Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

EOS RP-n be lehet állítani, hogy egy gombra lehessen váltani APS-C és FF mód között? (Kvázi zoom gomb)

(#502) p_adam válasza Chosen (#501) üzenetére


p_adam
addikt

Nem, be lehet állítani hogy mindig az egyedi menü jöjjön fel a MENU gomb lenyomásakor, és oda be lehet tenni ezt az opciót.
Egyébként én nem is látom látom értelmét, ha FF optika esetén úgy is vágható a kép utólag, APS-C optika esetén meg automatikusan crop módra vált.
A videó módot be lehet programozni 4k felvételre egy másik módot meg 1080p felvételre, így a kettő között villámgyorsan lehet váltogatni, ha ez a cél.

(#503) sztyui2 válasza kovsol (#495) üzenetére


sztyui2
őstag

Van jelenleg nálam egy Samyang RF 14mm f2.8 ami AF-es. Pont úgy működik mint a natív, fullos.
https://www.bhphotovideo.com/c/product/1513006-REG/samyang_syio14af_rf_af_14mm_f_2_8_rf.html
Szerintem csak idő kérdése, hogy jöjjön a többi 3rd party gyártó is.

(#504) kovsol válasza sztyui2 (#503) üzenetére


kovsol
titán

Mondjuk egy 14mm objektívvel picit könnyebb fókuszálni, mint mondjuk egy 85mm 1.4 -el.
De csak idő kérdése aztán jönnek az új objektívek.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#505) Mirman válasza kovsol (#504) üzenetére


Mirman
őstag

Rossz példa mert 85mm 1.4is van már. :D

Én a 24-70eket várom már. :C

(#506) kovsol válasza Mirman (#505) üzenetére


kovsol
titán

A van, és a jól működik nem feltétlen függnek össze.
Láttunk már a múltban szarul fókuszáló samyang objektíveket. :D

Annyira meg nem érdekel, hogy utána járjak.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#507) Plexicushio válasza Mirman (#505) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Az új, egymillás és kiló feletti RF 85 1.2L is kemény lehet. :DDD

(#508) Chosen válasza p_adam (#502) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi! Egyelőre még csak elmélkedem, de akár lehet is haszna a funkciónak. :R

(#509) sztyui2 válasza kovsol (#504) üzenetére


sztyui2
őstag

Amit lehet, próbálni fogom a Samyang 85/1.4 AF-et is.

(#510) szkita


szkita
tag

Sziasztok. Tudnátok wireless timert/shuttert ajánlani eos M50-hez? Nyomatékosan remélem, hogy a következő firmware frissítésben bent lesz ez a funkció is. És ezt nyugodtan vehetik fenyegetésnek!

(#511) Keem1 válasza szkita (#510) üzenetére


Keem1
addikt

Van már, úgy hívják, okostelefon :P
Viccet félretéve, én telefonnal intézem, longexpónál se kell időzítve lőni, megelőzve a bemozdulást, hanem simán telefonnal exponálok.

(#512) szkita válasza Keem1 (#511) üzenetére


szkita
tag

Értem, szuper. Az lenne a cél hogy asztrotájképekhez ne kelljen a gép mellett ülni órákig. Van időzített sorozatot tudó alkalmazás erre a 'készülék'-re is? Természetesen (igaz csak kíváncsiság szintjén) már kipróbáltam én is az okostelós vezérlést. Szimpi, csak nem megoldás erre a problémára.

(#513) Keem1 válasza szkita (#512) üzenetére


Keem1
addikt

Na látod, erre viszont nem tudom a választ :(
De egy wireless shutter erre tuti megoldás lenne szerinted?

A Canon hivatalos távkioldója ez...

(#514) szkita válasza Keem1 (#513) üzenetére


szkita
tag

Igen, néztem én is a canonnak több modelljét csak sajna egyik sem programozható (erre). Leginkább csak vakuzni jók a sajátmárkások.
Másrészt is igen, megoldás lenne. A nagy látószög miatt a csillagok elmozdulását az 500-as szabály alapján ki lehetne küszöbölni. A megfelelően kiválasztott látószög meg lehetőséget adna egy kisebb égterületet utána stackelni pl. deepspacestakerrel irissel stb. Eddig mindenesetre sem az amazonon sem az aliexpressen nem találtam. Mindenhonnan az a válasz, hogy nem kompatibilis. Eléggé lehangoló, hogy a micro usb port csak képek letöltésére használható... :((

(#515) szpetri


szpetri
tag

Sziasztok,

valami miatt nincs megbékélve a gépem a DPP-vel, akárhogy rakom fel, a cr3 megnyitása után nem sokkal mindig lecsukja magát. Ezt csinálta W8.1-en és frissen telepített W10-en is.
Van valakinek tippje, hogy mi lehet a gond?
A konfig:
CPU típusa: QuadCore AMD Phenom II X4 B50, 3200 MHz (16 x 200)
8 Gbyte RAM
VideoKártya: R7 260x (2GB)

Ill. más (lehetőleg ingyenes) raw konvertert tudnátok ajánlani?

(#516) Keem1 válasza szpetri (#515) üzenetére


Keem1
addikt

"Ill. más (lehetőleg ingyenes) raw konvertert tudnátok ajánlani?"

Attól függően, hogy CR3-at mibe szeretnél konvertálni, de az Adobe DNG Converter nem jó? Az ingyenes. A DNG-t pedig egész sok program meg tudja nyitni, bár a mérete legalább másfélszer nagyobb, mint a CR3-é.

(#517) szpetri válasza Keem1 (#516) üzenetére


szpetri
tag

Köszönöm, erről nem tudtam. :R
Este kipróbálom!

(#518) Keem1 válasza szpetri (#517) üzenetére


Keem1
addikt

Ha nem riadsz el a többszörös (de akár veszteségmentes) konverziótól, követheted ezt a vonalat is (bevált, végig ingyenes, a célformátumok sokasága pedig közel végtelen):

CR3 -> [Adobe DNG Converter] DNG -> [IrfanView] JPEG, TIFF, PSD, ...

Szerk: ha esetleg nem ismernéd, akkor annyi infó, hogy a DNG is raw formátum, csak "univerzális" (Adobe saját), és nem a fényképezőgépgyártó saját, zárt formátuma. Tehát teljesenveszteségmentes, illetve tartalmazhat egy beágyazott JPEG preview-t (ezt jelenítik meg a közönséges képnézegetők), viszont annyira elterjedtnek minősül, hogy szinte bármelyik képszerkesztő felismeri, illetve konvertáló képes teljesen általános képformátumba konvertálni. Pl. az általam fent említett IrfanView.

[ Szerkesztve ]

(#519) szpetri válasza Keem1 (#518) üzenetére


szpetri
tag

Köszi, a DNG nagy ötlet volt, így már DarkTable-ben tudok vele szórakozni.
Köszi még egyszer! :R

(#520) Keem1 válasza szpetri (#519) üzenetére


Keem1
addikt

Szívesen, örülök hogy bevált az ötlet ;)

(#521) Plexicushio válasza Keem1 (#520) üzenetére


Plexicushio
senior tag

... hogy ez mekkora csibészség már! :Y :C

Canon PowerShot ZOOM

-12.1mp 1/3″ CMOS
-10fps
-ISO 100-3200
-100-400mm f/5.6-6.3 IS
-800mm digital zoom
-1080p at 24fps
-Face recognition AF
-Optical Image Stabilization
-microSDXC card slot
-USB-C
-Weight: 144g (0.3lbs)
-Price: Around $300 USD

Ebből elad(hat)nának egy rakattal, ha nem csak Japánban (lesz) kapható. Jó ötlet. A célközönség puszilná.

(#522) JohnyBlue válasza Plexicushio (#521) üzenetére


JohnyBlue
őstag

tényleg mókás

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#523) kovsol válasza Plexicushio (#521) üzenetére


kovsol
titán

Érdekes koncepció. A képminőség ha vállalható még akar hasznos is lehet.

May the Force be with you!

(#524) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

Sziasztok

Van itt vki akinek van vagy próbálta az R6-ot?

Nem tudok dönteni hogy menjek vissza Sony-ra és A7III legyen vagy lépjek újra a Canon-os világba egy R6-tal.

Mindenem eladtam ősszel, tavasszal így teljesen új lappal tudok indulni.
Családi dolgokra kell, rohangáló gyerek, Border Collie :W

Amit vennék hozzá objektív az egy 24-105 f4 meg vmi nagylátó fix olyan 20-24 körül.
( tudom ez még nincs gyári Canon de amíg lesz marad az adapter )

(#525) Plexicushio


Plexicushio
senior tag

Egy kis EOS M hírek:

- Holnaptról rendelhető M-re is a Viltrox már régóta bejelentett fixei:

Viltrox 32mm F1.4 - $239
Viltrox 23mm F1.4 - $299

A héten meg lesz be lesz mutatva ha minden igaz az M50 MKII.

(Remélem nem kapja meg az emlegett DPAF II -t, meg 4K60-at, mert akkor jövőre gyűtögetnem kell "egy kicsit" már megint! :W :C )

[ Szerkesztve ]

(#526) tvamos válasza Plexicushio (#525) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez valahol jo hir azert! Remelem a regi ara esni fog, es talalok egy hasznalhatot a hasznalt piacon. Mar csak egy 16-os fix kene, ami olyan pici, mint a 22-es, ugyan olyan minoseggel, es hasonloan nyomott aron. (Node minden nem lehet.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#527) Plexicushio válasza tvamos (#526) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Kb. semmi nem lesz abból amit előzetesen hájpoltak a leakek. :N

[link]
Tehát marad az a csínadratta a magasabb modellnek. Már ha lesz M7..

[ Szerkesztve ]

(#528) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Van egy másfél éves Canon EOS M100 gépem, ami nem volt az utóbbi időben sokat használva, és valószínűleg az akku túlmerült, nem akar a gép bekapcsolni és a töltőbe téve az akkut a töltő sárgán villog.
A gyári akku (Canon LP-E12) 18k, kicsit irreálisnak tartom az árát.
Van esetleg ajánlott utángyártott akku márka/típus, vagy ezt az összeget ki kell csengetni?
Esetleg valahogy még feltámasztható a gyári akku? Nincs benne több 10-20 töltési ciklusnál.

Közben elkezdtem google-ban keresni, és ugyan nem ennél a modellnél, de canon töltőknél láttam, hogy ez a villogás inkább töltő hiba, mintsem akksié. Van erre valami gyógymód?

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#529) tick válasza Mosqu!to (#528) üzenetére


tick
aktív tag

Lehet én értem félre, de a gyári Canon akku toltő a villogással jelzi hogy hány százaléknál tart. Rá is van írva hogy egy villanás 25% alatt, kettő 50%, három 75%.
Nem változik az egymást követő gyors villanások száma?

Everything that has a beginning... has an end

(#530) Mosqu!to válasza tick (#529) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Nem, ez konkrétan kb 10 másodpercig fixen világít, majd gyors folyamatos villogásra vált. 5-6 óra töltés után sem tesz semmit az akkuba, de ahogy utánakerestem neten, ez inkább töltő hiba lesz, mintsem akku hiba. Elég gyakorinak tűnkik, de értelmes javítást hirtelen nem találtam.
Van valakinek tippje, hogy mivel orvosolható, vagy inkább maradjak a cserénél?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#531) scarbantia válasza Mosqu!to (#530) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Ha jól tudom, a Canon töltők így jelzik, ha megdöglik az akku. Nekem LP-E6-ból van 6db, abból egy gyengébb, az néha csinálja, ilyenkor többször ráteszem az akkut, és egyszer csak elkezdi tölteni. Nem szabad nagyon lemeríteni, akkor előjön ez a gond, li-ion akku amúgy se szereti.

(#532) Mosqu!to válasza scarbantia (#531) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Előfordulhat, hogy 1 éves gyári akku, ami mondjuk 6-7 alkalommal fel volt töltve bemerül annyira, hogy nem képes töltődni?

Van esetleg javaslatod, hogy honnan érdemes akkut venni? Elég nevetségesnek tűnik, hogy egy ilyen silány minőségű és alacsony teljesítményű cuccért 15000-et elkérnek.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#533) Peet91 válasza Mosqu!to (#532) üzenetére


Peet91
aktív tag

Mielőtt bármit vásárolnál, érdemes lenne körbekérdezni, hogy tud-e valaki kölcsönadni egy akksit és/vagy töltőt, hogy meg tudd állapítani, hogy mi ment tönkre, amiben végső esetben szerintem egy boltban is tud segíteni az eladó. Az egy éves gyári akkunak nem lenne szabad megmakkannia, ha esetleg garis még, akkor azt is meg lehet próbálni.

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#534) Mosqu!to válasza Peet91 (#533) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Köszi, aprón írtam valakinek aki árul ilyen cuccokat, de én szeméylesen nem ismerek senkit. Van esetleg köztünk valaki akinek Canon LC-E12E töltője és/vagy LP-E12 akkuja van és működnek? :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#535) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Srácok a Canon MILC palettával mi történt? Alig van választék :F.

(#536) kovsol válasza WhiteWalker (#535) üzenetére


kovsol
titán

FF: Canon EOS RP R R6 R5
APS-C: Canon EOS M M2 M3 M5 M6 M6II M10 M50 M50II M100 M200
Mire vágysz még?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#537) WhiteWalker válasza kovsol (#536) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ezek már új bajonettesek , már mint a FF?
Én lemaradtam az EF-M-nél .. kb 3 éve nem követem a fotózást... Sry.

[ Szerkesztve ]

(#538) kovsol válasza WhiteWalker (#537) üzenetére


kovsol
titán

Canon RF egy új bajonett: [link]

May the Force be with you!

(#539) dioka7


dioka7
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Canon M50 (páromé), melyre vettünk egy manuál obit. Na most az van, hogy ha ez van rajta, akkor nem hajlandó elkattanni.
Az én gépem egy panasonic G80, az elkattan manuál obival, mi több, elkattan obi nélkül is.
A Canon viszont nem kattan el obi nélkül sem. A tippem az, hogy valami beállítási hiba, de mi lehet? Van aki ilyet használ és meg tudná nekem nézni/mondani?

Előre is nagyon köszönöm.
UI: Sajnos a váz és az asszony most külföldön van, így nem tudom kikísérletezni a megoldást, de persze neten továbbítom és beállítja, csak tudni kellene, hogy mit.
Mégegyszer köszi! :R :R :R

(#540) Mirman válasza dioka7 (#539) üzenetére


Mirman
őstag

Hali.

Menüben a Csavarkukcsra menjen , azon belül Custom functions menüpont, és itt a 3as almenuben lehet a Relase shutter w/o lens értéket Enabled-re állítani.

(#541) dioka7 válasza Mirman (#540) üzenetére


dioka7
senior tag

Kösziii. Sikerült neki! Ez volt a "gond" :R :R :R :R

(#542) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Canon RP felhasználóktól kérdezném: Az akksi hogy teljesít 'valódi' körülmények között?
Azt olvastam hogy függ a használt obitól is. Én a 24-105 L-es kitet néztem ki...és egy ideig biztosan az lenne az egyetlen obi hozzá.

Köszönettel,
Dani

(#543) wms válasza hdanesz (#542) üzenetére


wms
senior tag

Annyira tényleg nem veszélyes, de nem árt pótakksi hozzá. ;) Utángyártottból elég olcsón kapni. A képminőség kárpótolni fog. :K

(#544) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Hmm, úgy látom nem nagy itt a forgalom. :)
Pedig lesz pár kérdésem majd tuti. Ma beléptem a Canon táborba egy RP 24-105L kittel.
Épp töltöm az akksit, alig várom hogy délután kipróbáljam. Ha az eső engedi...

(#545) Mirman válasza hdanesz (#544) üzenetére


Mirman
őstag

Szia !

Szerintem jól döntöttél végül . Én a kis markolatot mindenképp ajénlom hozzá , nekem is kicsi kezem van , de százszor jobb a fogása úgy, főleg egy viszonylag nagy obival mint a 24-105L.

Irtad másik csoportban hogy eladod az adaptert. Szerintem ez nem jó ötlet , jelentős pénzt nem igazán kapsz érte, viszont szerintem a legnagyobb előnye a rendszernek hogy nagyon jó minőségű , szép állapotú EF obikat lehet kifogni olcsón és hibátlanul fognak működni a vázadon.

(#546) hdanesz válasza Mirman (#545) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Azt hiszem igazad van. Soha ne mondd hogy soha. :D
Fix obikra 'gyúrnék' ha marad az adapter.

(#547) Mirman válasza hdanesz (#546) üzenetére


Mirman
őstag

50 1.8 , 85 1.8 , 100 2.8 amik főleg ár/értékben szerintem bajnokok , főleg használtan. 35-ből szerintem jóval érdemesebb az RF verzió , 85-ből meg ha nagyon sokat használnád , vagy 1 obival akarod megoldani a macro-t és fényerős porté obit.

Más : Amúgy én hideg rázást kapok ettől az objektívből előre tolódo frontlencsétől fókuszálás közben. RF 35mm 1.8 ilyen , RF 50mm 1.8 szintén. Hangos is , ronda is , lassucska is. Értem hogy miért csinálják , de ennyit szerintem nem ér az 1:2 macro , inkább legyen valamivel rosszabb a közelpont.

(#548) p_adam válasza Mirman (#547) üzenetére


p_adam
addikt

A 35/1.8 esetében nem zavaró a dolog, mert a normál távolságoknál kicsi a mozgástere, a 85/2 esetében már inkább előjön, ott mondjuk van rajta fókusz limiter, amit a többinél is engedélyezni lehetne a kamerákban, nincs technikai akadálya.

Ízlés dolga, de a legtöbb ember inkább azt részesíti előnyben, ha 'összecsukva' minél kisebb az egész, adott szituációban pedig kapóra tud jönni, ha ilyen jó a közelpont.

(#549) Mirman válasza p_adam (#548) üzenetére


Mirman
őstag

Volt 35/1.8-am , szerintem nagyon rossz ez az előre tolódó design. Zavaróan hangos és lassú lesz a fókusz tőle . Ha elkezd huntolni rossz fényviszonyok közt akkor ez meg plusz rátesz pár lapáttal hogy a teljes fókusztávot bejárja stb.

Képminőségre nagyon jó , csak a design szerintem nem az igazi. :)

(#550) hdanesz válasza Mirman (#547) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Egy ideig gondolkoztam az RP váz + 50mm f1.8 kombináción első körben. Mármint az EF verzió természetesen. De aztán rájöttem, hogy az RF 24-105 L obit soha nem fogom tudni beszerezni annyiért (max. sok-sok év múlva használtan) amennyi a váz és az általam megvett kit ára közt volt a különbség. Így jobb választásnak bizonyult ezzel venni és később beszerezni az 50-est.

Mivel felénk épp szakad az eső, így még kipróbálni sem tudom szegényt. Kapott egy firmware update-t. (1.1.0 volt rajta...) most már az 1.6.0 figyel fent. Ahogy az előrejelzést nézem...pár napig nem nagyon fogom tudni kipróbálni 5-10 percnél hosszabb időre. :O

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.