Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#77) csixy


csixy
addikt

Sziasztok !
Ki kellene tömni a koponyáját forró arannyal annak ,aki a H2O Biost kitalálta.!
Ekkorát még nem szívtam (like a "torkosborz") :(( !
Van egy Sony Vaio VPCEH3L1E notim ., H2O biosa van. Tavaly decemberban letúrtam róla a Win7-est és vettem rá egy Win8-ast! Feltelepítettem és eddig kaffán működött dualbootos módban a Win8-64bites és az Ubuntu 12.04.1_LTS _64 bites (Mate desktoppal) verziója. Azzal a "kis" hibával , hogy a Win8 az Intel(R) HM65 Express lapkakészletcsalád, LPC-illesztővezérlő - 1C49 --nevű eszközét nem tudja telepíteni. Na bumm .... eddig jó volt minden.
Aztán egyszercsak elromlott a Wifi. :Y
Most már számos kínlódás árán tudom a megoldást.Rekonstruálva a következő történt.
Valami ötlettől fogva megpróbáltam a linuxnak NDISwrapper segítségével egy USB-sTPLINK TL-Wn821N Wifi adaptert beinstallálni, ezt az ubi kerüli ,nem ment neki, megsértődött és kikapcsolta a biosban az alaplapba dugott AR5B195-ös kártya wifi részét. A blootooth-t békén hagyta. Nem tudtam , hogy mi van . Windowssal működött a tl-wn821n-es USB adapter, a linuxban meg sehogy se ment a WIFI.
Azt gondoltam hogy valami baj lehet a Wifikártyával , emiatt kerítettem egy Atheros AR5B93 Wifi kártyát.
A csere megtörtént (Így már oda a garancia ... lex@romm.), hátlap vissza ... windows indít ... kártya működik, csak nincs blootooth , gondolom azért, mert nincs is ebben a kártyában. Hurrá , van wifi. Ujraindítva linuxban nincs wifi, ismét próbálkozva a TL-WN821N-nel az se megy , a drivert NDISwrapperrel megeszi ,itt jó, de a hálózati kisalkalmazás nem látja.
:F Ujraindítom a windowst . Most már az se tudja használni az Atheros AR5B93 Wifi kártyát , bár a driver fent van. Windowsban ismét működik a TL-WN821N. Sovány vigasz . Ez is valami.
:F Kínomban NDIS wraperrel megtanítok a linuxnak egy TL-WN322G USB Wifi adaptert. Megy ... hurrá :D !
:F Ökörködök, bedugom mind a két USB Wifi adaptert a gépbe és elindítom a windowst, meglepődve tapasztalom , hogy a TL-WN821N megy , mint ahogy vártam is , DE :Y megy az alaplapba dugott Atheros AR5B93 Wifi kártya is :C . Szagot fogtam ... kihúztam mind a kettő USB Wifi adaptert.
:) Most működik a windowsban is és a linuxban is az Atheros AR5B93 Wifi kártya. Gyanítom , hogy ha a régi kártyát visszaszerelném az is működne a blootooth-szal együtt.

Tehát a 64 bites ubuntu attól függően , hogy van-e sikerélménye a Wifivel, kikapcsolja , vagy bekapcsolja az alaplapba dugott wifi kártya wifi részét a H2O BIOS-ban. ;]

Lehet , hogy nem így van , de akkor hogyan is?

A fő az hogy most jó minden és többet a linuxba nem dugok USB Wifi kártyát az NDISwrapperbe meg benne hagyom a TL-WN322g windows XP-s 64 bites driverét.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.