Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) ralfee106 válasza gban (#900) üzenetére


ralfee106
tag

egyébként van winbond 25Q64FVA1G chipem fölös, ha érdekel megtalálsz. Gondolom az autodetect erre gondol (W25X64 néven), bár mondom, én soha nem autodetect-el adtam meg milyen chipre írok.

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#902) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok!
Asus K50IJ-hez tud valaki BIOS-t? .bin kiterjesztésű kellene eprom égetőhöz.

(#903) lac14548


lac14548
aktív tag

Hello,

Samsung np300e5x-s02 laptop Linux telepítés után nem indul el és nem lehet a BIOS-ba se belépni. (UEFI módban történt a telepítés...)
Utánaolvasva nem lett volna szabad.

Eddig jut a gép:

Semmi nem választható, az App Menu-ben sem.

Minden a neten található trükköt és megoldást kipróbáltam, de egyik sem vezetett eredményre.
- elem ki
- mindenféle billentyűkombinációval indítás
- másik HDD (más rendszerrel)
- BIOS reset rövidrezárás

HDD-ről, CD-ről, se USB-ről nem bootol.

Arra jutottam, hogy elszállt a BIOS.
Újraflash-eléshez nincs ezközöm (estleg raspberry vagy arduino, de ezekhez nincs megfelelő tudásom meg leírásom se).

Ha esetleg vennék egy "feltöltött" chip-et, azzal működne?

Vagy milyen megoldás van még?

[ Szerkesztve ]

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#904) lac14548 válasza lac14548 (#903) üzenetére


lac14548
aktív tag

Úgy látom a chip maga eléggé olcsó és sokmindenben ez van.
Párszáz forint darabja az aliexpressen...

Van egy USBASP programozóm (3D nyomtató esetleges újraélesztéséhez), ezzel programozható lenne?

Akkor már csak a BIOS firmware-t kell megtalálni és próbálkozni.

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#905) gregory91 válasza lac14548 (#903) üzenetére


gregory91
senior tag

Próbáld meg elindítani a BIOS-t, HDD-k/SDD-k csatlakoztatása nélkül,ha kell a gép újraindítását követően is.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#906) LamerGyuri válasza lac14548 (#904) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Ez olyan ágyúval verébre....nincs egy 4GB alatti pendrive-od wincrisis-hez? Az a legegyszerűbb módszer.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#907) lac14548


lac14548
aktív tag

RE: #905 gregory91

Megpróbálom

Re: #906 LamerGyuri

Ez a wincrisis módszer akkor is működik, ha amúgy a gép nem bootol USB-ről?

Sajnos nincs .WPH (vagy átnevezhető .ROM) fájlom
A Samsunk oldaláról nem lehet BIOS-t letölteni, csak a BIOS updater programot, ami ellenőrzi a gépet és ahhoz tölt le BIOS-t (tehát másik gépen nem tölthető le vele a BIOS).
Ez a gép meg nem működik amire kellene.

Találtam .BIN kiterjesztésű lementett BIOS-t. Ez is átnevezhető?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#908) lac14548 válasza gregory91 (#905) üzenetére


lac14548
aktív tag

Ugyanerre a képernyőre jutok, vagy egyszerűen csak fekete kép fogad és újraindul, aztán ismét az az üres menü...

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#909) lac14548 válasza LamerGyuri (#906) üzenetére


lac14548
aktív tag


Ha már eddig eljutottam az jó jel? :) Sikerült USB indítást csinálni..
F9-et kell nyomni indításkor...

Találtam .BIN kiterjesztésű BIOS-t hozzá, ezt neveztem át BIOS.WPH -ra, de nem vált be...

Windows telepítő is elindul, fel is települ a HDD-re, de újraindításkor nem tud elindulni...

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#910) LamerGyuri válasza lac14548 (#909) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

DOS ablak, ez már fél siker. De. XP-n csináltad a crisis pent? A memóriamodul mellett nincs egy forrszem páros, ami mellé BIOS CRISIS van szitázva? Mert azt rövidrezárva kell bekapcsolni a laptopot, más esetben a képen látható módon leáll a flash. Ugye, tuti ehhez való bios-t találtál? :) Mert onnan indítva jó eséllyel képet sem kapsz, csak villog egy-két led, és onnan tudod, hogy vége a folyamatnak, hogy full lekapcsol, vagy elindul a gép-bios; ha jót írtál bele, ugye :D Merevlemezt vedd ki addig.
3 napig cumtam én is anno egy ilyen géppel, azt BIOS frissítéssel téglázták; most volt csak időm feltúrni a régi fájlokat, kb. mit is csinálhattam vele.

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#911) lac14548 válasza LamerGyuri (#910) üzenetére


lac14548
aktív tag

Nem CRISIS pendrive, hanem Rufus-al csináltam egy bootolható FreeDos pendrive-ot és rá másoltam a Crisis fájlokat.
A Crisis leírás alapján nem sikerült létrehozni bootolható USB-t...
Van egy részletes leírásod a Crisis Drive készítésről?
Mindenképpen XP kell? A leírás mit találtam WinXP service pack 3 kompatibilis módot javasolt Windows 10-en...

A memória mellett van két "jumper" forrasztáshely. Az egyik RTC reset a másik BIOS reset.
Szóval a BIOS-t zárjam rövidre?

Hogy biztosan jó BIOS-t találtam-e?
Nem vagyok benne 100%-ig biztos...
Betűre pontosan ugyanilyen nincs a neten, mint ami kellene.

Én a következő adatokat találtam a gépen:

Samsung Notebook
Model: NP300E5X - S02HU
S02HU ilyen nincs (azt tudom, hogy a HU a magyar bill. kiosztás) S04 amit találok RU kiosztással

Motherboard
Rev 1.2
SCALA3-1517CRV
BA41-01979A PTC
Ebből is olyat találok amiben az utolsó szám változik (pl. 1977, 1978)
Ez gondolom az alaplap felszereltségére utaló szám (milyen proci, dedikált videokártya, stb.)

BIOS chip
BE1221
25Q64BSIG
P0B561
Ez nem szerepel a BIOS fájloknál (bár volt olyan aminél csak a chip tipus volt megadva, semmi egyéb nem)

BIOS-t találok 8 MB méretűt, de volt már 2GB-os is.
Így igazából nem tudom, hogy melyik az igazi (a 8MB-ra tippelek).

Ja és a fájl kiterjesztés sosem .WPH

[ Szerkesztve ]

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#912) LamerGyuri válasza lac14548 (#911) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Samsung NP300E5C-S04HU, P09RAQ bios-t használtam. Neked kell mindig átnevezni wph-ra. Kompatibilis mód nekem folyton kihagyott a pendrive-ról valamit, tartok egy xp-s laptopot ilyen célra.
Crisis tök egyszerű: bemásolod az AS8942G CRISDISK - ez a legstabilabb fellelhető verzió mappájába a bios fáljt, átnevezed .wph-ra, majd futtatod a wincrisis.exe-t, ő pedig szépen megcsinálja neked a crisis pent. XP-n :K
Majd kiveszed az akksit a laptopból, bekapcs gombot nyomvatartod kb. 20-30 másodpercig, elengeded, bedugod a pendrive-ot bal oldalra, csatlakoztatod a tápot (akksit nem!), növesztesz még 1-2 kezet, rövidrezárod a crisis forrszemeket, megnyomod a bekapcsológombot, és ha elkezd villogni a pendrive, leveszed a rövidzárt....visszatartod a levegőt....oké, lélegezhetsz...majd vagy kikapcsol, vagy elindul.
Türelem! a megfelelő szó, amit keresel, mert előfordulhat, hogy 5 percig hol elindul, hol leáll, és közben egyáltalán nincs kép! NEM nyomkodni, nem piszkálni, csak figyelni. Ha már biztosan eltelt 1 perc, és nem történik semmi, akkor elindíthatod. Erre a konkrét gépre nem emlékszem már, mi volt, eltelt 7 év.... :D

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#913) lac14548 válasza LamerGyuri (#912) üzenetére


lac14548
aktív tag

Az elemet is ki kell szedni az alaplapról?
A wincrisis 1.0.0.4 verzióját találtam meg a neten.
Kösz,

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#914) LamerGyuri válasza lac14548 (#913) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Nem kell kivenni, bár ellenőrizd, hogy jó-e még.
Félre ne értsd; de sose értettem meg, hogy a gugli második találatából elindulva mások miért nem találnak meg semmit :B [link]
A szomorú az, hiába mondják, hogy ami egyszer felkerül a webre, az örök...a nagy szart. Tele van szeméttel, az értékes cuccokat meg alig lehet már megtalálni; nagy szerencse, ha valaki véletlenül archivál valamit [link]

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#915) lac14548 válasza LamerGyuri (#914) üzenetére


lac14548
aktív tag

Közben a AS8942G CRISDISK -et én is megtaláltam.

A gép előkészítve, holnap az USB, aztán meglátjuk lesz e nagyobb tégla, mint most.

Köszönöm az eddigi segítséget!

Még jelentkezem :)

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#916) lac14548 válasza LamerGyuri (#912) üzenetére


lac14548
aktív tag

- A CRISIS drive-ot WinXP-vel megcsináltam
Rajta van a PHLASH16.exe, BIOS.wph és a MINIDOS.sys
- Akku ki, Pendrive be, Rövidzár be, Bekapcs, Rövidzár ki.
A bekapcsológomb világít
A pendrive ledje világít
A power led világít
A power melletti led világít (külső táp)
Ventilátor megy
Kép nincs

Ennyi történik. Minden folyamatosan világít nem villog, nem kapcsol ki-be, 10 perc múlva sem történik semmmi és közben sem.

Ki és bekapcsolva nem történt semmi ugyanarra a képre jutok

Nem kellene a pendrive-on lennie egy autoexec.bat-nak is?
Ki vagy mi indítja el a phlash16.exe fájlt? A BIOS maga?

Megpróbáltam úgy is, hogy még pluszban indításkor nyomom az F9-et is.
Valahol megtaláltam, hogy ez az USB boot gomb.
De ugyanaez történik mint fent.

Próbáltam úgy is, hogy az BIOS CRISIS rövidzárt rajta hagyom, de, ha nem kapcsolom (kivezettem két szál vezetékkel egy kapcsolóra, hogy ne kelljem még 3 kéz... :) ) ki időben akkor megint csak a fenti képernyőre jutok.

Egy RUFUS DOS pendriveról elindítva elindul a DOS, de a phlash16.exe róla indítva a már említett hibával áll le. Ha a program indítás előtt rövidzárt csinálok, akkor is.

:(

Asszem rendelek egy chipet (feltöltött BIOS-al)...

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#917) LamerGyuri válasza lac14548 (#916) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Elméletileg mindent jól csináltál. Hogy mitől indul el, ne kérdezd; ezek a netre kikerült gyári felélesztő alkalmazásokból összeollózott megoldások arra, hogy ne kelljen kukázni, vagy forrasztgatni az alaplapot. Acer, Toshiba és Samsung laptopot javítottam így, félrefrissítés után. Néha a csillagok együttállása is kell, vagy tudomisén, mert az Acer pl. csak harmadjára volt hajlandó elkezdeni a "néma" recovery-t a pendrive-ról. A Samsungról meg csak a megadott infók maradtak meg nekem, mert veszettül elegem volt anno már belőle az adott gépnél, hogy a legkisebb hibáért azonnal téglásodott a laptop; tele a net a 300-as széria bios buktáival.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#918) lac14548 válasza LamerGyuri (#917) üzenetére


lac14548
aktív tag

Kösz az eddigieket.

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#919) lac14548 válasza lac14548 (#918) üzenetére


lac14548
aktív tag

Végül ágyú lett....
Hardveres megoldás.
BIOS chip csere

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#920) LamerGyuri válasza lac14548 (#919) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Az eredmény a fontos, nem a részvétel....ööö...vagy hogy is? Na mindegy :D

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#921) AlfaRomeo147 válasza lac14548 (#903) üzenetére


AlfaRomeo147
újonc

Szia! Nekem is volt ilyen gépem,nem jött elö a boot menü,csak lemezröl tudtam telepiteni(bios-ban állitottam be,hogy lemezröl bootoljon) és csak windows 7-et és arról kellett win 10-re frissitenem...Nem jöttem rá,hogy mi okozza,de igy minden jó volt ;)

(#924) ralfee106 válasza viktor1223 (#923) üzenetére


ralfee106
tag

lapot kiszed, +ch341a és társai....

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#926) Bathorypeter


Bathorypeter
tag

Szia.Nekem lenne egy 5315-ös acer laptopom amin biost akartam frissiteni de lefagyott.Azóta se kép se hang.Ebbe esetleg tudnál segíteni?Köszi :R

(#927) Pyttawrx válasza Bathorypeter (#926) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
ez [link]
vagy ez [link] ?

(#928) Bathorypeter válasza Pyttawrx (#927) üzenetére


Bathorypeter
tag

Szia.Köszi hogy írtál,mindkettő variáción már túl vagyok,ezekkel probálkoztam tegnap,de sajnos nem jártam sikerrel.De azért köszi :R

(#929) Pyttawrx válasza Bathorypeter (#928) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hogy áll a bios?

(#930) BlackDRose


BlackDRose
csendes újonc

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem! Van egy garis Lenovo Ideapad Gaming 3 15IHU6 laptop, melyre felkerült egy gyári BIOS a Lenovo honlapjáról. A telepítés rendben sikerült, legalábbis úgy nézett ki, de az újraindítást követően a képernyő sötét maradt, a merevlemez és a proci hűtő elindul és kb. 1 perc után kikapcsol, újraindul automatikusan és ez megy a végtelenségik. Ha gyári BIOS-t teszek rá, akkor is elveszik a garancia? Ha igen, akkor mit tehetek?

(#931) Pyttawrx válasza BlackDRose (#930) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ideapadnál találkoztam ilyennel. Nálam megolddotta az akksi kivétele, majd visszatétele.

(#932) BlackDRose válasza Pyttawrx (#931) üzenetére


BlackDRose
csendes újonc

Köszi a tippet, de sajna nem vált be. :R

(#933) Pyttawrx válasza BlackDRose (#932) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pendriverol frissítés? A nem akkor bios írás, vagy garancia

(#934) BlackDRose válasza Pyttawrx (#933) üzenetére


BlackDRose
csendes újonc

Pendriveról BIOS fristés? Nem próbáltam. A jótállást olvasva, ha BIOS telepítés okán halt meg a gép, akkor nincs rá gari (azt nem tudom, hogy, ha gyári BIOS a gép saját honlapjáról telepítve is érvényes?). De azért megpróbálom a szervízet. CMOS elem kivétele-visszarakása megoldhatja a problémát? BIOS írást, hol?

(#935) Bathorypeter válasza Pyttawrx (#929) üzenetére


Bathorypeter
tag

Sajnos nem lett jó,feladtam.Most árulom a masinát,jobban mondva a kijelzőjét,mert az legalább még használható lessz valakinek. :R

(#936) Pyttawrx válasza BlackDRose (#934) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bocsi, hogy csak most reagálok. Pont tegnap csináltam meg egy HP-t. :)
Tehát leszedted a megfelelő verziót a gyártó weblapjáról és telepítetted?
Van külön BIOS elem ebben?
Van az oldalán recovery gomb?

[ Szerkesztve ]

(#937) BlackDRose válasza Pyttawrx (#936) üzenetére


BlackDRose
csendes újonc

Hello! A gyártó honlapjáról leszedett saját BIOS frisstést kapott a gép, utána az előzőekben leírtakat produkálja. Ha jól tudom, van benne BIOS elem és van az oldalán recovery gomb, de ezzel a gombbal indítva is ugyanaz a jelenség, amit leírtam.

(#938) Pyttawrx válasza BlackDRose (#937) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ki kéne szedni az akksit, meg a gombelemet. (Én vissza szoktam tenni az elemet fordítva, azaz megcserélődik a polaritás), és utána visszateszem normálisan, majd indítom el a notit

(#939) BlackDRose válasza Pyttawrx (#938) üzenetére


BlackDRose
csendes újonc

Rendben, köszi, megpróbálom. Jlentkezek az eredményről.A megcserélt polaritás nem nyírja ki végleg a BIOS-t? Akkor, ha leveszem a hátlapot, nem ugrig a gari?

(#940) Pyttawrx válasza BlackDRose (#939) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Légy óvatos, ha nem lesz sérülés, akkor nem ugrik a gar.
Nem nyírja ki.

(#941) BlackDRose válasza Pyttawrx (#940) üzenetére


BlackDRose
csendes újonc

Ok, köszönöm!

(#942) ralfee106 válasza BlackDRose (#941) üzenetére


ralfee106
tag

mivel az eeprom (bios chip) jól hozzáférhető, egy eeprom íróval simán felülírható a hátlap levétel után.....

feltétele, hogy meglegyen a bios(uefi) bináris fájl, nem minden esetben lehet kihalászni az installer package-ből.

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#943) BlackDRose válasza Pyttawrx (#940) üzenetére


BlackDRose
csendes újonc

Nem vártam a szervízre-kínomban levettem a BIOS elemet és láss csodát, beindult a masina. :DD Hálás Köszönetem! :R Remélem telepíteni tudom az összes hardvert.

(#944) Pyttawrx válasza BlackDRose (#943) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szuper, gratula. :C
Több ilyen lenovo-val jártam így, azért tanácsoltam.

(#945) BlackDRose válasza Pyttawrx (#944) üzenetére


BlackDRose
csendes újonc

Mégegyszer köszönöm szépen. :R

(#946) Pyttawrx válasza BlackDRose (#945) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nincs mit. :)

(#947) LamerGyuri válasza Pyttawrx (#946) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Kíváncsian figyeltem, mire jut a kolléga; végül csak ugrott neki a gari a türelmetlensége miatt :DDD ;]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#948) Pyttawrx válasza LamerGyuri (#947) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Dehogy ugrott! Ha nincs sérülés/törés, akkor nem ugrott

(#949) gregory91 válasza Pyttawrx (#938) üzenetére


gregory91
senior tag

Ennyi erővel vegye ki, áramtalanítson és tápegység felől, nyomja meg a bekapcs.gombot tegye vissza a elemet tegye újra áram alá.Ezzel a fordított polarizációval mint sz*rnak a pofon.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#950) Pyttawrx válasza gregory91 (#949) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lefordítom = “azonnali” cmos clear, mint a pc alaplapokon lévő pineket összezárod.

De ez már régi ügy volt.
unatkozol? Nem szeretem a felesleges kötekedést

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.