Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) DeanRain79 válasza DeanRain79 (#750) üzenetére


DeanRain79
csendes tag

Képet akarok rola felrakni de nem megy telorol. Proba!

(#752) DeanRain79 válasza Dezso1987 (#731) üzenetére


DeanRain79
csendes tag

Hali! Akkor ugyan az a problémánk😕 Nekem ma jött elő ez a hiba. Sikerült megoldanod?

(#753) Varga Bálint válasza DeanRain79 (#752) üzenetére


Varga Bálint
csendes tag

CSM Supportot (Compatibility Support Mode) állítsd enable-re!
Azért nem bootol a géped, mert legacy (régi BIOS)-ként lett feltelepítve nem pedig UEFI (a BIOS új változata)-ként. :R

[ Szerkesztve ]

(#754) noterepair válasza Varga Bálint (#753) üzenetére


noterepair
tag

Pontosan így van, megy ez nektek!! :R

(#755) maxrad1580 válasza noterepair (#754) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Látod e tesvírem. Felénk meg már lassan mindenki autószerelő. :R :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#756) genya10


genya10
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Asus Rog GL503VD gépem:
Eszköztárban kerestem új illesztőprogramot, talált is és kérte az újraindítást, közben talált a winfos10hez is valami új Kernelt (nem néztem meg jobban) talán telepítette is. Újraindítottam majd belépett a BIOS-ba és telepített, végzett újraindult aztán kiírta, hogy automatikus hibakeresés 30 percig sötétség majd, diagnosztizált és utána kék képernyő, hogy
Javítás nem sikerült Naplófájl: SrtTrail.txt
Felajánl Speciális javításokat pl visszaállítást stb....mindent kipróbáltam, többször is más időpontba visszaállítani, de semmi javulás. visszaállítás próbálkozása után ezt a hiba kódot írta ki: 0x80070017
Biosba betudok lépni.
Windowsba még csökkentett üzemmóddal sem lép be.

Valaki letudná írni, hogy mégis mi ez és mi lehet a teendő?

Van még rajta közel 2 év gari, illetve gyári windowsal vettem. Nincs hozzá telepítő cd-m és hasonlók. Ha újratelepítést ajánltok akkor leírnátok, hogy azt hogyan tehetném meg egy pendriveról?
Előre is köszönöm a választ! :R

(#757) Varga Bálint válasza genya10 (#756) üzenetére


Varga Bálint
csendes tag

Hali!
Újra kell sajnos telepíteni.
Írj rám kérlek privátban, hogy el ne felejtsem és ma vagy holnap küldöm az "útmutatót!"
Üdv.
Bálint

(#758) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Üdv.!

Lehet nem ide való de azért megkérdezem.

Van egy Asus x550vx laptopom. A probléma az hogy a rendszer óra folyamatosan elállítódik, egész pontosan lemarad, mind a Biosban és a windows-nál is. Ha beállítom a Biosban akkor egy ideig tartja az időt, de ahogy hosszabb időre ki van kapcsolva a gép akkor már elveszti az óra beállítást. Nekem az is furcsa ha belépek a biosba akkor nem azt kellene látnom hogy megy az óra /értem ez alatt hogy látom számolja a másodperceket/ ? Simán áll, és ha beállítom újra akkor kezd el menni, másodperc stb.. Alaplapi elemcsere megtörtént de nem azzal volt a hiba mert az új elemmel is maradt a hiba. Nem lehet hogy a maga a Bios sérült? Nem lehet ezt valahogy újra visszaállítani??
Remélem nagyjából érthető voltam, bocsi.
:) :U :F

DIGI 500 ról 1000-re

(#759) szoszo75 válasza szoszo75 (#758) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Hu de nagyon "él" ez a fórum... :F

DIGI 500 ról 1000-re

(#760) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Sziasztok,

Van egy Acer Travelmate 253e (TMP253E) notebookom, ami át lett állítva UEFI módba. Most gyakorlatilag annyi történik, hogy bekapcsoláskor megjelenik az ACER logo, de nem érem el sem a biost, sem a bootolás nem indul el.
Ha egy UBUNTU telepítő DVD-t teszek bele akkor elkezdi pörgetni a lemezt, de azzal sem indul el. HDD-t kivettem, de akkor sem történik semmi.

Mi a teendő?

Köszönöm,
Üdv,
AB

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#761) noterepair válasza AlBundy (#760) üzenetére


noterepair
tag

Bekapcsolàskor nyomd az fn+f2 gombot, de minek àllitottad àt?? Csak ugy?

(#762) noterepair válasza noterepair (#761) üzenetére


noterepair
tag

As uefi csak and efi telepitövel indul automatikusan

(#763) AlBundy válasza noterepair (#761) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Frissen telepítettem rá egy rendszert új HDD-re, és telepítés után nem bootolt be a friss rendszer.

Fn+F2-t próbáltam bekapcsoláskor hosszan nyomni. Nem segített.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#764) AlBundy válasza noterepair (#762) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Készítettem a bootolható USB pendrive-ot, de azzal sem indul.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#765) noterepair válasza AlBundy (#764) üzenetére


noterepair
tag

Az azért van mert nemsikerült a pendrive

(#766) noterepair válasza szoszo75 (#758) üzenetére


noterepair
tag

Hàt ez elég érdekes igy, làtni kéne,

(#767) szoszo75 válasza noterepair (#766) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Értem. Nincs ötlet... :U :F Azért köszi.

DIGI 500 ról 1000-re

(#768) szoszo75 válasza szoszo75 (#767) üzenetére


szoszo75
aktív tag

De egyáltalán lehet olyat csinálni hogy újra felfrissíteni a biost, úgy értem újra rakni ugyan azt ami most rajta van, hát ha az kattant meg? :F

DIGI 500 ról 1000-re

(#769) AlBundy válasza noterepair (#765) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Több pendrive-ra több iso-t próbáltam kiirni. Több különböző módszerrel.

Ilyen esetekben a BIOS nem érhető el?

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#770) AlBundy válasza noterepair (#761) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Kivettem a BIOS elemet. Annyi változás történt ezzel, hogy bekapcsoláskor nem az acer logó fogad. Megjelenik a Press F2 to enter setup.
Hiába választom ki, akkor sem megy tovább a BIOSba.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#771) Varga Bálint válasza szoszo75 (#768) üzenetére


Varga Bálint
csendes tag

Biztosan nem tudom, de lehetséges egy BIOS frissítés megoldaná a problémát.
Elég kockázatos, nagy körültekintést igénylő feladat, mert könnyen haza lehet vágni vele a gépet, de

ITT A LINK

Ki kell választani, hogy mi a pontos típusa a gépednek, majd letölteni a ZIP fájlt, kicsomagolni és most jön a neheze:
Vagy van a BIOS-odban beépített frissítő vagy pedig létre kell hoznod egy bootolható pen drive-ot.

Ha ez egy újabb Asus noti, akkor azt hiszem rendelkezik frissítővel.
Ebben az esetben csak rá kell másolnod egy FAT32-re formázott pen drive-ra a ZIP fájl tartalmát, majd belépni a BIOS-ba és ott a frissítőn keresztül a pen drive-on lévő, újabb BIOS fájlra navigálni.

Persze mindezt fullra feltötött akksival és hálózatról!

[ Szerkesztve ]

(#772) LamerGyuri válasza AlBundy (#770) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

A billentyűzet jó egyáltalán? Mert hiába nyomkodod, ha nem küldi el a gomb a parancsot... :U

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#773) AlBundy válasza LamerGyuri (#772) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Nincs semmilyen hardveres problémája a gépnek. Külső billentyűzetre is ugyanezt reagálta.

BIOS újraírás oldotta meg.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#774) harsszeg


harsszeg
újonc

SZIASZTOK!!!! mediacom smartbook bios hozzáférhetetlenségi problémám van. WIN 10müködik..de se egér se billentyü miután átálitottam az uefibios win 10 alo usb3-usb 2 -re..ÉN hülye....
elküldeném mit ir a szerviz (vidéki kis bolt)minden segitséget köszönök tel 30 311 9854...visszahivlak...szakemberek hekkerek jelentkezését várnám....

a jelentés:
A Smartbook szétszerelését végeztük el. A perifériák lekötése után sem reagált bármilyenusb-s beviteli eszköz (egér v. billentyüzet csatlakoztatására! A mini HDMI portja müködik. Az akkumlátor lekötésével sem lehetett resettelni a biost, akku nélkül nem lehet bekapcsolni a gépet. Az USB portok áramot adnak le,de kommunikáció nem történik! Külön bios resettelési lehetőséget nem találtunk az alaplapon(kapcsoló v. megszakitó) Nem tudjuk javitani Feltételezzük hogy a gép billentyüzete touchpadja és usb portjai ugyanazon a vezérlőn vannakés a bios hibás beállithatósága miatt kizárta ezen eszközök használatát mert egy nem szabványos un PNP usb vezérlő került a gépbe,ezért a vindows nem tudja kezelni az eszközöket.
Na ezt irta aszerviz.
Mégegyszer: uj gép. mediacom smartbook tablet 11. átállitottam uefi biost és azóta ez van....kérdés: TUDNÁ VALAKI RESETTELNI? windows betölt... üdvvvmindenkinek HELP

[ Szerkesztve ]

(#775) noterepair válasza harsszeg (#774) üzenetére


noterepair
tag

Ment pü

(#776) peppino79 válasza GooD93 (#411) üzenetére


peppino79
csendes tag

Szia!
Nálam ugyanez történt, neked sikerült megoldani?

(#777) BMW E39


BMW E39
csendes újonc

Szia
Adott egy Névtelen ámde általam szeretett kis Noti. Mediacom 130. Letöltöttem a Bios friss. az oldaláról és elindítottam a végén error -t irt ki ..Újra indítottam és azóta semmi..Csak egy visszajelző led világit. Se kép se hang...Kuka vagy lehet vele valamit kezdeni.. Köszönöm

(#778) BMW E39 válasza noterepair (#775) üzenetére


BMW E39
csendes újonc

Esetleg nekem is....ua...azaz hasonló a problémám..

(#779) 24/7 online


24/7 online
csendes tag

Sziasztok!

Bios jelszó problémám van.
Van egy Asus fx503vm.en184t notebookom.
Beállítottam egy jelszot a bioshoz, de nem tudom, hogy mit.
Van rá mód h kivegyem a jelszót?

Köszönöm a segítséget.
Enter rescue paassword résznél ami a hibás probálkozások után jött
2018/12/23
dátumot ír.
lehet hogy van gyári jelszava amit bármikor elfogad, de nem tudom hogy mi az!
Köszönöm

"Csak abban a jelentésben hiszek, amit Én magam hamisítottam!" Churchill

(#780) Loccze


Loccze
tag

Sziasztok! Nem biztos hogy bios hiba de arra tippelek.

Van egy pavilion 15-p151nh notim.
Pontosan 30 percenként kikapcsol. Kicseréltem amit lehetett a jelenség nem változott. Kivettem az elemet vártam visszaraktam, idő dátum beállít, megint fél óra aztán kikapcs. Ha menetközbe újraindítom akkor később kapcsol, de a 30 percet tartja.
Gondoltam frissítek biost, de nem engedi.
Pontosabban elindul, de és hibát ír már a legelején.
Mit lehet ilyenkor tenni?
Köszi a segítséget előre is.

(#781) rucsok


rucsok
csendes tag

Sziasztok,
Van egy ASUS K55VJ laptopom, aminek 2 éve szervizben cseréltek/javítottak hibás BIOS chipet. Sajnos csak ma vettem észre, hogy a dedikált GT635M videókártya 43-as hibakódos (szüleim használták és ők nem panaszkodtak), a BIOS verziónál pedig az ASUS K55VM típus van kírva, ez okozhatja a gondot a VGA-val. (abban a laptooban GT630M van) Gondolom a szervizben flasheltek rossz BIOSt anno... Ezt lehet házilag orvosolni valahogy? Easyflash/Winflash nem enged ASUS honlapról leszedett K55VJ BIOSt telepíteni.

(#782) noterepair válasza rucsok (#781) üzenetére


noterepair
tag

Házilag nem lehet, külön kell irni

(#783) gregory91 válasza 24/7 online (#779) üzenetére


gregory91
senior tag

Van remény,de azért körültekintően járj el.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#784) HooK™


HooK™
csendes tag

Sziasztok.

Van itt esetleg olyan szaki aki foglalkozik BIOS írással?

Van egy Asus K55VD notim, de amióta a biosban atalitottam a boot prioritást, se kép se hang.

Venti pörög, elem volt kint, az alap dolgokon már túl vagyok, már csak ez az ötletem van.

Köszi.

Levesek készülnek porból.

(#785) noterepair válasza HooK™ (#784) üzenetére


noterepair
tag

Megoldhato

(#786) FoDyPeTyA


FoDyPeTyA
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Asus K43SJ laptop, ami bios frissítés után teljesen megállt. Még bekapcsoló gombra se reagál, tök süket. Meglehet valahogy menteni? :F
A választ előre is köszönöm!

(#787) noterepair válasza FoDyPeTyA (#786) üzenetére


noterepair
tag

Persze hogy meg

(#788) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziaszto lenovow530. közölte hogy a bios frissités után ujraindul. azóta felvillan minden, majd a wifi jel világít.hűt, d fekete a kép... megölte volna egy hozzávaló biosz frissítés?... mit tudok csinálni? semmi sme megy. kivettem egy percre az akksit, az elemet, nyomkodtam a bekapcsológombot 10szer 2 másodpercig, nyomtam 30 másodpercig hosszan... semmi 10 perce még ment a gép :(

(#789) Ricko


Ricko
tag

Sziasztok!

Egy Latitude 7380 lapost szeretnék BIOS resetelni, mert admind pw. védett.
A https://bios-pw.org/ -s trükkel nem jártam sikerrel.
Másik próbálkozás az volt, hogy lehúztam a CMOS elemet és a belső akksit. Eltöltött így egy napot, de nem álltak vissza gyárira a beállítások.
Van ötletetek, hogy mit tudnék még kipróbálni?

(#790) Gaiser


Gaiser
újonc

Sziasztok.

Elég érdekes problémával szembesültem.
Adott egy Lenovo b560 amit tanulás céljából sikerült feltámasztanom, Pm25Ld010 és a Mx25L3206E ujraírásával.

A laptop dolgozik, de a KBC BIOS ráégetése óta, ha lecsukom és kinyit a ,,Hall" sensor a laptop nem alvó állapotba kerül, hanem azonnal kikapcsol.

Ezt nem úgy értem, mint mikor a Windowsban állítom be ezt a lehetőséget, hanem úgy mintha aksi nélkül erőteljesen kirántanám a falból a tápját. Valamint csukott állapotban az akkumlátort sem tölti és semmilyen led visszajelzés sincs.

Gyanakodtam már valamiféle kontakt hibára, de nem, nyitott képernyővel és egy egyszerű hűtőmágnessel is előtudom idézni a jelenséget gond nélkül.(Ha kinyitom, vagy leveszem róla a mágnest, a Gép újraindul azonnal, főkapcsoló megnyomása nélkül)

Lehetséges, hogy ez még mindig BIOS hiba, vagy ez már Super IO vagy más?

U.i Ha az állásodat féltenéd és azért nem segítesz, megnyugtatlak Szerbiában élek! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#791) tsopke válasza maxrad1580 (#5) üzenetére


tsopke
újonc

Szia!nekem fekete képernyö,csak hálózatról is akku nélkül.viszont a Caps Lock villog mint hibaüzenet.mi a teendö?köszi

(#792) asprey


asprey
tag

Sziasztok! Akit érdekel bios írás kűlső eprom-iróval nyugodtan keressen privátban!

(#793) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Egy problemaval kapcsolatban keresnelek titeket. Van egy Samsung np300 tipusu laptop, amin eredeti win8 volt rajta, amit idovel win10re upgradeltunk. A paarticio, amin a win volt, formatalasra kerult, hogy egy friss win10 keruljon fel ra. (unokatesom csinalta, szivesseget tett volna a laptop tulajdonosanak). Azonban ujrainditast kovetoen a Windows repair bootolt automatikusan, nem pedig a pendrive, amin elokeszitesre kerult a tleepito fajl. A gep indulasakor gombokra nem reagalt. Igy a repair menubol lehetett a biosba eljutni. Ott a korabbi gyakorlatoknak megfeleloen a boot securet beallitottuk, illetve a boot prioritynel az usb-t elsodlegesre allitottuk. Latszolag minden valtoztatas elmentodott, viszont mikor vartuk a bootolast, ujra a recovery ugrott be. Visszalepve a biosba a boot priority megint alap allapotba allt, vagyis az elso helyen a Windows repair boot szerepelt. Biosban elmentodott az altalunk megadott sorrend, de gep ujrainditast kovetoen ismetelten visszaallt az eredeti felallasra. Egyedul ez az opcio allt default allapotra. Ennek oka a biosban a prioritynel tiltottuk a lehetosegeket (hdd, dvd, windows repair, ...), kiveve az usb bootokat. Kenyszeritve, hogy a gep ezt hasznalja elsodlegeskent.

Viszont ezutan jott a gond.
Korabbi laptopoknal (tobb evre visszamenőleg (acer, asus, hp, dell (kozel 20 tipus)- ssd, hdd eseten egyarant) sosem talalkoztunk ilyen problemaval.

Mikor elindul a gep, kep felvillan, usb portok aramot kapnak, aztan lekapcsol. Majd ujraindul magatol.

Bios reset elmeletileg megvolt, a bios elemet az alaplaprol 10 percre eltavolitottuk. De a hatas ugyanaz.

Ramok ki lettek veve, cserelve lettek a slotokban, hdd ki lett veve,volt hard reset (akku es tap levet, 1 perc bekapcs gomb nyomas), de a helyzet valtozatlan.

Megjegyzés: a gep 2 napon keresztul szamtalanszor lett ujrainditva, kikapcsolva (nem szakszeruen, fogombot lenyomva).

Ha tudtok ebben otletet adni, azt orommel fogadnam.

(#794) LamerGyuri válasza bexinho23 (#793) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Szia

Először mindenképp cserélj billentyűzetet, mert ez egy magyar nyelvű fórum. Köszi

Ezután vedd le a memóriákat takaró fedelet. A foglalat mellett oldalt van 2 feliratozott (vagy 2x2, mivel pontos típust nem írtál) forrszem; ezeket kell rövidre zárni, hogy teljesen szűzre visszaálljon a bios.
Ha nem segít, akkor akksi ki, táp ki, forrszem rövidre zár, táp bedug, bekapcsolás.
Már nem emlékszem pontosan. 1 hétig szívatott 2 Samsung laptop ezzel, mire ráleltem a megoldásra. Azóta nem vállaltam Samu laposokat újratelepítésre :K kínlódjon vele más.
Ennek hiányában az utolsó operációs rendszer security boot része (win8-win10) beírva marad a bios-ban, és vagy nem tudsz másikat-újat telepíteni, vagy folyton recoveryt akar csinálni.

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#795) bexinho23 válasza LamerGyuri (#794) üzenetére


bexinho23
őstag

Szia!

Telefonról írtam, így sokkal gyorsabban tudok írni. Évek alatti berögződés... Elnézést.

A tippet köszönöm, de a rövidrezárásos folyamatot inkább kihagyom, nehogy valamit rosszul csináljak, és végképp kuka legyen az alaplap. Egy másik topikban kaptam egy másik ötletet. Lehet azzal teszek egy próbát délután. Viszont ahogy írtad, én sem fogok soha többet samsung laptopot kézbe venni/telepíteni. Álmomban nem gondoltam volna, hogy oly sok laptop/netbook/asztali pc után így meg fogom szívni.

Egy laptop szervíz a leírás alapján bios flashelést, rosszabb esetben cserét javasol. Ennek díja 6000 a bevizsgálás, 23-27 a javítás. Nos, ez a laptop 40nél nem ér többet, ahogy utánanéztem.

(#796) LamerGyuri válasza bexinho23 (#795) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Ne félj tőle, ezek a forrszemek pont erre valók. JCMOS, RTC RESET vagy CRISIS felirat. Elhelyezkedés a foglalat külső vagy belső szélén.


"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#797) bexinho23 válasza LamerGyuri (#796) üzenetére


bexinho23
őstag

Rendben, köszönöm tanácsot és a segítséget a képpel. Megbeszélem a tulajjal, és lehet teszünk vele egy próbát hétvégén.

(#798) Shane83


Shane83
csendes tag

Sziasztok!

Azzal a problémával fordulok a hozzáértők felé, hogy van egy HP Pavilion g7-2088eg laptopom. A BIOS verziója amikor megvettem F.22 volt. A Legacy módot letiltottam és hiba nélkül felraktam egy GPT-s bootolható pendrive-ról a Windows 10-et. Viszont frissítettem Windows alól a legutolsó kiadású F.27-es BIOS-ra, és azóta UEFI módban nem látja sem a rendszermeghajtót, sem a GPT-s bootolható pendrive-ot. Hibakód a bootoláskor: Hard Disk (3F0). Ha engedélyezem a Legacy módot, akkor semmi probléma nincs és az MBR-es bootolható pendrive is szépen indul. A HP fórumon már olvastam a probléma után, és másnál is volt ugyanez a gond, de megoldást nem ajánlottak rá. Egyébként valószínűleg a HP-nak sikerült kiadni ezt az F.27-es BIOS-t úgy, hogy van benne ez az "apró" bug. Downgrade-elni szeretném egy korábbi verziószámú BIOS-ra, viszont a Windows alól futtatható program érzékeli, hogy újabb verzió van fent, ezért így a downgrade nem kivitelezhető. InsydeH2O BIOS van a gépen. Sajnos a BIOS-ból nem tudom a .bin fájlt flash-elni. És a HP laptopoknál ismert Win+B és bekapcsoló gomb nyomva tartásával sem jön elő a BIOS Recovery menü. Olvastam, hogy vannak olyan HP laptopok, amelyek nem támogatják ezt a Recovery menüt. Sajnos az én laptopom pont ilyen... A kérdésem az lenne a hozzáértők felé, hogy milyen megoldást tudnátok javasolni a downgrade-re? A segítséget előre is nagyon köszönöm!

(#799) noterepair válasza Shane83 (#798) üzenetére


noterepair
tag

Ment pü

(#800) Shane83 válasza noterepair (#799) üzenetére


Shane83
csendes tag

Sajnos nem kaptam meg a pü-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.