Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) Joshi válasza Piftuka (#11650) üzenetére


Joshi
titán

Az UHD BD (4K) már régiófüggetlen, a régi lemezeket meg lerippeled és kiírod egy újraírhatóra ha éppen meg akarod nézni/hallgatni. ;]

UHD BD (4K) lejátszóból a Sony UBP-X800M2 a legolcsóbb és jó lejátszó.

[ Szerkesztve ]

(#11652) koncsik válasza Piftuka (#11650) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

1-2 USA DVD esetén én inkább DVD Shrink-kel oldanám meg. :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11653) blakey válasza Joshi (#11651) üzenetére


blakey
titán

UHD BD (4K) lejátszóból a Sony UBP-X800M2 a legolcsóbb és jó lejátszó. - UBPX700-as a legolcsóbb

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11654) Joshi válasza blakey (#11653) üzenetére


Joshi
titán

Van még ennél is olcsóbb UHD lejátszó. :DDD

(#11655) blakey válasza Joshi (#11654) üzenetére


blakey
titán

De a legolcsóbb és jó az az X700-as.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11656) Joshi válasza blakey (#11655) üzenetére


Joshi
titán

Nem akarok hülyeségeket mondani, de úgy rémlik hogy az X700-nál jobb képességű az X800M2. Ugye itt nem nagy árkülönbségről beszélünk.

(#11657) Zanik


Zanik
addikt

Múlt héten vettem meg a Cápa című filmet 4K UHD verzióban. Le a kalappal az Universal előtt, mert hihetetlenül szépre sikerült az új 4K master az eredeti 35mm-es negatívokról. Referencia anyag, szerintem mindenkinél polcon a helye!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11658) blakey válasza Joshi (#11656) üzenetére


blakey
titán

A legolcsóbb és jó az X700-as, ennyi. Mindent visz amit kell. Ha neked a 35e Ft csekély különbség akkor igazad van, X800M2 jobb választás. :D
Amiben esetleg jobb az X800M2 azt nem biztos, hogy sokan kihasználják (DVD-Audio, HDMI 2.0a vs. HDMI 2.0b), én is azért vettem inkább az X700-ast, kényelmesebben elfér, cserélhető- és külső tápja van, képminőségben nem láttam különbséget, hangban meg ugyanazt tudják.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11659) Piftuka válasza koncsik (#11652) üzenetére


Piftuka
veterán

Azt nem ismerem, de majd utánaolvasok, köszönöm a tippet!

Amúgy nagy kár, hogy anno kitalálták ezt a hülye "régiózást"! Sok igazán klassz kiadás az USA-ban, vagy Ausztráliában, Dél-Koreában jelent meg.

Jó volna ezeket "mókolás nélküli" gyári lejátszón megnézni!

És tudjátok... Azt hiszem, éppen Nektek nem kell kifejtenem, mennyire más hangulata van annak, amikor a gyári lemezt helyezed be a lejátszóba (és hátradőlsz, élvezni a filmet/zenét, előtte a borítót átnézve), mint amikor valami "rippelt" tartalmat indítasz el PC-ről, vagy USB kulcsról/Média lejátszóról...

"Aquila non captat muscas."

(#11660) Piftuka válasza Joshi (#11656) üzenetére


Piftuka
veterán

Az a helyzet, hogy ~60.000 forint vs. ~100.000 forint kifejezetten nagy különbség.

Ám olvasom a teszteket, véleményeket, és azt írják, hogy az X800 masszív, fém házas, és még kijelzőt is kapott (az nem hátrány), tehát tartósságban többet ígér, és felhasználói élményben is valamivel többet ad.

Szóval sanszos, hogy ez lesz a győztes befutó... Köszönöm a tippeket mindkettőtöknek!

Egyébként mekkora esélye van annak, hogy ha az ember most kivár (esetleg az első "8K" lejátszóra, "X800M3"-ra), akkor a 3D filmgyűjteményével hoppon marad? Mert esetleg a közeljövő lejátszói már nem fogják támogatni a BD3D formátumot?

Volt erre vonatkozóan valami érdemi hír, cikk, info mostanában?

"Aquila non captat muscas."

(#11661) Piftuka válasza Zanik (#11657) üzenetére


Piftuka
veterán

:R

Nagy kár, hogy köszönhetően az immár gyakorlatilag nem létező hazai filmkiadásnak (PV és BontonFilm) már nem kapható sehol! :(

Egyébként milyen tévén nézed?

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#11662) blakey válasza Piftuka (#11660) üzenetére


blakey
titán

X700-as is fémházas és elég nehéz a méretéhez képest. Elég masszív az is és mint írtam, nem elvetendő, hogy cserélhető, külső tápos.
Elég régi modellek ezek a lejátszók, esélyes, hogy az utolsók is. Nem hinném, hogy lesz újabb asztali lejátszó. Szép lassan kikopnak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11663) #98221312 válasza Piftuka (#11659) üzenetére


#98221312
törölt tag

" És tudjátok... Azt hiszem, éppen Nektek nem kell kifejtenem, mennyire más hangulata van annak, amikor a gyári lemezt helyezed be a lejátszóba (és hátradőlsz, élvezni a filmet/zenét, előtte a borítót átnézve), mint amikor valami "rippelt" tartalmat indítasz el PC-ről, vagy USB kulcsról/Média lejátszóról"

Világ életemben rajongtam az eredeti optikai lemezekért.
Legyen az film, zene, játék.. mai napig veszek bd filmeket!

Viszont: Az idő múlik, és nagyon arra haladnak a dolgok, hogy sajnos végnapjait éli a lemez!

(#11664) jeni válasza Joshi (#11654) üzenetére


jeni
félisten

Az aprón is van egy LG UBK90 modell eladó ami szintén UHD lejátszó még olcsóbban.
Pár napja egy Panasonic volt eladó elég jó áron. Gyorsan megvették.

Amúgy MOST van ott FELRAKVA egy Sony 800Mk2 lejátszó 80 ropiért.
Gyorsan le kell csapni rá.

[ Szerkesztve ]

(#11665) BBéci válasza Joshi (#11649) üzenetére


BBéci
titán

Kire gondoltál? Kinek nincs lemeze? Ki okoskodik?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11666) gg72 válasza Piftuka (#11660) üzenetére


gg72
veterán

Az X800M2 nem kapott kijelzőt (sajnos), de nekem ez nem volt olyan fontos szempont, ellenben az SACD és DVD-Audio igen, ezért választottam azt az X700 ellenében.

(#11667) blakey válasza gg72 (#11666) üzenetére


blakey
titán

SACD van az X700-asban is. Még a BT ami + az X800M2-ben, utóbbit nem használtam előző lejátszómon így az nem volt nálam szempont.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11668) Piftuka


Piftuka
veterán

Köszönöm az újabb info-kat! :R

No, de hogy még az "X800" sem kapott kijelzőt... :U Miért? Ez manapság már "nem divat"?

(Én személy szerint kedvelem a lényeges információkra vonatkozó visszajelzés eme módját.)

"Aquila non captat muscas."

(#11669) jeni válasza Piftuka (#11668) üzenetére


jeni
félisten

Az 1100 kapott LCD-t (280 ropi)
LG UBk90 olcsóbban bevallalnam
Vagy a jelzett Sony 800MK2 az aprón

(#11670) blakey válasza Piftuka (#11668) üzenetére


blakey
titán

A legtöbb lejátszó vezérelhető okoseszközről (Sony is) így megjelenítő nélküli lejátszás is adott. Lényeges információk az OSD-n vannak, a kis kijelzőn manapság már elég kevés infó jelenik meg, persze ettől még van akinek jól jön. Olyan 8 éve elengedtem ezt a témát, eleinte hiányzott aztán megszoktam és egyáltalán nem hiányzik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11671) Joshi válasza blakey (#11658) üzenetére


Joshi
titán

Ha ugyan az a SoC van mindkettőbe, illetve szoftveresen is ugyan azt nyújtják (feliratkezelés, hálózat stb), akkor így már egyértelműen az X700 a jobb vétel. Persze akinek nem kell a DVD-Audio támogatás.

ui.: mintha robi-k azt mondta volna, hogy minden UHD BD lejátszóba ugyan az az MTK SoC van. Akkor így ez is pipa.

[ Szerkesztve ]

(#11672) robi-k válasza Joshi (#11671) üzenetére


robi-k
őstag

Csak a betűjel változik a proci neve után, ezzel kódolják be, hogy tud-e DV-t, SACD vagy DVD-Audio lejátszást (azaz van-e tartalmaz-e beégetett licenc kulcsokat, avagy sem).

(#11673) jeni válasza Joshi (#11671) üzenetére


jeni
félisten

A Samsung UBD-K8500 lejátszó nem biztos,hogy MTK chipes.

(#11675) ngaba


ngaba
aktív tag

Sziasztok!

Remélem, jó helyre írok, csak kihalt DVD-s topikokat találtam.

Egy asztali DVD lejátszót szeretnénk ajándékba vásárolni egy 70 éves hölgynek. Én abszolút nem tudok semmit a DVD lejátszókról, nekem sosem volt. Ezért szeretnék segítséget kérni, konkrét márka-típus tippet.

A márka nem számít (lehet noname is), a megbízhatóság lenne a lényeg. (Lejátszási minőségben nem tudom, hogy van-e bármi különbség a különböző lejátszók között; ha igen, akkor nyilván ez is szempont.) Azt tudja, amit egy DVD lejátszónak tudnia kell, a csilivili funkciók biztos nem lesznek használva, sőt inkább az egyszerűség lenne a legjobb. Alapvetően boltban vásárolt rendes DVD-k lejátszására kellene, de szerintem nem lenne baj, ha a gyakori fájlformátumokat azért vinné. Árban az olcsóbb vagy közepes árkategóriára gondoltam.

(#11676) jeni válasza ngaba (#11675) üzenetére


jeni
félisten

hello!

kérdés mit használ lemezt és pendrive-t vagy csak kizárólag CD és DVD lemezt?
kell e kijelző a készülék elején?
mennyire látná távolról?
mennyire lát bele a mai formátumokba?
természetesen ha kizárólag eredeti gyári műsoros lemezt játszik le akkor bármelyik lejátszó jó lehet.
idős korára tekintettel olyat vegyél ami gyorsan müxik (beolvasás) és OSD kijelzésű.
új vagy használt is jó?
választás:
vannak régebbi minőségi lejátszók amik jobban megépítettek,vagy egy olcsón összerakott egyszerű lejátszó a boltokban.
inkább keret összeget írj!
ha kell a sok garancia akkor valami márkásabb,Panasonic,Pioneer (kétlem,hogy ma már gyártanak még?) Sony,LG,Samsung,stb...

OSD felületen a magyar nyelv is legyen elérhető.

amúgy a Blu-Ray topikba írtál.

[ Szerkesztve ]

(#11677) ngaba válasza jeni (#11676) üzenetére


ngaba
aktív tag

Köszönöm.

Bocsánat, melyik az élő DVD topik? Csak pár éve halottakat találtam a keresővel. :)

A kérdésekre válaszolva:
- A pendrive-kezelés nyilván jó lenne, de nem létszükséglet. (Attól is függ, hogy mennyivel dobja meg az árat.)
- Nem kell a készülékre kijelző.
- A látás rendben van. :)
- Ő a mai formátumokat nem ismeri, mi fogunk neki dolgokat vinni, ha nem eredeti műsoros DVD-ről van szó. (Számítógépe sincs.)
- Legyen inkább új, és a keret maximum 20 ezer ft. De nem muszáj kimaxolni.
- Az OSD + gyorsaság jó ötlet. Pont ezért is kérdeztem itt, mert ilyen szempontból nem ismerem a lejátszókat. :)

Köszönöm még egyszer.

(#11678) jeni válasza ngaba (#11677) üzenetére


jeni
félisten

DVD lejátszók topikja
[link]
árgép kereső
[link]

Milyen tv-n lesz használva?

Lehet érdemes úgy választani amelyik a legtöbb garit adják.
Ismertebb márkák közül érdemes választani.

Euro AV vagyis Scart
compozit
komponens
s-vhs

Mihez tartás miatt írtam le.

Sajnos lejátszók töbségén már a csatlakozásokon is spórolnak.
20000Ft kor már BluRay lejatszo is beszerzését az egy plusz szolgáltatás.
Amúgy BD lejátszók tudásban többet tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#11679) Zanik válasza Piftuka (#11661) üzenetére


Zanik
addikt

Igen, nagyon kevés volt belőle és hamar elkapkodták. Nekem szerencsém volt, mert egy facebook csoportban szóltak, mikor újra elérhető lett a MediaMarkt-nál, így gyorsan lecsaptam rá.

A jelenlegi tévém pedig egy LG 55UH950V.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11680) Piftuka válasza jeni (#11678) üzenetére


Piftuka
veterán

Szerintem már akár össze is lehetne vonni a két topic-ot.

Pláne ennek tudatában: "Szép lassan kikopnak." ( /cry :( )

Egyébként köszönöm a tippet a hardveraprós ajánlatokra! :K Én azonban mindenképpen újat szeretnék vásárolni. Valószínű a SONY X700, vagy 800 lesz a befutó.

Amúgy a Panasonic, Samsung és LG legújabb lejátszói hol helyezkednek el tudásban, és minőségben hozzájuk képest?

"Aquila non captat muscas."

(#11681) Piftuka válasza Zanik (#11679) üzenetére


Piftuka
veterán

No, akkor szerencséd volt! :C

Nekem még csak a születésnapi kiadás van meg, az pedig ugyebár "csak" Full HD. Mivel egyelőre nincsen 4K tévém, így nem probléma.

Viszont ha ennek ennyire jó a képe, akkor majd megrendelem máshonnan. Ez tényleg olyan cím, amit érdemes a gyűjtemény részeként tudni.

"Aquila non captat muscas."

(#11682) Zanik válasza Piftuka (#11681) üzenetére


Zanik
addikt

Megvan nekem is az Universal 100 digibook verzió a filmből. Már az is egy remek HD master volt, de az UHD még jobb lett.
Amúgy ha komolyan fontolod hogy egyszer majd 4K-ra váltasz, akkor is érdemes lehet már most kiadványokat venni hisz a BD verziót is sokszor melléteszik. Azt lehet nézni amíg nincs új TV.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11683) koncsik válasza Zanik (#11682) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11684) ngaba válasza jeni (#11678) üzenetére


ngaba
aktív tag

Köszönöm. A tévétípus nyomozás alatt van, a garancia hosszára pedig figyelni fogok.

Ha lesz még kérdésem, akkor a DVD topikba írom. (De én azt kihaltnak minősítettem. ;)

(#11685) koncsik válasza ngaba (#11684) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

BD lejátszók DVD-t is lejátszanak, biztos nem kerül törlésre, ha valaki itt tudja / adja meg a választ.
Vagy szólsz itt, hogy írtál oda... ;)
Én anyukámnak egy LG BD játszót vettem, amikor elromlott a DVD-je, pedig akkor még CRT TV-je volt... 18e Ft volt valami elektrodiszkont vagy ilyesmi áruházban.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11686) Piftuka válasza Zanik (#11682) üzenetére


Piftuka
veterán

Én is gondolkodtam ezen, végül elvetettem.

Sok-sok éve az összes filmmel így voltam. Még csak VHS recorder-em volt itthon, de megvettem az első DVD-ket a gyűjteményembe.

Több tucat filmem volt már, mire megvásároltam az első DVD lejátszót (és újabb tévét).

Aztán a BD filmekkel ugyanígy voltam. Már ~1+ éve gyűjtöttem őket, mire megvettem a Pio-170-es lejátszómat, és meg is tudtam nézni őket.

A különbség az, hogy az említett adathordozók arányaiban és egyébként is olcsóbbak voltak.

A 4K filmek jellemző ~9.000-12.000 forintos ára az én pénztárcámnak sok. Úgyis egy csomó kedvenc film hiányzik (és fog hiányozni mindig) a gyűjteményemből.

Hát inkább a DVD-ket, és a BD-ket pótlom. :) Szóval ebben az esetben inkább kivárok. Legyen meg a 4K tévé, megnézem, hogyan alakul a 4K filmek piaca, aztán majd meglátom. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#11687) koncsik válasza Piftuka (#11686) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Olasz amazonról szoktuk venni a 4k UHD BD-ket, jellemzően 4k körüli akciós áron, általában BD lemez is van a dobozban.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11688) Piftuka válasza koncsik (#11687) üzenetére


Piftuka
veterán

Az már sokkal barátibb végfelhasználói ár. :K

Ha még magyar szinkron is van a lemezeken...

"Aquila non captat muscas."

(#11689) gg72 válasza Piftuka (#11688) üzenetére


gg72
veterán

Már több tucat 4K lemezem van, mindegyik külföldről, a 90%-ukon van magyar felirat/szinkron, átlagban 4000 Ft-ba kerültek...

(#11690) #98221312 válasza gg72 (#11689) üzenetére


#98221312
törölt tag

Esetleg megosztanád honnan rendeled őket? :)

(#11691) gg72 válasza #98221312 (#11690) üzenetére


gg72
veterán

Hát vadászni kell rájuk, szóval nem aktuális akciókról beszélek, de amazon.it, amazon.es, amazon.uk, zoom.uk.
A bluray.com oldalon érdemes böngészni, kiválaszatni az adott országot: [link]
A Nolan doboz az olasz amazonon most pl. 20 EUR, mindhárom filmen van magyar vonatkozás.

(#11692) ngaba


ngaba
aktív tag

Sziasztok!

Alapvetően DVD-lejátszót akartam venni, de találtam egy jó árú Panasonic DP-150EG-K blu-ray lejátszó kiállítási darabot (25 ezerért).

Kérdés, hogy megéri-e ezt megvenni, ha a tévém 10 éves, és csak Full HD-t tud? Mert ez a lejátszó UHD 4k-ra van kitalálva... Gondolom Full HD tévével is megy, de nem lesz a UHD-ról "leskálázott" kép rosszabb, mintha egy FullHD-s DVD lejátszó küldené a jelet? Illetve ez jóféle blu-ray lejátszó? Mert a DVD-lejátszók olyan buták ehhez képest, hogy erősen elgondolkodtam ezen inkább, a jövőre is gondolva.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#11693) jeni válasza ngaba (#11692) üzenetére


jeni
félisten

Lehet full HD is üzemeltetni a Panát.
Alapból kiindulva skáláz felfelé ami nem valódi 4K a kép.
Tehát a minősége nem lesz rosszabb így se.
A BD tudja az MKV lejátszás.

[ Szerkesztve ]

(#11694) kendeee


kendeee
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy régebbi Samsung BD-C8500 lejátszó. Megdöglött már nagyon régen benne a HDD.
Próbálkoztam annó másik hdd-t bele tenni, de sajnos mindet 3,5Mb-osnak ismeri fel, nem is tudja formázni. Volt itt már próbálkozás minden fajta formátumra való formázással, particionálással stb...eddig eredménytelenül. Van valami trükk hogy egy 1 Tb-os vagy kisebb vinyót megegyen, vagy felejtsem el örökre hogy rögzítek a jövőben akármilyen műsort?

Előre is köszönöm a segítséget.

Bálnabontás ma! Holnap halnap...CTRL+ALT+RESET...Dakota közmondás: Le kell szállni arról a lóról, amelyik megdöglött.

(#11695) belinho válasza kendeee (#11694) üzenetére


belinho
senior tag

Anno kamera megfigyelő rendszereknél ha netán hdd-t kellett cserélni, mi mindig formázás nélküli partíciómentes vinyót raktunk be használt esetén, és a gép formázta meg magának.
Ha zsír új vinyót raksz be, akkor nincs semmi teendő, csak beszerel és mehet a formázás.
Használt vinyóval, esetleg PC-vel tudod törölni a partíciókat mintha új vinyó lenne.

(#11696) kendeee válasza belinho (#11695) üzenetére


kendeee
aktív tag

Először is köszönöm a válaszodat.

Viszont így is kipróbáltam és sajnos nem működik nálam.

:(

Bálnabontás ma! Holnap halnap...CTRL+ALT+RESET...Dakota közmondás: Le kell szállni arról a lóról, amelyik megdöglött.

(#11697) belinho válasza kendeee (#11696) üzenetére


belinho
senior tag

Ha az eszköz nem tudja megcsinálni a formázással a HDD-re a gyári partíciós táblát, akkor szinte lehetetlen lesz megoldani. Ezek is valamilyen xfs partíciót használnak, amit linux alatt lehet megcsinálni. Szóval kellene az eredeti partíciós séma, hogy miből és milyen méretű partíciókból áll, ha az megvan, akkor megoldható a dolog.
Én elengedném ezt a dolgot
Ebben a fórumban van róla info, szóval nem egyedi probléma.

(#11698) jeni válasza kendeee (#11694) üzenetére


jeni
félisten

kár,hogy a Samsung a BD vonalat teljesen elengedte!

mivel így esélyed lenne a Samsung márkaszervizében egy HDD cseréjét megoldani.
hardveres vagy szoftveres gond van a formatálás elutasítására és a HDD felismeréséhez?
ha hardveres a gond akkor esélytelen bármit is így megoldani akár LINUX alatt is.
ha szoftveres az esetleges gép frissítéssel talán megoldható lenne.

[ Szerkesztve ]

(#11699) kendeee válasza belinho (#11697) üzenetére


kendeee
aktív tag

Köszi, megnézem. Találtam annó egy particios tábla semát. Valahova ki is mentettem, de egyszerűbb volt a szakértőket megkérdezni először. :R

Bálnabontás ma! Holnap halnap...CTRL+ALT+RESET...Dakota közmondás: Le kell szállni arról a lóról, amelyik megdöglött.

(#11700) kendeee válasza jeni (#11698) üzenetére


kendeee
aktív tag

Nem hardveres lesz a problémám, egyszer már elértem, hogy lássa a teljes méretét a hdd-nek, de utána valamit csak eltoltam. Azt hiszem ráengedtem egy új formazast és utána már nem volt kedvem kezdeni elölről a műveletet. BD szetszed, vinyo átrakás gépbe, bla bla....Amúgy second hand a cucc, így a garanciális csere is necces lett volna. Úgy emlékszem outletes vásárlás volt 2014 környékén 25k-ért. Amúgy köszönöm a segítséget.

Bálnabontás ma! Holnap halnap...CTRL+ALT+RESET...Dakota közmondás: Le kell szállni arról a lóról, amelyik megdöglött.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.