Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) p_adam válasza Mirman (#549) üzenetére


p_adam
addikt

Képminőség tekintetében nem mondanám a legjobbnak, viszont a mérete, az IS, a közel fókusz az árral kombinálva, ezek teszik best buy objektívvé nálam.
Az R5-el már nincs baja kevés fényben sem és az AF működése is más ezekkel az új vázakkal, az Eye-AF külön gombra rakható és állandóan elérhető bármilyen AF módban (ha nincs szem akkor simán objektum követő módként működik) akkor is van hova fókuszálni a kamerának, ha nincs elég idő az AF pontot mozgatni.
Az R-en sajnos el kell dönteni, hogy az ember megbízik a követésben, vagy a pontot mozgatja előre, vagy középről megy a követés, de ha elveszti, akkor vissza kell oda térni.

Egyébként a követő AF a szenzor érzékenységét használja, tehát ha feljebb van tekerve az expo (ISO), akkor magabiztosabb, mintha alul van exponálva.

(#552) Mirman válasza p_adam (#551) üzenetére


Mirman
őstag

Ezekben lehet igazad van , R5-el nem próbáltam csak RP-n , azóta meg rendszert váltottam úgyhogy csak kívülről jövök ide bele szólni dolgokba. :D

(#553) p_adam válasza Mirman (#552) üzenetére


p_adam
addikt

Most összevettem a Tamron 35 1.4 SP-vel minimum fénynél és talán az utóbbi kicsit jobb de a valós gyakorlatban már nem látok különbséget (bár azt nehezebb is A-B összehasonlítani.
Ha az a cél, hogy a vízszintes vonalakkal / homogén felületekkel ki legyen készítve az AF rendszer, megoldható :) de érdekes módon az RF optikával esetenként még erre is tud fókuszálni, de csak Single-AF módban, követő módban nem.

Egy beállítást teszt jelleggel megváltoztattam:
Lens drive when AF impossible: OFF
Ez megszünteti ezt az egész hunting dolgot, bár alkalmasint nemet mondhat a kamera arra, amire tudna fókuszálni, de az Eye-AF gombbal úgyis menni fog, majd kiderül.

(#554) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

A Canon gyári szoftvereit érdemes letölteni? Elsősorban a RAW-ot kezelő szerkesztőre gondolok. Vagy inkább más?

(#555) tvamos válasza hdanesz (#554) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha ingyen van miert ne probalnad ki?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#556) PuMbA válasza hdanesz (#554) üzenetére


PuMbA
titán

Inkább más :) Én anno letöltöttem és kipróbáltam, de elég nehézkes a folyamat vele. Nem sokáig húzta a gépemen. Egy Lightroom Classic CC sokkal egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#557) #92251648 válasza hdanesz (#554) üzenetére


#92251648
törölt tag

Hogy neked érdemes-e, azt nem tudhatom. Nekem nagyon körülményesek a Canon szoftverei, Adobe csomagot használok.

(#558) Hi!King válasza hdanesz (#554) üzenetére


Hi!King
őstag

Én használtam egy ideig, feleségem most is használja, szerintem egészen jó, nekem elsőre is egyszerűnek tűnt, még ha nem is tud annyit, mint az amúgy előfizetős Lightroom (ez meg ugye ingyen van). A legtöbb ingyenes vagy olcsó alternatívával az a baj, hogy nem a géped beállításaival indulsz, mikor a képed szerkeszted, nem azokkal a gép színeivel, én elsősorban ezért preferálom a gyári szoftvert, főleg ha először szerkesztenél RAW-t. Hangsúlyozom, a Lightroom szerintem is jobb, de az 12.7 euró havonta. Na meg aki nem akar DAM-ot, hanem saját maga rendezné mappákba a képeket, annak azért annyira nem kényelmes a Lightroom (ez az egy, amit utálok benne).

Szerk.:
Szerintem olcsó alternatíva a Canon DPP + Affinity is, a Lightroom + Photoshop helyett, ha komolyabb utómunkát akarsz, nem csak néhány csúszkát átállítani.

[ Szerkesztve ]

(#559) PuMbA válasza Hi!King (#558) üzenetére


PuMbA
titán

" A legtöbb ingyenes vagy olcsó alternatívával az a baj, hogy nem a géped beállításaival indulsz"

A legfőbb baj, hogy sok kép esetén használhatatlan :) Pár képnél nem gond, de amikor van már 1000 képed és rendszerezni kéne őket.

[ Szerkesztve ]

(#560) Hi!King válasza PuMbA (#559) üzenetére


Hi!King
őstag

Mármint mi használhatatlan sok képnél? Nekem nem egyértelmű abból, amit idéztél tőlem. A képek 90%-ánál én szeretem, ha a gép beállításaiból indul a szerkesztés, a maradék 10%-ban meg a gyári programmal is megoldható. Régen próbálkoztam Lightroommal, de úgy rémlik Canonnál amúgy az is defaultban a gép beállításaiból indul ki.

(#561) PuMbA válasza Hi!King (#560) üzenetére


PuMbA
titán

"Mármint mi használhatatlan sok képnél?"

Canon DPP :)

(#562) Hi!King válasza PuMbA (#561) üzenetére


Hi!King
őstag

Szerintem ez workflow függő, aki maga rendezi mappába a képeket, és nem DAM-t használ, annak épp a Lightroom rosszabb sok képnél, mivel ott be kell tölteni szerkesztés előtt a mappát.

(#563) #92251648 válasza Hi!King (#558) üzenetére


#92251648
törölt tag

"Na meg aki nem akar DAM-ot, hanem saját maga rendezné mappákba a képeket, annak azért annyira nem kényelmes a Lightroom (ez az egy, amit utálok benne)."

A fotóim sok éve külön almappákban vannak és Lightroom-ot használok. Hol a probléma?

(#564) hdanesz válasza Hi!King (#558) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Köszi a választ és a többieknek is. :)
Anno volt Lightroom-om, de akkoriban még nem havonta kellett előfizetni. Hanem egyszer megvetted és ciao. Viszont azóta más számítógépem van itthon és erre nem raktam fel a Lightroom-ot, mert az utóbbi időben nem fényképeztem.

Gondolom ez kb. akkor el is veszett. A serial-t nem tudom megtalálom-e a mailjeim közt. Mindjárt rá is keresek.

Anno az volt a bajom, hogy a Lightroom katalógusa nagyon nagy helyet foglalt...ezzel lehet kezdeni valamit?

(#565) Mirman válasza hdanesz (#564) üzenetére


Mirman
őstag

Nem tudom mire gondolsz lightroom katalógusa alatt. Maga a katalógus file 4MB nálam , gondolom a previewkat érted nagy katalógus alatt. Ebből olyat generálsz amilyet akarsz , léehet kis felbontásút is és lényegesen kisebb lesz a katalógus ettől.

(#566) NORBl


NORBl
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy M6 os gépem 15-45 ös hozzá kapott obival.

Nah most én próbálgattam már, meg lettek egész jónak tűnő képek. De nyilván csak a felszínt kapargatom tudás nélkül.

A géphez nem kaptam semmilyen dokumentumot, hogy ha ezt a tárcsát tekerem az mi, és mit eredményez, a fotózni kívánt perspektívához mit, hogy érdemes állítani, hogy az adott szituból a legjobbat hozzam ki. (gondolom vannak ilyen alapok, nem csak érezni kell, meg kisújjból ki****ni) :D

Szóval tudnátok valamilyen leírást, írást az alapokról linkelni, amivel tudom fejleszteni ezt az egészet?

(#567) wms válasza NORBl (#566) üzenetére


wms
senior tag

Canon weboldaláról le tudod tölteni. :K

(#568) p_adam válasza NORBl (#566) üzenetére


p_adam
addikt

[link] [link] [link] angol nyelvű, de érhetően magyarázza, hogy mi mit csinál. De ha beírod, hogy "M50 Guide" akkor több száz hasonló videót lehet találni (angolul), ami hasznosabb, mint elolvasni a használati utasítást.

(#569) tvamos válasza NORBl (#566) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem eloszor olvasd el az utmutatot: [link] Ott van Magyarul is.
Utana meg olvass el valami alap konyvet. Pl: [link] [link]

Bar... lehet forditva is, hogy a fotos konyvvel kezdesz, es a manualban kikeresed, hogy kell azokat a te gepeden csinalni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#570) NORBl


NORBl
aktív tag

Köszönöm az infókat.

Más

Kivettem az aksit a gépből, és mikor visszaraktam és kapcsoltam volna be kiírta, hogy memkari hiba. Fényképezni se enged, meg visszanézni se.

Valami ötlet?

(#571) Keem1 válasza NORBl (#570) üzenetére


Keem1
addikt

Kipróbálni másik kártyával? :DDD
Egyszer nálam is eljátszotta az M50, de egy kártya ki-be megoldotta, azóta is faszán működik.
Persze mindig van nálam több kártya, egy 64 GB-os és egy 128 GB-os Samsungot használok. Szóval ne adja isten, hogy az épp használt bekrepáljon, de mindig ott van mellette a másik is.

(#572) dekan0v


dekan0v
tag

Sziasztok! (Remélem) boldog tulajdonosa lettem és leszek egy RP-nek. Olvastam, youtuboztam róla egy csomót, amennyit csak lehet. Firmware frissítést érdemes e megcsinálni rá? 1.5 a gép álltal jelzett, 1.6 asszem a legfrissebb. Hoz e valami nagy javítást a gépre? Illetve ha pár mondatba valainek belefér, mondhatna pár szót a gépről, mint saját tapasztalat, hideget-meleget. Kösz srácok! Üdv mindenkinek! Jó fényeket!

(#573) hdanesz válasza dekan0v (#572) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Hello,

Ennyi a változás a két verzió közt:

1. Javított színegyensúly, ha az EOS RP fényképezőgéphez RF50mm F1.8 STM objektív csatlakozik.
2. A támogatott objektívek listája a következőkkel bővült*:
- RF70-200mm F2.8 L IS USM
- RF100-500mm F4.5-7.1 L IS USM
*1.5.0 vagy újabb készülékszoftver-verzióval.

Nekem is ilyen gép van, de sok tapasztalatom még nincs róla és lehet nem is lesz. :O A családi béke érdekében...

(#574) dekan0v válasza hdanesz (#573) üzenetére


dekan0v
tag

Szia! Köszi a választ! Natív lencséket egyenlőre hanyagolom, arra per pill no keret. Családi béke? Asszony nem kultiválja? Azért csak kéne már használni, ha már megvan :).
Kicsit a gépről: sok tesztben olvastam, hogy usb-c-n lehet tölteni, de csak kikapcsolt állapotban. Egy videóban meg kifejezetten dícsérte az egyik jutúbos, hogy tök jó, mert így nem kell az akksi idővel kalkulálnia ha pl time lapset csinál, hisz működés közben is tudja tölteni. Ez lesz a következő, amit kipróbálok, nagyon remélem, hogy LEHET menet közben tölteni :))

[ Szerkesztve ]

(#575) p_adam válasza dekan0v (#574) üzenetére


p_adam
addikt

Nem lehet tölteni használat közben, dummy akksi + USB adapter ami a problémát képes lehet áthidalni (persze macerás).

Az újabb R5 és R6 gépek USB-C-ről is működnek, de nekem az akksi kijelzése alapján úgy tűnt, hogy ilyenkor azok sem töltik, csak azt biztosítják, hogy az akkumulátor ne merüljön (és csak a PD powerbank tudja ezt a funkciót, a laptop fali PD töltője érdekes módon nem működik így, csak kikapcsolva tudja feltölteni)

[ Szerkesztve ]

(#576) dekan0v válasza p_adam (#575) üzenetére


dekan0v
tag

Oh ez elég szomorú, nem tudom ilyeneket szoktak e javítani firmware frissítésben, vagy ez kizárólag hardveres korlát.

(#577) p_adam válasza dekan0v (#576) üzenetére


p_adam
addikt

Hardveres korlát.
Az új objektívek támogatása miatt lesznek még firmware frissítések, de más érdemleges dolog aligha lesz bennük - főleg úgy, hogy nagyjából egy éven belül érkezhet két új FF gép az R6 alá, valószínűleg ezzel a funkcióval.

(#578) kovsol válasza p_adam (#577) üzenetére


kovsol
titán

Egyébként miért kell FW frissítés új objektívek támogatására? 3rd party gyártok objektívei is mennek, meg az új objektívek is a régi képeken. De tényleg látni néha egy-egy FW frissítést ahol megemlítik xy objektív támogatását.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#579) Peet91 válasza kovsol (#578) üzenetére


Peet91
aktív tag

Mert simán benne van, hogy pl. egy mostanában kiadott obi fejlesztése és finomhangolása bőven máshol tartott anno, amikor mondjuk az EOS R-t adták ki. És ezért a FW oldalról kell finomhangolni azt, ahogy az adott új lencsét, pontosan kezeli a váz. Nyilván nem akarom túlmagyarázni, de a lényeg kb ez.

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#580) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy mennyire bírják a Canon MILC gépei a hideget? Gondolok itt a 0 fok alatti hőmérsékletre. Egyik ismerősöm szeret csillagászkodni és éjjel azért elég cudar körülmények között kell teljesíteni a gépének, volt amikor teljesen megfagyott a gép reggelre még az LCD közepe is befagyott :) Jó persze ez extrém eset, de van ilyen. Hosszú évek óta egy canon 600D-vel fotózgat az hibátlanul teszi a dolgát ilyen körülmények között is szóval ezzel nincs gond, de maradna márkánál kipróbálna egy RP-t, csak aggódik, hogy az nem bírná ezt a strapát. Köszi a választ, ha valakinek van érdemi tapasztalata az ügyben.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#581) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Üdv!
Nagyon nem akar megérkezni Magyarországra a Canon EF-EOS R adapterek. Vélemények a Meike és JJC átalakítókról?

(#582) tick válasza GeriCool (#581) üzenetére


tick
aktív tag

Szerintem most újra lesz egy pár eladó.
Novemberben vettem a gépet, jár mellé egy adapter ajándékba akció keretében. 3 hónap után fel lett adva, már az országban van.
Nem tudom mekkora készlet érkezett nekik, de tippre lesz egy pár eladó most

Everything that has a beginning... has an end

(#583) GeriCool válasza tick (#582) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Kérdeztem az eladó boltot, ahol 1 hónapja rendeltem meg. Pénteken azt mondták, hogy kb március 30a és azt se tudják, hogy mennyi jön. Ez így egy kicsit kaotikus. Ezért gondoltam, hogy valamit kéne szerezni...

(#584) 3YEW válasza GeriCool (#581) üzenetére


3YEW
tag

Ahogy nézem, sehol sincs. Én nem láttam a "gyárit", nekem már csak Meike jutott, de minden működik, egy kicsit a reteszelő jár könnyen, elég stabilnak is tűnik, szerintem egynek jó. Nincs rajta vezérlőgyűrű, összehasonlítás a hozzáférhetetlen canonnal, működik. :)

T

(#585) GeriCool válasza 3YEW (#584) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Köszi, hogy írtad. Végül rendeltem egy JJC, mert ki tudja meddig nem lesz. Már a Meike és a Viltroxok is elfogytak a használt piacon. Sajnos ez van.

(#586) kovsol válasza GeriCool (#581) üzenetére


kovsol
titán

Nekem egy M-es géphez van Viltrox adapter, és nagyon masszív, jól illeszkednek rá az objektívek. Gondolom az R adapterük is hasonlóan jó lehet.

May the Force be with you!

(#587) GeriCool válasza kovsol (#586) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Köszi!

(#588) kovsol válasza GeriCool (#587) üzenetére


kovsol
titán

közben látom már későn írtam :)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#589) NORBl


NORBl
aktív tag

Sziasztok!

image.canon képfeltöltő oldalról nem lehet törölni a képeket ? :Y

(#590) Keem1 válasza NORBl (#589) üzenetére


Keem1
addikt

De, lehet.
Jobbra fenn van egy "dobozból kifelé" mutató ikon, ha ráklikkelsz, ott van hogy delete. És utána kijelölheted a törlendő képeket.

Csak a Canonnál a GUI designereket kirúghatnák mert sz*rt se értenek a szakmájukhoz :D

[ Szerkesztve ]

(#591) NORBl válasza Keem1 (#590) üzenetére


NORBl
aktív tag

Időközben meglett, köszi. Jah tény, hogy elég fura a felület. :D

[ Szerkesztve ]

(#592) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Vásároltam egy M50-et, és hozzá egy Viltrox EF EOS M adaptert. (Később szeretnék egy speedboostereset is beszerezni.) Jól is működik mind az EF-S 60mm macro, mind az EF-S 55-250mm objektíveimmel. Most vettem egy csipes M42 EOS (EF) adaptert is, hogy régi obit is terhesek rá. Sajna hiába állítom be, hogy exponáljon obi nélkül, ha ráteszem az adaptert, ERR70-et mutat, és lefagy. Ki kell venni az aksit. Olvastam olyat a neten, hogy nincs felprogramozva a csip, de megoldást nem találtam, hogyan programozható fel, pedig tuti lenne, mert akkor megjelenne valami az EXIF-ben...
Tudtok nekem ebben segíteni?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#593) tirszin


tirszin
senior tag

Sziasztok, tudja valaki, hogy hol érdemes R6-ot venni a napokban?
Nettó miatt ÁFA-s számla és barátságos ár kellene.
A Digiexpert-et találtam eddig.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#594) murdock25 válasza tirszin (#593) üzenetére


murdock25
tag

Digiexpertnél nincs raktáron, amúgy meg nem tudom hivatalos Canon értékesítők-e. Inkább a szabvány árért vedd meg hivatalos helyeken, főleg ha később akarz RF obit venni pl. Virtual Kit promócióban, mert Digiexpert. tuti nincs fent a listán, ahonnan elfogadják a vételt.
Én 1 év alatt két objektív vétele mellett 160.000,- Ft-ot nyertem így (24-70 és 70-200 vételével). Ha nincs tervben ilyen, akkor is érdemesebb olyantól venni, aki Canon partner.

(#595) tirszin válasza murdock25 (#594) üzenetére


tirszin
senior tag

Azért nincs készleten, mert közben megrendeltem, csak még nincs fizetve.
Mivel van EU adószámom, az ÁFA-t nem is kellene náluk kifizetni.
Jogos, ez is egy szempont. Bár még az R-emnél sem lőttem el a promó RF kedvezményeket.
Sajnos elég húzósak lettek árban ezek az L-es RF obik. 70-200 2.8L 1M felett. :(

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#596) tirszin válasza murdock25 (#594) üzenetére


tirszin
senior tag

Most néztem, csak 04.01.-ig volt objektív promóció a váz vásárlásra. Gondolom, hogy télen is legyen forgalom. Sajnos nekem is kellett a jó idő, hogy kiderüljön, kevés számomra az Eos-R.

Nem tudom, valaki svenkelt már milc-el?
Nálam az R-el nagyon nehéz követni a témát, mert minden expozíció után túl sokáig nincs kép a keresőben és ezalatt könnyű elveszteni a témát. :( Illetve nehéz kompozícióban tartani.
Remélem az R6 gyorsabb.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#597) p_adam válasza tirszin (#596) üzenetére


p_adam
addikt

RF optikával elérhetővé válik a High Speed Display mód, ami némileg segít, persze az R6/R5 jobb.

(#598) tirszin válasza p_adam (#597) üzenetére


tirszin
senior tag

Köszi az infót! :)
RF 24-105 kit obim van hozzá. Azzal tényleg, mintha kevésbé akadt volna meg az EVF, vagy a menüben be kellene kapcsolni a High Speed Display módot?

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#599) tirszin válasza p_adam (#597) üzenetére


tirszin
senior tag

Utánakerestem, sajnos ez a High Speed Display mód nem az igazi megoldás, mert csak a nagy sebességű sorozatnál kapcsol be, amit nem szívesen használnék, mert nekem még a lassú sorozata is gyors egy picit. Nem szeretnék egy fotózásról 4000+ db képpel hazatérni és azt leválogatni egy este alatt.
Ahogy olvasom, az R6-nál kell hozzá a servo fókusz és a gyors sorozat. :(
Kérdés, hogy az R6 alapból vajon mennyivel gyorsabb keresőjű, mint az R?

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#600) PuMbA válasza tirszin (#599) üzenetére


PuMbA
titán

Ezért érdemes YouTube teszteket nézned. R5 az első Canon gép, aminek a keresője már alkalmas madárfotóra, tehát gondolom az R6-é is, mert az alapok megegyeznek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.