Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) koncsik válasza gg72 (#11850) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszi, beállítgatom, aztán meglátjuk. (Régebben nagyon szerettem mindent kipróbálni, manapság, ha jónak tűnik a gyakorlatban, sajnos nem nagyon babrálok, pedig lehet, hogy jobban tenném.)
:R :R :R
(jó lenne, ha cserélnél már te is, aztán állítgathatnánk párhuzamosan :K )

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11852) Rumcsaka


Rumcsaka
tag

Már éhes a lejátszóm így e hónapban most ezekkel a kajákkal fogom etetni... :D

(#11853) gg72 válasza koncsik (#11851) üzenetére


gg72
veterán

Hát majd szépen lassan... :)

(#11854) Joshi válasza koncsik (#11849) üzenetére


Joshi
titán

Az a logikus hogy ha a lejátszót Auto-ra állítod, akkor mindig az adott felbontást továbbítja érintetlenül. Ha pedig konkrétan kiválasztasz egy felbontást akkor le, vagy felskáláz függően attól hogy milyen a forrásanyag felbontása.
Összefoglalva. Ha Autora teszed, akkor a tévéd fog felskálázni, ha fix 4K-ra, akkor pedig a lejátaszód. Most azt se tudom hogy nálam az Oppo 203 milyen beállításon van, de úgy rémlik fix 4K-n.

(#11855) Joshi válasza Rumcsaka (#11852) üzenetére


Joshi
titán

Te könnyen vagy mert tudsz szlovákul, ott meg elég sok lemezt adnak ki tehát van választék. Itthon egyre soványabb a kínálat.

(#11856) koncsik válasza Joshi (#11854) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11857) Rumcsaka válasza Joshi (#11855) üzenetére


Rumcsaka
tag

Sajnos nem tudok perfekt szlovákul...de a lemezeken többnyire cseh nyelv van és felirat és az még keményebb :D
Filmek amiket a képen látsz azon három kivételével van magyar szinkron is és az összes lemezen van magyar felirat 🙂
De igazad van itt még sok film jelenik meg...de valamikor be kell érnem a szlovák/cseh felirattal de ha pár szót nem értesz akkor... :(((
Ha tehetem Magyarországról szerzem be a filmeket amit még lehet...

(#11858) togaba


togaba
tag

Sziasztok!
Újabb láma kérdések:
1. Dolby Atmos hangzás csak 4k Blue Ray lemezen lehet vagy normálon is?
2. Fel van-e tüntetve a BD lemezen, hogy a hangzás Dolby Atmosos?

Kösz.

(#11859) BBéci válasza togaba (#11858) üzenetére


BBéci
titán

1. "Normálon" is.
2. Igen.
Sajnos a legtöbb atmosos hangsáv nagyon kevés pluszt ad a 7.1-hez képest.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11860) Joshi


Joshi
titán

Az Oppo 203 sajnos nem ismeri az írható 100GB-os lemezeket. Ha esetleg valaki tud olyan asztali Blu-ray lejátszót ami kezeli az ilyen lemezeket, az legyen olyan kedves és jelezze felém. THX! :R

(#11861) robi-k válasza Joshi (#11860) üzenetére


robi-k
őstag

Berakod a 100 GB-s, házilag írt lemezedet a PC BD olvasójába, a BD olvasót megosztod hálózati megosztással SMB-1 protokollon mint hálózati meghajtó, a 203-as pedig SMB eléred ezt a hálózati meghajtót, és mehet a filmnézés.

(#11862) Joshi válasza robi-k (#11861) üzenetére


Joshi
titán

Ja ezt már kipróbáltam és működött, de ez egy UHD Blu-ray lejátszónál alap dolognak kellene lennie. Ha PC-én létezik olyan optikai meghajtó ami kezeli a 100GB-os lemezeket, akkor egy ÜBERKIRÁLY asztali Blu-ray lejátszó miért nem? Ez a sima Blu-ray lemezeknél még működött, ennél miért nem? Elég lenne egy firmware frissítés és meg is van oldva.

(#11863) klinssman666


klinssman666
újonc

Hello!

ha volt mar szo errol bocsi.
itthon kaphato barmi olyan bd player ami regiotol fuggetlenul lejatszik barmilyen bd lemezt, vagy csak region b keszulekek vannak?
noob vagyok a temaban :)
koszi

(#11864) Piftuka válasza klinssman666 (#11863) üzenetére


Piftuka
veterán

Nincsen ilyen gyári megoldás. Erre nagyon figyeltek mindig a gyártók.

Az "OPPO" lejátszójához lehetett kapni régiófüggetlenítő modult (jelentős plusz költségért, utólag beszerelhető kivitelben), illetve van/volt (?) egy oldal, ahonnan régiófüggetlenített lejátszókat lehetett rendelni.

Az viszont külföldi oldal volt.

"Aquila non captat muscas."

(#11865) robi-k


robi-k
őstag

A Cambridge, OPPO, Arcam és PANASONIC lejátszókhoz van módosított FW régió függetlenítéssel (a menüben állítható a kíván régió).
Az UHD BD lemezek mind régiófüggetlenek, így csak DVD és BD/BD3D lemezek esetén van/lehet értelme régiókódot állítani.

(#11866) klinssman666


klinssman666
újonc

Hello!

Köszi szépen a válaszokat!
Igazából a cél az lenne hogy meg tudjam nézni az A regiós bd lemezeim, a leírtak alapján ezek szerint kb bármelyik panasonic lejátszóval el tudom érni ezt egy firmware update után?
köszönöm :R :R

(#11867) BBéci válasza klinssman666 (#11866) üzenetére


BBéci
titán

Amiről szó van, az speciális - custom - firmware, nem nyilvánosan elérhető és pénzért adják.
Olvasd el az aláírásokat!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11868) klinssman666 válasza BBéci (#11867) üzenetére


klinssman666
újonc

igen azt gondoltam h nem csak letöltöm valahonnan és már megy is :)

(#11869) robi-k válasza klinssman666 (#11866) üzenetére


robi-k
őstag

Panasonic BD lejátszók esetében ezen az oldalon lehet "beszerezni" a speciális régió függetlenítő FW-t, ami emellett deaktiválja a Cinavia védelmet is https://www.regionfreedom.com

(#11870) Taki46


Taki46
tag

Üdv Mindenkinek!
Esetleg tudja valaki, itthon is lehet valahol írható 100 GB-os lemezt vásárolni? Vagy csak ebeay?

(#11871) belinho válasza Taki46 (#11870) üzenetére


belinho
senior tag

Az Alza-nál van szerintem, vagy még a bestmarkt-nál láttam a múltkor.

(#11872) Joshi válasza Taki46 (#11870) üzenetére


Joshi
titán

Asztali Blu-ray lejátszók nem nagyon viszik a 100GB-os írható lemezeket. Ha tudsz olyan lejátszót ami viszi akkor jelezd felém. Köszi. :R

Alzán van 5db-os Verba, de ebayen fele ennyiért meg lehet venni.

Mondjuk nem értem hogy miért nincs ebből is két rétegű, sokkal jobb minőségben meg lehetne írni mint ezt a 100GB-os három rétegű lemezt. A legtöbb UHD Blu-ray film is BD66-on jön ki.

[ Szerkesztve ]

(#11873) robi-k válasza Joshi (#11872) üzenetére


robi-k
őstag

Ha tudsz olyan lejátszót ami viszi akkor jelezd felém. - a régebbi, 900-as Panasonic.

(#11874) Joshi válasza robi-k (#11873) üzenetére


Joshi
titán

Erre gondolsz? Ha igen, akkor ezt cseréltem le az Oppora. :B

(#11875) robi-k válasza Joshi (#11874) üzenetére


robi-k
őstag

Pontosan ;]
De a kérdésed az volt, hogy melyik lejátszó tudja olvasni a házilag írt 100 GB lemezeket, az már más lapra tartozik, hogy melyik lejátszó kezelése és tudása szimpatikusabb számodra :)

(#11876) Joshi válasza robi-k (#11875) üzenetére


Joshi
titán

Nem tartom ellenfélnek a két lejátszót félre ne érts, de amikor még tulajdonomba volt ez a Pana, akkor látóhatáron se voltak a 100GB-os írható lemezek. Persze ehhez hozzátartozik, hogy az ilyen lemezek terjedésének nagyobb jövőt jósolt mindenki.
Tényleg csak ez a lejátszó kezeli ezeket a lemezeket? Mindegyik 100GB-os MID-et olvassa (Verbatim, Sony, TDK stb)?

ui.: egyébként azért váltam meg ettől a Panától, mert szinte ugyan annyiért el tudtam adni, mint amennyiért vettem. Hogy jól tettem? Inkább igen mint nem, de most jól jönne a 100GB-os lemezkezelés. :))

[ Szerkesztve ]

(#11877) robi-k válasza Joshi (#11876) üzenetére


robi-k
őstag

Mindegyik 100GB-os MID-et olvassa (Verbatim, Sony, TDK stb)? - pass, tesztelni kell.

Az új 820/824/9000/9004 Panasonic-ot nem tudták rábírni a 100 GB lemezek olvasására, de lehet, hogy van még valamilyen más - pl. kínai belpiaci no-name - lejátszó is, ami képes olvasni a házilag írt 100 GB lemezeket.

(#11878) Joshi válasza robi-k (#11877) üzenetére


Joshi
titán

Noname szutyimutyi lejátszó nem kell, akkor inkább maradok a PC-s Pioneer hálózaton megosztott meghajtónál. Az Oppo 203 kezeli így is a dolgot, csak macerás.
A régi Pioneer S08-as PC írómat most váltom egy Pioneer 212-re, remélem ez már stabilabban írja ezeket a lemezeket. Meglássuk. :U

Megpróbálok kontaktba lépni egy Panasonic 900 tulajjal, talán hajlandó lesz nekem tesztelni. Aki tud ilyen lejátszó tulajt az keressen meg. THX. :R :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11879) Zanik


Zanik
addikt

Azt hallottátok hogy a PS5 nem fogja lejátszani a 3DBD-ket?! :Y

Mekkora egy szarrágó már a Sony. Oké, hogy a 3D-s TV-k kvázi eltűntek a piacról, de attól még egy csomó embernek van 3D képes megjelenítője és 3DBD kiadványa. Ezért is kell dedikált lejátszó. A konzol nem erre való. :D

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11880) Taki46 válasza Joshi (#11872) üzenetére


Taki46
tag

Köszi szépen

(#11881) Joshi válasza Taki46 (#11880) üzenetére


Joshi
titán

Nincs mit, de azért elárulhatnád, hogy mire kell a 100GB-os lemez. :B

(#11882) Taki46 válasza Joshi (#11881) üzenetére


Taki46
tag

Van egy külső Pioneer UHD írom. Gondoltam kipróbálom ezen keresztül a lejátszást. Zidoo x20-at kötöm össze vele. A BD50 lemezeimet szépen viszi menüvel együtt az x20. Az UHD lemezeket is kéne játszania.... Viszont az érem másik oldala, hogy minek? Hiszen az x20 HDD-n is ugyanazt játssza le. :D én imádom az optikai lemezeket, rendszeresen vásárolok filmeket. Panasonic asztali használok.
Üdv

(#11883) Zanik


Zanik
addikt

Én is imádom az optikai lemezeket! :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11884) koncsik válasza Zanik (#11883) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:K Solo /Rogue One honnan van? Zavvi?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11885) Taki46 válasza Zanik (#11883) üzenetére


Taki46
tag

Meg tudlak érteni :C Nekem valahogy nem pálya a streaming :) Számomra még mindig ez az őskori technológia :D biztosítja a legjobb minőségű mozit :)

(#11886) Zanik válasza koncsik (#11884) üzenetére


Zanik
addikt

Igen. Zavvi.
Megvettem végül a magyar BTTF-et. Az amazonos is jön majd, aztán majd eldöntöm melyik marad (lehet mindkettő).
Most egy kicsit megint kiköltekeztem magam. De már sokkal kevesebb filmet veszek. Főleg régi kedvenceket 4K-ban: Szellemírtók, Idétlen időkig, Sólyom végveszélyben.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11887) koncsik válasza Zanik (#11886) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R Múltkorjában nem találtam valamelyiket náluk, majd rálesek (Idétlen időkön (4k, olasz amazon) magyar hang és szinkron is van, a gyerekek is imádták)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11888) koncsik válasza koncsik (#11887) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Bakker 3 for 36 GBP disney 4k akcijó van :Y (de a Solo nincs :W ) - (a 73-ból legalább 36-ot megvennék legszívesebben, úgyhogy inkább semmit - vagy mondjatok 2-t még a Rogue One mellé ami nem Marvel, X-Men, Alien és kell nekem :B )

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11889) Piftuka válasza koncsik (#11888) üzenetére


Piftuka
veterán

"Hocus Pocus", "Home Alone", "Oroszlánkirály" (rajzfilm), és a "Toy Story" bármelyik része. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#11890) koncsik válasza Piftuka (#11889) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:C :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11891) Rumcsaka válasza Zanik (#11883) üzenetére


Rumcsaka
tag

Szintúgy :DDD
Erre a kiadásra már rég vadásztam...a fólia még rajta van...de így is kivehető...

(#11892) Piftuka válasza Rumcsaka (#11891) üzenetére


Piftuka
veterán

Én is, viszont rá kellett jönnöm, hogy ideje elengedni...

Ilyen nagy dobozos kiadásoknak már nincsen hely, amit pedig ilyen formában vásároltam meg, azoknak a zöme is most már zárt szekrényben van.

Szerencsés az, aki megengedheti magának, hogy egy külön, nagy "mozi szobája" legyen, óriási polcokkal, polcsorokkal, ahol mindent esztétikusan el tud rendezni.
Úgy van is értelme, hiszen a díszdobozok, és a koncepció szerint elrendezett lemez tokok úgy mutatnak.

Ha nekiállok pár jó címet 4K változatban is begyűjteni, már nem tudom hová pakolni őket.

Ti hogyan oldottátok meg? Ment minden DVD és BD, és fokozatosan átadták, átadják a helyüket a 4K kiadványoknak?

"Aquila non captat muscas."

(#11893) koncsik válasza Piftuka (#11892) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

DVD nagyon kevés marad meg, BD tartja magát, UHD BD nyomul (főleg, hogy legtöbb kiadásban sima BD is van)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11894) Piftuka válasza koncsik (#11893) üzenetére


Piftuka
veterán

És mi a helyzet azokkal a filmekkel (nagyon sok van), ami csak DVD-n jelent meg? Azokat sem tartod meg?

Nekem ez az egész most dilemma. A szívem szakad meg, ha eladom a DVD és BD gyűjteményem nagy részét. :(

Másfelől viszont, ha úgysem tudok olyan UHD gyűjteményt "kiépíteni", akkor felesleges 4K BD lejátszó és új 4K tévé vásárlásában gondolkodnom... Akkor pedig maradhatna akár a jelenlegi.

Bár így is probléma a DVD és BD lemezek által elfoglalt nagyon jelentős fizikai alapterület. Szekrényben, lakásban... Miért nem tudtak valami egészen vékony kis tokot kitalálni ezeknek anno?
(Mint amikor rájöttek, hogy a számítógépes játékok papírdobozait gyártani drága, körülményes, és nem jól pakolhatóak az üzletekben, ezért kitalálták helyette a DVD tokos kivitelt, ami aztán át is vette teljesen az előbbiek szerepét.)

Az ideális az volna, ha létezne a filmekre olyan szolgáltatás, mint játékokra a Steam.

Tehát az eredetivel mindenben megegyező filmtartalom, amelyet megvásárolhatnék, és a saját profilom könyvtárában megtarthatnék.

Ugye nem létezik ilyen szolgáltatás?

"Aquila non captat muscas."

(#11895) BBéci válasza Piftuka (#11894) üzenetére


BBéci
titán

Jó ideig szorgalmasan gyűjtögettem a DVD-ket, eleinte tokostól, aztán 64 darabot befogadó tartókba rakosgatva, van olyanból 5 db. Aztán számolgattam és a merevlemezen tárolás mellett döntöttem. Jelenleg 10 TB a tárhely, amit hamarosan 14-re fogok bővíteni. Annak ellenére, hogy 2000 könyvet befogadó polcrendszer van a nappalimban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11896) Joshi válasza BBéci (#11895) üzenetére


Joshi
titán

De minek amikor felhőben ott van az összes film (torrent)? ;] :DDD

(#11897) BBéci válasza Joshi (#11896) üzenetére


BBéci
titán

Annak a léte teljesen bizonytalan. Plusz ami régi és keveseket érdekel, az szinte beszerezhetetlen. Tudnám sorolni a példákat. Valamint az is gyűjtemény,nem csak az optikai korongokon lévő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11898) koncsik válasza Piftuka (#11894) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nagyon sok dvd (eredetiek is) 200-as tartóban anyukámnál vannak. BD "backup" szintén (300-as láda), az eredetiek még dobozukban... a CD-k haladták meg a lehetőségeinket, 1000 db felett van saját dobozában, de ezek is vagy HDD-re kerülnek vagy tárolóba (v.s HDD. lsd BBéci)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11899) BBéci válasza koncsik (#11898) üzenetére


BBéci
titán

A CD-khez ragaszkodom, mert egyrészt hosszadalmas lenne az összeset rippelni, másrészt nincs olyan médialejátszóm, aminek a DAC-ja elérné az öreg Pioneerénak a hangminőségét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11900) koncsik válasza BBéci (#11899) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Én a NAD 5325-ömhöz ragaszkodom :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.