Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) metaldog


metaldog
aktív tag

Sziasztok

van egy lenovo v310-es laptop amin a bios-t lenovo vantage-vel akartam frissíteni. Le is ment minden rendben majd amikor újraindult a gép se kép se hang a ventillátor megy nem jön be semmi a bios sem pendirve-ról sem tudok bootolni. Kivettem a memóriat is és az elemet meg az ssd-t is de továbbra is csak a ventillátor megy. Nem lenne ötlete valakinek hogy lehet ezt megoldani vagy olyan szerizet tudtok ajánlani ahol ezt meg tudják csinálni?

Előre is köszi. :F

(#852) Deathunter79 válasza metaldog (#851) üzenetére


Deathunter79
tag

Nálam ugyan ez Acer-en.

(#853) metaldog válasza Deathunter79 (#852) üzenetére


metaldog
aktív tag

Az szuper és sikerült valami megoldást találni?

(#854) Deathunter79 válasza metaldog (#853) üzenetére


Deathunter79
tag

Eddig semmi, pedig már ripityára szedtem a laptopot hogy kivegyem az elemet de nem segített. Most olvasgatom neten, hogy van valami bios recovery amivel pendriveról megoldhatod a dolgot, de nekem eddig nem sikerült semmi.

(#855) metaldog válasza Deathunter79 (#854) üzenetére


metaldog
aktív tag

Ahhoz a be kellene tudni bootolni pendrvie-ról. Szerintem de lehet hogy nem

(#856) Deathunter79 válasza metaldog (#855) üzenetére


Deathunter79
tag

Van valami wincrisis cucc amivel vissza lehet állítani a biost, de még nem jöttem rá hogy kell.
https://www.bios-mods.com/bios-recovery/phoenix-bios-recovery/

(#857) LamerGyuri válasza Deathunter79 (#856) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Pedig egyszerű: [link]
2GB-s vagy kisebb márkás pendrive, windows xp, legutolsó (vagy bármelyik elérhető) BIOS a laphoz. Követni az elkészítési és telepítési utasításokat, aztán boldogság.
A Lenovo-t közel hasonló módon kell megjavítani.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#858) Deathunter79 válasza LamerGyuri (#857) üzenetére


Deathunter79
tag

Nincs itthon ilyen kicsi pendrive.

(#859) LamerGyuri válasza Deathunter79 (#858) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Hát szerezz :D ,
normális minőségű USB-s microSD olvasók is tudják magukat pendrive-nak mutatni, esetleg lehet alternatíva. Bár állítólag microSD-ből sem egyszerű már kicsit találni :)

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#860) Deathunter79 válasza LamerGyuri (#859) üzenetére


Deathunter79
tag

Abból van 2GB-os itthon csak adapter nincs.

(#861) metaldog válasza LamerGyuri (#859) üzenetére


metaldog
aktív tag

A leírás alapján kellene valami KAV60 file de nem tudom hogy lenovo laptopokná is kell-e mert ez a leírás acer laptopokra vonatkozik és ez a file is valami acer cuuc.

(#862) LamerGyuri válasza metaldog (#861) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

A Lenovo-t közel hasonló módon kell megjavítani. Nem azt írtam, hogy ugyanúgy.
Iránymutató post: [link] ; a rád vonatkozó részt elolvasni, alkalmazni.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#863) Sumptuous válasza LamerGyuri (#862) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Üdv!

Ez a leírás használható egy backflash után elhalálozott 330s-en is? Sajnos én hülye visszaálítottam egy régebbi bios-ra, hogy az majd milyen jó lesz nekem. A biosban elötte engedélyeztem a backflash-t majd a windowsban a lenovo oldaláról letöltött régebbi bios telepítő.exe-t indítva végig is ment a folyamat. De amikor kész lett, és az utolsó újraindítás jött volna, egyszerűen nem kapcsolt be a gép többé. Nem húztam ki a tápot, akku is jó állapotban van, nem kellett volna ilyen hibának történnie. Adtam neki 35 percet, de semmi. Szeretném életre kelteni, milyen leírást kövessek? Otthonosan mozgok a különböző ilyen eszközökben, de nem tudom, merre induljak el. Itt a gép alja, ha esetleg kellene valamilyen infó róla: [kép] Ez pedig a bios chip: [kép] Végső soron arra gondoltam, hogy veszek egy ilyen chipet, és átforrasztom. Működhet? [link] Honnan érdemes ilyen ic-t venni?
Esetleg van ember itt ha-n, aki tudja írni ezeket?

[ Szerkesztve ]

(#864) LamerGyuri válasza Sumptuous (#863) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Szia

Én csak a pendrive verzióhoz értek, annak működnie kell nálad is; forrasztgatni nem szoktam, nekem az már túl pici.
Hiába raknál új chipet, az "üres", valakinek előtte azt is fel kellene programozni. Jár itt néha a kolléga, aki csinál ilyesmit is, várj 1-2 napot, hátha benéz, ha azt a megoldást választod.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#865) Sumptuous válasza LamerGyuri (#864) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Rendben. Előbb megpróbálom akkor a pendrive-s módszert, hátha beválik. Ha sikerült jelzem itt. Ha nem, és nem írok semmit, akkor aki ezzel foglalkozik, nyugodtan írjon egy privátot. :R

Ahogy néztem ezek a netről rendelhető chipek viszont már programozva vannak, tehát elég átforrasztanom és működne is. Pl. itt írja is: [link] Tudok smd-t is forrasztani, mondhatni szakmám, de nincs ilyen chip programozóm, és annyira nem is szeretném most beleásni magam, hogy feltudjam programozni magamnak. Inkább fizetnék érte. :K

(#866) ralfee106 válasza Sumptuous (#865) üzenetére


ralfee106
tag

párezer forint egy előre programozott chip, ha a forrasztás nem gond ezt választanám, vagy ha nem akkor futnèk egy kört ch341a-val. sajnos ha csak kinabol tudsz rendelni akkor mindket esetben varni kell..... sokat.....

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#867) Sumptuous válasza ralfee106 (#866) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Nem lenne gond a forrasztás, ha tudnám, hogy ez egy biztos megoldás. Találtam itt is ilyen előre programozott chipet: [link] Elvileg németországból jön, de nem tudom, mennyire megbízható az oldal. Szerinted? :R

(#868) ralfee106 válasza Sumptuous (#867) üzenetére


ralfee106
tag

Szerintem teljesen megbízható, amivel probléma lehet, hogy a pontos típust kiválaszd az alaplap pontos(!!!) típusa alapján! Ha ez sikerül akkor én nyugodtan megrendelném. Akár fotót is küldenék az alaplap matricáin lévő minden adatról supportnak, hogy ne lőjek mellé!

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#869) Sumptuous válasza ralfee106 (#868) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Rendben, akkor így csinálom. Köszi! :R

(#870) vighj1 válasza bexinho23 (#793) üzenetére


vighj1
csendes tag

Szia
Engem lehet érdekelne egyijen gépen/Dell Latitude E6320 :R

(#871) joocek


joocek
aktív tag

sziasztok!
HP 8440p
bios frissítés után a gyári oldalról. A bios nem ismeri fel a típusát és a sorozatosamát az alaplapnak. Nem látszok a bitósban egy csomó beállítás. PL boot setting menü megvan csak más semmi allata.
valami tipp a javításra vagy megbízható szaki aki tud segíteni?

[ Szerkesztve ]

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#872) Johnny


Johnny
senior tag

Sziasztok !
HP Zbook laptophoz keresnék szervizt aki ért a bios gondokhoz.
Bekapcsolás után elindul a bios recovery végtelen ciklusban. A HP által ajánlott B+Windows (az opcionális V+Windows) nem segít.
Tipp esetleg kihet vinni ? Köszönöm !

(#873) firfox


firfox
csendes tag

Sziasztok, akinek ilyesfajta problémja adodna, akkor bátran merem ajánlani magunkat. Ahogy maxrad1580 is írta nem kell alaplapot cserélni.

Vállaljuk laptopok és asztali számítógépek BIOS IC írását - cseréjét garanciával!

[https://www.pcmentes.hu]

(#876) Gona. válasza metaldog (#851) üzenetére


Gona.
csendes tag

Én tegnap jártam ugyanígy, szintén Lenovo V310. A "Lenovo System Update" felugrott egy ablakkal, hogy van új bios, ajánlott frissíteni. Saját gépen nem tenném, de céges laptopon bátor voltam, mondom csak nem az lesz, hogy nem indul utána, pedig az lett. Szépen lement a bios update, újraindítja magát, aztán se kép, se hang, kis idő után felpörög a venti. Valahol írtak bekapcsolás melletti FN + B billentyű lenyomást, de semmi.
Máshol az alaplap áramtalanítását ajánlották, és ez megoldotta a problémát:
kihúzod az adaptert, és minden mást;
leszeded az alját (keress videót rá);
lehúzod az akksi csatlakozását;
kiveszed a bios elemet;
próbálod bekapcsolni, hogy a maradék áram is elfogyjon (max 1-2 mp ez);
elvileg egyből lehet visszarakni mindent és összeszerelni, de én azért vártam pár percet.
Vissza elem és akksi csatlakozó, összeszerelés, és működik.
De utána az első dolgom volt hogy uninstall "Lenovo System Update", meg a többi 15 ugyanilyen gépről is.

(#877) LamerGyuri válasza Gona. (#876) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Ezt "hard reset"-nek hívják, HP és Lenovo betegség. Ezek szerint van még olyan, aki ezt nem ismeri? :U
A System Update-el nincs baj; a BIOS frissítést elő kell készíteni, és nem "úúfelugrottegyablakoszt'nyomtamegyokét" módon végrehajtani.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#878) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Nem teljesen ide való dolog :

A "Boot option restored" kék képernyő EFI boot esetén hogy szedhető elő? Vagy mitől jön elő?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#879) LamerGyuri válasza hcl (#878) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

F8

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#880) hcl válasza LamerGyuri (#879) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

F8, hol...? Nem a sima boot menüre gondolok. Ez az EFI loadernek valami menüje.

Mutogatni való hater díszpinty

(#881) LamerGyuri válasza hcl (#880) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Jaa, már értem, mit keresel; de az csak akkor jön elő, ha összeborítod a Windows EFI loader-jét, és a BIOS-ban a secure boot kikapcsolásával vagy "reset"elésével még elindulásra tudod bírni a rendszert....vagy nem, de akkor meg úgyis reinstall a vége.

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#882) hcl válasza LamerGyuri (#881) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Köszi! :) Közben túl volt rajta, csak sehol nem lehetett megtalálni, hogy mi dobja, mert bárhol kék képernyőre keresel, a BSOD-ra kapsz találatokat :W
De akkor az efibootmgr zaklatásával lehet előhozni :D Hol lehet amúgy bármi infót találni róla?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#883) lancia75


lancia75
csendes tag

Sziasztok. Dell vostro3500 nem kapcsol be. Valószínűleg bios gondja van. Megoldható valahogy a bios javítása vagy frissítése?
Köszönöm.

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#884) LamerGyuri válasza lancia75 (#883) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Itt nálunk a nem kapcsol be azt jelenti, hogy megnyomod a gombot, és nem történik SEMMI. Tehát nem világít, nem pörög, nem zörög, full kuka; és mivel az, így a bios, amihez áram kellene ugye, vajmi keveset befolyásol.
Nekifutnál mégegyszer?

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#885) LamerGyuri válasza hcl (#882) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Hűű, téged jól elfelejtettelek :B
Lesz egy kis időm, utánanézek.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#886) lancia75 válasza LamerGyuri (#885) üzenetére


lancia75
csendes tag

Üdv. Bekapcsoló gomb benyomása után fent fut a fény a gombok felett, de se kép se hang! Nem reagál semmire. Nem jön be a bios menü sem. Fekete a képernyő.

[ Szerkesztve ]

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#887) LamerGyuri válasza lancia75 (#886) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Előzmény van?

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#888) lancia75 válasza LamerGyuri (#887) üzenetére


lancia75
csendes tag

Windows 10 telepítés után jöttek a frissítések. Öcsémet bosszantotta, és teljesen áramtalanította.

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#889) nagati


nagati
csendes tag

Sziasztok
Egy Dell inspron N5010 laptop bios frissítés közben lemerült az akkumlátor. Meg lehet menteni valahogy? Köszönöm a válaszokat!

(#890) gban


gban
Közösségépítő

Nem notebook, de olvasgatva talán itt járok a legjobb helyen.
Frissítenék BIOS chipet CH341A.exe-vel, a letöltött instant flash file így néz ki nagyon sok lapnál, 8B-vel kezdődik:

Ugyanezt a fájlt a biosból a chipbe írva így néz ki:

Értelemszerűen nem is indul a lap a letöltött, megírt biossal, ez egy elflashelt lap esetében hogy oldható meg az USB flash íróval?
Működő lapnál ok, esetleg ha van dosos flashelő akkor is hotswappal...
Jól gondolom hogy az instant flash verzió az tartalmaz mást is mint a szimpla bios tartalom, ezért néz ki máshogy, és ezért nem indul vele a lap simán USB flashelővel a chipbe írva?

Postázást nem vállalok.

(#891) somlyaipeter


somlyaipeter
újonc

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Belépek a Bios-ba és semmit nem enged állítani!!(Valamit nagyon elnyomkodtam) Acer a315 31 laptop! Valakinek valami ötlet? Előre is köszi

(#892) nagati válasza nagati (#889) üzenetére


nagati
csendes tag

Megoldás: https://www.dell.com/community/Laptops-General-Read-Only/Inspiron-N5010-erased-BIOS-All-is-Black/td-p/3612929/page/2

(#893) ralfee106 válasza gban (#890) üzenetére


ralfee106
tag

pontosan azt a verziójú bios-t akarod újratenni? A laphoz kiadott legelsővel (legkorább kiadottal) kezdeném, aztán egyesével mennék felfelé. Másrészt, nekem komplett kollekcióm van a ch341a-hoz szoftverből, eltérő verziókkal, van amikor az egyik elhasal, de egy másik (újabb v. régebbi) megcsinálja. Ne kérdezd miért....

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#894) gban válasza ralfee106 (#893) üzenetére


gban
Közösségépítő

Tökmindegy lenne nekem hogy melyik verziót írom bele, az a fő gondom hogy a letölthető .CAP verzió nem abban a formátumban van mint ami a chipbe kell.
UEFI Tool-lal tudtam hasonló kezdetű file-t kreálni, az Extract as is funkcióval de azt megírva sem indul a lap.
Előtte ugye indult, de csak egy kurzor jelent meg, kikapcsolásra is reagált, most nincs kép már semmi és csak 4 mp után kapcsol ki a lap, bármit próbáltam írni a chipbe.

Postázást nem vállalok.

(#895) ralfee106 válasza gban (#894) üzenetére


ralfee106
tag

Milyen lap pontosan? forrasztott a bios chip, vagy sem?

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#896) gban válasza ralfee106 (#895) üzenetére


gban
Közösségépítő

ASUS H81M-K, kivehető, socketes chip.

Postázást nem vállalok.

(#897) ralfee106 válasza gban (#896) üzenetére


ralfee106
tag

lehet akkor nem b*szakodnék, lehet kapni előre felprogramozott chip-et kavicsért ebay, ali, bárhol...

Írd meg a chip típusát, van egy halom itthon megnézem...

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#898) gban válasza ralfee106 (#897) üzenetére


gban
Közösségépítő

Winbond W25X64-et ír a program.
Van több ilyen chipem is, többel próbálkoztam, van egy ASRock B85-ös lapom, annak a chipjéből kiolvasva simán megírta egy másik ugyanilyen chipbe a kiolvasott tartalmat, indul is mindegyik chippel az a lap, tehát nem az írással van a gond.
Próbáltam egy ilyenbe megírni az ASUS biost, de nem igazán jut odáig egy dosos flashelő sem hogy egyáltalán elkezdje írni.
Szóval arra jutottam hogy kellene egy ugyanilyen lap biosa, abból kiolvasni majd beírni egy másik chipbe.
Vagy még tényleg az marad hogy minden egyes letölthető bios verziót kicsomagolni az UEFI Tool-lal, megírni, és hátha az egyik beválik.

Postázást nem vállalok.

(#899) ralfee106 válasza gban (#898) üzenetére


ralfee106
tag

sima 7zip-el ha kitömőríted is elég, lehet hogy az uefi tool tomoriti ki szarul..... mindenkepp vegigprobalnam nehannyal, az elso nem beta biossal kezdve. Az is elkepzelheto, hogy maga a chip karosodott fizikailag amire irni probalsz. A chipre mi van írva? ugyanannak latja a sw is? szoftverben neked kell kivalasztani a chip tipust amire irni akarsz. Az meg a chipre magara van irva. nem igy csinaltad?

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#900) gban válasza ralfee106 (#899) üzenetére


gban
Közösségépítő

Chip: van több is, mindnél sikeres az ellenőrzés, valamint auto detect van, nem kell kiválasztani.
7zip verziót kipróbálom még.
És minden chipnél sikeresen indul a másik lap amikor a lap eredeti chipjéből kiolvasott biost írom beléjük.

Postázást nem vállalok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.