Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Sütimüti


Sütimüti
csendes tag

Sziasztok!

Van egy acer aspire 5620-as laptopom,ami nem hajlandó bootolni,se optikai se usb meghajtóról. A bios lefut,látja a hardvereket , biosban tudok állítani mindent, de bios után csak fekete képernyő és semmi más..
Próbáltam frissíteni a bios USB-ről, de semmi nem történt, bootolható dos-t is próbáltam de az se indult el, hirens cd se mukkanik rajt.. :W :W :W

Bios hiba lehet vagy alaplap?

HELP PLEASE!!!

(#202) noterepair válasza Sütimüti (#201) üzenetére


noterepair
tag

hali,, ez feltehetöleg déli hid hiba lesz, ebben az esetben nem tudsz mésik biost rá tenni sehogy, ki kell venni a chip-et , ujra irni aztan vissza és kiderül mit csinál, ha igy se megy akkor déli hid chip csere kellene rá, megirni megtudom a chippet, de a déli hid csere már sokkal roszabb és drágább

(#203) noterepair válasza Yag (#195) üzenetére


noterepair
tag

minden biost meg lehet irni , vissza lehet állitani , ha kellek szolj megoldom,

(#204) Sütimüti válasza noterepair (#202) üzenetére


Sütimüti
csendes tag

Van egy másik ugyanilyen lapom, ha kicserélem a bios chippet?

(#205) noterepair válasza Sütimüti (#204) üzenetére


noterepair
tag

akkor kiderül, mert ha ugyanolyan akkor annak mennie kellene másikkal, ha nem lesz jo ugy se akkor tutira déli hid, de ne nagyon égesd meg a bios csippet mert akkor :O :O :O

(#206) Sütimüti válasza noterepair (#205) üzenetére


Sütimüti
csendes tag

kicseréltem:C , de a hiba ugyanaz sajna :Y akkor valószínű tényleg déli híd hiba NH82801GBM.....

(#207) ChRiS_RS válasza Sütimüti (#206) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Esetleg az alaplapi elemet is nézd meg, nincs-e lemerülve.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#208) royika


royika
csendes tag

Sziasztok!

A ismerősömnek van egy Fujitsu Siemens Amilo Pa1538 laposa. Kb 1éve volt rajta egy frissítés és azóta nem működik. Bekapcsol a gép a ledek világítanak a képernyő is felvillan, de fekete a kép. Pontosan nem tudták megmondani, hogy milyen frissítés csináltak de gondolom, hogy BIOS. Mi ilyenkor a teendő? Visszaolvastam de Fujitsu laptoppal nem volt baja senkinek.

(#209) noterepair válasza royika (#208) üzenetére


noterepair
tag

szia,. nem lehet tudni mi miatt halt le a bios, az is lehet hibás volt a letöltött frissités, . max le tudom szedni a bios chippet, ujra irom és ha az a gond akkor annak menni kell ,, enyit tudok javasolni hirtelen ,

(#210) Sütimüti válasza Sütimüti (#206) üzenetére


Sütimüti
csendes tag

Megrendeltem a bga-t... nem vészes az ára, ha cseréltem majd meglátjuk mi lesz...kb 2-3 hét

(#211) Wulfgar78


Wulfgar78
csendes tag

Sziasztok! Lenovo y580 lapos moddolt bios-al. Whitelist törölve, menük feloldva. Elkövettem azt a hibát, hogy átállítottam a Hd 4000 videomemóriát 64Mb-ról 1024 Mb-ra. Restart. Utána vagy 3x újraindult és csak sötét képernyő. Nem bootol. Próbáltam visszaállítani a gyári biost fn+r , fn+b aksi nélkül. A kombináció(k) folyamatos nyomva tartása mellett hálózati kábel behelyezve , power gomb. Pendrive-on filenevek: QIWY, QIWY3, QIWY4 , QIWY3207, QIW5 . Ezeket próbáltam : rom, bin, bi, fd kiterjesztésekkel valamennyi USB porton. Sztem. nem olvassa a pendrive-ot. Volna erre a problémára vmi. megoldás? Alaplap, proci stb. tönkremehet egy hibás beállítás miatt? Válaszokat előre is köszi!

(#212) noterepair válasza Wulfgar78 (#211) üzenetére


noterepair
tag

nem ment az tönkre,a beállitás miatt, csak meg kergült töle a gép, a lenovo, az olyan hogy nem nagyon szereti a bios nyuka-piszkát, mert utána soha többet nem indul el , föl kell rá irni a gyári biost vissza és annak elméletileg mennie kell , de mivel nem bootol meg semmi,. igy ezt csak külsö iroval lehet vissza irni nagyon ugy fest a történet :K :K

(#213) noterepair válasza Wulfgar78 (#211) üzenetére


noterepair
tag

ja a lényeg lemaradt, a lenovo 90 %-a csak akkor hajlando bios upgrade-t csinálni ha benne van az akksi és legalább 15 percet bir, és a táp is csatlakoztatva van. ha minden ok, de az akksi rossz a gépben, már akkor is letiltja a bios frissitést és vissza állitást is,

(#214) Wulfgar78 válasza noterepair (#213) üzenetére


Wulfgar78
csendes tag

Akku is jó, táp is csatlakoztatva volt. Gondolom a külső írós megoldás marad. Ma vitte el a futár. Ha alaplap cserét ajánlanak csak, akkor valószínűleg inkább alternatív megoldást keresek , ha valaki megcsinálja .

(#215) noterepair válasza Wulfgar78 (#214) üzenetére


noterepair
tag

álltalában alaplap cserét szoktak ajánlani, föleg azért mert ahoz nem kell ész, . én az ilyeneket 5000 ft ért szoktam irni álltalában , ha nem boldogulsz segitek, természetesen ha igény lesz rá, . :R :R :R

(#216) Wulfgar78 válasza noterepair (#215) üzenetére


Wulfgar78
csendes tag

Ha gariban cserélik, akkor nem érdekes . Köszönöm a felajánlást ! Valószínűleg élni fogok vele .

(#217) gabii27


gabii27
újonc

Szia. Mit tudok csinálni ha folyamatosan ilyen képet kapok? Tudsz nekem segíteni? http://kepfeltoltes.hu/131108/WP_000255_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

HP laptopom van
Windows7 Home premium 64 bit
4giga ram
AMD Dual core 1.9 GHz Proci
videókati : ATI Radeon 3200 Graphich

Ja és még 1 dolog ez akkor is szokott jelentkezni mikor felpőrög a hűtő ventilátor és egy bizonyos idő után lekapcsolja az egerem, aztán ha kihúzom a táp kábelt akkor vissza kapcsol ha vissza dugom akkor pár mp múlva megint lekapcsol. :S :F :O

(#218) noterepair válasza gabii27 (#217) üzenetére


noterepair
tag

feltehetöleg valamelyik memoria sérült ahogy látom, . tehát :: ram

(#219) gabii27 válasza noterepair (#218) üzenetére


gabii27
újonc

és ezt hogy deríthetném ki? :F

(#220) noterepair válasza gabii27 (#219) üzenetére


noterepair
tag

vedd ki az egyik ramot, ha akkor is olyan, tedd vissza és vedd ki a másikat

(#221) cucuska79


cucuska79
tag

Sziasztok

Én Fujitsu Amilo L7310GW-n frissítettem a minap Windows alól BIOST és a végén hibát írt ki, majd újra indítás után be se bootol, csak villog a kurzor a sarokban. Szerintetek alaplap halál, ami csak IC cserével javítható?
Annyit próbáltam, hogy szétszedtem, BIOS elem csatit lehúztam, vártam egy órát. Visszadugtam, bekapcsolatam 5 percre, hátha resetel, de semmi.
Valakinek ötlete?

Üfv
Gábor

(#222) noterepair válasza cucuska79 (#221) üzenetére


noterepair
tag

hát ugyan ugy mint a többit, bios ic leszed, gyári biost föl kell irni, ic visza forraszt és hajrá had menjen , .
ha kellek szolj megcsinálom, üdv, további szép napot

(#223) szabojoe82


szabojoe82
csendes tag

Sziasztok ! Bios flash kozben lefagyott a gep fujitsu siemens xi2428 .mit lehet vele csinalni? Es mi mennyibe kerul? Azt tudom egy uj alaplap kb15000. Illetve ha rendelek egy uj alaplapot a laptophoz akkor a legujjabb bios van rajta?

(#224) Sütimüti válasza Sütimüti (#210) üzenetére


Sütimüti
csendes tag

Kicseréltem a déli híd bga-t. Tényleg ő volt a ludas, múködik a lapos... :C

(#225) Sütimüti válasza noterepair (#202) üzenetére


Sütimüti
csendes tag

Köszönöm a segítséget :R

(#226) noterepair válasza szabojoe82 (#223) üzenetére


noterepair
tag

ujra kell irni iroval, ha kell irj privit boldog karácsonyt :R :R

(#227) noterepair válasza Sütimüti (#225) üzenetére


noterepair
tag

ugyan nincs mit örülök hogy sikerült

(#228) #65537792


#65537792
törölt tag

Sziasztok!

Asus g75vw-ről van szó. Az történt, hogy beléptem a bios-ba egy úgynevezett pxe oprom-ot enable-re állítottam. Save and exit aztán csak fekete kép fogadott újraindulás után. Se asus logo, se semmi.

(#229) thomas791 válasza #65537792 (#228) üzenetére


thomas791
tag

Bios elemet ki,>>>> clear cmos.

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#230) #65537792 válasza thomas791 (#229) üzenetére


#65537792
törölt tag

Meg volt.

(#231) thomas791


thomas791
tag

Amilo li2727 notim bios frissítés közben lefagyott, azóta nincs kép, caps lock, num lock-ra nem reagál
Külső monitorral se! FN+B kombinációt próbáltam ,de csak power led villogást vált ki.
ssd felismerése végett próbáltam frissíteni.... Akksit tölti. venti pörög. dvd-rom felpörög induláskor.

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#232) thomas791 válasza #65537792 (#230) üzenetére


thomas791
tag

ASUS S56C black screen after disbled "Launch PXE OpROM"
ez alapján próbálok keresni

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#233) thomas791 válasza #65537792 (#230) üzenetére


thomas791
tag

ezt jelenti pxe boot rom
hardware reset kellene, szerintem.....

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#234) #65537792 válasza thomas791 (#233) üzenetére


#65537792
törölt tag

Azt hogyan tudom megcsinálni?

(#235) thomas791


thomas791
tag

EZT végig csináltad?

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#236) #65537792 válasza thomas791 (#235) üzenetére


#65537792
törölt tag

Nem. Nekem ez egy kicsit zavaros.

(#237) thomas791 válasza #65537792 (#236) üzenetére


thomas791
tag

Akkor probáld meg az alpértelmezésre állítást(uefi)
Nálam ez jött be a hp-n: 1 akksi, töltö kihúz.
2 FN+B vagy a WIN+B kombinációt lenyomva tartod+ a POWER gombot
és rádugod a töltőt

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#238) thomas791 válasza thomas791 (#237) üzenetére


thomas791
tag

elvileg a beep megszólal....
itt a 178-dik h.sz.-nél volt hasonló gond...

[ Szerkesztve ]

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#239) #65537792 válasza thomas791 (#237) üzenetére


#65537792
törölt tag

Nekem erre semmit nem csinál. Kaptam egy tippet. Lehet a biost kell újra írni. Bár azt nem tudom, hogy hol kezdjem.

(#240) thomas791 válasza #65537792 (#239) üzenetére


thomas791
tag

megosztanád velem, hogy hogyan? link vagy valami...

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#241) LacaT2


LacaT2
csendes tag

Hello, tudom ez nem notebook, de talán tudsz segíteni.

AsRock E35LM1 alaplapon hiba nélkül lefutott a bios update, viszont restart után nincs csak fekete képernyő van. Fel lehetn valahogy éleszteni?
Köszi

(#243) noterepair válasza LacaT2 (#241) üzenetére


noterepair
tag

mindenkinek segitek ha kell ujra irom a bios-t irjatok privátot, ja es nem cég vagyok, csak valaki félre értette itt , semmi köze a munkahelyemnek az itt történtekhez

(#244) thomas791 válasza noterepair (#243) üzenetére


thomas791
tag

Elöre is köszönöm!!! :R

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#245) bartfaipeter


bartfaipeter
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült nekem is elhaláloztatnom egy Toshi Satellite U400-at. BIOS frissítés után többet nem indult. Csak agonizál. Mik is lennének a pontos teendők ilyenkor amit próbálni lehetne.

ÜDv:bp

(#246) noterepair válasza bartfaipeter (#245) üzenetére


noterepair
tag

bios elem kivesz,aksi kivesz,töltö lehuzva , nyomva tartod a power gombot egy kicsit,. elem vissza , aksi vissza ,töltö vissza , és power ha nem kel életre , .akkor megoldom , de ezt elötte probáld meg ,. :R :R

(#247) bartfaipeter válasza noterepair (#246) üzenetére


bartfaipeter
csendes tag

Köszi a segítséget, meg a gyors választ. Holnap délelőtt ki is próbálom, mert most meg menni kell dolgozni.
Kösz még 1x.

ÜDV:bp

(#248) noterepair válasza bartfaipeter (#247) üzenetére


noterepair
tag

ugyan nincs mit jo munkát,.

(#249) Newcrazy


Newcrazy
tag

Sziasztok! Bocsi hogy ideírom a problémám de nem találtam más topikot.
Segítséget szeretnék kérni.Most vett ismerősöm egy lenovo g500-as laptopot. Rá kellene neki raknom a win7-et de sajnos nem sikerül. Elindítom telepítést de a végén mikor újraindul azután bekapcsol villog egy dos-os kurzor és kikapcsol majd megint be és megint villog a kurzor és így tovább. Segítséget szeretnék kérni. Mi lehet a probléma? előre is kösz

(#250) online1986


online1986
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni hozzáértőktől, hogyan tudnám a BIOS-ban elérni az advanced menü rejtett dolgait?
Samsung NP370R5V AMI UEFI bios !
Előre is köszönöm! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.