Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)

Hozzászólások

(#6201) artiny válasza CyberPunk666 (#6199) üzenetére


artiny
őstag

Koszonom a valaszokat!

vegul sikerult a masik forumban linkeltek a keresot
https://diplomaterv.vik.bme.hu/hu/Search keresoben jottek ki erdekes temak,de sajnos nem tudom letolteni :U nincs BME es neptune felhasznalom :F ugyanis en felvidékrol vagyok.

(#6202) Gyick


Gyick
őstag

Dékánnak már írt valaki?Most azon gondolkozok olyan ideges vagyok.
Van egy tárgyból még 3 vizsga időpont,egyikre sincs hely....írtam a tanárnak hogy bővitsenek azt irta vissza hogy nem bővitenek...Nem voltam még egyszer se ebből a tárgyból..

[ Szerkesztve ]

(#6203) neil_mullen válasza Gyick (#6202) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

nekem az a tapasztalatom hogy a vizsgák végső leadási időpontja előtt (ami ugye előző nap dél), egy-két ember úgyis lejelentkezik... szóval én készülnék, és várnék a helyedben.

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#6204) Gyick válasza neil_mullen (#6203) üzenetére


Gyick
őstag

És ha nem?Meg ez nem olyan egyszerű nálam sajnos vidékről járok fel,levelezős vagyok előtte szabadságot kell kérni etc..

(#6205) neil_mullen válasza Gyick (#6204) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

érthető. bár én ebben a témában nem vagyok otthon, kötelező lenne ilyen helyzetben megnövelniük a létszámot?

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#6206) #41635072 válasza neil_mullen (#6205) üzenetére


#41635072
törölt tag

TVSZ-ben valami olyan van, hogy a kiírt vizsgákon lévő helyek száma össz-vissz legalább kétszerese legyen a kurzuson lévő hallgatók létszámának. Tehát, hogy mindenki legalább kétszer el tudjon menni. Illetve még az a kitétel, hogy vizsgaidőszak utolsó hetén is legyen egy vizsgaalkalom.

(#6207) Jhonny06 válasza Gyick (#6202) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nálunk a NIK-en ez fizikából van rendszeresen minden évben, hogy az elején senki nem akar menni, majd a végén megy a könyörgés, hogy bővítsenek még -> az előadó jól kiakad mindenkire.

Persze ez nem a te hibád, hiszen jogod van a végére jelentkezni, de akkor miért nem jelentkeztél a végére? A vizsgakiírások már ezer éve megtörténtek.

(#6208) Gyick válasza Jhonny06 (#6207) üzenetére


Gyick
őstag

Mert most voltam fent 2 tárgyból vizsgázni és nálunk úgy van hogy beraknak ugyanarra helyre és időpontra 3 különböző tárgyból vizsgát és azt nem engedik meg hogy egyszerre kettőt vegyél fel,szal külön kell eljárnom mind1-kre ,a másik meg hogy 12.-én mikor jelentheztem erre a kettőre már be volt telve minden időpont ami csak a vizsgaidőszak közepe,most már nem tudok még a legutolsóra sem jelentkezni.F.szom kivan hogy kifizetek 160k-t egy félévre és lehet az lesz hogy meg se probálhatom vagy csak esetleg egyszer.Abba nem fogok bele menni hogy csak egyszer probálkozhassak inkább irok a dékánnak vagy vkinek hogy vagy adják vissza a pénzt vagy oldják meg hogy vizsgázhassak 2x...Arról nem is beszélve hogy már kértem a munkahelymen szabadságot a vizsgaidőpontokra abból is balhé volt mert ennyit januárban időarányosan nem vehetnék ki..Én vidéken lakom meg dolgozom is nem vagyok olyan mobil hogy látom hogy van egy szabadhely akkor gyorsan felveszem azt másnap elugrok vizsgázni.Legalább a levelzősőkkel lehetnének ennyire elnézőek
Most írtam a tanárnak hogy adjanak hozzá a neptunban kiváncsi vagyok mit ir vissza.Bár ez se jó hogy ha az ember magára haragitja őket bár ez az utolsó tárgyam.Meg egy van még aminek várom az eredményét

[ Szerkesztve ]

(#6209) Khan13 válasza Gyick (#6208) üzenetére


Khan13
senior tag

A két vizsga csak lehetőség, nem jog. A vizsgaidőszak beosztás a hallgató felelőssége a kiírások alapján, az iskolát semmire nem kötelezheted sajnos.

(#6210) Gyick válasza Jhonny06 (#6207) üzenetére


Gyick
őstag

Mondjuk abban igazad van hogy miért nem vettem fel előbb...Ha nem is tudtam volna elmenni max leadom..De nem tudtam még mi hogy lesz hogy tudok elmenni szabadságra stb.Meg akkor most más vkinek nem jutna hely

Khan13: De nekem perpill az egy sem biztositott

[ Szerkesztve ]

(#6211) Khan13 válasza Gyick (#6210) üzenetére


Khan13
senior tag

Az sem kötelező, az is csak lehetőség. Amúgy én is helyre várok. 30 főre kiírt vizsga egy 100+ fős teremben...

(#6212) Gyick válasza Khan13 (#6211) üzenetére


Gyick
őstag

Én meg 8 fős vizsgára amin egy 40 fős teremben van 3-4 másik tárgyból is vizsga párhuzamosan

Mondjuk ezt sem értem hogy ott van az a nagy épület ami kong az ürességtől akkor miért egy pics..nyi teremben ami akkora mint itthon az előszoba kell vizsgáztatni :W , egyből elférne több ember

[ Szerkesztve ]

(#6213) Jhonny06 válasza Gyick (#6208) üzenetére


Jhonny06
veterán

"beraknak ugyanarra helyre és időpontra 3 különböző tárgyból vizsgát és azt nem engedik meg hogy egyszerre kettőt vegyél fel"

Na ez viszont faszság, ezt nem tudtam, így érthető az álláspontod. Nappalin ilyen nincs, pedig ott még jobban is ráér az ember egy fokkal, mert a többség nem dolgozik suli mellett. Pont, hogy levelezőn kéne nagyobb (vagy minimum hasonló) szabadságot nyújtani.

[ Szerkesztve ]

(#6214) suits válasza Jhonny06 (#6213) üzenetére


suits
tag

+1

[ Szerkesztve ]

(#6215) Gyick válasza Jhonny06 (#6213) üzenetére


Gyick
őstag

Most nem tudom mit csináljak a tanár akinek irtam nem ír vissza..lassan meg kicsuszom az időből.hogy lehet írni a dékánnak?(gondolom nem neki kell hanem a helyettesének vagy vkinek) vagy kérelmet hogy lehet beadni oda?

[ Szerkesztve ]

(#6216) Khan13 válasza Gyick (#6215) üzenetére


Khan13
senior tag

TO oldalán vannak fent formanyomtatványok, és a TO-n kell le is adni, de marha hosszú az átfutási ideje :(
Azóta sem írt a tanár? Próbál írni újra, és ha akkor sem, akkor lehet, hogy ennyiben marad.

(#6217) Gyick válasza Khan13 (#6216) üzenetére


Gyick
őstag

De írt hogy nem adnak hozzá,meg hogy lett volna előtte 4 másik időpont miért nem azokra jelentkeztem...
Én vissza írtam hogy akkor adok be dékáni kérelmet és elmegyek vizsgázni mindenképp.Azután azt írta vissza hogy jó akkor hozzáadnak(hozzá is adtak) de többet nem kivánnak közremüködni a vizsgajelentkezésemben...
Úgyhogy most kicsit ellenszélben indulok nem csodálkoznék ha nem sikerülne a beugrom :DDD
De a semmitől jobb ez is

[ Szerkesztve ]

(#6218) Khan13 válasza Gyick (#6217) üzenetére


Khan13
senior tag

Én még első félévemben első vizsga előtt szóltam be az egyik előadónak (nem szándékosan), jól meg is vágott. A javítón meg írtam 98%-t...
Sok sikert!

(#6219) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Üdv!

Kettő vagy három vizsga után nem lehet kérni, hogy más tanár javítsa a vizsgát?
Vagy ehhez valami kérvény kéne? :(

(#6220) Khan13 válasza MATEO6600 (#6219) üzenetére


Khan13
senior tag

Nem nagyon. Kérvénnyel talán azt eléred, hogy egy komplett bizottság vizsgáztasson.

(#6221) hunterrop8


hunterrop8
csendes tag

Sziasztok!

KVK-s (de lehet van máshol is) CAD-3D (Peresztegi) szabadon választhatót csinálta már valaki? Tudna róla mesélni, hogy érdekes-e meg van e értelme ezt felvenni? Egy mérnöknek nyilván jó ha tudja a CAD-et használni, csak ha unalmas ez a tárgy, akkor nem venném fel.

Köszi ;)

(#6222) daig


daig
újonc

Sziasztok. Többször is írtátok, hogy a Kandó színvonala eléggé csökken, megkérdezhetném, hogy ez konkrétan miben nyilvánul meg? Egyik helyen azt szeretném jelölni.

(#6223) CyberPunk666 válasza daig (#6222) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A fidesz felsőoktatási reformja óta az amúgy sem nagy költségvetés jelentősen csökkent.

Sok helyen a két előadás helyett egy nagy lett (csak egy időpontra tudod felvenni az elméletet, és nem tudod kétszer meghallgatni a nehéz részeket).
Az eddig is aránylag régi, de lassan újított eszközparknak a fenntartására sincs elég pénz (eddig azért legalább ennyi volt), csak öregebbek lesznek, de új nincs.
A laborok nagyobb létszámúak lettek, sok mérést amit eddig egyedül kellett, már párban kell, és ez elég komolyan rontja a színvonalat. Ráadásul sok labor 3-4-5 óra helyett 2-3 órás lett, ami ha úgy nézed ilyen 30-50% körüli csökkenés.
A régi nagyon jó idős tanárok közül sokakat kényszernyugdíjaztak. Iszonyatos mennyiségű tudás távozott az elmúlt 2 évben.
A hallgatók színvonala botrányos, az első 1-2 évben van akire szívbaj nélkül azt mondom, hogy HÜLYE.

Nekem még hosszú laborjaim voltak és ilyenek, de már az utánunk jövő évfolyamnak nem.

De elsősorban nem ezen múlik, hogy milyen szakember lesz belőled, viszont azért könnyebb ha van megfelelő oktatás.
Nagy kár mert amúgy sok jó tanár van, akik segítőkészek, de ők nem fognak ingyen órát tartani, meg eszközöket venni, és fizetni a suli rezsijét.
Egy jó iskola lezüllesztése folyik, rettentően hatékonyan.

:( :O

Ha valaki még a mi évfolyamunkba iratkozott volna be és nem csúszik, akkor neki így utólag is azt mondanám, hogy jöjjön ide a kandóra, de a 2012 vagy később kezdőknek azt mondanám kerüljék.

[ Szerkesztve ]

(#6224) zuzu000 válasza CyberPunk666 (#6223) üzenetére


zuzu000
őstag

És hogyhogy ez csak a kandóra hat ki? Nik-en nincs baj?

(#6225) CyberPunk666 válasza zuzu000 (#6224) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

NIK-re nincs rálátásom, de a mérnökinformatikus képzés nagyságrendekkel olcsóbb dolog, mint egy hagyományos mérnök képzés.
Sokkal kevesebb eszköz kell, azoknak sem kell annyit tudni. Kevesebb "eszközös" labor.

(nyilván túlzás picit, de egy infósnak lényegében elég egy pc és mindenre megtanítható, amivel foglalkozni fog)

Egy gagyibb digitális oszcilloszkóp is többe kerül, mint egy i7-es számítógép monitorral meg mindennel.
A munkahelyen hétszámjegy alatt nincs is egy darab se...
Vagy egy rack-be tehető normális multiméter (simán szintén több százezres tétel)... Itt pedig sok ilyen kell.

Akkor még a szakirányos speciális cuccokról nem is beszéltünk...

Illetve a kandó messze a legnagyobb kar az egyetemen, így itt lehet a legtöbbet spórolni :/

[ Szerkesztve ]

(#6226) Khan13 válasza CyberPunk666 (#6225) üzenetére


Khan13
senior tag

Azért a több, mint fél millió Ft / db Cisco eszközök sem olcsóak, plusz a szoftverek is drágák, amiket nem kap ingyen az iskola (még kedvezménnyel együtt is). Nálunk egy oszcilloszkópos terem van mindenféle mérő eszközökkel, amik nyilván olcsóbbak, mint a Kandós jóval nagyobb mennyiség. Vicces drága dolgok nálunk is vannak pl. robotika, bio informatika, mobil technológia, Apple cuccokra fejlesztés eredeti eszközön, stb.
Valamennyivel olcsóbb talán a NIK fenntartása, de nem mondanám, hogy nagyságrendekkel. A különbség inkább jön abból, hogy a Kandó nagyobb. De hogy pariban legyen, NIK-hez hozzácsaphatjuk az Alba Regia központot ;)

(#6227) KergeK@csa válasza zuzu000 (#6224) üzenetére


KergeK@csa
tag

NIK elég ügyesen csináltatja cégekkel a laborokkal, nem véletlenül vannak nagyobb cégekről elnevezve az egyes laborok. :)
Tanárgárdája sem rossz, jót tesznek a fiatal tanárok. (De azért még lenne, akinek mennie kéne..)

(#6228) Khan13 válasza KergeK@csa (#6227) üzenetére


Khan13
senior tag

Szerencsére fogynak azok...

(#6229) CyberPunk666 válasza Khan13 (#6226) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ne értsd félre, nem leszóltam ezzel a mérnökinformatikus képzést vagy a NIK-et.
Határozottan állítom, hogy magasabb színvonalú hely, mint a kandó, nem is kicsit :(.

Csak annyi, hogy kevésbé speciális eszközök kellenek hozzá, azért kevesebbe kerül.
A kandónak a két telephelyes működés sem tesz jót. Az energetika és a híradástechnika laboratóriumokon kívül, minden duplikálva van...

Magam is a NIK-re készülök a kandó után. Ahogy nézem olyan 40 kreditet el is tudnék fogadtatni úgy, hogy a kandón gyenge alapozókat (pl matek) újracsinálom (egyébként olyan 50-60 között lenne).
Azért sem akarom azokat elfogadtatni, mert érdekelnek, és utána szeretnék az alkalmazott matematikusra menni. De ezeket végig estin már.

A nik jó suli, ajánlani szoktam és a cégek is szeretik az onnan jött diákokat.

[ Szerkesztve ]

(#6230) Bocaa válasza CyberPunk666 (#6225) üzenetére


Bocaa
senior tag

Nem hinném hogy messze a legnagyobb kar a kandó. Sőt megmerném kockáztatni hogy a bánkira közel azonos mennyiségű embert vesznek fel évente. De az biztos hogy villamosmérnökből van a legtöbb.

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#6231) CyberPunk666 válasza Bocaa (#6230) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Pedig a kandó a legnagyobb kar számszerűen nézve.
A felvi statisztikái szerint is.

[ Szerkesztve ]

(#6232) Bocaa válasza CyberPunk666 (#6231) üzenetére


Bocaa
senior tag

764 diákot vettek fel a kandóra 744-et a bánkira idén szeptemberben. de az előtte való években valóban nagyobb volt a különbség a két kar között.

[ Szerkesztve ]

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#6233) geri43


geri43
csendes tag

Sziasztok, első féléves vagyok nik-en, és nézegettem ezeket a szabadon választható tantárgyakat, de csak 2 olyan van ami egyáltalán ebbe a kerületi épületbe van, és azok is mind csak gazdasággal kapcsolatosak. (Politológia, kommunkiáció stb.). A többit miért nem látom, ha van egyáltalán, vagy ezzel még nem kéne foglalkoznom 2. félévre?

(#6234) Khan13 válasza geri43 (#6233) üzenetére


Khan13
senior tag

Majd reghét környékén lesz még kiírva pár talán. De a sima szabválok nagy része a TMPK-ban van (Blaha). Ezek általában könnyű tárgyak és nagyon jó hangulatban telnek.

(#6235) kristof_


kristof_
tag

Ha már szabvalokról van szó, sehol nem találom. Az egyetemi oktatásom alatt összesen hány kreditnyit vehet fel büntetlenül, illetve egy bizonyos mennyiség után fizetni kell vagy nem is engedik?

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#6236) Khan13 válasza kristof_ (#6235) üzenetére


Khan13
senior tag

Képzési célkredit mennyiség 10%-os átlépése van ingyen, utána fizetni kell. De ha feltűnően túl sokat veszel fel, akkor lehet, hogy leszednek a tárgyról és értesítenek, hogy ez így nem lesz jó. Vagy kiírják, mint befizetendő tétel, amit ha nem teljesítesz, ugyanúgy levesznek róla.

(#6237) kristof_ válasza Khan13 (#6236) üzenetére


kristof_
tag

Rendben, köszi.

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#6238) geri43 válasza Khan13 (#6234) üzenetére


geri43
csendes tag

Az a probléma, hogy a tárgyfelvételnél nem látok egy bizonyos szabadon választhatót, amíg az Információ / Tárgy/Kurzus listánál ott van, és be is vannak telve :S Ők hogy vették fel?

[ Szerkesztve ]

(#6239) Khan13 válasza geri43 (#6238) üzenetére


Khan13
senior tag

Nem minden szabvál szól minden karnak. Melyiket szeretted volna felvenni?

(#6240) geri43 válasza Khan13 (#6239) üzenetére


geri43
csendes tag

Ha így van akkor kár, weblapszerkesztést szerettem volna, könnyű kreditnek tűnt. Köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#6241) Remus389


Remus389
veterán

Azt nem tudja, valaki véletlenül, ha valaki levelezős, kell szakmai gyakorlat igazolás.

Nappalisoknak aszzem több kell.

De levelezősöknek két papír kell; INNEN

Igazoló lap
Szakmai gyakorlat igazoló lap

Nyilatkozat munkaviszonyról/vállalkozói jogviszonyról műszaki menedzser szakos, levelező vagy távoktatás tagozatos hallgatóknak (Módosítva: 2014. 11. 27.)

Így van vagy kell még valami?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#6242) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

NIK-es jegyzetek hol férhetők hozzá elektronikusan?

A fő tárgyak érdekelnének, mint a programozás (a c# jegyzet megvan, ha van azon kívül valami esetleg), szoftvertechnológia, operációs rendszerek, hálózatok...
Vagy ha vannak még fontosabb tárgyak, akkor azok.

Az esti szakirányok indulásáról tudjátok hogyan működik? El szokott indulni mindegyik?

Gondolkodom, hogy a nikre beadom most estire a papírt. Nem nagyon vonz a kandón az msc...

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#6243) Gyick válasza Remus389 (#6241) üzenetére


Gyick
őstag

én levelezős vagyok RKK-n,nekem nem kellett az biztos

[ Szerkesztve ]

(#6244) Remus389 válasza Gyick (#6243) üzenetére


Remus389
veterán

ez az abszolutóriumhoz kell, a végén

de mindegy már megválaszolták az intézetnél

nyilatkozat+munkáltatói

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#6245) Khan13 válasza CyberPunk666 (#6242) üzenetére


Khan13
senior tag

A tanárok weblapjain néha vannak anyagok, illetve mostmár inkább Moodleben, amit csak a kurzuson aktuálisan fent lévő ér el. Röviden: nem nagyon fogsz anyagokat találni.
Namost mivel számomra nem tűnsz egy link alaknak (sőt), ha gondolod adok neked egy OneDrive linket privátban, amin fent vannak a tanárok által kiadott anyagok és a jegyzeteim, na meg a kapott (és továbbadásra engedélyezett) anyagok.
Estin gyakorlatilag csak VIR szokott indulni, most volt talán rendszermérnöki is. Estis jelentkezhet nappalis szakirányra, ha vállalja annak a nappalis feltételeit.

(#6240) geri43:
Az pedig mindenkinek elérhető szokott lenni. Azért lehet már tele, mert a karok eltérő időben kezdik meg a tárgyfelvételt. Reghéten nézd meg újra, úgyis lesz, aki leadja.

[ Szerkesztve ]

(#6246) geri43 válasza Khan13 (#6245) üzenetére


geri43
csendes tag

Ezek a tantárgyak vannak amiket mutat tantárgyfelvételnél szabválként, ha lett volna más is észrevettem volna (kb. naponta néztem):
Lehet bugos a neptunom?

[ Szerkesztve ]

(#6247) Khan13 válasza geri43 (#6246) üzenetére


Khan13
senior tag

A karok nem feltétlenül ugyanazt látják. Amúgy bug az bőven van, de ezt nem szokta befolyásolni. Nincs véletlen bekattintva a szűrésnél?

(#6248) geri43 válasza Khan13 (#6247) üzenetére


geri43
csendes tag

Szűrő szerint mindent mutatnia kéne:

Ebből pedig csak 3 tárgy az ami a nik épületébe van, Kommunikáció,Üzleti kommunikáció,Fejezetek a.. történetéből (össz 9 kredit), vagyis másképpen nem is tudnék 10 kreditet összeszedni.

[ Szerkesztve ]

(#6249) Khan13 válasza geri43 (#6248) üzenetére


Khan13
senior tag

Kommunikáció a Blahán van szerintem most is. Meglepődnék, ha nem ott lenne. Amúgy senki nem mondta, hogy minden tárgynak a NIK-en kell lennie.
Kommunikáció, Pedagógia, Pszichológia I/1 és 2 pont 10 kredit, és nagyon jók. Persze akit más érdekel, vegye fel azt :)
Nem tudom miért nem jelenik meg nálad a weblapszerkesztés.

(#6250) geri43 válasza Khan13 (#6249) üzenetére


geri43
csendes tag

Mindegy, ha muszáj akkor majd felveszem őket máskor, de inkább a fő tárgyakra koncentrálok. Köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.