Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) noterepair válasza Newcrazy (#249) üzenetére


noterepair
tag

állitsd át az ahci módot,akkor ntalán jo lesz az ,. :C

(#252) thomas791


thomas791
tag

Nem tudom hogy lehet minősíteni most ebbe az új rendszerbe..
De Noterepair kollégának minden tisztelet! :R :R :R :R
Gyors, pontos, megbizható, ajánlom mindenkinek!

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#253) noterepair válasza thomas791 (#252) üzenetére


noterepair
tag

köszke , csak segiteni probálok, mindenkinek akinek tudok,. :R :R :R

(#254) Bajnok93


Bajnok93
csendes tag

Sziasztok Bios frissítés után kikapcsolt a laptop és ha benyomom nincs kép de a ledek világítanak a ventilátor is megy!Véletlen lett lefrissítve de a telepítőt nem lehetett leállítani.
Ahány oldal annyi megoldást írnak pendrivrol más billentyű kombinációkkal!
Egyik se jött össze semmi kép!
Ez egy TOSHIBA SATELLITE C660D-140
:W

Zoli

(#255) noterepair válasza Bajnok93 (#254) üzenetére


noterepair
tag

:R :R ha kell ujra irom neked , a bios-t , csak szolj ha kell a segitségem, :R :R

(#256) TnR OFFICIAL


TnR OFFICIAL
csendes tag

Sziasztok van egy Asus F5V laptopom nos az a helyzet hogy a következő hibák lépnek fel!

-Elindul a laptop logo bejön, belépek a biosba kifagy a gép,
-Elindul a gép hagyom bootolni, xp tölt asztal bejön vagy kék halál vagy simán újraindul a gép.
-Elindul hosszan sipol,
-Elindul asus logonál kifagy.
-Van amikor elindul de nem jön be semmi

Lehet hogy táphiba, próbáltam 1-1 rammal, külön 1slot külön 2 slot együtt a 2 ram,
Vinyo nélkül dvd nélkül, megy megy vinyo nélkül később fagy,

mire tippeltek mi lehet a baja? :R :R

Felelősségem teljes tudatában kijelentem, hogy az oldalon közölt adatok a valóságnak megfelelnek. ! Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el "

(#257) noterepair válasza TnR OFFICIAL (#256) üzenetére


noterepair
tag

északi hidas, nem lehet megcsinálni, mert a lap nem birja ki tekeredik minden fele, :R :R

(#258) lapitopis


lapitopis
csendes tag

Sziasztok!
Van sajnos több olyan HP gépem is, aminek megadta magát a biosa, ezeken mind uefi bios van. A hp oldaláról letöltött bios exe kicsomagolása után, nem olyan bin filet kapok amit az eepromba beletudnék írni külső íróval. Ezekkel a gépekkel mit tudnék kezdeni, van rá lehetőség, hogy a gyári progit alkalmassá tegyem, a külső íróval való programozásra? Hiába keresem a belevaló tartalmat, nem tudom letölteni sehol.
:W :W :W

[ Szerkesztve ]

Kérdezz. Ha tudok segítek.

(#259) noterepair válasza lapitopis (#258) üzenetére


noterepair
tag

az uj uefi bios , az nem tul egyszerü sajnos, mint a régiek, szenvedni kell vele egy kicsit :R :R

(#260) Gwent1


Gwent1
tag

Szép Napot

A következőkben kérnék segítséget. Adott egy sony vaio vgn-s5m/s laptop bekapcsol felvillan az akksi led és a hdd led majd elalszik az optikai meghajtót cibálja a hdd-t is majd megáll és nem megy tovább a képernyő sotét. Ha bekapcsolva hagyom a cpu hűtés rendesen bekapcsol majd ki az megy, Mi lehet a gond bios vagy vga? köszönöm.

Xiaomi redmi note 5 global

(#261) maxrad1580 válasza noterepair (#259) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Kicsit?.......... ;] ;]

Nyomod az ipart tesó?Ezer éve nem beszéltünk. Bömöst mikor hozod el, beletenni még egy pár paripát?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#262) noterepair válasza maxrad1580 (#261) üzenetére


noterepair
tag

vinném én de nincs időm , látod, van itt vga, bios meg minden ami kell, :Y :Y :Y

(#263) maxrad1580 válasza noterepair (#262) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Addig jó,míg van sok meló. :K

Még most is engem hívogatnak az emberek,meg írják a mailt,bios ügyben. A múlt héten legalább négy embert irányítottam át hozzád hiába írtam már le tízszer,hogy már nem csinálom a biosozást.. Megkerestek?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#264) noterepair válasza maxrad1580 (#263) üzenetére


noterepair
tag

szerintem igen, vannak sokan, :K :K

(#265) baro32


baro32
aktív tag

szevasztok
Nagy problémával álok elő.
A mai nap letöltöttem 1 hivatalos vga frissítést az intel oldalárol és mikor ujra indultam nem volt kép a boot-után a laptopon de gondolkodtam összekötöttem a tv-mel hdmi-n ott lett kép visszaraktam az előző vga drivert ujraindítottam és má a bios-t sem látom de beindul az oprendszer bert utánna bedugok 1 pendrivot és jelzi a csatlakoztatást meg mikor kihuzom a leállítást is
Tehát mostmár meg sem nyikkan a laptop beépített kijelzője és a hdmi-n sem jön ki jel több tévével is le lett probálva.
Ebben kérném a szakik segítségét nagyon fontos lenne előre is köszönöm

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#266) noterepair válasza baro32 (#265) üzenetére


noterepair
tag

nem kell megilyedni, :Y :Y ezt is meg lehet csinálni, irtam privit, meg oldom ha kell, . :C :C

(#267) online1986


online1986
tag

Sziasztok nekem is bios problemam van bekapcsol a gep de nincs kep.Samsung np370r5v .Pendrive-von meg van Ami uefi bios hogyan lehet bios vissza álitani melyik gomb kombináciot kell nyomni bekapcsolaskor.Elöre is köszi.

(#268) noterepair válasza online1986 (#267) üzenetére


noterepair
tag

az elmult időszakba egy pár samsungot gatyába ráztam már bios frissités miatt, de ezeket ujra kellett irni mert egyik sem hajlandó pendrive-ről vissza állni, pláne ha ugy van sérülve a bios, nem müködik ez a funkcio sem hogy usb-röl bootoljon, . max ujra tudom ezt is irni, :R :R

(#269) janeszko


janeszko
csendes tag

Sziasztok!

Asus K52JC notin biost frissítettem. A végén magától kikapcsolt a notebook, azóta nem reagál semmire, be sem lehet kapcsolni. Mi a teendő ilyenkor? Megnéztem az alaplapon Winbond 25q32... smd chipet látok.

(#270) noterepair válasza janeszko (#269) üzenetére


noterepair
tag

szokásos, ujra kell irni eprom íróval és működik tovább, :R :R

(#271) maxrad1580


maxrad1580
aktív tag

Ismét megkérek mindenkit,hogy ne nekem írjatok privátokat,és maileket bios ügyben,hanem noterepair kollégát

keressétek,mert már ő viszi ezt a topikot.

Köszönöm.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#272) HardRic


HardRic
addikt

Hello
Thinkpad topicban ajánlották, hogy nézzek be ide, hátha a BIOS a gonosz forrása. Itt olvasható a problémám:
http://mobilarena.hu/tema/ibm_lenovo_thinkpad_topik/hsz_60458-60458.html
Hozzá kell tegyem, hogy BIOS-t is frissítettem pár héttel az elhalálozás előtt, meg a sok windows telepítés egyike után is ráuszítottam még egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#273) noterepair válasza HardRic (#272) üzenetére


noterepair
tag

ment privi :R :R

(#274) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Sziasztok segitséget kérném aki találkozott már ezzel és tudnará megoldást.

Annyit tudok hogy ami biossal müködik jelenleg is.

Msi cr500 ms-1683 notebooknak bios frissitése elött leszeretném menteni a biosát pendrájvra,mert frissitésnél nem vagyok biztos abban hogy felajánlja bios mentése lehetöségét.

Asztali gépnél tudom mit kell csinálnom de notebookos tapasztalatom ehez kevés.

Minden segitséget elöre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#275) noterepair válasza IstvánLászló (#274) üzenetére


noterepair
tag

ezzel:[link]

(#276) IstvánLászló válasza noterepair (#275) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönön a válaszodat.
Mit kell leszedjek hogyan csináljam.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#277) noterepair válasza IstvánLászló (#276) üzenetére


noterepair
tag

hu én most ebben a pillanatban nem tudok neked segiteni ,mert 1 percem sincs most, de holnap elmondom, de ha irsz privibe egy tel számot akkor felhívlak és segitek, de ha rám halgatsz hagyod azt a bios dolgot, ahogy van mert utánna könnyen jujjjuj van, :R :R

(#278) IstvánLászló válasza noterepair (#277) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm segitő késégedet.

A telom nem régen haltbe sajnos ezért nem küldök elérhetöséget,ha idöd majd endedné dodj egy privit légyszives.

Hozzá állásódat ha lehetne minösiteni minden tiszteletem a tiéd!PIROSPONTOT ADNÉK :R :R :R :R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#279) zbatta


zbatta
újonc

Sziasztok !

Segítséget kérnék DELL Latitude E5520 (service tag: JQ165S1) BIOS frissítése kapcsán.

Az E5520A14.exe frissítést töltöttem le a DELL honlapjáról, futtattam win7-en. (A09-es verzió volt induláskor a notebook-on). A frissítés látszólag rendben lement, de az újraindítás után (a második újraindítás során - mivel először a BIOS boot szinten a frissítés lefutott) a rendszer nem indul. A power gomb lámpája egyszer vagy kétszer úgy villan fel, mintha sleep módban lenne, majd kikapcsol. A power gomb nyomogatása során (rövidebb-hosszabb ideig nyomva tartva) látszólag bekapcsol, a ventilátor felpörög (kép nincs), de 2-3 másodperc múlva ismét kikapcsolódik.

Van valamilyen eljárás a BIOS recovery-re, illetve javítható-e a gép ?

(#280) noterepair válasza zbatta (#279) üzenetére


noterepair
tag

csak ujra irással tudom megoldani ha kell valoszinü hiányos a bios amit felraktál,.

(#281) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Szia noterepair

Msi cr500 ms-1683 notebooknak bios frissitése elött leszeretném menteni a biosát pendrájvra,mert frissitésnél nem vagyok biztos abban hogy felajánlja bios mentése lehetöségét.

A bios mentést sikerült pendrájvra tennem amiflash710-el,bios fájl hossza megegyezik a frissités fájl hosszával.

Irtad hogy dobjak üzit de nem akartalak zavarni mert sok dolgod van és jujujj.

A figyelmeztetésedet komojan vettem mit ronthat el gyártóáltal kiadott bios frissités.

A pendrájvon van a kicsomagolt "1683_x0t.zip" tartalma "AFU425SD.EXE MCP79_DT.EXE A1683NMS.10T A1683NMS.30T flash.bat".

A batban ezek a sorok vannak gyárilag beirva,elis akadtam benne levö sorokon mit akarhat csinálni a programmal.
.
@echo off
MCP79_DT.exe
IF ERRORLEVEL 179 goto L179

IF ERRORLEVEL 178 goto L178
goto endflash
:L179
@echo on
afu425sd.exe a1683nms.30T /p /b /n /c /e
@echo off
goto endflash
:L178
@echo on
afu425sd.exe a1683nms.10T /p /b /n /c /e
@echo off
:endflash

Váróm a válaszodat türelemmel. :R

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#282) maxrad1580


maxrad1580
aktív tag

gala54
gala54
(újonc)
Szia!
Szeretném a segitséged kérni fujitsu siemen amilo m 1450g laptop bios frissités után nem indul csak a bekapcs jelző aku, cd, és 3 lakatszerü visszajelző világit mit lehet vele tenni elöre is köszi Üdv János emil cim :kemenczeijanos53@gmail.com

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#283) noterepair válasza maxrad1580 (#282) üzenetére


noterepair
tag

oké rajta vagyok, :R :R

(#284) johndeegwed


johndeegwed
tag

Sziasztok.
Nekem 1 hp 620-asom van.
Gyártó oldalárol töltöttem le a bios update-t. Szépen települt is.
Megy a laptop csak most gyakrabban kapcsol feljebb a ventilátor és mintha jobban is melegedne.
Aida 64-el nézegettem a ramomat , mert 3gb-van benne és akkaram 1gb-set 2esre cserélni.
A memoria modulok 1333mhz-es visont memória tesztnél csak 800mhz-nak látja és hp diagnosztika is csak 800-nak irja. Intel celeron t3100-as proci van benne. Azt nem tudom hogy bios frissítés elött miként működöt.
De gyanusnak tűnik nekem ez a memoria teszt. De Úgy tudom van amelyik proci nem hajtja ki teljesen a memóriákat. Minden esetre szeretném korábbi bioszt vissza állítani ha valami módon lehetne.
Sajnos bios korábbi verzióját nem mentettem. De valahol olvastam hogyha elemet ki veszem akkor vissza áll alapra. Jelenleg fent lévő bios F20-as korábbi F0.9

(#285) noterepair válasza johndeegwed (#284) üzenetére


noterepair
tag

üdv, a hp az olyan hogy esze ágában sincs vissz állni korábbira, vissza nem lehet flasselni, a bios elemmel csak alap beállitásra áll vissza, de marad az amit fel tettél, ,ez nem dual biosos, max vissza tudom irni az f09 verziot, a 800mhz pedig zért van, mert igy tudja ki osztani az fsb :R :R

(#286) johndeegwed válasza noterepair (#285) üzenetére


johndeegwed
tag

Privátba elküldenéd nekem mi a módja az írásnak és hogy milyen kockázattal járna , továbbá hogy mennyibe kerülne nekem , valamint hogy jelenlegi bios árthat e a gépnek.
Válaszodat előre is köszönöm.

(#287) Lightning


Lightning
csendes tag

Sziasztok,

Nekem nem BIOS frissítés után a problémám, de ismerősök azt mondják az lehet a baj
Compal IFL90 laptop
Egyik bekapcsolásnál nem indult el, kék lámpa világít, felpörög, de nem történik semmi (ha CD-t rakok be az is felpörög)
Ehhez a típushoz csak külső floppymeghajtós BIOSfrissítési leírást találtam, de nem tudom elképzelni az hogyan működik, ha semmilyen módon nem indul el a gép

Van valami tippetek?

Előre is köszi

(#288) noterepair válasza Lightning (#287) üzenetére


noterepair
tag

háát tipp az van, :: szokásos laptop járvány, video chip beadta az unalmast, ezt valoszinű bga-zni kéne,. :R :R

(#289) Lightning válasza noterepair (#288) üzenetére


Lightning
csendes tag

Nem nagyon értek hozzá, mi az a bga-zás és mibe kerül?

(#290) johndeegwed válasza Lightning (#289) üzenetére


johndeegwed
tag

Bga = Reballing. A videókártya forrasztás meg adta magát. Tehát újra kellene forrasztani a videó csippet.
10-25 ezerig terjedhet a javítás összege. Sajnos nekem is volt már ilyen laptopom 3 hónap garit kaptam a javításra és 7 hónapot ment javítás után.

[ Szerkesztve ]

(#291) sandriss89


sandriss89
újonc

sziasztok!

Asus X53SC BIOS módosítás után bekapcsol, de a képernyőn nem jelenik meg semmi, még háttérfény sincs.
Segíthet rajta az alaplapi elem kiszedése, majd visszarakása?
Vagy mi lehet a baja?
Köszönöm

(#292) noterepair válasza sandriss89 (#291) üzenetére


noterepair
tag

az biztos hogy nem segít, legalább is eddig még nem volt rá példa , de meg probálhatod, ha nem jön össze , akkor ha kell megírom, üdv, . :R

(#293) mr.krizsi.69


mr.krizsi.69
tag

Helló.
Egy MSI cr500 ms-1683 notim biosát szeretném frissíteni de nem nagyon értek hozzá valaki tudna segíteni??
ha lehet skypen: krisztian300
Segítséget előre is köszönöm.

KK

(#294) noterepair válasza mr.krizsi.69 (#293) üzenetére


noterepair
tag

ne bántsd, nem lesz se jobb se gyorsabb elhiheted,. :N :N

(#295) Atish19


Atish19
őstag

Üdv! Nekem még nem halt meg a gép, de épp azért írok, hogy ne is haljon meg :D Dell 5737-ről lenne szó. Szeretném frissíteni a BIOS-t viszont tanácsot kérnék, hogy mire figyeljek, hogy az tuti sikeres legyen? Előre is köszönöm!

(#296) noterepair válasza Atish19 (#295) üzenetére


noterepair
tag

na itt aztan az ég világon semmire nem kell figyelni, ugyanis nem a figyelmetlenség miatt pusztulnak a gépek a bios frissités miatt hanem, azért mert nagyon sok esetben a netröl mikor letöltöd, már eleve hiányzik egy kis pont pont vesszőcske a bios file-ből és az már elég ahoz hogy többet ne induljon el, arrol nem is beszélve hogy sok bios szándékosan meg van sérülve, amit a bios upgrade program nem vesz észre, és lőttek, ennek egyszerü kereskedelmi oka van, :: vegyél másik lapot !! mibe se kerül ugyebár, . na ennyi a titka, a mostani gépeknél, lenovo, dell kifejezetten hajlamos az ilyen dolgokra, mert ezeket másképp nem lehetne el rontani, .

(#297) Atish19 válasza noterepair (#296) üzenetére


Atish19
őstag

És gondolom ilyenkor már nem érvényes a garancia igaz? :D (kb 4-5 napos a gép 3 év garival) Akkor azt hiszem ezt hanyagolom. Köszönöm a gyors választ!

[ Szerkesztve ]

(#298) noterepair válasza Atish19 (#297) üzenetére


noterepair
tag

:R

(#299) ferike123


ferike123
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Lenne itt egy idősebb laptopom, név szerint egy Acer aspire 1362lmi, amin bios frissítés volt, viszont amikor megvolt, újrainduláskor, 1 hosszú és két rövid sípolást produkál, olvastam hasonlókat külföldi fórumokon, viszont usb-s floppy nélkül nem sokat tudok kezdeni, vele, valaki tudna segíteni a megoldásban?Azaz hogyan tudnám működővé változtatni a kis öreg gépemet?
Elsőre is köszönöm a válaszokat! :R

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#300) Neo85


Neo85
tag

Üdv. Egy HP compaq nc4400 laptop bios frissítés közbe kikapcsolt, és most már nem indul el. Lehet vele kezdeni valamit, vagy kuka? Bekapcsolás után Caps Lock-nál villog egy led és annyi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.