Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) AgFRjkUZT_3


AgFRjkUZT_3
tag

Vettem a A10-6800K-t meg hozzá egy MSI FM2-A85XMA-E35 alaplapot. Kiderült, hogy az alaplapi bios frissítése csak Trinity processzorral lehetséges. Tehát amíg a biost frissítem, addig egy Trinity legyen benne. Utána ki lehet cserélni Richland-re.
Róka fogta csuka esete, hiszen nincsen Trinity-m.

Ráadásul, az összeszerelés után szépen felment a Windows is, csak a grafikai teljesítmény volt nagyon alacsony. Ekkor jöttem rá, hogy a biost kellene frissítenem. Az MSI-nek van egy windows-os LiveUpdate programja, és abban elindítottam a bios frissítést. Kérte a végén a restartot. Újraindítás után fekete képernyő, a következő felirattal:"Warning! BIOS is incorrect, please update BIOS for Richland. Press F1 to run setup."

A UEFI-be be tudok menni és elérhetők a BIOS update opciók is. Valószínűleg csak innen lehetne a frissítést elvégezni, hiszen semmilyen egyéb futtatási lehetőségem nincsen, de már nem merek önállóan akciózni...

Tudnátok javasolni valamit, amivel előre tudnék jutni?

Köszönettel, Pali.

Csak vártam, és vártam, és mikor nem jött semmi, tudtam, csak Tőled lehet...

(#152) online1986


online1986
tag

Sziasztok érdeklődnék AMI bios (Samsung Notebook ) no boot fekete a kijelző ledek világitanak, megpróbáltam backup biost átirtam AMIBOOT:ROM-ra és usb de semmi reagagálás nem tudom melyik gomb kombinációt kell nyomni.
Tudnak valaki segiteni milyen lehetőségek vannak usb-ről fel tudjam frisiteni.És melyik usb-be kell dugni a Pendrivot?
Ha van link és leirást megőszőném!
Up Fórumnak!Előre is köszi!

(#153) AgFRjkUZT_3 válasza AgFRjkUZT_3 (#151) üzenetére


AgFRjkUZT_3
tag

Közben egy másik fórumon a segítségemre lettek:
http://prohardver.hu/tema/amd_a10_a8_a6_a4_5xxx_trinity_apu_socket_fm2/friss.html
Sikerült egy korábbi bios-t felfleshelni, és most reménytelibb a helyzet.
Azt még mindig nem tudom hogyan lesz a legújabb bios feltéve, de legalább megy megint a gép...
Üdv, Pali.

Csak vártam, és vártam, és mikor nem jött semmi, tudtam, csak Tőled lehet...

(#154) scsaba01


scsaba01
csendes tag

Üdv!

Samsung NP355V5C
A Samsung SW Update (valami hasonló a neve) programmal frissítettem a BIOS-t. A telepítés során nem volt semmi hiba, le is állt a gép, de amikor megpróbált elindulni nem sikerült, hanem a következő történt (és történik azóta is):
-kiírja, hogy "Reboot and Select proper boot device, or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key"
-amikor megpróbálom behozni a BIOS-t, a következőt mondja:This Product is covered by one or more of the following patents: US5, 307, (itt még felsorol vagy 20at)
Realtek PCIe GBE Family Controller Series v2.46 (03/23/12)
PXE-M0F: Exiting PXE ROM
Reboot and select ...(az előző szöveg)

Valakinek valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#155) BluEyes válasza maxrad1580 (#149) üzenetére


BluEyes
őstag

Szia Mester!

Alaplap egyszercsak nem indult. Kép nincs, beep sincs. Némi noszogatásra - villany kihúz, visszadug, hátlapon csatlakozókat meglökdös - egyszer még elindult, win betöltött, majd a reboot után már többet nem adott életjelet a lap. Kép nincs, felvillanás sincs, beep sincs, billentyűzet se villan.
Memória jó, proci okés, táp rendben. Reset-et nyomva tartva a cpu venti fordulatszáma felszalad, elengedve visszaáll kb. közepes fordulatra.
Szóval totál süki az alaplap. Bios meghibásodás okozhat ilyet?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#156) maxrad1580 válasza BluEyes (#155) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Szia.

Természetesen okozhatja bios.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#157) BluEyes válasza maxrad1580 (#156) üzenetére


BluEyes
őstag

Értem, köszi. És azt hogyan lehetne eldönteni, hogy egy bios csipp, esetleg egy új flashelés segít-e a lapon, vagy más baja van?
Ilyesmi, 8 lábú, egyszerű kivenni:

Van itt másik lap, hasonló csippel, ha átrakom a csippjét a döglött lapba, mit fog csinálni, csipog legalább, hogy valami nem oké, vagy mit? Végülis ha életjelet adna a jó csippel, az már előrelépés lenne. Vagy van más ötleted esetleg?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#158) maxrad1580 válasza BluEyes (#157) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Ha pontosan ugyan ez a típusa a másik lapnak,akkor működnie kell természetesen.

Ha mégsem menne chipet újra lehet írni ha ez a hibás.Ez a legegyszerűbb megoldás.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#159) BluEyes válasza maxrad1580 (#158) üzenetére


BluEyes
őstag

Nemnem, különbözőek a lapok, Asus vs Asrock, de a csippszet ugyanaz a 785g, de nem is az a lényeg, hogy működjön a másik bios-csippel, hanem hogy adjon bármilyen életjelet a lap, hibaüzenet, csipogjon veszettül, villogjanak a ledek a billentyűn, vagy bármi, csak történjen.
Tehát az a kérdés, hogy a jó bioscsipp a rossz lapban - mi baj lehet, sérülhet-e a jó lap csippje? Vagy inkább próbáljak egy hot swap-et? Végülis ennél döglöttebb már nem is lehet az a lap, így az se baj, hogy nem jó lesz a bios, csak csipogjon vagy ilyesmi.
Mit gondolsz, melyikkel próbálkozzak?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#160) maxrad1580 válasza BluEyes (#159) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Megpróbálhatod mindkét variációt. Ha szerencséd van,és ad valami életjelet a lap a másik biossal,,akkor egyértelművé válik a bios hiba.Ekkor lehet örülni,mert ha elküldöd a chipet,akkor felírom neked ingyen,és postaköltségért visszaküldöm.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#161) BluEyes válasza maxrad1580 (#160) üzenetére


BluEyes
őstag

Hú, köszönöm a lehetőséget, remélem, igénybe is vehetem, azaz a bios hibás a lapon. Neki is ugrok akkor, aztán referálok, hogy mire jutottam.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#162) BluEyes válasza maxrad1580 (#160) üzenetére


BluEyes
őstag

Negatív :(
A rossz csip nem csinál semmit a jó lapban, és vica verza, semmi életjel egymás csipjével. Ez tehát nem a jó módszer a hibakeresésre.
Azon agyalok, hogy egy hot flashelést meg kéne ejteni a rossz csippen, hogy egyáltalán működőképes-e, viszont akkor mindenképp el kéne küldenem majd utána hozzád, mert az Asus biost nem tudom majd visszatenni sehogyan sem. No ezen még eltöprengek, előbb próbálok valami feszkókat kimérni.
Nincs valami "magic" billentyűkombináció, amivel külső eszközről töltené be a biost az alaplap? (naiv álmodozós szmájli helye) :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#163) albi31


albi31
senior tag

Szia!
HP 2000 (USA verzió,kb 2éves gép,szerintem a G62 USA változata vagy hasonló),elmondás alapján próbáltak BIOS-t frissíteni,de passz hogy mi történt,lényeg,még mielőtt nekiláttam volna,CMOS elem és akku ki,és please wait,ott is hagytam egy 2h-ra,majd CMOS elem és akku nélkül vissza,és beindít,üzenet:boot block flash....100% majd fekete képernyő.....a cmos elem kivétele után bármikor elindul,ugye jön a szokásos hibakód a cmos-ra,enter újraindul és szépen levillogja a BIOS hibát!Egyszerű megoldás létezik?(bújtam egész hajnalba a netet,de semmi érdemleges)
Köszi.

(#164) maxrad1580 válasza albi31 (#163) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Szia.

Ezt próbáld meg a megfelelő bios verzióval.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#165) nbware


nbware
senior tag

Sziasztok,

van egy Lenovo Ideapad y580 laposom, megcsináltam rajta egy bios frissítést, ami rendben le is futott. restart, majd azóta csak sötét képernyő fogad, képernyő sötét. Ha kik és bekapcsolom, akkor a cdromot felpörgeti, de semmi több... Elvitetem szervízbe mert garis, észre vehetik, hogy bios frissítést csináltam, vagy nem foglalkoznak vele?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#166) maxrad1580 válasza albi31 (#163) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Szia!

Sikerült megoldani a gépet?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#167) albi31 válasza maxrad1580 (#166) üzenetére


albi31
senior tag

Szia!

Nem,mert ott nincs ilyen lehetőség,egy exe meg valami,de ilyen számokat nem lehet átírni(vagy legyél szíves mond el,mert lehet hogy láma vagyok! :) ) az egész..ha van időd,nézd meg!

(#168) maxrad1580 válasza albi31 (#167) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Ha ez az a gép amiről szó van[link]

akkor valamelyik biost letöltöd. Ha letöltötted,akkor az egy exe file lesz. Az exe filet tedd egy új mappába,és csomagold ki benne win rar,vagy amivel tetszik.Kicsomagolás után a winplash mappában találsz egy .WPH filet,ami kb 1 mega méretű,ez a bios. Nevezd át .WPH-ról .BIN-re a végét.

Ezt tedd egy bootolhatóvá tett pendrive-ra,és indítsd el a recovery gomb kombinációval a gépet.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#169) albi31 válasza maxrad1580 (#168) üzenetére


albi31
senior tag

köszi,megpróbálom! :R

(#170) sanyóka válasza maxrad1580 (#142) üzenetére


sanyóka
csendes tag

Ma eltoltam egy Bios frissítést egy Dell Vostro 3555-ös laptopon.
Azóta ha áram alá helyezem, azonnal bekapcsol, de a képernyő sötét marad, és 1 másodpercenként bípel egyet a végtelenségig.

Megpróbáltam az általad ajánlott Recoveryt, egy pendrive-ra kiírtam, beraktam, az fel is villog, de változás nincs. Próbáltam Win+B és Fn+B gombokat is nyomkodni, de így se változott.

Van még valami ötleted, vagy már csak a chip írás maradt?

(#171) tomek017


tomek017
tag

Halihó
Segítségeteket kérném a következőben.
Adott egy Asus F55A
Bios frissítés után, bekapcsolásnál belép a Biosba. Akár hányszor lépek ki belőle, kapcsolom be a gépet, nem lép tovább boot-olásig, automatice belép vissza a bioszba. Furcsa jelenség, hogy a boot opciónál nem tudom beállítani, melyik eszközről töltsön a rendszer, lényegében nincs is ilyen opció.
Mi lehet a gond?

Üdv

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#172) maxrad1580 válasza sanyóka (#170) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Szia.

DELL gépnél sajnos nem adott az opció.Külső íróban újraírható a chip.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#173) maxrad1580 válasza tomek017 (#171) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Helló.

Valami probléma lehetett a frissítésnél. Az oprendszer alatti frissítésnél sajnos sok hiba adódhat. Próbáld meg újra írni,és figyelj nagyon,hogy a rávaló biost írd rá.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#174) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Szia!

Először is üdvözlöm az ötletet, hogy a topic-ot, hogy létrehoztad. Max respect! :R
Másfelől lenne egy olyan kérdésem, amelyben segítségedet kérném: igaz nem BIOS frissítés után történt, de a HP Pavilion DV6 nem indul el, csak a CAPS LOCK + NUM LOCK led villan fel egyet-egyet egyszerre. Van ötleted? :F

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#175) tomek017 válasza maxrad1580 (#173) üzenetére


tomek017
tag

Szia
A bioszon belül van a flashelő program. Onnan raktam fel az új bioszt, hivatalos oldalról, hivatalos bioszt...
Frissítés közben nem lépett fel hiba, tökéletesen végbement.
A gond az, hogy régebbi bioszt nem enged felrakni, csak újat, de az meg ugye még nincs.
A windows meg be se boot-ol így :S

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#176) vis.p válasza tomek017 (#175) üzenetére


vis.p
aktív tag

Szia!

Semmi baja a gépednek. Gondolom bios-frissítés előtt nem uefi-ben telepítettél windows-t.
A probléma az, hogy Uefi boot az alapértelmezett beállítás az új bios-nál.
Vagy telepítesz egy új oprendszert: csak tedd be a telepítő lemezt és meglátod elindul a boot.
Valami ilyesmi lesz: UEFI BOOT- (az optikai meghajtód típusa).
Vagy letiltod az uefi boot-ot a biosban, és máris látni fogja a boot managert.
- Uefi boot : Disabled
- Lanch PxeOprom : Enabled

Üdv

(#177) tomek017 válasza vis.p (#176) üzenetére


tomek017
tag

Szia.
Ez egy újabb lehetőség. Köszi a segítséget! Megpróbálom, hátha :)
Előtte úgy telepítettem windows-t, hogy beraktam a telepítőlemezt, boot menüben kiválasztottam, hogy az legyen az elsődleges meghajtó, és innentől a szokásos..

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#178) vis.p válasza tomek017 (#177) üzenetére


vis.p
aktív tag

Sikerült? :)

(#179) tomek017 válasza vis.p (#178) üzenetére


tomek017
tag

Sajnos nem :S
Ezt látom.
Betettem a win telepítőt, de nem jelzi sehol opciónak
Launch PXE OpROM - enabled. Ezután se csinál semmit.
Asus logo se jön be, szerintem tényleg halott ez a bios verzió

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#180) tomek017 válasza vis.p (#178) üzenetére


tomek017
tag

Basszus sikerült!!
Az itt leírtak alapján jártam el, és most már ki tudom választani az optikai meghajtót és merevlemezt.
Asus logo ismét van, viszont win boot nál kékhalál. Újra kell rakni a rendszert :)
Mégis jól működik a legújabb bios? :U

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#181) tomek017 válasza vis.p (#176) üzenetére


tomek017
tag

Ergo azt csináltam amit te is leírtál, csak annyi kiegészítéssel, hogy a Secure boot control-t letiltottam.
Köszönöm a segítséged!

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#182) vis.p válasza tomek017 (#181) üzenetére


vis.p
aktív tag

Szia!

Örülök, hogy sikerült, de szerintem UEFI-ben telepítsd a Windows-t, az a tapasztalatom, hogy gyorsabb a rendszer.

(#183) ChRiS_RS válasza vis.p (#182) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Szia!

Nekem is tudnál segíteni? Előre telepített Win8-as ThinkPad Twist. Ettől az oprendszertől megszabadulnánk és Win7-et szeretnénk rá, valamint Ubuntut az elején grubbal. Hogyan veselkedjek neki?

[ Szerkesztve ]

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#184) vis.p válasza ChRiS_RS (#183) üzenetére


vis.p
aktív tag

Szia!

Azért a kulcsot mentsd el a telepítés előtt, hátha szükséged lesz rá később.
Aida-ból ki tudod másolni az operációs rendszer menüből.
Tudsz boot-oni a w7 lemezről? Vagy az ubuntu-ról?
Azt nem tudom, hogy kell-e sorrendet betartani, mint anno xp és win98. Szerintem nem.

(#185) ChRiS_RS válasza vis.p (#184) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

A kulcsot lementettem még korábban, biztos, ami ziher alapon. Tudok bootolni, sőt fel is telepítettem már egy ubuntut a Win8 mellé, de vagy nem látja a grub, vagy ha az UEFI-t átállítom rögvest a Win8 indul. :-/

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#186) vis.p válasza ChRiS_RS (#185) üzenetére


vis.p
aktív tag

Ez érdekes.
Ezt nézted?

(#187) tomek017 válasza vis.p (#182) üzenetére


tomek017
tag

Sajna nem engedte felrakni UEFI-ben, hibát írt partíció választásnál.
Normál módban telepítettem és tökéletesen működik :)

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#188) vis.p válasza tomek017 (#187) üzenetére


vis.p
aktív tag

Igen, mert törölni kellett volna a MBR partíciót, és engedni, hogy formázza GPT-re.
De mindegy az a lényeg, hogy sikerült. :))

(#189) tomek017 válasza vis.p (#188) üzenetére


tomek017
tag

Na mindegy most már :)
Így van működik.
Bár lenne egy problémám, ami nem bios - al kapcsolatos.

"(Halihó.
Dok. szerkesztés és netezés alatt, azt hallom, hogy a merevlemez ki-be kapcsolgat. Van, hogy 10 s-ként, van hogy percenként tehát random. Win8 oprendszer van telepítve.
Mi lehet a gond?

Köszi :)")

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#190) vis.p válasza tomek017 (#189) üzenetére


vis.p
aktív tag

Szia!

Nem tudom. Biztos, hogy ki-be kapcsolgat? Mi a típusa?
Mert a wd vinyókkal van rossz tapasztalatom. Olyan hangot adnak, mint a régi quantum vinyók elhalálozásuk előtt. :D Valahova le is írtam.

(#191) tomek017 válasza vis.p (#190) üzenetére


tomek017
tag

Igen, én úgy hallom.
Hitachi 500gb

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#192) Thauglor


Thauglor
aktív tag

Üdvözlet! Van egy gép nálam, HP DV7 amit megevett a biosfrissítés. (gyári progi szedte le és rakta fel, majd blackscreen) 7199EZ a típusa. Win billentyű + B kombóra nem reagál semmit. Hogy lehet repairolni szegényt? olvastam DV7-ről h nem egyedi eset, bugos a gyári Bios frissítése... :(

(#193) imike79


imike79
tag

Sziasztok!
Kérdezni szeretnék az UEFI rendszerről, nekem még teljesen kínai.
Szóval:
Egy Lenovo y510p-re feltelepítettem a win 8-at, hagyományos módon, ntfs-re formázott pendive-ról.Tehát BIOS van, UEFI nincs.
Szeretném újratelepíteni, hogy tudja használni az UEFI-t,és ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Kell-e valamit állítanom a BIOS-ban, vagy elég ha megcsinálom a FAT32-es UEFI telepítő pendrive-ot, felcsatlakoztatom, és akkor arról tud telepíteni?
Olvastam pár helyen, hogy könnyen kukás lehet az alaplap, ez mennyire igaz?
Meg, hogy a win esetleges újratelepítése sem lesz már olyan olyan egyszerű mint a hagyományos BIOS-nál.Előfordulhat?
Bocsánat, ha hülyeségeket kérdezek,csak nem akarnám elbarmolni,ha nem muszáj,akkor inkább maradok a hagyományos módszernél.
Köszi szépen!!!!

(#194) cs.david20


cs.david20
csendes tag

Hali!

Van nálam egy Toshiba Satellite 4060xcdt régi laptop. Elfelejtették a jelszót amivel indulna a gép, hogyan tudnám kiiktatni? Már szét is szedtem hogy a gombelemeket kihúzzam, akksit kivettem, cmos jumper nem található az alaplapon. Egy két mesterjelszót is találtam, de egyikkel sem működik :(. Valaki aki ismeri ezt a típust és tudna segíteni ezer hála lenne......

Köszönöm előre is!

(#195) Yag


Yag
tag

Sziasztok!

Normál asztali gépek alaplapjainak BIOSára is lehet a chip külső újraírásával.BIOST visszaállítani ?
És ha igen kihez lehet ilyen témában fordulni ?
Köszi.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#196) bdlackoo


bdlackoo
tag

Sziasztok.
Fujitsu siemens amilo xi1526 bios frissitese kozben ujraindult. Azota folyamatosan csak ujraindul kb. 8-9 masodpercenkent. Caps lock, num lock,power vilagit hdd felvillan. Van megoldas?

dinosaurs are jesus ponies

(#197) maxrad1580 válasza bdlackoo (#196) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Szia.

Őt keresd,segít.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#198) szzimo53


szzimo53
tag

Sziasztok!
Van egy 1 hetes Samsung NP535 Ultrabookom..Automatikusan értesit új frissitésekről. Feldobta hogy lehet a biost frissiteni. Frissités megtörtént a gép újra indult de nem kapcsol be. "All boot options are tired" ezt irja ki..meg F4 for Recovery blabla..biosba be tudok menni ott nyomok egy set default changes és save and reset de utána se indul be. Rákerestem googlébe elég sok külföldi találat volt.
Plz help.

(#199) bdlackoo válasza maxrad1580 (#197) üzenetére


bdlackoo
tag

Hálám üldözzön. :R

dinosaurs are jesus ponies

(#200) perfegor17 válasza bdlackoo (#199) üzenetére


perfegor17
senior tag

Sziasztok van egy samsung np700z5a-s04se típusú laptop-om.Amin nem lehet belépni a bios-ba.Sehogy.
Win8 van rajta utána olvastam hogy lehet engedélyezni de a laptop-on nem talál bios-t.
Ott kezdődig a meglepi hogy a dedikált videokártya kifagy driver telepítésnél.
Próbáltuk a laptop-ot bővíteni ddr3-as memóriával és be sem kapcsolt a gép.
Nem lehetne valahogy újratelepíteni a bios-t?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.