Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Beldar


Beldar
tag

Mostanában feltűnően darabos lett az AF az RP--men...
Mind EF, mind RF üvegekkel azt tapasztalom, hogy nehezen talál fókuszt. Próbáltam folyamatos és kikapcsolt AF esetében is csinálja, azaz pl. kezemre fókuszálok, majd vmi távoli tárgyra irányítom, és van hogy egyáltalán nem fókuszál, csak ha kikapcsolom meg vissza...Ennek mi lehet az oka?

(#1152) rob01 válasza Beldar (#1151) üzenetére


rob01
tag

Nem állítottál el valamit a menüben? Ha igen akkor csinálj egy visszaállítást.

(#1153) Beldar válasza rob01 (#1152) üzenetére


Beldar
tag

Igen, ezen agyalok, milyen beállítás lehet, ami erre hatással van...
Az a fura, h nem következetesen csinálja. Pl. Servo módban teljesen jól követi a fókusz a befogott témát, akkor akad ki, ha közelre fókuszálok, pl a kinyújtott kezemre, aztán egy távolabbi témára. Na ekkor jön, h néha talál fókuszt, van amikor meg "beragad" és semmire nem fókuszál, csak ha újraindítom... Jól megvilágított helyzetben csinálja ezeket, eltérő rekesz beállítások mellett is.

(#1154) rob01 válasza Beldar (#1153) üzenetére


rob01
tag

R7 váznál hasonló gondom volt, két végpont között nem akart újra fókuszálni. Firmwaret frisítettem a vázon és az objektíven, a menüben átállítottam a servo AF-t automatáról az 1-es menüre és az objektív meghajtás ha AF nem lehetséges ON állítottam át (AF menü 3 fül).
Most tökéletes az AF.

(#1155) tirszin válasza rob01 (#1152) üzenetére


tirszin
senior tag

Igen, nézd meg azt a menüpontot, ami abban korlátozza, hogy ismét fókuszt keressen, ha nagyon nem talál. Ha itt ok, akkor sztem megpróbálhatsz még friss fw-t. De ha előtte jó volt, nem ez okozta. Tehát javítás/szervíz. Persze ez nem annyira egzakt hiba, lehet elküldenek.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#1156) Beldar


Beldar
tag

Köszi a tippeket :) Megnézem alaposan, remélem szoftveresen/menüből korrigálható a hiba...

(#1157) Terka0812


Terka0812
csendes tag

Én is hasonlót tapasztaltam az RP vázammal, mikor a Tamron 24-70 f2.8 G2-vel használom. Eleinte én is ki-be kapcsolgattam a vázat, akkor egy darabig jó volt. Ugyan ezt érem el vele, ha az obit letekerem a vázról, majd vissza. Többnyire servo fókusz módba használom es kék helyett ilyenkor pirosra vált a fókusz mező, és a fókusz motort sem lehet hallani, hogy dolgozna. Eddig csak ezzel az objektívvel jöttek elő ezek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#1158) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egy EOS R10 gazdája lettem a kites 15-45 ös objektívvel. Eddig nagyon elégedett vagyok vele, viszont 1 dolgot nem értek. Elméletileg 4k/60fps el tudnék videófelvételt csinálni de én maximum 4k/25fpst tudok kiválasztani a menüben.
Nem tudom miért, egyedül arra tudok gondolni, hogy a 256gbos Kingston Class 10 es SD kártya lassú lenne (mivel UHS-I és nem UHS-II) és ezért automatikusan korlátozza a választási lehetőségeimet?
Vagy egyéb ok húzódik meg a háttérben? Köszi az infót előre is.

[ Szerkesztve ]

(#1159) tvamos válasza Joco_77 (#1158) üzenetére


tvamos
nagyúr

Biztos, hogy video recording modban vagy? [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1160) Joco_77 válasza tvamos (#1159) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Hmm...ezt ronthattam el... Azt hittem minden módban állítható...Köszi így már 4k/50fps választható...ami nekem már bőven elég.

szerk: Ahogy nézem 4k/25fps felett(ami P módban is elérhető amire a fényképezőgépet használom már crop mód van, azaz durván le van vágva a videó 2 széle...Ilyen "házi mozira" születésnapi torta körüli bohóckodás és társai jó lesz a 4k/50fps cropolva, de természetben mindenképpen a 4k/25fps fullscreen favorizálom (ahol leginkább használva lesz). Majd nagyon lassan fordulok vele, hogy ne tűnjön fel visszanézéskor, hogy nem "smooth" :)

[ Szerkesztve ]

(#1161) Joco_77 válasza tvamos (#1159) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Ez nagyon érdekes...a youtube videóban amit linkeltéltél, van 4k/30fps ami még nem crop...nálam viszont ez nem jelenik meg(mint ahogy a 4k/60fps crop sem) de már egy fokkal közelebb vagyok a megoldáshoz majd megpróbálom valahogy kinyitni a maradék lehetőségeket is...a 4k/30fps fullscreen tűnik a legjobb megoldásnak jó lenne valahogy elővarázsolni recording módban.

(#1162) tvamos válasza Joco_77 (#1161) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az nem a pal/ntsc dolog, amit a video elejen magyaraz? Az is ott van a villaskulcs menuben.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1163) Joco_77 válasza tvamos (#1162) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Szuper vagy! Az a beállítás feloldott mindent! Köszönöm szépen!

(#1164) tvamos válasza Joco_77 (#1163) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szivesen!
Jo fenyeket a gephez!
Majd gyere vissza, mennyire vagy elegedett a geppel, foleg az AF erdekel, videozas alatt.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1165) Joco_77 válasza tvamos (#1164) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Szia!

Sajnos nem hiszem, hogy én leszek az embered. Több okból kifolyólag.

1. én teljesen kezdő vagyok...még a telefonom is egy gagyi régi huawei volt, ami bűnrossz képeket csinált.
2. Én egy túrázgatós, gombázgatós természetjáró figura vagyok.
3. Ahhoz, hogy pl a követős AF et ki tudjam használni valami 18-150 vagy hasonló OBI kéne nem a kites 15-45 én pedig nem tervezek 200ért objektívet menni, számomra ez a gép a kit obival tökéletesen megfelel arra a célra amire használom(egyelőre).

Véleményt persze tudok mondani, de mégegyszer mondom én kezdő "fotós" vagyok igazából csak az élményeket akarom megörökíteni, nem célom csillivilli fotókat csinálni.
Azt tudom, hogy nézegettem ilyen olyan komolyabb telefonok sample fotóit és egy nagy NO NO volt számomra, az éjszakai képek egyszerűen...hagyjuk...Az R10 nél viszont nagyon tetszett amit láttam.
Aztán jött a black november és az R10 és jó áron sikerült hozzájutnom, és keresgélem az állam azóta is(tehát maximálisan elégedett vagyok a képekkel és a videókkal is).
Csatolok párat, hogy lásd én mire használom. Persze ha le tudom majd tesztelni videóban a követős autó fókuszt meg fogom tenni ígérem, egyelőre nem tudom milyen helyzet hozhat nekem ilyesmit.



Videók amiket csak gyorsan próbaképpen csináltam (4k 30fps el, ez még nem crop):
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1166) tvamos válasza Joco_77 (#1165) üzenetére


tvamos
nagyúr

Pont az nem erdekel, mit tudnak profik kihozni a vazbol, hiszen ok egy jatekkameraval is jobb kepeket tudnak, mint en valaha tudni fogok barmilyen profi eszkozzel.

Engem az erdekel, hogy az olyanok, mint te mit tud kihozni a gepbol. Szoval nagyon szepen koszonom amit irtal, a kepeket, es a videokat is!

Amugy az lenne a vagyam, (marmint, ha lecserelem a meglevo kameramat, ami egy Canon M50,) hogy felrakom a gepet egy alvanyra, beallitom, es csak lenyomom a video felvetel gombot. Ezutan, ha az objektiv ele kerul egy auto, akkor rahuzza a fokuszt, es ott is tartsa, amig a kocsi kimegy az objektiv elol. Fullosan magatol.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1167) Joco_77 válasza tvamos (#1166) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Örülök, hogy örömet okozhattam a képekkel / videórészletekkel :R

1 kérdésem lenne hozzátok:
Mivel csak az R7 ben van "environmental sealing" ezért szakadó hóesésben ne is álmodjak fotózásról max ha beállok valahova ugye? Ez az egy dolog hiányzik nekem, de nem ér meg emiatt az R7 dupla vagy dupla közeli árat.

[ Szerkesztve ]

(#1168) Joco_77


Joco_77
aktív tag

[link]

Nem tudom linkelte e már valaki...de R10 hez számomra elképesztően hasznos információk vannak benne....főleg kezdőként.

(#1169) tvamos válasza Joco_77 (#1168) üzenetére


tvamos
nagyúr

rt az fura, hogy nem veszi eszre a kis bigyot, ahol a dummy battery-nek a kabelet ki lehet vezet. Jol latszik a videon.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1170) Joco_77 válasza tvamos (#1169) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Hát én jól megszívtam most....
Vettem egy tartalékaksit, utángyártottat természetesen, mert fotós ismerősöm azt mondta ő is ilyeneket használ, nyugodtan vegyek:
[link]
A gyári canon töltő nem tölti :D
Most, hogy alaposabban elolvasom a weboldalon a leírást, látom, hogy figyelmeztetnek is, így vehetek majd hozzá töltőt.
Ami viszont kiszúrta még a szememet, hogy a kompatibilitási listában nem szerepel az R10...szerintetek jó hozzá egyáltalán? Ez is 1040mah viszont 7.2V helyett 7.4V , de gondolom LP-E17 akkor jónak kell lennie nem? mert azt is írják a weboldalon, hogy valamennyi LP-E17 re optimalizált készülék számára...
Mit gondoltok?

(#1171) Joco_77 válasza Joco_77 (#1170) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Közben látom már, hogy más is írja árukereso linkeken, hogy az utángyártott aksikat nem lehet tölteni eredeti canon töltővel...hát ezt tanulópénznek hívják...itthagyom ezt , hátha más is tanul belőle.

A 2. kérdés viszont tárgytalan, ugyanis kipróbálva viszi az R10 ezt a 7.4V osat is. :R

[ Szerkesztve ]

(#1172) syC válasza Joco_77 (#1171) üzenetére


syC
addikt

Én lpe6nh patona akksit gond nélkül töltöttem gyári töltővel (R6 & R7)

(#1173) tvamos válasza Joco_77 (#1170) üzenetére


tvamos
nagyúr

En is valami utangyartottat vettem az M50-hez, 2db-ot, toltovel, es nem tudom, hogy tolti-e a gyari tolto, viszont az uj tolto tolti a gyari aksit, es mivel az uj tolto USB-C csatlakozos, a gyari toltot soha nem is hasznalom.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1174) Joco_77 válasza tvamos (#1166) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Szia!

Megfogadtam, hogy addig nem írok amíg nincs 1-2000 expóm(így mondják a nagyok ugye?) a gépben.
Gyerekek ez az R10 fantasztikus...olyan képeket/videókat csinál, hogy azóta is keresgetjük párommal az állunkat.
Mondjuk igazsághoz hozzátartozik, hogy nem volt magasan a léc, mivel soha nem volt még sem dslr sem milc gépem csak egy "ócska" telefonom. A sötét árnyalatok, a színek, a kontraszt... már kezdem érezni, hogy milyen gyors kattanásnál van már kb éles kép, ezért esténként még mindig variálgatok többféle ISO beállítással, van hogy egy "témát" 3 féleképpen fotózok le(még akár vakuval is külső helyszínen, ahol nem rontja el annyira a fényeket, de ahol csak lehet igyekszem hanyagolni).
Te a fókuszkövetésre voltál kíváncsi, eddig nagyon szépen követte az állatkákat, embereket, imádom, hogy odapittyentek az érintőképernyőn és onnantól az a fókusz...tudom ezek nem nagy dolgok de mondom nekem soha nem volt "normális" gépem.
Szóval maximálisan elégedett vagyok vele, néztem hogy ami "előrelépés" lenne (pl R7 vagy Nikonból amit néztem) az egyrészt már 1.5x olyan nagy / nehéz másrészt jelentősen minimum 1.5x drágább is...
Persze sok helyen olvasom, hogy ilyen súlykülönbség / méretkülönbség nem számottevő, viszont mivel én természetjáráshoz, gombázáshoz használom ahol 10kmnél nem ritkán megyek többet nekem számít.
Pont emiatt én nem hiszem, hogy fogok venni RF-S 18-150 IS obit később sem, nem vagyok képben mi számít fotós körben drágának de nekem 200k egy objektívért sok...arra amire én használom nem kell akkora zoom (mondom ezt most :D), plusz egy ekkora dögnagy objektív még pluszban a tatyóba...nekem nem éri meg ebből a szempontból sem.
Egy dolog lett volna klassz ha még "benne" lett volna az a Weather Sealing...ez az egy hiányzik, de gondolom ebben az árkategóriában Canonnál amúgyse várja az ember...így most emiatt ha esik nem fotózok max ha be tudok állni valahova...ennyi egyelőre amit hiányolok de ezzel fogok tudni együtt élni.

szerk: válasznál vegyétek légyszíves figyelembe, ha butaságot írtam pl objektív árazással vagy akármivel kapcsolatban, hogy én egy teljesen kezdő természetjáró figura vagyok, akinek nem sok köze van a fotózáshoz, ez alapján alkottam szubjektív véleményt, és az ennél az R10 nél számomra abszolút pozitív! Azt nem is írtam, hogy az aksi is nagyon szépen bírta, pedig a többszáz expó mellett előfordultak 10/12 perces 4k/30fps videók is amiket "elsütöttem".

[ Szerkesztve ]

(#1175) wms válasza Joco_77 (#1174) üzenetére


wms
senior tag

Köszi a beszámolót! :K

(#1176) tvamos válasza Joco_77 (#1174) üzenetére


tvamos
nagyúr

Köszi a beszámolót! Nekem hasznos.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1177) rob01


rob01
tag

Sziasztok!
Egy youtube videóban láttam, hogy az egyik fotós ülő madár fotóknál egészen 1/40 zársebességig fotózott rövid sorozatokkal. Tegnap muflont fotóztam mivel mozdulatlan volt így magasabb zársebességről folyamatosan csökkentettem a zársebességet egészen 1/40, és itt az eredmény (RF 100-500mm objektívvel):

szerintem teljesen elfogadható, és így jelentősen csökkenthető az ISO. Állvány nélkül, kézből fotóztam!
A sorozatban nem az összes kép éles,de meglepően sok jó volt.

(#1178) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Beleugrottam egy r10-be én is anyagiak miatt.
Fura, hogy vakuval iso 1600 alá nem nagyon akar menni auto iso-n beltéren 3x5w led világítas mellett.
(Kényelmesen tudsz olvasni mellette)
Egyedül spot és középre súlyozottat nem probáltam még.
Manuál 200-on gyönyörű képeket kapok.

Udvaron este 6400-en áll stabilan - ennyire állítottam a max iso-t - ha leveszem pl iso800-ra 0.3-0.5 mp záridő vakuval.
Mindkétszer non rf 50 1.8-al kísérleteztem.

Van valami titka, hogy jól mérjen?
Sony, Pana, Oly rögtön csökkentette az iso-t és 1/60 körül megoldotta az expot.

(#1179) tvamos válasza t.imi (#1178) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az mit jelent, hogy "non rf 50 1.8"?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1180) kigyi_23 válasza tvamos (#1179) üzenetére


kigyi_23
addikt

EF?

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1181) t.imi


t.imi
addikt

Ef 50 1.8 . Bocsánat :B

Még egy próba. Iso100, 3x5w led világít + 2 asztali lámpa. Vaku villan, 25sec záridő. Villanás után magamhoz vettem a gépet, megvártam mi fog történni. Kép jó, csak amire exponáltam, azt látni a fotón. Minek a 25 sec??? Kvára nem értem én a Canont :N

(#1182) kigyi_23 válasza t.imi (#1181) üzenetére


kigyi_23
addikt

FW frissítve van a gépen?

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1183) t.imi válasza kigyi_23 (#1182) üzenetére


t.imi
addikt

Legutolsó van fent, 1.2. 430 ex ii-höz nincs elérhető.
Angol oldalon 430ex iii-t hozza, mint kompatibilis eszköz. Gyári manuál szerint EX vakuk mennek.

[ Szerkesztve ]

(#1184) vegyszer válasza t.imi (#1181) üzenetére


vegyszer
addikt

Azért a 25 másodperc záridő a vaku mellett elég érdekesen hangzik.
Milyen módban van ez?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1185) t.imi válasza vegyszer (#1184) üzenetére


t.imi
addikt

Av. Talán f2.8.

(#1186) tvamos


tvamos
nagyúr

Jon a Canon R50? De jo lesz! Szerintetek fogjak "trimmelni" az R10 arat? Nagyon tetszik.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1187) Beldar válasza tvamos (#1186) üzenetére


Beldar
tag

Szóval ez egy M50, csak épp RF bajonettel?
Hát nem mondom, h hiányzott, mint egy falat kenyér... De biztos tudják a Canon-nál mit csinálnak, én már kezdem elveszíteni a fonalat a sok új vázukkal...

(#1188) PuMbA válasza Beldar (#1187) üzenetére


PuMbA
titán

R50 = jóval jobb M50, R100 = jóval jobb M100 :K Nincs itt semmi bonyolultság. Ugyanazt az elnevezést követik, mint eddig. Egy számjegyes vázak a profi vázak, tehát sorrendben: jövőbeli R1, R3, R5 és R6. Ez után jön az félprofi / komoly hobbi vonal: R7, illetve a hamarosan jövő R8-cal. Ezután pedig a belépő szint, azaz R10, R50 és egy jövőbeli R100 személyében

[ Szerkesztve ]

(#1189) Beldar válasza PuMbA (#1188) üzenetére


Beldar
tag

Egyelőre nem látok összehasonlítást mondjuk az R10-el, sem spec-ben, sem árban.
Ha $600 körül lesz az ára, akkor lehet létjogosultsága.

(#1190) Beldar válasza Beldar (#1189) üzenetére


Beldar
tag

Szóval nincs VF? Sejtem akkor ki lehet a célcsoport (nem én :D )

(#1191) tirszin válasza tvamos (#1186) üzenetére


tirszin
senior tag

Gondolom, időközben rájöttek, hogy tévút volt ez az M bajonett.
Ha már van RF, épp elég csak arra objektíveket legyártani.
Itt nem ér bele a tükör, ezért eléggé felesleges másik bajonett.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#1192) tvamos válasza tirszin (#1191) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem is egy teljes tevut volt ez az M, de ez persze csak akkor derult ki, amikor mar ok is belattak, hogy a DSLR-nek vege, es ki kell tolni a piacra a full frame MILC vazakat. Meg jo, hogy nem probaltak beleeroszakolni a ful frame szenzort az M bajonetbe. Akkor vakarhatnak a fejuket, hogy lesz a szenzor stabi.

Utolag persze konnyu okosnak lenni, mit kellett volna a Canonnak csinalni. "Ha tudom, hogy el fogok esni, akkor inkabb lehasalok."

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1193) tvamos válasza Beldar (#1190) üzenetére


tvamos
nagyúr

No, kiderült, van-e kukucska az R50-en: [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1194) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Hú gyerekek ez az R8...
Gondoltam megírom a véleményem az R10 ről aztán engem jódarabig nem láttok itt, mivel a lényeget már leírtam a tapasztalatomról másrészt úgyse fogok váltani mert ebben a méretben ez a f*sza kis gép nekem de ez az R8 ...ez pont azokon a pontokon "update" amikre egy R10 tulajdonos (aki a kisgépeket szereti) vágyik...
-vízálló
-4k/60fps uncropped(!)
-Full-frame ebben a kisméretben (Miiiiivan????()
Ráaádul ugyanazzal az aksival megy mint az R10 LP-E17 amiből már vettem egyet tartalékba + hozzá egy duplatöltőt tehát a tartalékaksit és a töltőt sem kellene kukázni...
Remélem jó drága lesz(Kitben) nálunk és akkor nem fogok gondolkodni cserén... :O ;]

Built-IN BODY IBIS mondjuk nincs benne...de gondolom majd az OBIkban mint az R10 nél lesz valami... szerkesztés: Megnéztem, IS -es OBI van kitben rajta tehát ez pipa.

Kíváncsi vagyok a véleményekre az R8 al kapcsolatban srácok...ki mit gondol? Nem bánom ha a csíráját is kioltjátok bennem annak, hogy érdemes lehet R10 et ilyenre cserélni majd...
Gondolom ha FullFrame akkor a lowlight (sötétben) lévő képek is jobbak lesznek ugye? Úgy olvastam régebben, hogy az éjszakai képekhez alapból jobb a FullFrame (zaj miatt is) mint az APS-C vagy ez nem teljesen így van?

[ Szerkesztve ]

(#1195) p_adam válasza Joco_77 (#1194) üzenetére


p_adam
addikt

1500$-ért jó vétel, de az itthoni ár nagyon magas - bár az reálisnak mondható, hogy dupla annyiba kerül, mint az R10.

(#1196) JohnyBlue válasza Joco_77 (#1194) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Első körben idéznék az egyik hozzászólásodból:

"Gyerekek ez az R10 fantasztikus...olyan képeket/videókat csinál, hogy azóta is keresgetjük párommal az állunkat."

Ha ez így van akkor azt a pénzt amit beletolnál az R8-ba költsd el utazásra.

Igen, az R8 egy újabb kiváló sváci bicska lesz a canon palettáján mint anno volt az 5D2, 6D és az EOS R.

kropp vs. fullrém szenzor teljesen más liga. igen a váz a low-light dolgokban is elég jó lesz. a zaj az jóval később jelenik meg és miután észleled akkor is jobb ( szebb ) a fullrém zaja ( persze bizonyos szintig )

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#1197) Joco_77 válasza p_adam (#1195) üzenetére


Joco_77
aktív tag

+300ezer nem kevés sajnos, de igen, ha mondjuk azt vesszük, hogy R10hez egy objektív 200ezer....
Tehát igen, reális, hogy dupla annyiba kerül(sajnos), mert ezek klassz dolgok nagyon.
Ellövök, most egy kis csámcsognivalót akkor, szeretnék kezdőként tisztábban látni:

R7 VS R8!
Tehát ezekután kinek éri meg az R7 az R8tól még drágábban?
Ugyan van 1-2 dolog ami az R7 mellett szól, pl
-34,4MP de aps-c nem teljesképes Fullframe...
-Beépített IBIS (aláírom, hogy ez klassz dolog)
-Asszem dupla sd card slot meg mikrofon csatlakozó is volt

Összességében én a számozás és a fenti dolgok ellenére az R8 at érzem jobb gépnek az R7 el szemben a Full-Frame miatt leginkább, főleg ha az AF sebessége is lesz olyan jó mint az R10 nél volt.
Valamit elnézek és valójában az R7 jobb gép szerintetek mint az R8 lesz? Árazás alapján indokolt lenne de én nem így látom, ti ha a kettő közül kéne választani melyiket választanátok és miért?

(Legalább bedobok valami csámcsognivalót, én meg kezdőként csak tanulok belőle).

#1196Köszi! ÉS valószínűleg így lesz...nekem +300 nagyon sok pénz már ezis nagyon fájt (mármint az R10 ára) csak ugye ilyenkor szokott jönni valami BLEKKFRÁJDÉJ vagy BLEKK akármi aminek a nagy része kamu de lesz 1 bolt ahol jelentősen olcsóbb lesz mint valaha...csak allig kéne ráfizetni.....és...és...na akkor lesz az ember bajban :)

[ Szerkesztve ]

(#1198) PuMbA válasza Joco_77 (#1197) üzenetére


PuMbA
titán

"Tehát ezekután kinek éri meg az R7 az R8tól még drágábban?"

Aki sportot vagy madarakat akar fotózni, mert tud 15 képkockát másodpercenként. Aki fizetős munkákat csinál és kell a két memóriakártya hely, ha az egyik kártya behal. Akinek kell a hosszabb üzemidő, mert az R8-ban gyenge akksi van. R7 az erősebb szigetelése miatt por és cseppálló. Mindent összevetve az R8 az egy belépő gép, kevesebb dologra használható, míg az R7 mindenevő, profibb gép :)

[ Szerkesztve ]

(#1199) kigyi_23 válasza Joco_77 (#1194) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nyilván mivel FF ezért nem egy ligában versenyeznek a legtöbb tulajdonsága kedvezőbb lesz mint az R10-é. Ez nem kérdés viszont ellensúlyozza az, hogy ezt tuti biztos árban is meg fogják jeleníteni. Én hosszú évekig használtam crop-os vázat és imádtam meg is tartottam igazából csak emléknek, de nagyon szuper élmények fűződnek hozzá. Az FF egy más világ is mint írod is fényszegény környezetben igazán nagy előnyökkel jár, de mindig kérdés, hogy hobbi célra megéri-e FF-ben gondolkodni. Nekem egyértelműen nem volt a válasz mégis megléptem, mert több mint 10 év után úgy gondoltam eleget spóroltam a vázon (tizenpár évig nem vettem újat), hogy váltsak. Jobb fotós nem lettem tőle, de képminőségben előre léptem az eltelt évekből adódóan nem is kicsit.

Én neked is csak azt tudom javasolni várj fotózz és majd tapogasd meg, próbáld ki az R8-at aztán hagyd egy kicsit ülepedni utána döntsd el mi a jó választás számodra.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1200) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat...
#1198 látod én pl erre a képkocka / másodperc dologra nem is gondoltam...nem ellenőriztem hogy viszonyul egymáshoz ebben az R10, R8 , R7
szerkesztés: Jól látom, hogy ez R7 nél 1/16000 R10 nél illetve R8 nál pedig 1/4000 ? Gondolom a Shutter speedet kell nézni, tehát az R7 4x gyorsabban csinál sorozatképet mint az R8 és az R10 igaz?
"R7 az erősebb szigetelése miatt por és cseppálló." Elméletileg ezt az R8 is tudja...mármint a vízállóságot...vagy elnéztem valamit.
Valószínűleg így lesz megmarad az R10...csak az a vízállóság ne lett volna az R8 ban... ebben a méretben....Nem tagadom, hogy nagyon vonzó...és az hogy fullframe is...hát "összefolyik az ember szájában a nyál" ahogy szokták mondani :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.