 20-30 eur ertekben gondoltam a vasarlast elsore.koszi ha segit valaki :R

[ Szerkesztve ]

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#480) kovsol válasza johnyblaze (#479) üzenetére


kovsol
titán

Szia,
a 15-45 kit objektívre 49mm filter kell.

Jellemzően az objektíveken fel van tüntetve a filter méret. Itt is látszik, hogy 49mm.

A 15-45mm az teljesen más paraméter.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#481) johnyblaze válasza kovsol (#480) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

koszonom szepen a valaszt.az meg nagy segitseg lenne hogy melyiket erdemes megvenni?

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#482) Keem1 válasza johnyblaze (#481) üzenetére


Keem1
addikt

Nem belevau, csak jó tanács: ha még nagyon kezdő vagy fotózás terén, érdemes előbb a normál beállításokkal kísérletezni és nem az ND filterrel együtt tanulni a fotózás alapjait.
Bár ebben egy MILC gép jobb helyzetet ad, mint egy DSLR (ahol a beállításokat szűrő nélkül kell beállítanod, majd a szűrő felhelyezését követően látatlanban finetuneolni), hisz látod valamennyire az eredményt, mégis, sokkal következetesebb beállításokra van szükség. Az már csak hab a tortán, hogy automata üzemmódban nem valószínű, hogy a várt eredményt kapod, tehát érdemes a manuális mód használatával is megbarátkozni, szűrő nélkül.

Summa summarum: a te döntésed, de én a fotózás alapjait nem ND filterrel sajátítanám el ;)

Szerk: ha nem vagy kezdő, akkor sorry, tekintsd tárgytalannak a fentieket, csak az írásaidból számomra az jött le, hogy most ismerkedsz a fotózással.

[ Szerkesztve ]

(#483) johnyblaze válasza Keem1 (#482) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

Köszi a tippeket.Igen. Most ismerkedem a fotozással . De igazából a fő szempont vlog lenne. Csak szerettem volna egy filtert is hogy többet tudjak kísérletezni. Fotozni is szeretnék de azt inkább csak szabadidőmben hobbiként. Nézegetek sok videót yt-n. Most tanulom az alapokat hogyan is kell beállítani a gépet,hogy érdemes használni. Egyenlőre a gyári kit-el fogom használni de be fogok szerezni egy sigma 16 mm objektívet is. Nagyon dícsérik és nekem pont ez a látvány tetszik :)

[ Szerkesztve ]

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#485) Mirman válasza Plexicushio (#484) üzenetére


Mirman
őstag

Legközelebb írd be hogy melyik csatorna , most megint ezt a két szerencsétlent fogja ajánlani a youtube. :DDD

Nekem amúgy továbbra is tetszik ez a két obi. Ágon ülő madárra , napfényes időben bármire szerintem nem lesz rosz. Nyilván nem ezzel fog senki ugró szarvast erdőben fotózni , de jól is van ez így.

(#486) Plexicushio


Plexicushio
senior tag

No akkor nyugi, ezek már nem ők. :D

R5/R6 adapterezett AF teljesítmény, 400-as nagytelével :)
[link]

És egy R6 review, az egyik kedvence szakimtól. :D
[link]

[ Szerkesztve ]

(#487) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Ha valakinek majd lesz tapasztalata, nagyon kíváncsi lennék, hogy a Sigma Art objektívek hogy viselkednek az új R5/R6 vázakon. De az R-el szerzett tapasztalatok is érdekesek lehetnek.

Volt Sigma Art-om, de DSLR vázon élhetetlen volt. Pedig nagyon jó ár/érték arány, rajzolat, felépítés, viszont az AF véletlen tévesztései, a szélső AF pontok használhatatlansága miatt végül lecseréltem Canon L-re. De ha egy R5/R6 vázon hozza egy mai EF L-es objektív szintjét, akkor azzal nagyon sok pénzt lehet spórolni.

(#488) JohnyBlue válasza scarbantia (#487) üzenetére


JohnyBlue
őstag

R-el van tapasztalatom. Sigma 35 és 50 1.4 el nagyon szeretik egymást. Gyorsan és magabiztosan tapad a témára. Tükrösökhöz képest nagyságrendekkel pontosabb eredményt ad az R-en. Ismerős még 105 art al is szokta használni és nagyon megvan vele elégedve.

Én úgy gondolom hogy az új vázak erre ráraknak még egy lapáttal az már nagyon szuper dolog lesz. Jelzem már az R is a szemtelenül pontos kategóriába tartozik.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#489) Plexicushio válasza JohnyBlue (#488) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Rendesen belehúzott a Sigma. Remek alternatívákat kínálnak. Sőőt! Sokszor most már az ő termékeikre vannak gyári alternatívák! :DDD

Gondolom az új 85mm F1.4 DG DN Art is jön majd RF bajonettre hamarosan, nem hagyják ki! :K

Én tegnap vettem át az 56mm-es 1.4 APS-C M-es fixet... imádnivaló!

(#490) JohnyBlue válasza Plexicushio (#489) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Háth eddig semmi nem jött ki RF re a sigmától ;) de persze minden várós...

Bár jelenleg sztem jobban megéri EF végűt venni mert akkor azt a sonysok is megtudják venn meg a tükrös meg a nem tükrös kánonosok... :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#491) kovsol válasza JohnyBlue (#490) üzenetére


kovsol
titán

Csak a tükrös Sigma 85 1.4 art akkora, mint egy tégla, és az AF is lassú.
Ahhoz képest a MILC verzió ég és föld. [link]
Sonys meg nem fogja megvenni az EF verziót, mert azt kiadták FE mountra is "beépített adapterrel", amúgy meg van vagy 8 féle 85mm -es objektív sony FE -re, minek adapterezzen.

105mm-es MILC verziót várnék.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#492) JohnyBlue válasza kovsol (#491) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Jaaaj azt tudom, hogy megerősíti az izmokat :D Én csak arra értettem, hogy ha eladásra kerül a sor és vagy valaki két rendszer közt topog akkor annak jobb ajánlat egy EF verzió.

Amúgy ja... FE-re minden gyártó mindent legyárt :U

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#493) Plexicushio válasza JohnyBlue (#490) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Meg mástól se ha jól tudom. Biztos még bőszen fejtik vissza az AF-algoritmust. :DDD Rosszabb esetben meg csak beledobják az meglévő EF protokollt :(

... és 2021-ig nem is fog. :)
Viszont akkor meg lehet -egyes pletykák szerint- egyedileg RF-re dedikált ART lencsék jöhetnek, mintsem csak bajonett "portolások".

(#494) scarbantia válasza Plexicushio (#493) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Mert az EF-RF nagyon érezhető különbség AF terén? Ok, biztos jobb az RF, de nekem úgy tűnt, hogy elég kompromisszummentes az EF is.

Tényleg, az EF objektívekkel is megy a szenzorstabilizáció+IS egyszerre?

[ Szerkesztve ]

(#495) kovsol válasza Plexicushio (#493) üzenetére


kovsol
titán

Ha nem kellene visszafejtegetni gondolom akkor előbb jönne ki Sigma/Tamron/Samyang stb objektív. Gondolom szart se akarnak kiadni, mert akkor a saját hírnevüket rontják, meg a visszafejtegetés extra mérnöki időt visz el, és növeli a költséget is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#496) Plexicushio válasza kovsol (#495) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Ott volt a smiley, de nem iróniából írtam, tényleg így gondolom én is - csak van annak egy kis diszkrét bája, amikor magam elé képzelem a szituációt. :)

(#494) scarbantia

Nem tudok saját tapasztalatokról beszámolni. Ugyebár zárt rendszer az RF is. Aki idegenkedik jelenleg is EF-en a third-party obiktól, legfőbb érve általában ez, hogy sohasem lesz/lehet olyannyira pontos vagy gyors, mint a legjobb gyári. Valószínűleg ez papíron igaz is, csak relatív a dolog, mihez képest, mert ugye a natív termékek közül sem egyformák a teljesítmények, meg hogy most mennyire zavaró/észlelhető a dolog, más kérdés, megannyi tényezőt figyelembe véve, pl. felhasználási terület. Nem beszéve a vázak közötti meghajtás difijéről sem, képesek megtáltosodni bizonyos üvegek egy újabb gépen, szóval mint kiderül néhányszor nem is az a limitáló tényező. Biztosan nem foglalnék állást most egyik mellett/ellen sem, különösebben nem értek hozzá. De hogy lehet-e hasonlóan jó, vagy szinte ugyanolyan, mint a gyári? Ez kétségtelen.

[ Szerkesztve ]

(#497) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, tudja valaki, hogy az EF-M 22mm obi burkolata milyen anyag? :D Egy kicsit hűvös, fémes tapintású, így elsőre azt mondanám, nem műanyag. De mégse olyan, mint a bajonett (ami viszont biztosan fém).
Annyira bosszant hogy nem tudom megállapítani, műanyag-e vagy fém...

(#498) Plexicushio válasza Keem1 (#497) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Fém, mint a bajonett. Minden más műanyag.

It has a metal barrel and mount, but the filter ring and the insides are all plastic.

[ Szerkesztve ]

(#499) Keem1 válasza Plexicushio (#498) üzenetére


Keem1
addikt

Na ezt eddig nem találtam, de köszönöm :R
Akkor talán a festés miatt nem éreztem egészen biztosan fémnek.

(#500) Maist


Maist
senior tag

Üdv. Van 3 db. régi, jó állapotú, fényerős (egy-egy fix), és egy szintén fényerős zoom Canon FD objektívem. Eddig pihentek jó régóta, tiszta, száraz helyen, nem használtam őket, mert a filmes Canon tönkrement, nem tudják javítani. Elkezdtem hirtelen felindulásból nézegetni, hogy egy egyszerű, lencse nélküli adapterrel ezek az objektívek használhatóak MILC gépeken, többek között Canon MILC gépeken is. Mivel MILC-ben nagyon kezdő vagyok, főleg manuális obival, ezért kérném segítségeteket, hogy melyik Canon MILC gépet lenne érdemes megvennem (használtban gondolkodom, EOS M3, M10, M50, M100)? Esetleg más gyártó MILC gépei közül nézzek? Mik a buktatói az említett felhasználásnak, lehet ezzel a kombinációval jó képeket készíteni, mondjuk egy Nikon D80, 18-70 DX ED F3.5-4.5 cuccom volt, ahhoz képest? Például hogy tudok élességet állítani, néztem, van elvileg Canon MILC-en is focus peaking, de jól is használható?
Köszönöm segítségetek!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.