Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)

Hozzászólások

(#7001) mepet válasza gabe96 (#6999) üzenetére


mepet
addikt

Igaz én 5 éve diplomáztam, de ebből semmit nem tapasztaltam. Egy-két kivételtől eltekintve az összes tanár profi szakember volt. Bölcsészképzés, na persze, jó is lett volna...

"Nincs buktatás"?
Az igaz, hogy boldog-boldogtalant felvettek, de nálunk a túlnyomó többség nem élte túl az első 2 félévet, az fix.

Az, hogy kevesebb a szakmai tárgy, azt bizony meg lehet és kell érteni, pl. én többet használtam már az életben az Informatika 2-n tanult OSI layereket és swwitch konfigolást, meg a Jogi ismereteken tanult munkajog részt, mint ahányszor fourier sorba kellett volna fejtsek egy periodikus jelet, mint azt talán Villanytan 2-ből tanultuk, de mondhatnám, hogy az Energetika laboron tanult aszinkron motorok fordulatszámszabályozása sem került elő soha a gyakorlatban... Igen, ma egy villamosmérnöknek igen is részben pl. informatikusnak, jogásznak kell lennie, különben falnak megy majd non-stop.

"de aki tud, az menjen el dolgozni, amilyen hamar csak teheti."
Ezt hogy érted? Szerintem akinek van esze és lehetősége, annak igenis ajánlott az egyetem. Így a Kandó is.

(#7002) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Sziasztok! :)
Villamosmérnöknek (Bécsi u. telephely) melyik a legjobb választás a kollégiumok közül? Sokat olvasgattam a témában, itt is használtam a keresőt, de naprakész információ sajnos nincs. :(
A Bánki lenne a legmegfelelőbb, ahogy eddig olvastam, igaz?

(#7003) gabe96 válasza mepet (#7001) üzenetére


gabe96
aktív tag

Sokat romlott a színvonal azóta sajnos.
És igazad van, természetesen csinálja az "egyetemet" de ne az legyen az elsődleges.

Informatika 2: jelenleg web programozás oktatása folyik...papíron. Maradjunk annyiban, nem az órán leoktatott anyagból készültem, és lett meg a tárgy, viszont így mintha feleslegessé válna az előadás nemde?

Arról nem is beszélve, hogy aki jelenleg nem olyan modulon(nem szakirányon) van, az úgy végzi a 3.5 éves képzést, hogy 1 pillanatra sem kapcsol be egy routert/switch-et, és ha esetleg ezekkel foglalkoza akkor magától kell megtanulnia, ismét keresem a gyakorlatias képzés létjogosultságat.

(#7004) Monyos válasza f(x)=exp(x) (#7002) üzenetére


Monyos
aktív tag

Szia!
Én mérnökinfós voltam, de egymás mellett van a két épület.
A Bánkiban voltam végig az egyetem alatt, mert Budapesten belül (számomra) a legjobb helyen van.
Igazából a város közepe, innen mondhatni bárhova 15 percen belül elérsz.
Az egyetemre a koli előtti megállóból menő 9-es busszal közvetlenül be tudsz érni 15-20 perc alatt, persze dugó előfordulhat, de akkor ott a villmos. Az óbudai koli mellett egyedül az az érv szólhat, hogy reggel felkelsz és papucsban átsétálhatsz az előadásra. :)
A bánki koli körül rengeteg bolt van (Lidl, Spar, Aldi), míg a bécsi úton csak drága kisboltok vannak a közelben.
Egyébként egy nyarat ott is letoltam abban a koliban, ezért van onnan is tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#7005) f(x)=exp(x) válasza Monyos (#7004) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Köszönöm szépen a részletes választ, sokat segítettél! :R

(#7006) HunChaos


HunChaos
aktív tag

Sziasztok! Felvettek a Bánkira, levelezőre! Nem tudjátok mikorra várható az e-mail az infókról, további tennivalókról? Köszi

(#7007) Mattb válasza HunChaos (#7006) üzenetére


Mattb
senior tag

Én sem kaptam még semmit, esti mérnökinfóról. Engem is érdekelne.:)

(#7008) g@bo válasza gabe96 (#7003) üzenetére


g@bo
nagyúr

"Sokat romlott a színvonal azóta sajnos."

hova tennéd az Óbudai Egyetem -piaci- megítélését és/vagy oktatási színvonalát? mondjuk egy BME hez képest. :U

(#7009) HunChaos


HunChaos
aktív tag

Jöttek az értesítők e-mailben a felvételről, besorolási határozat stb., de nekem pl neptunra lenne szükség a munkáltató miatt!
Nem tudtok róla infót, mikorra várható?

(#7010) Mattb válasza HunChaos (#7009) üzenetére


Mattb
senior tag

En olyan infót találtam a honlapok között kutatva, hogy elvileg a beiratkozáskor adják meg? Ez így van valóban?

(#7011) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Olyan igen nagy problémám lenne, hogy figyelmetlenség miatt mechatronika ANK helyett ALK-t jelöltem felvin, de lehetőségem van nappalira jarni. Fel is vettek, de nekem az ANK, tehát nappali költséges képzésre lenne szükségem. Van szerintetek erre mód, hogy ezt még meg lehessen oldani/orvosolni? Hova kellene fordulni?

Koszi

[ Szerkesztve ]

(#7012) mepet válasza wmarci (#7011) üzenetére


mepet
addikt

TO. Elérhetősége az első hsz-ben.

(#7013) wmarci válasza mepet (#7012) üzenetére


wmarci
senior tag

Köszönöm szépen!

(#7014) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Sziasztok!
KVK-on van szintfelmérő matekból és fizikából?

[ Szerkesztve ]

(#7015) RocketMan911


RocketMan911
újonc

Sziasztok,

Felvettek a 2018/19/1-ben induló alap gépészmérnöki képzésre a BGK-n, levelező tagozatra.
Órarenddel/tárgyakkal kapcsolatban: lehet hogy csak rosszul értelmezem, de kicsit keveslem a tárgyak mennyiségét.
A bgk.uni oldalon az órarendben és a mintatervben is csak 4 félévig vannak felsorolva a tárgyak, illetve sok olyan tárgyat nem is látok kiírva, ami pl nappali képzésen indul. (pl. Mechanika 1 illetve Mechanika 3 ki van írva levelezőn, de a Mecha 2-t már nem látom sehol).

Valaki fel tudna világosítani ezzel kapcsolatban, hogy sok nappalis tárgy miért nincs levelezőn?

Válaszokat és segítségeket előre is köszönöm.

(#7016) kristof_ válasza RocketMan911 (#7015) üzenetére


kristof_
tag

Pontosan nem értem hol nézted ezeket, de ha TO honlapjára felmész, ott kint van az órarend és a mintatanterv is. Ugyan itt a hök oldalán van grafikus, áttekinthetőbb mintatanterv is, de abban lehetnek hibák, az exceles a hivatalos infó. Csak tippre kérdezem, nem a neptunban láttad kiírva a mecha1, mecha3-at? Ha igen az azért van, mert mindkettő őszi féléves tárgy, és adott félévben csak ezeket látja az ember. Tavaszi félévben majd látod a mecha2-t is.

[ Szerkesztve ]

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#7017) f(x)=exp(x) válasza f(x)=exp(x) (#7014) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Esetleg valaki tudja a választ? :)

(#7018) neil_mullen válasza f(x)=exp(x) (#7017) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

Nekünk nem volt, de Én még 12-ben kezdtem (C tanterv).

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#7019) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
Van csoport facebookon Esti mérnökinfóra? Esetleg a most indulóra? Nem igazán találtam előzőeket sem.

(#7020) f(x)=exp(x) válasza neil_mullen (#7018) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Köszönöm válaszod! :R

(#7021) verita válasza Mattb (#7019) üzenetére


verita
csendes tag

erre keress rá:
pl OE - NIK 2018 Esti
vagy OE - NIK 2017 Esti stb

(#7022) gabe96 válasza f(x)=exp(x) (#7014) üzenetére


gabe96
aktív tag

Nincsen se felmérő, se szigorlat....

(#7023) stirlicz


stirlicz
csendes tag

Sziasztok!

Az Óbudai egyetemen van olyan, hogy a kifutó tantárgyak helyettesítő tantárgyai?

[link]

(#7024) moha21 válasza mepet (#7001) üzenetére


moha21
addikt

Én meg pl. pnt az info2-őt nem használom soha az életbe, ellenben zérus sorrendú áramokkal igenis kell számolni védelmeknél. VER smodul.

(#7003) gabe96: Nekem info2-ön Kónya volt és nem webprogramozás ment. Programozáson c volt prog 2-őn meg pic c-ben es asm-ben. e.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7025) Babelha


Babelha
újonc

Helló A kvk-s szakirányokról tudna írni valaki ? Elhelyezkedési lehetőségek ,tanárok stb .Elsősorban a Műszertechnika és Automatizálás érdekelne ?

(#7026) Orionhilles


Orionhilles
senior tag

Sziasztok!

2019/2020-as tanévvel kezdődően én is ide szeretnék járni és izgatja a fantáziámat a duális képzés.
Ezzel kapcsolatban lenne egy pár kérdésem:
1, Van itt valaki, aki csinálja? :DDD
2, Megéri? Vizsgaidőszakban nem jelent túl nagy terhet?
3, Milyen munkát végez a cégnél?
4, Milyen előzetes tudásra számítottak a cégek? Az állásinterjú milyen volt?

Válaszokat előre is köszönöm! :R

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#7027) Diachan


Diachan
újonc

Sziasztok,

híradástechnika laborral kapcsolatban lenne kérdésem.
Van egy számolásos feladat a beugró ZH kérdéseknél, van e olyan derék ember itt aki emlékszik erre? A legutóbbi sikertelen beugrónál említettem neki, hogy ez a számolás nincs benne a felkészítő anyagban ami megvan adva az emailjében, és vennék korrepetálást, ígért korrepetálára lehetőséget, de nem válaszol a megegyezett időpontban. A mostani felkészülési info emailben beadta felkészítő anyagnak a Villamosságtan I. - II. könyvét ami együtt kb. 360 oldal anyag.
Egyszerű a számítás de én soha nem csináltam ilyet mert ez a tankönyv nincs is benne a tananyagban - Műszaki Menedzser - . Már januárban is keresztülhúzta a záróvizsgámat.
Előre is köszönöm!
Üdvözlet !
Diachan

(#7028) f(x)=exp(x) válasza Diachan (#7027) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Magára a feladatra nem emlékszel? Vagy a megoldásban kellene segítség?

(#7029) Diachan válasza f(x)=exp(x) (#7028) üzenetére


Diachan
újonc

Annyira emlékszem belőle hogy a szinusz függvényt kellett eltolni 0,5-el.
Ugye a modulaciókkal kapcsolatos részhez kapcsolódik.
:-(

(#7030) Micsurin


Micsurin
nagyúr

NiK szintfelmérőre mivel készüljek? Többektől hallottam, hogy a megadott feladatoknak közük sincs az éles teszthez. Pedig van ismerős aki 80+-os emelttel ment és megrántották.

Ha bukó a felmérő akkor a diszkrét matek és anal 1-et temessem kb?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#7031) Adra663399


Adra663399
újonc

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem modulal kapcsolatban:
Mikrohullámú, mobil és optikai technológiák modul mennyire nehéz?El lehet vele helyezkedni?Érdekel ez a terület,de hazánkban mekkora erre a kereslet?
Előre is köszi!

(#7032) mepet válasza Adra663399 (#7031) üzenetére


mepet
addikt

Ez egy modul? Régen nem így volt tagolva, hanem külön volt a mikró+optika és a mobil+rézvezetékes modul.

Dr Egri még a modulfőnök? Nagyon szigorú, de következetes tanár.

A mikrós modul messze a legnehezebb a híradón. Ráadásul általában kiscsoportos is, mert kevesen jelentkeznek, ebből adódóan még nehezebb.

A meló dolog összetett kérdés. Először is ugye munkaerőhiány van, mindenki talál állást. Kérdés, mennyire a szakmában. Mikrósként vidéket szerintem el is felejtheted, csak Bp létezik. Ott van a Bosch és a propatria, ahol radarokat terveznek/gyártanak (a boschnál egy csomó mérnök dolgozik, folymatosan keresnek), és Bp-n vannak a mobilszolgáltatók irodái is, ahol hálózatot fejlesztenek/üzemeltetnek. Vidéken esetleg gyárban lehet dolgozni, ahol mikrohullámú berendezéseket gyártanak, más nincs a szakmában szerintem.

Ami erősen ajánlott, ha pontosan a szakmádban szeretnél dolgozni: nappalin már a szakmai gyakorlatot is szakterületi cégnél csinálni. Diplomával a kézben valami gyakornoki programba bekerülni (mobilszolgáltatóknál minden évben szoktak lenni, ezek lényegében egy hosszú képzéssel induló junior mérnköki pozíciók).

Én csak kevés arccal tartom a kapcsolatot a suliból, de a kis számú minta alapján azt kell mondjam, alig dolgozik valaki ennyire pontosan azon a területetn, amit tanult.

[ Szerkesztve ]

(#7033) Adra663399


Adra663399
újonc

Köszönöm a tartalmas választ!:)
Közben kiderült,hogy teljesen új tantervünk lesz,nekünk elsősöknek:az É tanterv.Ahogy nézem,itt már nincsen nagyon modul,hanem helyette több a közös tárgy,ill. megmaradtak a specializációk,de 6 tárgyat kell kiválasztani hozzájuk

http://kvk.uni-obuda.hu/sites/default/files/kvk-vm-bsc-hun-nap-e-2019-v1.pdf

(#7034) mepet válasza Adra663399 (#7033) üzenetére


mepet
addikt

Ez jól hangzik!

(#7035) HunChaos


HunChaos
aktív tag

Sziasztok!
BGK levelező 3.félévben vagyok (Mechatro) és problémáim vannak az elektronika tárggyal (Molnár Ferenc) :(
Nincs esetleg valakinek pár régebbi zh/vizsga mintája?
GEG2 beadandókban is elfogadok segítséget (nem ingyen )
Köszi! :)

(#7036) thefreeman


thefreeman
aktív tag

Sziasztok.

Keresztfélévben szeretnék jelentkezni a Kandón a levelezős villamos mérnök mesterszakra. Két kérdésem lenne. Az első, hogy a kredit elismerési kérelmet mikor kell leadni?(dec 15-ig?). A másik, hogy annyi információt találtam, hogy január 8. lesz személyes interjú. Ezt követően legközelebb mikor kell személyesen eljárni valamilyen ügyben? Hely visszaigazolás vagy valami hasonló van? Mivel januárban utazom 2-3 hétre amerikába de a beiratkozást el szeretném intézni.

(#7037) blessbygod


blessbygod
csendes tag

Sziasztok!
Msc és bsc között mindenképp el kell telnie 1 félévnek míg a jelentkezési folyamat lezajlik nem? Nem folytatható az egyetemi képzés kihagyás nélkül, ugye? Mert ahhoz jelentkezni lehessen msc képzésre, bsc-s diplomát fel kell tölteni felvi.hu rendszerébe. Vagy rosszul tudom?
A másik, hogy felvételi elbeszélgetés vagy vizsga még a felvi.hu-s jelentkezés időszakában van vagy előtte? Hogy zajlik?
Köszi a válaszokat!

(#7038) Khan13 válasza blessbygod (#7037) üzenetére


Khan13
senior tag

Dehogy kell :) A Bsc-re is az érettségivel egy időben jelentkezel, itt is van időd feltölteni az okleveledet. De ha nagyon izgulsz, az államvizsga végén meggyőzhető a TO, hogy adják ki az eredményedet (nem emlékszem már a nevére, de kaptam egy A4-es papírt), és feltöltheted azt is, aztán amikor megvan az oklevél, akkor majd azt is fel kell persze.
A felvételi beszélgetésről kapsz majd tájékoztatót, hogy mikor és hova kell menned. Ha a most elérhető infótól többet szeretnél tudni, akkor a TO segít.

(#7039) #57833216


#57833216
törölt tag

Sziasztok!

Kandós BSc-vel szeretnék jelentkezni NIK-es MSc-re.

A felvin azt látom, hogy a szak felvételijéhez tartozik felvételi elbeszélgetés, de azt pontosan leírva sem a felvin, sem az OE oldalán nem találtam meg, hogy miből áll ez a beszélgetés.

Valaki be tudna ebbe avatni?

Köszi szépen!

(#7040) Ruszki válasza #57833216 (#7039) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Na ez nekem is jó lenne! :)
Én KVK-s Bsc-n végeztem idén, aztán felmerült az ötlet egy MSc-re, szintén KVK-ra.
Én sem találtam az elbeszélgetésről semmi infót! :(

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7041) Ruszki válasza #57833216 (#7039) üzenetére


Ruszki
senior tag

Tegnap írtam ezzel kapcsolatban a TO-nak de még nem érkezett válasz!
Ha jön valami, illetve megtudok valamit akkor jelzem!

Ruszki

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7042) Ruszki válasza #57833216 (#7039) üzenetére


Ruszki
senior tag

"Tisztelt Uram!

A felvételivel kapcsolatban részletes tájékoztató található a

https://www.felvi.hu/felveteli/jelentkezes/aktualis/21K_meghirdetes

https://www.felvi.hu/felveteli/egyetemek_foiskolak/!IntezmenyiOldalak/szervezet.php?szer_id=272&elj=21k

oldalakon."

Ezt a két linket kaptam a TO-tól.
Igaz ez keresztféléves de szerintem majd a jövő szeptemberben induló képzéshez is ez lesz!

Ruszki

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7043) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik!
Arról pontosan hol találok infót, ha nem msc-t szeretnék, hanem meglévő (villamosmérnöki) diploma mellé szeretnék másoddiplomás képzésben másik szak/szakirányra jelentkezni? (levelező képzés)
Van valamilyen "szakirányfa" amin látom, hogy a fenti diploma milyen szakoknál elfogadott mint beugró?:R

A dolgot talán bonyolítja, hogy még a credit rendszer előtti utolsó osztályban végeztem :B (2003)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7044) Khan13 válasza Mercutio_ (#7043) üzenetére


Khan13
senior tag

Ha Bsc-t szeretnél, ott nincs olyan, hogy egy előző diploma beugró. Olyat lehet csinálni, hogy tantárgy elfogadást kérelmezel, amit vagy elfogadnak vagy elutasítanak (tárgyanként). Mondjuk esetedben a 2003-as végzés tippre eléggé lecsökkenti az elfogadások esélyét.
Szóval jelentkezel levelezőre, mintha az első lenne. Arra ötletem sincs, hogy az állami/nem állami nálad hogy működik.
Ha valaki valamit másképp/jobban tud, ér kijavítani ;)

(#7045) _Karesz_ válasza Khan13 (#7044) üzenetére


_Karesz_
tag

Igazad van. Tárgyat lehet elfogadtatni, ami minél régebbi, annál nehezebb. Litániát kell írni, hogy miről szólt a tárgy, utána eldöntik, hogy jó-e. :D Nekem NIK-en volt pl prog1-2, amit visszadobtak, mert Miskolcról volt meg 10 évvel ezelőttről, ezért újra kellett járnom itt is. 95%-ban ugyanazt tanultam itt is, csak C helyett C# volt a labor, de az algoritmusok persze ugyanazok.

Szóval az előző diploma az max arra jó, hogy megússz pár tárgyat és ennyi.

(#7046) mepet válasza _Karesz_ (#7045) üzenetére


mepet
addikt

Másoddiplomának szokták nevezni a szakmérnökiket is, tehát a szakirányú továbbképzéseket.

(#7047) blessbygod


blessbygod
csendes tag

Sziasztok!

Én is a másoddiplomával kapcsolatban érdeklődnék, hogy mérnökinformatikus bsc. után minek lenne több értelme: ugyanez msc-n, más mérnöki szak msc-n (villamos- vagy mechatronikai mérnök), vagy szakmérnöki képzés?

A másik, hogy hallottam, hogy volt aki mérnökinformatikus msc-re jött és el is végezte, úgy hogy az alapképzése vegyészmérnöki volt, ilyet hogy lehet csinálni? Akár én is mehetnék olyan msc-re, amihez abszolút semmi közöm? Ennyire rugalmas a bologna rendszer?

Köszönöm a válaszokat!

(#7048) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Kösz:R, valami ilyesmire gondoltam 4 féléves hosszal, ott talán már van érdemi tartalom is.

Khan13, _Karesz_: Nektek is :R igen, a tantárgy beszámítás rémlett, államilag támogatottból van még asszem 5 félévem kihasználatlanul, de amit néztem, hogy esetleg érdekelne, az csak nappalin támogatott, egyéb formában fizetős :O

Először örültem, amikor megláttam az információbiztonsági szakember képzést, de a tematika alapján nekem úgy tűnik ez inkább elméleti ismereteket ad, de gyakorlati tapasztalata legfeljebb annak lesz, aki őrzés-védelem-biztonsági területen mozog jelenleg is.

A kiberbiztonsági szakember képzés a tematika alapján már egy fokkal jobb, de programozói/rendszerüzemeltetői háttérismeretek nélkül szerintem ez se piacképes :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7049) Mercutio_


Mercutio_
félisten

És ha már feljött a téma, van-e esetleg tapasztalata innen valakinek (vagy a környezetének) az alábbi szakmérnöki (gondolom nem sokban tér el az alapszaki képzéstől, csak a diplomával már lefedett tárgyak kiestek) képzésekről, piacképesség, jelenleg nem szakterületen dolgozó esetén elhelyezkedési , gyakorlat szerzési lehetőség szempontjából?

üzleti információmenedzsment szakember és a tanterv, tematika lap alján (bár SAP-ot felhasználói szinten használok :D )

számítógép-hálózati szakember és a tanterv, tematika itt is a lap alján

:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7050) Lacc válasza Mercutio_ (#7049) üzenetére


Lacc
aktív tag

Kiberbiztonság: ÓE-nek van Etikus hacker képzése - 40 óra kéthéten keresztül délután, jó hangulat, jó a tanár is. (Ex-építőmérnök is volt ott a csoportban, de élvezte és szabad idejében is fejlesztette magát, hasznos a programozás ismerete, de nem mindig kell, annyi előre elkészített szkript van, hogy röhej.)
Azonban ha komolyabban érdekel, akkor nem ezt az Etikus hacker képzést - bár beugrónak nagyon jó - hanem a támadóbbat kell elvégezni, ami "O"-betűvel kezdődik, a certificate azért fontos, ahogy én látom - banknál vagyok fejlesztő, itt is ezt javasolják a kiberbiztonságiak.

Számítógép-hálózati: Nem ismerem, hogy itt mit csinálnak, de volt ex-katona (csaj) csinált egy képzést, gyorstalpalót és "hálózati-mérnökként" helyezkedett el. De, ha feljebb akar lépni a ranglétrán, akkor neki is certificate-ket kell csinálnia. Ez a munka, azért jól automatizálható (persze kell még emberivan felügyelet, de halad, a csaj is azért akar certificate-t hogy feljebb jusson, mert ő is látja ezt a folyamatot)

AWS certificate: Én ezt is tudom ajánlani, jött a csávókán reptéren biztonsági szolgálatnál volt, és part-time-ban nyomta itt a vállatlanál az AWS migrációt, önszorgalomból. (Igaz orosz, és jó feje van)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.