Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) blakey válasza Aureal (#10450) üzenetére


blakey
titán

Ha megtartod akkor probáld meg az mp4-et hálózatról lejátszani UMS-el, ha nem tudja a lejátszó akkor az UMS átkonvertálja a megfelelő formátumra. De kipróbálhatod a Serviio-t is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10452) Aureal válasza blakey (#10451) üzenetére


Aureal
senior tag

Pontosan mi ez az UMS? Vmi network player?

(#10453) blakey válasza Aureal (#10452) üzenetére


blakey
titán

Universal Media Server

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10454) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10455) Zanik válasza koncsik (#10454) üzenetére


Zanik
addikt

Pont most nézem.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#10456) koncsik válasza Zanik (#10455) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Karácsonyi mozivá minősült, egy ilyen kiadást hajtok, ha valaki tudja hol lehet venni, kérem, küldje el:

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10457) BBéci válasza koncsik (#10456) üzenetére


BBéci
titán

Elképesztő, tényleg 30 éves a Die Hard?
Egyik kedvencem a MI és a Fast and Furious mellett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10458) Aurig@ válasza BBéci (#10457) üzenetére


Aurig@
őstag

Bizony! ‘88-as, nekem is nagy kedvencem!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#10459) Rumcsaka


Rumcsaka
tag

Sziasztok
Ma próbáltam a Sony UBP-X800 játszott egy két régebbi orig. DVD filmmel és original felbontásban 720 × 576 küldtem ki a jelet egy Sony full hd TV felé és szuper kép fogadott a formátum ellenére.Majd próbáltam a felskálázást 1920 × 1080 de az lesújtó volt...rosszabb volt az eredeti 720 × 576 felbontástól...művibb lett és zajosabb lett a kép...pláne a kép széleinél...de volt olyan film ahol fekete vékony keret gazdagította a képernyő széleit...
Sok DVD filmmel rendelkezem mert sok film csak így jelent meg pláne Magyar hanggal vagy felirattal de én nem fogom használni a felskálázást ezzel a játszóval...Béke :)

(#10460) koncsik válasza Rumcsaka (#10459) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ez jó, én is éppen most néztem meg, végre találtam egy DVD-t. Igaz én csak felskálázva, én sem voltam boldog.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10461) Joshi válasza Rumcsaka (#10459) üzenetére


Joshi
titán

A felskálázást célszerű a tévére bízni, mert felskálázás az mindenképpen van. A te eseted is azt bizonyítja, hogy a felskálázást jobban végzi a tévé, mint a lejátszó. Egyébként ez nem meglepő, mindig is ez volt a standard.

(#10462) BBéci válasza Joshi (#10461) üzenetére


BBéci
titán

A tapasztalatom éppen az ellenkezője, a valóban jó minőségű lejátszók skálázási képessége messze megelőzi a tévékét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10463) kezo0 válasza BBéci (#10462) üzenetére


kezo0
addikt

Illetve olyan is van, hogy akárhogy mereszted a szemed, nem tudsz különbséget tenni a lejátszó és a tévé felskálázása között. A lényeg, hogy nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy egyik vagy másik a jobb.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#10464) BBéci válasza kezo0 (#10463) üzenetére


BBéci
titán

Valóban van olyan is, de többnyire a lejátszók felskálázása jobb. OPPO, Arcam, Cambridge Audio készülékekről beszélek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10465) koncsik válasza BBéci (#10464) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Majd meglesem az oppo-t, abban még nem járt DVD.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10466) Joshi válasza BBéci (#10462) üzenetére


Joshi
titán

Én nem láttam az Oppo felskálázását jobbnak, pedig direkt próbáltam, igaz hogy tévé függő is a dolog. Pl egy Sony Extreme vagy most az Ultimate proci biztosan jobb ebben mint mondjuk egy belépős tévének a felskálázása.

Boldog új évet kívánok minden fórumlakónak. :DD :C

(#10467) robi-k


robi-k
őstag

Én az OPPO-ra bízom mind a felskálázást, mind a HDR->SDR átalakítást is, minőségre teljesen rendeben van.

Egy kis érdekesség: a HDR10+ esetében komoly eltérések tapasztalhatóak a Dynamic Metadata szabványt tartalmazó SMPTE ST.2094-40 szabvány és a kiadott HDR10+ filmek között, ezért a Samsung visszahívta a szabványt átdolgozásra. Pedig épp most adták ki amerikában az új OPPO UDP-20X beta FW-t, ami tartalmazza a HDR10+ támogatást (tehát biztos, hogy nem egy hamar lesz végleges stabil FW, meg kell hogy várják az új HDR10+ Dynamic Metadata szabványt).

(#10468) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10469) Joshi válasza robi-k (#10467) üzenetére


Joshi
titán

Annyira nem is sürgős, de amúgy is kellene olyan tévé ami támogatja a HDR10+ szabványt. :D Ugye LG és Sony egyelőre még nem, Samsung és Pana biztosan.
A felskálázást én is az Oppo-ra bízom így egyszerűbb, be van állítva a lejátszóban hogy UHD és kész.

[ Szerkesztve ]

(#10470) Rumcsaka válasza BBéci (#10462) üzenetére


Rumcsaka
tag

Skálázást nézve a vetítőkkel mi a helyzet?Például Epson 300e. feletti kategória...

(#10471) BBéci válasza Rumcsaka (#10470) üzenetére


BBéci
titán

Gondolj bele, egy 300000 forintos vetítő képes lenne olyan minőségű felskálázásra, mint egy ugyanannyiba kerülő lejátszó? Szerintem kizárt.
Minden esetben ki kell próbálni, amelyik jobban végzi a dolgát, azt kell használni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10472) robi-k válasza robi-k (#10467) üzenetére


robi-k
őstag

Folytatva a HDR10+ témát: a nemzetközi szabványügyi testület is felfüggesztette a HDR10+ szabványosítását 2019.05-ig, ami megfelel az SMPTE munkatervnek.

(#10473) DM-Fan válasza koncsik (#10460) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ezt nagy megdöbbenéssel hallom, mert nekem igen nagy számú a DVD-gyűjteményem is és egyáltalán nem kell szégyenkeznie sok DVD-nek még ma sem egy jó képességű felskálázó elektronikával megáldott készülék esetén. Már a régi Pioneer DVD, majd Pioneer BD-lejátszómmal sem volt ilyen gond, tökéletesen végezték a felskálázást 1080p-re, a Cambridge Audio CXUHD-ról meg csak szuperlatívuszokban tudok beszélni ilyen téren. Épp a minap néztem valamelyik Vészhelyzet évadot DVD-ről és pont konstatáltam, hogy meg nem tudnám mondani, hogy nem natív, kissé jobban tömörített 1080p anyagot nézek: a képélesség, a színek, a szaturáció, minden rendben volt. Egyes DVD-k mastering-je pedig annyira jó, hogy ha nem a BD-változat mellett nézi az ember, akkor egészen elbizonytalanodik. Jó, aztán persze ugyanazt a filmet BD-ről nézve már egyértelmű a helyzet, de koránt sem lesújtó a történet a DVD-k esetében sem, szóval nem kell kukázni azt a gyűjteményt sem, pláne, hogy egy nagyobb hányada esélytelen, hogy valaha megjelenjen bármilyen BD-formátumban is, pláne magyar vonatkozással. Nyilván vannak ugyanakkor olyan DVD-kiadványok, amelyek már a DVD-korszakban is szarul néztek ki, na, azoktól tényleg nem szabad semmi jót sem várni felskálázva sem.

Amúgy nekem is az a tapasztalatom, hogy a felskálázást érdemes a lejátszóra bízni - nyilván minőségi lejátszót feltételezve.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#10474) koncsik válasza DM-Fan (#10473) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

A Pio DV600AV-m felskálázása látványosan jó volt :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10475) Joshi válasza DM-Fan (#10473) üzenetére


Joshi
titán

Az a gond, hogy a jelenlegi legtöbb tévé már 4K, szóval oda már nagyon kompromisszumos a DVD minőség. És ugye nem lehet összehasonlítani egy Sony Extreme X1 vagy Ultimate X1 procit egy fapados tévés SoC-al. És nem utolsó sorban a többségnek nincs Oppo vagy CA szintű lejátszója.

(#10476) DM-Fan válasza Joshi (#10475) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

De ha jól tudom, koncsik kolléga nem 4k TV-vel nyomul. :U

Get Moded!

(#10477) #98221312 válasza DM-Fan (#10473) üzenetére


#98221312
törölt tag

Egyetértek!! :K A dvd-k minősége abszolult rendben van, a sok laikus nem is gondolja, hogy megfelelő technikai háttérrel, mekkora potenciál van még mindig ebben a sokak által elfeledett, és lenézett technológiában..

Jönnek sokan a Netflix, HBO GO meg hasonló sz@rrá tömörített digitális szolgáltatásokkal, amikhez kétségtelen, hogy tartozik nem egy remek saját gyártású film, sorozat, azonban maga a minőség csapnivaló....

(#10478) Joshi válasza DM-Fan (#10476) üzenetére


Joshi
titán

Igen tudtommal is FHD tévéje van, csak egyikőtök se teszi hozzá hogy DVD felkonvertálása FHD-ra, mert az nagyon nem ugyan az mintha 4K-ra konvertálnád fel. ;) Hidd el hogy elenyésző azon felhasználók száma, akik még FHD tévével rendelkeznek.

(#10477) Jigsaw04 "A dvd-k minősége abszolult rendben van, a sok laikus nem is gondolja, hogy megfelelő technikai háttérrel, mekkora potenciál van még mindig ebben a sokak által elfeledett, és lenézett technológiában."
Ezt azért gondolt át még1x. ;]
A Netflix/HBO Go soha nem volt referencia, főleg hogy lemez lejátszós topikban vagy. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10479) #98221312 válasza Joshi (#10478) üzenetére


#98221312
törölt tag

Off-ba raktam ha nem tűnt volna fel?!

A másik dolog pedig, hogy nem egyszer került már szóba, itt ebben a topikban is, hogy a lemezes formátumokat el szeretné mindenki engedni, éppen a fent említett szolgáltatások miatt...

(#10480) Joshi válasza #98221312 (#10479) üzenetére


Joshi
titán

Magyarországon még dübörög a warez, szóval a többség letölt, de a letöltött anyagok is a lemezekről származnak és mindig is arról származtak. A Netflix jó lehetne, de kevés a magyar felirat a szinkronról már nem is beszélve. A minőség egyébként a többséget hidegen hagyja, szóval még mindig a 720p AVC anyagok a legnépszerűbbek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10481) #98221312 válasza Joshi (#10480) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Magyarországon még dübörög a warez, szóval a többség letölt, de a letöltött anyagok is a lemezekről származnak és mindig is arról származtak."

Minden bizonnyal, azonban sok esetben a warez verzió sokkal butítottabb mint az eredeti lemez, és vagy hamis specifikációkat tüntetnek fel.
Ezeket a különbségeket komolyabb audiovizuális eszközök kegyetlenül megmutatják.. :K

(#10482) Joshi válasza #98221312 (#10481) üzenetére


Joshi
titán

A Remux szóra kell keresni és nem lehet gond. De ez itt egy lemezes topik még mindig. ;]

(#10483) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Majdnem nem fullHD TV-m van már, de aztán mégsem :B
DVD-fullHD-ről beszétem, de csak 1 magyar zene lemezt néztem, majd megnézem jobbna gondolt külföldi zene DVD-immel is (oppo 103-t és sony x800-at is), viszont a 4k-ra konverzió minőségét én is kétlem, ilyenkor meg eszembe jut a nézési távolság/felbontás viszony... meg a szemüvegem :DDD
tré kompliké...
az említett virágbolti termékek között is kevés volt a DVD9, de már pár éve nem keresem őket (meg mást sem persze, nem is javaslom senkinek)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10484) DM-Fan válasza Joshi (#10478) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

"Igen tudtommal is FHD tévéje van, csak egyikőtök se teszi hozzá hogy DVD felkonvertálása FHD-ra, mert az nagyon nem ugyan az mintha 4K-ra konvertálnád fel."

Miért kéne hozzátenni? Én is tudom róla, hogy fullHD TV-je van, valamint mindenki tudja a topicban, hogy nekem is az van. Egyébként meg magad is azzal szoktál példálózni, hogy az 1080p tökéletesen skálázódik 2160p-re. Namost, ha valami jól skáláz SD-ről fullHD-re, akkor onnan illik neki az általad is említett fullHD-ről 2160p-re is. Egyébként amit magam láttam (Oppo, CA), az nagyon is szépen skálázott SD-ről 4K-ra is.

"Hidd el hogy elenyésző azon felhasználók száma, akik még FHD tévével rendelkeznek."

Hidd el, hogy ez nettó marhaság! Egyébként így van, csak nem azért, ami miatt Te gondolod. Pont a napokban futottam bele egy statisztikába, miszerint a 4K TV-k hazai penetráltsága még a 10%-ot se éri el! Mégpedig azért nem, mert - kapaszkodj meg - sokan még örömmel használják a pár évvel ezelőtt lecserélt CRT helyébe vett fullHD TV-jüket, amelyet - mivel az átlag magyar TV-adást néz a TV-jén, illetve a TV saját, beépített lejátszójával agyontömörített, 1,5 GB-os Xvid-et (véletlenül sem 20-25 GB-os remux-ot, amiről Te beszélsz) - eszükben sincs még lecserélni. Egyszerűen nem éreznek rá késztetést, mivel örülnek, ha a TV-adás egyáltalán fullHD-ben jön, a lewarezolt Xvid meg nem igényli a 4K-t, ahogy egyébként az átlagember 90%-a sem arra a nézési távolságra és képernyőméretre, ami neki van. Ez a 10%-ot el sem érő penetráció is kb. csak abból fakad, hogy egyre nehezebb fullHD készüléket venni és ha már ott van az ember, akkor anélkül, hogy technikai segédfogalma lenne arról, hogy egyébként a 4K felbontású készülékkel amúgy rosszabbul jár a 20%-ban HD, 80%-ban SD TV-adások bambulása során, örömmel viszi haza a 4K-készüléket, aztán otthon meg jön a döbbenet, hogy ez most miért ilyen szar, mikor a boltban a demó meg lemászott a képernyőről.
Elmondanám, hogy vidéken rengeteg helyen olyan helyi kábelszolgáltató van, aki az általa digitálisan fogott és feldolgozott jelet még mindig analóg hálózaton küldi szét, mivel a falvakban (ahol zömében az idősebb korosztály lakik) még mindig a CRT televíziókészülékek dominálnak, amelyek nem rendelkeznek digitális tunerrel.
Attól, hogy Te mondjuk tudatosan váltottál 4K-ra, mert ki tudod szolgálni forrással, még nem jelenti azt, hogy ezzel az emberek zöme is így van, plusz attól még nem váltott a felhasználók nagy része 4K TV-re. Sokan még fullHD-nál sem tartanak és többségüknek egyébként megfelelőbb is a fullHD felbontás a fent leírtak okán.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#10485) Joshi válasza DM-Fan (#10484) üzenetére


Joshi
titán

"Namost, ha valami jól skáláz SD-ről fullHD-re, akkor onnan illik neki az általad is említett fullHD-ről 2160p-re is."
Bárcsak ilyen egyszerű lenne, de sajnos nem az. :D A többit már el se olvastam, bocs. :B

(#10486) DM-Fan válasza Joshi (#10485) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Semmi gond! :R Anélkül is lejött, hogy nem olvasol, hogy leírtad volna, különben nem élnél durva tévhitben a 4K TV-k hazai elterjedtségével kapcsolatban.

Get Moded!

(#10487) Joshi válasza Joshi (#10485) üzenetére


Joshi
titán

Mielőtt folytatnád a tézisedet, elmondom hogy DVD=Mpeg2, Blu-ray=AVC, UHD=HEVC. Csak itt vannak olyan iszonyatos különbségek, hogy nem is értem miről beszélsz. :F ;] Attól hogy felkonvertálod 4K felbontásra az Mpeg2-t még nem lesz AVC vagy HEVC minőséged.

[ Szerkesztve ]

(#10488) DM-Fan válasza Joshi (#10487) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Miért? Ki állította ennek ellenkezőjét? Most aztán feltaláltad a csövön a lyukat! Ettől függetlenül tény, ami tény: tud bőven nézhetően kinézni az SD anyag is 4K panelen is. Tudom, mert láttam, próbáltam. Egyértelmű persze, hogy fullHD panelen jobb. Ezt is leírtam már neked pár hónapja, hogy alapvető ökölszabály, hogy minden anyag a saját, natív felbontásához közeli (illetve leginkább azzal megegyező) panelen néz ki a legjobban (se le-, se föl nem konvertálva), ezt senki nem vitatta, sőt, magam is leírtam az előző HSZ-emben is, hogy az emberek 90%-ának pontosan ezért jobb a fullHD panel, mert a felhasználási szokásaikhoz, az általuk nézett anyagok felbontásához (HDTV-adások, SDTV-adások, 1,5 GB-os fullHD Xvid-ek, 720p/1080p Youtube videók) ez a panel áll a legközelebb, a 4K meg a legtávolabb. Ja, hogy ezt már nem olvastad?! Sorry!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#10489) Joshi válasza DM-Fan (#10488) üzenetére


Joshi
titán

Nem értem mit magyarázkodsz, de komolyan. :( A HD korszak eljövetelekor nekem a legelső mozzanatom az volt, hogy kukáztam az összes DVD-t. Mi ne beszélgessünk ha lehet, jobb mindkettőnknek. :R

[ Szerkesztve ]

(#10490) DM-Fan válasza Joshi (#10489) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem magyarázkodok, tényeket közlök. Vagy melyik része nem igaz szerinted?

Lehet, hogy Te pénzben fürödsz és egy laza mozdulattal kukázol több, mint ezer, 15-20 év alatt összegyűjtött DVD-címet, amelyek adott esetben soha nem lesznek elérhetők nemhogy 4K, de még HD-felbontásban sem, én ezt inkább nem tenném meg, ez ugyanis szimpla konzumidiotizmus lenne. Ami a fontosabb címeket illeti, már rég lecseréltem azon DVD-ket BD-re/UHD-BD-re, de sok cím eleve nem is igényli ezt, mivel nincs is olyan minőségű elérhető kópia belőle (sehol, virágboltban sem), ugyanakkor meg gyönyörű DVD-kiadványok készültek, amelyek mai napig nagyon jól mutatnak 65"-os fullHD panelen, vagy akár 120"-os vásznon, fullHD vetítővel vetítve is. De szólj, ha van még ilyen, kidobásra szánt DVD-kiadványod, odaállok az ablakod alá, ha hajigálod kifelé. Illetve akkor tulajdonképp már szórhatod a BD-ket is, azok is jöhetnek, hiszen azok is csak himi-humi konvertált anyagok a csodás 4K panelen!

Egy dolgot nem értesz meg soha: a magad igazát fújod és belemagyarázod mindenbe, hogy csak az lehet a jó, ami neked van és képtelen vagy elfogadni, hogy másnak másra is szüksége lehet, mint 4K panelre, miközben magad is leírod, hogy van, ami szerinted is fos rajta. Oké, megértettük, hogy számodra semmi más nem létezik, leszámoltál a múlttal, hánysz a DVD-től, az 1080p SDR-től, köszönjük, move along! A világ - hála az égnek - ettől kicsit tágabb!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#10491) Joshi válasza DM-Fan (#10490) üzenetére


Joshi
titán

"Egy dolgot nem értesz meg soha: a magad igazát fújod és belemagyarázod mindenbe, hogy csak az lehet a jó, ami neked van és képtelen vagy elfogadni, hogy másnak másra is szüksége lehet"
Nagyjából ez rád is igaz, mert nem tudjátok elfogadni sokaknak jobb a 4K HDR még ha ti fikázzátok is. Természetesen utóbbit a tesztek is bizonyítják, különben még mindig a plazma lenne a király. ;]

Azért írtam hogy ne győzködjük egymást a saját "hülyeségeinkkel", biztosan mindegyikőnk állításában vannak igazságok, és mindegyikőnk boldog a saját rendszerével. Szerintem maradjunk is meg ezen a ponton. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10492) DM-Fan válasza Joshi (#10491) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Na, most már tényleg állj le! :W Folyamatosan olyasmiket próbálsz az ember szájába adni, amit soha nem mondott! Mutasd már meg nekem, hogy hol írtam olyat, hogy a 4K HDR nem jó! Mutasd meg, idézd be ide! Pontosan a minap írtam a plazmatopicban is, hogy mennyire príma tud lenni a 4K, kiemelve a HDR-t, mint fő előnyt és ott is bizonygattam, hogy van létjogosultsága és attól függetlenül örülök annak, hogy lassan gyarapodik az UHD-BD gyűjteményem, hogy valamilyen szinten ez kényszerből alakul így. Persze ott is rögtön megjelentél trollkodni, erre ott is leírtam, hogy nem, nincs igazad, ne próbáld tudatosan félremagyarázni azt, amit ír az ember. Erre most nekem írod, hogy nem tudom elfogadni, hogy sokaknak a 4K HDR a jobb, mikor magam is leírtam, hogy amúgy nekem is jobb?! Komolytalan vagy! Mindenkivel ezt csinálod, mert rögeszméddé vált a 4K HDR!

SENKI NEM MONDTA, HOGY NEM JÓ A 4K HDR TV! AZT ÉRTSD MEG, HOGY NEM MINDEN FELHASZNÁLÁSI KÖRHÖZ JÓ ÉS EZÉRT NEM MINDENKINEK VAN RÁ SZÜKSÉGE! A kettő nem ugyanaz! Arról már nem is beszélnék, hogy az meg aztán a képzelgés felsőfoka, hogy szerinted már a fullHD TV-k döntő hányadát kiszorították a 4K TV-k. Ébred már fel egy kicsit!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#10493) #98221312 válasza Joshi (#10491) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Nagyjából ez rád is igaz, mert nem tudjátok elfogadni sokaknak jobb a 4K HDR még ha ti fikázzátok is. Természetesen utóbbit a tesztek is bizonyítják, különben még mindig a plazma lenne a király."

Pár nappal ezelőtt egy nagyon jó barátom megkért, hogy segítsek neki beállítani a tv-jét, mert nem igazán ért hozzá.. Kérdezem, hogy milyen tv-t vett... erre mondja, hogy igazából nem vette, hanem kapta, mert a főnékének évek óta ott porosodik a garázsban, és gondolta neki jó lesz..

Egy Samsung plazma volt, és anélkül, hogy hosszúra engedném.... Amikor megláttam már első pillantásra megette az általam látott összes LCD-t, még a saját, kalibrált Sony W8-amat is, ami sokak szerint a legjobb LCD széria..

[ Szerkesztve ]

(#10494) Joshi válasza DM-Fan (#10492) üzenetére


Joshi
titán

Majd akkor beszélgessünk 4K HDR-ről ha meg lesz hozzá az eszközeid. És nagyon nem vagy képben, mert aki ezen a téren nem geek annak nincs se plazma tévéje sem pedig oled tévéje. Az LCD felső kategóriája is csak megközelíti az oledet, habár ott már inkább választanám az lcd-t mint egy régi használt plazmát.
Egyébként meg a felkonvertálástól indult ki a vita (megint) ;] , amiben nincs igazad és leírtam a miérteket. Ha pedig a többségnek nem plazmája van hanem egy átlagos FHD lcd-je, akkor meg nincs is miről beszélni, ugyanis oda még inkább kell a HD anyag. Az meg hogy vannak régi DVD kiadások amik soha nem jelentek meg HD-ban, azt meg a helyén kell kezelni minden téren.

(#10493) Jigsaw04 képminőségben az lcd nagyon kompromisszumos, anno a csúcs Sony W8 is az volt minden pozitív tulajdonságával együtt.

[ Szerkesztve ]

(#10495) DM-Fan válasza Joshi (#10494) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Hagyjuk! Tudod mit: igazad van, akinek nincs gyereke, az nem is tudhatja, hogy milyen a gyerek! Akit még nem vertek pofán, az nem tudhatja, hogy fáj! Akinek nincs otthon 4K TV-je, az egy maradi paraszt és nem tudhatja, hogy az mennyire istencsászárság, segédfogalma sem lehet arról, hogy néz ki, mert ha nincs, akkor máshol se láthatta, tapasztalhatta! Abszolút igazad van!

Még most se látod, hogy magadnak is folyamatosan ellentmondasz (ti.: csak a 4KHDR, semmi más vs. a konvertált SD-anyag közel nézhetetlen rajta)! Zárjuk le, fölösleges, ezt már hónapokkal ezelőtt is láttam!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#10496) Joshi válasza DM-Fan (#10495) üzenetére


Joshi
titán

Nem én kezdtem a vitát, és én se mondtam olyat hogy az SD nézhetetlen lenne sőt, pont hogy azt írtam hogy a legtöbb ember nem néz 720p-nél jobb minőséget. A DVD felkonvertálásáról beszéltünk, ha plazma akkor ok mert ott max FullHD-ra kell konvertálni míg egy 4K tévénél 4K-ra. Ráadásul plazma mossa a képet amitől SD jobbnak tűnik, ugyanis más kijelző technológia mint lcd vagy oled. Nagyon nem mindegy, de főleg a gyenge Mpeg-2 miatt gázos a DVD, de hiszen ezt is írtam. Ha szerinted trollkodok akkor kérlek konkrét dolgokat írj.

[ Szerkesztve ]

(#10497) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Drága Kollégák, remélem mindenki elmondta, amit akart, térjünk vissza az alaptémánkhoz. Köszönöm.
(Azt mondják, olyan lesz az egész év, mint január 1., úgyhogy peace... illetve még egyet beillesztek ide feszültségoldásnak, előre is bocs. :DDD :R )

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10498) Aurig@ válasza Joshi (#10487) üzenetére


Aurig@
őstag

...és mi a helyzet az MPEG-2 és VC-1 kódolású Blu-ray filmekkel? Elég sok van belőlük.

Szinte csak remuxokat és BD50 lemezeket nézek, de nem érzek késztetés arra, hogy azért vegyek (megtehetném) 4k-s készüléket, hogy felkonvertálva nézzek bármiféle filmet. Számomra (még) nem ad annyi pluszt a 4k, hogy érdemes legyen belefektetni. Majd, ha a TV szolgáltatók (ki tudja mikor?) rászánják magukat az elfogadható minőségű 4k sugárzásra, akkor elgondolkodok rajta. A lemezeken kívül sokat nézek tudományos, ismeretterjesztő csatornákat.
Szerencsére még jó a szemem de, azért, hogy ”szebbnek„ lássam az erdő fáit, vagy részletesebb legyen egy tájkép, esetleg egy utca részlet, nem vonz a felkonvertálás.
Inkibb leszedek két remuxot, mint egy 4k-s filmet.
Az a baj, hogy iszonyatosan erőltetik a 4k-t, mintha azon kívül nem létezne más! Vidéken, falun élők nagy része az életben nem jut normális 4k minőséghez, sokszor még fullHD-hoz sem! Sajnos!

Ezek persze csak saját, egyéni vélemények!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#10499) blakey válasza Aurig@ (#10498) üzenetére


blakey
titán

Az a baj, hogy iszonyatosan erőltetik a 4k-t - nem erőltetik hanem az lett a felbontás, ahogy az SD-ről HD-ra váltottunk. Ha ma egy jó TV-t akarsz venni akkor 4K-s lesz, ettől még a HD, SD videóid nem lesznek feltétlenül rosszabbak, legalábbis amiket én néztem DVD-ket és Blu-ray-eket egyáltalán nem láttam rosszabbnak, tehát ha megjelenítőt kell venned akkor nem leszel hátrányban ha meg még viszonylag új és jó a korábbi FHD megjelenítőd valamint elégedett vagy vele akkor nem feltétlenül éri meg új TV-re beruházni. Tőkéletes szórakozást tud nyújtani a FHD is és kellőképpen minőségi is ahhoz, hogy elég részletesnek és jónak lássuk.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10500) daneel_hu


daneel_hu
addikt

A 4K/HDR marketing hívószava (tévesen) a 4K, mert valójában a HDR miatt jó igazán.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.