Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) LamerGyuri válasza mrbornemisza (#650) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Ez az eredeti doboz? Mert én azt látom odaírva, hogy OS (Operating System): DOS.
A dobozban levő gépen nem volt Windows eredetileg.
Laptop alján és a dobozon levő Serial Number egyezik?

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#652) mrbornemisza válasza LamerGyuri (#651) üzenetére


mrbornemisza
újonc

Tiszteletem. Igen eredeti saját doboza. Én úgy dudtam a dos alap program Denial Of Service... Ha jól emlékszem a lenovo z570-es laptop dobozán is dos van írva s van is rajta eredeti win7 home premium 64bit.. De nem 100.. A probléma itt a bios és a novo button menü fagyása beragadt vagy nem tudom mert nyilakra nem reagák. Usb, Dvd-ről nem tudok bootolni.. Külső usb-vel nem próbálkoztam, szerintem felesleges is lenne. Köszönöm válaszát.

(#653) noterepair válasza mrbornemisza (#652) üzenetére


noterepair
tag

Tab gombal megy??

(#654) mrbornemisza válasza noterepair (#653) üzenetére


mrbornemisza
újonc

Tiszteletem! Tab gomb amelyik jobbra ballramutató nyíl egy gombon? Szerintem próbáltam..már mindent sajnos sikertelenül.

(#655) d@vee


d@vee
őstag

Üdv. Tegnap egy Lenovo s205 BIOS frissítésen esett át. Lement az update rendben, gép újraindít erre a wifi nem megy...driver csere, stb. nem segít. Ha visszarakom az előző BIOS-t, rendben lemegy a telepítés az asztalról, majd a wifi megjavul. De kiírja a telepítő, hogy indítsa újra a gépet, de a restart után a wifi megint nem jó. Egyszerűen nem lehet bekapcsolni a wifit. Próbáltam win7 helyett win10-et, ott is ugyan ez a hiba. BIOS-ban wifi letilt majd újra engedélyez nem segített. Valakinek ötlet? Elég idegesítő, hogy egy hülye BIOS csere kiiktatta a wifit...

[ Szerkesztve ]

Ja

(#656) mrbornemisza válasza d@vee (#655) üzenetére


mrbornemisza
újonc

Hello igen ha a bios új verziója nem támogatja a wifi kártyát.. Megkellene nézni az új bios milyen wifi kártyát támogat és olyat vásárolni bele... Vagy a régi biost úgy felrakni hogy a kártya ne legyen a gépben.. Lehet hülyeséget írok de a bios verziók hiába a pontos tipust támogatja de a wifi kártya más.. Nekem a lenovo g500-as új biost néztem volna rá és írta is hogy milyen wifi kártyát támogat.. Nálam beragadt a bios és eeprom írás segít csak.

(#657) d@vee válasza mrbornemisza (#656) üzenetére


d@vee
őstag

De a régit visszarakva sem megy.
Kipróbálok egy másik wifi kártyát, hátha...

Ja

(#658) mrbornemisza válasza d@vee (#657) üzenetére


mrbornemisza
újonc

Megoldódott másik wifi kártyával?

(#659) d@vee válasza mrbornemisza (#658) üzenetére


d@vee
őstag

Nem, ugyan az a gond :/

Ja

(#660) ruarua


ruarua
tag

Sziasztok!

Csatlakozom a klubhoz. Laptopomba vettem egy ssd-t hogy kicsit feldobjam. DVD helyére tettem be, és kapott egy Windowst. Néha bekapcsoláskor kaptam egy kék képernyőt, hogy nem tud miről bootolni. Viszont egy ctrl+alt+delete után egyből ment az ssd-ről.
Gondoltam bebiztosítom a dolgot biosba, és a boot device-ra minden esetben beállítottam a kingstone ssd-m.
Eredmény? Fekete kijelző, semmi nem indul el. Már az ssd-t átraktam a rendes hdd helyére, úgyse semmi. Visszaraktam a dvd meghajtóm...semmi. Szétrobbantottam a gépem, 10percre kiszedtem az alaplapról az elemet de semmi.
Van esetleg valami megoldás, vagy mi szállhatott el egy egyszerű boot beállítástól?

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#661) lapitopis válasza ruarua (#660) üzenetére


lapitopis
csendes tag

Milyen gép?

Kérdezz. Ha tudok segítek.

(#662) ruarua válasza lapitopis (#661) üzenetére


ruarua
tag

Asus K55VD

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#663) noterepair válasza ruarua (#662) üzenetére


noterepair
tag

Az már akkor bedöglik ha csak rá nézel ,. Ezt is irni kell mint a többit , addig az nem fog meg javulni

(#664) ruarua válasza noterepair (#663) üzenetére


ruarua
tag

Igen, hallottam róla hogy van ilyen megoldás. Csak azt hittem, hogy sima boot beállítástól nem kell szervízbe vinni... hallottam Kollégámtól, hogy foglalkozol ilyennel. Privátban megkereshetlek?

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#665) noterepair válasza ruarua (#664) üzenetére


noterepair
tag

Persze

(#666) ruarua válasza noterepair (#665) üzenetére


ruarua
tag

Ment pü

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#667) maxrad1580 válasza noterepair (#665) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Az előtöltés lesz rossz helyen mester. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#668) ludman07


ludman07
csendes tag

Tudna valaki nekem segíteni bios frissítésben?
Olyan problémám lenne hogy van 1 compaq 615 ös laptopom és le frissítettem a biost f20 ra és azóta nem indul el a gép csak villog oldalt a caps lock mellett 1 led!

(#669) lapitopis válasza ludman07 (#668) üzenetére


lapitopis
csendes tag

Sajnos írni kell.

Kérdezz. Ha tudok segítek.

(#670) SAIKON


SAIKON
tag

Sziasztok,

BIOS update után a következő problémák vannak: Már kétszer lefuttattam win alól.

HP 8440p
Product information not valid
SYSTEM board (00A)
Prod name
Serial Number SKU...
a gép indul, működik, kivéve a hálózatot (talán MAC addess sincs)

USB-ről nem boot-ol, UEFI-ről sem, CD-ről sem:( Letöltöttem vmi HP tool-t, de nem tudok bebootolni.
Valkinek van mentőötlete?

(#671) steele80


steele80
senior tag

Sziasztok! A kérdésem nem igazán frissítési hibára vonatkozik. Van egy Samsung NP300E5Z tipusú laptop W10 64 bit fut rajta. Mellé került egy Ubuntu 17.04. Az ubi telepítése előtt a bios be lett állítva, hogy cd-ről bootoljon. Felment az Ubuntu dual boot üzemelt is, amíg a W10 el nem lett indítva utána soha nem indult már el. A lényeg, hogy amióta az Ubuntu felment nem tudom megnyitni a biost. Megjelenik a Samsung képernyő nyomom az F2 de semmi nem történik betölt a W10. Újratelepítettem a W10-et, de a probléma továbbra is fennáll. Kivettem az SSD-t akkor sem indul el a bios. Nem tudom mi érhette. Ha valaki tud segíteni azt megköszönöm. Amúgy a gép normálisan működik csupán a biost nem érem el.

(#672) kace75hu


kace75hu
újonc

Hello Srácok!
Vettem egy "BIOS frissített" ASUS a75v Series (K75VM) notebookot.
Csak a venti pörög és se kép, se hang.
Valami ötlet? (alaplapcsere nem nagyon tetszene a zsebemnek).
Előre is köszönöm a segítséget.

Ja már írtam kb. fél éve csak semmi reakció nem volt... ;-()

(#673) noterepair válasza kace75hu (#672) üzenetére


noterepair
tag

Megoldjuk

(#674) infeeeee válasza steele80 (#671) üzenetére


infeeeee
csendes tag

Ezt a módszert próbáltad? Vannak neked ilyen lehetőségeid? Win10 alól:
[link]

(#675) Colinka


Colinka
tag

Sziasztok!
Lenne itt egy Medion Akoya md 98680 notebookom.
A hiba hogy nem tud bootolni hddről, (usbről tökéletesen fel lehet telepíteni) de ezek után mindig újraindul.
Bios frissítéssel még nem próbálkoztam.
Üdv

(#676) lapitopis válasza Colinka (#675) üzenetére


lapitopis
csendes tag

Szerintem, csak beállítási probléma lesz.

Kérdezz. Ha tudok segítek.

(#677) Colinka


Colinka
tag

Köszi a választ!
Közbe sikerült rájönni hogy a Grub4dossal lesz a baj

[ Szerkesztve ]

(#678) Newcrazy


Newcrazy
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni, most került hozzám egy Asus laptop, a BIOS-a defaultal lett visszaállítva gyárira,
Na most ott tartok vele, hogy gőzöm nincs mit állítsak rajta,Ez még nem az új UEFI-s hanem a régebbi kék.
Tudnátok segíteni vagy valami segítséget adni hogy kellene beállítani?
Előre is köszönöm.
üdv
Newcrazy

(#679) Partydance


Partydance
újonc

Üdv Nekem egy 12 " Cube gépemben állítottam el a bioszt.
Azt szeretném tudni, hogy visszaállítható e az alapértelmezett beállításai, vagy csak ha újra írom a bioszt.
A bios eeprom: winbond 25q64fw

(#680) noterepair válasza Partydance (#679) üzenetére


noterepair
tag

Keress rajta reset vagy clr rst feliratot az alaplapon amit hegyes csipesszel össze tudsz érinteni

(#681) kovászos


kovászos
tag

Sziasztok!
A clear bios switch vagy jumper ill elemkivétel visszaállítja a gyári biost akkor is ha újat raktam fel? Pl f4 verzió volt a gyári giga lapon, és föltettem az f6-ost. Akkor visszaállítja az f4-re? vagy csak az f6-nak az alapértelmezett beállításaira?

(#682) noterepair válasza kovászos (#681) üzenetére


noterepair
tag

Azt nem tudja , f6 marad csak gyári alapbeállítást csinál

(#683) Partydance válasza kovászos (#681) üzenetére


Partydance
újonc

Sajnos nincs ilyen, ezeknél az epromoknál mint egy memóriakártyán tárolódik a biosz, és nincs benne litium gombelem sem.

(#684) kovászos válasza noterepair (#682) üzenetére


kovászos
tag

Köszi! Az nekem elég is:)

(#685) endruw18


endruw18
csendes tag

Sziasztok keved fórumozók.Lenne nekem egy olyan gondom hogy egy másik oldal moderátorára bíztam szeretett laptopom bios moddolását ami nagy felelőtlenség volt és ennek eredménye egy nem induló laptop lett.Ami bios ról van szó szépen kiszedtem a bios chipet ,sőt másolatom is van a működőröl ,plusz a gyáró oldalán is megvan az eredeti működő bios ,esetleg valakinek lenne bios programozó kütyüje ,nagyon meghálálnm (Debreceni vagyok).Köszönöm válaszotokat ellőre is.

(#686) lapitopis válasza endruw18 (#685) üzenetére


lapitopis
csendes tag

Szia!
Nekem van, de elég messze vagy tőlem

Kérdezz. Ha tudok segítek.

(#687) maxrad1580 válasza lapitopis (#686) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Akkor jobb ha nem gyalog indulsz haza.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#688) lajika174


lajika174
újonc

frissitettem a lenovo ideapad 110 15 isk mon a biost termeszetesen uefi csak az a problemeam hogy nem tudom behozni a bios t sehogy tudom hogy kell mindent vegig zongoraztam de semmi help pls

(#689) noterepair válasza lajika174 (#688) üzenetére


noterepair
tag

Fn+f2

(#690) endruw18


endruw18
csendes tag

Sziasztok van egy Gericom laptopom egy amibios 686 nbec 2000-es bios chippel és vettem hozzá egy nano bios programozót de az nem kompatibilis vele ,esetleg bárkinek van olyan programozója ami kompatibilis a fent leírt chip-el?Köszi előre is a válaszokat.

(#691) maxrad1580 válasza endruw18 (#690) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Ha esetleg leveszed a kis matricát a chipről, akkor sem tudhatja a chipet a programozód? :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#692) xedos


xedos
addikt

Van nálam egy Lenovo Yoga 2 13"-os gép. Nagyon sokára kapcsolt be kb 2 hete (elmondás alapján)
Egyre hosszabb idő lett amíg a Lenovo felirat megjelent. Tegnap még láttam műkődni - akkor fél napot vártak!!!
Nálam már nem indult el :-( Bekapcsolás után venti pürüg, power led világít, billentyűzet világítás kapcsolható. Töltőt rádugva, vagy lehúzva pittyen.
SSD-t kiszedtem, semmi változás. Akksi után ugyanígy semmi... Bios resetet próbáltam, nem jön be. Képernyő végig fekete -külső monitoron sem ad képet. Ötlet?

(#693) noterepair válasza xedos (#692) üzenetére


noterepair
tag

Sajna bàrmi lehet, ezek szoktak proci hibàsak lenni,de sok minden màs is okozhatja ,

(#694) xedos válasza noterepair (#693) üzenetére


xedos
addikt

Én is procira gyanakszom - érdemes cserélni - ügye forrasztott- vagy legalább újra BGA-ztatni?

(#695) noterepair válasza xedos (#694) üzenetére


noterepair
tag

Meglehet csinàlni,van aki azt mondta ennyit nem ér,van aki viszont azt,hogy mindenképpen meg éri neki, ezt neked kell tudni mit ér .

(#696) xedos válasza noterepair (#695) üzenetére


xedos
addikt

és nagyságrendet tudsz mondani? Megkérdezem a tulajt...

(#697) kismércse


kismércse
tag

Üdv!

Van egy Asus X54HY laptopom. A tegnapi napon CMOS elemet cseréltem benne. A rögzítése olyan volt az elemnek, hogy a kör egyik oldalát egy kis műanyag rész lefedte (ez csak egy műanyag darab volt, nem vezetett áramot). Nos, én ezt a műanyag darabot, ami tartotta az elemet letörtem véletlenül, és az új elemnél a rögzítést egy ragasztószalaggal oldottam meg.
Ezután összerakva a laptopot, rádugtam töltőre (akksi nincs benne már), és rögtön be is kapcsolt magától, ami már alapból gyanús volt, de szépen bejött a Windows. Gondoltam jó minden, ezért kikapcsoltam, és elkezdtem az utolsó csavarokat is becsavarozni a helyükre.
Ezek után újra bekapcsoltam (vagyis bekapcsolt magától töltőre dugásnál), és csak a Power led, a Caps Lock led, valamit a Num Lock ledje világított folyamatosan, és nem volt semmi kép. Szétszedtem újra a laptopot, és láttam hogy az elem ragasztója felvált, és nem csatlakozott normálisan, ezért arra gondolok, hogy menetközben vált fel. Azóta már rögzítettem fixen, de a helyzet nem javult. Próbáltam külső monitorral, semmi. A ramot kivettem, majd vissza, ugyanez.
Tehát a problémám röviden: CMOS elem csere után magától kapcsol be a laptop, fekete a képernyőm; a power, capslock és numlock ledek világítanak folyamatosan. A CMOS elem lehetséges, hogy egyszer menet közben kicsúszott.

Valaki tud erre a problémára megoldást?

(#698) poller


poller
tag

Sziasztok!

Adott édesanyám hobbi laptopja, egy ASUS X541NA erőmasina. Sikeresen telepítettem, majd az utolsó újraindítás után a biosban dolgozott és egyszer csak elsötétült. Azóta bekapcsolás után a BIOS-ig sem jutok el. Nem tudom életre kellteni a lapost.
Szétszedtem én idióta, így a szervíz valószínű nagyon drága lenne.

Javaslat?

byebye droid! Hello winphone! (Nokia Lumia 625)

(#699) noterepair válasza poller (#698) üzenetére


noterepair
tag

Ajajajjjjjj Jézus Jézus

(#700) Amigoss


Amigoss
újonc

Sziasztok!
Sony Vaio Pro 13-as laptopom Bios-frissítés közben befagyott. Bekapcsolásnal világit a bekapcsológombja, billetyűzet háttérvilágítása működik automatán, melegszik és pörög a ventillátor is, de kép az semmilyen formában sincs, még Hdmi-ről sem.
Tudnátok ajánlani rá valamilyen megoldást?
Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.