Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)

Hozzászólások

(#4001) Vins


Vins
csendes tag

Sziasztok !

Jó így olvasgatni titeket,kicsit nosztalgiázni.
2012. február 22-én befejeztem Tavaszmező utcai pályafutásom Kandó Távoktatás / HT szakirányon, egy sikeres záróvizsga keretében :)

Csak azt tudom tanácsolni, hogy első sorban legyetek kitartóak, és persze tanuljatok így mindenkinek eljöhet az a valóban szép nap az éltében, amit én is megélhettem. Az egyik legjobb (ha nem a legjobb) napom volt a suliban, elfeledtették velem az elmúlt évek összes rossz emlékét és az elmúlt 2-3 hónap erőltetett menetét (szakdolgozat, vizsgák stb.)

Szóval hajrá !

Ha valakinek olcsón könyvre/jegyzetre lenne szüksége keressen nyugodtan privátban.

[ Szerkesztve ]

(#4003) Vader0000


Vader0000
újonc

Sziasztok!
Vannak eladó jegyzeteim olcsón, szinte teljesen használatlanok (hamar kibuktam) :C
BMF Bánki Gépészmérnök/ asszisztens szakra. :)

Jegyzetek a következők:

Általános Géptan jegyzet +példatár (Demény-Kósa-Kovács-Kullman)
Nyugvó rendszerek mechanikája (Műszaki Mechanika I.) + példatár
Műszaki kommunikáció könyv +segédlet (Dr. Horváth Sándor-Dr. Kósa Csabáné)
Fizika (Kandós villamosmérnöki) (Lökös Erzsébet-Mayer Tibor-Dr. Sebestyén Dorottya)
Szerkezeti Anyagok I. (Mérnöki anyagtudomány, Anyagvizsgálat, Általános anyagszerkezettan)

Illetve van még egy A3,A4-es hibátlan állapotú műszaki rajz táblám fából és egy A3-as műszaki rajz tartóm.

Nagyon olcsók, egybe főleg! :Y
Érd.: 30/217-81-56
Illetve: danisr@indamail.hu

(#4004) Remus389 válasza Vins (#4001) üzenetére


Remus389
veterán

gratulalok!

mi az a HT szakirany?

sikerult egy jobb allast szerezni?
jobb lett a fizud?

fizika jegyzetet kuldhetsz a gellande2@gmail.com -ra

koszi es megegyszer grati!

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#4005) mepet válasza Remus389 (#4004) üzenetére


mepet
addikt

HT=HIPI=Híradástechnika

(#4006) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Kandóról kéne nekem valaki, előre is köszi.

WSCAD kezelését honnan lehet elsajátítani pár óra alatt alapszinten? Egy labor volt rá, de nekem az a 2 óra nem volt elég, hogy ebből bármit is a magaménak érezzek, viszont a következőn már jegyre kell csinálni valami kiadott projektet, holnapután. Előre is thx, ha valakinek van ötlete!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4007) Chosen


Chosen
addikt

Ha passzív féléven vagyok attól még igényelhetek diákot? Gondolom matricát nem kapnék rá passzív félév révén.

(#4008) Jhonny06 válasza Chosen (#4007) üzenetére


Jhonny06
veterán

Gondolom diákot kaptál, amikor elkezdted, nem? Amúgy minek, ha matrica nélkül úgyse érvényes? Okmánynak mindenhol személyit és/vagy lakcímkártyát kérnek.

(#4009) Chosen válasza Jhonny06 (#4008) üzenetére


Chosen
addikt

Teljesen felesleges erről kérdezni, hogy mire kell/miért nincs, mert nem visz közelebb a válaszhoz, csak az érdekel, hogy hivatalosan igényelhetek-e, a többi magánügy.

(#4010) Jhonny06 válasza Chosen (#4009) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szerintem nem, mivel lehetővé tenne egy dolgot, ami illegális. De a karod TO-ját nyitvatartási időben érdemes felhívni, ők rögtön adnak rá egy határozott választ.

(#4011) Chosen válasza Jhonny06 (#4010) üzenetére


Chosen
addikt

Lehetővé tesz 1 dolgot ami illegális és 10 másikat ami legális, nem kell rögtön rosszra gondolni. Egyébként ha nem tudtad a választ, miért kérdezted meg egyáltalán, hogy mire kell vagy miért nincs?

(#4012) Jhonny06 válasza Chosen (#4011) üzenetére


Jhonny06
veterán

Próbáltam segíteni, elnézést. Egyébként 2 dolog még egyszer, amibe nincs semmi privát: kaptál diákot, amikor elkezdted az egyetemet, nem? Az hol van? Másik: milyen legális dolgot tesz lehetővé? Okmányként nem használható és a diák jogviszonyt se igazolja önmagában. Nem érdekel, hogy mire kell (sejtem, hogy warezolt matricához, de mindegy), csak tényleg nem értem, hogy milyen legális dologhoz akarod használni, ugyanis nem nagyon lehet..

[ Szerkesztve ]

(#4013) Chosen válasza Jhonny06 (#4012) üzenetére


Chosen
addikt

1. Nem kaptam.
2. Rosszul sejted.

Ha annyira érdekel privátban elmondom, de egy fórumba legkevésbé tartozik, hogy mire akarom használni.

Egyébként a kérdésemet nem beszólásnak szántam, de tegyük fel elmondom miért nincs és mire kell, akkor is ugyanott vagyunk, hogy hívjam a TO-t, tehát tényleg nem értem hogy miért lett volna szükség a fenti két információra.

[ Szerkesztve ]

(#4014) Jhonny06 válasza Chosen (#4013) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem kaptál diákot? Az lehetetlen. :)

(#4015) Chosen válasza Jhonny06 (#4014) üzenetére


Chosen
addikt

Csak annyira lehetetlen, mint hogy most éppen ide írok. Hosszú kifejteni és amúgy sem releváns az eredeti kérdés szempontjából.

(#4016) mepet


mepet
addikt

Én, ha jól számolom 8 hónapja (2011 szeptemberben) igényeltem diákot, és azóta sem érkezett meg. Azóta volt ideiglenes diákom, most pedig egy A4-es nyomtatott lap helyettesíti. Na most ebben az a szívás. hogy 2 havonta mehetek a TO-ra új igazolásért/ideiglenesért...
Megkérdeztem tegnap a TO-n, valami ilyesmit mondtak, hogy még mindig nem indult be diákigazolványok gyártása, így a tavaly szeptemberben kezdő hallgatóknak sem érkezett még meg... Gondolom Rózsi néni, az oktatási istencsászár-asszony elsikkasztotta ezt a lóvét is a hatalmas átalakítások hevében...

szerk.: Nekem levelezősként nagy szívás a folyamatos TO-ra rohangálás, mert ha egyszer elfelejtem, akkor simán nem tudok a fővárosba utazni az 50%-os kedvezménnyel... És nekem levelezősként havonta vannak óráim. Gondoljatok bele, hogy akkor a távoktatásosok mekkorát szívnak ezzel...

[ Szerkesztve ]

(#4017) Proci85 válasza Chosen (#4015) üzenetére


Proci85
senior tag

Passzívon lévő diák nem kaphat diák kedvezmény, hiszen nem tagja aktívan a felsőoktatásnak. Nyugodtan dolgozhat, stb, mint egy levelezős. Szóval nincs diák, nincs kedvezmény. Szobatársnál is így volt.

(#4018) Proci85 válasza mepet (#4016) üzenetére


Proci85
senior tag

Hello

Bánki, levelező, most szemtemberben igényeltem, vmikor december közepén megjött a diák.
Szóval _szerintem_van gyártás.

[ Szerkesztve ]

(#4019) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

Energetika szakról vagy járműelektronikáról van valami tapasztalata valakinek? :R

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#4020) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Régóta töprengek azon, hogy át kéne jelentkeznem a Keleti karra.
Ma utánanéztem, és csak azonos szakcsoportba tartozó szakra, azaz KVK-ról csak műszaki manager szakra jelentkezhetnék.
Semmi esélyem, hogy egy másik KGK-s szakra felvegyenek? :F
(Újrafelvételi nem játszék, mert akkor már 2 évem ugrik.)

(#4021) mepet válasza #41635072 (#4020) üzenetére


mepet
addikt

Azt nem tudom, hogy esetleg átjelentkezni lehet-e.

Viszont a tárgyaidat (amiknek a tematikája legalább 70%-ban fedi a helyettesítendőt), tudod akkreditáltatni akármelyik képzésben. Az akkreditációnak van egy egyszeri költsége (2 vagy 3ezer) + tárgyanként 1000Ft. Ez még akkor is így van, ha másik egyetemről jöttél volna, csak annyi a könnyítés egyetemen belül, hogy a tárgytematikáknak maguktól utánanéznek.

(#4022) Tapsi válasza #41635072 (#4020) üzenetére


Tapsi
addikt

Így is-úgy is ugrik 2 éved, de az akkreditációval rövidítheted az eredeti képzési időt. Azt se felejtsd el, hogy a nem műmen képzések már tandíjasok lesznek.

(#4023) #41635072


#41635072
törölt tag

Ha valahogy meg lehetne oldani az átvételt, akkor csak egy évem ugrana, de az újrafelvételivel kettő, mert ugye egy évet otthon dekkolhatnék.
Akkreditáció nem érdekes, emrt max a matek jöhetne szóba.
Tandíjt szintén vállalnám, ha szabadulni tudnék a KVK-ról.

Arról lenne szó, hogy hivatalosan ugye nem megoldotta dolog, de pl nem lehetne valahogy kisírni Medvénél? :F

[ Szerkesztve ]

(#4024) Tapsi válasza #41635072 (#4023) üzenetére


Tapsi
addikt

Őszintén szólva szerintem jobban járnál, ha valami értelmes helyen tanulnál közgazdásznak. A KGK-t felejtsd el (én is jártam oda). Corvinus, BME, BGF-felé kéne tendálnod, addig meg dolgozz/készülj az emelt érettségire, hogy felvegyenek oda. Amiatt az 1 év miatt meg ne görcsölj, ne ezen múljon a jövőd. :)

Medvénél szerintem esélytelen ezt kisírni egyébként.

(#4025) #41635072 válasza Tapsi (#4024) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ennyire rossz a keleti? :F
Pótfelvételin még talán fel is vennének.
Most ott tartok, hogy itt vannak a ZH-k, de egyszerűen nem tudok készülni pl programozásból. Az elméletet megtanultam, de attól még nem tudok megírni egy programot...
Az pedig, hogy kéthetente összeültünk Valkaival egy kis dzsemborira, ahol végigdarált ezt-azt, nekem vajnyi kevés.
Az a legnagyobb problémám, hogy minden tanár úgy kezel minket, mintha mindenki szakközépből jött volna, és már ért mindent.
Nagyon nem nekem való ez a szak. :(

(#4026) Tapsi válasza #41635072 (#4025) üzenetére


Tapsi
addikt

Ennyire. Annak semmi értelme, hogy egy gagyi szakot elvégezz.

(#4027) sziada5925 válasza #41635072 (#4025) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Ennyire nem sikerült teljesíteni a tárgyakat a Kandón, vagy csak a prog nem megy? Egyébként egyetértek Tapsi-val, sokan vannak a büfészakon, nem tudsz elhelyezkedni vele, KGK-ról meg főleg nem. Valamelyik tanár előadáson mondta nekünk, hogy eléggé haldoklik az egész Keleti. Medve tuti nem fog semmit engedni, emlékszem, hogy nekem KözgázII előadáson fél! pont kellett volna a 4-eshez, és nem adta meg. Előtte is utáltam, de azóta még jobban. ;]

Üdv: Ádám

(#4028) #41635072 válasza sziada5925 (#4027) üzenetére


#41635072
törölt tag

Kár, pedig már beleéltem magam.
Első félévben csak a villany nem lett meg, de most az elektro és a prog tuti nem lesz meg, meg még ki tudja mi. Elegem lett az egészből, és nem akarom ezt csinálni egész életemben. :(
Annak sincs túl sok értelme, hogy kettesekkel végigbukdácsoljam a kandót.

[ Szerkesztve ]

(#4029) mepet válasza #41635072 (#4025) üzenetére


mepet
addikt

A volt gimnazisták mindig erre hivatkoznak, hogy "mintha mindenki szakközépből jött volna, és már ért mindent." Kizárólag Villamosságtan I-ből és Programozás I-ből volt előnyben az, aki szakközépből jött. De önállóan behozni a lemaradást tárgyanként kb. 1 hét, mivel a szakközépiskolák többségének színvonala erősen közelíti a 0-át. Szerintem pedig a komoly gimnáziumból érkező gólyák vannak előnyben, mert feltételezem, hogy nekik a középfokú tanulmányaik befejezéséhez tanulni is kellett, míg a szakközepes sorstársak mindenből 3-as, 4-esek voltak 0, azaz zéró tanulással. Tehát a volt gimnazisták az egyetem elvégzéséhez az egyik legfontosabb képességgel rendelkeznek: már megtanultak tanulni.

Szerény véleményem szerint aki nem képes önállóan megtanulni a kandós 2-es érdemjegy szintjére programozni C nyelven 3 délután alatt, annak egyszerűen tényleg nem való a villamosmérnöki képzés. Akinek meg nincsen félévente tantárgyanként 2-3 délutánja/éjszakája, amit a tanulmányaira fordíthat, az ne járjon semmilyen egyetemre.

(#4030) Jhonny06 válasza mepet (#4029) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azért ezt cáfolnám. NIK-en aki már programozott életében, az kb. 0 tanulással lazán átmegy négyessel/ötössel, a többiek meg vért izzadva megbuknak. És ez nagyon sok ember, nem pár. Az mondjuk megint más kérdés, hogy ki hova való, ebben valószínűleg igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#4031) mepet válasza Jhonny06 (#4030) üzenetére


mepet
addikt

Ezt könnyen elhiszem, de azt ne mond, hogy te a szakközépben tanultál meg programozni! :)

Tel Elek:
Pótfelvételizhetsz, az tuti, de, hogy maradnak helyek a számodra érdekes szakokon, az más kérdés.
felvi.hu a pótfelvételiről

(#4032) Jhonny06 válasza mepet (#4031) üzenetére


Jhonny06
veterán

OK, én saját erőből (de szakközépbe jártam!). :))

(#4033) Jhonny06 válasza mepet (#4031) üzenetére


Jhonny06
veterán

(Lejárt a szerk. idő)

Egyébként szerintem pont a gimnazistáknak van előnyük, mert ők általában keményebb matekot és fizikát tanulnak. Meg az se jelent semmit, ha valaki szakközépből jött, mert abból is van rengeteg fajta. Én külker & közgáz szakközépbe jártam, tehát semmi köze nem volt az infóhoz (még annyit se tanítottak, mint egy rendes gimibe), mégis emelt infóval mentem tovább.

[ Szerkesztve ]

(#4034) #41635072 válasza mepet (#4029) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én csak azt látom, hogy a körülöttem lévők mindenhez értenek már úgy, hogy szinte semmit sem kell tanulniuk. Nem csak villanyból meg progból, hanem méréstechből és elektróból is ez a helyzet.
Igen, matek,fizikát vágom, azzal nincs problémám.

Akármennyire hihetetlen, önállóan nem tudok megtanulni programozni úgy, hogy kb 4 laborom volt. Azért jóval könnyebb dolga van annak, aki ezt egy évig vagy évekig tanulta.

Félévente tárgyanként 2-3 délután. Hetente elmegy egy délután egy tantárgy jegyzőkönyvének korrekt megírására, következő laborra való felkészülésére...
Szerintem ezt mutatja az is, hogy átlagban egy 15 fős csoportból 1-2-en mentek át idén is...

Természetesen olyanokról volt szó, akik 4-5 évig ezeket tanulták, csak ragadt rájuk valami.
Gimnáziumban egyetlen egy ide irányuló szaktárgyat sem tanítanak ugyebár.

[ Szerkesztve ]

(#4035) mepet válasza #41635072 (#4034) üzenetére


mepet
addikt

Jegyzőkönyv írásnál a legfontosabb a csapatmunka. Ha csak 4-en összedolgoztok, egy jegyzőkönyv nem lehet több egy óránál. Természetesen kando.tk (és hasonlók) + nagyöreg hallgatóktól szerzett kész vagy félkész jegyzőkönyvekkel az 1 óra is megfelezhető.

Labor beugrónál pedig fogalmakat bemagolni, képleteket kipuskázni. Nekem ez laborok előtt kb. fél órát vett igénybe, és a laborok előtti asztaloknál tettem mindezt, ahol az előző, a laborból távozó csoportot meg tudtam interjúvolni a kérdésekkel kapcsolatban...

Lehet, hogy a társaid azért értenek mindenhez, mert előreolvasták a jegyzeteket, illetve pl. villanytanból vagy elektro-ból a vizsgált áramköröket lemodellezték számítógépen, vagy esetleg megépítették otthon, vagy akármelyik, erre alkalmas laborban. Persze az is lehet, hogy némelyikük már villamosmérnök asszisztens, vagy technikus. De a lényeg szerintem az, hogy érdekli őket amit tanulnak, és szeretik ezt tanulni, és ezzel a témával szeretnének foglalkozni a jövőben. Ez hajtja az embert, pl. én is éppen hogy mentem át közgázból és vállalatgazdaságtanból, mert a legkevésbé sem érdekeltek...

A programozás laborra pl. nyugodtan bemehettél volna mindegyikre 3 alkalommal is, az egyetem szabályzata szerint ugyanis nem kell a tanártól engedélyt kérned, csak jelezned a jelenlétedet akármelyik OE előadáson vagy laboron. (Az előadásban biztos vagyok, de nem tudom elképzelni, hogy a tanár nem engedett volna be egy a tudásra szomjazó hallgatót a laborjába...)

Nem utólag okoskodni szeretnék, csak azt mondom, hogy igen, a Kandó k*rva nehéz, de teljesíthető a megfelelő elhivatottsággal.

(#4036) Vins válasza mepet (#4035) üzenetére


Vins
csendes tag

Teljesen jól leírtad, annyival egészíteném ki, hogy nem szabad feladni ! Nekem volt egy csomó pótvizsgám, volt olyan félévem, hogy csak 1 vizsgám lett meg az 5-ből és toltam mindent magam előtt. Egyszer feladtam, majd újra elkezdtem a sulit az elejéről 2 év kihagyással mindezt 10 évvel az érettségi után. Nem volt könnyű, mert mellette már dolgoztam és nekem az volt az első * az év végi vizsgáim emiatt rendre gyengébben sikerültek.
Nem akarom fényezni magam, sem elmerülni a részletekben, röviden: el kell dönteni, el akarja-e végezni az ember vagy sem. Ha igen, akkor minden lehetőséget be kell vetni, a legfontosabb, hogy ha nem sikerül valami nem szabad megfutamodni.
Sokszor érzi az ember,hogy nem tud semmit, mindenki pengébb nála...nem kellemes, én is éltem át ilyet nem egyszer, de el tudtam ettől rugaszkodni és nem ezzel törődtem, hanem próbáltam a legtöbbet kihozni az egészből. Halkan jegyzem meg, hogy amit a Kandón tanítanak szerintem olyan dolgok, amit egy-egy téma lezárása után és a suli befejezése után el "kell rakni", a gyakorlat egész más - mint a vezetés. Nagyon sok minden alap, és el vannak maradva, bár most már úgy tűnik próbálnak frissíteni (PIC programozás, optikai hálózat tervezés). Az alap dolgokat persze tudni kell, de nem fog számítani, hogy hányasra vizsgáztál. Legyen meg és kész.
A jó kapcsolatok sokat segítenek, a végzett diákok sokszor anyag hegyeket tudnak adni, némelyik tanár rigolyái pedig 99%-ban előre tudható. Mit kérdez, mi a heppje stb...

Még valami...kell hozzá egy kis szerencse is (laborokhoz,vizsgákhoz), de ha már elhatározta magát az ember, hogy végig csinálja, akkor előbb-utóbb mellé pártol a szerencse ;)

[ Szerkesztve ]

(#4037) #41635072 válasza mepet (#4035) üzenetére


#41635072
törölt tag

Na a nem önálló munka és a puskázás nálam sosem játszott, sosem tartottam korrektnek.
Igen, aki így viszi végig, annak sokkal könnyebb.

[ Szerkesztve ]

(#4038) #41635072 válasza Vins (#4036) üzenetére


#41635072
törölt tag

Bocsánat, kiestem a mod időből.
Gratulálok a motivációdhoz!
Nyilván előbb én is elvégezném ha nagyon akarnám, de épp ez az, hogy nem hajt semmi.
Ha meg csak éppen átcsúszok mindenen, akkor az úgyis kiderül állásinterjún, komoly munkát nem fogok kapni.
Akkor már inkább elvégzek jobb teljesítménnyel egy "büfészakot". (Villanyosok szerint minden más szak az.)

Egy szónak is száz a vége.: egyszerűen sokkal jobban érdekel a közgáz tanulás szempontjából, és sokkal szívesebben dolgoznék ilyen téren. Ezért is gondolkoztam el a váltáson, nem az esetleges egy-két vizsga sikertelensége miatt.

(#4039) sziada5925 válasza mepet (#4035) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szerintem pont a jegyzőkönyveket kellene egyedül megírni. Aki érti, hogy mit mér, és komolyan is veszi, akkor nem jelenthet nagy gondot. Meg lehet kérdezni ismerősöket, ha valami nem tiszta, én is megszoktam, de nem közösen csináljuk. A kando.tk teli van rosszul kidolgozott jegyzőkönyvekkel, ráadásul már a legtöbb tanár tudja is (főleg a fiatalok), hogy onnan másoltad, ha azt a hülyeséget írod le.
Méréstechnika laboroknál tapasztaltam, hogy telóból kipuskázzák az egész beugrót. Aki nem tud 1 hét alatt megtanulni pár minimum kérdést az bújjon el, egyéni mérésen bármi előfordulhat és kapásból tudni kellene.
A többi dologban viszont egyetértek. Utána kell egy kicsit járni, hogy mit kér a tanár, abból kell készülni és nem lesz gond.

Tel Elek: Ha Téged a közgáz érdekel, akkor tényleg nincs értelme erőltetni, de ahogy írtuk, nem biztos, hogy a Keletin kellene ezt elvégezni. De a Te döntésed. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Ádám

(#4040) #41635072 válasza sziada5925 (#4039) üzenetére


#41635072
törölt tag

Akkor ott van pl Baka.
Nála sosem tudhatod, hogy mit kér.
Táblára felír rengeteg dolgot, ami nincs máshol leírva, de nem lehet elolvasni
Természetesen a beugró kérdésekkel nincs bajom, hanem mondjuk azzal, hogy egy hónappal az után tanuljok az oszcilloszkóp használatát, mint hogy elektróból már használni kell. Persze segítséget nem kapok, mert a felügyelő tanár végigmobilozza az órát, etc.

(#4041) Vins válasza #41635072 (#4038) üzenetére


Vins
csendes tag

Értlek, emlékszem nekem mekkora undorom volt 1-1 érthetetlennek tűnő villany/elektronika vagy digitális technika előadás után, és még ebből vizsgázni úgy, hogy érted is...persze aki elektrót tanult szakközépben csak vigyorgott. Én nem szólok le senkit, nem is tehetném mert infó-közgáz szakközépbe jártam, de mivel jó szakmát ad és jó nevű suli (vagy az volt) a KVK ezért döntöttem mellette. No meg mert távon nem volt más számomra értelmes és elérhető iskola. Hátránnyal indultam 10 év kihagyás után és egész más oktatási követelményekkel matekból és társaiból, de azt gondoltam, ha ezeken túljutok akkor már menni fog. Aztán sikerült, igaz ráhúztam 1 évet, de ebben volt rajtam kívül álló ok is.
Ismerek olyan emberkét aki a 2 szakot majdnem párhuzamosan végezte valamennyi ráhagyással, így a kandós tárgyakat keletin beszámolták.
Ha te úgy érzed, hogy a közgáz-számvitel hozzád közelebb áll, és jobban érdekel, akkor érdemes körbenézned, utána még mindig eldöntheted mit akarsz. Ebben az esetben viszont nem a keletin lenne a helyed (szerintem).
Azért ezt jól fontold meg, mert egy villamosmérnöki végzettség kiegészítve egy közgazdászival ( villamosmérnök - közgazdász ) elég jó esélynövelő a munkaerő piacon már régóta, és a Marshall kereszt :P metszési pontja lehet el fog tolódni , de az még nem most lesz.
Arról nem is beszélve, hogy ha valaki elvégez egy villamosmérnökit az nem azt jelenti, hogy neki kötelezően áramkörökkel meg elektronikai dolgokkal kell foglalkoznia, az azt jelenti, hogy az az ember rendelkezik azzal a képességgel, hogy összetett, magasabb szintű feladatokat lásson el ( például vezetővé váljon). A mérnöki szemlélet nem feltétlenül azt jelenti, hogy amperek és voltokban gondolkozz, hanem azt is jelentheti, hogy egy feladatot komplexen láss és találd meg a legjobb megoldást adott problémára. Ismerek olyan villamosmérnököket akik 20-30 éve végeztek és egy percet sem dolgoztak a szakmában és mégis sikeresek. Persze ott van a másik oldal is, akik pöpec szakemberekké válnak, és adott feladatot ők materiálisan oldanak meg.

(#4042) Vins válasza #41635072 (#4040) üzenetére


Vins
csendes tag

Mi úgy vizsgáztunk Tényinél mérésből, hogy oszit nem is láttunk, leírásokból / könyvből / tanultuk a kezelését.
Laboron meg azt se tudtuk mit hova, de aztán csak rájöttünk :)

(#4043) daffy1989


daffy1989
tag

sziasztok

én a bánkira járok és egy kis segítséget kérnék. ha van valakinek elektrotechnika 1 jegyzete,azt szívesen megvásárolnám,elcserélném vagy valami :)
főként az órán megoldott példák érdekelnének,amikből fel tudok készülni a vizsgára. köszönöm

ui: esetleg ez a könyv is szóba jöhet:
dr selmeczi kálmán schnöller antal villamosságtan példatár

(#4044) damemphis


damemphis
újonc

Sziasztok,

jelenleg az ÓE-re járok, és van egy olyan kurzusom hogy Automatizálás elemei. A kurzushoz, május 2-ára kell beadnom 9db kisebb feladatot - persze utolsó pillanatban szólt az arc, hogy "ja, még van ilyen is" és mondhatni, nincs erre idöm.

Nem akarja valaki kidolgozni nekem? Persze megfelelö fizetés mellett. Vizsgázni elmegyek én, addigra lesz idöm felkészülni, csak a házikra nincs.

Nekem az is jó, ha tud valaki valakit aki ismer egy arcot, akinek haverja penge... stb :D :D és minden vágya, hogy nekem ezt megoldja... :C

Anyagok megvannak digitálisan, el tudom küldeni!!

Ezer hála kerget! Üdv

(#4045) Joseppe210


Joseppe210
tag

Szevasztok. Van aki csinál most geg 2 őt?
Mert eléggé elakadtam az autó emelős házimban. Levelezős hallgató lévén nem nagyon tudom kihez fordulhatnék.
Hátha valaki képben van.

JP210

(#4046) Joseppe210 válasza daffy1989 (#4043) üzenetére


Joseppe210
tag

Asszem tudnék neked segíteni.
Kihez jársz?

JP210

(#4047) daffy1989 válasza Joseppe210 (#4046) üzenetére


daffy1989
tag

megoldottam,de köszönöm a felajánlást!

(#4048) Joseppe210 válasza daffy1989 (#4047) üzenetére


Joseppe210
tag

ok.

JP210

(#4049) moha21 válasza Vins (#4042) üzenetére


moha21
addikt

DE aki átmegy nála az megtanul mérni . :-)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4050) Imy


Imy
veterán

Sziasztok!
Újabban a NIK épületben hogy megy a free wifi?
Tavaly nyáron még ment a gépemen, és akkor úgy emlékszek, hogy csak neptun kódot, és jeszót kért.
Most bármelyikre csatlakozok nem kér jelszót, de el sem érhető.
Nálatok ez hogy megy?

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.