Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) flower78 válasza maxrad1580 (#50) üzenetére


flower78
csendes tag

Próbálkoztam a bios resettel, de semmi. Továbbra sem kapcsol be, félek szervízbe küldeni az "alaplap csere" mondat miatt.

Akárhol élsz a Földön, sokba kerül az élet, de legalább ingyen jár az utazás a Nap körül.

(#52) maxrad1580 válasza flower78 (#51) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Mivel a te géped is Insyde Bios-os, ezekben a gépekben a bios vezérli már a tápellátást is,így csak egy módot tudok a gyors,és biztos javításra.[link]

Egy új,megírt chipet kell rendelni,kb 4k az ára,és bele kell tenni az alaplapodba.

Ezzel 100% a javítás.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#53) barkzso


barkzso
csendes tag

Sziasztok!

Samsung notebook: NP300E5Z-S02HU A Samsung saját SW Update programja által felajánlott BIOS frissítés után betölt a WIN7 x64, de miután az asztal bejön kifagy a gép teljesen. Csökkentett módban üzemel, arról írtam ezt is. BIOS default megvolt.
Mit lehet kezdeni vele? :U

Acer ASPIRE, Core I7, 8GB RAM, Radeon, SSD...

(#54) maxrad1580 válasza barkzso (#53) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Szia.

A frissítés miatt valószínűleg nem kezel,vagy ismer fel valamilyen hardvert a bios,és az oprendszer mikor indítja a drivereket,akkor kifagy.

Első körben szerintem próbáld meg letörölni csökkentett módban a drivereket,és úgy próbáld elindítani az op rendszert. Ha elindul, próbáld meg a legfrissebb drivereket feltenni. Ha így sem ok,akkor valahogyan vissza kell operálni a működő biost,amit valószínűleg :D lementettél.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#55) barkzso válasza maxrad1580 (#54) üzenetére


barkzso
csendes tag

Szeva :)

Nem, nem mentettem le, de az az átok SW Update program azt írta mentette mielőtt felülírta - de fogalmam sincs hova :(

Először megnézem az első variációt amit írtál (driver törlések) és utána beszámolok mi lett az eredmény.

Köszi a gyors reakciót :C

Acer ASPIRE, Core I7, 8GB RAM, Radeon, SSD...

(#56) maxrad1580 válasza barkzso (#55) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Ok.

Várom a fejleményt. :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#57) barkzso válasza maxrad1580 (#56) üzenetére


barkzso
csendes tag

Nos: Elindítottam :)

Driverek egyesével leszedve: még mindig nem indult.
COMODO int. security: nem szedhető le mert a win install. nem indul csökkentett módban.
Ok, kibaszok veled: Automatikusan induló programokban minden COMODO letiltva.

S lőn: Tökéletesen indul és működik a gép :D (az az igazság hogy más indulót is lelőttem akkor mikor a COMODO-t a de már korábban is gyanakodtam a securty-re mert figyeltem miket tölt már be mire lefagy és kb. akkor következett be mikor ezt szokta indítani. Ha lesz kedvem kísérletezem még de 99% a COMODO.

Köszi a segítséget - hátha másnak is tanulság az esetem :)

Acer ASPIRE, Core I7, 8GB RAM, Radeon, SSD...

(#58) maxrad1580 válasza barkzso (#57) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Örülök,hogy sikerült :C

Szinte biztos voltam benne,hogy valami program nem tud elindulni betöltéskor,mondjuk én driverre gondoltam,de ezek szerint a víruskereső csinálta.

A lényeg,hogy újra jó a géped. :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#59) maxrad1580


maxrad1580
aktív tag

Szia Turbolada II!

Amit leírtál,az úgy rendben is van. A lényeg az,hogy mindenképpen mentsd el azt a biost amivel a lap most működik.

Az UEFI ráírásánál mindenképpen használj szünetmentes tápegységet,anélkül meg se próbáld,mert elég egy kis áram ingadozás,és a lapnak annyi.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#60) Turbolada II válasza maxrad1580 (#59) üzenetére


Turbolada II
őstag

Köszönöm a választ.

Áramingadozás esetén a dual bios nem ér semmit?

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#61) maxrad1580 válasza Turbolada II (#60) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Dual Biosos lapot is írtam már újra számtalanszor.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#62) Turbolada II válasza maxrad1580 (#61) üzenetére


Turbolada II
őstag

Akkor pendriveot használjak a frissítéshez az @bios nevű program helyett? Itt [link] nem tudom hogy mire érti ezt: (When updating from legacy to UEFI, use only the utility attached to your BIOS file)

Az @biossal már sikeresen frissítettem biost.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#63) maxrad1580 válasza Turbolada II (#62) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Ha jól tudom,akkor a te lapodnál az F8 gomb a Q-Flash.

Pendrive-ra felteszed csak ezt a file-t Z68AD3B3.U1A és szépen ráírod a lapra.

Persze csak ez a file legyen rátéve,és FAT32-re legyen megformázva előtte.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#64) Turbolada II válasza maxrad1580 (#63) üzenetére


Turbolada II
őstag

Az Uefi frissítés kockázatosabb mint a sima bios frissítés? @bios segítségével nem csinálhatnám? Azzal már sikerült. Ha nincs áramszünet de rossz bios file megy fel vagy rossz a program, akkor mi van?

When updating from legacy to UEFI, use only the utility attached to your BIOS file. Itt a q flashra gondolnak?

Ha nem válna be az uefi, downgrade-elni lehet?

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#65) maxrad1580 válasza Turbolada II (#64) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Azzal csinálod,amivel akarod. :R Én biztosan nem csinálnám oprendszer alól. Sokan csinálják,van akinek bejön,van akinek nálam köt ki a gépe,vagy az alaplapja,van akinek a szakszerviz cserél alaplapot.

Ha a frissítés közben az oprendszerből valami közbeugat,buktad az egészet. :)

Ha nem tetszik az UEFI,akkor te sajnos nem tudod visszatenni a régit. Csak külső írással állítható vissza.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#66) Turbolada II válasza maxrad1580 (#65) üzenetére


Turbolada II
őstag

De azért q flash alól is van kockázat? Te személy szerint javaslod az uefire való frissítést vagy legyen elég az f11-es bios? Az alap biossal nem mennek az ivy procik, szóval gyakorlati haszna is lenne.

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#67) maxrad1580 válasza Turbolada II (#66) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Egy bios frissítésben mindig van kockázat. Én rá tenném a legfrissebb sima biost,és ha mindenképpen ivi procit akarok bele tenni, akkor próbálnám meg az UEFI-t.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#68) Turbolada II válasza maxrad1580 (#67) üzenetére


Turbolada II
őstag

Kösz a válaszokat.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#69) maxrad1580 válasza Turbolada II (#68) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Ugyan nincs mit. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#70) Ivan15 válasza maxrad1580 (#69) üzenetére


Ivan15
senior tag

Van egy olyan sor a biosban, hogy "Max TOLUD" (2-,2,5-, 3GBytes) ez mit szabalyoz, mire kellene allitani?

(#71) maxrad1580 válasza Ivan15 (#70) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Szia'

Ha jól tudom,akkor ez a beállítás akkor lényeges,ha 32bites oprendszer van a gépeden.

A beállítástól függ,hogy mennyi memóriából gazdálkodik a VGA

3GB a maximum,mert ugye a 32bit max 3GB-ot használ .

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#72) Tiptop@


Tiptop@
csendes tag

Sziasztok!
1 kis tanácsot/segítséget szeretnék kérni. Van 1 HP Compaq 610-es laptopom ami olyan mintha lassulna a gép (win7 és xp-nél is).
Ennek lehet a bios az oka? a hdd és a ram is 100%-os.
A bios F06. 2009.08- havi a HP oldalán találtam F.20 2011 -es biost sp55870.exe néven
ezt windows alól csak simán telepíteni kell?
Köszönöm a válaszokat!

(#73) maxrad1580 válasza Tiptop@ (#72) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Szia.

Ez nem a BIOS hibája. Ha nem csináltál még bios frissítést akkor ne is csináld.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#74) Tiptop@ válasza maxrad1580 (#73) üzenetére


Tiptop@
csendes tag

köszönöm. akkor csak simán haldoklik a gép? pl alaplap?

(#75) Ivan15 válasza Tiptop@ (#74) üzenetére


Ivan15
senior tag

pl hatterben futo programok? (ctrl+ alt+ del+ /feladatkezelö es cpu hasznalat folyamatonkent?) :)

(#76) maxrad1580 válasza Tiptop@ (#74) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Igen valószínű,hogy másfelé kell keresni a hibát.

Futtass teszteket, nézd meg a hdd állapotát,hőfokokat,és ahogyan a kolléga tanácsolta,a futó programokat.

Lehet beépült valami,és megöli a gépet.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#77) csixy


csixy
addikt

Sziasztok !
Ki kellene tömni a koponyáját forró arannyal annak ,aki a H2O Biost kitalálta.!
Ekkorát még nem szívtam (like a "torkosborz") :(( !
Van egy Sony Vaio VPCEH3L1E notim ., H2O biosa van. Tavaly decemberban letúrtam róla a Win7-est és vettem rá egy Win8-ast! Feltelepítettem és eddig kaffán működött dualbootos módban a Win8-64bites és az Ubuntu 12.04.1_LTS _64 bites (Mate desktoppal) verziója. Azzal a "kis" hibával , hogy a Win8 az Intel(R) HM65 Express lapkakészletcsalád, LPC-illesztővezérlő - 1C49 --nevű eszközét nem tudja telepíteni. Na bumm .... eddig jó volt minden.
Aztán egyszercsak elromlott a Wifi. :Y
Most már számos kínlódás árán tudom a megoldást.Rekonstruálva a következő történt.
Valami ötlettől fogva megpróbáltam a linuxnak NDISwrapper segítségével egy USB-sTPLINK TL-Wn821N Wifi adaptert beinstallálni, ezt az ubi kerüli ,nem ment neki, megsértődött és kikapcsolta a biosban az alaplapba dugott AR5B195-ös kártya wifi részét. A blootooth-t békén hagyta. Nem tudtam , hogy mi van . Windowssal működött a tl-wn821n-es USB adapter, a linuxban meg sehogy se ment a WIFI.
Azt gondoltam hogy valami baj lehet a Wifikártyával , emiatt kerítettem egy Atheros AR5B93 Wifi kártyát.
A csere megtörtént (Így már oda a garancia ... lex@romm.), hátlap vissza ... windows indít ... kártya működik, csak nincs blootooth , gondolom azért, mert nincs is ebben a kártyában. Hurrá , van wifi. Ujraindítva linuxban nincs wifi, ismét próbálkozva a TL-WN821N-nel az se megy , a drivert NDISwrapperrel megeszi ,itt jó, de a hálózati kisalkalmazás nem látja.
:F Ujraindítom a windowst . Most már az se tudja használni az Atheros AR5B93 Wifi kártyát , bár a driver fent van. Windowsban ismét működik a TL-WN821N. Sovány vigasz . Ez is valami.
:F Kínomban NDIS wraperrel megtanítok a linuxnak egy TL-WN322G USB Wifi adaptert. Megy ... hurrá :D !
:F Ökörködök, bedugom mind a két USB Wifi adaptert a gépbe és elindítom a windowst, meglepődve tapasztalom , hogy a TL-WN821N megy , mint ahogy vártam is , DE :Y megy az alaplapba dugott Atheros AR5B93 Wifi kártya is :C . Szagot fogtam ... kihúztam mind a kettő USB Wifi adaptert.
:) Most működik a windowsban is és a linuxban is az Atheros AR5B93 Wifi kártya. Gyanítom , hogy ha a régi kártyát visszaszerelném az is működne a blootooth-szal együtt.

Tehát a 64 bites ubuntu attól függően , hogy van-e sikerélménye a Wifivel, kikapcsolja , vagy bekapcsolja az alaplapba dugott wifi kártya wifi részét a H2O BIOS-ban. ;]

Lehet , hogy nem így van , de akkor hogyan is?

A fő az hogy most jó minden és többet a linuxba nem dugok USB Wifi kártyát az NDISwrapperbe meg benne hagyom a TL-WN322g windows XP-s 64 bites driverét.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#78) Bendeguz9806


Bendeguz9806
csendes tag

Szia , ma reggel frissítettem a BIOS-t az ASUS k55vd típusú laptopomon (novemberben vettem) frissítettem.. winflash-sel azthiszem.. az asus oldaláról töltöttem le a segédprogit, és a bios filet is a gépem típusához... oks felraktam , újraindítottam,és csak újraindul , nem bootol , a lemezmehghajtót pörgeti, de a nem indítja el, a BIOS-ba be tudok lépni meg ha megnyomom az esc-et akkor kiírja miről tudok bootolni.. de nem tudom újra rakni sem .. mit tegyek? :O :((( :(( :( segíts kérlek !! :'(

(#79) ludus


ludus
aktív tag

Sziasztok!

Másod gépként van egy HP2510p-m amit igazán olvasásra ilyesmikre használok. Jött egy agylövésem, gondoltam lehalkítom a gépet és felraktam a [link] oldalon talált moddolt biost... :W
Fel is rakta a gép, újraindult és azóta folyamatosan a "Your bios failed to complete the update. please ensure that you follow the correct procedures and try again. this may require two sequential bios updates to complete the process." hibaüzenet fogad és nem hajlandó tovább lépni, állandóan csak újraindul. Így nem tudok természetesen másik BIOS-t sem flashelni bele...
Valami ötlet valakinek? Esetleg valakinek tropa alaplapból BIOS chip lenne valami jelképes összegért? Vagy ezt újraírni?

Minden segítséget köszönök!!!

(#80) maxrad1580 válasza ludus (#79) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Szia.

Ennyit tudok segíteni ebben[link]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#81) sowi


sowi
őstag

arra nincs valakinek otlete, hogy UEFI biosbeallitassal neha latja a gep a pendriveot neha nem, legacy modban minden megy, uefiben viszont tok random...tobb gepen is probaltam, mindegyik ilyen...

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#82) ludus válasza maxrad1580 (#80) üzenetére


ludus
aktív tag

Szia!

Köszi átnéztem... Megmondom őszintén attól félek hogy veszek egy usb-s floppyt és nem fog menni. Akkor inkább felkutatok valahonnan egy BIOS chipet és kicserélem. Szerintem így kisebb a rizikó! Mi a véleményed?

(#83) maxrad1580 válasza ludus (#82) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Ha ki tudod cserélni a chipet,akkor jóval egyszerűbb a dolog.

Meg lehet próbálni HP Flash Tools-ot is pendrive-re feltenni,és ha szerencséd van,akkor azzal is sikerülhet.

A pendrive mindenképpen 2gb,vagy alatti legyen,mert nagyobb nem jó.

Ebay-en árulnak megírt új chipet,vagy meg is írathatod itt azokkal,akik foglalkoznak még vele.[link]

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#84) ludus válasza maxrad1580 (#83) üzenetére


ludus
aktív tag

Úgy néz ki holnap lesz egy chip, remélem jó lesz! Kössz a segítséget!

(#85) maxrad1580 válasza ludus (#84) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Szívesen. :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#86) maxrad1580 válasza sowi (#81) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Ezt a kérdést nem értem :(

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#87) Sergiohu


Sergiohu
tag

Sziasztok. Lenne 1 dell studio 1555. Akadozik minden, megáll 2-3 mp-re az egér is. Új win, driverek, stb, sőt új alaplap!!! Legfurcsább: akadozik a bios is, ha lépegetek fel-le, balra-jobbra, ott is akad 2-3 mp-re. Frissítettem a legújabbra, bár a legújabb is volt rajta. Ez miez? :F :W

Na ez tényleg az utolsó, holnaptól...

(#88) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok
egy kis segítséget szeretnék kérni.
van egy acer aspire one 756 netbookom, most akarom rá felnyomni az uefis win 8 at és olyan gondom van, hogy mikor telepítés közben újra indul akkor nem megy tovább a telepítés hanem egyből megint a win8 telepítő elejétől kezdené, viszont ha kihúzom a pendrive-t akkor az a baja, hogy nincsen miről bootolni...
esetleg valakinek valami ötlete? :)
Azt tudni kell, hogy win7-tel adták a netbookot, csak szeretném már rá a win 8 at. Van win8 uefi bios a honlapon, de annak eltér a verzió száma és nem engedi felrani.

Üdv, Erik

(#89) maxrad1580 válasza Sergiohu (#87) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Szia.

Nem memória probléma ez inkább?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#90) maxrad1580 válasza ludus (#84) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Szia.

Érdeklődnék,hogy megoldódott e a chip csere,és jó lett e a gép.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#91) nemezso válasza maxrad1580 (#1) üzenetére


nemezso
csendes tag

Szia,
Toshiba c660 M12 noti, BIOS frissítés után elhalt. Se kép se hang. Mit gondolsz így első hallásra?
Szolnokról nem nagy táv. elvihetem Hozzád szakértésre? Vagy mit javasolsz?

(#92) folticsaba


folticsaba
csendes tag

Szia! Lenovo x200s BIOS frissítés közben kicsúszott a hálózati kábel és csak csipog, monitor sötét ha tudsz valamit hozzászólni megköszönném előre is!

(#93) maxrad1580 válasza folticsaba (#92) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Szia.

Sikerült megoldani amiről beszéltünk?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#94) maxrad1580


maxrad1580
aktív tag

Szia.

Valamelyik led villog hibaüzenetet?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#95) Nagel


Nagel
csendes tag

Szia!

HP Pavilion dv6-2010eh bios hiba. LED kettőt villog. A korábban leírt pendrive-os boot-olós mutatványt próbáltam, csipog is a szentem, de aztán nem igazán történik semmi. Esetleg valami ötlet?

Köszönöm

(#96) maxrad1580 válasza Nagel (#95) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Frissítés közben állt meg,vagy magától?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#97) Nagel válasza maxrad1580 (#96) üzenetére


Nagel
csendes tag

Azt mondta a gazdája, hogy már nem indult el. Bekapcsolta és nincs kép.

(#98) maxrad1580 válasza Nagel (#97) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Ha nem volt frissítés,akkor nem hiszem hogy bios.VGA lesz az.

Vedd le a takarókat a gép aljáról,és hajszárítóval melegítsd a VGA hűtését,és a környékét.

Ha már elég meleg,60-70 fokos,akkor várj pár másodpercet,és kapcsold be a gépet. Próbálkozz többször is.

Ha elindul akkor BGA hiba.

Hajszárítóval nem tudod elégetni a panelt,sem a chipet.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#99) akos86


akos86
aktív tag

Sziasztok. Van egy Compaq CQ61 laptopom sajnos nem ad képed a kettő led villog rajta a numlock és a capslock összesen kettőt villog majd kisebb szünet majd ismét kettőt valószínűnek tartom hogy a biossal lehet vmi gubanc. Az lenne a kérdésem hogy ezt lehet e javítani?

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#100) maxrad1580 válasza akos86 (#99) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Szia.

Ha valóban csak bios hiba,akkor nálam.

Volt valami előzménye a hibának? Bios frissítés,stb....?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.