Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)

Hozzászólások

(#5551) mepet válasza Ultrazord (#5548) üzenetére


mepet
addikt

A Kandón biztos, hogy nem így van. Ha nem veszel fel semmit, átdobnak passzívra.
El nem bocsátanak emiatt természetesen.

A különbség viszont a passzív és a kirúgott állapot között ég és föld. Ha passzívon vagy, és a kövi félévben folytatnád, felveszel egy tárgyat és kész.
Ha nem vagy jogviszonyban a sulival (tehát kirúgtak), akkor A lap, B lap, újrafelvételi (ha közben elévült az érettségid, akkor előtte újra érettségizel), beiratkozol, ezután fizetsz tantárgyanként az akkreditációért, hogy elfogadják a már teljesített tárgyaidat, kérvényezed, hogy elsős létedre vehess fel tárgyakat, majd felveszed a tárgyaid.

Szóval ki ne rúgasd magad véletlenül, mert az nagyon nem ugyanaz, mint a passzív!

(#5552) Jhonny06 válasza mepet (#5551) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez konkrétan ettől a félévtől van így, pár napja küldtek róla e-mailt. Gondolom mindenhol bevezetik, nem csak a NIK-en.

A passzív és a kirúgás közötti különbség egyértelmű, itt inkább az a kérdés, hogy amikor ott akarod hagyni, akkor simán "hagyod" kirúgatni magad azzal, hogy nem veszel fel semmit, vagy a hivatalos, elegáns úton kiiratkozol.

Szerintem a kolléga tudja a kettő közötti különbséget és nem passzívra akar menni, de ha mégis, akkor sürgősen meg kell értetni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5553) neil_mullen válasza Jhonny06 (#5552) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

kandon is küldtek rola mail-t...

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#5554) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Fittség mérése tesin belül konkrétan mit takar? Kötélmászás, fekvő, felülés? :U

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#5555) #41635072 válasza haromegesz14 (#5554) üzenetére


#41635072
törölt tag

Szobabicikli,húzódzkodás,fekvőtámasz,felülés.
Vagy állítólag ha kinyomsz 100(?) kg-ot, akkor megvan az aláírás.

[ Szerkesztve ]

(#5556) Jhonny06 válasza haromegesz14 (#5554) üzenetére


Jhonny06
veterán

Qper futás, fekvő, ilyesmik. Azt mondják elég szivatós, de ha nem az utolsó féléveidet nyomod és muszáj megszerezned a tesit, akkor elmész és max. leadod a tárgyat, ha nem sikerül. Ha meg sikerül, akkor 1 óra alatt letudva az egész féléves tesi.

(#5557) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Akkor gondolom itt semennyire sem működik a szabad időbeosztás. Bár azt se tudom mennyire létezik ilyesmi, talán kondinál olvastam hasonlót. Éppen ütközik, tanárral le lehet zsírozni másik időpontra? Pingpongon van most éppen egy slot, teljesen amatőrök is mehetnek oda? Jobban feküdne mint a futkorászás :DDD

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#5558) C^^ válasza haromegesz14 (#5557) üzenetére


C^^
őstag

A tesi tekintetében abszolút rugalmasak szoktak lenni, bejárhatsz máshova is, meg más sportra is, sőt, azt is meg szokták néha engedni, hogy hetente kétszer menj, vagy tovább maradjatok páran óra után, és akkor előbb megvan az aláírás, hogy ne a ZH/vizsgaidőszakban kelljen a tesivel szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#5559) Jhonny06 válasza haromegesz14 (#5557) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mint írtam, ez a fajta tesi arról szól, hogy bemész az első alkalomra, szenvedsz 1 órát és utána egész évben nem kell bejárnod. Ez csak így éri meg, mert ha nem sikerül, akkor szopsz egész félévben. Ezért írtam, hogy ezzel akkor érdemes megpróbálkozni, ha nem az utolsó féléveidet húzod és kötelező megcsinálnod most a tesit, mert akkor megpróbálod és ha nem sikerül ez a szintfelmérő, akkor max. leadod a tárgyat, mert akkor ugye már nem fogsz tudni felvenni mást, hamar betelnek a tesik. Vagy felveszel valami egyszerűbbet, pl. a pingpong elég normális, kb. mindenki amatőr ott, max. véletlen, ha nem.

(#5560) haromegesz14 válasza C^^ (#5558) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Örömmel olvasom. Nem variálok akkor vele, megpróbálom megbeszélni a testnevelővel. Kiscelli terembe nagy eséllyel ott vannak mindig? Vagy hol és mikor egyeztethetek a tanárral? Jelen esetben Molnár Sándorról lenne szó, nem tudom mennyire mondok vele sokat :D

Jhonny06: Bocs, elsőre nem esett le. ;]

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#5561) dipeti


dipeti
senior tag

Csütörtökön megyek nyíltnapra! Keletiben leszállok 9-kor felülök a 133E-re, majd az Astorián átszállok a 9-esre. Eddig jól mondom?
Vagy van ajánlatosabb út?

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#5562) C^^ válasza dipeti (#5561) üzenetére


C^^
őstag

Hát az erősen függ attól, hogy melyik épülethez szeretnél eljutni. :D

Ha a Neumannról, Kandó óbudai épületéről, vagy a Rejtőről van szó, akkor a Keletiből a legegyszerűbb talán, ha elmész metróval a Batthyány térig, majd a Nagyszombat utcáig (most épp "Katinyi mártírok parkja" a megálló neve) jössz a 160/260/86-os buszok közül azzal, amelyik előbb jön.
VAGY Keleti->Blaha->4/6 villanyossal Margit híd budai hídfő->17-es villanyossal Nagyszombat utca
VAGY úgy, ahogy te mondod.
Szerintem az első variáció a legegyszerűbb, és talán a leggyosabb is.

[ Szerkesztve ]

(#5563) dipeti


dipeti
senior tag

:R Köszi!

Van valami belsős info a nyíltnappal (csütörtök, Neumann) kapcsolatban, ami kikívánkozik belőletek? :DDD

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#5564) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Ha esetleg felvennének KVK-ra....: Hogy dől el, hogy hol tanulok? Kiválaszthatom, hogy a Bécsi úti épületben vagy a Tavaszmező u.-ban? (bocsi ha hülye kérdés)

(#5565) neil_mullen válasza szabifotos (#5564) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

egy bizonyos időpontig levélben el kell nekik küldeni hogy hova szeretnél járni. aztán a szakirányválasztás után már minden adott.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#5566) Imy válasza Ultrazord (#5548) üzenetére


Imy
veterán

Levelezőt, vagy távoktatást nem tudod megoldani?

(#5567) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Sziasztok!

1. éves, gépészmérnök hallgató vagyok.

Sajnos nem sikerült elég fényesen a félévem. 7ből 3 FŐ tantárgy nem lett meg (kémia,általános géptan,GEG 1, informatika I. meglett, viszont a matek, anyagtudomány, mechanika NEM)

2. félévemre felvettem a geg 2-t, informatika 2-t, plusz egy kreditszerzős "kiegészítő" tantárgyat, valamint vizsgakurzusként mechát, anyagtudományt.

Így ha sikerül ezeket teljesítenem meg lesz a 30 valahány kredit, viszont, ha nem....
Arra gondoltam, beadnám újra a jelentkezést, és ősszel elfogadtatnám azokat a tantárgyakat, amik sikerültek, plusz ami most sikerülni fog a 2. félévben. Nem tudom hogy ez megvalósíthat ötlete, valamint ÉSSZERŰ-e?!

Ezért szeretném kérni segítségeteket, hogy ti mit gondoltok, javasoltok, stb.
Válaszaitokat előre köszönöm! :R Máté

(#5568) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Mérnök infó képzésben vajon nagy különbség lehet minőségben Székesfehérvár vs. Óbuda tekintetben? Nem lehet, hogy mivel Óbudán van a "bázis", ide mindenből egy kicsit (vagy sokkal) több minden jut?

[ Szerkesztve ]

(#5569) Khan13 válasza Jhonny06 (#5568) üzenetére


Khan13
senior tag

Tananyag ugyanaz, a tanárok mások, így persze van különbség, de a diplomán nem szerepel, hogy melyik telephelyen szerezted. A szakirányok ott külön vannak szervezve, tehát független attól, hogy itt mi indul abban a félévben, de a külön tanári haderő és férőhely miatt ez is nyilvánvaló. Jár oda ismerős, elégedett a hellyel maximálisan.

(#5570) gyenge47 válasza Jhonny06 (#5568) üzenetére


gyenge47
tag

Volt szerencsém mindkettő telephelyhez, bár más képzésen: Pest színvonalasabb, de nehezebb is.

(#5571) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Üdv.!

Felvettem tesiből a teljesítménytúrát, holnap reggel lenne első óra, de órarendben a Helynél "Nem definiált van". Ilyenkor hova kell menni?

sweetlou6.wordpress.com

(#5572) Sweet Lou 6 válasza Sweet Lou 6 (#5571) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Na, találtam egy Excel fájlt, aszerint Tavaszmező u. 15-17., nade azon belül merre? Tesiterem?

sweetlou6.wordpress.com

(#5573) Tapsi válasza Sweet Lou 6 (#5572) üzenetére


Tapsi
addikt

Igen, ott a tanár majd elmondja, hogy 5 túrát/minimum 100 km-t kell csinálni a ttt weboldalról választva, és év végén bevinni az itinereket igazolásként.

(#5574) Sweet Lou 6 válasza Tapsi (#5573) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Köszönöm :R

sweetlou6.wordpress.com

(#5575) #12928000


#12928000
törölt tag

Sziasztok! Az N.P. 21. -es terem merre van? Bánkis vagyok, 1. éves msc, most járok itt másodjára :B Köszi előre is! :)

(#5576) Tapsi válasza #12928000 (#5575) üzenetére


Tapsi
addikt

Ha jól emlékszem, az az alagsori nagyelőadó.

(#5577) #12928000 válasza Tapsi (#5576) üzenetére


#12928000
törölt tag

Köszönöm! :) Illetve még egy olyan kérdésem lenne, hogy van órám a B.A.2.12.-ben, amit aztmondott az ügyintéző hogy a bécsi úton van, viszont 10 perc múlva meg a bánkin van órám. Akkor ezt most oldjam meg, vagy elírás? :D Írjak emailt a tanárnak?

(#5578) Tapsi válasza #12928000 (#5577) üzenetére


Tapsi
addikt

Te vetted fel a tárgyaidat, vagy a TO állította össze az órarendet? Mindenképp vedd fel a kapcsolatot a TO-val.

(#5579) haromegesz14 válasza #12928000 (#5577) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

10 percet alatt biztosan nem leszel ott Bánkin Óbudai telephelyről :D

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#5580) #41635072


#41635072
törölt tag

Hello!

Tárgyleadásra meddig van lehetőség?
Szorgalmi időszak első, VAGY első KÉT hetében?

(#5581) Sweet Lou 6 válasza #41635072 (#5580) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Én egy ilyen üzenetet kaptam nemrég:

Tisztelt Hallgató!

A TVSz vonatkozó része szerint van lehetőség utólagos tárgyfelvétel keretében tárgyakat még felvenni, illetve tárgytörlésre is van mód, indokolt esetekben.

Beadási határidő február 13., illetve február 18.
A kérelem formanyomtatványa elérhető a kari honlap TO-s részén, és a TO előadónak kell eljuttatni.

Az a hallgató, aki a tavaszi félévre egyáltalán nem vett fel tárgyat, legkésőbb február 13-ig kell beadnia erre vonatkozó kérelmét. A kérelem beadásának elmaradása esetén a TVSz új szabályai szerint automatikusan elbocsátásra kerül az érintett hallgató.

Aki vett fel tárgyakat a félévre, és azt kívánja újabb tárgyakkal kiegészíteni, annak február 18-ig kell az erre vonatkozó kérelmet a TO-ra eljuttatnia.

Csak olyan tárgy felvételére van lehetőség, amelyen van szabad hely még, új kurzus indítására nincs mód, illetve kurzus bővítését sem tudja a TO elintézni.

Felhívjuk a figyelmet arra, különösen a nappali tagozatos hallgatók esetében, hogy az utólagos tárgyfelvétel nem mentesít az óralátogatás alól.
--
Üdvözlettel:

Végh Norbert
OE-KGK
Tanulmányi Osztály.

nekem ebből az jön le, hogy 18-ig.

sweetlou6.wordpress.com

(#5582) mepet válasza Sweet Lou 6 (#5581) üzenetére


mepet
addikt

Meg arra figyeljünk, hogy az utólagos tárgyfelvét már nem ingyenes, a hökkelütöttek által ellopandó pénzt be kell fizetni a neptunban... ;]

(#5583) Sweet Lou 6 válasza mepet (#5582) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

ezen már meg sem lepődök :DDD

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#5584) Pxs


Pxs
aktív tag

Sziasztok !

Idén szeretnék felvételizni mérnök info BSc ANA szakra.
A kérdés a már mondhatni klasszikus: OE-NIK vs. BME-VIK ?

(tavaly felvettek OE-NIK-re, de végül nem iratkoztam be különféle okok miatt)

Magamról dióhéjban, ami releváns lehet a kérdéshez: 30 vagyok, kevéske (szumma 1 év ELTE-IK progmat/progterv szask) egyetemi- és pár év IT-s munkatapasztalattal (app support, Unix rendszergazda vonalon). 2005 óta gyakorlatilag hozzá sem szagoltam a középiskolás anyaghoz és tudom, hogy az OE indít matek felkészítőt augusztus vége táján, tavaly legalábbis kaptam erről akkor levelet.

Amik érdekelnének (jó lenne, ha olyan ember is tudna írni, akinek mindkettőről van tapasztalata):

-"student experience" - mennyire értenek a tanárok az anyag tényleges átadásához (nem csak ledarálni az előadást, azt jónapot) + általános hangulat
-programozás rész naprakész tudást ad ? Androiddal foglalkozik valamelyik tárgy ?
-részmunkaidős/gyakornoki pozíciók partnercégeknél mennyire vannak ?
-elmélet vs. gyakorlat: melyikben erősebb ?
-diploma értéke a hazai munkaerőpiacon

S.O.S. a dolog, holnapig el kellene döntenem..előre is 1000 kösz mindenkinek, aki válaszol ! :R

Üdv

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#5585) Khan13 válasza Pxs (#5584) üzenetére


Khan13
senior tag

Szia

Egyértelműen NIK!
A legtöbb tanár ért is ahhoz, amit tanít, sokan dolgoznak vagy dolgoztak az iparban. Hangulatot tapasztalni kell, kinek mi jön be, részemről pozitív az órák hangulata, persze vannak unalmasak is.
Programozásból alapozástól indul a dolog, de legalább .net alapon megy a gyakorlat, szóval modern, illetve van egy félév Java. Technológiai szinten is tanítanak használható dolgokat, ez itt nem az ELTE, ahol lematekolnak mindent, de progolni nem tanul meg senki.
Androidra van szabvál, most indult Firefox OS is, illetve Windows 8 prog, néha van Windows Phone is.
Elég sok a partner cég, órákat is tartanak nálunk, mindig vannak gyakornoki helyek.
A képzés gyakorlat orientált, erről ismert a NIK, de nyilván elméletet is tanítanak, mert egy szinten muszáj.

A diploma értéke magas (különböző szempontok szerint mindig első háromban), de ha nincs tudásod, akkor mindegy hol végzel, nem lesz jó munkád. Ezt pedig az egyetem mellett magadnak is mellé kell raknod.

Matek felkészítő indul, illetve van egy szintfelmérő év elején, ahol aki bukik, az kap egy plusz szintre hozó tárgyat.

(#5586) CyberPunk666 válasza Khan13 (#5585) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Alapvetően sok dologban igazad van, de pár dologhoz hozzászólnék.

"Technológiai szinten is tanítanak használható dolgokat, ez itt nem az ELTE, ahol lematekolnak mindent, de progolni nem tanul meg senki."

Egyrészt az ELTE az proginfo, amit marketing okokból neveztek át a progmatról, a NIK pedig mérnökinfó, és ennek fényében az általad említett különbség fontos és nem jobb/rosszabb, hanem más. Nem véletlenül más a képzés neve.

Az ELTÉn is az tanul meg programozni, aki megtanul és képzi magát, és a NIKen vagy a VIKen sincs ez másként. Ez nem ezen múlik. Mindhárom intézmény sok jó INFORMATIKUST (és nem programozót!) bocsájt ki magából és mindenhonnan jutnak ki kóklerek.

"Programozásból alapozástól indul a dolog, de legalább .net alapon megy a gyakorlat, szóval modern, illetve van egy félév Java."

A modern dolgok tanítása hamarabb használható fel konkrétan a való életben, így előbb tud érdemi munkát végezni, de sokkal hamarabb is elavulnak, mint a régi alapelvek. Bizony ez ugyanúgy kontra is, mint pro.
(személy szerint nem szeretem a fentről lefele építkező prog oktatást.)

"Androidra van szabvál, most indult Firefox OS is, illetve Windows 8 prog, néha van Windows Phone is."

Teljesen biztosan ki merem jelenteni, hogy ez mind a három említett intézményben hasonlóképp megvan.

(#5587) CyberPunk666 válasza Pxs (#5584) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

ELTE - IK
Matekosabb beállítottságú, a volt programozó matematikus képzés új neve. Technológiát meg fizikát gyakorlatilag nem tanulsz, cserébe iszonyat sok matek. A diploma értéke rendkívül magas.

BME-VIK
Lévén, hogy ez mérnökinfo, így mérnöki tárgyak is jönnek, számítógép működése fizikai szinten is, fizika. Pici elektromosságtan. Híresen köcsög tanárok. A diploma értéke rendkívül magas.

OE-NIK
Kb ugyanaz mondható el róla, mint a BMEről, csak könnyebb. A gyakorlat picit jobban előtérben van, ezért rövidtávon talán értékesebb is, hosszútávon már nem biztos, de nincs jelentős különbség.

Amúgy nem az egyetem dolga megtanítani téged a szakmára, az annyira szerteágazó, hogy lehetetlen.
Az egyetemen TANULNI kell megtanulni, azt a képességet kell megszerezni, hogy ha beledobnak egy problémába, akkor azt meg tudd oldani. Ha nem értesz hozzá, akkor meg tudod tanulni. Ezt kell megtanulni (és ez a legnehezebb).

(#5588) Khan13 válasza CyberPunk666 (#5586) üzenetére


Khan13
senior tag

Az Android, stb. programozást azért írtam, mert kérdezte, hogy van-e, nem azért, mert nálunk van, máshol nincs.
Az ELTE hiába progmat., sok helyen hátrány az ottani diploma, mert az ipar nagy részének nem kell az a matek, amit ott tanítanak, hanem a programozás tudás. Van, ahol jól jön, de az jóval kevesebb terület, aki olyan helyre készül, az pedig tudja ezt és célzottan megy oda.
A modern dolgok tanítása azért is jó, mert utána a munkahelyeden azt fogod már tanulni, ami kell és ami érdekel, hiába avul el, ott már menet közben fejlődsz. Ha nem, akkor hátrányba kerülsz. Ha eleve nem tanulsz modern dolgokat, akkor eleve hátrányból indulsz, annak meg nincs értelme. Ettől még az alapok kellenek. Mondjuk nekem még mindig az a véleményem, hogy egy egyetemnek nem kéne feladata legyen a nulláról való szakmai alapozás, arra a középiskola való.
Hogy egy területet fentről lefelé vagy lentről felfelé tanítanak, az mindig kérdés, és a tanárok, illetve tematika kidolgozók között sincs egyetértés, mert diákonként is eltérő, hogy számára hogy könnyebb. Az átlagot szerintem elriasztaná, ha első félévben regiszterekkel kéne szórakoznia, és a programjainak fele le sem fordulna, ami igen, az pedig a képernyőre ír egy betűt és kész; feladná a magas(abb) szintű nyelvek előtt, ahol pedig tudna alkotni komolyabb dolgokat kevesebb izzadással. (Félre értés ne essék, minden tiszteletem az ASM programozóké és robotikával foglalkozóké, de mégis kevesebben vannak, mint a mobil-asztali-szerver alkalmazások készítői) Ettől függetlenül kell a mély részek bemutatása is, mert egy mérnök lássa át a dolgokat.

(#5589) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Csak tájékoztatás gyanánt, korábban említett "Fittség mérése" elvárásairól:

Ebben a félévben:
Választható:
a) Tekerés 12 perc alatt, 15 NM pedálerővel: hölgyeknek 5km, uraknak 6km teljesítése
b) Evező padon evezés 4-es fokozaton: hölgyeknek 2,2km, uraknak 2,8km

Összeset teljesíteni kell (gyakorlatok között némi pihi):
- csajoknak: 10 normál fekvő majd 20 "térdelő" fekvő
- uraknak: 40 fekvő vagy 10 húzódzkodás (állig, bicepszből, teljes leengedéssel)

- csajoknak/uraknak: 70 felülés térdérintéssel

- kétkezes labdadobás (vetés hátra fej fölött) 3kg-os medicinlabdával: csajoknak 7,5m, uraknak 12m

KGK oldalán megtalálható valami hasonló, csak ott kicsit bővítve van néhány választható gyakorlattal.

Tipp: kardiót hagyjátok a végére ;]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#5590) hunterrop8


hunterrop8
csendes tag

Hali!

Az lenne a kérdésem, hogy most a 2012 szeptemberében kezdett hallgatók pontosan hányszor is vehetnek fel egy tárgyat? Mert sok helyen hallottam azt hogy háromszor, és a harmadik sikertelen után elbocsátanak. De viszont néztem a tvsz-t és én csak olyat találtam, hogy egy tárgyból hatszor lehet vizsgázni. Ugye félévente max kétszer, így ki is jön a három tárgyfelvétel. Viszont ha csak egyszer vizsgázom egy félévben akkor hatszor vehetem fel? Illetve az évközi jegyes tárgyaknál hogy van? Kérdeztem to-n is, ők se tudták, csak azt mondták, hogy nézzem meg a tvsz-ben, de ott én csak ez találtam amit írtam. Valaki tudja pontosan, hogy hogy van most ez a szabály?

Köszönöm!

(#5591) Jhonny06 válasza hunterrop8 (#5590) üzenetére


Jhonny06
veterán

Biztos, hogy nem csak 3X, én 5-re emlékszem.

(#5592) CyberPunk666 válasza hunterrop8 (#5590) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Megtaláltad a tvszben, akkor mi a kérdés?

(#5593) hunterrop8 válasza CyberPunk666 (#5592) üzenetére


hunterrop8
csendes tag

Egyrészt azért mert több tanár is azt mondta, hogy csak háromszor lehet felvenni. Másrészt a tvsz-ben amit én olvastam, ott nem említette, hogy ez most az évközis tárgyakra is érvényes e.

(#5594) Pxs válasza Khan13 (#5585) üzenetére


Pxs
aktív tag

Köszi az infókat mindenkinek, aki hozzászólt ! :)

Ezek alapján inkább az OE felé húzok..
Az ösztöndíjas rendszer milyen ott ?

Üdv, Gábor

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#5595) CyberPunk666 válasza Pxs (#5594) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Első félévben nagyon könnyű magas ösztöndíjat szerezni, és az OE-n az egyik legmagasabbak az összegek országosan, ahogy a sokfelé tanuló ismerősöktől hallom.
A félévek előrehaladtával, ahogy kihullik az alja, meg páran észbekapnak és pótolgatják a hiányzó kreditjeiket, úgy lesz egyre nehezebb, de mire nem kapsz ösztöndíjat, addigra kaphatsz gyakornoki melót, ami több pénz, mint az ösztöndíj és hasznosabb is, mint ötösre elsajátítani a tárgyakat.

Persze ezek akkor igazak, ha nem te vagy az aki kihullik és úgy lehúzza az átlagot, hogy aki teljesíti a minimumot az pénzzel törli ki a seggét.

Viccen kívül ha sikerülnek a tárgyaid az már biztos ösztöndíj, ha pedig nem mind kettes, meg hármas, hanem legalább a nagy kreditesek hármasok, meg a lófasz semmit négyesek, akkor már 20-30 ezres magasságról beszélhetünk. Az évfolyamelső olyan 45k körülit kap.
Aztán a harmadéven meg 4-es átlaggal izgulsz, hogy beférsz-e a minimum ösztöndíjra még...

[ Szerkesztve ]

(#5596) gyenge47 válasza CyberPunk666 (#5595) üzenetére


gyenge47
tag

47.600 a maximum, amúgy teljesen egyetértek azzal amit írsz.

(#5597) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

NIK-en Prog2 előadás mikor vannak és melyik előadóba?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#5598) Khan13 válasza haromegesz14 (#5597) üzenetére


Khan13
senior tag

Kedd 8.00 F01, ha jól tudom.

(#5599) lufiember


lufiember
csendes tag

Sziasztok!

Lenne két kérdésem, szóval most a Bánkira járok levelező tagozaton, részösztöndíjjal (4. félévem), de most beadtam a jelentkezésemet a Kandóra támogatott nappali tagozatra (is). A kérdésem tehát az, hogy fel fognak -e egyáltalán venni a támogatottra ha a másik helyen a felét már fizeti az állam? Vagy akkor a maradék támogatott féléveim eloszlanak majd a kettő között? (amúgy már csak 6 maradt mert 2-őt elpazaroltam ha ez számít) Illetve még annyi, hogy elfogadják -e a meglévő azonos tárgyaimat majd (és ha igen akkor attól függetlenül bejárhatok -e még azokra az órákra)?

Köszönöm előre is ha tudtok segíteni! :)

(#5600) Spet válasza lufiember (#5599) üzenetére


Spet
addikt

Ha megvan a megfelelő felvételi pontszámod illetve beleférsz a keretbe akkor fel fognak venni. A maradék támogatott félévek száma pedig el fog oszlani a 2 között, azaz ha mind2 kirendeltségbe jársz egyszerre akkor 1 félév alatt 2 támogatott félévet fogsz elhasználni a keretedből (passzív félévnél természetesen ez nem játszik).

Tantárgyak elfogadtatása esetében a 2 tantárgy tantárgyleírásának minimum 70%-ban meg kell egyezni illetve kredit értékben ha jól tudom 1 kredit lehet a különbség (ez nem biztos). Illetve mivel ez sok járkálással jár, így ha sikeresen felvételiztél a kandóra is máris nekiláthatsz az adott tanárokat levadászni a kreditátvitellel kapcsolatban.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.