Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)

Hozzászólások

(#2001) Csabee. válasza Gyick (#1999) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Milyen szakra jársz?

Üdv: Csabee.

(#2002) enddav válasza Gyick (#1999) üzenetére


enddav
aktív tag

Ez engem is érdekelne, én Rejtős-környezetmérnök vagyok. :P

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2003) Gyick válasza Csabee. (#2001) üzenetére


Gyick
őstag

rkk könnyűipari mérnöki

(#2004) Csabee. válasza Gyick (#2003) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jah akkor nem tudok segíteni, én KGK-s vagyok

Üdv: Csabee.

(#2005) buherton


buherton
őstag

KVK-sok figyelem, lehet menni Paks-ra atomerőművet látogatni. Tényi V. (Varga) Gusztávnál lehet jelentkezni.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2006) thomboy


thomboy
tag

Én is jókor találom meg a BMF-es topikot, kooperatívosként :DDD

Az egyetemes témához annyit, hogy most a romákkal történt "összezördülés" ügyén a média/sajtó még mindig Kandó Kálmán Főiskolát emleget. :K
És mint törzsgyökeres józsefvárosi kandós hipis én se örülnék, ha Óbudai Egyetem lennénk, bár ha minden összejön én azelőtt végzek. Persze MSc-s szakok közül éppen a villamosmérnök hiányzik...

| Trance 4ever |

(#2007) buherton


buherton
őstag

[link] :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C alap műűűű grat a vágónak és kitalálónak hatalmasss!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2008) deshko


deshko
újonc

bmf - kgk - műszaki menedzser I. - pást

(#2009) Csabee. válasza deshko (#2008) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Akkor valószínűleg egy évfolyamba vagyunk :)

Üdv: Csabee.

(#2010) deshko


deshko
újonc

nem ismerek csabát, úgyhogy szerintem téged sem ismerlek. :)

(#2011) Csabee. válasza deshko (#2010) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nembaj :D De egy évfolyamon vagyunk :)

Üdv: Csabee.

(#2012) deshko válasza Csabee. (#2011) üzenetére


deshko
újonc

adj egy msn címet. vagy vegyél fel: deshkowich@hotmail.com :)

(#2013) proradeon


proradeon
őstag

Obudan a Neumann epuletbe nem tulozzak el a futest. Ma majd meg fagytam eloadasokon. Volt par ember akik kabatba ultek eloadason, sot, egyik gyerek egyenesen kesztyut huzott (!). :(

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#2014) tildy válasza buherton (#2007) üzenetére


tildy
nagyúr

Gyááá rajta van Schnöller:D:D
thomboy : viszont msc szakoktató lehetsz... villmérnökis is.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2015) #19617792 válasza proradeon (#2013) üzenetére


#19617792
törölt tag

Jaja, néha nekem is kabátban kellett ülnöm. Úgy érezni, mintha menne a légkondi és nyomná be a hideget.

Vannak itt elsősök? Kérdem tőletek, hogy sikerültek eddig a zh-k? :) Nekem nem áll túl jól a szénám, oop szarul megy, analízis, dmla sem lett jó, iea, bevinfó meg viszonylag jó lett. Csütörtökön Halloween Party, jöttök? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2016) enddav válasza #19617792 (#2015) üzenetére


enddav
aktív tag

Hááát a mai matek zh enyhén szólva is kukiis lett. :DDD :(

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2017) proradeon válasza enddav (#2016) üzenetére


proradeon
őstag

Mi ma tekinthettuk meg zh-kat :) 30 pontom lett 50-bol.. nem rossz :) Remelem annyira va'gni fogom derivalast, hogy meglegyen az alairashoz szukseges 50 :U

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#2018) #19617792 válasza proradeon (#2017) üzenetére


#19617792
törölt tag

Analízis előadás végén a deriválásos poén ütött... :DDD

(#2019) Xantomas válasza tildy (#2014) üzenetére


Xantomas
őstag

Schnöllert van aki nem ismeri? :DDD

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2020) deshko


deshko
újonc

[FOCI]

a BMF valamelyik épületének tornatermét ki lehet bérelni vagy lehet használni hétvégén ? vagy akár hétközben is..? aki tudja kérem írjon ! előre is köszönöm !

(#2021) buherton válasza Xantomas (#2019) üzenetére


buherton
őstag

Látom neked is tetszik :D ! Tesóm megy majd megmutatni a bölcsészeknek szegedre, a koliba :DDD . Amúgy a végén amikor horváth elek iszik a whisky-ből arról nem tudott, hogy megy a felvétel. Én még soha nem láttam schnöcit :P . De sztorikat hallottam róla :DDD .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2022) kagyula válasza #19617792 (#2015) üzenetére


kagyula
aktív tag

Én estin járok NIK-re, addigra már az előző előadások hallgatói elég jól belehelik a termeket, nincs hideg probléma, viszont cserébe elég büdös van.

Elsős vagyok, anal zh-m nekem is 30 pontos lett,
Dm-et is akörülire saccolom,
IEA -t is most írtunk, az is megvan szerintem.
Fizikából megvan a mechanika zh,
OOP-t viszont be'optam.
Ennyi a mérlegem egyelőre.

Legyen minden, sokszor.

(#2023) Xantomas válasza buherton (#2021) üzenetére


Xantomas
őstag

Oh, én hajnali 6-ra jártam hozzá mérésre :) (mármint Snöcihez)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2024) tildy válasza buherton (#2021) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát én is először láttam :D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2025) buherton


buherton
őstag

Halljátok, hétfőn olyan zh-t fogunk írni, hogy :Y :Y :Y . 70%-tól 2-es, egy kérdés 3 perc, és a végén nincs lehetőség átnézni. (energetikáról van szó tavaszmezőn)

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2026) Xantomas válasza buherton (#2025) üzenetére


Xantomas
őstag

Szokj hozzá. Kandón alap szabály: "Nincs igazság!" :D

Ne parázz nagyon. Alap kérdést fogtok kapni, amiről vagy 100x volt szó.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2027) buherton válasza Xantomas (#2026) üzenetére


buherton
őstag

Kezdem lassan belátni amit mondasz :U . Amúgy tényleg nem volt nagyon vészes. ZH írás első fél órája azzal ment el, hogy felírjuk ki ül mellettünk balról-jobbról, ill. melyik oszlopba, és sorban vagyunk... Tényi teljesen fordítottja a többi tanárnak. Olyat kérdez amit ahogy mondtad 100x végig mentünk rajta, de magasra teszi a lécet (kis kérdés 70%-tól && nagy kérdés 51%-tól -> kettes), és szigorúan vesz minden csalás (lásd előbbiek). Nem az apró betűsből kérdez, vagy arról, amiról éppen csak szóba jött (mint info, prog1, prog2, stb...).

Még a végén az is elképzelhető, hogy sikerül :DDD :DDD .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2028) proradeon


proradeon
őstag

Udv!

Digtech ha'zit csina'lom, viszont word igyekszik ezt minden eszkozzel megakadalyozni. :(((

Valakinek valami otlet, hogy lehet word-be nega'lt betuket varazsolni? pl.: C-negalt

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#2029) Xantomas válasza proradeon (#2028) üzenetére


Xantomas
őstag

Beszúrás / Egyenlet / Új egyenlet beszúrása.
Ott van a Nyilak, és vonások közt.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2030) proradeon válasza Xantomas (#2029) üzenetére


proradeon
őstag

Ty :R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#2031) buherton


buherton
őstag

Vagyon itten másod éves vilimérnök? Assembly(atmega 128) felől érdeklődnék.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2032) mv


mv
aktív tag

Bánkisok közül jár valaki hegesztő szakkörbe?

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#2033) Studiossrác válasza buherton (#2031) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Vedd fel a tárgyat Tóth Lászlóhoz :C

(#2034) td válasza buherton (#1990) üzenetére


td
senior tag

Az Óbudai Műszaki Egyetem nem hangzik rosszul, csak vannak gazdasági képzések is. Be kéne akkor ide is biggyeszteni a Gazdaságtudományi szót. :D

"az Óbudai Egyetemet és egyben az ország második egyetemét Zsigmond király alapította meg 1395-ben, majd alapította újjá 1410-ben. Tervei szerint a hatályos felsőoktatási törvény alapján 2010-ben, az Óbudai Egyetem újraalakításának 600 éves évfordulóján alakulna meg az ország második egyetemének szellemiségét továbbvivő, új Óbudai Egyetem."

Jájj, ez nagyon kijött nekik, de vajon tényleg így volt? :)
Ez a szellemiség-továbbvivősdi színtiszta marketing szöveg. Szerintem.
(Amúgy meg már van egy Zsigmond Király Főiskola arrafelé, úgyhogy kicsit húzós az ügy. Nem tudom, mi a ZSKF vezérelve, de lehet, hogy ezzel az OE-vel kifogják majd a szelet a vitorlájukból.)

Egyébként ez már régi téma, 2004-ben, a BSc - érzésem szerint - beerőltetésénél is már emlegették, hogy tervezik a mesterképzést. Márpedig ahol mesterképzések bevezetésére készülnek, ott egyetemet akarnak. Csak akkor még arról hallottam két tanárt diskurálni a folyosón, hogy el kell dönteni, mik akarnak lenni: BMF vagy "kis BME". Azóta nyilván változott egy-két dolog. Pl. mi ez az új központi épület? Ezt hol építik?

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#2035) Xantomas válasza td (#2034) üzenetére


Xantomas
őstag

Úgy tudom, hogy a leendő központi épület az az Új Neumann épület Óbudán. Gyakorlatilag a földszint kivételével ahol az előadok vannak, az emeleten, és a félemeleten igazgatósági, és rektori, valamint tanári szobák vannak (+laborok), de abból kevés. A régi központi épület is Óbudán van, a mozdonyos épület. Nem véletlen, hogy a BMF hívatalos címe a Bécsi út 94-96, és nem a klasszikus Kandós épület, Józsefvárosban.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2036) buherton válasza Studiossrác (#2033) üzenetére


buherton
őstag

Na jah, de most kellene ;)

(#2034) td: Óbudai Tudományok Egyeteme, vagy ez nagyon felvágósnak hangzik? :D Bár ha hal, akkor legyen nagy :DDD . Vilimérnökből nagyon jól jönne az msc képzés, ha már egyetem leszünk.

Aki teheti menjen el Paksra az atomerőműbe, fantasztikus :K :K .

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2037) td válasza Xantomas (#2035) üzenetére


td
senior tag

Akkor rosszul írták a cikket, mert abból úgy tűnt, mintha jelenleg is építenének valamit. A NIK-es épületet amúgy ismerem.

ÓTE -> nem hangzik jól, mert miazhogy "óbudai tudományok"? :D

Egyébként is, a tudományegyetemeknek más a profilja.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#2038) td


td
senior tag

Egy némileg a témába vágó cikk: [link]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#2039) buherton válasza td (#2037) üzenetére


buherton
őstag

Építenek is, vagy építenék, ha lenne lóvé a kandó kolit.

Hát nem tudom, de az Óbudai Egyetem elég snassz így. Én biztos nem fogok ÓE-zni az tuti :D . Én Kandóra járok akkor is ;) . Eddig is inkább Kandóztam, mint BéeMeF-eztem.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2040) buherton


buherton
őstag

Wháháhá tényi hozta a formát :DDD :DDD :DDD . Első zh eredményei villenből lényege, hogy 230-ból elsőre 20 ment át ;] . Ez a szóró tárgy nem a matek, meg a villany wazze.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2041) kiscsáko


kiscsáko
tag

hali!
már a 2. évem nyomom a BMF-NIK-en és csak most találtam meg ezt a fórumot... :Y
majd olvasgatom kicsit... :DD
üdv.

(#2042) Saarhegy válasza buherton (#2040) üzenetére


Saarhegy
újonc

Tavaly Méréstech-nél 72-ből 70 elszállt. Ezek szerint ''enyhül''.

(#2043) #19617792 válasza kagyula (#2022) üzenetére


#19617792
törölt tag

Kezd elmenni a kedvem a sulitól, bevinfó és IEA-n kívül egyik zh sem sikerült jól, (gyk szarul), pedig tanulok, gyakorlok rendesen, amennyit tudok, valamikor 4 órákat is, de semmi. Nem nekem találták ki ezt a sulit, ha meggebedek sem fog menni szerintem. Ebből passzív félév lesz, vagy otthagyom a sulit.
Pedig érdekel, amit tanulunk, szeretem ezt az iskolát, nagyon jó a hangulat, jó haverok, többnyire jó tanárok, de én kevés vagyok ehhez. :O OOP-t megpróbálom beleverni a fejembe, gyakoroni próbálok, de semmi. Áhh, nem kellett volna elkezdeni.

(#2044) buherton válasza Saarhegy (#2042) üzenetére


buherton
őstag

Tavaszmezőn tuti nem, mértech 1-ből. De amúgy ez még csak aláírásért ment :D , és csak EGY(!!!) pótlási lehetőség van.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2045) Csabee. válasza kiscsáko (#2041) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Tavaly voltál gt-be?:)

Üdv: Csabee.

(#2046) salazoli


salazoli
csendes tag

Hello!

Van vki esetleg menedzser aki most csinálja markellánál a mérést?!

(#2047) buherton válasza salazoli (#2046) üzenetére


buherton
őstag

Én nem, de ismerős igen. Tudok egy oldalt ahol van fent segítség (ugyanaz mint a mérésetek mint a villamosmérnököké tudtommal). Írj rám privit ha érdekel.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2048) kagyula válasza #19617792 (#2043) üzenetére


kagyula
aktív tag

Sose bánd hogy belekezdtél a suliba, bármit tapasztalsz, azzal tuti több leszel. Tény hogy nehéz a suli, de szerintem nem kíván különleges agyi képességeket. Inkább a seggelés, gyakorlás és kitartás, meg jó idegek kellenek, hogy újból neki tudjon futni az ember annak ami nem sikerül.
A négy órát azt hogy érted? Nekem például hétvégenként 10-12 óra időt vesz el a tanulás, de az oop-t valószínűleg így is dobni fogom.

Legyen minden, sokszor.

(#2049) #19617792 válasza kagyula (#2048) üzenetére


#19617792
törölt tag

A 4 óra általában mindent együttvéve jön össze, de van, amikor csak programozásból 3-4 óra tanulás. Ez a suli már most sok nekem, az agyam nem bírja.

[ Szerkesztve ]

(#2050) Cicoo


Cicoo
csendes tag

Talán hallottátok már, talán nem, újjá alakul a Kandó FM, mint a Budapesti Műszaki Főiskola hivatalos rádiója. Bár a teszt adás egyelőre szünetel, bátran szavazzatok, fórumozzatok, hogy mit és hogyan szeretnétek hallgatni! (Egyikhez sem kell regisztrálni.) http://kandofm.bmf.hu/

Ezen felül még mindig jelentkezhettek műsorvezetőnek, szerkesztőnek is. Ha pedig ismertek olyan BMF-es DJ-ket, zenekarokat vagy más tehetségeket, akik szívesen bemutatkoznának a rádióban, bátran ajánljátok őket is!

[ Szerkesztve ]

Nemharapacica ;)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.